Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 lis 2019, 13:18

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kim jest Jahwe?
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

W Biblii oryginalnej wystepuje to imię. Jak twierdzą niektórzy jest ono imieniem Stwórcy objawionym nam poprzez tetragram YHWH - ,,Ja jestem, który jest". Z jakichś jednak powodów,imienia tego zapomniano i zastąpiono je Adonai, Pan itd. Imię to nasza identyfikacja, to ważna dla nas sprawa, gdyż opisuje nas. Jak istnieć nie nazywając się będąc no name? Oczywiście czytałem na ten temat sporo, wysłuchałem św.Jehowy, niepokoi mnie jednak to zapomnienie, ta niepewność czy aby jest to właściwe imię?
Ciekawie, lecz negatywnie wypowiadają się tu numerolodzy.
Jakie jest Wasze zdanie - co Wam wiadomo? Przecież to ważna sprawa- do kogo się zwracamy i jak.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Kim jest Jahwe?
: 07 lis 2012, 6:16 
VIP Member
Awatar

Perfect Master * 5th Degree

Zobacz tą prezentację, później obejrzyj wykład Heisera, rozmowę Davida Icka z Credo Mutwą i Arizoną Wiedler.
http://hotfile.com/dl/144338685/23b1307 ... .ppsx.html

Etymologia tego słowa to płynna transformacja jaka zaszła pomiędzy zmieniajacymi się w owym czasie językami

Latin JESUS = Arameic JEHOWAH (dosłowne tłumaczenie)
Jezus = Zeus = syn Kronosa pożeracza dzieci chodzi tu o Jowisza który jest synem Saturna.
Nie mylić Jezusa z Chrystusem czyli z oryginalnym KRIST-HLA którego potem podzielono na
KRIST oraz ALLAH.

Niesamowita jest Twoja wiedza Farmer.
Pytanie kim jest KRIST i SOFIA. Jak napisałeś winnym watku na tym forum ,,będąc istotami niebezpiecznymi dla wszystkich innych, skazanymi na niechybną samo destrukcję, zwróciliśmy na siebie uwagę dwóch EONÓW mieszkających w PLENOMIE. Tzn. dwóch istot plazmatycznych zamieszkujących plazmatyczne centrum naszej galaktyki. Te dwa EONY to KRIST i SOFIA."
Kim są EONY, co to jest PLENOM,kim są istoty plazmatyczne? Żyłem w świadomości, że Bóg Ojciec - wg niektórych o imieniu Jahwe, wysłał nam na pomoc swojego syna o imieniu greckim Jeshua (łac. Jezus), zwanym też Emmanuel,aby odkupił on tenże grzech pierworodny. Jak rozumiem, owe dwie istoty plazmatyczne same z siebie,postanowiły uratowac nas od unicestwienia przez Boga Stwórcę - JAHWE?
Pytanie dlaczego to zrobiły i jak przekonały JAHWE,że ten eksperyment " cywilizowania nas"uda się?Czy dano nam szansę istnienia po koniec czasu,czy też odwleczono tylko egzekucję, gdyż nie ma dla nas ratunku - tak jesteśmy upadli i zdegenerowani (wg mnie bardzo upadliśmy i wśród ludzi mało jest ludzi). Skoro też jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boże, to...czyje JAHWE, czy kogo innego -a jeśli tak to kogo?

@Szaweł poczytaj sobie teksty gnostyckie to się wszystkiego dowiesz.
Według gnozy Jahwe przedstawiany jest w negatywnym świetle. Jako przywódca Archontów.
chociażby w Hipostazie Archontów http://www.pistis.pl/component/content/frontpage/frontpage?template=socinian&start=10
:hejka:

i przeglądnij materiały które ci podałem.

"Ich najwyższy jest ślepy. Z powodu swej mocy, swej niewiedzy i swej wyniosłości powiedział w swej mocy tak: "Ja jestem bogiem i nie ma nikogo poza mną""

Dotarełm poprzez zał. link do tekstu gnostycznego,wg którego: "Los człowieka, przeciwnie do tradycyjnej interpretacji, wg Hipostazy Archontów nie jest karą za grzech, lecz wolą władców tego świata (archontów), sił przeciwnych Bogu Pełni: "Wyrzucili ludzi na wielkie doświadczenia i cierpienie życia, aby ich ludzie stali się światowymi i aby nie mieli czasu, by zająć się oddaniem duchowi świętemu." Charakterystycznie dla gnozy, człowiek swój ciężki los nie ponosi w następstwie kary i błędu pierwszych rodziców, lecz w wyniku kosmicznego spektaklu i woli sił ciemności, które wplątują go w ziemski znój. Gnoza wyzwala od kosmicznego losu (gr. heimarmene), który zgotowali człowiekowi Samael i jego archonci."
Wynika z niego, że jesteśmy we władzy "sił przeciwnych Bogu Pełni" ,co więcej nasz los "nie jest karą za grzech, lecz wolą władców tego świata (archontów)."
Jeśli tak, to decyzja o zerwaniu jabłka z drzewa poznania dobra i zła, nie była sprawczą kary dla ludzi. A skoro tak, to nie cierpimy z woli Boga - Stwórcy.
Watpliwości więc budzi czy Jezus Chrystus (jak rozumiem KRIS i SOFIA), odkupywał nasz grzech. Zaczynam się trochę gubić - próbuje logicznie to poskładać. Jaka wiec była rola Chrystusa? Wydaje się, że KRIST i SOFIA po stronie Boga Pełni, aby nas ratować, sprzeciwiły się władcom tego świata (archontonom) po stronie.....Zachodzi pytanie kim jestw tym JAHWE? Czy to Samael? Pojawia się też kwestia Elochim (l. mn.), które mogą być zarówno archontami, jak i KRIST i SOFIA, abstrahując od Anu, Enlil Enki nazywanego Samuel.

Jeśli chodzi o samą postać Jahwe...to trochę czasu poświęcam temu na swoich wykładach

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sama postać Jahwe nigdy nie istniała...pierwotnie jako odrębne bóstwo,
to cała praca doktorska Heisera. Kluczem jest religia Ugarycka...stamtąd pochodzi tzw Rada Bogów
składająca się z EL i Balla...wszystkie przymioty w Starym testamencie dotyczące Jahwe w rzeczywistości dotyczyły Balla w Ugaryckiej religii...potem zostało to rozmyte i zastąpione JAHWE.
W rzeczywistości wszyscy są "Wężowi", "Lśniący"...to bardzo skomplikowane i trudne.

Tutaj prezentacja Dr Heisera o koncepcji Boga w ST.

http://www.thedivinecouncil.com/TacomaSUNDAY.ppt

jako uzupełnienie proponuje obejrzeć wykład Dr Heisera
phpBB [video]

Wykład dr Heisera jest mi oczywiście znany,choć jest bardzo skomplikowany w zrozumieniu. Chyba mam za mało wiedzy aby go prawdłowo zrozumieć.Kościół Katolicki w pewnym momencie historii, zawahał się co do biblijnego imienia Boga Stwórcy świata. Nagle przestał nazywać go Jahwe, a zastapił określeniami Pan, Adonai itp. Czyżby chrześcijańcy badacze biblii ustalili,że coś jest nie tak bowiem imię to nie określa Boga Ojca, lecz... "W rzeczywistości wszyscy są Wężowi", "Lśniący"...to bardzo skomplikowane i trudne."
Czy to oznacza to, że Świadkowie Jehowy oddają część i wyznają kult El lśniącej istoty z ...plemienia wężowego. Jesli wszyscy nasi dawni Bogowie i obecny monoteistyczny - judeochrześcijański są "Wężowi", "Lśniący", to oznacza to, że m.in. Erich von Daniken, ma rację,że czcimy byty z innej cywilzacji naszego lub innego wymiaru. Jesli dla gnostyków Jahwe to Bóg, któremu się zdawało,to jeśli mają rację, Św. Jehowy są w ogromnym błędzie.
Jak ma się do do tego KRIST i Sofia,o których dr Heiser nie wspomina.

Provost and Judge * 7th Degree

Cytuj:
Czy to oznacza to, że Świadkowie Jehowy oddają część i wyznają kult El lśniącej istoty z ...plemienia wężowego. Jesli wszyscy nasi dawni Bogowie i obecny monoteistyczny - judeochrześcijański są "Wężowi", "Lśniący", to oznacza to, że m.in. Erich von Daniken, ma rację,że czcimy byty z innej cywilzacji naszego lub innego wymiaru. Jesli dla gnostyków Jahwe to Bóg, któremu się zdawało,to jeśli mają rację, Św. Jehowy są w ogromnym błędzie.

Imię JHVH "zniknięto" z Biblii w XX wieku.
Chrzescijanie, włączając katolików nie tylko swiadkowie Jehowa czczą boga o tym imieniu. Katolicy są z premedytacją oszukiwani. Chrześcijanie biorą też udział w mistycznej uczcie kanibalistycznej i popierają składanie ofiar z ludzi.

Filiżanka pisze:
Chrzescijanie, włączając katolików nie tylko swiadkowie Jehowa czczą boga o tym imieniu. Katolicy są z premedytacją oszukiwani. Chrześcijanie biorą też udział w mistycznej uczcie kanibalistycznej i popierają składanie ofiar z ludzi.

Tu trochę na wyrost powiedziałaś z tym składaniem ofiar z ludzi. W sensie energetycznym to chrześcijanie podobnie jak żydy i muzułmanie to się składają w ofierze nawet o tym nie wiedząc.
Ale jeśli chodzi o msze św. to jakby nie patrzeć to składają Jezusa w ofierze. To miało nawet tak nazwę specjalną tylko nie mogę teraz tego znaleźć. Takie składanie "boga w ofierze".

@Szaweł jak chcesz żeby ci się rozjaśniło trochę w głowie. To najpierw poczytaj sobie historię Biblii. To co jest uznawane przez kościół nazywa się biblią kanoniczną. Ewangelie które są w niej zawarte są tak dobrane żeby ukazywały Jezusa jako Boga. Jest to celowy zabieg kościoła nie tylko katolickiego żeby mieć uwiarygodnienie i podstawę do istnienia religii chrześcijańskiej.
Obok Biblii kanonicznej uznawanej przez kościół jako pismo święte napisanej pod natchnieniem bożym ( z tym natchnieniem bożym to kwestia wiary a nie twardych dowodów) Istnieje olbrzymia ilość tekstów apokryficznych (ewangelii, listów i rękopisów) nie uznawanych przez kościół katolicki jak również prawosławny za natchnione- kanoniczne. Ponieważ ukazują Jezusa jako człowieka Lub stoją w sprzeczności z doktrynami kościoła
W tekstach apokryficznych znajdują się również teksty gnostyckie.
Z historycznego punktu widzenia apokryfy jak i ewangelie kanoniczne które opisują życie i działalność Jezusa są źródłami pisanymi subiektywnie. Dla jednych autorów Jezus uchodził za boga dla drugich już niekoniecznie. Kościół natomiast powybierał sobie teksty które ukazywały Jezusa jako Boga co w nieimaniu kościoła dawało podstawę do istnienia religii i oddawania czci Jezusowi jako Bogu.
Biblii kanonicznej teksty są tak dobrane żeby kościół mógł wprowadzać sobie różne dogmaty. Niektóre dogmaty kościoła stoją nawet w sprzeczności z biblią kanoniczną. Chociażby niepokalane poczęcie NMP.
Jeśli to zrozumiesz, będzie ci łatwiej z całą resztą i dostaniesz odpowiedzi na swoje pytania.
Pozdrawiam :bużki:

Szaweł pisze:
Czy to oznacza to, że Świadkowie Jehowy oddają część i wyznają kult El lśniącej istoty z ...plemienia wężowego. Jesli wszyscy nasi dawni Bogowie i obecny monoteistyczny - judeochrześcijański są "Wężowi", "Lśniący", to oznacza to, że m.in. Erich von Daniken, ma rację,że czcimy byty z innej cywilzacji naszego lub innego wymiaru.

Nie tylko oni...KAŻDA RELIGIA NA ZIEMI czciła Wężowe Bóstwa...(Reptiliańskie) od początku ludzkich dziejów...

Przykład współczesny WATYKAN, po łacinie "VATIS" +"CAN" co oznacza "Czczony- profetyczny Wąż" Herbem Watykanu jest smok...Dragon...

Obrazek

Obrazek

Chrześcijanie to nic innego jak kontynuacja kultu Mitry...w prostej linii od całej reszty innych religii.
Ja widac na powyższych slajdach w imionach Boga..ma wiele imion od Abraxas aż do Mitry...samo Jahwe to nie imię...tylko skrót...Także stwierdzenie że coś się stało w XX wieku bo zniknęło imię z Biblii to nieprawda bo występuje tam nie raz.

Ciekawa jest też żona Balla (później w Izraelu adaptowana do Jahwe)

Obrazek

Wizerunek znany we wszystkich kulturach na planecie na przestrzeni całej historii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podobnie jak i wizerunek "Matki Boskiej" który ma tyle wspólnego z chrześcijaństwem co nic...
a dlaczego ? Bo coś takiego jak chrześcijaństwo nie istnieje jak nowa odrębna religia...TO CAŁY CZAS KULT WĘŻA

Obrazek

i pierwowzór matki Boskiej = Izyda

Obrazek

a jak mało ? to cofnijmy się do Sumeru...

Obrazek

Rozpaprywanie Chrześcijaństwa jako osobnego tworu to błąd.

Obrazek

To nakrycie głowy to...mitra.
Z przerażeniem zapoznałem się z tą informacją,gdyż jeśli jest ona prawdziwa, to potwierdza,że religia chrześcijańska czci falszywego boga (wężowe plemię) a na dodatek każda msza jest celebrą ofiary na rzecz Repitalian. Istotą tej religii jest...kontrola nasi sprawowanie nad nami władzy,abyśmy nie zroumieli ani kim jesteśmy ani prawdziwej natury rzeczywistości. Symbolika węża rzeczywiście jest obecna wszędzie,od tysięcy lat, ponoć za sprawą dobrego Enki (tez chyba Reptyla lub Annunaki) Fakt,że stolica Apostolska - centrum władzy ma w herbie smoka,jak też co onzacza nazwa Vatican, utwierdzamnie w przekonaniu,że coś jest nie tak i jestesmy zmanipulowani.

Secret Master * 4th Degree

sporo napisalescie, ale zaden z was nie zblizyl sie do sedna sprawy. ten o ktorego sie pytasz nie zadnym bogiem, to tylko symbolika, bo ten zydowski to YHYH, uosobienie saturna, z drzewa zycia ten po lewej czyli energia ujemna, co wiecej podpinajac w to znaczenie astologiczne jest to koniec wedrowki energi wezowej, manifestacja a walorach energi kardynalnej, ziemksiej ( a zatem struktura). W hinduizmie kojarzone z 6 czakra - trzeciego oka a zatem most laczacy swait materialny z duchowym( ta plaszczyzna na ktora sie trafia po smierci ciala materialnego(ziemskiego) ale YHYH laczy sie EHIEH - Metatron najwyzszy a to juz jest pozaczlowiekiem, jak widac jest to jedna z 3 drog do Boga - wiara , sa jeszcze dwie nadzieja(JAH) i milosc(YHVH - elohim) - smieszne bo o tym jest w ewangeli. Zatem zydzi idaja kult wezwoej energi - kundalini, 6 czakr 2 weze wspinajace sie po kregoslupie - w egipcie wyrażone przez sym,bol laskie merkurego poznbiej zadaptowane przez grekow. A teraz zaleznosci - jesli wezmiesz drzewo zycia z zudowskiej kabalah i wezmiesz kolorystyke to ostatni najwyzszy sephirot jest bialy- tak samo jak 7 czakra w hinduzimie( ta jest poza wezem juz), teraz idealny przyklad ducha bedecego w jednosci z bogiem - czyli pod wplywem laski ducha swietego - obraz - jezu ifam tobie , dostepny w wiekszosci kosciolow.

Ciekawe jak się to ma do ruchu planet które krążą po wstecznych orbitach i pochylonym pod znacznym katem orbitach względem siebie..te rysuneczki to taka sama bzdura jak atomy zbudowane z kulek. Co ma wspólnego to z istotami przybyłymi z gwiazd które są opisywane w legendach wszystkich plemion...ja to się ma do Religi... ? Jak piernik do wiatraka...i co to ma wspólnego z tematem, bo moim zdaniem nic...przy okazji...od kiedy światło jest falą ? Z tego co wiem to rysunek przedstawiający nić DNA daleki jest od tych schematów. Dalej... punkt odniesienia decyduje o kształcie. Ruch po orbicie nie ma nic wspólnego z takim kształtem...tym bardziej że wszystko się rusza i określenie punktu odniesienia jest czystą matematyczną fikcją...tak jak matematyka Euklidesa. Jak to ma się do okultyzmu...ofiar...symboliki ? nijak... Może w kolejnym temacie zestaw mniej bezsensowne rzeczy...
Ouroboros nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś...

Terminy starożytne dotyczą grupy Wężowych..gadzich...okrutnych istot, które żądały ofiar z krwi..z ludzi. Inny termin to zmiennokształtne. Idąc tak mętną logiką to udowodnij co to ma wspólnego z kulturami na ziemi...bo nie wiem...i nikt tego nie wie...co to ma wspólnego ze sobą...

seiw83 pisze:
sporo napisalescie, ale zaden z was nie zblizyl sie do sedna sprawy. ten o ktorego sie pytasz nie zadnym bogiem, to tylko symbolika, bo ten zydowski to YHYH, uosobienie saturna, z drzewa życia

Skąd wytrzasnąłeś te bzdury proszę o podanie źródeł
Cytuj:
sa jeszcze dwie nadzieja(JAH) i milosc(YHVH - elohim) - smieszne bo o tym jest w ewangeli.

Z tego co wiadomo Elohim w języku hebrajskim to liczba mnoga dotycząca niehebrajskich bogów...
nie ma to nic wspólnego z Yahwe ...Nic. Przy okazji proszę o podanie słownika z jakiego korzystałeś i gdzie istnieje takie tłumaczenie...

dalej ..i ładnie olałeś sprawę pochodzenia religii Izraela czyli Ugarytu...jak potem można ładnie i całkowicie bez sensu pisać....ale to tylko całkowita fikcja...tym się rożni wiedza archeologiczna i historyczna od ezoterycznego bełkotu o czakrach...

Moim zdaniem Jahwe to Jabulon i bynajmniej nie chodzi mi o Credo Mutwe który o nim wspominał.
Ale to jest tylko moje zdanie.

Jest rzeczą niepojętą,że po kilku tysiącach lat, historiografia judeo - chrześcijańska,nie jest w stanie dać jedoznacznej odpowiedzi o osobie (-ach), imieniu,tertagramie który pojawia się w biblii wielokrotnie i nagle w XXw. jest przez KK zastępowany wyrazem Adonai, lub Pan. Sprawa nazw własnych - imion ma kluczowe znaczenie dla identyfikacji - who is who? Jaka była przyczyna w XX w. zmiany postawy KK w tej sprawie?
Oto mamy niejasny przekaz biblijny z którego nie możemy się zorientować w tak elementarnej kwestii. ,,Nie będziesz miał cudzych bogów przede mną" http://www.vismaya-maitreya.pl/kryzys_d ... .html,albo ,,jestem bowiem bogiem zazdrosnym..."
Cokolwiek dziwne zalecenia, a w zasadzie żądania, jak na emanację Miłości. O co tu chodzi?
http://www.teologia.pl/m_k/prz-02.htm
Może jednak istota sprawy jest moment historyczny, w którym zasada ta zostaje wyrażona,czyli czas panowania wielu bóstw i błądzenia ludzkości poprzez oddawanie im czci?. Nie jest wykluczone,że nie dało się dotrzeć do współczesnych inaczej niż m.in. grożbą - inaczej by nie zrozumieli. Pytanie generalne jest jednak aktualne - kim jest Jahwe,czy jest to imię Boga Stwórcy, który posłał nam na pomoc Jezusa Chrystusa (być może tożsamego z KRIST + SOFIA= KRISTOS).Wg oficjalnej wersji : ,,gr. Iēsoús < hebr. Yě(hô)sű‵a, ‵Jahwe zbawieniem', skrócone do Yěsű‵], Jezus z Nazaretu, ur. ok. 8/7 p.n.e., zm. 7 IV 30 n.e. (?), założyciel i centralna postać religii chrześcijańskiej, która uważa go zarazem za człowieka i wcielonego Syna Bożego. Imię Jezus określa go od strony człowieczeństwa, natomiast miano Chrystus (gr. Christós, Pomazaniec, tłumaczenie słowa Mesjasz) oznacza w teologii imię Boga—człowieka. Treść wiary chrześcijańskiej w J.Ch. całościowo ujmuje chrystologia". Nie jest wykluczone, że etymologia powyższa prawidłowo identyfikuje Jezusa Chrystusa (niekiedy zwanego Emmanuel) z Jahwe - Ojcem, do którego Jezus wielokrotnie się zwraca. Nie mogę sięjednak pozyć odczucia,że przez dwa tysiącecia, nie udało się utalić jednoznacznej prawdy,która ma nas ...wyzwolić? A może wiecznie mamy wierzyć i zarazem...szukać tej prawdy bo to jest istotą naszego tu....istnienia?

,,w. 28-29 Tomasz Mu odpowiedział: ‘Pan mój i Bóg mój!’ Powiedział mu Jezus: ‘Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli’.

Reakcją Tomasza na pokorną i pełną miłości postawę Jezusa jest wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Termin „Pan” (gr. kyrios) stanowi tłumaczenie hebrajskiego imienia Bożego JHWH. Po raz pierwszy na kartach Ewangelii Jezus nazywany zostaje przez jakąś osobę Bogiem. Wcześniej spotykaliśmy Jego określenia jako Syn Boży, jako Syn Człowieczy, Syn Jednorodzony. W świetle wiary Jezus staje się bardzo bliski Tomaszowi. Wyraża to zastosowanie zaimka osobowego „mój” wskazującego na związek uczuciowy. Wiara Tomasza zrodziła się dzięki widzeniu Pana, jednak Jezus podkreśla, że szczęśliwymi są ci, którzy nie widzieli a uwierzyli. Ich wiara polega nie na bezpośrednim widzeniu Pana, lecz na świadectwie pierwszych uczniów, którzy widzieli Zmartwychwstałego. Należą do nich chrześcijanie od drugiej generacji uczniów aż po dzień dzisiejszy. Wiara w Jezusa jako Pana i Boga jawi się w tym kontekście jako wielki skarb gwarantujący szczęście człowieka. Świadectwo pierwszych uczniów zostaje wyrażone w prologu Pierwszego Listu św. Jana – J 1,1-4 To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce - bo życie objawiło się. Myśmy je widzieli, o nim świadczymy i głosimy wam życie wieczne, które było w Ojcu, a nam zostało objawione - oznajmiamy wam, cośmy ujrzeli i usłyszeli, abyście i wy mieli współuczestnictwo z nami. A mieć z nami współuczestnictwo znaczy: mieć je z Ojcem i Jego Synem Jezusem Chrystusem. Piszemy to w tym celu, aby nasza radość była pełna.
Na skutek apostolskiego przepowiadania wierzący mogą z głęboką wiarą oczyma swej duszy kontemplować boskie oblicze Syna. W ten sposób powstaje głęboki związek wiary każdego z nas z wiarą pierwszych uczniów Jezusa. Mocą tej wiary jesteśmy wezwani jak pierwsi uczniowie do dawania świadectwa całemu światu, że Jezus jest Zmartwychwstałym Panem, który zwyciężył śmierć i obdarzył nas wiecznym zbawieniem.

w. 30-31 I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.

Ostatnie wersety stanowią pierwsze zakończenie Ewangelii św. Jana. Znajdujemy w nim informację, że głównym celem działalności Jezusa (czynienia znaków) jest wzbudzenie wiary. Słowo zapisane ma prowadzić wszystkich czytelników i słuchaczy do wiary w Jezusa jako Mesjasza i Syna Bożego. Słowo to jest świadectwem Apostoła, który słuchał nauki Jezusa, widział Jego czyny i doświadczał Jego obecności jako Zmartwychwstałego Pana. Na tym świadectwie chrześcijanie wszystkich czasów winni budować swoją żywą, osobową więź z Jezusem, który może być dostrzegany oczyma wiary. Jego obecność jako żywego i zbawiającego Pana zostaje zagwarantowana uczniom poprzez sakramenty święte. Jezus żyjący we wspólnocie Kościoła pragnie szczęścia i życia wiecznego dla każdego człowieka".
http://diecezja.lublin.pl/news,341

Farmer pisze:
A ci z policyjną mentalnością i z zoologicznym światopoglądem zniszczą swoje życie wyszukiwaniem "BIEGUNA NEGATYW" i polowaniem na węża.

Nie każdemu psu burek i nie każda linia narysowana na piasku patykiem przez dzieciaka to kult węża.
Więcej logiki w wypowiedzi i dowodów
Cytuj:
"Rysunki" które są dla ciebie bzdurą są przykładem w jaki sposób działa Wszechświat. Jest on energetyczną reprezentacją myśli JEDNEGO (lub Boga jak kto woli takie imię) gdzie energie (fale) przejawiają się w postaci WIRÓW i SERPENTYN, czyli smoków i węży mówiąc alegorycznym językiem starożytnym.

GDZIE ? UDOWODNIJ ! Przedstaw jakikolwiek dowód archeologiczny lub językowy na twoje tezy.
Konkrety a nie ezoteryczna gadka.

Proszę bardzo "Energia Elektryczną jako WĘŻOWA fala na której MAGnetyczne planety orbitują zgodnie z kątem fali który jest zależny od częstotliwości."

jak to się ma do egipskich i sumeryjskich glifów SRF zwanych "Czuwającymi" czy też "Lśniacymi"

Cytuj:
W zasadzie Twoja retoryka , szczególnie sposób w jaki odnosisz się do forumowiczów nie zachęca do dialogu z tobą. Takie jest odczucie nie tylko moje.

Chcesz coś udowodnić to rób to konkretnie...bo takie pisanie głupot jest zwykłym offtopem i nie dotyczy tematu. Takie gadki zaczynają się zawsze wtedy kiedy wymagam konkretów, dowodów precyzji informacji, logicznych uzasadnień a nie rozmytego bełkotu o wszystkim i o niczym ... a nie gadek w stylu ..."nie mam ochoty nic wyjaśniać"..a ja czytać takich bezwartościowych wywodów też nie mam ochoty. "Elohim=Emanuel" ..ludzie skąd wy takie bzdety wynajdujecie...środowisko internetowe jest pełne bajek, pustych sloganów, bzdur wyssanych z palca, tłumaczeń z kapelusza.
Będę wymagał i wymagam tylko i wyłącznie źródeł, dowodów,sensu logiki..a nie przypuszczeń snutych w ezoterycznym grajdołku.

redmuluc pisze:
Będę wymagał i wymagam tylko i wyłącznie źródeł, dowodów,sensu logiki..a nie przypuszczeń snutych w ezoterycznym grajdołku.

Popieram w 100% !! Różnych własnych filozofii czy wyssanych hipotez wszędzie aż naddto zwłaszcza w przepastnym necie, jednak konkretów popartych rzeczowymi badaniami i dowodami jak na lekarstwo..

Ps. Jak ktoś szuka w/w konkretów polecam zakup płytki z wykładami w Tucznie od Reda, której niedawno skończyłem słuchać z wielkim zainteresowaniem, ponieważ są tam poruszone dość dokładnie i obszernie sprawy na temat "Kim jest Jahwe"

redmulc tutaj masz jeden z wielu linkow, niestety po angielsku.http://www.themystica.com/mystica/articles/b/binah.html Rozne zrodla z ktorych korzystam ma w sobie rozne niescislosci literowe, ale idea jest podobna, izraelski jahwe nie jest tym (a w sumie nimi, reprezentacja elektrycznosci i magnetzymu, ognia i wody ktore sa budulem wszechswiata). Wiekszosc z tych ;bredni; to moje wlasne studia nad astrologia, drzewem zycia i joga oraz jej teoretyczna otoczka. Wezowe istoty to nic innego jak energia eteryczna, budulen naszego eterycznego ciala. Gdy wezmiesz sumbol zaczerpniety akurat z egipt - laska merkurego to znadzjdziesz tam dwa weze owijajace sie na lasce ze skrzydlami na wierzchu, jednak co wazne baza jest ta sama natomioast weze nie dochodza do skrzydel, ale koncza sie wczesniej, ta sama idea buduje drzewo zycia i tzw system czakr. inne symbole na ten sam problem. Ale ciagle to budowa, najwazniejsze dla ludzi jednak kryje się na samym dole calej tej symbolki, przedstawianej w rozny sposob w roznych kulturach. Jesli masz ochote sie spotkac i pogadac to zapraszaam.

Ewa nie jest zaskoczona pojawieniem się "węża", który do niej mówi, mało tego przekonał ją, że śmiało może zerwać i zjeść owoc z drzewa poznania dobra i zła,choć Bóg jej tego zakazał.
Jaki z tego wypływa wniosek
1. Ewa wie o istnieniu " weża", wie, że może on komunikowac się (mówić)
2. Wąż żyje/istnieje na Ziemi obok Adama i Ewy
Kim jest więc prawdawny wąż, czy plemię żmijowe,coż to za metafora,do kogo czego się odnosi, dlaczego zachęca do złamania prawa bożego?
Skąd u ludzi wszechobecna symbolika węża, czy smoka,a wręcz czczenie go?
Albo jest to metafora (czego), albo też chodzi o Repitalian,którzy sa zmiennokształtni a pierwotna ich forma jest bliska weżowej popularnie nazywanej gadzią
(choć wąż to płaz)?
Nadal pytam więc w tym kontekście o YHWH?

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Szawle, zachęcam do zapoznania się z informacjami od Johna Lamb Lasha:
phpBB [video]

Szaweł Najlepiej to ty weź stary testament. Przeczytaj go od deski do deski. Z absolutnym neutralnym nastawieniem. (tak jakbyś czytał książkę historyczną z elementami fantastyki) I zadaj te same pytania co tu zdajesz ale do tekstu. Na podstawie tekstów oceń działanie tego boga ( ale bez tego co ci w kościele czy na religii naopowiadali) I wtedy się dowiesz kto to jest i co on tak naprawe z ludźmi robił. To wszystko jest tylko trzeba pomyśleć trochę. Jak dalej nie będzie odpowiedzi to szukasz dalej w innych źródłach.
Widzę że oczekujesz gotowców ale to nie ściąga.pl. Każdy ma swoje zdanie na temat Jahwe. Bo już po swojemu jakoś do tego doszedł. Masz kilka zdań różnych ludzi każdy ci powie że ma racje. A ty dalej czekasz. Chcesz satysfakcjonującej cię odpowiedzi musisz do niej dojść sam.
Pozdrawiam

PS; wąż to stuprocentowy gad - pierwsza klasa podstawówki się kłania.

,,Pierwszy człon imienia – Jezus – to spolszczenie hebrajskiego ישוע, ישו Joszue, Jehoszua, skróconego do Yěšû, nadane przy obrzezaniu (por. Łk 2,21). Było znane także w Starym Testamencie. Nosił je następca Mojżesza Jozue (zob. Joz1,1) – w tradycji polskiej brzmi ono inaczej ze względu na szacunek i wyjątkowość założyciela chrześcijaństwa, lecz po hebrajsku ich imiona brzmią identycznie. Imię Jezus nosił również autor księgi Mądrości Syracha, z tego samego powodu nazywa się ją od imienia ojca autora[4]. W języku aramejskim ܝܫܘܥ ,ܝܫܘ Jeszua, stgr. Ιησούς - znaczy Jahwe jest zbawieniem. Drugi człon – Chrystus – określa mesjańską godność Jezusa z Nazaretu. Już w Nowym Testamencie stał się jakby jego drugim imieniem: (hebr.) Mesziah, stgr. Χριστός Christós - namaszczony, pomazaniec, mesjasz."

Mesjasz pochodzi od egipskiego "MESEH" co oznaczało "Namaszczony" świętym tłuszczem krokodyla...
Stąd pochodzi słowo Mesjasz i dawano je egipskim kapłanom. Chrześcijaństwo specjalizuje się w fałszowaniu historii i faktów wymyślając coraz to dziwniejsze brednie w celu "uświęcenia" swojego w większości egipsko ugaryckiego pochodzenia. To religia hybrydowa.

Awatar użytkownika

Dzięki Red jak zwykle konkretnie i wyczerpująco. Właśnie takiej wiedzy jestem głodny.
Chciałem sie odnieść do pytania "Kim jest Jahwe?"...
George Kavassilas twierdzi, że jest to największy gangster w naszym matriksie. Trochę go tam jedynie scharakteryzował pod względem ezo.

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Dobra rada zeby przeczytać ST nie jest to lekka lektura historyczna .
Pierwsze odczucie to poco tyle wojen przelwu krwi ,to tak na początek i trudno sie pogodzic
dlaczego gina ludzie w potopie i w Sodomie .
Dlaczego Bóg postepuje tak jak nam sie nie podoba przeciez nie ma w nim za grosz tolerancji a powinna chyba być.
Powinien inaczej spojrzec na tych rozbawionych , rozezśmianych pełnych radości ludzi a to ze maja inną orientacje seksualna no to co ,mało dzisiaj takich .
Bóg ktory rzuca nam sie w oczy z kart biblii ,to nie jest nasz sprzymierzeniec i jakby czujemy ze
z nami tez by tak postapił bo przeciez kimze my jesteśmy by nas ocalic ?

topola pisze:
Pierwsze odczucie to poco tyle wojen przelwu krwi ,to tak na początek i trudno sie pogodzic

Energia jako odpowiedź na wojny, przelew krwi. Złe myśli bywają destrukcyjne, jak i zjadliwe. Zależy z której strony patrzysz.

Woda jest symbolem nieświadomości...czy aby czasem potop ludzi nie był nałożeniem ograniczeń na człowieka, spętaniem go w nieświadomości własnej istoty?

Jest wiele pytań, jeszcze więcej odpowiedzi. Jedna rada istnieje, nie pytaj a zrozum. Pokorni będą wiedzieli.

Awatar użytkownika

Kosmiczny Podróżnik pisze:
topola pisze:

Energia jako odpowiedź na wojny, przelew krwi. Złe myśli bywają destrukcyjne, jak i zjadliwe. Zależy z której strony patrzysz.

Woda jest symbolem nieświadomości...czy aby czasem potop ludzi nie był nałożeniem ograniczeń na człowieka, spętaniem go w nieświadomości własnej istoty?

Jest wiele pytań, jeszcze więcej odpowiedzi. Jedna rada istnieje, nie pytaj a zrozum. Pokorni będą wiedzieli.

Wiem nie wiele a jak coś sie dowiem to sie okazuje ze wiem jeszcze mniej niz wiedziałam.

Energia odpowiedzia na wojny ,ale jaka energia skąd ? A co przed odpowiedzią co przed wojna i rozlewem krwi .
Mysli sa zjadliwe ale czy zawsze sa to nasze mysli czy wciskanie z innego źródła .
Nie wiedziałam ze woda jest symbolem nieświadomości , teraz wiem ,ale skad ta wiedza ?
Potop nałozył ograniczenia na człowieka ale jakiego człowieka o ile wiem Kryjówki kłamstwa zaleja wody i zmiecie grad . a woda ? Woda która Ja wam dam ugasi wszystkie wasze pragnienia .
Jesli tak patrzec to zalezy któa wode pijemy .
A cos więcej o tej wodzie nieświadomości mozesz napisac ?

topola pisze:
Energia odpowiedzia na wojny ,ale jaka energia skąd ? A co przed odpowiedzią co przed wojna i rozlewem krwi

Wojny są destrukcyjne globalnie, złe myśli, agresja, nienawiść są destrukcyjnie lokalnie. Człowiek który wpada w szał, po krótkim czasie się męczy, spokój skonfrontowany z tym samym problem jest bardziej korzystny dla nas, siły zostają na dłużej.

Energia naszej istoty, nas samych. Przyjmujemy m.in. pokarmy aby tworzyć energię, która kreowana jest przez dualny umysł i subiektywne postrzeganie, wyjście poza umysł jest wyjściem z kręgu dualizmu. Nie dążymy do dobra, nie czynimy przypadkowo zła, jesteśmy wolni ujarzmiając naszą energię.

Mysli sa zjadliwe ale czy zawsze sa to nasze mysli czy wciskanie z innego źródła

Wszystko zależy od naszego postrzegania, czasem te cechy z którymi utożsamiamy otoczenie są naszym fundamentem. Walcząc z otoczeniem zakopujemy ten fundament, mija czas a nasza pamięć już nie sięga fundamentu.

W tym świecie nie można być niczego pewnym- to jest straszne...ale do momentu kiedy nie zauważy się, że dzięki temu człowiek się zmienił, zaczął w nie wielkim procencie rozumieć rzeczywistość.

Nie wiedziałam ze woda jest symbolem nieświadomości , teraz wiem ,ale skad ta wiedza ?

W psychologii nieświadomość jest utożsamiana z obrazem wody, widzimy ją w śnie. Ludzie którzy mieli wkład w biblie, częstokroć wiedza ich pochodziła z wizji...Wziąłem to pod uwagę, że opis potopu jak innych w bibli może mieć znaczenie symboliczne.

Cytuj:
Potop nałozył ograniczenia na człowieka ale jakiego człowieka o ile wiem Kryjówki kłamstwa zaleja wody i zmiecie grad . a woda ? Woda która Ja wam dam ugasi wszystkie wasze pragnienia .
[/quote]

potop, woda, nieświadomość. człowieka, pełnego, świadomego swojej natury.

Pragnienia, człowiek przepełniony pragnieniami dąży do ich realizacji, blokadą jest m.in. ascetyzm czyli wyrzeczenie się posiadania wszelkich dóbr bo one są utożsamiane ze złem, zerwanie związków z przyjemnościami, bo człowiek dąży zazwyczaj do ich spełnienia, często za wszelką cenę nie wiedząc o tym- im bardziej, tym mniej świadomie, im bliżej tym dalej natury.

Dzielę się wnioskami, to nie są żadne prawdy. Każdy powinien odkrywać magię życia z osobna, wtedy jest ono magiczne.

Może wydawać się, że pisze to w 100% pewny, ale tak nie jest. Nie wiem czy kiedykolwiek będzie mi dane być pewnym. Poprzez obserwacje zrozumiałem istotę "umysłu wyłączonego, na nie wiem" Jakiś czas temu nazwałem to " nie wiem jak jest", od tego czasu gdy subiektywne postrzeganie, pewność siebie i tego, że mam racje minęły doznaję ciekawych wniosków, bo tak czuję- pokornym będzie dane, pokornym wobec natury.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]