Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 lut 2020, 18:38

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Nie, no sorry... Niewinnosc dziecka ze slabosci fizycznej.

Jak to sie dzieje, ze "dzieki" roznym traumatycznym przezyciom dzieci traca swoja niewinnosc i dojrzewaja zbyt wczesnie? Jak to sie dzieje, ze sa ludzie, ktorzy te dziecieca niewinnosc zachowuja az po wiek dorosly a czasem cale zycie. I nie nazwe tego glupota... bo wlasnie, tak ladnie ujete... ta dziecieca niewinnosc.

Znam pare wspanialych doroslych osob, z ktorymi gdy sie przebywa, czuje sie czyste serca...

to jest ta niewinnosc. Nie ma ona nic wspolnego z fizycznoscia.

Zlo... pytanie czym jest zlo i czym jest dobro?

Jezeli dziecko cos robi, to robi to, bo:

a) nasladuje to, co widzi
b) probuje dokad moze sobie na cos pozwolic.

Doroslego w tym rola, aby je odpowiednio ukierunkowac, bedac zarazem przykladem do nasladowania.

Jak mozna powiedziec, ze dziecko jest z natury zle? Zle to takie, ktore robi cos rozmyslnie. Dziecko chce cos, bo gdy sie rodzi, jest srodkiem zainteresowania rodzicow. Aby przezyc, musi miec zaspokojane najbardziej podstawowe potrzeby. Z czasem uczy sie, ze swiat jest wiekszy niz jego cialo i rowniez inni ludzie maja potrzeby a takze trzeba na nich miec uwage i wzglad.

I to nie ma nic wspolnego z dobry, zly.

Jezeli zacznie z czasem rozne zachowania kontynuowac swiadomie, aby osiagnac taki czy inny efekt, mozna mowic o zlym usposobieniu, osobowosci czy czym tam. Wczesniej nie ma o tym mowy.

Idac dalej tym tropem.

Zakladajac, ze dziecko robi to czy tamto, bo jest zle od urodzenia... wytlumacz mi prosze lucian, co do tego ma chrzest? Niby co zrobi z takim dzieckiem? Nauczy je dobrych manier? empatii? wspolodczuwania i myslenia o innych?

Dobro jest w kazdym z nas... i na nic tu religie. Religie wmawiaja poczucie lepszosci i roznicuja. Mowia, ze to jest dobre a tamto zle. W imie religii zabija sie, pietnuje innych. W imie religii krzywdzi sie i powoduje cierpienie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 lip 2013, 20:52 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

o kurtka na wacie!
jednak nikt temu nie zaprzeczy, że skłonność do zła jest w nas obecna od początku.
i oto koniec dyskusji Red, jest tylko jedna prawda objawiona.
UWALNIAJĄC się od kościoła i jego wtajemniczeń w celu tworzenia "własnej religii" robicie to co oni.
Rzekłem

Provost and Judge * 7th Degree

tu jak widać niektórzy dalej nie rozumieją ze zabierając prawo katolikom do wychowywania dzieci zgodnie z ich wiarą zabraniają tym samym sobie prawa wychowywania własnych dzieci w imię "miłości" do religii.

hehe mamy prawo być ślepi. amen.

przeszłość i przyszłość są jak różnica potencjału zmuszając do właściwego biegu chwilunię, zwaną czasem: tu i teraz.

Wiesz, nikt nikomu zadnego prawa nie zabiera. Zreszta to nierealne, nawet jakby czlowiek bardzo, bardzo tego chcial. :mrgreen:

Padlo pytanie o to... co oznacza dla osob chrzczonych chrzest tak prawdziwie w praktyce?

Mysle sobie, ze blad w pytaniu polega na tym, ze zostal on skierowany do nieodpowiednich osob (w wiekszosci).

Katolik z reguly chrzczony jest jako niemowle. Co on w zasadzie moze powiedziec na ten temat, co mu to dalo? No nic... Nie byl to przeciez jego swiadomy wybor a wybor rodzicow, ktorzy zazwyczaj zrobili to, bo sami tez byli ochrzczeni, bo inaczej nie wypada... itd. w tym stylu.

Moze ktos, kto zdecydowal sie na taki krok w wieku doroslym bylby w stanie na to pytanie udzielic odpowiedzi. Majac dla porownania: swoje lata przed chrztem i lata po chrzcie.

Reszta to tylko gdybanie i dopasowywanie teorii na sile do tego, co jest.

Nie ma co gdybac. Takie osoby moga dopatrywac sie plusow... ale fakt dokonal sie bez ich woli. Wiec jakie to ma znaczenie? Nie wiedza przeciez absolutnie, jak funcjonowalyby, gdyby rodzice nie zdecydowali sie na ten krok a im dali pelna swobode w poznawaniu swiata i wyborze drogi zyciowej (w tym religia, wiara itd.)...

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

anty_k, coś w tym jest. Tylko szkopuł w tym, że dla ogromnej rzeszy tych pseudo katolików w naszym kraju, tych wierzących niepraktykujących :? sam obrzęd chrztu jest najważniejszy, a raczej wazniejszy niż późniejsze wychowanie w duchu wyznawanych zasad. Ważniejsze jest nauczenie dziecka klepania całej litanii, wszystkich formułek i jak najszybsze nauczenie pacierza, ale nie po to, żeby dziecko coś z tego miało - to na pokaz, że takie małe, a już się modli i to ma świadczyć o religijności rodziców. Dla mnie to obłuda, gdy w tym samym czasie namawia się dziecko do oszustwa, do zatajania pewnych spraw przed dorosłymi, do kłamstwa, do nieposłuszeństwa... A tak to w praktyce wygląda. To co na zewnątrz ważniejsze - obrządki ważniejsze niż to co w środku, niż wartości, niż realny przykład, a nie puste regułki.

Nie zaprzeczysz chyba, że można dziecko wychować na dobrego katolika bez przymuszania go do udziału w sakramentach, bez decydowania za dziecko. I zostawić mu wolę - czy świadomie sam będzie chciał przyjąć taki czy iny sakrament... Tak jak w przypadku obrzezania - czy to jest konieczne dla wiary?

Nie rozumiem, jak ludzie wierzący (katolicy) mogą twierdzić, że jak sobie przyjmę chrzest (a raczej jak mnie rodzice ochrzczą wbrew mojej woli) to jak sobie nie będę chciała, to mogę go nie uznawać. Tu chodzi o bardziej subtelne sprawy niż w przypadku realnego okaleczenia ciała na przykład, którego nie da się cofnąć, ale w przypadku chrztu czy innego sakramentu też jest pewien zapis, którego nie widać, a przecież katolicy go uznają i traktują jako ważny. Mogę sobie go "anulować" pytanie tylko na ile. To takie znamię, które prawdopodobnie zostaje na całe życie i nie powinno być nadawane nieświadomym tego faktu istotom.

A apropos wcześniejszego wpisu, nie pamietam czyjego, to wolę wyznawać własną religię niż czyjąś, bo tą czyjąś też ktoś kiedyś sam wymyślił, źródła stworzył i nie mam żadnej pewności co do prawdziwości tejże, więc to czysta głupota wierzyć komuś na słowo bez możliwości weryfikacji :lol:

Trochę tych małych dzieci też się naoglądałam i jakoś nie stwierdzam, żeby zdolność do zła była w nich obecna. Tak jak napisały dziewczyny - to jest naśladowanie zachowań dorosłych. Chrzest tu w jakiś magiczny sposób pewnie działa i ochrzczone dziecko juz nie ma skłonności do zła, bo jest włączone do wspólnoty, która nad nim czuwa :lol: Widać to świetnie jak z pokolenia na pokolenie mamy coraz lepszych katolików, coraz mniej grzeszą :lol:

Awatar użytkownika

Nirvana - tu chodzi o jedno: jeśli coś jest moim przekonaniem, walczę o tę prawdę i trwam w przekonaniu, że mi to służy - to potrafię powiedzieć JAK mi to służy.

Jak na razie żaden z ochrzczonych i stwierdzających, ze jest to zgodne z własnym wyborem drogi życiowej, że to mu odpowiada, że to cenne i wazne itp - nie odpowiedział na to pytanie.

kluczowe pytanie wątku to: KOMU POTRZEBNY JEST CHRZEST.
Więc jesli żaden z ochrzczonych nie ma argumentów za (poza PRZYNALEŻNOŚCIĄ SPOŁECZNĄ i ideologiczną) - to znaczy, że chrzest jest potrzebny tylko tym, którzy go czynią. A z jakich powodów - tu już kilka osób próbowało to dookreślić (m.in. bloki energetyczne, podpięcia i ssanie).

Nie sztuką jest być w czymś - bo tak wyszło. Bo mi rodzice to zrobili, bo tak wypada, bo to normalne, bo to we mnie wprogramowane itp.
Sztuką jest być w czymś ŚWIADOMIE. A będąc w JAKIEJKOLWIEK religii, sekcie, grupie - trzeba by rozumieć CO MI TO DAJE, a szczególnie co mi dają RYTUAŁY tam stosowane. I czy dają mnie, czy komuś innemu.

Można spokojnie porównać opinię osoby ochrzczonej, która jest ZA TYM, uważa, że to jest zgodnę z nią samą - z opinią osoby np ochrzczonej, która się ocknęła w pewnym momencie i krzyknęła: ALE CO ONI MI ZROBILI BEZ MOJEJ ZGODY?! Co to w ogóle jest? Do czego służy chrzest? Co on mi zrobił? Co czyni w moim życiu?
Kolejnym krokiem mogłoby być np odpięcie sie do tego i załóżmy ŚWIADOMIE zrezygnowanie z przynalezności - wtedy opinia takiej osoby, kontra opinia pierwszego przypadku - to już całkiem niezłe porównanie.
Itp itd.

Pytanie służy dookreśleniu tego, komu TAK NAPRAWDĘ potrzebny jest chrzest.

Witam.

To tak jakbyś zapytała ''komu tak naprawdę potrzebna jest piłka nożna?'' - zawsze znajdą się chętni, oni (w tym przypadku piłkarze, kibice) to czują i nie muszą nikomu mówić ''co im to daje''.

Tu chodzi o wolność w wyborze doświadczenia.

Awatar użytkownika

P.KD. pisze:
Tu chodzi o wolność w wyborze doświadczenia.

Przepraszam, ale o jakiej wolności Ty piszesz? Bo dziecko nie doświadcza chrztu z własnego wyboru, to jest wybór rodzica, który przecież nie decyduje o swoim doświadczaniu, a o doświadczaniu dziecka. No chyba że ten rodzic chce doświadczać jak to jest mieć ochrzczone dziecko albo jak to jest zdecydować za kogoś być może wbrew jego woli...

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Ja jestem ochrzczony i mi to teraz lata a nawet zwisa.Ludzie nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma.Dorastasz i masz prawo wyboru-olewasz i cześć.Kilka łyżek wody nie zrobi ze owieczki na całe życie.
O co kruszyć kopie ?

I dajcie nawet katolikom żyć według ich reguł o ile nie wróci inkwizycja...na co kłótnie,na co swary głupie gdy i tak pływamy w jednej zupie czy jakoś tak... :)

Ariesso

Nikt nie ma prawa odebrać rodzicom możliwości ochrzczenia swojego dziecka.

Awatar użytkownika

P.KD., to samo powiesz o rodzicach, którzy decydują się na obrzezanie swoich dzieci? Oni też mają prawo? Ich prawo jest ważniejsze niż prawo dziecka? Jak to było? Twoja wolnośc kończy się tam, gdzie zaczyna się moja...

Punkt Mu, jest temat, to dyskutujemy :D

Ariesso, jest ogromna różnica pomiędzy jednym, a drugim.

W tym wypadku,nie ma co się spinać,bo wiadomo,że chodzi o kolejnego niewolnika.

Natomiast kwestia czy rodzice mają prawo,czy nie mają, jest czysto teoretyczne,bo po prostu TO robią.
Chrzczą nas bez pytania o zgodę...taka nasza, karma mać !! :dobani:

Ksiądz,który mnie w to wkręcał był na bani :drugged:
... :tak: ...
i dlatego sądzę,że się nie liczy :tak: ale nie każdy ma takie szczęście w życiu :king:

Ostatnio zmieniony 17 lip 2013, 16:32 przez RideTheLightning, łącznie zmieniany 1 raz

P.KD. pisze:
Nikt nie ma prawa odebrać rodzicom możliwości ochrzczenia swojego dziecka.

A kto ma prawo decydować bez woli świadomego wyboru za dziecko do przynależności do zbrodniczej organizacji o charakterze mafijnym ? Może zapisujmy ich do satanistów od urodzenia ? Logika ta sama...
Nikt nie ma prawa decydować o tym za wyjątkiem dziecka które dorośnie...NIKT tym bardziej że w samej pieprzonej biblii chrzciło się DOROSŁYCH...DOROSŁYCH !Jak ktoś jest taki głupi to proszę bardzo jego prawo ....ale od dzieci tej bandzie pedofilii wara. Kłody drewna bym i pod opiekę nie dał...bo ją zdeprawują...taka prawda.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

a tyle razy tu na Forum było wałkowane ...zlinkowane ... :bangheadwall:

1 przykład z brzegu dla niedowiarków lub niewiedzących:
post8302.html?hilit=http://www.taraka.pl/pieczec#p8302

Redmuluc, napisałeś -
Cytuj:
A kto ma prawo decydować bez woli świadomego wyboru za dziecko

Rodzice, i tylko oni (do jakiegoś czasu). Chyba nie sądzisz że ktoś z zewnątrz powinien mówić rodzicom co mają robić z własnym dzieckiem? Interweniować można jedynie wtedy, gdy dziecko jest bite (i nie mówię tu o klapsie).

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

No tak ..pozwól ,że we własnym imieniu dopiszę w ten sposób:
-jeżeli rodzice są nieodpowiedzialni i niewiedzący nic o rytuałach ,to ok ... ich dziecko i ich narzucony sposób wiary w niewiarę popełnianych narzuconych czynów

-jeżeli rodzice są odpowiedzialni i wiedzący ,to też ok ...ich dziecko i ich sposób na uniknięcie załozenia łańcuchów od urodzenia

I jeżeli dziecko jest typową formą "własności" fizycznej i duchowej ..no to sorry ,ale fizycznej tak ,ale duchowej przenigdy.Tylko wyłącznie formą obranego współistnienia Tyle w skrócie.
Pozdrawiam

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

P.KD. pisze:

Jaka?

Awatar użytkownika

Dziecko i tak dojrzeje i wtedy samo zdecyduje czy wierzyć jakimś głupim duszpasterzom, czy też nie. Mnie też ochrzczono w kk, potem wychowywano w innej religii (świadkowie jehowy) i oni też próbowali nakłonić do chrztu. Nic z tego nie wyszło bo nie trawię religijnego bełkotu. :dobani: :bezradny: Dlatego uważam, że chrzczenie niemowląt to durnota.

Awatar użytkownika

redmuluc pisze:
A kto ma prawo decydować bez woli świadomego wyboru za dziecko do przynależności do zbrodniczej organizacji o charakterze mafijnym ? Może zapisujmy ich do satanistów od urodzenia ? Logika ta sama...
Nikt nie ma prawa decydować o tym za wyjątkiem dziecka które dorośnie...NIKT tym bardziej że w samej pieprzonej biblii chrzciło się DOROSŁYCH...DOROSŁYCH !Jak ktoś jest taki głupi to proszę bardzo jego prawo ....ale od dzieci tej bandzie pedofilii wara. Kłody drewna bym i pod opiekę nie dał...bo ją zdeprawują...taka prawda.

Red, Ty to potrafisz napisać, że człowiek od razu staje na baczność ;) Ale niestety - masz 100% racji i lepiej się tego nie dało ująć. Jak ktoś tego nie rozumie, to już nie wiem jak można inaczej trafić do umysłu logicznego.

lukrecja pisze:
P.KD. pisze:

Jaka?

Witaj.

Różnica pomiędzy chrztem a barbarzyńskimi rytuałami jest dla mnie oczywista. Wrzucanie wszystkiego co związane z religią do jednego wora z napisem ''zło i manipulacja'' jest oznaką naiwności, a często i wewnętrznej słabości. A już w ogóle oznaką schizoteryzmu jest ''walka z Jezusem'' bo to tak jakby walczyć z całym moralnym dorobkiem ludzkości, z własnymi dobrymi cechami. No ale zostawmy tego Jezusa, temat jest bardziej o kościele, aniżeli o tej wybitnej osobie (stworzonej czy też prawdziwej - nieistotne, chodzi tutaj o wartości, przekaz). Bo z tym chrześcijaństwem to nie jest tak, że jest to jedyna religia która służy do manipulowania ludźmi, taką samą manipulacją jest Judaizm, Buddyzm czy Islam. Dlatego jeżeli już krytykować, to wszystkie czołowe religie, bo wszystkie powstały w tym samym celu, a to że w każdej z nich są też propagowane postawy godne naśladowania, to druga sprawa.

''Chrzcić czy nie chrzcić'' - decyzję należy zostawić rodzicom.

@P.KD.

póki co staramy się pisać zgodnie z tematem wątku,więc jeśli interesuje Cię problem manipulacji religijnej,to załóż nowy wątek.
Mnie osobiście nie obchodzi Jezus ,ani tym bardziej walka z nim.
Jest konkretny temat,ludzie się wypowiadają-czasem maszyny hehe- :wacko: i koniec.

O, możnaby założyć temat-co nam dało chrześcijaństwo-skoro uważasz,że nam coś dało.
Bo ja akurat mógłbym założyć temat- czego nas pozbawiło chrześcijaństwo - :bezradny:

Pozdrawiam :hejka:

Ostatnio zmieniony 17 lip 2013, 21:04 przez RideTheLightning, łącznie zmieniany 1 raz

P.KD. pisze:
Dlatego jeżeli już krytykować, to wszystkie czołowe religie

Ale o czym tu mowa? O rytuale chrztu. Gdzie sie chrzci? W religii chrzes(t)cijaninskiej, gdzie nazwa sama mowi za siebie. To co tu podciagac pod buddyzm, islam czy inne sprawy? Temat chrztu tych religii nie dotyczy.

I jeszcze jedno... tak teoretyzujac. Katolicy powoluja sie na to, ze chrzest to zmycie grzechu pierworodnego. No tak nie jest. Chrzest pierwszych chrzescijan dotyczyl ludzi dojrzalych juz, byl to chrzest poprzez calkowite zanurzenie i symbolizowal on zmycie starej osobowosci i przodzianie nowej. Tak jak przy symbolach sobie poskaczemy. Czyli krotko ujmujac cos, na co mogla zdecydowac sie tylko osoba w pelni tego swiadoma.
Dziecko nie moze podejmowac decyzji o przebudowie, totalnej transformacji swojej osobowosci, poniewaz jego osobowosc nie jest jeszcze w pelni uksztaltowana. Poza tym zaznaczam jeszcze raz, to miala byc decyzja swiadoma... a nie narzucona komus odgornie.
Jaki praktyczny sens i czy w ogole jakis to wszystko ma... to juz kwestia inna... ale jak widac KK nawet tych podstawowych zalozen sie nie trzyma i w oblokach buja.
Jakies cuda na kiju wymysla.
Dziecko i grzech pierworodny...

Awatar użytkownika

P.KD. pisze:

Witaj.

Różnica pomiędzy chrztem a barbarzyńskimi rytuałami jest dla mnie oczywista. Wrzucanie wszystkiego co związane z religią do jednego wora z napisem ''zło i manipulacja'' jest oznaką naiwności, a często i wewnętrznej słabości. A już w ogóle oznaką schizoteryzmu jest ''walka z Jezusem'' bo to tak jakby walczyć z całym moralnym dorobkiem ludzkości, z własnymi dobrymi cechami. No ale zostawmy tego Jezusa, temat jest bardziej o kościele, aniżeli o tej wybitnej osobie (stworzonej czy też prawdziwej - nieistotne, chodzi tutaj o wartości, przekaz). Bo z tym chrześcijaństwem to nie jest tak, że jest to jedyna religia która służy do manipulowania ludźmi, taką samą manipulacją jest Judaizm, Buddyzm czy Islam. Dlatego jeżeli już krytykować, to wszystkie czołowe religie, bo wszystkie powstały w tym samym celu, a to że w każdej z nich są też propagowane postawy godne naśladowania, to druga sprawa.

''Chrzcić czy nie chrzcić'' - decyzję należy zostawić rodzicom.

Moge Ci jedynie pogratulowac fanatyzmu, skoro uwazasz, ze ludzkosc tylko dzieki Jezusowi zawdziecza caly moralny dorobek.
A wracajac do tematu chrztu, NIE i jeszcze raz NIE temu zeby rownie fanatyczni rodzice decydowali o chrzcie dziecka.

Lukrecjo, nigdzie nie napisałem że uważam jakoby ludzkość zawdzięczała swój dorobek moralny Jezusowi. Chodzi mi tylko o to, co Jezus symbolizuje, a konkretniej jakie wartości.

Co do drugiej części Twojego wpisu, to jest to wizja świata gdzie rząd ingeruje w rodzinę. Tylko rodzice (bądź w przypadku ich braku inni opiekunowie) mają prawo decydować o takich sprawach, nie państwo, ani żadna organizacja.

Awatar użytkownika

Przepraszam bardzo, a gdzie ja napisalam o tym, ze panstwo lub inne organizacje maja decydowac o chrzcie? badz co badz Polska (chyba, ze sie myle) nie jest panstwem wyznaniowym. :bangheadwall:

Cytuj:
A wracajac do tematu chrztu, NIE i jeszcze raz NIE temu zeby rownie fanatyczni rodzice decydowali o chrzcie dziecka.

Po tym fragmencie to wywnioskowałem. Czyli jednym słowem nie podoba Ci się chrzczenie dzieci, ale nie chciałabyś aby ktoś pozbawił rodziców tego ''prawa''?

Ostatnio zmieniony 17 lip 2013, 22:37 przez P.KD., łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

P.KD. pisze:
Cytuj:

Po tym fragmencie to wywnioskowałem.

To widać gościu jak totalniackie masz myśli. :tak:

Szkoda mi klawiatury na tłumaczenie, o co chodziło.

PS Nie ma to jak edycja :język:

(Edgar Allan Poe)

Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012

Wiem o co chodziło Lukrecji która nazwała mnie fanatykiem, natomiast nie doprecyzowała swojego stanowiska w kwestii ''prawa do chrztu swojego dziecka'' przez rodziców.

Awatar użytkownika

P.KD. pisze:
Wiem o co chodziło Lukrecji która nazwała mnie fanatykiem, natomiast nie doprecyzowała swojego stanowiska w kwestii ''prawa do chrztu swojego dziecka'' przez rodziców.

Widzisz, uwazam, ze rzeczy nazywac nalezy po imieniu, nigdy nie bylam i nie bede
politically correct.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]