Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 wrz 2020, 19:22

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 wrz 2014, 14:38 
Postępująca litofobia albo komu tak przeszkadzają piramidy Rosji
• 13 Października 2012 at 1:46 PM

Cytuj:
« Prawda - nie jest już tak ważną rzeczą by ją ukrywać ».
Max Fray.


Specjaliście od "Technologii Bogów" Andriejowi Sklarowi poświęcam...

Bo naprawdę nie ma już tego po co ukrywać, i nie wiem jaki w tym sens. Wiele już na ten temat powiedziano, ale nie mogę czuć się do końca uczciwym wobec samego siebie, jeśli jeszcze raz, wspólnie z całą masą innych uczciwych ludzi, nie zwrócę waszej uwagi na ten globalny problem - problem ‘litofobii’, jak go określam. «Bojaźni » światowej nauki przed wszystkim co jest powiązane z megalitami i urządzeniami, które nie wpisują się w oficjalną akademicką tradycyjną historię.


Obrazek
Jak myślicie, co jest na tym zdjęciu?

Na zdjęciu słynna piramida w Nachodce. Znajdują się tam te dwa wyróżniające się szczyty znane jako Brat i Siostra. Siostra – to piramidalna góra, najprawdopodobniej naturalnego pochodzenia. Ale jej Brat … to zagadka. Widzicie to, co z niego zostało. Miał on wysokość 330 metrów!


Obrazek

Powyżej prosta graficzna rekonstrukcja obiektu, który został rozebrany jeszcze w czasach ZSRR. Wiadome jest, że w górnej posiadał on urządzone wnętrza, wzniesione z zastosowaniem betonu wysokiej jakości. Tłuczeń został w nim skalibrowany zgodnie ze współczesnym «rozdrobnionym » typem. Bloki zostały otynkowane i zachowały się nawet freski, wykonane w kliku odcieniach minii, bieli i ochry. Pod mikroskopem były widoczne okrągłe plamy i dołki - ślady napylenia.

Te wiadomości można uważać za folklor o tyle, o ile nie ma materialnych świadectw, tylko sam fakt zniszczenia górnej części góry można uznać za elokwentne świadectwo. Rzecz w tym, że zniszczenie wierzchołka odbywało się pod pozorem wydobycia wapienia. A teraz pomyślmy sobie: czy celowe jest wydobycie wapienia poczynając od z wierzchołka? Widzieliście kiedyś coś takiego? Czy przewożenie materiału za rzekę nie było głupotą? (przewożono go promem). I najdziwniejsze było to, że kopalnia wapienia istniała już pod bokiem, nie trzeba było nigdzie pływać i wspinać na górę. Jawny nonsens.
Ale są też przecież w Rosji inne piramidy które tradycyjnie uważa się za naturalne wzniesienia, co do których nie ma żadnych wiadomości o choćby jakichś próbach ich badania!


Obrazek
Mi bardzo podoba się ta «górka» na Kamczatce.

Są takie i na Kołymie, i na Czukotce, ale to jest po prostu arcydzieło! W Bośni piramida wcale nie była podobna do piramidy, dopiero kiedy rozpoczęto wykopaliska pojawiły się materialne dowody jej sztucznego pochodzenia, w dodatku znalazło się mnóstwo „sceptyków” oświadczających, że bloki bośniackiej piramidy popękały po prostu ze skalnego monolitu na kształt prostokątnych bloków a pismo runiczne na ścianach – to wymyślne dziwactwo przyrody!


Do gry przyrody nawiązuje w kontakcie listownym i to arcydzieło:

Obrazek

To « Wieża diabła w Wyoming (USA). Na pierwszy rzut oka tak … to zadziwiający twór podobny do ogromnego «pnia» ogromnego drzewa! Jednak …


Obrazek

Wiadomo wszystkim, że w przyrodzie kąty proste nie występują! Patrząc na to zdjęcie «w pobliżu Wieży» czy uwierzycie uczonym na słowo? Nie daje się tu zauważyć ingerencji rozumu? Teraz spójrzmy na to co mamy na Amurze, w pobliżu strumienia Rżawczik!


Obrazek

Tę fotkę przysłał mi pavell74 najpierw nie rozumiałem po co ale gdy zobaczyłem jego wykreślony odręcznie schemat wykazujący na to co nie jest widoczne na zdjęciu, doświadczyłem mieszanych uczuć. Nieufności i entuzjazmu. Oczywiście, że to nie być może przypadkowym spiętrzeniem kamieni!


Obrazek

O megalitach Kołymy pisałem już tutaj:
http://kadykchanskiy.livejournal.com/12124.html

А o megalitach kraju Permskiego tutaj:
http://kadykchanskiy.livejournal.com/30738.html

Ale o tyle, o ile temat jest niewyczerpany pojawia się coraz więcej informacji, widocznie nastał czas by porozmawiać i o tym:

Obrazek

Niczego szczególnego, powiecie? Dobrze, patrzymy więc dalej:

Obrazek

Robi wrażenie? Dobrze... jeszcze...

Obrazek

Gorąco? To nie Baalbek, nie...

Obrazek

To nasze, rodzime!

Obrazek

Myślicie, że „uczony” Sklarow nie widział tego zdjęcia? Zapewniam was, że je widział i to nie raz tak jak i zdjęcia Kołymskie i Permskie.


Obrazek

Dobrze. Dla tych co nie są na bieżąco - otwieram mapy. to bliskie okolice miasta Wyborg w guberni Sanktpetersburskiej. Tuż obok! Jedźmy więc by przeprowadzać pomiary, z patosem będziemy wołać, że niby nie da się wcisnąć między kamienie studolarówki, spór bójmy więc dwudolarówki, może wlezie? A może tam po prostu nie pojedziemy? Dalej będziemy rozważać czy wycięto to piła tarczową, taśmową a może laserem.. Łuzier, a nie laser, kochany Andrieju Jurjewiczu! Powodzenia w zdobywaniu Boliwii i odległego Peru!

A więc: Amur, Kołymę, Perm i obwód leningradzki częściowo już zobaczyliśmy. Teraz proponuję by udać się nad Jenisej!


Obrazek

Zauważyliście coś? Nie!?! Dobrze, patrzcie jeszcze raz, i zwróćcie uwagę na kamyczek, wyodrębniony przeze mnie w kwadracie!


Obrazek

Patrzymy dalej!

Obrazek

Znowu tylko ja to widzę? No co wy!!! Patrzmy na podpowiedź poniżej:

Obrazek

Przekonywujące? A oto coś jeszcze w tym samym miejscu:

Obrazek

Czy komentarze są potrzebne?

A więc, przekonaliście się, że dowodów działania starożytnego rozumu na terytoriach Rosji jest ponad miarę, nawet nie biorąc pod uwagę tego jakich kolosalnych zniszczeń dokonały katastrofy tektoniczne i hydrologiczne, erozja orz szlifowanie piaskiem, wodą i wiatrem. A to, że ślady działalności tych nieznanych budowniczych ostały się tylko w trudno dostępnych górskich obwodach mówi samo za siebie. Swoją niedostępnością dla ingerencji człowieka, który koniecznie musiałby zniszczyć wszystko co jeszcze tam zostało. Poszukamy jeszcze takich miejsc? Dalej więc! Lecimy w Okolice Nadbrzeżne, na górę Pidan!


Obrazek

Gra przyrody? Być może... być może...

Obrazek

Trzeba tylko wszystko odpowiednio zorientować!

Obrazek

O! Wysadzili to?

Obrazek

Tak, figa z makiem! To Chińczycy się o to postarali na utrapienie Pidan! Amatorzy budowy systemu "Wielkiego muru"...


Obrazek

Ale to już chyba nie budzi wątpliwości?

Obrazek

A to "naturalne wykształcenia na płaskowyżu Szkotowskom, wodospad Garbaty. Pełen entuzjazm! Ale jest jeszcze coś! Udajmy się teraz na półwysep Kola!


Obrazek
No i gdzie jest Sklarow ze swoją drużyną? Zimno w Murmańsku? Albo finanse za małe....


Obrazek

Nieprzekonywujące?

Obrazek

A z takiego ujęcia perspektywicznego?

Obrazek

A tak zabawiali się saamscy szamani w nieskończone letnie wieczory)))
A propos, czy Kola i Kołyma to nie są rodzime słowa? "Koło" w starosłowiańskim - koło, koło, obrót.... Kołymaga, Kołymażskaja wieża (jedna z wież moskiewskiego kremla tak się wcześniej nazywała). Kołki maTIER', być może? Wtedy to jeszcze jedno z świadectw, potwierdzających wierność teorii przeniesienia się oryginalnej krwi z Kołymy na północny zachód Rosji i do Połocka i Smoleńska a nie z Europy Wschodniej jak przyjęło się o tym pisać w "naukowych" książeczkach.


Szczególnym i oczywiście nieograniczonym tematem są megality Kaukazu. Być może zajmę się tym, chociaż... tyle już o tym napisano, a świeżych pomysłów na razie brak. Nie mogę jednak nie przywołać teraz jednego zdjęcia:


Obrazek

To najbardziej unikatowy artefakt. Znowu widzimy przykład niewytłumaczalnego, z punktu widzenia obecnego poziomu rozwoju technologii przedmiotu którego współcześni kamieniarze nie są w stanie odtworzyć.Ten kamyczek leży sobie na obszarze Soczi w pobliżu wsi Kudiepsta. Nie, w zasadzie można coś takiego, a dokładnie podobnego, wykonać z pomocą młotka i przecinaka ale błędy, odłupania, rysy i odchylenia od osi pionowej i poziomej są nieuchronne. Ale na tym kamieniu tego nie ma. Posiada Idealną geometrię i jakość powierzchni. Jedyne, co przychodzi do głowy to to, że - kiedy nie był to jeszcze kamień ale gliniasta masa, odciśnięto w niej jakiś przedmiot po czym glina skamieniała. Ale co to mógł być za przedmiot? Podstawa mechanizmu? Może sam kamień to część mechanizmu? Tego się jednak jak widać nie dowiemy w tym życiu.


A chciałoby się tego! Ale.... wszystko co zadziwiające ma należeć do cywilizacji zachodniej. Na terytoriach Rosji nie powinno być niczego. A jeżeli coś już się znajdzie to zostanie to ogłoszone rezerwatem historyczno-krajobrazowym albo strefą pod ochroną UNESCO gdzie badania i wykopaliska są zabronione! Nie zamierzam rozwodzić się tu w tej chwili nad przyczynami tego stanu rzeczy ale milczeć też nie mogę, czuję swój obowiązek przed współobywatelami by otworzyć się w kolejnych latach na ich badanie! I nie wolno się tu oglądać na akademików i naukę światową. Im jak powszechnie wiadomo nie opłaca się poznanie prawdy. Oni potrzebują dzikich, pijanych ludzi, którzy będą słuchać tandetnego popu, jeść paskudztwa i trucizny i kupować absolutnie niepotrzebne towary i usługi, i będą szczęśliwy w tej swojej "wolności". Prawidłowym postępowaniem na drodze do zniewolenia jest stworzenie u niewolnika złudzenia wolności, tak żeby świadomie dążył do niewolnictwa szczerze nazywając to wolnością. Jakże to! Cywilizowany wuj przecież pokazał nam jak trzeba żyć by być szczęśliwym! Nauczcie się jak myśleć swoimi mózgami!


źródło: http://kadykchanskiy.livejournal.com/31705.html

Tłumaczył z rosyjskiego: Redimix dla ©davidicke.plNa górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 wrz 2014, 14:38 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 16 wrz 2014, 15:02 
Piramidy w centrum Rosji

Obrazek

Zagadkowe i mistyczne miejsce, które ktoś lekką ręką nazwał « Doliną martwych carów », znajduje się w pobliżu Abakanu. I ostatnio terytorium to, obsiane przez stare kopce, zaczęło przyciągać ku sobie podwyższoną uwagę tak wśród zawodowych naukowców jak i badaczy-amatorów. Nie obeszło się też bez skandalu gdy w 2003 roku swoje pretensje do wyłącznych wykopalisk w Barsuczem jarze przedstawili Niemcy. Władze lokalne z zadowoleniem łatwo pozwoliły niemieckim archeologom rozkopać jeden z największych kopców co wzbudziło oburzenie u rosyjskich naukowców. Niemcy wyasygnowali na roboty 4 miliony rubli w zamian żądając by w miejsce wykopalisk nie wpuszczano nikogo z dziennikarzami włącznie. Wszystkie prawa do zdjęć i filmowania zawczasu zostały sprzedane Amerykanom.


źródło: http://clubs.ya.ru/4611686018427393812/replies.xml?item_no=26781

Rosyjskie piramidy

Materiały z gazet

Na stepowych równinach od Dunaju po Jenisej spotyka się ogromną ilość ziemnych nasypów - kopców. Niektóre z nich już zostały poddane niszczycielskiemu oddziaływaniu czasu i praktycznie nie pozostał już po nich ślad. Inne, osiągające wysokość 25 m. i mające ponad setki w obwodzie, tak jak dawniej są milczącymi strażnikami stepów.


Obrazek

Jeden z najsłynniejszych - kopiec „worek-oba”, który znajduje się pobliżu Kerczu i z tatarskiego oznacza « wzgórze popiołu ». Kopiec ton to najbogatszy grobowiec scytyjskiego władcy. Ale niestety i tutaj nie obeszło się bez złodziejstwa. Rabusie w pogoni za zyskiem odwiedzili kopiec przed archeologami. Przetrząsnęli wszystkie pomieszczenia, wywrócili płytę nagrobną i znaleźli schowek z masą kosztownych rzeczy. Rabusie wspaniale się obłowili i zabrali z sobą cały skarb. Jednak, mimo tego że, worek-oba wciąż stanowi niewiarygodną wartość to znalezione w tym kopcu naczynie, wyprodukowane z elektry (stopu złota i srebra), nabrało światowego rozgłosu.


W 1862 r. przeprowadzano wykopaliska Czertomłykskogo kopca, mieszczącego się niedaleko Nikołajewa. Wśród znalezionych w nim rzeczy szczególnie błyszczy piękny złoty kołczan do strzał wyprodukowany przez greckiego jubilera. Zadziwiająco piękne i duże srebrne naczynie dla wina z kranami, pokryte wyszukanymi płaskorzeźbami przedstawiającymi kwiaty i ptaki.


Obrazek

W 1853 r. w czasie wykopalisk kopca w pobliżu Fieodosiji znaleziono unikatowe kolczyki. Każdy kolczyk stanowił zdobiony dysk którego brzegi którego pokryto kilkoma rzędami granulek tak drobnych, że nie da się ich zobaczyć bez lupy. Na początku XX wieku słynni jubilerzy z innych krajów (wśród nich był i Carl Fabergé) niejeden raz próbowali odtworzyć fieodosijskije kolczyki. Ale tajemnic sposobu lutowania i składu lutu stosowanych przez starych mistrzów i tak nie udało im się otworzyć.


Naprawdę, kopce te są dla Podnieprowja tym czym piramidy dla doliny Nilu! Nieprzypadkowo starożytny grecki historyk Herodot, uważał je « za lepiej żyjące narody ».


źródło: http://pyramid.org.ua/articles/124.html

Tłumaczył z rosyjskiego: Redimix dla ©davidicke.plNa górę
   
 
 
Post: 16 wrz 2014, 17:13 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 1:45
Posty: 209
Płeć: mężczyzna
Jest tego w Rosji cała masa. Sporo o tym mówi podróżnik Sidorow.
A skoro gdzieś tu wspomniano murze "Chińskim" to polecam uwadze fakt, że
wieże strzelnicze są skierowane na ......Chiny. Taki drobiazg.
W Chinach też jest sporo piramid ale naukowcy Chińscy otwarcie mówią,
że nie grzebią w tym bo im na tym nie zależy. Musieli by bowiem
otwarcie przyznać, że ktoś tu przed nimi wcześniej mieszkał
a to już im się bardzo nie podoba.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 wrz 2014, 9:35 
Cytuj:
Wiadomo wszystkim, że w przyrodzie kąty proste nie występują! Patrząc na to zdjęcie «w pobliżu Wieży» czy uwierzycie uczonym na słowo? Nie daje się tu zauważyć ingerencji rozumu?


Nie chcę wychodzić przed szereg żadnemu badaczowi poszukującemu prawdy.
Ale czy nie jest czasem odwrotnie?

Takie kształty powstają w wyniku erupcji wulkanicznej. Podczas stygnięcia lawy
powstają spękania i szczeliny w skałach o różnych kształtach. Powstają wtedy kształty (bryły)
sześcioboków a niektóre maja kształty mniej lub więcej boków.
Takie bryły tworzą potem kolumny, słupy bazaltowe, które wyglądają właśnie tak jak
ta Wieża diabła w Wyoming.

Oto przykład i to nie jest żadna budowla a po prostu skała (bazalt):

Obrazek

Tutaj macie http://pl.wikipedia.org/wiki/Cios_%28geologia%29
jakie kształty mogą wytworzyć skały w wyniku spękań.


P.S.

Autor nawet dał sobie sam podpowiedź komentując jedną z fotografii, że albo jest to precyzyjnie wycięte
(czego nie da się zrobić dzisiejszą technologią) albo uformowane kiedy skała byłą jeszcze masą
(wulkaniczną?)


Ale przyczepiłem się tylko fragmentu materiału tego autora tak dla większej rzetelności w opisywaniu zjawisk.
Takie nieprzemyślane wypowiedzi łykają potem zwolennicy teorii spiskowych... i na tym tworzą
własne mitologie... (ale ze mną tak łatwo nie pójdzie i tutaj ugryzłem się w język :zniesmaczony: ).

W żaden sposób nie neguję jakichkolwiek innych innych ingerencji budowę piramid.

NiktuNa górę
   
 
 
Post: 17 wrz 2014, 10:39 
Niktu pisze:
Takie kształty powstają w wyniku erupcji wulkanicznej. Podczas stygnięcia lawy
powstają spękania i szczeliny w skałach o różnych kształtach. Powstają wtedy kształty (bryły)
sześcioboków a niektóre maja kształty mniej lub więcej boków.
Takie bryły tworzą potem kolumny, słupy bazaltowe, które wyglądają właśnie tak jak
ta Wieża diabła w Wyoming


Tak wiemy o tym, ale niestety Wikipedia się myli bo to oczywista bzdura że taki kształt powstaje w wyniku stygnięcia lawy, inaczej byłby powszechny a jest nadzwyczaj rzadki, ten kształt nie ma nic wspólnego z naprężeniami tylko powstaje on wyniku działania prądów Birkelanda. Do geologi potrzeba włączyć "teorię elektryczną" bo elektryczność odgrywa tutaj kluczową rolę. Prądy te odpowiadają za powstanie kształtów heksagonalnych jak kratery na Księżycu czy na ziemi w podobnym kształcie albo kształt na Saturnie. Nie ma żadnych przesłanek z punktu widzenia naprężeń i mechaniki które powodują powstanie kątów prostych w wyniku działań mechanicznych bo to bzdura, ten ko się uczył podstaw mechaniki i wytrzymałości materiałów. I nie nie powstają takie bloki w wyniku działań naturalnych bo to brednie. Współczesna geologia to niestety stek bredni i przypuszczeń a nie nauka co udowodnił już Zillmer. Chyba oczywiste jest że linie naprężeń powodują pęknięcia po liniach krystalicznych co nie ma miejsca w skałach mieszanych, potrzebny jest wtedy czynnik elektryczny. To wcale nie jest takie proste wytłumaczyć powstanie kształtów sześciennych bo nie ma ku temu żadnych naukowych podstaw. To taka sama brednia jak dłuta z miedzi.Na górę
   
 
 
Post: 17 wrz 2014, 10:58 
Krzysztof Rogala pisze:
Niktu pisze:
Do geologi potrzeba włączyć "teorię elektryczną" bo elektryczność odgrywa tutaj kluczową rolę.


Tak. Ale to nie jest chyba solidna podstawa, aby sądzić że współczesna geologia to stek bredni? Można powiedzieć inaczej, że oficjalna nauka nie bada wszystkich obszarów i stąd jej niedociągnięcia.

Ja to czytam w kontekście takim, czy te przedstawione na fotkach formy stworzył człowiek, obca cywilizacja czy natura? I to jest moje pole do dociekań.

Inne fotografie pokazują w sposób niezbity budowle, których nie stworzyła natura a czyjeś ręce.
Pytanie tylko czyje i jak?

Jeśli ludzie to jak np. w średniowieczu montowali dzwon na wierzy kościoła? Musieli zbudować podjazd
i długości kilkuset metrów i w ten sposób podwieźć dzwon na wieżę.
Czy w taki sam sposób powstałyby piramidy? Trudno mi wyobrazić taka akcję w wykonaniu ludzi srajacych po krzakach i podcierających sie liśćmi?

P.S.

Nie znam teorii elektrycznej ale nauka tez stawia równe teorie tylko pytanie za którą pójść?

Stąd jeden profesorek sądzi tak a inny inaczej i obaj mają wsparcie swoich uniwersytetów
a czy to znaczy że obaj mają rację?

Nie czytałem jeszcze Zillmera ale szukam takich ksiażek jak jego aktualnie. Pozdrawiam NiktuNa górę
   
 
 
Post: 26 lis 2014, 21:58 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 1:45
Posty: 209
Płeć: mężczyzna
Ciekawostka bliska tematu bo (chyba pisałem) piramid jest masa - równiez po stronie Cjińskiej.
Porośnięte lasami nie są ruszane bo Chińczycy nie mają w tym interesu.

Zwróćcie uwagę w którą stronę skierowane są okna obronne tzw. Muru Chińskiego.
Pisałem już o tym ale wklejam obrazek
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lis 2014, 13:54 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 11 wrz 2013, 15:22
Posty: 287
Michał, którą część muru wrzuciłeś? ;)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _China.jpg

Wiecie, wszystko fajnie, można sobie porobić dobrze, bo jest obrazek, że tu są flanki (czy jak to się tam nazywa) a tu ich nie ma, wrzucimy sobie teraz napisy i te sprawy... nie chciało mi się tego wszystkiego czytać na durnej wikipedii, ale w różnych okresach, z różnych powodów sobie ten mur stawiali i to, że z jednej strony są ''okienka'' (nawet niech będą na obecne Chiny (obecne...), to nie oznacza, że to jedna wielka ściema z tym murem.

W sensie.. jakieś źródło do tych dociekań czy coś...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lis 2014, 16:14 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 1:45
Posty: 209
Płeć: mężczyzna
bash1 pisze:
.............

W sensie.. jakieś źródło do tych dociekań czy coś...

to jest jedno ze zdjęć w necie rosyjskojęzycznym.
Jest tego cała masa.
Sam tłumaczyłem chyba 8 minut filmu jakiegoś - na temat księżyca itp. Była tam też 30 sek wstawka o murze.
W filmach Striżaka "Gry Bogów" jest ta sama informacja. Trochę za często się to pojawia jak na ściemę.No i jak dla mnie zbyt poważni ludzie to mówią.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 sty 2015, 9:15 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Krzysztof Rogala pisze:
Niktu pisze:
Takie kształty powstają w wyniku erupcji wulkanicznej. Podczas stygnięcia lawy
powstają spękania i szczeliny w skałach o różnych kształtach. Powstają wtedy kształty (bryły)
sześcioboków a niektóre maja kształty mniej lub więcej boków.
Takie bryły tworzą potem kolumny, słupy bazaltowe, które wyglądają właśnie tak jak
ta Wieża diabła w Wyoming


Tak wiemy o tym, ale niestety Wikipedia się myli bo to oczywista bzdura że taki kształt powstaje w wyniku stygnięcia lawy, inaczej byłby powszechny a jest nadzwyczaj rzadki, ten kształt nie ma nic wspólnego z naprężeniami tylko powstaje on wyniku działania prądów Birkelanda. Do geologi potrzeba włączyć "teorię elektryczną" bo elektryczność odgrywa tutaj kluczową rolę. Prądy te odpowiadają za powstanie kształtów heksagonalnych jak kratery na Księżycu czy na ziemi w podobnym kształcie albo kształt na Saturnie. Nie ma żadnych przesłanek z punktu widzenia naprężeń i mechaniki które powodują powstanie kątów prostych w wyniku działań mechanicznych bo to bzdura, ten ko się uczył podstaw mechaniki i wytrzymałości materiałów. I nie nie powstają takie bloki w wyniku działań naturalnych bo to brednie. Współczesna geologia to niestety stek bredni i przypuszczeń a nie nauka co udowodnił już Zillmer. Chyba oczywiste jest że linie naprężeń powodują pęknięcia po liniach krystalicznych co nie ma miejsca w skałach mieszanych, potrzebny jest wtedy czynnik elektryczny. To wcale nie jest takie proste wytłumaczyć powstanie kształtów sześciennych bo nie ma ku temu żadnych naukowych podstaw. To taka sama brednia jak dłuta z miedzi.

Przykładem tego o czym piszecie jest też słynna Grobla Olbrzyma, czy też Droga Olbrzymów w Irlandii Pn:
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 sty 2015, 13:38 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 09 maja 2009, 20:41
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi w tym Murze Chińskim? Bo omawiacie jakąś teorię o której nie słyszałem..
Dzięki
MichałNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 sty 2015, 3:10 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
Idąc dalej tym offtopem w kierunku Muru Kitajskiego, to bardzo ciekawy film w końcu się pojawił, który to dosyć uważnie wyjaśnia:

Cytuj:
Film dokumentalny "Tajne terytoria: Starożytna chińska Ruś" rozpatruje nowe fakty na temat historii
budowy Wielkiego Muru Chińskiego. Uważa się, że został on zbudowany przez samych Chińczyków do obrony przed najazdami koczowników. Ale w 2011 roku brytyjscy archeolodzy znaleźli wcześniej nieznaną część Muru Chińskiego. Okazało się, że otwory strzelnicze w Murze zostały skierowane na południe, czyli w kierunku Chin. Wiadomo, że najbliższymi sąsiadami Chińczyków w tamtych czasach byli północni koczownicy. Ale historycy twierdzą, że wspomniane plemiona nie były w stanie zbudować czegoś takiego. Dlatego naukowcy mają zamiar wyjaśnić, która cywilizacja była w stanie wznieść taki Wielki Mur.


phpBB [video]

tam niestety w częściach, a na:

w całości.

Chyba temat będzie trzeba podzielić na dwa osobne wątki - to już admin zdecyduje :D.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 lip 2015, 19:17 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 19 lip 2015, 15:42
Posty: 1
Płeć: kobieta
Wspaniałe obiekty... aż zapiera dech z ciekawości i chciałoby się od razu tam pojechać żeby to zobaczyć na własne oczy.
Bardzo dziwne ,że Rosja nie interesuje się swoim dziedzictwem, ciekawe co na to radzieccy archeolodzy?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sty 2016, 13:33 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
Megality w Rosji( te w Peru wymiękają)

http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2195:to-si-nazywa-megality-w-rosji&catid=44:swoje&Itemid=125Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sty 2016, 19:17 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 17:28
Posty: 54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: przyszłość
Krzysztof Rogala pisze:
Tak wiemy o tym, ale niestety Wikipedia się myli bo to oczywista bzdura że taki kształt powstaje w wyniku stygnięcia lawy, inaczej byłby powszechny a jest nadzwyczaj rzadki, ten kształt nie ma nic wspólnego z naprężeniami tylko powstaje on wyniku działania prądów Birkelanda. Do geologi potrzeba włączyć "teorię elektryczną" bo elektryczność odgrywa tutaj kluczową rolę. Prądy te odpowiadają za powstanie kształtów heksagonalnych jak kratery na Księżycu czy na ziemi w podobnym kształcie albo kształt na Saturnie. Nie ma żadnych przesłanek z punktu widzenia naprężeń i mechaniki które powodują powstanie kątów prostych w wyniku działań mechanicznych bo to bzdura, ten ko się uczył podstaw mechaniki i wytrzymałości materiałów. I nie nie powstają takie bloki w wyniku działań naturalnych bo to brednie. Współczesna geologia to niestety stek bredni i przypuszczeń a nie nauka co udowodnił już Zillmer. Chyba oczywiste jest że linie naprężeń powodują pęknięcia po liniach krystalicznych co nie ma miejsca w skałach mieszanych, potrzebny jest wtedy czynnik elektryczny. To wcale nie jest takie proste wytłumaczyć powstanie kształtów sześciennych bo nie ma ku temu żadnych naukowych podstaw. To taka sama brednia jak dłuta z miedzi.

:hmmm:

Układy heksagonalne (tzw. poligony) są spękaniami pod kątem 120 stopni, a nie jak sugerujesz pod kątem prostym, który z definicji ma 90 stopni. Można je spotkać w spękaniach mrozowych, gruntach jednorodnych i jak najbardziej w stygnącej lawie bazaltowej.

Heksagonalne słupy bazaltowe powstają podczas stygnięcia lawy zasadowej (zawiera ona mało SiO2 , ma mniejszą lepkość i gęstość), gdy przestaje płynąć. Temperatura spada wtedy szybciej od zewnątrz, co prowadzi do skurczu i powstania małych pęknięć przylegających do siebie pod kątem około 90 stopni. Potem lawa zastyga jeszcze szybciej, skurcz się zwiększa, a pęknięcia idą bardziej w głąb lawy, która jeszcze nie zastygła. To powoduje, że pęknięcia rosną i wymuszają większy kąt do 120 stopni (skręcenie), jest to punkt, w którym największa ilość energii zostaje uwolniona. Powstał model komputerowy, który udowadnia taką właśnie genezę tych struktur.

Tu masz abstrakt pracy na ten temat i tam są rysunki jak to wygląda i jaki jest rozkład sił i naprężeń.
http://journals.aps.org/prl/abstract/10 ... 115.154301

Czysta mechanika, nie wiem po co mieszać do tego elektryczność. Nie wiem jak i po co miałoby to działać. Ziemia to nie obce planety, tu panują inne warunki.

Kluczowy jest czas zastygania lawy. Takie heksagonalne formy mają szansę się wykształcić, gdy lawa stygnie powoli, jak dzieje się to szybciej formy są mniej regularne i pokrzywione np. tzw róże bazaltowe. Ważne jest też czy taka forma zostanie potem zachowana by cieszyć nasze ludzkie oczy naturalną fantazją. Dlatego występują nie, aż tak często jakbyś tego oczekiwał.

Dla porównania jak postała Wilcza Góra.
https://www.geocaching.com/geocache/GC4 ... ade823505b

Co do tej ‘piramidy’ na Kamczatce, to mi wygląda na Photoshop, czy są jeszcze jakieś inne zdjęcia tego miejsca? Czy jest tylko jedno zdjęcie krążące po Internecie…

Generalnie to, czy jakaś formacja skalna jest pochodzenia naturalnego czy też została zbudowana przez człowieka łatwo określić poprzez zbadanie namagnesowania poszczególnych fragmentów, które ją budują. Warunek: to muszą być stały magmowe. Gdy skała zastyga ulega namagnesowaniu, które można zmierzyć. Jeśli we wszystkich fragmentach struktury namagnesowanie jest w tym samym kierunku, to jest ona naturalna. Scott Wolter w swoim programie America Unearthed ma jeden odcinek: Great Wall of Texas (S2,E3), gdzie tą właśnie metodą obala mit o zbudowanym przez gigantów murze, który teraz znajduje się pod ziemią. Struktura ta ma pochodzenie naturalnie i Scott wyjaśnia jak ona powstała.
https://www.primewire.ag/tv-2737026-Ame ... -episode-3

Krzysztof Rogala pisze:
Współczesna geologia to niestety stek bredni i przypuszczeń a nie nauka co udowodnił już Zillmer.

Gratuluję ignorancji. :spoko:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sty 2016, 19:54 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2015, 0:30
Posty: 114
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Droga Mleczna Ziemia
Co do tej Elektryczności, no jasne Karla :)

Niemniej jakiś tam gostek wykazuje że to są ogólnie naturalne Formacje, bo są tak samo namagnesowane i w takiej samej polaryzacji?
To przecież oczywista oczywistość, że każdy świadomy budowniczy budował by Zgodną Rezonacyjnie budowlę, a nie jak leci. Zresztą i "jak leci" było by zgodne z sobą, bo z jednego Kamieniołomu / złoża, pozyskiwane jedną metodą, czyli wszystkie Poziomo i po kolei, tak też ładowane, transportowane i w tej kolejności wyładowane i ustawiane. A nie każdy kamień skądinąd, i jak popadnie. Więc tak można wykryć co najwyżej czy to jest mistyfikacja czy Prawdziwa Budowla, bo prawdziwa właśnie będzie zgodna, a nie jak rzekomo dowodzi że skoro zgodna to nie zbudowana a naturalna.

Swoją drogą Karkonosze to też bardzo top secret temat, amba nie ma kwestii.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sty 2016, 20:15 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 17:28
Posty: 54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: przyszłość
SeJa pisze:
Niemniej jakiś tam gostek wykazuje że to są ogólnie naturalne Formacje, bo są tak samo namagnesowane i w takiej samej polaryzacji?


Cytuj:
Kierunek i natężenie pola magnetycznego panujące w przeszłości, określa się na podstawie kierunku pola magnetycznego w skałach. Skały magmowe zawierające minerały ferromagnetyczne w czasie stygnięcia w momencie spadku temperatury poniżej temperatury Curie przyjmują kierunek namagnesowania zgodny z ziemskim polem magnetycznym. Po zmianie kierunku zewnętrznego pola magnetycznego, w wyniku zjawiska namagnesowania szczątkowego, kierunek namagnesowania ferromagnetyków pozostaje. Również skały osadowe mogą zapisywać kierunek pola, gdy w osadzie znajdują się drobiny o właściwościach magnetycznych. Zostają one unieruchomione, orientując się zgodnie z kierunkiem pola, gdy skała ulega konsolidacji.

źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Przebiegunowanie_Ziemi

myślę, że wikipedia dla niezaawansowanych wystarczy..

Cytuj:
To przecież oczywista oczywistość, że każdy świadomy budowniczy budował by Zgodną Rezonacyjnie budowlę, a nie jak leci. Zresztą i "jak leci" było by zgodne z sobą, bo z jednego Kamieniołomu / złoża, pozyskiwane jedną metodą, czyli wszystkie Poziomo i po kolei, tak też ładowane, transportowane i w tej kolejności wyładowane i ustawiane. A nie każdy kamień skądinąd, i jak popadnie. Więc tak można wykryć co najwyżej czy to jest mistyfikacja czy Prawdziwa Budowla, bo prawdziwa właśnie będzie zgodna, a nie jak rzekomo dowodzi że skoro zgodna to nie zbudowana a naturalna.


SeJa czasem jak Cię czytam, to mam wrażenie że musiałabym spalić wiadro zioła żeby załapać ten sam tok wypowiedzi.. :haha: może kiedyś będzie okazja ;)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sty 2016, 20:40 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2015, 0:30
Posty: 114
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Droga Mleczna Ziemia
KarlaLoca pisze:
Generalnie to, czy jakaś formacja skalna jest pochodzenia naturalnego czy też została zbudowana przez człowieka łatwo określić poprzez zbadanie namagnesowania poszczególnych fragmentów, które ją budują. Warunek: to muszą być stały magmowe. Gdy skała zastyga ulega namagnesowaniu, które można zmierzyć. Jeśli we wszystkich fragmentach struktury namagnesowanie jest w tym samym kierunku, to jest ona naturalna. Scott Wolter w swoim programie America Unearthed ma jeden odcinek: Great Wall of Texas (S2,E3), gdzie tą właśnie metodą obala mit o zbudowanym przez gigantów murze, który teraz znajduje się pod ziemią. Struktura ta ma pochodzenie naturalnie i Scott wyjaśnia jak ona powstała.
https://www.primewire.ag/tv-2737026-Ame ... -episode-3


Na co ja pisze:
Niemniej jakiś tam gostek wykazuje że to są ogólnie naturalne Formacje, bo są tak samo namagnesowane i w takiej samej polaryzacji?
To przecież oczywista oczywistość, że każdy świadomy budowniczy budował by Zgodną Rezonacyjnie budowlę, a nie jak leci. Zresztą i "jak leci" było by zgodne z sobą, bo z jednego Kamieniołomu / złoża, pozyskiwane jedną metodą, czyli wszystkie Poziomo i po kolei, tak też ładowane, transportowane i w tej kolejności wyładowane i ustawiane. A nie każdy kamień skądinąd, i jak popadnie. Więc tak można wykryć co najwyżej czy to jest mistyfikacja czy Prawdziwa Budowla, bo prawdziwa właśnie będzie zgodna, a nie jak rzekomo dowodzi że skoro zgodna to nie zbudowana a naturalna.


Jeszcze inaczej może.
Skoro jakiś tam przykładowy w tym wypadku mór jest z tak samo namagnesowanych kamieni, to znaczy wedle Gostka że jest to Naturalne bo to dowód Jego zdaniem
A moim zdaniem na logikę, to tylko dowód że, tego nie budował na pewno Pijany Zając i że skały pochodzą z jednego Źródła oraz że były tak samo wycinane nie jedne w poprzek a inne w złóż.

Co nie dowodzi że jakakolwiek konstrukcja jest wynikiem tylko i wyłącznie sił tektonicznych, a tylko tego że jest Zgodna Magnetycznie. Co wydaje mi się dla świadomych wysokorozwiniętych cywilizacji jest wręcz wymogiem jeśli by chcieć budować cokolwiek co ma współgrać z energetyką Ziemi, magnetyzmem, ... a nawet działać pozytywnie, ba przez to też, nie być w KONFLIKCIE z otoczeniem i Przetrwać zadziwiająco długo. Więc dowodziło by to Geniuszu ewentualnych budowniczych a nie faktu że takowych nie było i nie mogło być :)

Nawet jeśli jakiś mur gdzieś powstał sam, to już uznane Piramidy w Gizie i ... i mur kłamliwie Chiński nie powstał sam. Tak jak Tłuczeń na Śnieżce sam nie powstał by ją przykryć.

Krótko mówiąc oficjalna pseudo nauka nie jest logiczna i co nie ulega wątpliwości manipuluje faktami jak jej pasuje, włącznie z Niszczeniem Dowodów... ;)

Ps. Wiesz Karla ja tak bez zioła, po ziole mnie mdli :P


Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 21:02 przez SeJa, łącznie zmieniany 2 razy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sty 2016, 20:53 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 17:28
Posty: 54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: przyszłość
SeJa pisze:
Ps. Wiesz Karla ja tak bez zioła, po ziole mnie mdli :P


heh, skoro tak piszesz to Ci wierze.

Co to jest wg Ciebie "oficjalna pseudo nauka"? To jakiś oksymoron ;)

Szczerze mówiąc nie wiem od kiedy geologia posługuje się badaniem namagnesowania skał, ale chyba od niedawna. Skąd budowniczowie 1000 czy 3000 tys. lat temu mieliby to wiedzieć i jak mieliby to mierzyć? Wahadełkiem? :haha:
No chyba, że na miejscu topili skały i robili odlew do form.. jest taka teoria dot. Ameryki środkowej i Pd.. Nie wiem, nie było mnie tam, nie widziałam.

Zakładam, że nigdy nie byłaś w żadnym kamieniołomie, kopalni itp.. ja byłam w wielu na praktykach. To w jaki sposób myślisz jest szalenie niepraktyczne.. nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę.

Materiał skalny często jest transportowany na budowę na duże odległości, nie wiem jak sobie wyobrażasz że każdy kawałek miałby być oznakowany jak i skąd jest wycięty.. pomijając fakt jak sobie wyobrażasz, że materiał byłby wycinany w określony sposób wg porządku, bo wiesz… warstwy materiału skalnego w naturze nie są jednorodne w miejscy występowania.. Ziemia nie jest laboratorium naukowym.

Na budowie, zwłaszcza dużej też trudno byłoby utrzymać porządek, żeby określone kawałki używać w określonej kolejności…Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group