Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 15:00

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Cześć

przekazy, czy też sygnały podprogowe to temat dosyć oklepany na tym forum, ale dzisiaj słuchając sobie powtórki z pewnego programu na TVP, gdzie występował Korwin, usłyszałem, że jego partia czyli Nowa Prawica ma zamiar zakupić program do monitorowania programów TV. Chcą oni sprawdzić, czy polskie społeczeństwo nie jest manipulowane przez rządzących po przez wykorzystanie wspomnianych przekazów podprogowych.

Bardzo ciekawe jak dla mnie ;)

Tutaj wspomniana wcześniej wypowiedź Korwina, zaczyna się w 14m 50s
phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 mar 2014, 12:00 
VIP Member
Awatar

LamConcept pisze:
Cześć

przekazy, czy też sygnały podprogowe to temat dosyć oklepany na tym forum, ale dzisiaj słuchając sobie powtórki z pewnego programu na TVP, gdzie występował Korwin, usłyszałem, że jego partia czyli Nowa Prawica ma zamiar zakupić program do monitorowania programów TV. Chcą oni sprawdzić, czy polskie społeczeństwo nie jest manipulowane przez rządzących po przez wykorzystanie wspomnianych przekazów podprogowych.

Temat idiotyczny...w sensie tego co ten głupi idiota powiedział. Nie istnieje taki sprzęt to po pierwsze, po drugie w technologi cyfrowej takie przekazy mogą być wplecione w szum, tzw steganografia. Era analogowych migawek minęła bezpowrotnie, teraz są w stanie robić to non stop. 24h na dobę i będzie to nie do wykrycia, lub co najmniej będzie to wymagało potężnej mocy obliczeniowej. Korwin robi z Was idiotów...temat nadaje się do zamknięcia.

Polskiego społeczeństwa nie trzeba ogłupiać, już jest tępe.

Ostatni temat o Korwin Mikke został zamknięty.

Awatar użytkownika

Może i nie istnieje taka technologia, a nawet jeśli to Korwin jej i tak nie dostanie. Ale to chodzi bardziej o to, że chyba żaden inny polityk o czymś takim nie wspomina. Pewnie większość osób nawet nie słyszało o takiej manipulacji, a on chociaż to na wizji powiedział i może ktoś się zainteresuje tematem i tutaj na forum trafi :D

Co do spraw technicznych to jak człowiek może reagować na coś, czego oko praktycznie nie rozpoznaje?
Idąc za ukochaną wikipedią taki przykład:
Obrazek
Zdjęcie w którym na 2 najmniej znaczących bitach obrazu ukryto zdjęcie kota przedstawione na dole.
Obrazek
Zdjęcie ukryte za pomocą steganografii w powyższym zdjęciu drzewa.

Patrząc na pierwsze zdjęcie ani oko, ani ludzki mózg nie jest w stanie znaleźć wizerunku tego kota. Stąd też wniosek, że to realnie nie jest w stanie człowiekowi zaszkodzić. Co innego jak te wspomniane migawki, które oko i mózg jednak rejestruje, tylko ucieka to naszej świadomości.

LamConcept pisze:
Co do spraw technicznych to jak człowiek może reagować na coś, czego oko praktycznie nie rozpoznaje?.

Uwierz mi że rozpoznaje...bo mamy najlepszy komputer jaki istnieje i nazywa się to mózg. Tylko nie świadomie ale na innym poziomie, pod wpływem hipnozy odszyfrujesz wszystko. To taki jak skan 3d otoczenia, czytasz w zamkniętych kopertach i lub odczytujesz godzinę na zegarku przez bliską Tobie osobę która znika, zostaje wymazana...Steganografia jest znana od starożytności i to tylko sugestia że dzięki technologi cyfrowej nie trzeba montować klatek tylko robić to "w locie". Było o tym na forum. Dzisiaj wg mojej wiedzy taka technologia jest już prymitywnym przeżytkiem. Teraz stosuje się znacznie doskonalsze metody...a ta metoda ma jedną zasadniczą wadę....musisz być w określonym miejscu o określonym czasie... i patrzeć na obraz...mało efektywne. Tu wkracza okultyzm zwany meta-technologią.

Jedyny + dla Korwina, że o tym wspomniał.

Omijając oszołoma wykorzystującego ludzką niewiedzę, mało kto w Polsce wie , że jest już państwowy organ kontrolny odpowiadający za płynące z telewizorka mądrości również pod kątem zawartości w nich treści podprogowych. Jest to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Innym tematem jest czym ona się zajmuje w rzeczywistości a czym powinna
ale stwierdzam tylko fakt. Niktu.

Awatar użytkownika

Krzysztof Rogala pisze:
Uwierz mi że rozpoznaje...bo mamy najlepszy komputer jaki istnieje i nazywa się to mózg. Tylko nie świadomie ale na innym poziomie, pod wpływem hipnozy odszyfrujesz wszystko.

Niestety, ale na wiarę to bym się nie porywał. To nie są rzeczy typu wierzę czy nie wierzę. Tobie wierzyć z pewnością nie będę :D

A czemu uznaję te stenografię za niezbyt odpowiednią do manipulacji?

Otóż ludzkie oko nie jest w stanie rozpoznać po pierwsze tak małych obiektów jak pojedyncze piksele i dlatego widzi obraz "całościowo", a nie złożony z x milionów kwadratów - oczywiście z odpowiedniej, użytkowej odległości. Dlatego nawet dodanie, lub podmiana pikseli nie ma najmniejszego znaczenia do póki nie jest to fizycznie zdolne do zaobserwowania przez ludzki narząd wzroku.

Drugim argumentem jest także nierozpoznawanie przez człowieka tak subtelnych różnic barwy. Telewizory wyświetlają znacznie więcej kolorów niż oko ludzkie dostrzeże.

Więc taki wniosek, że jeśli nasze oko nie jest w stanie czegoś fizycznie dostrzec to nie zarejestruje tego mózg. Innego wniosku nie ma.

Niktu, no tak, państwowa komisja, która ma kontrolować... państwo?
Niestety, ale nawet przy najlepszych wiatrach taki twór nie ma szansy funkcjonować prawidłowo.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

@LamConcept

Zgodzę się z Panem Krzysztofem, że metody na które się powołujesz są z lamusa.
Oficjalnie ich się nie stosuje bo są do wykrycia.
Więc pan Mikke zbija tylko kapitał polityczny mówiąc o rzeczach oczywistych.
Większość Polaków się tym nie przejmie.

A co powiesz na takie działanie podprogowe:
...Polacy zawsze przegrywali, powstanie styczniowe, warszawskie, rozbiory... (podprogowe kodowanie informacji pt. " tak się znów nie uda]"
zamiast:
...Polacy od zawsze wygrywali każdą wojnę i jako jedyni bawili z wojskową wizytą w Moskwie, tłukli Niemców, Turków, Moskali i Szwedów... ( to podprogowe kodowanie informacji pt. " nam się zawsze udaje"

Które działanie wolisz?

Podprogowym działaniem jest indoktrynacja dzieci w szkołach, tendencyjne traktowanie historii, podprogowym działaniem jest pokazywanie nędzy zamiast tego co można zrobić.
To podprogowe działanie zrobiło z nas "marudzących i niezadowolonych Polaków"

Świadomość indoktrynacji jest już połową sukcesu .
Ty to wiesz , ja to wiem i całe te forum to wie.
Cieszy mnie Twoja potrzeba zmian, ale tylko prawda nas wyzwoli:)

Tak, tak. Mikke wygrywa na WP.
Niezmiennie.

phpBB [video]

Awatar użytkownika

Nautic, ale to prawda, że Polacy przegrywali w tych wojnach/powstaniach/bitwach i to prawda, że bywały pewne zwycięstwa. I zgadzam się, że narzekanie jest złe, ale idealizowanie historii swego narodu/państwa też nie jest czymś obiektywnie korzystnym.
A co do tematu to powiedzcie mi zatem co się obecnie stosuje, jeżeli nie te podprogowe obrazki w TV?
Bo chyba Wy macie jakąś wiedzę ale o niej nie mówicie.

I nie zapominajcie, że co z tego, że gdzieś tam nowoczesna technologia istnieje, TU JEST POLSKA, a u nas nie wszystkie technologie są zawsze najnowsze :) Może rządzący pomyśleli, że stare i tańsze technologie podprogowe będą równie dobre ;)

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

To, że Korwin Mikke będzie się zajmować sygnałami podprogowymi w TV ma sens
ponieważ sam doskonale wie jak to jest być podprogowym politykiem i na własne
życzenie od lat stara się by nie powtórzyć dawnej wpadki w postaci przekroczenia
progu wyborczego. Sygnały podprogowe to dobry temat dla polityka podprogowego.

Awatar użytkownika

Najeżdżacie na Korwina jakby inni byli lepsi.
Jemu po prostu nie zależy tak bardzo na byciu posłem w sejmie jak innym pieprzonym karierowiczom. Ale przez to jest niezależny i mówi co chce, a nie to co ludzie chcą słuchać.
Te wypowiedzi co stają się medialne, są głośne i "bulwersujące" to kilka procent z tego co on mówi, tylko tą resztę to większość pospólstwa ma gdzieś.

A poza tym wciąż nikt nie powiedział mi o tych nowoczesnych metodach manipulacji będącej 100 lat do przodu w stosunku do migawek podprogowych w TV.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

jakaś forma odpowiedzi już na Forum była.Jak nie ukryte obrazy w obrazie ,to za pomocą dżwięku
krótki cytat:

Cytuj:
...KONTROLA UMYSŁU ZA POMOCĄ CICHYCH DŹWIĘKÓW

Podstawą mechanizmu zmiany stanu umysłu jest technologia wykorzystująca nośnik działający na podświadomość: Silent Sound Spread Spectrum8 zwany czasami „S-quad” lub „Squad”. Został on opracowany przez dra Olivera Lowery z Norcross w stanie Georgia i opisany w patencie nr 5 159 703 zatytułowanym „Silent Subliminal Presentation System” („System cichej prezentacji podświadomościowej”) udzielonym 27 października 1992 roku. Krótki opis tego patentu brzmi następująco:

„System cichego przekazu informacji, w którym niedostępne dla ucha nośniki zawarte w paśmie bardzo niskiej lub bardzo wysokiej częstotliwości audio lub w sąsiadującym paśmie ultrasonicznych częstotliwości modulowane są amplitudowo lub częstotliwościowo, a następnie propagowane akustycznie lub wibracyjnie w celu wprowadzenia ich do mózgu, zazwyczaj za pomocą głośników, słuchawek lub przetworników piezoelektrycznych. Zmodulowany nośnik można transmitować bezpośrednio w czasie rzeczywistym lub zapisać go i zmagazynować na mechanicznych, magnetycznych lub optycznych nośnikach informacji w celuje dno-lub wielokrotnego nadawania go w czasie późniejszym”.

bron-elektromagnetyczna-i-kontrola-umyslu-t10833.html

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

LamConcept pisze:
Najeżdżacie na Korwina jakby inni byli lepsi.
Jemu po prostu nie zależy tak bardzo na byciu posłem w sejmie jak innym pieprzonym karierowiczom. Ale przez to jest niezależny i mówi co chce, a nie to co ludzie chcą słuchać.

Inni nie są wcale lepsi, tak, natomiast on jest dużo gorszy i cynicznie
od lat rozbija wszystkie próby utworzenia realnej prawicowej siły
politycznej w rządzie neutralizując tych kilka kluczowych procent
wyborców. Nie jest karierowiczem, jest zwykłym sabotażystą.

http://www.prawy.pl/z-kraju/4478-korwin-mikke-znowu-przegra

Z Korwina się wyrasta, tak jak wyrasta się z 'książek' Łysiaka.

Awatar użytkownika

Cytuj:
to prawda, że Polacy przegrywali w tych wojnach/powstaniach/bitwach i to prawda, że bywały pewne zwycięstwa

No i właśnie siejesz negatywnie, pod progowo.

Nie "bywały zwycięstwa" - a były i to zwycięstwa spektakularne.
Jeszcze trochę a zaczniemy przepraszać za Grunwald !!

To , że Polacy na tych zwycięstwach nie dorobili się to sprawa "nie-Polaków", którzy poprzebierani w husarskie zbroje, niczym piata kolumna , sprzedawali krwią wywalczony dorobek. Do dziś.
Najwyraźniej sam jesteś mocno przeprogramowany ( nic osobistego).

Cytuj:
Nie jest karierowiczem, jest zwykłym sabotażystą.

rzekłbym wentylem , dającym złudzenie , że żyjemy w wolnym kraju , w którym można wszystko powiedzieć.
Korwin to dożywotni opozycjonista, który każdej władzy przypnie łatkę, choć sam rządzić by nie umiał.
Jego wypowiedzi to zazwyczaj prawdy oczywiste, które większość kwituje "teoriami spisowymi" a mniejszość i tak o tym wie.
Każda władza będzie Korwina hołubić.
Po prostu - wentyl.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Redimix pisze:
Inni nie są wcale lepsi, tak, natomiast on jest dużo gorszy i cynicznie
od lat rozbija wszystkie próby utworzenia realnej prawicowej siły
politycznej w rządzie neutralizując tych kilka kluczowych procent
wyborców. Nie jest karierowiczem, jest zwykłym sabotażystą.
Z Korwina się wyrasta, tak jak wyrasta się z 'książek' Łysiaka.

Nautic pisze:
Korwin to dożywotni opozycjonista
Każda władza będzie Korwina hołubić.
Po prostu - wentyl.

Cieszę się bardzo, że nie tylko ja mam takie zdanie o tym przezabawnym panu :tak:
Jak mój dziadek ogląda go w telewizji, to ja od razu wołam babcię żeby sobie też
obejrzała - "babciu, chodź zobacz - nadają kabaret z Korwinem!"
Sam już tego nie oglądam, bo koleś jest strasznie przewidywalny
i jego dowcipy mnie już nie bawią tak jak kiedyś :lol:

A propos przekazów podprogowych - to cała telewizja jest wielkim czarowaniem
rzeczywistości, ludzie którzy to chłoną są maksymalnie odrealnieni.
Gdy czasem zdarzy mi się przejść koło włączonego odbiornika i lecą
akurat wiadomości, to mimo tego że głównie dorośli ludzie je oglądają, mam
wrażenie że leci bajka dla niedorozwiniętych dzieci. Gdy zwrócisz na to
uwagę oglądającym, to ich reakcja jest też typowa dla dzieci oglądających bajkę:

-O kurczę, ale durna ta bajka, o co w niej w ogóle chodzi?
-ŁEEEEE, CO TY MÓWISZ?! SĄ TU ZAJE*ISTE SMOKI! ZŻERAJĄ NIEGODZIWCÓW I URATUJĄ ŚWIAT!

Co do samej propagandy, to już chyba niczego więcej nie potrzeba -
prawdopodobnie (patrząc po moich bliskich i innych "teletubisiach")
wysyła się głównie sygnał typu "zaakceptuj swoje niewolnictwo, nie
jesteś w stanie niczego zmienić" - bo od większości osób z którymi
poruszam takie tematy, otrzymuję zwykle właśnie taką reakcję.
"Mały ja, strach, strach, strach; bezsilność, bezsilność!"

Hmm, rozumiem że niektórzy nie lubią Korwina. Rozumiem że niektórzy nie zgadzają się z jego poglądami.
Rozumiem że niektórzy ze skłonnością wiary w teorie spiskowe wierzą (wierzą≠wiedzą) że jest agentem.
To co przychodzi mi do zrozumienia z ogromną trudnością
Nautic pisze:
rzekłbym wentylem , dającym złudzenie , że żyjemy w wolnym kraju

to to że facet w każdym swoim przemówieniu mówi że nie żyjemy w wolnym kraju, że nam się wydaje że jesteśmy wolni i powtarza to do znudzenia czy to w TV czy w radio czy na wykładach, a i tak znajdzie się ktoś kto napisze zupełnie odwrotnie.

Dobra o czym gadamy czy o Korwinie czy o sygnałach podprogowych?
Kiedy temat znajdzie się w koszu?

Nasz sabotażysta Korwin sprytnie wdarł się na to forum szkodząc jego jakości. Wszystko podczas gdy gdzie indziej robi się tu porządki ... nawet Redimix płynie tą falą... conie znaczy, że w temacie Korwina nie ma racji.

No to kiedy?

Awatar użytkownika

kngrssnd pisze:
cała telewizja jest wielkim czarowaniem
rzeczywistości, ludzie którzy to chłoną są maksymalnie odrealnieni.

Najciekawsze jest to , że teletubisie najczęściej mi mówią:

"Chłopie , żyjesz w nierealnym świecie, nie wygaduj bzdur, zejdź z obłoków i zachowuj się jak każdy normalny człowiek"

Dla większości populacji nie jest istotne to co jest prawdziwe, jeśli ich minimalne potrzeby są zaspokajane.
Dlatego przyjmują za prawdę wszystko co jest w ramach ich ciasnego ( wcześniej ukształtowanego) światopoglądu.

:buja:

Edit

Kiedyś poznałem hodowcę ryb.
Powiedział mi, że do stawu z karpiami wpuszcza się parę szczupaków by "towarzystwo" się rozruszało bo kiedy jest niemrawe to jest podatne na pasożyty.
Obecne władze , i dotyczy to nie tylko Polski, są kiepskim hodowcą.
W obawie przez tym , że szczupaki mogły by uszczuplić stado karpi tępią je konsekwentnie.
W rezultacie straty są większe.
Jedyny ratunek , kiedy podaż spada to podnosić cenę by wyjść na swoje.

Osobiście optuję za systemem w roju pszczelim.
Pszczoły ślepo wykonują rozkazy królowej,pracują i umierają na jej rozkaz
ale kiedy ta sama królowa zaczyna popełniać błędy i rój głoduje
to te same robotnice swoją ukochaną królową zabijają i wychowują sobie następcę.

I mądre to i sprawiedliwe...

Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 9:07 przez Nautic, łącznie zmieniany 2 razy

LamConcept pisze:
A poza tym wciąż nikt nie powiedział mi o tych nowoczesnych metodach manipulacji będącej 100 lat do przodu w stosunku do migawek podprogowych w TV.

Chwileczkę, gdzieś mam w szufladzie wszystkie patenty najnowszych technologi, chwile to potrwa zanim znajdę. Gromadzę wszystko na bieżąco a ze nie mam co robić i nie chodzę do pracy to z przyjemnością poświęcę swój bezproduktywnie tracony czas aby napisać obszerną dokładną pracę na ten temat...
Wszystko aby zadowolić klienta....nie ma sprawy.

Poza tym po cholerę taka debilna kontrola umysłu która nie działa kiedy ktoś taki jak ja nie ma telewizora ? Pytam ...PO CO ? To już sama manipulacja treścią nie wystarczy? Tylko trzeba podprogowe cuda niewida uskuteczniać..które zresztą jak dowiedziono i tak nie działają skutecznie.

Problem jest taki że te technologie raczej wyprzedzają nasz współczynnikiem co najmniej 1:40 (podwajanym co roku) i od dawna nie są to ludzkie technologie. Przemyka to jak cień w dziale Milab.

Niktu pisze:
Dobra o czym gadamy czy o Korwinie czy o sygnałach podprogowych?
Kiedy temat znajdzie się w koszu?

Nasz sabotażysta Korwin sprytnie wdarł się na to forum szkodząc jego jakości. Wszystko podczas gdy gdzie indziej robi się tu porządki ... nawet Redimix płynie tą falą... conie znaczy, że w temacie Korwina nie ma racji.

No to kiedy?

Nie bądź cyniczny bardziej niż ja jestem OK ? Dyskusja się toczy póki co to nie na temat...jak wszystkie pomysły Korwina. Tak się złożyło że żyję i obserwuje jego szopkę od samego początku...i wniosek mam jeden, zawsze to była szopka. Temat można zamknąć w kazdej chwili bo nigdy Korwin się tym nie zajmie bo to oszołom.

Poza tym nie chce znów płaczu że na forum cenzura bo znowu o kochanym "wodzu - nie wodzu", administracja wam zabrania mówić...postawcie mu pomnik, zresztą to i tak nic nie zmieni bo to zwykłe puste gadanie.

Nautic pisze:
Dla większości populacji nie jest istotne to co jest prawdziwe, jeśli ich minimalne potrzeby są zaspokajane.
Dlatego przyjmują za prawdę wszystko co jest w ramach ich ciasnego ( wcześniej ukształtowanego) światopoglądu.

Czyżbyś zgadzał się ze słowami Korwina który mówi że "większość jest głupia" ?

WaterFlow pisze:

Wiesz takie mądrości są nawet w filmie SF "Men in Black"

Awatar użytkownika

WaterFlow pisze:

Cytuj:

Nie głupia ale ogłupiona
Być idiotą a być traktowanym jak idiota to różnica.

Nie , nie uważam , że większość jest głupia. Ale poziom ich uświadomienia jest na poziomie żołądka.
tak już jest.
Dlatego demokracja jest największym oszustwem dziejowym.
Tak naprawdę większość chce żyć z pełnym żołądkiem i mieć mądrą królową , która za nich zdecyduje.
To normalne.
Edit
przytoczę zasłyszany cytat
Cytuj:
Demokracja jest systemem bohatersko walczącym z problemami,
które nie występują w innych systemach

To własnie jest sterowanie podprogowe, przekazywanie fikcji a taki sposób by ktoś uwierzył że takie są fakty. Tak jak z demokracją.

Orson Welles - Wojna światów
Jemu wyszło to znakomicie, jego naśladowcy dysponują o wiele lepszą techniką.

Nautic ale przecież Ty napisałeś że większość jest głupia tylko innymi słowami, bo co niby znaczy "ciasny światopogląd" jak nie głupotę ? Widzę bawisz się w poprawność polityczną byle się nie zgodzić z tym co Korwin powiedział.

Krzysztof ja po prostu odnoszę wrażenie że tu niektórzy się nie zgodzą z tym że 2+2=4 jak tylko usłyszą że to Korwin powiedział. Korwin jest jaki jest, ale nie rozumiem polemiki na podstawie jego osoby a nie jego poglądów.
Nautic właśnie napisał że demokracja jest największym oszustwem dziejowym co jest prawdą, żadna demokracja nie może istnieć bo prędzej czy później przekształca się w rządy z za kulis. Znów się zgadza z poglądami Korwina ale go nie lubi więc mi zaprzeczy.

Jest taki termin jak myślenie totalne, proponuję się z nim zapoznać. Polega to na tym że jak kogoś nie lubimy to nie widzimy racji tej osoby nawet jeśli ją ma, bo jesteśmy zaślepieni przez własne emocje.
To jest bardzo powszechne i bardzo prymitywne.

Edit:
zasłyszany cytat o którym mówisz to słowa Stefana Kisielewskiego i brzmią tak

"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! "

Nawiasem mówiąc był to przyjaciel Korwina.

Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 9:40 przez WaterFlow, łącznie zmieniany 1 raz

Czy "większość jest głupia" ?

Na pewno nie. Po prostu każdy inaczej pojmuje prawdę. Wszystko zależy od cech osobistych pochodzacych z wychowania czy charakteru, możliwości intelektualnych (czy samej wiedzy? hmmm nie wiem?!?!) ale zawsze poprzez widzenie w tej prawdzie własnych korzyści dla celów przetrwania. Kogo interesuje prawda skoro kiedy ją już poznasz to dalej będziesz robił to samo co dotychczas żeby mieć co jeść?

Korwin ... i tutaj ugryzłem się w język bo nie chcę pewnej osobie sprawić przyjemności. N...

Nautic pisze:
Nie , nie uważam , że większość jest głupia. Ale poziom ich uświadomienia jest na poziomie żołądka.
tak już jest.

Skoro wiedza jest dostępna i osiągalna dla każdego, a za poziom uświadomienia odpowiada każdy sam to raczej większość jest głupia. :D Logika czasem bywa bezlitosna.

Niktu skoro każdy pojmuje prawdę inaczej to niech ten świat zejdzie na psy, skoro ludzie wolą siedzieć i żreć a nie być wolnymi. Taka jest ich wola, takie jest ich "pojmowanie prawdy", dlaczego im się wtryniać w ich prywatne życie.
Niech ten świat wolą większości tych niegłupich ludzi dostanie to na co zasługuje i niech zostanie zniewolony do końca. Szanujmy wolę tej rzeszy ludzi pojmujących prawdę inaczej.

Awatar użytkownika

Krzysztof Rogala pisze:
Poza tym po cholerę taka debilna kontrola umysłu która nie działa kiedy ktoś taki jak ja nie ma telewizora ? Pytam ...PO CO ? To już sama manipulacja treścią nie wystarczy? Tylko trzeba podprogowe cuda niewida uskuteczniać..które zresztą jak dowiedziono i tak nie działają skutecznie.

To w końcu te technologie działają, czy nie działają? Bo raz piszesz, że są tak mega hiper ultranowoczesne, że właściwie to o nich nic nie wiadomo, a zaraz piszesz, że jednak można je wszystkie o kant d**y rozbić?
A poza tym, jednak TV nie jest obecnie luksusem i nie był nim już kilka, kilkanaście lat temu, a tym bardziej na zachodzie, więc to głupi argument.

Manipulacja treścią zaś, nie zalicza się bezpośrednio do przekazu podprogowego. Bo jak sama nazwa wskazuje, są to czynniki, których świadomie wyłapać nie jesteśmy w stanie. A zmanipulowane komunikaty już wyłapać możemy.

Nie chcę być uszczypliwy, ale jedynie trochę dociekliwy

Krzysztof Rogala pisze:
Nie istnieje taki sprzęt to po pierwsze, po drugie w technologi cyfrowej takie przekazy mogą być wplecione w szum, tzw steganografia.

Ogólnie ciągle sprzeczność, albo ciągłe niedomówienia.
Jeżeli mówicie, że istnieje ho ho, jaka to nie technologia do manipulacji podprogowej, a jednocześnie mówisz, że nie ma wystarczającej technologii do stworzenia sprzętu mogącego tę manipulację wykryć to jest to moim zdaniem sprzeczność.

Nautic, ale nie mieszajmy propagandy z manipulacją podprogową.

A poza tym czemu miałbym zakłamywać historię, jeżeli w naszych dziejach więcej było porażek niż zwycięstw? A przynajmniej korzyści z tych zwycięstw były ostatecznie mniejsze niż straty wynikające z porażek. Czego tu się wstydzić? Manipulatorem jest ten, kto idealizuje swój naród i tworzy z niego "naród wybrany" tudzież "naród panów" i "naród zwycięzców".

dar66, no i masz jakiś konkret KONTROLA UMYSŁU ZA POMOCĄ CICHYCH DŹWIĘKÓW. Ok, czyli realnie te ciche dźwięki powinny zostać dodane do oryginalnej ścieżki dźwiękowej programów TV. Jak i na jakim etapie byłoby to robione nie ma znaczenia. Ważne że w naszych odbiornikach te dźwięki byłyby obecne. I teraz pytanie: czy takie dźwięki można zarejestrować już po stronie odbiorcy programu za pomocą specjalistycznego sprzętu? Oczywiście, że tak. Czy byłoby to wyjątkowo trudne? Nie!

Dlatego wydaje mi się, że akurat tę technologię co niektórzy politycy mogą wykryć ;)

PS: I to nie ja ciągnę temat o korwinie, tylko sam admin ;)

Awatar użytkownika

@WaterFlow

Co Korwina mam ambiwalentne odczucia. Ani ziębi ani grzeje.
Jest jednym z wielu.Będą inni. Pisałem przecież , że głosi prawdy oczywiste, więc nie dziw się że poglądy mogą być zbieżne.
Ja nie neguję prawd , ale on odkrywa kolejne koła na nowo
Nie atakuję Korwina jako osoby ale jako zjawisko samo w sobie.

A co do ciasnego światopoglądu, cóż on jest niezależny od IQ i poziomu wykształcenia.
Znam wiele osób , z wielkim zasobem wiedzy,inteligentnych ,że tak powiem światowych..
te same osoby kupują każde gówno z reklamy, i siedzą w kredytach po uszy...choć kalkulację "opłacalności" tegoż byłby w stanie przeprowadzić mój 7 leni syn.
Czymże jest więc to zjawisko jak nie "ciasnym światopoglądem"?
Jeżeli to określenie tak Cię zabolało to zastanów się ile jeszcze w Tobie zostało obiektywizmu a ile programu.
2+2 =4 ? Umiesz to udowodnić?
Bo ja znam kilka dowodów matematycznych że tak nie jest.

Własnie bazując na tzw. autorytetach budujemy swój obraz świata ( właściwie jest ona nam zaszczepiona).
Przyjmujemy na wiarę to, czego nie jesteśmy w stanie sami udowodnić.
Co do Korwina to nie emocje mną kierują.
Po prostu poza gadaniem nie nie zdziałał , nie on jeden zresztą.
Jest dla mnie ciekawostką socjologiczną i nie oceniam go jako człowieka bo na grillu z nim nie byłem
To jakim jest prywatnie nie ma nic wspólnego z polityką, więc nie mogę lubić czy nie :)

Cytuj:
Nautic, ale nie mieszajmy propagandy z manipulacją podprogową.

Czyli uważasz , że działanie podprogowe to tylko technika?
Gratuluję samopoczucia

Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 10:02 przez Nautic, łącznie zmieniany 1 raz

WaterFlow pisze:
Niktu skoro każdy pojmuje prawdę inaczej to niech ten świat zejdzie na psy, skoro ludzie wolą siedzieć i żreć a nie być wolnymi. Taka jest ich wola, takie jest ich "pojmowanie prawdy", dlaczego im się wtryniać w ich prywatne życie.
Niech ten świat wolą większości tych niegłupich ludzi dostanie to na co zasługuje i niech zostanie zniewolony do końca. Szanujmy wolę tej rzeszy ludzi pojmujących prawdę inaczej.

Bo pojmowanie prawdy wymaga czasu i nie można każdego mierzyć jedna miarą. Nie mozna tego załatwić urzędowo dekretem jakby chciał zmienić świat dyktator Korwin bo się różnimy pod każdym względem i tak samo jak nie ma jednej prawdy tak samo nie ma jednej moralności dla wszystkich. Każdy sam sobie obiera drogę. Poza tym poznawanie prawdy jest obarczone kosztem więc lepiej jest dla wiekszości akceptować co mówią w tv bo to łatwy sposób na życie.

Cytuj:
Skoro wiedza jest dostępna i osiągalna dla każdego, a za poziom uświadomienia odpowiada każdy sam to raczej większość jest głupia. :D Logika czasem bywa bezlitosna.[

Sugerowanie komuś, że masz dostęp do wiedzy i skoro tego nie robisz i po nią nie sięgasz to jesteś jednak głupi jest nieuczciwe
... panie Krzysztofie.
N...

Nautic pisze:
2+2 =4 ? Umiesz to udowodnić?
Bo ja znam kilka dowodów matematycznych że tak nie jest.

Oczywiście że umiem 8-)
Powiedz mi tylko ile to dla Ciebie jest, a wtedy wyszykuję transakcję. Jeśli to jest dla Ciebie 5 to ciekawe czy sprzedał byś mi 5 bochenków chleba, a ja zapłacę Tobie za nie 2 + 2 :).
To jest abstrakcyjny przykład ale pokazuje co jest praktyką a co teorią, dla mnie jest oczywisty.

Niktu tak jak Krzysztof napisał logika jest nieubłagalna i obojętnie ile z siebie wykrzesarz tej nowomowy i poprawności politycznej, nie uda się Tobie zakrzywić rzeczywistości pod swój światopogląd.

I tak jak powiedziałem, niech każdy dostanie to na co zasługuje i tak w życiu jest, więc nie dziwmy się że świat schodzi na psy, trzeba to zaakceptować.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]