Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 gru 2019, 17:24

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree

wybaczcie ze nie odniosę sie do wszystkich wypowiedzi ale jakby nie patrzeć to chrzest (jako oczyszczenie) jest nam wszystkim (jako ludzkość) potrzebny. Co wy na to? ;)

Ochrzciłem ie będac dorosłym człowiekiem. Ale jako dziecko byłem ochrzczony nieformalnie przez Babcię. Byłem wtedy umierającym. Rodzice zabrali mnie ze szpitala poniewaz lekarze kazali liczyc minuty, moze godziny. Przez tydzień byłem nieprzytomny z wysoką goraczka i wtedy bez wiedzy rodziców a przynajmniej Taty, Babcia ochrzciła mnie wodą. Zyła za okupacji i wtedy nikt z tego nie robił ceregieli. Jednak kiedy uwierzyłem doszedłem do wniosku ze ten "cichy" chrzest jest za cichy i warto aby ludziska usłyszeli zem się nawrócił i poszedłem sie ochrzcić jawnie przed Bogiem i ludzmi.

Droga do zbawienia wiedzie przez wodę krew i Ducha i to jest droga dla całej ludzkości. Czy ktos to uznaje czy nie to jest ochrzczony woda z uwagi na to ze ludzkośc przeszła chrzest wodą w czasie potopu i ten chrześcijański chrzest jest takze tego odzwierciedleniem i symbolem. Następny krok to krew. Krew Zbawiciela która oczyszcza od wewnątrz i Ducha który daje nowe serce i rozum.
I własciwe po to poszedłem sie ochrzcic aby wejśc na sciezkę oczyszczenia którą otworzył nam Bóg. Jednak kiedy poszedłem sie ochrzcić tego jeszcze nie wiedziałem. Nie byłem też świadomy wszystkich za i przeciw. Jednak świadectwo Chrystusa było dla mnie na tyle przekonujące ze wolę z Nim wszystko tu i teraz stracić niż z najbogatszym i mądrym na tu i teraz znaleźć.

Wyabczcie drogie dziewczyny ale miłosci nie jestem wstanie analizować pragmatycznie choć mozna patrzec czy sie opłaca. ale jesli kocha sie kogoś to miłość przecież nadaje nam sens zyciu.
Jesli więc ktos nie jest wstanie pokochac Chrystusa niech sobie da spokój i zyje jak chce. Pozdrawiam.

przeszłość i przyszłość są jak różnica potencjału zmuszając do właściwego biegu chwilunię, zwaną czasem: tu i teraz.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 lip 2013, 23:33 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree

z wiarą się nie dyskutuje drogi przedmówco :)

Ktoś nawiązał do obrzezania...no tu już miałbym pretensje bo taki fizyczny ślad nie odrośnie sam.Chyba.
Jezus tez był żydem o ile się nie mylę.Ciekawe czy jako Żyda też stracił co nie co.

Wszystko można zmienić o ile nie wiąże się z kalectwem ciała.Róbmy to,a jak ktoś wierzy w chrzest i Pana Jezusa ( głupich rzeczy nie mówił - Jam jest Drogą np.) to nie ma co polemizować.
Ja też wierzę w wiele rzeczy.Potem ich doświadczam i okazuję się że to coś zupełnie innego niż "wierzyłem".

Słyszałem takie stwierdzenie : o wierze i polityce się nie dyskutuje bo i po co ? Nawracać ? Ja na przykład w polityce kiedyś WIERZYŁEM w PO.Tfuuuu....No gupi byłem.Wracam do UPR nawet jak to głos "wyrzucony". Tamte też były. Ale wierzyłem :so:

Tak naprawdę wszystko jest subiektywne.Dopóki nie dobijesz się do obiektywnego a potem się zobaczy.

Dobrego Dnia Wszystkim.

p.s. kiedy widzę księdza widzę człowieka.I koniec.Kiedy widzę do naczynie do chrzczenia widzę wodę.Koniec.Kiedy widzę-widzę.Jak jestem "otwarty".

p.s. 2 Nawet dziesięciokrotnie chrzczone dziecko może zostać dorosłym satanistą.Chrzest mu w tym nie przeszkodzi.Wolna wola.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

anty_k, widzisz i właśnie o to się rozchodzi - świadomy wybór. Sam wybrałeś, jak byłeś już dorosły i wiedziałeś, że tego chcesz. Co innego jest jak się za dziecko zakłada i decyduje, że ono będzie tak chciało.

P.KD. pisze:
Cytuj:
A wracajac do tematu chrztu, NIE i jeszcze raz NIE temu zeby rownie fanatyczni rodzice decydowali o chrzcie dziecka.

Po tym fragmencie to wywnioskowałem. Czyli jednym słowem nie podoba Ci się chrzczenie dzieci, ale nie chciałabyś aby ktoś pozbawił rodziców tego ''prawa''?

Widzisz, to coś chyba dziwne wnioski wysuwasz, bo dla mnie to stwierdzenie jest równoznaczne z tym, że to DZIECKO jak dorośnie będzie samo decydowało w tej kwestii, a nie rodzice. Tak samo jak rodzice teraz już nie decydują za Ciebie kim masz zostać, jaką żonę mieć, jak tyłek podcierać itd.
Masz dzieci? Uważasz, że rodzic ma prawo do wszystkiego, a dziecko jest jego własnością? Dzieci i ryby głosu nie mają... tak?

Punkt Mu, to że Ty czy ja nie wierzymy w chrzest, dla mnie nie oznacza, że w 100% jednak ten rytuał jakoś niefizycznie nie wpływa na mnie. Nie mam porównania jak to jest przed, a jedynie jak to jest po.

To po co ją sprawdzać i o wierze dyskutować, tak samo jak o uczynkach wypływających z wiary?
Kiedy padło pytanie do Katolików na temat Chrztu sie nie odzywał, kiedy padło pytanie do Chrzescijan się odezwał i napisał od siebie tak jak proszono.

Katolicy wierzą w moc sakramentów, tak jak inni w moc talizmanów, a inni strugają sobie totem na własny obraz aby jakoś żyć.

Jezus był obrzezany 8 dnia jak mają to Żydzi w zwyczaju i prawie.
Cytuj:
(21) Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]. (22)

-- 18 lip 2013, 10:25 --

Ariessa pisze:
anty_k, widzisz i właśnie o to się rozchodzi - świadomy wybór. Sam wybrałeś, jak byłeś już dorosły i wiedziałeś, że tego chcesz. Co innego jest jak się za dziecko zakłada i decyduje, że ono będzie tak chciało.

Gdybym został ochrzczony jak nalezy w wierze katolickiej to bym uznał ten chrzest. Ale nie miałem tego. to trza było schowac wstyd ze stary chłop a idzie sie ochrzcić bo takie gadanie tez jest w tradycji ludzkiej.

przeszłość i przyszłość są jak różnica potencjału zmuszając do właściwego biegu chwilunię, zwaną czasem: tu i teraz.

Punkt Mu

Ucieszył mnie Twój wpis, wielka mądrość i brak pochopnego oceniania (a szczególnie ucieszyła mnie Twoja sympatia dla poglądów libertariańskich)

Ariesso, Uważam że rodzic ma prawo dziecko ochrzcić, zdecydować czy dziecko ma chodzić do szkoły czy nie (lub do jakiej szkoły ma chodzić). Gdy dziecku dzieje się krzywda, należy interweniować, ale nie można zabronić rodzicom chrzczenia swoich dzieci, to jakiś absurd (co nie znaczy że popieram takie działania jak chrzest dzieci, ale są też inni ludzie którzy chcą robić rzeczy na swój sposób).

Awatar użytkownika

P.KD., osobiście nie widzę takiej możliwości, żeby komuś zabronić ochrzcić dziecko. To powinno raczej wyjść od kościoła - taki jakby wymóg dojrzałości, ale to przecież nie o to chodzi - wtedy mniej wiernych pewnie by było...

Jeśli ktoś chce się ochrzcić, to niech to robi świadomie i z własnej woli, tak jak w przypadku anty_k chociażby. Pozostałe sakramenty są obwarowane przeróżnymi wymogami, a chrzest? Bierzmowanie bodajże jest w wieku nastu lat, ale jakoś nikt tego nastolatka nie zmusza i nie decyduje za niego - jak nie chce, to może nie pójść i nikt nie mówi, że rodzice mają prawo go bierzmować.
Nie mówię, że rodzice nie mają prawa dzieciom swoich zasad przekazywać, bo mają i powinni to robić, ale chrzest można by odłożyć na później, jak dziecko będzie świadome z czym to się wiąże (jak w przypadku innych sakramentów).

Co do obrzezania nie wiedziałem ,czy dobrze przypuszczam że Jezus też jadł mięso ? Czy z uboju rytualnego jako Żyd ???

Czy chrzest wpływa na dziecko ? a czy przebiegnięcie czarnego kota też.Albo "złe oko" jak jedzie w wózku. Wpływa na tego co "wierzy" że wpływa.Na rodziców.Tak naprawdę wszystko zależy od interpretacji umysłu a na końcu i tak jest ok o ile wejdziesz na drogę obojętnie z jakiej ścieżki.Staniesz się nią.Doświadczenie.

:słonko: na dziś.

p.s. staram się uwolnić od "poglądów" :)

Awatar użytkownika

Punkt Mu, siedzisz na tym forum już trochę, więc może czytałeś o Illuminatach i ich obrzędach itp. I powiedz mi teraz, że te ich rytuały (i nie tylko ich) nie działają, a jest to zwykła szopka - tak dla jaj się pewnie bawią i z ogromną pieczołowitością pilnują wszystkiego, żeby przebiegało jak należy. Jak już pisałam - to, że czegoś nie uznajesz to nie znaczy, że to nie ma na ciebie wpływu. Grawitacji nie uznaj i sobie poleć. Jest to możliwe (wierzę w to), ale kto tak na dzień dzisiejszy potrafi? Tak samo z tymi rytuałami. Może można to olać i zneutralizować, tylko kto to potrafi skutecznie?

Poza tym przebiegnięcie czarnego kota to nie jest żaden obrzęd czy rytuał, a takie spojrzenie "pewnej" osoby może dużo w życiu namieszać, pewnie też tym, którzy nawet o istnieniu takich "czarów" nie mają pojęcia.

W ewangeliach chyba nic o tym nie ma. Jezus nie czepiał sie pokarmu dla ciała i nie głosił aby jeść marchewkę, a miesa już nie. Sam zaś został zabity według rytuału religijnego i jak niewolnik poszedł na śmierć. Ciekawe? :-)

nie wiem co dokładnie rozumiesz: uwolnić od "poglądów" ale sami nadajemy moc fałszywym przekonaniom zarówno w jedną lub w drugą strone, bo dotarcie do Rzymu nie czyni Rzymianinem.

Niektore poglady przestaja byc pogladami w momencie, gdy stana sie doswiadczeniami.
Czego nikomu nie zycze. Nie kazde doswiadczenie jest pouczajace, a juz na pewno nie kazde jest przyjemne.

Co do Jezusa... Z tego, co kojarze, niewazne kim byl... odcinal sie od rytualow zydowskich. Nieraz sprzeciwial sie temu, co robiono w synagogach i oficjalnie nazywal ich plemieniom zmijowym (ciekawe, co nie?) - przynajmniej wg tego, co jest w Biblii.

Nie mam zamiaru pisac tyrad na temat Jezusa itd. wazne, ze chrzcil i owszem (tu o chrzscie konkretnie), ale TYLKO DOROSLE OSOBY. Wiec juz chrzest niemowlat odpada.

Rytualy maja na tyle duze znaczenie, ze na wiekszosc ludzi dzialaja. Gdyby tak nie bylo, nie byloby takiego przywiazania do ich "wartosci" i takiego parcia na chrzczenie dzieci. A jednak niewielu z latwoscia potrafi sie od tego uwolnic.

Mozna by mowic o wolnym mysleniu, gdyby chrzest byl dokonywany na zasadzie braku spinki "chrzcze, bo chce", ale nie... dziecko ledwo sie urodzi, od razu jest parcie "musze ochrzcic, bo... nie wypada, bo co powie rodzina, dziecko nie pojdzie do komunii, cos tam cos tam"....
a wlasnie... nawet wychowywac w tradycji chrzescijanskiej, pozwalac dziecku doswiadczac to wszystko dobre, co ta tradycja niesie, ale dac mu szanse wyboru... w momencie, gdy samo bedzie swiadome, co ta droga mu w ogole daje.

To nie jest zostawienie dziecka w samopas, bo ono caly czas doswiadcza: otoczenie swoje, bliskich, ktorzy zapewne praktykuja.

W zadnej innej religii nie chrzci sie dzieci a nie maja one problemow z tradycjami bliskich. Liczy sie praktyka... a to po prostu widac. Oczywiscie to tylko subiektywne zdanie moje i moje dzieciaki pozostana niechrzczone... pomimo, ze sama wywodze sie z rodziny chrzescijansko cos tam... ale daje im wolny wybor, decydowac za nie nie zamierzam. Liczy sie to, co widza... na co dzien.

Sprawa tego sakramentu, który w myśl prawa kanonicznego w szczególnych okolicznościach nie musi być dokonywany wyłącznie przez osobę duchowną, jest dość ciekawa.
W przekonaniu wielu ludzi sakrament ten...chroni dziecko, przed złem, nieszczęściami, itd. Taki pogląd tkwi gdzieś w podświadomości wielu ludzi. Istnieje również pytanie czy sakrament ten jest potrzebny - jakie ma znaczenie. Otóż istniej pogląd że chrzest jest szkodliwy.ttp://davidicke.pl/forum/czy-jestesmy-z ... t4815.html
Cytuj:
W starych tradycjach uznaje się, że na czubku głowy znajduje się ujście centralnego kanału energii, znanego jako czakram sahasrara. Przez ten czakram dusza opuszcza ciało w momencie śmierci lub też w momencie oświecenia przezeń następuje łączność z światem duchowym. Znam świadectwo pewnej osoby, która poddała się regresji hipnotycznej - kiedy doszła do momentu chrztu miała wizję zalewającej ją czarnej, śmierdzącej smoły, która wpływała weń przez czubek głowy...

Cytuj:
Według mojego rozeznania kapłani w momencie chrztu kradną duszę dziecka, pieczętują ciało poprzez wykonanie wspomnianych czynności magicznych tak, aby ta dusza nie mogła swobodnie do ciała powrócić. Pisząc dusza mam na myśli szamańską wykładnię tego terminu. Zgodnie z szamańskimi doświadczeniami mamy wiele dusz, w tym jedną najważniejszą, którą można utracić i wtedy trzeba ją odzyskiwać. Po chrzcie człowiek nie ma kontaktu z najważniejszą częścią siebie, pozostając przez resztę życia tworem niekompletnym, niezintegrowanym i pokawałkowanym. Nie ma kontaktu z Jaźnią i jest praktycznie rzecz biorąc martwą istotą. Zdarza się że wskutek różnych doświadczeń życiowych, determinacji, owa pieczęć się poluźnia i można odzyskać częściową łączność ze swą duszą. Ale są to przypadki sporadyczne. Aby w pełni odzyskać duszę i sprowadzić ją do ciała konieczne jest podjęcie trudnego procesu.
http://www.taraka.pl/pieczec
Niestety też trzeba zadać generalne pytanie, czy obecny KRK, a wzasadzie konstantynowski, może uwaząc się za chrystusowy?
Cytuj:
Obecnie kościół katolicki jest organizacją sprawującą magiczną kontrolę nad duszami swoich wiernych. Wierni są tylko owcami które się regularnie strzyże. Jedynym celem tej struktury jest gromadzenie (kradzież) energii i oddawanie się praktykom pieczętowania ludzi. Czynione jest tak od 1700 lat. Sobór nicejski w 325 roku był momentem ostatecznego zawarcia przez kościół paktu z diabłem, poprzez przyjęcie we władanie całej ekumeny, którą oddał kościołowi cesarz Konstantyn. Ta siła której oparł się Jezus, przemogła biskupów i patriarchów czyniąc ich swymi wasalami. (Mat 4.8-9: Jeszcze raz wziął go [Jezusa] diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych
Cytuj:
i rzekł do niego: Dam ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. )
. http://www.taraka.pl/pieczec Czym więc jest dzisiejszy Kościół?

SacralNirvana pisze:
Mozna by mowic o wolnym mysleniu, gdyby chrzest byl dokonywany na zasadzie braku spinki "chrzcze, bo chce", ale nie... dziecko ledwo sie urodzi, od razu jest parcie "musze ochrzcic, bo... nie wypada, bo co powie rodzina, dziecko nie pojdzie do komunii, cos tam cos tam"....
a wlasnie... nawet wychowywac w tradycji chrzescijanskiej, pozwalac dziecku doswiadczac to wszystko dobre, co ta tradycja niesie, ale dac mu szanse wyboru... w momencie, gdy samo bedzie swiadome, co ta droga mu w ogole daje.

Te ideologie nie powstały po to,by MYŚLEĆ samodzielnie, tylko żeby wykonywać polecenia.

Szansa wyboru ?
W "religiach" semickich,nie ma żadnych szans na jakieś wybory !

Im będziesz bardziej podległy,posłuszny i służalczy,wobec urojeń,tym większa szansa (jakieś szanse jednak są hehe) na nagrodę w wyimaginowanym niebie.
To najbardziej materialistyczne ideologie jakie można sobie wyobrazić !
Być dobrym dla obiecanej nagrody !!
Jak pies...dostaniesz kość jak podasz łapkę :twisted:
Chora tradycja sprzed tysięcy lat,nakazy,zakazy,kara,wina,niebo,piekło...takie pierdoły,że możnaby tylko się uśmiechnąć,gdyby nie to,że większa część ludności świata ma to wdrukowane w mózgi...a to już jest tragedia dla tej planety,niestety... :bezradny:

Pozdrawiam :hejka:

jadąc samochodem wciąz widać nakazy zakazy, drogi bez wjazdu. światła czerwone zielone. pod górkę i w dół. i te karanie za prędkośc, za jazdę po pijaku, bez pasów i fotelika? toż to chore :cooo?:

Problem z chrztem jak widać mają dorośli a nie niemowlaki, których samostanowienie o sobie jest jedynie transparentem tychże dorosłych, pośród których sa też tacy którzy odmawiają życia nienarodzonym. Czy to nie jest rozdwojony język ich mistrza?

Chrzescijanie nie głoszą aby być zbawieni ale że zbawienie już jest dane.

anty_k pisze:
Problem z chrztem jak widać mają dorośli a nie niemowlaki, których samostanowienie o sobie jest jedynie transparentem tychże dorosłych, pośród których sa też tacy którzy odmawiają życia nienarodzonym. Czy to nie jest rozdwojony język ich mistrza?

Hee? :shock:

A jak niemowlaki maja zaprotestowac? :shock:

Jakim transparentem?

Jakiego ich mistrza? Czyjego mistrza?

:hmmm:

anty_k pisze:
jadąc samochodem wciąz widać nakazy zakazy, drogi bez wjazdu. światła czerwone zielone. pod górkę i w dół. i te karanie za prędkośc, za jazdę po pijaku, bez pasów i fotelika? toż to chore :cooo?:

Chrzescijanie nie głoszą aby być zbawieni ale że zbawienie już jest dane.

Anty_k jesteś na takim poziomie rozwoju ,że potrzebujesz znaków nakazu i zakazu,ale są LUDZIE,którzy WIEDZĄ co mają robić,bez zbędnej ideologii.

Rozdwojony język mistrza ?! HAHA :twisted:
Żyjesz w UROJONYM świecie swych /nawet nie swych -NARZUCONYCH ci wyobrażeń - i nie potafisz wyjść poza tą szufladkę-czyli poza program :)

Na razie cierpisz na rozdwojenie ,ale osobowości,i inne objawy paranoi...i nawet byłbym to wybaczył...ale qrwa po kiego grzyba się pakujesz na forum,z tak kiepskim stanem głowy ?

Napisałeś na innym wątku podpierając się cytatem żyda pawła
--nie ważne jak się ewangelizuje,ważne że się ewangelizuje--

Z czym do LUDZI ?!

Jeśteście mentalnie,intelektualnie i duchowo jakieś kilka tysięcy lat do tyłu !!

Średnio rozgarnięty pięciolatek nie łyknąłby waszych mondrości,dlatego zmuszacie strachem i przemocą /czyli chrztem,do wstąpienia w objęcia demona,z czego potem trudno się wyzwolić !

To tzw.zbawienie,to wymysł żydowskich paranoików sprzed kilku tysięcy lat,
i ma taką wartosć jak komunistyczny --pokój między narodami-- :)

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Nie widzę sensu ciągnięcia tej dyskusji z programami i kontynuowania tematu...

DI vs katolik.pl ? :lol:

Widzicie w tym sens ? - bo ja nie.

Redmuluc napisał:
Cytuj:
Oczyszczenia nowo narodzonego dziecka od czego ? Może kuźwa dziecko ma w dupie kościół jak dorośnie i go będzie olewać albo się wypisze. Chrzest potrzebny jest tylko i wyłącznie kościołowi do strzyżenia nowych owieczek...aby potem jako dorośli pisali właśnie takie głupie komentarze. Proste.

Redmuluc napisał:
Cytuj:
A kto ma prawo decydować bez woli świadomego wyboru za dziecko do przynależności do zbrodniczej organizacji o charakterze mafijnym ? Może zapisujmy ich do satanistów od urodzenia ? Logika ta sama...
Nikt nie ma prawa decydować o tym za wyjątkiem dziecka które dorośnie...NIKT tym bardziej że w samej pieprzonej biblii chrzciło się DOROSŁYCH...DOROSŁYCH !Jak ktoś jest taki głupi to proszę bardzo jego prawo ....ale od dzieci tej bandzie pedofilii wara. Kłody drewna bym i pod opiekę nie dał...bo ją zdeprawują...taka prawda.

Coś więcej trzeba dodać ???

http://davidicke.pl/forum/rytualy-religijno-ezoteryczne-planetarna-dojarnia-t9665.html

phpBB [video]

Każda religia ma swoje rytuały - niektóre mniej - inne bardziej szkodliwe(np obrzezanie ), dotyczy to także "ezo-religii" niektórych metod uzdrawiania (np reiki- ale to tylko moje doświadczenie i zdanie). Innymi słowy - wszędzie tam gdzie podłączamy się do jakiejś "wyższej" siły Z ZEWNĄTRZ POPRZEZ UMYSŁ albo co gorsza świadomie oddajemy się jej w roli kogoś niższego, niewolnika, owieczki, wyznawcy. Niestety ludzkość została przekształcona w stado baranów i nie widzę szans aby to się zmieniło- przykro mi ale kolorowych bajek o transformacjach świadomości ani nie kupuję ani nie sprzedaję - jest zgoła na odwrót - ale to inny temat.

TAK NAPRAWDĘ RYTUAŁY TYPU CHRZEST - NIE MÓWIĄC JUŻ O OBRZEZANIU - SĄ GWAŁTEM NA DZIECIACH - GWAŁTEM !!!

Jak nisko musiał upaść gatunek który tak bardzo dał się zmanipulować aby przykładał rękę do gwałtu na własnych dzieciach i rzucał ich "bogom" na pożarcie na SETKI SPOSOBÓW ... chrzest to pryszcz (pedofilia, rytualne gwałty, projekty kontroli umysłu, i cała masa innych) Nie mówię już o innych manipulacjach bo nie ten temat.

Jeśli dzieci są przyszłością gatunku to pętla się już dawno zacisnęła a nogi zsuwają z podestu...

Przychodzisz na ten świat i pierwsze czego doświadczasz to seria gwałtów rożnego rodzaju(już samo schodzenie w wymiar ziemski jest traumatyczne) - fizyczne, energetyczne, psychiczne(choć tak naprawdę tego nie da się rozdzielić). Kontynuacja życia jest tylko rozwinięciem tego procesu. Większość programowania ludzi odbywa się siłą( podstępem) a potem oni zarażają tymi programami swoje dzieci, a ich dzieci swoje dzieci .... Programy replikujące programy niewoli rękami niewolników.

Niestety ślepemu słońca nie pokażesz ...

Proponuje zamknąć temat - bo ta dyskusja ma taki sam sens jak dyskusja ze starszymi paniami sprzedającymi strażnicę.... :lol:

SacralNirvana pisze:

Hee? :shock:

A jak niemowlaki maja zaprotestowac? :shock:

no własnie! w imię czego, kogo i po co? To tak jakbym ja miał pretensje ze mnie nie ochrzcili. To jest moim skromnym zdankiem chore.

Cytuj:
Jakim transparentem?
juz się na fałsz ludzi napatrzyłem i tak to nazywam. Inni też sie napatrzyli jak widać, Tylko wnioski inne. Nie wazy jest Bóg, choć wazne jest to co mozna w Imię Jego ludziom nagadać. Nie ważna jest sprawiedliwość czy choćby obiektywizm, ale mojsze uwarunkowanie a inni spadać.

Cytuj:
Jakiego ich mistrza? Czyjego mistrza?
Czy na tym forum jedną z mysli przewodnich nie jest wyzwalanie ludzi z pod władzy fałszu, kłamstwa i manipulacji? Mistrzem i ojcem kłamstwa jest według mnie Szatan. Jezus powiedział do kapłanów ze sa plemieniem żmijowym poniewaz Jego nie chcieli uznać i przyjąć.

Nie wierzę w moc sakramentów. Ariessa nawet napisała ze według niej dzieci ochrzczone nie są wcale lepsze, a nawet gorsze. Ty jednak wierzysz w ich moc. Ludzie w rózne rzeczy wierzą i to też daje im moc i siłę, i bez tego chodziliby jak zagubione dzieci. :-) Prawda?
Jakiś czas temu dostałem propozycję od Brata z innego Kościoła abym się ochrzcił(własciwie i prawidłowo). Z uwagi na to ze w różnych kościołach róznie się uważa na ten temat. Kiedyś nawet myslałem zeby sie ochrzcić w wielu róznych wyznaniach, jednak dla innych to obraza. Dla mnie taka nadmierna wiara w moc chrztu to bałwochwalstwo.
Nawet chrzest Duchem Świętym nie chroni przed powrotem do wymiocin, to co dopiero woda.

Pozdrawiam.

Niezależnie od wszystkich wypowiedzi, to czego pragniemy najbardziej to ...Miłość. Świadomie, nieświadomie, ku niej kierujemy myśli, za nią tęsknimy. Niektórzy z nas myślą, że przybliżają się do niej poprzez dane sakramenty, np. chrzest. W ogólnej świadomości, przecietnego człowieka z naszego regionu kulturowego, chrzest to zbliżenie z uosobieniem Miłości - dla jednych prawdziwym dla innych mitycznym - Jezusem z Nazaretu. Czasem wydaje mi się, że oderwanie nas od źródła,od prawdy, było oderwaniem nas od Bezwarunkowej Miłości, której tak pragniemy.
Komu potrzebny jest chrzest? Otóż jest on potrzebny tym, którzy standardowo uważają, że tak trzeba i musi być odnotowane, tym, którzy przywiązani są do tradycji, choć nie wiedzą dlaczego tak jest - bo tak się robi i tym, którzy pokładają nadzieję, że im szybciej dziecko ochrzczą w formule znanej im religijnej instytucji powołującej się na tegoż Chrystusa, tym szybciej i lepiej ochronią dziecko przed ....złem tego świata. Nasi rodzice nie chrzcili nas aby uczynić nam krzywdę, czynili to najczęściej w nadzieji, że oddadzą nas pod ochronę i uchronią nas od najmłodszych lat przed złem- tak wyrażali Miłość. Po cóż nam to wszystko, jeśli nie byłoby Miłości? Jeśli jej pragniemy, czyniąc z niej cnotę, jeśli jest ona w nas, rozumiemy jej potęgę, znaczenie - to nic nam nie grozi, choćbyśmy szli ciemnymi dolinami. Czujemy się słabi i w naszej ocenie to co najcenniejsze, oddajemy pod opiekę. Taka jest intencja. Być może błądzimy i chrzest czyni nam krzywdę, lecz nie ma takiej siły, która jest w stanie nas zablokować, jeśli jest w nas Miłość. Skoro jesteśmy emanacją Stórcy, który jest sam Miłością, to czy jest siła zdolna nas trwale zablokować, odciąć od...? Nie ma takiej siły tylko trzeba otworzyć się i zrozumieć kim jesteśmy, choć wielu spośród naszego gatunku nisko upadło odciętych od...żródła.Czyż nie są prawdą - te słowa:
,,Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się miedzią dźwięczącą
lub cymbałem brzmiącym.

Gdybym posiadał dar przemawiania z natchnienia Bożego
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadł wszelką wiedzę,
i wiarę miał taką, żebym mógł góry przenosić,
a miłości bym nie miał,
niczym jestem.
Gdybym cały swój majątek rozdał na żywienie ubogich
i własne ciało wydał na spalenie,
a miłości bym nie miał,
nic mi nie pomoże.
Miłość jest cierpliwa,
uprzejma jest.
Miłość nie zazdrości, nie przechwala się,
nie unosi się pychą,
nie zachowuje się nietaktownie,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego,
nie cieszy się z nieprawości, lecz raduje się z triumfu prawdy.
Miłość wszystko znosi,
każdemu wierzy,
każdemu ufa,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
chociaż dar przemawiania z natchnienia Bożego zaniknie,
chociaż dar modlenia się w obcych językach przeminie,
chociaż wiedzy zabraknie.
Niedoskonała jest nasza wiedza,
niedoskonałe nasze przemawianie z natchnienia Bożego.
Gdy przyjdzie życie doskonałe,
niedoskonałe zniknie.
Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
myślałem jak dziecko,
rozumowałem jak dziecko.
Gdy stałem się dojrzałym człowiekiem,
pozbyłem się cech dziecinnych.
Teraz widzimy niejasno jak w zwierciadle,
potem zobaczymy bezpośrednio – twarzą w twarz.
Teraz poznaję częściowo,
potem poznam [całkowicie],
tak jak sam jestem poznany.
Teraz ważne są trzy rzeczy:
wiara,
nadzieja,
miłość.
A z nich największa jest Miłość.

Awatar użytkownika

anty_k pisze:
Ariessa nawet napisała ze według niej dzieci ochrzczone nie są wcale lepsze, a nawet gorsze.

Gdzie i kiedy tak napisałam? Nie przypisuj mi czegoś, czego nie napisałam :evil:

anty_k pisze:
Nie wierzę w moc sakramentów. [...]
Jakiś czas temu dostałem propozycję od Brata z innego Kościoła abym się ochrzcił(własciwie i prawidłowo). Z uwagi na to ze w różnych kościołach róznie się uważa na ten temat. Kiedyś nawet myslałem zeby sie ochrzcić w wielu róznych wyznaniach, jednak dla innych to obraza.

Co Ty chłopie wypisujesz za bzdury? Nie wierzysz w moc chrztu, to po co ta szopka? Chrzczenie się we wszystkich wyznaniach? :puknijsie:

angelrage dobrze podsumował wątek i na tym to powinno się zakończyć, bo cóż tu dodać?

Ariessa pisze:
anty_k pisze:
Ariessa nawet napisała ze według niej dzieci ochrzczone nie są wcale lepsze, a nawet gorsze.

Gdzie i kiedy tak napisałam? Nie przypisuj mi czegoś, czego nie napisałam :evil:

okej, widocznie się pomyliłem i żle odczytałem parę słów.

Ariessa pisze:
anty_k pisze:
Nie wierzę w moc sakramentów. [...]
Jakiś czas temu dostałem propozycję od Brata z innego Kościoła abym się ochrzcił(własciwie i prawidłowo). Z uwagi na to ze w różnych kościołach róznie się uważa na ten temat. Kiedyś nawet myslałem zeby sie ochrzcić w wielu róznych wyznaniach, jednak dla innych to obraza.

Co Ty chłopie wypisujesz za bzdury? Nie wierzysz w moc chrztu, to po co ta szopka? Chrzczenie się we wszystkich wyznaniach? :puknijsie:

zwyczajnie, nie wierzę ze chrzest załatwia sprawy ot tak i już.
Ariessa pisze:
angelrage dobrze podsumował wątek i na tym to powinno się zakończyć, bo cóż tu dodać?

a prosze bardzo zamykajcie jesli rezerwat jest waszym domem do wolnosci to czemu nie. według mnie najlepiej podsumował wątek Szaweł.

@Ariessa
na pewno zauważyłaś,że ewangelizatorzy to takie dupki żołędne ,że zawsze muszą mieć ostatnie zdanie ! :tak:
Nigdy nie odpuszczają :tak:
Jak upierdliwe dzieci,ich "prawda" musi wygrać,bo inaczej czują się -hehe- PRZYBICI ! :twisted:

@Szaweł Twój komentarz brzmi dosyć przekonująco dla tych,którzy nigdy się nie spotkali z trucicielami.
W praktyce wygląda to odwrotnie.
Optymizm w tym wypadku oznacza stan -niedostatecznego poinformowania.
Chciałeś polubownie dać szansę ewangelizatorom, na wyjście z twarzą z tematu...
:)
Żyd paweł,o wiele lepiej zrobiłby gdyby został poetą...niestety był cwanym manipulatorem i zrobił nam niezłe kuku --nam--mam na myśli ludzi z poza kręgu kultury semickiej ,którzy w wyniku jego działań zostali "obdarowani" tą ideologią.
Mamy kochać swych ciemiężycieli,oprawców i wiernie służyć panom...oni z kolei w ramach tej miłości pozwolą nam zlizać kurz z ich stóp !! :evil:
Nie z nami te gadki-szmatki :)

Przychylam się do podsumy angelrage

Oczywiście masz w pełni rację Ride The Lightning. Próbowałem pokazać sprawę z drugiej strony- jak to widzą ludzie nie analizujący rzeczywistości, traktujący stan rzeczy takimjakim jest bez wnikania o co chodzi.
Do do Pawła z Tarsu - coś w tym jest. Pełna treść biblijnego po grecku ,,Kochaj bliżniego swego..."brzmi - ,, Kochaj bliżeniego swego, jak siebie samego, albowem jest on tobą".
To ważne , gdyż w iostocie rzeczy pominięcie ostatniej cześci z orzeczeniem czyniło sprawę niejasną. Istotnie na pewnym poziomie jestesmy jednością. Także istota przebaczenia - jako postawy, jest sprawą dość ciekawą energetycznie. Osobiście mam mieszane uczucia do wybaczenia bez przyznania do winy, zadośćuczynienia i prośby winowajcy o wybaczenie. Na tych warunkach energetycznych - jestem za.
Z uwaga czytam Twoje zacięte Ride The Lightning wypowiedzi. Ludzie błądzą, są powierzchowni, nie rozumieją, nie chca rozumieć,chcą akceptacji, boją się odrzucenia, boją się krytyki - dlatego robią to co inni i najlepiej na pokaz. W tym ultrakatolickim kraju fałszu, kłamstwa i obłudy, trzeba mieć wielką odwagę aby iść pod prąd.

To że nad wyraz akcentujesz Szawle drugie przykazanie jest widoczne a co z pierwszym?
Ponadto co ze słowami:

5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. (6)

Jeśli to prawda, to jest chyba sens aby dać się ochrzcić i to cytując dalej:

(16) Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (17) Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. (18) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

Oglądałem film o Aborygenach.ich starszyzna chcąc wykończyć białych skierowała na nich jakieś amulety, które u swoich wywoływały śmierć.Bo tak było w plemionach "zawsze"."Niestety" biali przeżyli a nawet zdominowali tubylców z czarnoksięskimi kośćmi.Chyba nawet nie wiedzieli o akcji zniszczenia.Zrobili co chcieli i finito.

Chrzest to samo mi przypomina.Jak szalik Legii czy Widzewa.Chyba że dalej będziesz kodowany i chodził co niedziela do kościoła i będzie budowany autorytet księdza.Wtedy i w to zaczynasz wierzyć.Ale i to można w świadomości przełamać.I wywalić.Bo to tylko ludzkie działania w celu kontroli innych.Wywołanie emocji.

Lęk przed diabłem czy śmiercią.

A może tak :

Jedność ale nie w bogu czy z Bogiem ale Jedność.I w tej jedności i jest reptil ( jak jest ), chrzest , chleb czy ja.A z tego poczucia wychodzi działanie czyli bez oddzielenia.Jam jest ale nie tak jak myślę na początku.

Do czego dążę.

Jak Pan Jezus :)

Choć niektórzy mają tak przygotowany umysł że to się staje bez tych moich wysiłków.

BAM !!!

A potem INNI którzy tego nie mieli w ten sposób aby zrozumieć zaczynają TWORZYĆ łaskę pańską czy inne SWOJE wyobrażenia.

Do czego pośrednicy ???

Do Jedności ? :lol: :lol: :lol: :king:

Oko obserwujące same siebie.

p.s. nie na temat ale https://www.youtube.com/watch?v=8UEcXOnDCPw piękne dla mnie

W naszej kulturze,tradycji chrzcimy dzieci nieświadome tego sakramentu. Co wiecej, mniemam,ze wiekszość ludzi nie wie czego on dotyczy - tak się robi i już. Także ksieża posiadają na ten temat w większości wiedzę schematyczna - jak uczono w seminariach. Np. w biblii jest wyraz z greki βαπτίζω (baptiso), dosłownie oznacza on zanurzenie, choć w polskich przekładach tłumaczony jest jako chrzest. Tak więc już mamy problem. Niewatpliwie też za sprawą Jana Chrzciciela to zanurzenie w wodzie rzeki Jordan miało charakter symboliczny, oczyszczający i dotyczyło dorosłych świadomych istoty tego czynu ludzi (nie dzieci - niemowlaków). Szereg kościołów chrześcijańskich nie dopuszcza chrztu dzieci. Dla tysięcy jasyru wziętego przez Turków z chrześcijan, przeszkolonego na janaczarów, chrzest nie miał znaczenia, nie spowodował zmian w postrzeganiu. Z nich wyszkolono super żołnierzy - do zabijania współwyznawów? Czyżby chrzest nic nie zmieniał? Zróbmy wiec analizę:
1. Chrzest (generalnie) jest praktyką energetycznie niedobrą lub nawet złą, czyni szkody w przestrzeni duchowej człowieka.
2. Chrzest jest praktyką energetycznie dobrą, potrzebną lecz tylko wobec dorosłych ludzi ,świadomych sensu i celu tego obrządku.
3. Chrzest niezależnie od formy,miejsca i czasu w żaden sposób na nas nie wpływa, gdyż znaczenie ma to jaki my nadajemy mu walor, jaka jest nasza postawa, jak myślimy i czynimy za kogo się uważamy.
Niestety nie potrafię rozstrzygnąc tych problemów.
,,(...)jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha(...)" Tu jest istota rzeczy. Istnieje tu pogląd,że narodziny z wody - to narodziny płodowe - wody matki, a Duch to, w tym przypadku chodzi o Duszę czyli wolę naszego Wyższego Ja do obdarzenia ludzkiej istoty biologicznej jej wyższymi przymiotami.
Jesteśmy istotami duchowymi a tymczasowo poruszamy się w swiecie materii, nieświadomi najczęściej kim jesteśmy naprawdę. Poszukujemy tej prawdy,a że zyjemy w strachu, szukamy, pomysłów, symboli które ochroniłyby nas. Jednym z nich jest chrzest, jako wg niektórych symboliczna próba oczyszczenia zmycia naszej rzekomej winy (nadal nie wiemy czym był grzech pierworodny, o ile wogóle został popełniony i przez nas).
Chrzest w mojej ocenie, to m.in. rodzaj okazania tęsknoty za czystością serc, dusz, za bezpiecznym domem. Czy ma skutek energeretyczny i jaki - nie wiem. Każdy symbol ma najprawdopodobnniej takie znaczenie jakie mu sami nadamy i tyle samo dla nas znaczy. To znak, któremu nasz mózg nadaje okreslone znaczenie, wagę, energetykę, potencjał.

Szaweł pisze:
Każdy symbol ma najprawdopodobnniej takie znaczenie jakie mu sami nadamy i tyle samo dla nas znaczy.

i dlatego ma znaczenie i jednocześnie nie ma.

Zależy czy się w nie wierzy lub czy ma się szansę z tej wiary oswobodzić.Czyli ustawić ten fakt na właściwym dla niego miejscu.Subiektywnie i obiektywnie naraz.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Szaweł pisze:
,,(...)jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha(...)" Tu jest istota rzeczy. Istnieje tu pogląd,że narodziny z wody - to narodziny płodowe - wody matki, a Duch to, w tym przypadku chodzi o Duszę czyli wolę naszego Wyższego Ja do obdarzenia ludzkiej istoty biologicznej jej wyższymi przymiotami.
Jesteśmy istotami duchowymi a tymczasowo poruszamy się w swiecie materii, nieświadomi najczęściej kim jesteśmy naprawdę.

To jest świetny fragment. Dokładnie tak jest - biblia to nie prostacki tekścik, to książka z info zaklętą pod płaszczem prostego przekazu. Mało tego - ten przekaz został tez zmanipulowany, ale jak sie myśli, to można co nieco jeszcze odkopać, szczególnie jeśli szukamy pierwowzorów, starych przekładów itp.

Co do rytuałów - jakiekolwiek by one nie były, a chrzest jest mega rytuałem - to już niejeden człowiek uważał, że jak nie wierzę, to nie działa.... no niestety - tak nie jest. A wiedzą o tym wszyscy Ci, którzy niczego nieświadomi zostali poddani działaniu klątw, uroków, czy rytuałów czarnej magii.

nasze intencje i nasz wewnętrzny spokój nie koniecznie wystarczą jako ochrona przeciw rytuałom. A dzieje się tak, ponieważ intencje osób, lub grup, które te rytuały wykonują są mega silne i poparte wiedzą, której nam brakuje. A kościół specjalizuje się w tym od wieków i ma odpowiednie narzędzia, aby czynić ze swych rytuałów konkretne maszynki do mielenia energii.

Awatar użytkownika

anty_k pisze:
Ponadto co ze słowami:
5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. (6)
[/color]

A jaką masz pewność, że Jezus tak powiedział? Byłeś przy tym czy może masz jakieś oryginalne nagranie albo film? Pomyśl o wyrzuceniu biblii do śmietnika zamiast ją tu cytować na forum. To jest książka o jakimś psychopatycznym bogu co mordował całe narody i kazał aby mu w ofierze palić zwierzęta. Obrzydzenie bierze... :dobani: Stop ewangelizacji i religianctwu. :stop:

Jedno proste pytanie wielcy chrzescijanie... GDZIE w biblii pisze, zeby chrzcic niemowleta? :so: Ok... nie wymagam odpowiedzi, bo wiem, ze takiego fragmentu nie ma.

Ogolnie redmuluc i angelrage podsumowali najlepiej ten temat. Co tu wiecej dodawac?

A i Punkt Mu ma duzo racji w tym, co pisze. Pieczecie pieczeciami, ale znam duzo osob, ktore jako dorosle wystapily z KK i zyja swietnie nawet bez oficjalnej apostazji. Takze kwestia tego, co dopuszczamy jako realne do naszego umyslu.

Reszta... pewno mozna dyskutowac w kolko... Zabronic chrzczenia niemowlat nie mozna, nakazac myslec wg tego jak np. moje wlasne ja sobie mysli tez nie mozna.
Takze ostatecznie i tak kazdy sobie zrobi, jak bedzie chcial.

Jakos ostatnio spotkalam sie z tlumaczeniem, dlaczego ktos ochrzcil dziecko (juz starsze, w wieku szkolnym) "a bo prosilo ze wzgledu na kolegow. Nie chcialo odstawac od reszty. Pozniej komunia, ladne laszki, piekna oprawa itd. I dlatego byl chrzest. A... i jeszcze ktos z rodziny nalegal.
I tak czesto to dziala.
Wolna wola...

To podobnie jak ze szczepieniami czy innymi sprawami, o ktorych rozstrzygaja rodzice. Mozna dyskutowac, tlumaczyc, klocic sie a i tak poszczegolne jednostki rozstrzygaja same.

W ewangeliach Jan mówił ja chrzczę was wodą i że przyjdzie ten który będzie chrzcił ogniem. Jezus przed odejściem do Ojca (po zmartwychwstaniu) mówił do uczniów:Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie; (5) Jan bowiem chrzcił wodą, ale wy po niewielu dniach będziecie ochrzczeni Duchem Świętym
i tak też się stało w dniu zielonych świąt.

Mamy więc do czynienia z drugim chrztem.Lecz żaden nie chroni adepta przed zejściem z drogi. Jezus powiedział też W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? (23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie. Co o tym dobitnie świadczy.

Żydzi mieli obrzezkę według ciała, lecz ich historia dowodzi ze nie przeszkadzało im nie wierzyć Bogu.
Dziś jest obrzezka według Ducha, i tylko jeden grzech jest niewybaczalny. Przeciwko Duchowi Chrystusa. To jakby recydywa grzechu pierworodnego.
Każdy kto wchodzi na jakąkolwiek ścieżkę nie wie co dokładnie go na niej czeka i aby wejść musi zaufać - uwierzyć. I gdy tak się stanie wchodzimy na ścieżki, które stają sie naszymi choć nie były i były wcześniej niz my sami. Wszystkie są drogami wiary.

Powodzenia. :)

Widziałem wczoraj motyla na szybie, która ograniczała go do latania w świecie. Muchy niech padają na niej, jemu otworzyłem okno.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]