Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 paź 2018, 17:11

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Cześć urwisy ;)

Kod Piramid : Epizod 1 - Pas Pokoju [Napisy PL]

Obrazek

Kod Piramid to pięcioodcinkowa seria dokumentalna autorstwa Dr. Carmen Boulter z Uniwersytetu w Calgary. Ukazuje zagadki piramid oraz starożytnych budowli megalitycznych w niezwykle nowatorski sposób, sięgając po ekspertyzy archeologów, geologów, fizyków, astrofizyków, lingwistów i teoretyków pola. Część I, raczej poglądowa, ale i niepozbawiona zaskakujących informacji (polecam muzykom!), skupia się na żaglach cywilizacji egipskiej, serii 22 piramid ciągnących się wzdłuż koryta Nilu i kwestiach ich datowania.

Serdecznie zapraszam na fascynującą podróż do starożytności!

phpBB [video]

Lista odtwarzania :
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... B772BC01BE

Do pobrania StageVu
http://stagevu.com/video/jpswaziswjwg

Film trafi również na Vimeo i StageVU. Poinformuje o tym, w tym wątku.

Zapraszam również na :
www.youtube.com/user/AyaSophiaTV

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 lut 2010, 12:22 
VIP Member
Awatar

klikając na zaproszenie do obejrzenia przez you tube podano Ancient Aliens 1/9 [Napisy PL]

pozwole sobie za Aye poprawic, puki sam nie poprawi bo moze teraz zajety jest.
Mam nadzieje ze mi wybaczy za ingerencje :tak:
I odrazu wielkie podziekowania za prace tlumaczeniowa :tak:

oto link wlasciwy do listy odtwarzania

http://www.youtube.com/view_play_list?p ... B772BC01BE

Jak dobrze nie pracowac i miec czas na wszystko inne. :język:

Poprawiłem, z rozpędu jakoś wyszło. Poprawiłem (tak sądziłem) nieco później, ale edit się nie zapisał ;)
Teraz jest git.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

AyaSopha - wspaniały materiał! Już sam początek pokazuje szczegóły, o których nigdy wcześniej nie słyszałem (choćby różne kolory piramid), a jak rozumiem kolejne części miażdżą doniosłością te poprzednie - to chyba najbardziej oczekiwany materiał od czasów wykładu Nassima ;)

dzięki wielkie za tłumaczenie i wrzucaj następne :spoko:

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Świetny materiał, kapitalny, perełka. Czekam na więcej z ogromnym zaciekawieniem.

Grand Elect Mason * 14th Degree

daj do pobrania 8-)

Służę:
http://www.przeklej.pl/plik/carmenboult ... 09v90m196u

Redmuluc, pomozesz mi z Vimeo i StageVu ?
Leszku : mam nadzieje ze to wystarczy ;)

Bardzo się ciesze ze Wam sie podoba, ale...I część jest najnudniejsza :D
No nic, uciekam. Przypominam chętnym że przydałoby się wsparcie finansowe.

(server przeklej.pl) (wklejone napisy pl)
http://www.przeklej.pl/plik/kod-piramid-epizod-1-pas-pokoju-rar-000albbfq8nq
(poprawiłem link 25.02.2010)

dam jeszcze mój link do pobrania tego filmu :tak: :spoko:

Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 12:15 przez Wyspa, łącznie zmieniany 1 raz

Master Mason * 3rd Degree

To całość? ;)

W czwartej części od razu pomyślałem o Arce Przymierza. Jeśli popękania to nie wynik korozji, ale siły, która to spowodowała to cóż innego jak nie "Bóg", który pomagał rozstąpić rzekę i o którego toczono tyle sporów ;) Szczegóły tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=WgJDymJGy5A

no Epizod 1 ;) (cały epizod 1) :język:

dzięki za tłumaczenie i wstawkę coraz większy horyzont wiedzy kilka nowych prób rozwiązania zagadki:ślady chemikaliów na ścianach?ciekawe też odnośnie tych dżwięków z każdej piramidy inna tonacja,próby wywołania wiązki energetycznej rezonansem dzwięku...

Administrator
Administrator

Aya Sophia pisze:
Służę:
http://www.przeklej.pl/plik/carmenboult ... 09v90m196u

Redmuluc, pomozesz mi z Vimeo i StageVu ?
Leszku : mam nadzieje ze to wystarczy ;)

Bardzo się ciesze ze Wam sie podoba, ale...I część jest najnudniejsza :D
No nic, uciekam. Przypominam chętnym że przydałoby się wsparcie finansowe.

Oczywiście, najpierw StageVu bo viemo musi poczekać z powodu limitów konta free.
Najpierw Food Inc czeka w kolejce, a na StagVu Kod Piramid trafi jutro.

Nie chce mi sie tego pisać na prawda2, bo i tak KTOŚ by nie zrozumiał.

Coś Wam powiem, datowanie Sfinksa juz wczesniej pachniało przekrętem, to ze Piramidy były zbudowane przez wolnych/najemnych (placono im za to) robotników tez juz nie dziwi nikogo - na WP zdaje się był art o tym nie dawno. No wiec - co jest takiego niesamowitego w I czesci ? Jesli jest tu ktoś kto zajmuje sie muzyką i widział kiedyś studio nagraniowe - bedzie wiedział. Pod koniec I czesci jest pokazana prawdziwa moc - nie chce tu wchodzic w szczegoly, ale specjalnie zaznaczyłem w tłumaczeniu "koniec wybrzmiewania zrodła".

Chodzi o to Egipcjanie MUSIELI wiedziec jak rozpraszac dzwięk by stał sie falą stojącą, zanikał z długim czasem wybrzmiewania. Poglos od zrodla dzwieku trwa tam ok 4 sekundy, to jest BARDZO długo - jak dla mnie , faceta który zajmuje sie dzwiekiem. W pewnem chwili gdy zobaczyłem wnętrze piramidy w ktorej robili ten experyment, złapałem sie za głowę "przeciez tam jest ciasnooo!!!" - I BYŁO - ale zwrocccie uwage jak zbudowany jest strop - ku górze, ciągnie się schodkowo - tak piramidalnie - a teraz zachęcam do wklepania sobie w google fraz
"wygłuszanie pomieszczen", "pułapki basowe", "rozpraszacze akustyczne". Wcale mnie nie dziwi ze tego ludzie nie zauważyli - to jest wiedza z akustyki z lat 60-tych tego stulecia. A kto tu zajmuje sie akustyką? :)

Własciwie ulozenie ramp zgodnie ze wschodem slońca, lokalizacja Abusir - Plejady, Haliopolis - i NIL, separujący te dwa miejsca (Giza-Heliopolss) to DROBIAZGI :D Życze kazdemu takich drobiazgów ;)

Administrator
Administrator

Tak jak myślałem że ten temat jeszcze powróci, :tak: może w związku z tym skopiuje swój post który kiedyś umieściłem na innym forum. Filmu jeszcze nie widziałem, ale to będzie w temacie.

Joseph P. Farrell napisał książkę "Gwiazda śmierci z Gizy"
Wielka piramida najpotężniejszą bronią czasów starożytnych.
Piramidę nazwał "Death Star".

Obrazek

Joseph P. Farrell opral swoje założenia na bardzo mocnych podstawach naukowych i naprawdę niezłych teoriach stanowiących dosyć spójną logiczną całość.

Cytuj:
Czym była Wielka Piramida? Jak wyjaśnić geometryczne i astronomiczne korelacje budowli Gizy? Co robi w samym centrum tego kompleksu wielki posąg lwa z ludzką głową, wpatrujący się w przestrzeń i czas? I dlaczego w arabskiej tradycji Sfinks jest znany jako „ojciec grozy”? Joseph P. Farrell – fizyk, badacz tajemnic przeszłości – na podstawie świadectw archeologicznych i najnowszych odkryć fizyki stawia zaskakującą hipotezę: Wielka Piramida była potężną bronią masowej zagłady. Stworzyła ją naukowo-techniczna cywilizacja, która znała fizykę wykorzystującą nie tylko dzisiejsze najnowsze teorie, jak teoria kwantów, ale również teorię jednolitego pola i teorię superstrun, które nastręczają poważnych trudności współczesnej nauce. Wielka Piramida była przykładem urządzenia skonstruowanego w oparciu o tak zaawansowaną wiedzę – „fazowo sprzężoną haubicą” zaprojektowaną tak, by gromadzić różne formy energii, wzmacniać i kierować do celu – na Ziemi lub w kosmosie!

* Wielka Galeria: komora wzmacniania akustycznego i rezonatory Helmholtza
* Przedsionek: ekran dźwięku
* Szyb wentylacyjny: mikrofalowy sygnał wejściowy i wyjściowy
* Sarkofag: optyczna wnęka rezonansowa masera
* Komora Królowej: generator wodorowy

W zamierzchłej przeszłości ta straszliwa „gwiazda śmierci” została użyta. I zniszczyła cywilizację swoich twórców!

kolejny cytat z książki
Cytuj:
Wybór granitu wydaje się zrozumiały, ponieważ już sam ciężar piramidy, naciskającej na miliony ton granitu poprzez warstwy kamieni, wywołuje napięcie (piezoelektryczne) w drobnych kryształach kwarcu.W połączeniu z faktem, że konstrukcja piramidy przypomina "przegub kulowy" pozwala jej poruszać się jako sprzężony oscylator harmoniczny, oznacza iż wszystkie kryształy kwarcu stale pulsują w zgodzie z rezonansem Schumanna samej Ziemi. Ale pamiętajmy też, że takie naprężenia moga także wytwarzać obłok świetlny w formie pioruna kulistego, zjonizowaną plazmę gazową zawierającą energię.
Ziemia wpływa na funkcjonowanie Wielkiej Piramidy. Wpisując w piramidę te same podstawowe wymiar, które charakteryzują planetę, zwiększono skuteczność piramidy, dzięki czemu mogła ona być harmoniczną całką planety.

Cytuj:
Przez zastosowanie technologii Tesli w piramidzie, przy wykorzystaniu przemiennie zsynchronizowanych impulsów na wierzchołku piramidy oraz oraz w podziemnej komorze być może zdołamy wprawić w ruch 5273834 tony kamienia Jeśli mielibyśmy problem z poruszeniem obok stoją mniejsze od których możemy zacząć Teoretycznie te mniejsze piramidy mogły być używane by pomóc tej wielkiej osiągnąć rezonans z ziemią.

"Patrząc na zaawansowaną obróbkę mechaniczną (np ultradźwiękowe wiercenia) która jest zdumiewająca doszedłem do przekonania, że patrzę na pozostałości wyjątkowo wielkiej maszyny, z tym że została ona z jakiegoś powodu pozbawiona wewnętrznych części" To uwaga Christophera Dunna (inżyniera) jest naprawdę zdumiewająca ponieważ potwierdza informacje Sitchina który to opisuje w swojej książce "Wojny Bogów i Ludzi" że po drugiej wojnie o piramidy zwycięski obóz zniszczył wnętrze i wiele części ukrył. , niektóre kryształy(jeden ze Świata równoległego sic!) zostały zniszczone.

Cytuj:
Brakujące elementy konstrukcji
Sitchin i Dunn na podstawie całkiem rożnych materiałów dowodowych, najwyraźniej niezależnie dochodzą do tego samego wniosku - że w Wielkiej Piramidzie brakuje najważniejszych części.
1. Zdaniem Dunna do tych brakujących elementów należą zestawy rezonatorów Helmholtza pozostających w rezonansie z rożnymi harmonicznymi wartościami Ziemi, które pierwotnie znajdowały się w komorze akustycznego wzmacniacza Wielkiej Galerii.
2. Dunn zaznacza także,że jakaś maszyna do wytwarzania wibracji, mających "uzbrajać" Wielką Piramidę , mogła kiedyś znajdować się w komorze podziemnej lub w podziemnych komnatach innych piramid w Gizie.
3.Zdaniem Sitchina do brakujących elementów należą "kryształy emitujące promienie", które znajdowały się w Wielkiej Galerii
i wydzielały różnokolorową tęczę oślepiającego światła. Inne "magiczne kamienie" służyły do określania celów i sterowania bronią.
Cytuj:
Jakim typem broni była wiec Wielka Piramida i jak działała?
Było to niezwykle zaawansowane "fazowo sprzężone zwierciadło" "fazowo sprzężona haubica" zaprojektowana tak , by gromadzić, wzmacniać i kierować do celu akustyczną, elektromagnetyczną, nuklearną oraz "eterową " lub grawitacyjną energię sub kwantowej lokalnej (czyli ziemskiej, słonecznej i galaktycznej) czasoprzestrzeni w taki sposób, że każdy z tych odmiennych rodzajów energii docierał do celu w tym samym momencie i dokładnie harmonicznie w "fazie " z celem.... Gdy cel został wybrany, a jego wartości harmoniczne ustalone, broń mogła w niego uderzyć dzięki odpowiedniemu zestrojeniu i skonfigurowaniu brakujących wewnętrznych komponentów z innymi budowlami. W zależności od tego, jaki efekt zamierzano wywrzeć, pozostawały dwie możliwości. Można było wzbudzić pulsowanie w celu lub w jego pobliżu w lokalnej czasoprzestrzeni, wytwarzając w nim wyładowania elektromagnetyczne. Akceleracja fali akustycznej poprzez eterowe i elektromagnetyczne wyładowanie wytwarzała nagłą akustyczna kawitację w jadrach atomów celu, wskutek czego trawił on sam siebie w gwałtownej reakcji termojądrowej. Ze względu na naturę tej broni można by wywołać taką reakcję w każdym materiale.Drewno stal plastik wybuchały równie gwałtownie jak uran 235 lub pluton. Alternatywnie można by było cel po prostu "powoli ugotować" jonizując go, co dawało efekt równie skuteczny, choć z pewnością "czystszy" W obu przypadkach fala pilotowa swobodnie przenosi energię elektromagnetyczną i akustyczną do do jader atomów, w których energie te są akcelerowane, by wytworzyć kawitację. Trudno sobie wyobrazić jak przerażająca była to broń.

Misja - Michel Desmarquet pisze:
Savanasa mieściła się wówczas na rozległym płaskowyżu wychodzącym na równiny, które średnio wznosiły się nie więcej niż 30 metrów nad poziom morza. Na samym środku tego płaskowyżu zbudowano olbrzymią piramidę. Każdy kamień, którego użyto do tej budowy, a niektóre ważyły ponad 50 ton, był wycinany z dokładnością do jednej piątej milimetra przy użyciu tego, co można nazwać

"systemami drgań ultradźwiękowych".

Dokonywano tego w kamieniołomach Holaton, które znajdowały się tam gdzie znajduje się obecnie Wyspa Wielkanocna, i które były jedynym miejscem na całym kontynencie, gdzie można było znaleźć specjalny gatunek kamienia. Drugi kamieniołom, Notora, znajdował się w południowo-zachodniej części kontynentu.

Transport tych olbrzymich kamieni odbywał się przy użyciu metod anty-grawitacyjnych, dobrze tym ludziom znanych. (Dostarczano je na platformach, 20 centymetrów nad drogami, zbudowanych z kamiennych
płyt przy użyciu tych samych metod które używano do budowy piramid.)
Drogi wybudowane w całym kraju zbiegały się, jak olbrzymia pajęcza sieć, w stolicy Savanasa.
Olbrzymie kamienie brano do Savanasy i układano według wskazówek Mistrza - głównego architekta projektu. Skończona piramida mierzyła dokładnie 440.01 metrów wysokości a jej cztery boki wskazywały dokładnie
cztery kierunki kompasu.
Czy w zamierzeniu miał to być pałac Króla czy też jego grobowiec? -
Na wszystkich twarzach zauważyłem pobłażliwy uśmiech, który pojawiał się często, gdy zadawałem pytanie.

Nic podobnego, Michel. Piramida miała dużo większe znaczenie - była narzędziem. Muszę przyznać, że olbrzymim narzędziem, ale jednak narzędziem. Tak samo jak Piramida Cheopsa w Egipcie, która jest znacznie mniejsza.

Tyle na temat budowy piramid za pomocą młotka, dłutka i drewnianych rolek :hura: :lol:
ale to była przecież starożytność nie to co teraz ropa, żelazo :wacko:

Teraz już wiem, czemu Projekt Cheops jest taki kiepski :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]