Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 cze 2020, 3:48

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Koncern strzela samobója.

Jak do tego doszło...

Koncern PepsiCo produkujący napój Mountain Dev powołał biegłych / ekspertów / prawników żeby orzekli czy powód / skarżący ma rację.

Chodziło o to, że pewien konsument tego napoju twierdził, że w napoju była mysz. Ponieważ takie sprawy są w usa na porządku dziennym i często mają na celu wyłudzenie odszkodowania koncern postanowił się bronić ale co się okazało.

Biegli orzekli, że ów konsument kłamie twierdząc, że w zamkniętym napoju była mysz ponieważ... z ich badań / testów / ekspertyzy wynikało, że mysz w napoju... zwyczajnie by się rozpuściła :shock: :? więc tym samym nie mogło jej tam być.

O dziwo trąbiły o tym nawet MSM w usa, co jest samym w sobie kuriozum na skalę światową.

Obecnie koncern nadal produkuje "napój" ale już pod nową nazwą mniej kojarzącą się z mysim eksperymentem. :język: Nowa nazwa to MTN Dev.

info w Angorze bodajże sprzed 2 tyg. w numerze z okładką dot. śmierci Ireny Jarockiej.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 lut 2012, 23:55 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

żeby się żyło zdrowo...

po przeczytaniu tego posta ostatnio stwierdziłem że w zasadzie to pasuje do fastfooda
bo cokolwiek się zje w pewnym sensie może gwarantuje i otyłość ale klient przeżyje
dzięki terapii perhydrolem i podobnymi cudami :) zamiennie coca cola-pepsi

hehe a to dobre :lol:
Jeszcze CocaCola powinna zrobić reklame swoich produktów jako niezwykle skutecznych środków udrażniających rury kanalizacyjne, zdobywając nowy segment rynku a tym samym podwyższając wynik na 0:2 :spoko:

To co na zdjęciu z logo Piepsi to koncentrat napoju. CacaCiula zresztą ma identyczny skład a słynny składnik 7X to pewnie sperma Szatana ( faktycznie to tylko receptura fermentacji orzeszków coli w bazie karmelowej i kolejności mieszania składników ).

Właściwości żrące zapewnia kwas ortofosforowy ( H3PO4 ), który jest czwartym najmocniejszym kwasem nieorganicznym ( mineralnym ) po azotowym, siarkowym i solnym.

W Coli gotowej ( :cooo?: ) do spożycia zawiera się zwykle w ilości ok 0,4%. Stąd silne działanie niszczące na zęby ( dodaje się w celach stabilizujących skład - bez tego zwyczajnie fermentuje szybko i zmienia smak na podobny do zgniłych owoców ).

Ten sam kwas ortofosforowy wchodzi w skład odrdzewiaczy np. popularny FOSOL ( silnie żrący i robi dziury w wełnie, bawełnie i usuwa tlenki metali - rdzę bądź naloty, pomaga także przy lutowaniu, aczkolwiek warto po tym go usunąć wodą gdyż z czasem zżera cynę i niszczy podzespoły ). Stąd zwyczajowo Colę nazywamy odrdzewiaczem. ( odparowana Cola jest używana w warsztatach czasem oraz przez policję w USA, gdyż doskonale zmywa krew z asfaltu ).

Ten kwas stanowi dosyć poważny problem dla ustroju gdyż ten sam co prawda wytwarza go i używa w reakcjach syntezy ATP ( paliwa komórkowego ), lecz w procesach bardzo zbilansowanych reakcji. Wprowadzanie z zewnątrz tej substancji zaburza silnie równowagę energetyczną komórek na poziomie metabolizmu oraz uszkadza DNA mitochondrialne. To prawdziwe igranie z ogniem, więc mówiąc krótko trzeba być skończonym idiotą by pić ten korporacyjny syf regularnie czy na co dzień.

Utożsamiam ten napój ze ścierwem ostatecznym lecz do dziś uważam, że jest jednym z lepszych środków terapeutycznych na kaca ( ze względu na wypłukiwanie nadmiaru grup etylowych w formie dobrze rozpuszczalnych estrów ). Poza tym - nie nadaje się do spożycia :)

Przykre ale prawdziwe. Sporo badań nt. przydatności do spożycia ma charakter mocno dyskusyjny i wielokrotnie zarzucano osobom za te badania odpowiedzialne, manipulowanie wynikami i umiejętnym komponowaniem materiałów obserwacyjnych oraz wyników tak by rozmyć faktycznie niebezpieczne właściwości tej substancji.

No i droga jak na wodę z cukrem i odrdzewiaczem o posmaku karmelu i orzeszków. Przynajmniej oryginał kiedyś zawierał kokainę i była dostępna jako prawdziwy napój orzeźwiający. Jej narodziny towarzyszyły gorączce złota i jest wynalazkkiem aptekarza. Ale to wie już niemalże każdy.

Interesujący jest wątek nazistowski. Wiele czasopism, w których zaczytwała się młodzieżówka z Hitler-Jugend miały na okładce raklamy CocaColi. Późnej po przystąpieniu USA do wojny reklamy i produkcja ( licencyjna ustały ) i tak powstała Fanta - wynalazek nazistów. W tym przypadku orzeszki coli zastąpiono sokiem pomarańczowym pochodzącym z upraw głownie w Urugwaju gdzie wiadomo do dziś ( i nie tylko tam ) ukrywają sie pozostałości po hitlerowskiej nomenklaturze. Ten wątek z pewnością był już tutaj poruszany, jeśli się mylę warto poszperać - taka zabawna historyjka...

Pepsico to niestety nie tylko myszy w napojach & co...

Cytuj:
PepsiCo wykorzystuje komórki poddanych aborcji dzieci do ulepszania produktów.

Rebecca Millette, lifesitenews.com
USA
2011-05-31

Obrazek

Wiele grup sprzeciwiających się aborcji (ang. pro-life) wzywa obecnie do publicznego bojkotu produktów giganta spożywczego, PepsiCo ze względu na jego współpracę z firmą biotechnologiczną Senomyx, która używa komórek zbitych/usuniętych płodów w badaniach i rozwoju sztucznych wzmacniaczy smaku.

LifeSiteNews wcześniej donosiło o partnerstwie firmy Senomyx z głównymi koncernami spożywczymi, zwłaszcza PepsiCo, Kraft Foods i Nestlé. Grupa sprzeciwiająca się aborcji, “Children of God for Life” (CGL), teraz dołączyła do głównych organizacji wzywając społeczeństwo do bojkotu PepsiCo. Pepsi finansuje badania, rozwój i płaci tantiemy Senomyx-owi, który wykorzystuje HEK-293 (komórki nerek ludzkich embrionów) do produkcji wzmacniaczy smaku do napojów Pepsi.

"Korzystając z wyizolowanych ludzkich receptorów smaku stworzyliśmy własne receptory smaku oparte na analizie systemów, które zapewniają biochemiczne lub elektroniczne odczyty, gdy składnik smakowy wchodzi w interakcję z receptorem" można przeczytać na stronie Senomyx.

To jednak czego firma nie mówi publicznie to fakt, że używa ona HEK 293 - komórki nerek ludzkich embrionów pobrane z zabitego dziecka do produkcji tych receptorów," powiedziała Debi Vinnedge, przewodnicząca grupy CGL, która zajmuje się od lat monitorowaniem wykorzystania usuniętych płodów w materiałach medycznych i kosmetykach.

Komórki płodowe nie znajdują się w samym produkcie. Jednak "istnieje wiele innych możliwości/technik jakie może wykorzystywać PepsiCo zamiast używania komórek płodowych", zauważyła Vinnedge.

Informacje na temat technik badawczych Senomyx zmotywowały Campbell Soup do zerwania wszelkich stosunków z Senomyx. Jednakże, PepsiCo nadal utrzymuje stosunki biznesowe pomimo wykorzystania ciał dzieci poddanych aborcji.

PepsiCo doprowadziło do wrzenia publikę na początku tego roku, gdy odpowiedziało na zarzuty, mówiąc: "Nasza współpraca z Senomyx jest ściśle ograniczona do tworzenia napojów o niższej kaloryczności i doskonałym smaku."

Po kolejnych naciskach, PepsiCo wysłał odpowiedź listowną, twierdząc, że firma została oskarżona o prowadzenie badań nad komórkami z usuniętych płodów.

Bradley Mattes, dyrektor "Life Issues Institute" (Instytutu Problemów Życia), powiedział: "Kiedy komórki płodowe w istocie nie są w samym produkcie, to sama zbieżność z tym tematem wystarczy, by zniechęcić większości konsumentów. Według naszej wiedzy, jest to pierwszy przypadek gdzie produkt spożywczy byłby publicznie kojarzony z aborcją."

Grupy pro-life zauważają, że kolejne firmy współpracujące z Senomyx będą bojkotowane.
Organizacje pro-life proszą obywateli o bojkotowanie wszystkich produktów i napojów Pepsi.

Do marek PepsiCo należą m.in.:
Pepsi, Mountain Dew, AMP Energy, Aquafina, DoubleShot Coffee Drink, Lipton Brisk, Lipton PureLeaf, Frito Lay, Lays, Doritos, Cheetos, Mirinda, 7Up, Quaker...

Więcej na: http://pepsico.com/Brands/Pepsi_Cola-Brands.html

Link do oryginalnego artykułu: http://www.lifesitenews.com/news/pro-life-groups-call-for-pepsi-boycott-over-aborted-fetal-cell-lines

(przypis prisonplanet.pl
Jeżeli jeszcze ludzie mają odrobinę sumienia powinni odmówić sobie czipsów i pepsi. To jest kanibalizm w zawaluowanej formie.
Mamy przed sobą przedsmak nowego świata, o którym Aldous Huxley pisał lata temu w książce "Nowy wspaniały świat" gdzie ludzie po śmierci są przetwarzani na produkty m.in na fosfor.
Filmowa adaptacja tej książki, na końcu tej strony: LINK
Bojkotujcie produkty PepsiCo.
przypis prisonplanet.pl)

Zrodlo: http://www.prisonplanet.pl/polityka/pepsico_wykorzystuje,p973994756

A cola... coca, pepsi czy co tam innego... to swietny odrdzewiacz ponoc... :lol: :mrgreen:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Swego czasu słyszałem iż wiele dodatków do żywności pochodzi z zakładów biotechnologicznych w Holandii i wiele zmutowanych roslin ma zmodyfikowane geny ludzkie ale to już jest ,, karwa zmodyfikowana nać" przegięcie
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Komorki-embrionow-w-napojach-Kto-ma-racje,wid,14313281,wiadomosc.html#czytajdalej

trzeba to dokładniej prześledzić, już niektórzy w sieci to robią ale to jest dopiero wierzchołek góry lodowej;

znalezione w sieci:

Cytat:
Zrobiłem szybki przegląd internetu. Zdaje się, że na bazie wykorzystania HEK293 działa spory obszar biotechnologii, w tym produkcja szczepionek...

Jakiś kanadyjski instytut publikuje np. ofertę licencji pt.
"Wysoko rentowna platforma produkcji rekombinowanych białek, szczepionek i wektorów wirusowych oparta o linie komórkowe HEK293 ssaków".
Dobrze chociaż, że ludzi zaliczyli do ssaków. Ciekawe, czy ktoś kiedyś sprawdził, jak wygląda rachunek wyników kliniki aborcyjnej. Może wpływy za 'usługę" to małe halo w porównaniu z wpływami ze sprzedaży ciał? Bo skoro ten sam instytut pisze, że ich technologia to "Wysoko-marżowa, nisko kosztowa produkcja r-białek i wektorów wirusowych dla różnych zastosowań realizowana w kilka dni" to znaczy, że biznes się kręci...

http://www.nrc-cnrc.gc.ca/eng/licensing ... tform.html

czyli kanibale wszystkich krajów łączcie się i poprzez sprawdzenie tego tematu pogrążyc fiutów
ps. z góry odrzucam działalność konkurencji w temacie czyli coca-coli, bo pewnie oni w tym gównie jeszcze bardziej siedzą

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Nie tylko embriony, ale też inne szkodliwe, rakotwórcze substancje :cwaniak: :winko:

Cytuj:
Coca-Cola i PepsiCo reagują na wieści o rakotwórczym składniku. Zmieniają receptury

Coca Cola i PepsiCo zmieniają w Stanach Zjednoczonych skład swoich produktów. Mają być one nieszkodliwe dla zdrowia - informuje serwis Wyborcza.biz.

Nowa receptura tych napojów jest uboższa o 4-metyloimidazol czyli składnik, który odpowiada za barwę tego produktu. Według naukowców środek ten zwiększa wystąpienia nowotworu. Po szczegółowych badaniach substancja została dodana w Kalifornii do stanowej listy produktów rakotwórczych.
Diana Garza-Ciarlante z Coca Coli powiedziała w rozmowie z Associated Press, że koncern jest przekonany o nieszkodliwości składu dotychczasowej receptury napoju. Przyznała również, że firma zwróciła się z prośbą do dostawcy karmelu, by zmienili recepturę w taki sposób żeby koncern nie musiał zamieszczać na etykietach naukowo nieuzasadnionego ostrzeżenia.
Nie wiadomo czy zmiany receptury zostaną przeprowadzone również w Polsce. Rzecznicy Coca Coli i Pepsi dotychczas nie wypowiedzieli się w tej sprawie.

http://www.portalspozywczy.pl/inne/teksty/,66688.html

Znajomy - mechanik samochodowy - twierdzi, ze cola to dobry odrdzewiacz.
Innego pozytywnego zastosowania tej substanji, nie znam.

A co do kanibalizmu... Kiedys gdzies tam na roznych forach wrzucalam te wlasnie informacje... pepsico, aborty, itd... Reakcja?
Niektorzy byli wstrzasnieci, inni twierdzili, ze artykul szuka sensacji... inni pozostali obojetni... "i tak bede to pic/jesc, cos pic/jesc trzeba"... :dobani:

Awatar użytkownika

Z tą puszką powyżej to jest tak, że Pepsi i Cola dostarczają napoje do restauracji w formie esencji. I rozcieńcza się to wodą kranową, filtrowaną w proporcjach 7:1.

Nie da się tego spróbować jak jest gęste- klejące, ciągnące, śmierdzące intensywnie coś.

Ale jak zrobić stężenie soku cytrynowego 1:7 to też wyjdzie kwach przeżerający dywany. :)

Rozdziobią ich kruki i wrony

Provost and Judge * 7th Degree

pH coli jest takie samo jak naszego żołądka czyli 2. Cola czasami jest jedynym lekarstwem na Delhi- belly, czyli dość ostrą biegunkę wywołaną amebą.
W ramach ciekawostek, puszki po coli są najwyżej występującymi śmieciami w Himalajach, zaraz po pozostałych na zawsze himalaistach.

Awatar użytkownika

Nie tylko na amebę. Żłopię Colę na każdą grypę żołądkową. Kiedy inni kursuję na trasie Kibel-Umywala 4 dzień, ja już dawno wcinam ulubione pasze. :)

Ale Colę tylko jako lekarstwo. :)

Rozdziobią ich kruki i wrony

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

To samo u mnie. Dwa razy cola uchronila mnie od odwodnienia kiedy zwracalam nawet wode podczas grypy zoladkowej. Inni cierpieli 3-4 dni i byli jak zwloki, mnie przechodzilo po 24 godzinach i nawet moglam w miedzyczasie chrupac precelki.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Cola w pierwotnej wersji to był wytwór aptekarski, przez aptekarza wymyślony, na min. trawienie.
kwas ortofosrorowy w coli może udawać gastrolit.

Ja zawsze mam woje jak maluchy odwiedzają brata,bo unich pepsi jest zawsze na stole gdy są goście. I wytumacz małemu dziecku dlaczego inne dzieci mogą pić a moje nie. Dlatego dzieciaki odwiedzają kuzynostwo raz dwa do roku.

nathalie08 pisze:
Ja zawsze mam woje jak maluchy odwiedzają brata,bo unich pepsi jest zawsze na stole gdy są goście. I wytumacz małemu dziecku dlaczego inne dzieci mogą pić a moje nie. Dlatego dzieciaki odwiedzają kuzynostwo raz dwa do roku.

Owoc zakazany najlepiej smakuje...
Wytłumacz na poziomie poznawczym swoich dzieci z czego i jak zrobiona jest pepsi, a potem zostaw decyzję dzieciom proponując jednocześnie coś innego co lubią pić. Może zadziała.
Mój syn po zobaczeniu "nieśmiertelności" bułki mcDonalda i jednokrotnym sprawdzeniu jak tamtejsza żywność smakuje nigdy nie zachciał tam wejść.

Filiżanka 4 latkowi ciężko to wytłumaczyć. Puki co to unikam sytacji gdzie jest w popliźu pepsi.
Kiedyś wyjaśnie co i jak, teraz to troszke cięzko, bo jedynie co rozumieją to że grybym bycto nie jest fajnia sprawa.

Ja to zawsze tlumacze tak [nawet mojej 2,5-latce, jak trzeba], ze cola, kawa, czarna herbata NIE DLA DZIECI, koniec, kropka, dyskusji nie ma!
A jak starsza czasem powie cos w stylu "a bo kolezanka/kolega moze" to ja na to, ze "to kolezanka/kolega moze a ty nie, jej/jego rodzice - ich sprawa, na co jej/jemu pozwalaja".
Na szczescie ogolnie wsrod znajomych nie mam raczej fanow tego trunku a juz w ogole w kontekscie dzieci.

Moje z reguły się słuchają, ale jak się im sensownie wytłumacze, bo samo powiedzenie nie i kropka poprostu nie trafia i wiem to z autopsji.

Owszem... dodatkowe, sensowne tlumaczenie [oprocz ton cukru]to to, ze w ww. przeze mnie napojach znajduje sie kofeina... a ta jest szkodliwa dla dzieci.

Z napojow alternatywnych do wody moje pija: soki 100%, apfelschorle [sok jablkowy pol na pol z gazowana mineralka], Bionade, Kombucha.

a ja maluchom robie soki,

Ja jezeli to raczej smoothies... :)

u mnie rośnie 6 krzaków czarnej porzeczki, 4 krzaczki czerwonej, 4 krzaki agrestu, do tego pół długości ogrodu malin, nie mam pojęcia ile tago jest, a w tym roku planuje wsadzić aronie. Z wszystkich owoców co zbiore robie przetwory głównie soki. Do tego robie świerze soki z marchwi jabłek i buraka czerwonego.

No to super masz... :tak: :spoko: :buja:

Awatar użytkownika

U mnie też wieczorem zawsze jakiś surowy sok musi być, z reguły jest to właśnie jabłko, marchew, burak i często dodaje także seler (łodygi), a jak wypadnie, że nie zdążę ich przygotować to robię sok z pomarańczy. Mój mały już się przyzwyczaił do ich picia i wie, że mama nie odpuści, a mąż pije bo zdrowe……….. o mnie już nie wspomnę, bo kto jak nie ja walczę w domu o zdrowe odżywianie, no nie zawsze to wychodzi bo mąż ma trochę inne smaki……………..
Synek zresztą od małego nauczony jest na wodzie niegazowanej, zawsze pamiętam jak gdzieś z nim szłam do znajomych, do wyboru były różne kartonowe soki a on zawsze prosił o wodę, zawsze się dziwili, że dziecko zamiast soków lubi wodę. Dopiero teraz (5,5 lat) jak przy innych dzieciach posmakował co nieco to trochę go kuszą te smaki, ale mama jak zwykle stoi na straży :paluszkiem:

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

A ja się zastanawiam gdzie jest kolega co ma nick "pijekole". Dlaczego się tu nie udziela?

Zawsze mnie kusi, żeby mu dociąć i zwrócić się do niego pod zmienionym nickiem "niepijkoli" :język:
.

Awatar użytkownika

Polak-biedak w reklamie. Nowy spot na Euro 2012
Piątek, 23 marca (20:55)
Jacek mieszka w Hiszpanii od 2006 roku. Ciężko pracuje. Pieniądze wysyła to Polski. Tam czeka na niego rodzina. Nie widzieli się od lat. Nie stać go na taką podróż. Na szczęście biednemu Jackowi z pomocą przychodzi Coca-Cola.
Naciągane? Bardzo, ale właśnie w taki sposób reklamuje się Coca-Cola. W sieci można już zobaczyć najnowszy spot związany z Euro 2012. Poinformował o nim na Twitterze jeden z pracowników firmy.
Mamy zatem Jacka – miłego, schludnego Polaka, który od kilku lat pracuje w Hiszpanii. Podczas pracy na budowie lubi podśpiewywać sobie piosenkę o biedroneczce. Tęskni za rodziną, którą zostawił w Polsce. Zwłaszcza za synkiem, którego zdjęcie nosi w portfelu.
Pewnego dnia Jacek wchodzi do kawiarni i zamawia Coca-Colę. Pijąc zauważa plakat, na którym koncern informuje o konkursie, w którym można wygrać wycieczkę do Polski na Euro 2012. Jacek natychmiast wysyła SMSa z odnalezionym na butelce kodem. A nuż się uda? A nuż będzie mógł zobaczyć żonę? Uścisnąć synka?
Niestety wysłany przez niego kod nie przynosi wygranej. Zasmucony Polak dalej siedzi przy barze. Kątem oka obserwuje go jednak miły, starszy pan, który najwyraźniej znając niedolę Jacka postanawia mu pomóc. Oddaje mu swoją butelkę po Coca-Coli. Po chwili w jego ślady idą kolejni bywalcy kawiarni.
Piękne, prawda? Serce rośnie na myśl o tej serdeczności. Łza się w oku kręci…

[Youtube]www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WQf6Omq5GMU[/Youtube]

Źródło: Interia.pl

I wniosek jeden jest... Coca-cola ratuje zycie! :lol: :mrgreen: i nadaje mu sens! :lol: :mrgreen: nie tylko odrdzewia co zardzewiale... Mruga

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Polak w Hiszpanii zbiera butelki .
Jeb** coca cole :bangheadwall: :plask: :plask: .Pepsi też nic nie lepsza i mam w dupie że u mnie ją robią te pepsi .

:lol:

Polak pracujący na budowie, relaksujący się w restauracji z coca-colą w ręku...

Nikt z zachodnich nacji, kto ma styczność z Polakami w to nie uwierzy, a wręcz to wyśmieje.
Całą tą reklamę. :lol:

Ja tego syfu - Coca i Pepsi - nie piję właściwie w ogóle od lat. Są polskie odpowiedniki typu Nata Cola czy różne tzw. podpiwki i kwasy chlebowe (nie są to prawdziwe podpiwki i kwasy chlebowe, ale mniejsza z tym) które są nie tylko smaczniejsze ale i prawdopodobnie zdrowsze. No i chyba Polacy je produkują, a nie żydostwo.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]