Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 08 lip 2020, 12:27

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Ponieważ od ponad 1,5 roku pracuję z kryształami poprzez medytację, budowanie sieci kryształowych w przyrodzie, miejscach geometrycznych i sakralnych - odczuwam z tego powodu wielkie połączenie z naturą, bo kryształy to nasze skarby z wnętrza ziemi, w których zakodowane są informacje sprzed milionów lat, a z których na powrót możemy skorzystać - proponuję doświadczenie tych pięknych istot i samego siebie poprzez zharmonizowanie obu :spoko: .

Wszystkie informacje, które tutaj przekazuję - nabyłem w drodze własnego doświadczenia/praktyki, a głwónie poprzez nauki Kasi Barczyńskiej (http://www.swiatkrysztalow.pl), której informacje na temat tych pięknych istot zacytuję jako wstęp, a potem przejdę do praktyki, którą na swój model nieco dostosowałem do swego odczuwania.

Cytuj:
Energia Kryształów

Kryształy poprzez swoją Duchową Istotę mają zdolność podwyższania wibracji i witalności miejsca i osób z którymi przebywają. Jest to nieustanny, pulsujący sygnał delikatnej energii, który porusza w nas i przyrodzie siły i wiarę, o której zapomnieliśmy. Podobnie jak żywioły poruszają i napędzają olbrzymie mechanizmy tworząc energię – tak siła kryształu porusza w nas i napędza olbrzymie pokłady naturalnych mocy… mocy serca…
Obrazek

Dlaczego właśnie kryształ?

Skąd wzięło się zainteresowanie kryształami, dlaczego jest ich coraz więcej na powierzchni Ziemi, dlaczego ludzie kupują je, sprowadzają z odległych stron, pytają o ich właściwości, leczą się nimi u specjalistów, otaczają się nimi w prywatnych przestrzeniach i w miejscach pracy?

FIZYCZNE ODDZIAŁYWANIE STRUKTURY

Materia naukowa i technologiczna

Regularna, geometryczna struktura kryształów – cząsteczek kwarcu: trygonalna – ma naturalne właściwości pobierania, magazynowania i wysyłania informacji do otaczającej przestrzeni lub ściśle określonego miejsca – stąd wstępne wykorzystanie kwarcu w technologiach medycznych, elektronice – systemach komputerowych, optyce, do wytwarzania ultradźwięków czy określonych częstotliwości fal radiowych. Jego właściwości są stale badane, a możliwości sukcesywnie rozwijane i stosowane w coraz to nowszych zdobyczach techniki naszej obecnej cywilizacji.

Kwarce wykazują zdolności do świecenia jasno żółtym światłem pod wpływem tarcia lub pobudzania poprzez uderzanie, powyżej 200 stopni C świecenie może przybrać barwę niebieską – zjawisko określane jako termoluminescencja. Mają również właściwości piezoelektryczne: ładowania się elektrycznego pod wpływem nacisku.

Biologia i życie

Struktury kwarcowe mają też właściwości biologicznego rezonatora energetycznego, informacja w nim naturalnie lub wtórnie zawarta jest przekazywana przez cząsteczki od ściśle określonego miejsca w jego strukturze i przekazywana na zewnątrz z niezwykłą siłą – fali nakładającej się jedna na drugą i kolejną. Teoretycznie każda z cząsteczek ma taki sam zapis informacyjny, ale emanacja tego zapisu jest wzmacniana przez każdą następną, dochodząc do krańca struktury z niezwykłą siła, jakby pobudzana nieustannie wewnętrzną istotą swojej emanacji.

Pole biologiczne-energetyczne każdego kryształu – również tych w naszym ciele – są połączone bezpośrednim, wzajemnym sygnałem z polem całej Natury Ziemi.

Wszystkie Istoty biologiczne Ziemi mają budowę opartą na strukturach kryształowych i są połączone wspólna wibracją – w obecnym czasie wyczuwalną jako szmaragdową.

W ten sposób niewielki kawałek pobudzonego energetycznie kwarcu o wielkości około centymetra jest wyczuwalny i odbierany jako nośnik energetyczny i informacyjny w promieniu około 20 km. Zwiększenie kubatury kryształu o każdy następny centymetr zwiększa ten zasięg w postępie geometrycznym i znacznie większym w zależności od jakości kryształu, kondycji energetycznej i ilości niewielkich domieszek. Kształt i sposób wykształcenia, również wpływa na rodzaj pracy energetycznej do jakiej predysponowany jest dany kryształ.

Istnieją przekazy – zamieszone w dalszych zakładkach strony – o sposobach wykorzystania kryształów do tworzenia wielkich elektrowni i siłowni oraz struktur kierujących magnetyzmem, nie mówiąc już o oddziaływaniu na struktury Ziemian – w dawnych cywilizacjach.

Ze względu na różne domieszki kryształów – co widoczne jest najwyraźniej w barwie – posiadają one różne spektrum oddziaływania, czy też różne spektrum występowania jako nośnika informacji w określonych przedziałach wibracji. Najbardziej uniwersalne pasmo posiadają kryształy górskie – przezroczyste lub mleczne i mają również najszersze zastosowanie.

Specyficzne pasma zajmują kwarce różowe, dymne, niebieskie, zielone, cytryny, ametysty i czarny – morion, awenturyn, wszystkie odmiany chalcedonu oraz kryształy górskie z niewielkimi widocznymi domieszkami.

Zastosowanie kryształów w strukturach materii Ziemi i ludzi – niektóre przykłady

-Odtworzenie naturalnej sieci krystalicznej - umieszczanie „nowego” kryształu w strukturze Ziemi z informacją o wzajemnym połączeniu poszczególnych miejsc ze sobą i wzajemnym wzmacnianiu oczek całości sieci – w połączeniu z energią naszego serca

-Budzenie dla naszego postrzegania wskazanych w przekazach czy wyczuwalnych jeszcze tzw. Miejsc Mocy – obszarów przyrody, budowli, całych miast, gór, drzew, gajów, kamieni i ich kręgów, dawnych miejsc kultów związanych z bogami przyrody

-Bardzo silna tendencja do szukania przez kryształy i czaszki kryształowe ludzi -”opiekunów”, poprzez których mogą one wyrażać potrzeby Ziemi i prowadzić te swoje „pokrewne dusze” drogą uzdrawiania – na poziomie powiększania emanacji czakry serca

- Tworzenie Sieci Szmaragdowej – nadbudowania energetycznego naturalnej struktury szaty roślinnej Ziemi i łączenie ze sobą obszarów zielonych, poprzedzielanych strukturą cywilizacji

-Tworzenie pomostów – portali krystaliczno-mentalnych – do przejścia energii lub duszy z naszego świata (śmierć ciała) do przestrzeni krystalicznej, czy też struktury która zostanie udostępniona przez opiekunów duszy

-Działanie poprzez zmiany w naszej fizycznej strukturze i DNA, zmiany sposobu myślenia bez pośrednictwa systemowych nakazów w świecie, w którym żyje i jest zatopiony nasz umysł – niedoceniona – z powodu braku informacji – rola kryształów w odłączaniu od myślenia zbiorowego, oczyszczania i tworzenia nowych przestrzeni z poziomu serca

Kryształ indywidualnie dobierany dla osoby czy wybierający właśnie JĄ – ma właściwość przechowywania informacji z „programem” czy „kodem energetycznym”, który jest zaproszeniem do swojego życia szczególnej Istoty i połączenia z jej wibracjami, od tej pory związanej z Jego losem i działaniami duszy – rodzaj Przyjaciela Krystalicznego…

http://www.swiatkrysztalow.pl/

Jeśli posiadamy kryształy kwarcu (białego, różowego, ametystu, cytrynu czy też kwarcu dymnego zwanego morionem) wybieramy jeden do pracy a pozostałe (jeśli mamy ich więcej) układamy wokół siebie (dowolna formacja - najprościej jest zrobić formę okręgu lub skorzystać z innych wzorców świętej geometrii).

Ponieważ praca z kryształami jest pracą bardzo intuicyjną, to należy się wyciszyć odpowiednio i zadbać by nikt nam przez następne kilkanaście (kilkadziesiąt) minut nie przeszkadzał tudzież żebyśmy mięli wolną przestrzeń dla siebie.

Usiądź wygodnie (pozycja zależna od możliwości jak do medytacji,na kolanach, na krześle, fotelu)z wyprostowanymi plecami (nawet jeśli ich początkowo nie wyprostujesz to i tak to zrobisz w trakcie), trzymaj wybrany kryształ w dłoni lewej (nie ma przymusu, można zacząć od prawej) i pozwól sobie z zamkniętymi oczami na to by odczuć jego wibracje, które z początku mogą być bardzo subtelne.

Jest to również czas by uspokoić myśli i zharmonizować się z otoczeniem (najlepiej wykonywać tę pracę w naturze - pod drzewem, z uwagi na okoliczności zimy, domowy przyjemny kąt z naturalnym światłem), co pozwoli na większe odczucie mocy kryształu.
Po wejściu w subtelne energie kwarcu, otwieramy oczy powoli i kierujemy nasz kryształ przed nasze oczy przyglądając się mu, jego kształtom i wyglądowi - zachwycając się tym samym jego piękną strukturą i kształtem.

Obserwując jego kształty (ja osobiście zawsze wyrażam wobec niego wdzięczność i radość wspólnego doświadczania) i wyrażając w jego stronę uczucie - zaczynamy jego strukturę ochuchiwać jak malutkie dziecko (przy naszym wydechu) i delikatnie nabierać powietrza (przy wdechu) - czyli wchodzimy wspólnie w oddech kryształowy.
Oddychamy tak przez chwilę, spokojnie harmonizując i kontrolując nasz oddech - łącząc się tym samy z polem energetycznym kryształu i swoim.

Po połączeniu oddechów, przenosimy kryształ w okolice trzeciego oka, oddychając dalej wspólnie (to juz pójdzie dalej samoczynnie) i trzymając go zamykamy oczy i odczuwamy harmoniczne dostosowanie się naszych energii w tej czakrze i przestrzeni jej emanancji.

Następnie powolutku przesuwamy kryształ (trzymając go lewą lub prawą dłonią - ja zaczynam od lewej - więc też taki model zaprezentuję) wzdłuż głowy (jej lewej strony koło ucha) w kierunku potylicy na wysokości 3-go oka. W między czasie mogą wystąpić pewne zatrzymania się kryształu i silne odczucia jego pracy - zróbmy przerwę, ponieważ jest ona potrzebna do oczyszczenia tej przestrzeni umysłu/energii, która tego wymaga w momencie zatrzymania.

Kiedy poczujemy, że ta przestrzeń jest oczyszczona - kryształ sam zacznie podążać do dalszej części tylnej głowy, oczywiście ruch ten wykonujemy bardzo powoli pozwalając mu na działanie.
Dochodząc do części tylnej głowy (mniej więcej do osi kręgosłupa w części potylicznej głowy) wykonujemy ruch powrotny, również bardzo powoli w kierunku 3-go oka.
Jeśli po drodze nastąpią przystanki - obsłużmy je zgodnie z potrzebą pracy naszego kryształu i naszej struktury energetycznej.

Powracając do okolicy trzeciego oka, przystańmy na chwilę żeby zharmonizować wibrację, które się pojawią i po zmianie ręki (na prawą) kontynuujemy ruch w kierunku potylicy, bardzo powoli analogicznie jak przy stronie lewej.
Po dotarciu do tylnej części głowy - wracamy w kierunku 3-go oka, obserwując miejsca, w których się zatrzymujemy oraz miejsca w naszym ciele, które się aktywowały na skutek tej pracy.

Po zakończeniu obu obiegów, harmonizujemy pracę w okolicy 3-go oka (można wtedy zmienić rękę, bo jest to praca jednak dla ramienia nieco bolesna w tej pozycji) i następnie kierujemy kryształ od oka w górę po linii głowy w kierunku szyi do punktu, w którym spotkaliśmy się idąc z każdej strony boków głowy.
Mniej więcej w okolicy czakry korony nastąpi silne odczucie pracy kryształu i możliwe wyprostowanie ciała (jeśli jeszcze nie nastąpiło).
Po dotarciu do potylicy, wracamy tym samym ruchem w kierunku czakry trzeciego oka - harmonizując energię w tym punkcie (można zmienić rękę - jeśli bolą mięśnie) .
Następnie kierujemy kryształ w dół, powoli w kierunku czakry gardła - zatrzymując się przy niej i pozwalając na wykonanie przez niego pracy w tym punkcie energetycznym.

Po doświadczeniu odczucia, że możemy z ręką przejść dalej, kierujemy kryształ w okolicę czakry serca (tutaj najczęściej wykonywana jest bardzo mocna praca i mogą pojawić się różne odczucia w ciele i w umyśle - pamiętajmy by im się przyglądać i w razie jakichkolwiek wątpliwości po prostu oddychać, z wizualizacją dostarczenia oddechu/tlenu do miejsca, które zaczęło nas niepokoić).

Kiedy odczujemy iż praca została wykonana (może się zamanifestować we wszystkich punktach energetycznych, również w tych, do których jeszcze nie dotarliśmy), przesuwamy dłoń z kryształem w kierunku czakry splotu słonecznego i pozwalamy mu na pracę w tej przestrzeni.
Dalej w kierunku czakry drugiej (krzyżowej) i kolejna wędrówka do czakry podstawy.

Wracamy zamykając cały proces budzenia ciała kryształowego poprzez przyłożenie kryształu w okolicę serca i wyrażenie wdzięczności i miłości za pomoc i piękną medytację samemu kryształowi jak i sobie za te wspaniałe doświadczenie, które udało się właśnie zakończyć.

Ponieważ praca z czakrami niższymi od sercowej - to już moje autorskie doświadczenie - można skończyć będąc przy czakrze serca, bo stamtąd praca odbywa się we wszystkich punktach, ja robię to dlatego iż czuję, że jest mi to potrzebne - niekoniecznie musi to być potrzebne każdej innej osobie doświadczającej - jednak jeśli czujesz i intuicja ci podpowiada, żeby tak zrobić - wykonaj powyższe ruchy i powyższą pracę - przyniesie zamierzony efekt energetyczny.

Po podziękowaniu - stosuje jeszcze metodę przykładania kryształu w miejsca, które intuicyjnie się pojawiają na ciele - harmonizuje i rozpuszcza to w tych punktach blokady, które się w tym czasie pokazują - jest to dosłownie przyłożenie na kilka sekund (czasem na jedną) w miejsca pokazujące się (czasem tych miejsc może być kilkadziesiąt - stąd może to potrwać jeszcze kilka minut, aż wyczerpiemy tzw.: asortyment blokad, a czasem mogą to być dwa lub trzy punkty).

Dobrze po zakończeniu medytacji jest pozostać w ciszy i posumowaniu tego co się wydarzyło i koniecznie wypić dużo wody, ponieważ zachodzi wtedy proces energetycznego oczyszczenia i woda pomaga w tym procesie w ciele fizycznym - zresztą jak się chce pić - to po prostu trzeba się napić wody.

Także doświadczajcie piękna tych istot - doświadczamy piękna swojej istoty kryształowej, która jest w każdym z nas pod postacią aury.
Może z tego tytułu w miejscu gdzie przeprowadzacie praktykę tej medytacji, nastąić odczucie zaburzenia wzroku w postaci lekkiej mgiełki - to znak, ze uruchomiły się tez inne kryształy w tej przestrzeni, w której się znajdujecie (drzewa, zwierzęta, wasze ciała, inne kryształy) - zachowajcie spokój i cieszcie się tym widokiem, bo jest niezapomniany i będzie już wam zawsze towarzyszył
:słonko: :spoko: .

Jeśli będzie zainteresowanie tą praktyką i wątpliwości co do pochodzenia kryształów, które posiadacie - mogę podać poniżej metody na ich oczyszczenie (mentalne jak i fizyczne) tylko dajcie zainteresowani znać.

:okok: :serce: :milosc: :serduszka: :uścisk:

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 sty 2013, 15:09 
VIP Member
Awatar

Mam pytanie...gdzie zdobyć prawdziwe (nie jakieś buble) kryształy? :)

Awatar użytkownika

Ja swoje perełki - nabyłem od Kasi Barczyńskiej, po części przez warsztaty, w których uczestniczyłem i po części przez jej koneksje z wiarygodnymi/nieskażonymi programami źródłem - czyli od strażników kopalni kwarcu, które już przestały fedrować (wydobywać).
Cytuj:
Kontakt

Katarzyna Bratumiła Barczyńska

proszę o kontakt pod adresem samarkanda@swiatkrysztalow.pl

Napisz do Kasi, że jesteś zainteresowana kupnem/nabyciem - na pewno doradzi co z tym elefantem zrobić :D (jak nie sama to przynajmniej wskaże źródło).

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

A to też dorzucę coś o kryształach, tak od siebie. Już to pisałem, ale dziale "o sobie", ale uważam, że tu w odpowiednim dziale jest dobre dla niej miejsce.

Cytuj:
Co do kryształów to bardzo dobrze podeszliśmy do tego tematu na innym forum. Myślę, że jest to podsumowanie całości tematyki i warto to przeczytać. Kilku ludzi z praktyką i zrozumieniem, trolle nie miały możliwości się wciąć itd.

[url]http://forumzn.katalogi.pl/Potęga_Kryształu-t8584.html[/url]

Fragment mojej wypowiedzi z tamtego forum, nick tez thozo:

"Co jest ważne w kontakcie z kryształem?

Kryształ ma swoją własną energię. Chętnie ją rozdaje dookoła. To ona mnie zawsze fascynowała. Często zastanawiało mnie dlaczego po początkowym okresie, kiedy kryształ "działał" przychodziły dni, kiedy wcale nie mogłem wcale go wyczuć. Mimo usilnych prób - nic. Zazwyczaj zrzucałem to na karb mojego zmęczenia, stresu itp. i odpuszczałem, by po paru dniach stwierdzić, że znowu działa. Dopiero kurs Reiki dał mi dostateczne zrozumienie energii, by rozwikłać tę zagadkę i naprawdę uruchomić kryształ!
Działo się tak dlatego, że zamiast dawać energię kryształowi, brałem ją. Kryształ chętnie dawał ile miał, powodując wszystkie "fenomeny" z tym związane, jednak po jakimś czasie się wyczerpywał i koniec, finito benito. Musiał odpocząć i sobie znanymi sposobami znów się zasilić. Wtedy znowu mogłem korzystać z jego dobrodziejstw przez jakiś czas. Można taką metodę nazwać mało efektywną, jeśli nie wręcz prymitywną.

Pewnego dnia wpadłem na pomysł, by zrobić Reiki kryształowi. Skoro trenowałem na ludziach, kotach, psach, jedzeniu, wodzie, łąkach itd. to czemu nie na krysztale? Można powiedzieć, że Reiki jest wysyłaniem światła i energii przez dłonie . Dłonie każdego człowieka wysyłają non-stop uzdrawiającą energię, Reiki zwielokrotnia tę zdolność.

Podstawową umiejętnością jest wyczuwanie ciągnie/nie ciągnie podczas zabiegów Reiki. Łatwo było wyczuć, że kryształ ciągnie energię, był w fazie wyczerpania. Po dosłownie chwili wyczułem, że kryształ się uruchomił, ale ciągnął dalej. Więc nie przerywałem. Po następnej chwili kryształ działał już tak mocno jak nigdy dotąd!

Zrozumiałem. Należy dawać energię kryształom, by je uruchomić, nie brać!

To jedyna sensowna metoda. Nie ma się co martwić, zwróci z nawiązką. Jako przedstawiciel Przyrody chętnie rozdaje co ma wszystkiemu wokół.

Ile władujemy, tyle (albo i więcej) wypromieniuje dookoła, tworząc aurę, bańkę koherentnej stabilnej energii wokół siebie. Jej właściwości zależą od kryształu. Jest ona naznaczona jego indywidualnością. Można powiedzieć, że kryształ też ma swoje DNA, wzorzec jego wibracji. Ten wzorzec powoduje jego uporządkowaną krystaliczną budowę, jak i uporządkowany wzór energii. Przypomina to kamerton. Ładujemy go czystym światłem i energią, a on tworzy wyspę stabilnej energii wokół, o określonych właściwościach. Powtarzalnie. Jest to bardzo ważna funkcja kryształu.

W dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani mnóstwem chaotycznej energii. Od morza elektronicznych wibracji po promieniowanie mnóstwa ludzi oglądających stresujące programy w tv, zestresowanych, zdezorientowanych itd.
Dopiero zanurzając się w zdrowym stabilnym polu kryształu zdajemy sobie sprawę ile tego jest i jak bardzo nas to wszystko bombarduje i wytrąca z równowagi na co dzień. "Tu jest taki harmider, że nie słyszę własnych myśli" dobrze odpowiada współczesnemu stanowi człowieka próbującemu odnaleźć siebie.
Pole dobrze naładowanego kryształu jest remedium. Dodatkową wielką zaletą jest relaks fizyczny który jest wynikiem przebywania w jego polu.

Kryształ robi to jednak dopiero po przekroczeniu pewnego poziomu naładowania. Im większy kryształ tym więcej trzeba władować energii, by osiągnąć stan "działania". Im bardziej potrafimy wysyłać energię do kryształu, tym szybciej zacznie działać.

Myślę, że Reiki lub naprawdę proste ćwiczenia z bioenergoterapii, uwrażliwienie dłoni, umiejętność energetyzowania rękami, parę głębszych oddechów przed próbami są bardzo dobrymi podstawami do pracy z kryształem.

Można powiedzieć, że praca z kryształami i praca z energią to synonimy. Jedno wiąże się z drugim. Z pewnego punktu widzenia kryształy są nauczycielami energii. "

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Awatar użytkownika

UWAGA!!!
Nowy Adres STRONY:

http://swiatkrysztalow.com.pl/

Zatem:
Cytuj:
Katarzyna Bratumiła Barczyńska

proszę o kontakt:

kbbarczynska@com.pl

lub