Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 08 kwie 2020, 3:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 kwie 2010, 7:13 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2009, 23:59
Posty: 1069
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
W sobotniej katastrofie samolotowej, w której śmierć poniósł prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, zginął także m.in. prezes NBP Sławomir Skrzypek.

- Takim obszarem, który wymaga szybkich decyzji jest Narodowy Bank Polski, bo prezes NBP zwołuje posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, a ta ustala kursy, więc to dla funkcjonowania państwa jest absolutnie niezbędne, żeby szybko ten problem rozwiązać - powiedział marszałek w niedzielę w TVN24.

Obecnie obowiązki prezesa NBP, po śmierci Sławomira Skrzypka, wykonuje pierwszy zastępca prezesa Piotr Wiesiołek. Jednak - jak zaznaczył marszałek - wiceprezes NBP nie może zwoływać posiedzeń RPP.

Urodził się w 1963 r. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, magister nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dyplom MBA Uniwersytetu Wisconsin - La Crosse, z rozszerzonym programem w zakresie finansów. Ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania aktywami i pasywami w polskim systemie bankowym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Business Management Uniwersytetu Georgetown i Advanced Management Program, IESE University of Navarra.

Odbył praktyki w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, koncentrując się na pracach legislacyjnych z dziedziny bankowości i finansów oraz przy Misji Polskiej ONZ w Nowym Jorku. W latach 1993-1997 był zatrudniony w NIK, gdzie zajmował się m.in. kontrolą finansową struktur administracji rządowej i samorządowej oraz sektora bankowego.

Jego doświadczenie obejmowało różne obszary sektora finansowego. Od maja 2000 r. do czerwca 2001 r. wchodził w skład grupy doradców PZU Życie SA. Pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej PTE EPOKA SA. W latach 1997-2000 sprawował funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, nadzorując m.in. Departament Kapitałowy. Od 2001 r. zajmował się doradztwem finansowym. Był członkiem Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ SA.

W tym samym roku pełnił funkcję delegowanego z Rady Nadzorczej członka Zarządu IX NFI im. E. Kwiatkowskiego. W latach 2001-2002 był członkiem Zarządu PKP SA.

W latach 2002-2005 był Zastępcą Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, odpowiedzialnym m.in. za politykę finansową, inwestycje i nadzór właścicielski. Pełniąc tę funkcję, zainicjował współpracę władz Warszawy m.in. z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, Bankiem Rozwoju Rady Europy oraz czołowymi bankami zagranicznymi z całego świata.

Od grudnia 2005 r. był wiceprezesem Zarządu PKO BP SA, a od września 2006 r. dodatkowo pełnił obowiązki prezesa Zarządu PKO BP SA. Od maja 2006 r. sprawował funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP SA. Ponadto, w 2006 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku Pocztowego SA. W dniu 10 stycznia 2007 r. został powołany przez Sejm RP na Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Był żonaty i ma troje dzieci.

http://biznes.interia.pl/news/sytuacja-w-nbp-wymaga-pilnych-decyzji,1463252

Cytuj:
Obowiązki zmarłego prezesa Narodowego Banku Polskiego przejął jego pierwszy zastępca Piotr Wiesiołek. Ze Sławomirem Skrzypkiem znali się i przyjaźnili od 20 lat.

46-letni Wiesiołek wiceprezesem NBP jest od marca ubiegłego roku. Podlega mu zarządzanie 45 mld euro naszych rezerw walutowych. Jego kadencja jako członka zarządu narodowego banku skończy się w 2014 r.

Po śmierci Skrzypka będzie zajmował się bieżącymi sprawami NBP. Nie wejdzie jednak do składu Rady Polityki Pieniężnej i nie będzie jej przewodniczył.

W NBP pracował już w latach 1992-96 jako analityk w departamencie operacji zagranicznych i diler. Rok przed odejściem awansował na kierownika wydziału analiz i polityki inwestycyjnej.

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. jako analityk portfeli papierów wartościowych. Jest też specjalistą w dziedzinie zarządzania aktywami. Pracował w bankach komercyjnych, m.in. Deutsche Banku i JP Morgan, a także bankach centralnych: Banku Anglii i Narodowym Banku Belgii.

Kiedy w 2001 r. Sławomir Skrzypek został wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (głównego inwestora w Banku Ochrony Środowiska), Wiesiołek wszedł do zarządu banku. Został wiceprezesem odpowiedzialnym m.in. za departament skarbu. Pełnił tam też funkcję przewodniczącego Komitetu Zarządzania Aktywami i Pasywami.

Piotr Wiesiołek skończył anglistykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i podyplomowe studia na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: pieniądz i bankowość).

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7756259,Piotr_Wiesiolek___kim_jest_tymczasowy_sternik_NBP.html

_________________
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 kwie 2010, 7:13 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 12 kwie 2010, 7:53 
ciekawy jeden z komentarzy w sieci:
"Donaldzie Tusku!
Chciałeś prawyborów? Mówisz - masz! Popatrz na ulice Warszawy, Krakowa, Poznania Sandomierza Popatrz na Kraj. Ludzie już wybrali! Wybrali zgodnie z wartościami i wychowaniem w Rodzinach, które z takim zaangażowaniem niszczysz. Popatrz na piękną Młodzież, której programowo niedouczacie. Daremne twe zabiegi! Moi Rodacy tylko na chwilę dali sie nabrać, namawiani przez złe usta twoje i twoich sługusów"Na górę
   
 
 
Post: 12 kwie 2010, 18:06 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 13 gru 2009, 19:22
Posty: 42
Bou pisze:
ciekawy jeden z komentarzy w sieci:
"Donaldzie Tusku!
Chciałeś prawyborów? Mówisz - masz! Popatrz na ulice Warszawy, Krakowa, Poznania Sandomierza Popatrz na Kraj. Ludzie już wybrali! Wybrali zgodnie z wartościami i wychowaniem w Rodzinach, które z takim zaangażowaniem niszczysz. Popatrz na piękną Młodzież, której programowo niedouczacie. Daremne twe zabiegi! Moi Rodacy tylko na chwilę dali sie nabrać, namawiani przez złe usta twoje i twoich sługusów"


Mam dwa pytania - w jakiż to sposób Donald Tusk niszczy polskie rodziny, i na jakiej podstawie anatomicznej uważacie, że Tusk ma złe oczy tudzież usta?
A po drugie, jaki ma to związek z tematem, w którym raczej ma być omawiana strategia dla NBP po stracie Prezesa?

_________________
2010 will be a rollercoaster ride.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 kwie 2010, 18:12 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1632
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
Co do Donalda i jego wypowiedzi jakiś czas temu

"Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem."

To mi chłopak nie wygląda na kogoś kto ma dobre intencje w stosunku do ojczyzny ale cóż gdańszczanin, a jak wiadomo gdańszczanie i Polacy. Szkodzenie rodzinom i obywatelom poprzez wprowadzanie w Polsce jugendamtów, cenzury internetu itp. rzeczy raczej nie stawia go w dobrym świetle.

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 kwie 2010, 18:37 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2010, 18:22
Posty: 110
Płeć: mężczyzna
Do czasu wybrania nowego prezesa NBP, zastępca S. Skzypka - Piotr Wiesołek będzie pełnił jego funkcje oraz będzie przewodniczącym RPP...

pozorna stabilizacja ?

Przewodniczącym Rady Polityki Pieniężnej jest Piotr Wiesiołek - poinformowała po posiedzeniu RPP członek rady Elżbieta Chojna-Duch. Dodała, że on będzie zwoływał kolejne posiedzenia Rady aż do wyboru nowego prezesa banku centralnego.

Zakończyło się poniedziałkowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Jak poinformowano w komunikacie po posiedzeniu, przewodniczył mu pierwszy zastępca prezesa NBP Piotr Wiesiołek. Kolejne posiedzenie ma odbyć się zgodnie z harmonogramem 20 kwietnia.

"Narodowy Bank Polski funkcjonuje w sposób niezakłócony i realizuje wszystkie ustawowe zadania banku centralnego" - napisano w komunikacie.

Prezes NBP Sławomir Skrzypek był jedną z ofiar sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.


źródło: biznes.onet.pl

_________________
...całuję rączki, mocno prawicę ściskam. :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 kwie 2010, 19:27 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 13 gru 2009, 19:22
Posty: 42
fufek pisze:
Co do Donalda i jego wypowiedzi jakiś czas temu

"Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem."


Mocne słowa, ma Tusk jaja aby się tak wypowiadać. W pewnym sensie ma rację, taką samą opinię o Polsce i Polakach miał Piłsudzki, przypomnę: "Naród wspaniały, tylko ludzie chuje". A mimo to, teraz jest autorytetem ludzi z prawa i lewa. Dosyć już pytań - co z tą Polską? Czas wziąść się do roboty.
Nawet sam Marek Jurek z ekipą widzi, że od kiedy mamy Maryję za Królową Polski to same nieszcześcia na nasz naród spadają. Dość już tego!

_________________
2010 will be a rollercoaster ride.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 kwie 2010, 19:43 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1632
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
Idąc głębiej to odkąd KRK pojawił się na naszych ziemiach to zaczęła się dla nas zła passa.

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 kwie 2010, 19:56 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 13 gru 2009, 19:22
Posty: 42
fufek pisze:
Idąc głębiej to odkąd KRK pojawił się na naszych ziemiach to zaczęła się dla nas zła passa.

Nie sądziłam, że to napiszę, ale masz rację! I Markowi Jurkowi też muszę przyznać rację w kwestii Maryji jako Królowej Polski i paśmie nieszczęść z tego powodu. Pozdrawiam!


A tu chwalebny artykuł o polskiej gospodarce z 29.03.2010 r. Jako jedyni w 2009 odnotowaliśmy wzrost w UE, nie potrzebujemy już kredytu z International Monetary Fund. Co więcej, nasz Bank Centralny przyznał, że może udzielić kredytu innym krajom aby pomóc w walce z kryzysem.

Poland was the only member of the 27-nation European Union to have experienced growth in 2009 and the IMF this month forecast that its economy will expand by 2.75 percent this year and by 3.25 percent in 2011.

http://dalje.com/en-economy/poland-no-longer-needs-imf-credit-line/299894

_________________
2010 will be a rollercoaster ride.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 maja 2010, 15:20 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 14 wrz 2009, 20:53
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Initiate pisze:
fufek pisze:
Idąc głębiej to odkąd KRK pojawił się na naszych ziemiach to zaczęła się dla nas zła passa.

Nie sądziłam, że to napiszę, ale masz rację! I Markowi Jurkowi też muszę przyznać rację w kwestii Maryji jako Królowej Polski i paśmie nieszczęść z tego powodu. Pozdrawiam!

Gdybym byl Bogiem,to tez by mnie szlag trafial,ze ludzie zamiast za mna rozmawiac wola modlic sie do obrazkow,symboli,albo jakiejs Marylki zmyslonej.To teraz mamy za to nagrode.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group