Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 lis 2019, 5:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree

witam,
jest może gdzieś jakaś klasyfikacja Istot działających na planie astralnym lub poza naszym wymiarem?
Bardziej klasyfikacja Istot zamieszkujących dalsze wymiary, niż Istot które sobie "bywają" jak np Reptilianie. Albo klasyfikacja uwzględniająca taki podział?

Pozdrawiam
bash

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 paź 2013, 15:05 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Tylko jak zaszufladkować nieskończoność?

Robert Monroe w swojej trylogii opisywał poszczególnych "mieszkańców" planów astralnych. Tych bliskich i tych dalszych. Bardziej szczegółowych opracowań tematu nie widziałem. I raczej nigdy takich nie będzie, bo jest tych istot taka różnorodność, że głowa mała. Czasami nie wiesz, czy to świadome, czy to tylko forma energii, myślokształt, czy to demon, czy zmarły rok temu sąsiad. Może nowe gatunki rodzą się tak szybko, ze nie nadążyłbyś z ich liczeniem. Nie uważam, żeby możliwe było całościowe spojrzenie na astral. W ogóle gdzie się on zaczyna, a gdzie kończy?

Głowa może mała, ale jak już nie masz głowy to i ogarniesz :)
W sumie racja, poza tym tak myślę, że w ciele, słowami wielu rzeczy nie opiszesz.

Może znajdę odp u Monroe'a.
Dziękuję :)

-- 28 paź 2013, 21:50 --

na innym forum znalazłam wypowiedź robercik101:

To jest pytanie które męczy mnie już od dawna i nigdy nie przypomniałem sobie aby go opisać :)
Dotyczy ono jednej części jego trylogii "Dalekie Podróże"
Otóż Monroe spotyka w mniej wyższą istotę energetyczną, która poszukuje swojego przyjaciela, który postanowił zostać człowiekiem;

Cytat:
(Nie miałem zamiaru cię popychać.) Istota, która przed chwilą mnie zatrzymała, wibrowała i była otwarta. (Twój ident jest prawie taki sam jak kogoś innego, miałem percept, że jesteś tym kimś.)

[...]

ComfortablyNumb:
AA (przyjaciel) poprostu wciągtnał sie w wir ziemskich wcieleń i w nim sie zagubił. To wszystko jest dziwne i ciekawe.

czy ktoś mógłby mi coś więcej o tym powiedzieć? W sensie o szukaniu przyjaciół między wymiarami.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

bash1 pisze:
witam,
jest może gdzieś jakaś klasyfikacja Istot działających na planie astralnym lub poza naszym wymiarem?
Bardziej klasyfikacja Istot zamieszkujących dalsze wymiary, niż Istot które sobie "bywają" jak np Reptilianie. Albo klasyfikacja uwzględniająca taki podział?

Pozdrawiam
bash

Cześć,

doskonała klasyfikacja z podziałem na różne plany- nie tylko astralny: http://franzbardon.pl/ksiazki/pme/

Oczywiście za ewentualny kontakt z nimi bierzesz się po przerobieniu co najmniej 8 kroków wcześniejszej książki: "Wtajemniczenie do hermetyzmu".

Pozdrawiam

wwwodz,
dziękuję, zabieram się do czytania :)

Awatar użytkownika

No faktycznie jest :) Dziękuję wwwodz. Drukarka idzie już pełną parą.

Obrazek

Polecam ;)

WaterFlow,
o hoho, nie wiem czy to znajdę. "Głupiego" Monroe nie ma w bibliotece (wojewódzkiej!). Ale będę szukać.
Dziękuję za tą pozycję :D

-- 29 paź 2013, 15:02 --

może mi ktoś jeszcze na szybko wytłumaczyć, o co chodzi z tym szukaniem się po wymiarach i zakręceniu się w bytowanie w człowieku? Nie chcę zakładać osobnego postu na to, bo pewnie da się to wyjaśnić w jednym zdaniu. Czy w ogóle tworzeni jesteśmy w parach lub coś takiego? Czy "parę" niektórzy znajdują w jakiś okolicznościach?

Awatar użytkownika

W parach raczej nie, ale w pewnych cechach bywamy do siebie mniej, lub bardziej podobni, a podobieństwa tworzą relacje, sympatię.
O ile dobrze pamiętam poszukiwany kolega zapętlił się w dosyć ciekawy sposób, gdyż po wcieleniu się w mężczyznę chciał doświadczyć jak to jest być kobietą. Po tym znów w mężczyznę, bo nie pamiętał, że już nim był. I tak w koło macieju.

marek.p,
rozumiem.
Biedny ten kolega... mam nadzieję, że jego kumpel po drugiej stronie nim potrząsnął. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Kolejny dowód na to, że amnezja, ślepota i totalne upośledzenie w ciele są szkodliwe :D Może i dużo dzięki temu się nauczysz i rozwiniesz, ale co jak zapętlisz się w taki sposób?
Muszę koniecznie przeczytać tą książkę, zaciekawiła mnie :)
Dziękuję za odpowiedź marek.p :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]