Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 kwie 2020, 12:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Witam

Chciałem zadać wam pytanie, a raczej się poradzić jako że jestem amatorem kambuchy. Otóż po 3 dniach wykonania wszystkich czynności do zrobienia napoju pojawiło się ciemny nalot. Nie wiem co to może być. Czy to nowy grzybek, czy może dostały się jakieś bakterie i trzeba zacząć wszystko od początku?

https://drive.google.com/open?id=0B56Eo ... mN2M2puenc

https://drive.google.com/open?id=0B56Eo ... FpLdGNmZ0U

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 maja 2017, 10:01 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Na moje oko to pleśń. Nie ma co ryzykować. Zrób sobie nową kombuchę

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Moim zdaniem jest to nieodfiltrowany osad z herbaty. Nie jestem pewien, moje doświadczenie z kombuchą podpowiada mi że to resztki herbaty. Jak nie masz pewności co to jest, przemyj kombuchę i nastaw ponownie. Spróbuj dobrze odfiltrować osad herbaciany. O ile to osad to nie ma się czym przejmować. Gdyby to była rzeczywiście pleśń kombucha do wyrzucenia.

[edit]
Od kilku lat nie robię kombuchy. O ile dobrze pamiętam, robiąc kombuchę z herbaty liściastej cedziłem herbatę przez sitko. Kombucha była czysta i klarowna. Parząc herbatę z granulek, bardzo często herbata parzona z końcówki w pudełku częściowo była w postaci pyłu. Pył herbaciany nie da się odfiltrować sitkiem. Co w końcowym efekcie dawało podobny obraz kombuchy.

Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 19:32 przez MarkPol, łącznie zmieniany 1 raz

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

A na moje oko nie, grzybek może tak wyglądać.

Tak pleśń nie wygląda:
https://www.kombuchakamp.com/kombucha-b ... dded-scoby

A tak wygląda:
https://www.kombuchakamp.com/kombucha-b ... n-top-brew

Sporo można się nauczyć na stronie kombuchakamp.com kliencji bardzo często pisali do nich, że mają taki problem. Więc w sklepie pojawiła się cała galeria w której jest to pokazane. I spora część tekstów na tej stronie jest temu poświęcona.

To są po prostu kolonie bakterii które biorą udział w fermentacji i stanowią symtiotyczną część grzybów. Z tego co wiem, nie zawsze jest to jeden rodzaj, więc również nie zawsze bedą wyglądać tak samo.

Awatar użytkownika

Dziękuje wam wszystkim za pomoc. Bałem się że to pleśń. Pomimo przelania herbaty przez sitko mogło coś jeszcze się przedostać do słoika więc podejrzewałem że to może być osad, ale wolałem nie ryzykować. No cóż jeszcze raz dziękuje za pomoc będę mądrzejszy w tym temacie na przyszłość.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Hej, hoduję kombuchę, ale nie jestem w stanie pić takich jej ilości jakie mi wychodzą.
Jak przechowujecie nadmiar napoju? Jak to jest, butelki z korkiem ceramicznym są okej?
Jak długo może tak sobie stać zabutelkowana?

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Kiedyś wyhodowałam grzybka z buraka z octem jabłkowym , pomyślałam , taki czerwone twarde coś, nigdzie nie ma takiego i wywaliłam, a parę tygodni czekałam, potem dowiedziałam się, że taki napój można zrobić i z buraka, i z samego octu jabłkowego. Teraz czekam na grzybek z octu jabłkowego z własnej roboty. Mam zamiar powtórzyć i wyhodować grzybka z buraka, bo nawet nie wiem jaki to ma smak :bezradny:

Awatar użytkownika

postsaevy pisze:
Hej, hoduję kombuchę, ale nie jestem w stanie pić takich jej ilości jakie mi wychodzą.
Jak przechowujecie nadmiar napoju? Jak to jest, butelki z korkiem ceramicznym są okej?
Jak długo może tak sobie stać zabutelkowana?

Szczelnie zakręcona butelka w lodówce. Część napoju w pokojowej temperaturze staje się octem, jedna butelka takiego octu do kuchni a resztę jako nawóz do roślin kwasolubnych po rozcieńczeniu (szklanka na 10 litrów wody).

Szampan z kombuchy: po zlaniu napoju trzeba wlać do butelki z napojem słodki sok (kieliszek soku) i postawić butelkę w ciepłe miejsce na jeden dzień. Nie podawać takiego szampana dzieciom ponieważ zawiera alkohol!

Awatar użytkownika

Hoduje teraz grzyba z octu jabłkowego , już jest nawet spory, potem podzielę go na dwie części , z jednej będę robić napój, a drugą część zaleję sokiem z buraków i octem jabłkowym, poczekam, aż podrośnie :hura: .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC [letni]