anusia
Niechce Cie martwic, ale ogólnie teraz jest przyjmowana zasada że wszelkie choroby ukjładu oddechowego u dzieci to albo: ksztusiec, alebo bakretie bądz grzyby, albo jakiś wirus, albo alergia, albo gróźlica. Wydaje się mi ze lekarze sami do końca nie wiedzą z czym mają doczynienia i szukaja różnych wersji. Tak dla przykładu moich dzieci:
całe przeczkole niesamowicie kaszle, wszystkie dzieci mają te same obawy, uporczywy kaszel, z drobną różnicą objawową, np u niektórych dzieci strasznie oczy ropieja. Ciekawe jest też to że żadne niema gorączki. Przedszkole które liczy blisko 400 dzieci no ma różnych lekarzy i każdy z nich ma inną wersje.
Rada idz do innego lekarza by potwierdzić diagnoze.
Ja obecnie lecze swoje tak że zgniatam 13-15 ząbków czosnku wyciskam 3 cytryny i dosładam miodem(proporcja zalerzy od upodobań, ale najmniej 3 stołowe łyzki) zalewam przegotowaną wode pozostawiam na 2 dni w cieple. Podaje 3 razy dziennie łyżke stołową.
Mikstóra napewno podnosi odporność.
mam jeszcze kilka przepisów na inne syropy, ale o skuteczności Ci nie powiem bo jeszcze nie wypróbowałam:
Przepis na syrop z cebuli:
Do przygotowania syropu potrzebne będą:
- 2 lub 3 duże cebule z krajowych upraw,
- stołowa łyżka cukru (zalecamy użycie naturalnego miodu)
- słoik
Sposób przyrządzenia leku jest bardzo prosty. Wystarczy pokroić na talarki cebulę, ułożyć ciasno w słoiku i posypać cukrem (lub polać miodem). Zakręcić szczelnie słoik i zostawić na jedną noc. Następnego dnia otrzymany sok wystarczy odsączyć (za pomocą sitka lub gazy) od cebuli. Uzyskany w ten sposób syrop jest gotowy do podania.
Syrop z cebuli- dawkowanie
Syrop podajemy 2-3 razy dziennie po jednej łyżce. Lekarze zalecają podawanie syropu dzieciom powyżej 1 roku życia, ale wiele mam stosuje ten lek u młodszych dzieci.
Przechowywanie syropu z cebuli
Lek można przechowywać nawet 2 tygodnie, pod warunkiem, że będziemy go pozostawiać w chłodnym miejscu
przepis na syrop z buraka:
Rzeczy, które potrzebujesz:
2 średnie buraki, 2-3 łyżeczki miodu
Dwa średniej wielkości buraki zetrzyj na tarce.
Do buraków dodaj 2-3 łyżeczki miodu.
Gotuj na małym ogniu przez 20 minut.
Całość schłodzić. Podawać co godzinę po jednej łyżeczce dzieciom zaś dorosłym po 1 łyżce. Syrop z buraków wspomaga leczenie grypy, przeziębienia i anginy.
Stary przepis babci:
W sporym buraku drążymy otwór po czym wsypujemy do niego cukier. Całość podgrzewamy na płycie kuchennej
Syrop z selera na kaszel
Mniej intensywny w smaku niż syrop z cebuli czy czosnku o właściwościach łagodzących uporczywy kaszel. To istna bomba witaminowa. Selery zawierają witaminę A, B, E, C i PP, a także inne składniki mineralne – potas, wapń, cynk, żelazo.
Uproszczony przepis na syrop z selera:
Plastry selera rozkładamy w małej misce, zasypujemy cukrem, zostawiamy na noc. Sok, który się wydzieli podajemy dziecku.
Wersja "trudniejsza": myjemy dużego (ale nie wysuszonego w środku!) selera, przecinamy go na 1/4 wysokości. W większym kawałku drążymy dziurkę i wsypujemy w nią 4 łyżeczki cukru lub miodu. Mniejszy kawałek selera posłużyć ma za "przykrywkę". Selera odstawiamy w ciepłe miejsce i po kilku godzinach syrop z selera
Płukanka z szałwi i tymianku
Szałwia znana jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Małe dzieci nie powinny jej pić, ale wiele radości (wiem to z doświadczenia) sprawi im wypluwanie płukanki do miseczki. Bierzmy pod uwagę fakt, że przy takich płukankach dziecku zdarzy się raz lub dwa napar połknąć. Dobrze jest więc zrobić go np. z rumiankiem działającym między innymi przeciwgorączkowo i napotnie. Połknięty napar nie będzie tak intensywny i na pewno nie zaszkodzi.gotowy
to tyle rewalecji co mam zapisane ale jeszcze nie wypróbowałam.
Pozdrawiam i życze powrotu do zdrowia