Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 sty 2020, 12:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Ludzie nie chcą obowiązku szczepienia swoich dzieci, zmierzamy w dobrym kierunku - zaczynamy myśleć :język: widać to nawet po komentarzach, choć wciąż nie wszystkich.

http://www.sfora.pl/Rodzice-Dosc-obowiazkowych-szczepien-To-zabija-nasze-dzieci-a23432

Jestem z nas dumny :hi hi: :winko:

Daisetsu pisze:
Szczepienia w Polsce są obowiązkowe. Rodzice, którzy ich nie wykonają są karani na podstawie kodeksu wykroczeń." Bzdury już dawno weszła ustawa anulująca ten zapis ustawy z lat 60-tych(sic!), ale na wezwaniach do szczepienia dalej się tym straszy Polaków. NIE DAJCIE SIĘ TRUĆ ZA WŁASNE PIENIĄDZE!

Wiecie jak to z tym jest? Czy rzeczywiście są jakieś kary za nie szczepienie?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 sie 2010, 23:07 
VIP Member
Awatar

Ja ostatnio miałem iść na sczepienie przeciw malarii albo czemuś tam (bodajże ostatnie); nawet napisałem prośbę na forum, co zrobić...

Oczywiście poszedłem do Niej i powiedziałem, czy słyszała o aferze ze świńską grypą, czy wie jakie świństwa są dodawane do szczepionek itp.
Kazała mi tylko napisać, że jestem świadom i to moja zgoda - z podpisem. To wszystko. Bez "kary".

Pisma nie przyniosłem. Nie wiem czemu, chyba z lenistwa... ale nie dzwonili już z przychodni. Będzie na Pigułę jak mi się coś stanie :lol:

Tu piszę o nowej obowiązującej ustawie...http://davidicke.pl/forum/kampanie-antyszczepionkowe-odnios-y-skutek-t3520-30.html

Efekt setnej małpy zaczyna oddziaływać :zęby: tak samo postąpiono ogłupiając świat, w identyczny sposób można to odkręcić w każdej chwili, nigdy nie jest za późno choć wygląda to na odwieczną walkę, mam jedynie nadzieję, że tylko w naszym świecie, gdzie indziej ten problem nie istnieje w takim wymiarze / rozmiarze jak na ziemi należącej do węża...

Żeby na czas ludzkość zrzuciła te łuski z oczu. :winko:

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Hej juz gdzies to pisalam, mam 1,5 letnia coreczke nie szczepie, nie choruje,ale ile mam do sluchania od bliskich, a ze nie odpowiedzialna i nie wiadomo jaka krzywde dziecku wyrzadzam, mam to w nosie bo wiem ze dobrze robie...

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

aniusia: jasne że robisz dobrze... twoi znajomi są tak zahipnotyzowani że to bajka... i oni siebie uważają za odpowiedzialnych? eh... WAKE UP!!!

aniusia, mój synek ma 5 lat i był szczepiony tylko w szpitalu, bo nie miałam pojęcia, że szczepią od razu po urodzeniu. Nawet mnie nikt nie raczył poinformować w szpitalu, że biorą dziecko na szczepienie. Ale potem już go nie szczepiłam, oczywiście nie poszło gładko, byłam zastraszana sądem, karami, wzywana do sanepidu....Ale nie dałam się :hura: , a teraz nie ma już kar za nieszczepienie. Rodzina nie wie do dziś, więc mam spokój, a ja wiem, że zrobiłam dobrze, mój synek w ogóle nie choruje.
Polecam Ci książkę " Szczepienia, niebezpieczne ukrywane fakty" .
Trzymaj się i nie daj się zastraszyć :bużki:

Awatar użytkownika

Dziekuje wam serdecznie za wsparcie, a dodam ze rodzilam w Anglii tez szczepia zaraz po urodzeniu sie bombla, pytaja chyba tylko czy zgadzam sie na witamine K, a po zatym nie pytaja tylko wstrzykuja. A co myslicie o tej witaminie K?

Tak sobie myślę czy to aby na pewno witamina K i na wszelki wypadek nie pozwoliłbym na wstrzykiwanie jakiejś substancji.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Witamina K ..stosowana jest gdy wystepuja krwotoki,zapewnia prawidlowa krzepliwosc krwi Mruga

Skoro wstrzykują "wit. K" wszystkim noworodkom to wszystkie mają krwotoki. :cooo?: :shock:

Awatar użytkownika

Lekarz powie pewnie ze to tak profilaktycznie.

aniusia pisze:
Lekarz powie pewnie ze to tak profilaktycznie.

Albo nie jest to wit. K - prosta konkluzja.

Pamiętacie jak w serialu 4400 wstrzykiwano jakąś substancję blokującą u dzieci "indygo" zdolności paranormalne. :cooo?:

Gdyby wszystkie dzieci co przychodzą na świat miały takowe zdolności to matrix rozleciał by się na strzępy.

Nie twierdzę, że akurat tak jest w powyższym przypadku, tak sobie tylko głośno myślę. :ninja:

Moja 17,5 miesieczna cora jest od urodzenia nieszczepiona. Dlaczego? Poniewaz mam (u jednej ze starszych corek) do czynienia z powiklaniami poszczepiennymi. Mloda bardzo zle reagowala po kazdym szczepieniu, po MMR totalnie odleciala, utrata kontaktu wzrokowego, nie przytulala sie, krzyczala po nocach (tzw. nieutulony placz). Po jakims czasie diagnoza "podejrzenie o Zespol Aspergera". Roczna terapia w tym kierunku i ciekawostka... objawy autyzmu zaczely sie po prostu cofac (w sumie terapia nie moze byc tu jedyna przyczyna, bo czesto i gesto byla odmawiana).

Problemow z nieszczepieniem nie mielismy, poniewaz mieszkamy w DE, a tu szczepienia nie sa obowiazkowe, jedynie zalecane. Dodatkowo zmienilismy pediatre na krytycznego wzgledem szczepien (impfkritsch) pediatre antropozoficznego i jest ok.

Oczywiscie zanim dokonalismy tej zmiany, jeszcze, jak stara pediatra usilowala nas namowic na szczepienie corki, zapytalam ja, czy skoro mnie tak usilnie namawia to czy da mi gwarancje (na pismie), ze gdy zaszczepie core to nie stanie sie z nia to, co ze starsza? No oczywiste, ze nic nie chciala pisac. Jedynie stwierdzila, ze skoro szczepiac nie jestem pewna, ze czynie cos dobrego dla mojego dziecka, to mam tego nie robic. No oczywiste, ze nie czulam, ze szczepiac zrobilabym cos pozytywnego... Tak wiec nie szczepie.

Awatar użytkownika

Tez planuje drugie dziecko, swoje pierwsze szczepilam do momentu kiedy dowiedzialam sie z forum jakie moga byc konsekwencje. Jako jedyna w swoim srodowisku nie szczepie. Jestem z tego dumna i wiem ze robie dobrze, tak ze pozdrawiam wszystkich troszczacych sie o zdrowie swoich maluszkow.

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Siemanko już niedługo i ja wyrusze na małą potyczke z oprawcami od szczepień.W marcu Gintaro-junior kończy roczek , czyli niedługo 3 in 1 (MMR).Zaopatrze się w papierologie i dalej jazda.Żona jak do tej pory sceptyczna co do tematów z forum.Ale zaczyna odkrywać wierzchołek góry lodowej, tosamo z jej siostrą.HI, HI świadomość WZRASTA!A tutaj pisemko do sanepidu jeśli ktoś potrzebuje ,dobre bo gadzim językiem pisane http://www.obnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1705:odmowa-szczapienia&catid=90:przemysl-farmaceutyczny&Itemid=27 My troszke starsi swoje złykaliśmy , oni / one nie muszą.Pozdrawiam następnych,którzy wyjdą z okopów.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

http://znaneleki.pl/strona-startowa/34-aktualnoci/1330-rekordowy-spadek-szczepie-obowizkowych-.html

Narazie w Lublinie :spoko:

Nie ma prawnego obowiazku szczepienia, ani siebie ani dzieci. Jest tzw. obywatelski obowiazek, ktory jednak ma byc oparty na dobrej woli i nikt nie ma prawa nas do tego przymusic.
http://www.youtube.com/user/pomarancza2012#p/c/F76890715190E61E/27/sB8QbiCmCwI

Awatar użytkownika

Radzę zapoznać się z prawem powszechnie obowiązującym na terenie RP.

Podstawą prawną będzie:

USTAWA

z dnia 5 grudnia 2008 r.

o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

(Dz. U. z dnia 30 grudnia 2008 r.)

W niektórych wypadkach enumeratywnych szczepienia są niestety obowiązkowe np. dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego

Z doświadczenia powiem, że to ostatnie szczepienie (tężec i błonica) da się ominąć - nie reagować na listy z przychodni, w razie kontaktu powiedziałem, że chorowałem ostatnio i wolę nie ryzykować - przeszło. W wieku 19 lat obowiązek mija już na 100%.

Mozna sie sprzeciwiac, mozna udawac pojscie na ugode. Znajoma z PL, ktora nie szczepi, na tel. z przychodni, ze sie miga, odpowiada, ze "jak to ona mialaby sie migac w tak waznej sprawie, jak szczepienia?" ale dziecko zasmarkane, wiec czeka, az bedzie zdrowe na tip top.
I przesuwa. Oficjalnie jednak nie zglasza sprzeciwu. Nigdzie nie zglaszaja jej, bo nie maja podstaw.
Jedna z mozliwosci dzialania w Bantustanie.

Ja w DE, oficjalnie zgoda na nieszczepienie, nie trabie naokolo, ze nie szczepie, jak nie musze. Robic swoje. Mowic tyle, ile naprawde trzeba.

Awatar użytkownika

Troche jest problemow jak dziecko jedzie na wycieczke szkolna ( w DE) trzeba podac w formularzu czy bylo i kiedy szczepione na tezec. Zalezy od szkoly i nauczycielki czy dopusci dziecko do wycieczki.

To ciekawe wlasnie. Bo teoretycznie nie mialaby prawa nie doposcic dziecka do wycieczki, skoro w DE szczepienia nie sa obowiazkowe. ZADNE.

Ale... szykujac srednia do szkoly (badania w Gesundheitsamcie) tez dostalam przykaz, ze do tego i tego powinnam nadrobic zalegle szczepienia. Czego oczywiscie nie zrobilam.

Obie starsze chodza do Waldorfskiej, wiec tam akurat tematu nie ma (antropozofia, lekarze antropozoficzni, z reguly antyszczepionkowa, lekarze tzw. impfkritisch).

Za rok najmlodsza idzie do szkoly (na nic nie szczepiona)... Jeszcze do konca nie mam zdecydowane, czy do Waldorfskiej (chociaz zameldowana), Montessori biore pod uwage, publiczne odpadaja (z wielu wzgledow, tych szczepionkowych takze).

Jakis czas temu mialam sytuacje, ze najstarsza cora miala wypadek na basenie i jej ojciec musial ja zawiesc na obserwacje do szpitala. Ze z nami nie mieszka nie jest na biezaco z wieloma informacjami.

Lekarze zapytali wiec czy ma ostatnie szczepienia na tezec a moja mloda w odpowiedzi z automata "tak, oczywiscie". (Wie, ze nie szczepie, ale z buta odpowiedziala, ze tak, wszystko w porzadku). Nikt nic sie nie dopytywal. Pewno, jakby powiedziala, ze nieszczepiona, wcisneliby jej na odswiezenie cos. :?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]