Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:18

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
:spoko:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 lut 2012, 19:51 
VIP Member
Awatar

phillip pisze:
:spoko:

Czy teraz nadal myślisz, że pomyliłem działy?

Jesteś przekonany o tym, że "każdy posługuje się umysłem - wszystko jest umysłem"

Nikt nie posługuje się umysłem, bo nikogo nie ma.

Czy teraz nadal myślisz, że pomyliłem działy?

To była prowokacja. Nie, nie mi osądzać, czy pomyliłeś działy czy nie.

phillip pisze:
Napisz coś na temat. Czytałeś go?

Cały czas piszę na temat. Pytanie jak ty rozumiesz udzielane na niego odpowiedzi.
Ale szukaj, szukaj... "po nitce do kłębka"... mooooże kieeeeedyś znajdziesz coś co cie usatysfakcjonuje...

phillip pisze:

Aha.

phillip pisze:
To była prowokacja. Nie, nie mi osądzać, czy pomyliłeś działy czy nie.

Prowokacja? Aha. A może jednak ty teraz po prostu nieudolnie próbujesz się tłumaczyć?
A prawda, ty nie posługujesz się umysłem...pfff

Poprawka:
Nie każdy posługuje się umysłem tylko, świat jest postrzegany przez zmysły.

BioSine pisze:
A prawda, ty nie posługujesz się umysłem...pfff

Kto?

Proponuję wszystkim spojrzeć chłodnym okiem na to jaką rolę Phillip tutaj odgrywa...
I jeżeli taką sieczkę robi także na forum "bramaoświecenia" to wolałbym was przed nim ostrzec - bądźcie uważni.

Przykład:

phillip pisze:
[...]Umysł jest. [...]

phillip pisze:

phillip pisze:
Każdy posługuje się umysłem

phillip pisze:

phillip pisze:
Wszystko jest umysłem

...........................................
phillip pisze:
Kto?

Ostatnio mówiłeś, że jesteś trollem więc nie będę tego podważał.

phillip pisze:
Witam, mam nadzieje, że mnie przywitacie. HAHA Dopiero zaczynam trolować muszę się jeszcze dużo nauczyć!

tchórz

phillip pisze:
tchórz

tylko na tyle cie stac trollu?

A do czego obaj dążycie (Philip i Biosine), bo się gubię już w tym wszystkim?

BioSine do niczego nie dąży, ucieka od prawdy wyrzucając obrazy z głowy, biorąc je za rzeczywistość :)

phillip pisze:
BioSine do niczego nie dąży, ucieka od prawdy wyrzucając obrazy z głowy, biorąc je za rzeczywistość :)

Pierdolenie jak zwykle...

<em>phillip</em> pisze:
Nie chodzi o to abyś wyszedł z tego tematu z wiedzą ale o samo poszukiwanie, które przekłada się później na doświadczanie.

Jeśli ktoś czegoś poszukuje to z reguły, nie czyta "kłótni". Takie subiektywne wrażenie sprawia ta wasza rozmowa, jakby była to własnie kłótnia - mówię tylko to co widzę. Ale nie neguje tego tylko co to ma dać?

Ktokolwiek pisze:
Jeśli ktoś czegoś poszukuje to z reguły, nie czyta "kłótni". Takie subiektywne wrażenie sprawia ta wasza rozmowa, jakby była to własnie kłótnia - mówię tylko to co widzę. Ale nie neguje tego tylko co to ma dać?

Przeczytaj uważnie całą stronę, skup się.

Bzdura, nikt tego nie potrzebuje czytać. Nie ma, żadnego 'ja' po za koncepcją w umyśle, która nie wskazuje na nic prawdziwego. Wystarczy zmierzyć się z tym, być szczerym i obserwować, czy to prawda. To wszystko.

Philip, a świadomość? Ja twierdze, że świadomość jest nawet na to wskazuje moje doświadczenie osobiste.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

@BioSine

To co on robi jest zwykłą zabawą słowną. Język i symbolika, którą się posługuje jest punktem granicznym jego doświadczania. Wydaje mu się, że jak zestawi ze sobą kilka wyrazów na forum/ w głowie, których ustalony sens przyjął bezkrytycznie gdy jego ciało rosło, a sieci neuronowe rozwijały to dozna oświecenia. :lol:

Co jeszcze potrafi świadomość?

phpBB [video]

phillip pisze:
Bzdura, nikt tego nie potrzebuje czytać. Nie ma, żadnego 'ja' po za koncepcją w umyśle, która nie wskazuje na nic prawdziwego. Wystarczy zmierzyć się z tym, być szczerym i obserwować, czy to prawda. To wszystko.

Bzdurę to ty masz wyrytą na czole... :lol:

Yamakusa pisze:
@BioSine

To co on robi jest zwykłą zabawą słowną. Język i symbolika, którą się posługuje jest punktem granicznym jego doświadczania. Wydaje mu się, że jak zestawi ze sobą kilka wyrazów na forum/ w głowie, których ustalony sens przyjął bezkrytycznie gdy jego ciało rosło, a sieci neuronowe rozwijały to dozna oświecenia. :lol:

Nie wiem czy to zabawa czy nie, nie mniej jednak ja mam z tego niezłą polewę a i czasem też sobie "pokrzyczę"... a co :D przecież podobno "nikt nie istnieje" więc i "nikt tego nie czyta" hahaha :lol:

Ktokolwiek pisze:
Philip, a świadomość? Ja twierdze, że świadomość jest nawet na to wskazuje moje doświadczenie osobiste.

Co sprawia, że jesteś świadomością?
Sprawdź czy ty jesteś świadomością, czy świadomość jest bez żadnego ja/moja.
Pozdrawiam

1)Jajco :geek: (zastanów się czemu tak odpowiedziałem)
2)Co do drugiego pytania:
Sprawdziłem.

Życia nie oszukasz, dlatego jeszcze wytrze sobie Tobą twarz :D

:z jęzorem: Nikogo nie oszukuje, nawet życia.

Jeżeli to co mówię jest prawdą to Ci nie ucieknie. Weź to na luz, kop głębiej, zweryfikuj do końca, obserwuj czy tak jest jak zweryfikowałeś. Proste

Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Ktokolwiek napisales - sprawdzilem.
Zobacz ze ten kto sprawdzil juz nie istnieje, bo skoro sprawdzil to rzecz dziala sie w przeszlosci. Skoro ten kto sprawdzil juz nie istnieje to czy ten co teraz sprawdza istnieje? Bedzie on w przyszlosci przeszloscia. Zobacz czy w ogole ktos jest teraz. Sprawdzaj zawsze swiezo.
Nie spoczywaj na laurach ze stwierdzeniem - sprawdzilem. - jest to martwe stwierdzenie. To co jest jest żywe.

Nie istnienie to pojęcie hipotetyczne, tak naprawdę wszystko istnieje. Mamy całość istnienia i w tej całości nie może zaistnieć nieistnienie... Ale próbujcie dalej udowodnić, że nie istniejecie potrwa to jakąś wieczność. Skoro nie istniejesz to jakim cudem zawierasz się w istnieniu?

Awatar użytkownika

Wszystko istnieje teraz. Kto postrzega istnienie? To nie jest pytanie oczekujace odpowiedzi.

Zielonegrabie pisze:
Wszystko istnieje teraz. (...)

Cytuje ciebie: Zobacz ze ten kto sprawdzil juz nie istnieje, bo skoro sprawdzil to rzecz dziala sie w przeszlosci.
Sam mówisz, że wszystko istnieje teraz, więc przeszłość, przyszłość, teraźniejszość również istnieje w teraz. Więc jeśli wydaje ci się, że coś działo się w przeszłości to tylko pozory liniowości naszego czasu i specyfiki tego wymiaru.

No i teraz istniejesz jako historyjka wynikająca z tej postrzegania tego co było.

Więc istniejesz czy nie? Bo skoro wszystko jest w teraz to istniejesz równolegle z każdym możliwym zdarzeniem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]