Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 sty 2017, 9:10

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KOD
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Tańcząca z wilkami pisze:
Nie narzekać tylko kompletnie śmiać się z tych błaznów politykierów. Wyobrażacie sobie jakby na przykład chociaż 1000 ludzi przyniosłoby ze sobą megafony tak jak Vincenty na tym filmiku stanęło pod sejmem i zaczęłoby się śmiać . Demonstracja śmiechem :D
Ale nie ludzie dali złapać swoją świadomość w konwencje rodzaju , protestu/ demonstracji ,że to tylko darcie się ,że czegoś nie chcą plus obowiązkowo flagi i koniec dalej wyobraźni brak.

Genialne i wizjonerskie, Tańcząca! :okok: Taka stutysięczna demonstracja śmiechu przed Parlamentem to miała by moc tsunami. Sam bym się wybrał :D

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 sty 2017, 17:33 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Widzę xpio ,że uderzył w Ciebie rezonans ,że niby ezoteryka jest i to już Ty napisałeś cytuję: zapluwana,że aż poczułeś wewnętrzny przymus dotknięcia pióra .
Dla mnie ta "wasza kochana" eozoteryka jest co najmniej tak samo zabawna jak polityka :język:

Owszem, ale "trafiło" co innego : "Po prostu polityka to tematyka dla ludzi stąpających po ziemi"
Wychodzi na to, że nie wiele się wyjaśniło i że ludzie stąpający po ziemi są zabawni.
Jakoś to tak trochę nie logiczne :język:
No i .... nie śmiałbym zaprosić Panią do tańca w rytm ezoterycznej muzyczki, bo sam mam czasami ochotę na to napluć :lol:
Cytuj:
No naprawdę zero jakiegoś upgrade'u mentalnego : stare dobre powiedzenie na D.I nie dawać energii.

No ale proszę pani, jak tu rozmawiać o polityce nie poruszając j.w, przecież to są dwie strony tego samego medalu :wacko:
Po za tym, "nie dawanie energii" ma swój wymiar czysto praktyczno-racjonalny, jak myślisz dlaczego komuna siłą ludzi zaganiała na pochody 1 Majowe, dawała darmowe piwo i kiełbaski byle tylko ...
Dzisiaj jest podobnie, z tym KODem albo innym smrodem :D

Mirek pisze:
Na to samo wychodzi, ten inny poziom wprowadza w życie swoje decyzje poprzez polityków/politykę.

Tak wiem, że o tym wiesz, ale nie w tym problem.
Chodzi o to, że w powszechnej opinii to właśnie ten "niższy" poziom jest decyzyjnym, a my często to bezwiednie powielamy.
Wobec tego czym jest interesowanie się polityką - kwestia definicji.
Jeśli nie mamy dostępu do sfery decyzyjnej, bo jest z założenia ukryta - niedostępna dla szerszych mas.
To w mojej opinii, jest to jak komentowanie jakiejś opery mydlanej !

Owszem interesowanie się sprawami publicznymi które nas wszystkich dotyczą, jest jak najbardziej wskazane wręcz konieczne.
Ale polityka serwowana nam przez masmedia to nic innego jak kanalizowanie "naturalnych" odruchów, dobitniej wpuszczaniem w kanał / niebyt.
To miałem na myśli używając ezoterycznych terminów, jak nie dawanie energii.

Cytuj:
bo co do tego nie jestem pewny, znaczy nie bardzo rozumiem to rozwiązanie,

Zapewne słuchałeś wypowiedzi Polaków mieszkających w Swajcarii, szczególnie chodzi mi o różnice w statusie polityka.
Nigdy tam nie byłem i nie znam osobiście realiów, ale pokuszę się o hipotezę że taki KOD nie miał by tam racji bytu.
Po prostu zabrakło by na to właśnie "energii".

Odnośnie konkretnych rozwiązań, to byłby offtop.
Ale w skrócie, złamanie hierarchicznej struktury władzy poprzez subsydiarnoś itp.
No i nowy system powinien się opierać na "dekonstruktorze".
Żeby to zobrazowań, to w obecnym systemie prawa się mnożą, a w tym którym ja proponują, automatycznie będą się redukować.

Tylko dalej zostaje podstawowy problem, ludzie muszą chcieć, a Polacy raczej spoglądają w stronę silnej władzy, czyli "Bo przecież ktoś musi rządzić", "tak było zawsze" , "a co ja mogę"
"niech zrobi porządek"...
Cytuj:
Poza systemem nie da się przecież, bo cię system usidli.
[/quote]
A jak wejdziesz w system, to cię zdeprawuje i dostosuje do własnych potrzeb - tak to działa w praktyce
Po co wchodzić w grę, skoro wiadomo iż jej podstawową zasadą jest iż musimy w niej tak czy inaczej przegrać.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Salieri
Cytuj:
Genialne i wizjonerskie, Tańcząca! :okok: Taka stutysięczna demonstracja śmiechu przed Parlamentem to miała by moc tsunami. Sam bym się wybrał :D

Moim zdaniem nawet 500 osób ubranych jednakowo z megafonem w reku miałby taką siłę przebicia z tą demonstracją śmiechu ,że nie uszłoby to uwadze mediów , a ludzie to obserwujący ze starymi programami w głowie (czyli we większości) mieliby kompletny dysonans poznawczy czyli ich umysł nie wiedziałby jak to ma interpretować. Mało tego nawet sami spece od psychologii i socjologii na tvn mieliby zagwozdkę :lol: Natomiast Ci trochę przebudzeni poczuliby wiatr w żagle tworząc kolejne własne wersje i interpretacje demonstracji :)
xpio
zakotwiczyłeś się na sloganie tak popularnym w "naszym środowisku" o niedawaniu energii ,że nie możesz skoczyć dalej ;)

Cytuj:
Po co wchodzić w grę, skoro wiadomo iż jej podstawową zasadą jest iż musimy w niej tak czy inaczej przegrać.

dla samego grania tak samo analogicznie do Twojej logiki -po co żyć skoro wiadomo ,że umrzemy ;)

Awatar użytkownika

xpio
zakotwiczyłeś się na sloganie tak popularnym w "naszym środowisku" o niedawaniu energii ,że nie możesz skoczyć dalej ;)

Zwał jak zwał, slogany czy nie slogany - kwestia definicji.
Używam ich bo one się odnoszą do konkretnych mechanizmów, które działają między innymi w polityce czy nawet w tej całej szopce z KODem.
BTW jak dyskutować hmmm... mówić nie używając określeń, przecież każde ktoś może nazwać sloganem, bo w jego "świecie" mogą oznaczać coś innego.
Cytuj:
Cytuj:

dla samego grania tak samo analogicznie do Twojej logiki -po co żyć skoro wiadomo ,że umrzemy ;)

Oczywiście masz rację, ale z jednym małym ale :język:
Świadomość, tutaj faktu, że uczestniczymy w takiej a nie innej grze.
Wtedy jest OK bo akceptując ciągłe wojny, biedę i cierpienie, jednocześnie wiemy iż w każdej chwili możemy powiedzieć.
- sorry chłopaki, zabieram swoje zabawki do własnej gry na moich zasadach .
Tym właśnie jest to co ty proponujesz, więc i JA :spoko:

Awatar użytkownika

xpio
Cytuj:
- sorry chłopaki, zabieram swoje zabawki do własnej gry na moich zasadach .
Tym właśnie jest to co ty proponujesz, więc i JA :spoko:

Tak :) Uważam ,że ludzie nie wykorzystują swojego potencjału twórczego w tworzeniu rzeczywistości zamiast tego wybierają status quo.
Każda forma bojkotu zasad gry , które są nam narzucane , a w to miejsce wstawienie własnej twórczej i indywidualnej energii, są kreowaniem gry , tworzeniem nowej jakości.
Konwencje zachowań i postaw w każdej dziedzinie zostały ustalone przez socjotechników.
Tutaj rozchodzi o postawę wymykania się z tych ram, z tych konwencji i tutaj proponowanie własnej twórczej, oryginalnej, niepowtarzalnej aktywnej postawy działania.
Takim przesunięciem konwencji w na naszym politycznym podwórku postawy polityka jest np. Kukiz.
Ludzie są przyzwyczajeni do programu postawy polityka. Pan w garniturze , który wypowiada się w tonie i narracji eksperta od wszystkiego.
Politycy nie wykorzystują swojej indywidualnej energii kreacji tylko od razu wchodzą w szablon , który zaproponował im system.Kukiz przesunął tą konwencję nie nosi garnituru i używa języka potocznego. Nie dał się wpakować w ten szablon postawy , zachowania "jak na polityka przystało"
Analogiczne ludzie wychodząc na demonstrację zachowują się i przyjmują na tych demonstracjach określoną postawę znowu wymyśloną przez koordynatorów i socjotechników - reżyserów od rewolucji i od kierowania tłumem i ludzie idą dają się wsadzić w szablon flag i okrzyków krytykujących jakąś ustawę.
Przykład dziennikarza, konwencja bycia dziennikarzem - określona tonacja głosu , nauka emisji głosu przez socjotechników , w jakich momentach mają robić pauzy w których momentach zniżyć a w których zawyżyć głos. Oglądając dziennikarkę/dziennikarza w TV niezależnie od stacji telewizyjne jej/jego zachowanie i postawa są ze skryptu, szablonu ona nie wykorzystuję swojego pomysłu na siebie tylko kopiuje i powiela stereotyp zachowywana się dziennikarza.
I tak można by przytaczać przykłady w nieskończoność dlatego ludzie to są chodzące kopie szablonów narzuconych im przez system i dlatego nie ma w nich energii ani witalności bo jej nie pobudzają w sobie.
Odcinają się od własnej twórczej życiowej energii na rzecz tego co proponują konwencje i w ten sposób utrzymując cały czas status quo i tańcząc tak jak zagra im system.
Ludzie nie dostrzegają nawet ,że zachowują się wg. programu wg. jakiejś konwencji ponieważ bodźce które ich otaczają są ciągle takie same i wydaje im się , że to jest normalność ,że tak to już jest i jest naturalne.(dlatego cały czas bywają w "Dniu świstaka" :D)
I cały czas chodzi zarządcom o jedno i to samo blokowanie naszej energii ,która jest w potencjale twórczości każdego człowieka i dlatego mamy cały czas status quo , szach mat.
Ludzie się nie wymykają z tych ram i dlatego mają to co mają.

Awatar użytkownika

Politycy nie wykorzystują swojej indywidualnej energii kreacji tylko od razu wchodzą w szablon , który zaproponował im system.Kukiz przesunął tą konwencję nie nosi garnituru i używa języka potocznego.
...

Owszem - jak najbardziej.
Ja bym jeszcze dodał, albo powiedział że z mojego punktu widzenia :

Nie chodzi o polityków tylko o zwykłego Kowalskiego, im bardziej będzie on wykorzystywał własny potencjał tym mniej będą potrzebni politycy, przykład Szwajcarski tego dowodzi.
A jeśli chcemy coś zmienić na lepsze, to właśnie tą sferę musimy zredukować do koniecznego minimum.

Dwa, IMHO "kreacja" jest tylko jednym z sposobów w jaki się objawia nasz prawdziwy potencjał, ale nim nie jest.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Kto jest kim – piękne opracowanie postaci KOD

http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=11141:kto-jest-kim--pikne-opracowanie-postaci-kod

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC [letni]