Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 cze 2019, 14:18

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

...no no no... To był POST... Nieprawdaż...? Dobra, pościk może taki nieduży, ale jednak! i nikt tu o nim nic nie mówi :mrgreen: Mnie ten wyjątkowy poniekąd incydent z padem forum zainspirował, by założyć luźny i prosty temat poświęcony temu FORUM - jako miejscu, do którego chyba większość z nas ... kocha zaglądać...
Mówię - kocha, bo lubi to jakoś tak za mało, lubić można wiele różnych rzeczy, no a bardzo lubi - zbyt ogolnie i mało wymownie. To tak gwoli wyjaśnienia żeby mnie nie posądzić, że myśle, że każdy tu dlatego, że kocha tu być. Ale jednak... Ciągle tu jesteście, ciągle wpadacie ;) Czy to tylko przyzwyczajenie? Tak mi się wydaje, że jakiś emocjonalny związek z tym forum każdy z nas ma. Ja mogę powiedzieć, że mój wyraźnie taki jest, mimo krótkiego stażu w trybie aktywności oraz mimo tego, że nie spędzam tu tyle czasu ile bym chciała. I co by nie sądzić o tym forum - przyznaję, że działa ono magnetyzująco, co więcej - uzależniająco :tak: . Ostatnio jak wszystko padło... czułam się źle, że zniknął ten wirtualny światek, który uwielbiam odwiedzać. Brakowało mi, oj brakowało... Nie chciało mi się zaglądać gdzie indziej, chciałam być własnie TU. Pomyślałam.. świetnie, jak tak rąbnie kiedyś wszystko... Chyba byłoby trochę szkoda, co?! Stawiam, że nie jestem jedyna z tym poczuciem..
Co myślicie? Za co to forum da się lubić a nawet momentami kochać :drugged: Co tutaj tak uzależnia?
Zapraszam do wymiany myśli :muza:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 cze 2010, 19:25 
VIP Member
Awatar

Komu brakowało? a jak myślisz? ;) Pewnie administracji :język: :zęby:

Awatar użytkownika

Heh, no Wam na pewno ;)
Komuś jeszcze? :D

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Mnie brakowało. Bardzo lubię archiwa(tematy napisane przed moim tu trafieniem) czytać w wolnych chwilach. Wiele ciekawych rzeczy się tu dowiaduje w różnych dziedzinach.
To forum to ludzie tutaj dodający informacje(przede wszystkim). Rozmowa o różnych rzeczach jest równie ważna ale bardzo cenie sobie tutaj że podajecie informacje których bym nie znalazł sam choćby z powodu małej ilości wolnego czasu...
...dobra już nie liże tyłków :D pozdrawiam :spoko:

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

ja tęskniłem :język: :mrgreen:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Skoro już rozmawiamy o forum - nie macie wrażenia, że jesteśmy jak na jakiejś arenie, a przyglądają nam się tłumy widzów? Ja takie odnoszę jak patrzę na liczbę wyświetleń tematów w porównaniu do odpowiedzi :)

uff.. działa! :hi hi:

Entered Apprentice * 1st Degree

Ja się wystraszyłem, ale na szczęście już działa :jupi:

Awatar użytkownika

Cthulhu pisze:
Skoro już rozmawiamy o forum - nie macie wrażenia, że jesteśmy jak na jakiejś arenie, a przyglądają nam się tłumy widzów? Ja takie odnoszę jak patrzę na liczbę wyświetleń tematów w porównaniu do odpowiedzi :)

No tu masz racje. Jak temat ma 10 odpowiedzi a wyświetleń 160 to jest lekka różnica:)
Ale to chyba "swojaki" oglądają, takie mam wrażenie. Ja tez na początku oglądałem tylko tematy:)

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

A ja to nawet myślałem przez chwilę, że nas zamknęli... :D

Ja tęckniłam. I klikałam, używałam różnych przeglądarek, nawet sobie zresetowałam router! I nicio. A słów tyle się cisnęło na te, no palce. Teraz już nie pamiętam.

Reaktywacja :język:

Ja nie tęskniłem bo dopiero sie dzisiaj zarejestrowałem i raczej tu nie zaglądałem
i nie wiem jak wstawić awatar ?

LOKO pisze:
... nie wiem jak wstawić awatar ?

Panel użytkownika (na górze) > zakładka "Profil" > Avatar.

Witaj na forum.

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

nareszcie mozna poczytac! :)

Dzięki, ale o to chodzi że dopiero tam zaczyna sie problem, nie ma gdzie wstawic adresu obrazka ani jak dodać
z kompa ?

LOKO pisze:
Dzięki, ale o to chodzi że dopiero tam zaczyna sie problem, nie ma gdzie wstawic adresu obrazka ani jak dodać
z kompa ?

Błąd już zgłoszony, dam znać ja to naprawimy.

LOKO
Sprawdziłem żeby Tobie podpowiedzieć jak to dokładnie teraz wygląda, nie jest już tak jak było pewnie po upgradzie skryptu php (forumowego), mam tylko opcję skasowania i żeby zobaczyć co się będzie działo czy pojawi się opcja dodaj avatar musiałbym skasować swój. Jeśli w tej chwili nie masz avatara to powinny być opcje wgrania go na 2 sposoby albo z Twojego kompa i podajesz ścieżkę do obrazka albo z linka [url], podajesz adres obrazka w internecie np.: [url]www.jakasstrona.com/ewentualnie jakiś katalog/obrazek.jpg[/url] (gif) i będzie się pojawiać (wgrany u nas na serwerze albo spod linka wtedy musi być cały czas dostęp do tamtej strony).

Najlepiej jednak jest więc zgrać ten obrazek na swój komp. i z niego wstawić bez używania url (adresu internetowego).

EDIT:

Widzę, że to po prostu jakiś błąd do poprawienia być może wynik / efekt ataku na serwer.

Ponadto tak czy inaczej warto zmienić wersję na najnowszą 3.0.9 mamy o -1 starszą. (też tragedii nie ma) a jak wiadomo lepiej poczekać i zobaczyć czy najnowsza wersja jest stabilna a od tego czasu czyli pojawienia się 3.0.9 minęło już kilkanaście tygodni więc pewnie jest OK.

Wszystkim .. :) hi hi POzdrawiam uzytkowników .. :)

Mi również brakowało Forum :uśmiech: Cieszę się, że już działa :uśmiech:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :uśmiech:

Awatar użytkownika

Od dłuższego czasu pełniłem rolę wyłącznie odbiorcy (i to z doskoku), powiem Wam, że dziwnie mi było 11 i w okolicach, szlag nie trafiał na jednostronne farmazony w mediach, nawet słowa wyrażającego cień wątpliwości - nic.
Piękne upamiętnienie. Do tego Forum w gruzach, trochę jak taśma izolacyjna na ustach - chwilami czułem wściekłość, a powiem że nie jest to uczucie które często we nie gości. Super czas na atak. Shure shot - bez kitu.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

A kto wlaściwie ten atak na forum przypuścił, czy wiemy cos o tym?

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Ja czuję ból naszych magików dbających o informatyczną stronę. Nie zwracamy na to uwagi chyba aż tak skandalicznie często ?

Dopóki to działa jest niewidoczne. To i tak fascynujące, że takie forum sobie na luzaka świeci w internecie przez całe miesiące, działa, czasem się tylko przeciąża ( dobry znak chyba - wszyscy pakują się drzwiami i oknami ) ale działa. SQL i wszystko jasne.

Kilka dni bez forum ? Tydzień ? Dwa ? Czasem nie wiem, które tematy wybrać by coś powiedzieć bo tyle ciekawych spraw na tapecie. Wtedy jak na złość Zonk. I jasne się staje, że to odpowiedź na mój problem: który temat wybrać ? Od razu dostaję informację, że pominąłem wcześniejszy etap procesu wyboru. Gdy pada forum zwyczajnie zostałem zmuszony przyjąć pierwszą informację: nie spełniony został zasadniczy warunek, który w ogóle pozwala dokonać jakiegokolwiek wyboru co do tematu na który odpowiem. Zwyczajnie na etapie awarii forum nie mam żadnego wyboru. Drugi problem zostaje zawieszony w funkcji czasu.

No i ten czas, widziany jako koncept - tu i teraz wygląda mniej-więcej tak:

Czasem ( tym właśnie czasem ) to mam ochotę normalnie czołgiem wjechać no to forum.Wysłałem jeden, od razu dostał kumulacyjnym. Załoga zginęła. Takie miała załoga zadanie. Liczyła się z tym - misja samobójcza.

Bardzo niepoważny żart, kpina, idiotyzm. To prawda. Ale od początku powtarzam: ja lubię rozrabiać, ale nikomu krzywda się nie stanie, chyba że... postanowisz odbić piłeczkę co rzucam. Nie miej pretensji, że otaczasz się tak gęstą atmosferą powagi, która zapewnia ci w ten sposób ochronę przed czymś tam, nie wiem czym. Nie wiem czego się tu bać ? Bo w takiej atmosferze ta piłeczka doswiadcza tarcia, rozgrzewa się, w końcu tak mocno się rogrzewa że zapala. Wtedy odbijasz ją i ja muszę się odsunąć, a jeśli łapiesz ją to ciebie parzy. Wtedy ból i po zabawie. Tak czy siak - bez sensu. Ustalmy więc zasady gry, będziemy mieć całą olimpiadę. Trochę gimnastyki dojdzie, ekwilibrystyki, woltyżerki i żonglerki, biegów, skoków co tylko chcemy. I najważniejsze: zostajemy w strefie. W tym momencie bez znaczenia czy mowa o sporcie czy forum dyskusyjnym. Znaczenie ma słowo strefa, czyli na czym polega sekret sportowca, zwycięzcy, wojownika, mistrza, nauczyciela, pilnego studenta, poszukiwacza, you name it....

Ja na pewno nie jestem żadnym z nich, ale po części mam w sobie część każdego. Ale wybieram wariata - az takich kompleksów nie mam. Teraz wiem co mam robić i wiem dlaczego bo widzę jak oni to robią. A to proste. Zresztą nie mam wyboru... Już mówiłem... forum nie istnieje. Co wtedy ? Nic i wracam do Strefy. Po artefakty na sprzedaż ;) Oj cenią się cenią.

Ale muszę też powiedzieć, że czasem kilka dni z rzędu poświęcam na uważne czytanie. I też selekcja tematów bywa tutaj okrutna. Tyle ciekawych rzeczy, jeszcze więcej ciekawych ludzi. Na serio tak uważam ! Dotąd nie znalazłem żadnego miejsca, w którym dostałem pełną swobodę wypowiedzi i szeroki zakres tematyki oraz języka wypowiedzi. Mało jest miejsc, w których tak wiele osób daje odpowiedź, która jest prawdziwym wyzwaniem, sprawdzianem, sędzią bez imienia ale i dobrowolną torturą jak ktoś lubi S/M. Wiele osób na tym forum wzbudza we mnie szczery podziw, szacunek. Czasem zwyczajnie nie śmiem nic dodać czy ująć, gdyż wiem jak moja pokusa może kogoś uwieść na złudną drogę spekulacji. Czasem odpowiadam dokładnie w przeciwny sposób, ale niczego nie żałuję i żadnego słowa nie cofnę. Czy się z nimi nadal zgadzam, o tym przy innej okazji... Ale że wiem cokolwiek - tym przynajmniej siebie nie oszukuję - nie mam wyboru, już go dokonałem. Zakładam, że wiem i nie wiem. Czyli nic pewnego. Na razie działa to w doskonały sposób. No jaja siebie poczytać czasem.

Ten szacunek o którym mówię, w przypadku niektórych forumowiczów,gdy przez nich komuś jest okazywany potrafi czasem przybierać ciekawe formy. Obserwuję te formy i widzę czasem, że dla niektórych są źródłem jakiegoś pierwotnego strachu i nawet agresywnych reakcji. To wyraźne i bardzo skutecznie mi utrudnia, innym również i stwarza kolejne problemy. Współczucie tylko dlatego,że najbardziej to szkodzą temu forumowiczowi. Żarty żartami, ale też nie bądźmy tak śmiertlenie poważni. Grobowy nastrój to widać na innych forach, albo odwrotność - wesołe ale zwykłe szaleństwo, albo jakieś mocne zioła lub antydepresanty.

No tutaj to jest prawdziwy HydePark z definicji. Ale to świetna zabawa ! Choćby tylko gdy udaję, że Redmuluc jest monarchą którego nie należy obrażać w tym Hyde Parku. I herb nawet dodatkowo i jak pięknie to symbolizuje. Raz napisałem mu "co mnie boli" i odpowiedź Reda była tym co nazywam sportowym zachowaniem. Fair Play. W zasadzie nie musi mi nic wyjaśniać, ani nie musi mnie kontrolować. Jeśli przekroczę granicę za bardzo - bez protestu przyjmę banicję, warna, cokolwiek. Nie mam wyboru - monarcha jaki by nie był, jeśli tylko sprawiedliwy powie ci to samo: jak się nie podoba - wyp... . To wersja potoczna, uliczna, także dla mnie zrozumiała. Urodziłem się na blokowisku. Nie problem rozkmnić o co biega i git majonez.

A Redowi dziękuję za możlwość wypowiedzi jaką mi daje. Doceniam szczególnie w dniach awarii, lub gdy czytam jak musi z niepojętą dla mnie cierpliwością, wytrzymałością, rozwagą i opanowaniem przez tyle lat to trzymnać w kupie. I dalej to robi.

W takiej perspektywie awaria forum - świetny moment by część intencji wysłać w pole kwantowe by te przegrzane twarde dyski dały możliwość szybkiego uruchomienia kodu.

A to z kolei ciekawy fenomem zasługujący na osobny temat. Mowa o tym co wydział R&D firmy Seagate odkrył przy pracy nad nową technologią mechanizmu głowic. Z ich testów, których wyniki potem obrabiano statystycznie wynika, że natknęli się na całkiem wyraźny związek pomiędzy obecnością człowieka w pobliżu dysku twardego a ilością błędów odczytu/zapisu. Podobne wnioski można wyciągnąć ale trochę w innym spojrzeniui z badań w CERN ( LHC ). Aż dziw, że na pożarcie tu poszły jakieś paranoje o czarnej
dziurze co wessie nas w ułamku sekundy. Nikogo nie interesuje, dlaczego mają problem z wykonaniem eksperymentu bo ciągle coś się psuje ? Pewnej nocy odkryli, że pod nieobecność większości naukowców pojawiały się warunki potrzebne do wykonania przynajmniej cześci eksperymentu. Komputery informowały o pełnej harmonizacji pewnych układów. Gdy wracali to sprawdzić, znowu jakieś wibracje się pojawiały, wzbudzenia na poziomie skrajnych harmonicznych w losowych miejscach. Dalej są brane jako problem sprzętowy. Zabawne, że w pewnym sensie to racja. Tylko może to ten sprzęt to to coś co nazywa się mózg ?

Tyle mogę się popisać, choćby robiąc z siebie idiotę. Ale przynajmniej staram się jak na wariata przystało pokazać, że tak samo każdy z nas jest nagi. Czasem widzę jak bardzo ważne są ( dla niektórych ) te wyszukane, pozłacane, kryształowe listki figowe którymi próbują ukryć to samo przyrodzenie. Które jest nam przecież zawsze kompatybilne ! 50/50 że akurat ze mną. No niech to będzie nawet propozycja seksu - to również święta prawda ! Tylko tu widzisz wracamy, do tego samego zasadniczego problemu. Jaki masz wybór ? Co począć ze mną Stalkerem, z takim Uzulim, z takim Redem, Radoslawem, czy już nieobecnym Suchym, albo SaJmsem, Hakunem... Wybaczcie pozostali, wiecie o kim mówię, o wszystkich, nie sposób i potrzeba całą listę cytować. Masz na serio jakiś wybór ? Wrócę do tego seksu. Najpierw pierwszy wybór, zasadniczy, warunek sukcesu: czyli mniej/więcej około 50/50 że pasujemy na poziomie harware'u oczywiście ( po tem kolejne wybory, kolejne parametry w setupie, ale się nie dowiesz, zanim nie wybierzesz co pierwsze ).

A tu z tym forum ? Oto chodzi, że nie masz, już go dokonałeś ! Ty przyszedłeś się dowiedzieć jakie jest znaczenie tego wyboru. Czyż nie jest tak, że przychodząc do tej wyroczni DOBROWOLNIE dokonujesz wyboru zasadniczego ? Nie chcesz wiedzieć ? To co tu jeszcze robisz ?

Chcesz wiedzieć ? No to nie dziw się że takie rzeczy czytasz, słyszysz, że takie odpowiedzi dostajesz. Przecież przyszedłeś się dowiedzieć właśnie to co czytasz. Po co pytasz jak już wiesz ? A jak nie wiesz to dlaczego masz do mnie pretensje, wybór nie należał do mnie. Ja tylko wiem dlaczego go dokonałeś, dlaczego ja go dokonałem i podzielę się jak tylko potrafię tym co się dowiedziałem pytając dlaczego ? A bonus to moje spostrzeżenia co do konkretów. Wtedy na temat.

To już pewnie pamiętacie, że jest bardzo dobra scena w Matrix II o tym traktująca. Spotkanie z wyrocznią tuż przed idiotycznym pojedynkiem z klonami Smith'a - no takiej absurdalnej sceny walki niegdzie nie widziałem. Ale w tej rozmowie na ławce jasne było od początku i wyraźnie zaakcentowane że ta Wyrocznia jest elementem systemu. I pytanie czy możesz jej zaufać jest fundamentalne, być albo nie być, Ying-Yang. Tak czy Nie ?

Ale przyszedłeś. Chcesz wiedzieć.

Teraz już wiesz, że pierwszy wybór pozwala ci tak samo spojrzeć na kolejny. Musisz brać obie możliwości. Czego nie wybierzesz - i tak zrobisz to a jak nie zrobisz, to wrócisz lub nie... wybieraj !

Nie masz wyboru, skoro już jesteś. I musisz się liczyć, że to co dostaniesz to zawsze to samo, jak na to spojrzysz ? A co dostaniesz ? Im więcej w tym będzie prawdy tym odpowiednio i sprawiedliwie, po równo dostaniesz kłamstwa. Złoty podział może ci pomóc uzmysłowić że ten punkt środka nie będzie w pół drogi, nie zawsze te 50/50, będzie oscylował, w harmonii wokół złotego środka. Poniesie cię po spirali życia. A co na nią nawleczesz to twoja wersja tej prawdy której jesteś dowodem. Tyle. To wiadome. Szybko zauważysz, że w zasadzie nie są ci potrzebne wszystkie ezoteryczne, mistyczne, astralne wyjaśnienia, obserwujesz to wszędzie. Poddasz się - jest wtedy jak jest. A jak jest. nie wiem, nie powiem ci... Jak tu sprawić by język giętki powiedział to co pomyśli głowa ?

Mi cholera zwyczajnie język nie pozwala. nie daje możliwości wyrazu ! Jak to mam powiedzieć gdy podmiot i orzeczenie to dwa oddzielne wyrazy a chcę opisać jedność. No to słowo jakoś to symbolizuje. Ale jak mówiłem. To może być gówno prawda ! Noam Chomsky mnie tym zaciekawił, Alan Watts rozbawił. Indianie Am.Płn. nie mają przynajmniej rzeczowników w języku. Wiesz jak trudno ich imiona przetłumaczyć ? Zawsze ich imię ma jakąś czynność i podmiot w jednym, dlatego to Siędzący Byk, Tańczący z Wilkami, Ma Biały proszek. Ciekawe.

Wróćmy do forum i wyboru. Co jak się nie poddasz ? Trochę słów na to jest. Walczysz, miotasz się, frustracje i zagubienie. To te o wydźwięku negatywnym. Zawsze można się oczarować sprytnym eufemizmem typu artysta, oryginał, jakiś rebeliant, coś w każdym bądź razie filmowego, teatralnego. Wtedy robisz się najbardziej wkurzający. Wtedy wojna, czołgi, tomahawki. A ja wtedy jak David: I don't care mate. Ja współczucie kieruję tym co cierpią. A to ci co właśnie umierają. Sam widzisz jak politycy szafują tymi życiami. Oni na serio czołgi wysyłają. Setki. Tam ginie załoga na serio. I tu kończy się zabawa.

Lepiej nie potrafię wyrazić, czy brakuje mi forum. Ja widzę tylko to: ze wszystkich perspektyw ma to dokładnie to samo znaczenie. Czy by istniało to forum czy nie. Zawsze przecież może coś pier****ć i po necie. Liczę się z tym, że jutro go nie będzie. Cholera, samoistnie nabiera wartości wtedy, czy jestem czy mnie nie ma. Ja ustalam wartość ! Ale beze mnie i tak będzie wartością ! A ja nie mam z tym nic wspólnego ! Nawet czuję że to żyje ! Swoim życiem. Na swoim specyficznym poziomie bytowania, a to wielkie continnum czasoprzestrzenne zaiste ! A mój związek z tym życiem ? Już wiesz po co tyle słów i czasu pisząc te bzdury poświęcam ?

Szkoda, że marnujemy tyle czasu na wyjaśnianie tego dokładnie co powiedziałem. Każdemu po kolei, z osobna, tak jakby nie wiedzieli co tu sami robią. Jak tak dalej będzie to bez kitu ten zestaw, taki happymeal: cola, kometa i 2012 ma sens. Ale to tylko ja Stalker. Wiem tylko jedno, to jedyne co powiem, że jest szczerą prawdą: Zona się powiększa ! Coraz wyraźniej słychać wołanie Spełniacza Życzeń. Tylko ten Mózgozwęglacz nadal działa. No nic. Po to wracam do Zony, do strefy.

Pozdrawiam ! Pamiętajcie, że Mózgozwęglacz nadal działa. Wtedy wchodzisz na własne ryzyko. Wielu poległo.

Awatar użytkownika

A ja dodam od siebie że to forum jest niesamowicie uzależniające, codziennie tu zaglądam i pochłaniam masę nowych niezwykle ciekawych i interesujących informacji :)

Oby Nasze forum kwitło rozwijało się służyło innym i istniało przez dłuuuugie lata !

Pozdrawiam kmicic7.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]