Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 kwie 2021, 0:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

ech zatrudno to dla mnie , ale tez nie wiem co ma JHWH do tych wyzej węzowatych ?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 23 lis 2012, 21:45 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

viewtopic.php?f=6&t=3630&start=30

Wiele już powiedziano na ten temat powyżej.

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Filiżanka pisze:
Cytuj:
Czy to oznacza to, że Świadkowie Jehowy oddają część i wyznają kult El lśniącej istoty z ...plemienia wężowego. Jesli wszyscy nasi dawni Bogowie i obecny monoteistyczny - judeochrześcijański są "Wężowi", "Lśniący", to oznacza to, że m.in. Erich von Daniken, ma rację,że czcimy byty z innej cywilzacji naszego lub innego wymiaru. Jesli dla gnostyków Jahwe to Bóg, któremu się zdawało,to jeśli mają rację, Św. Jehowy są w ogromnym błędzie.

Imię JHVH "zniknięto" z Biblii w XX wieku.
Chrzescijanie, włączając katolików nie tylko swiadkowie Jehowa czczą boga o tym imieniu. Katolicy są z premedytacją oszukiwani. Chrześcijanie biorą też udział w mistycznej uczcie kanibalistycznej i popierają składanie ofiar z ludzi.

Imię JHVH "zniknięto" z Biblii w XX wieku.ponieważ nie jest imieniem tylko skrótem .

W rabinicznym judaizmie zakaz wymawiania imienia JHWH jest nadal rygorystycznie przestrzegany.

I wieku traktat Sanhedrin ostrzegał, że nie ma udziału w przyszłym świecie ten, kto wymówi imię

Chanina ben Teradion żydowski uczony z II w. n.e., według Talmudu kara stosu spotkała go za to, że wymawiał w całości Imię.

teolodzy twierdzą że [ JHWH ]czytając na głos Daje to słowo: JaHoWaH – Jehowah a prawda jest inna
skrót JHWH jest skrótem od JHVH ten skrót jest skrótem od prawdziwego imienia szatana czyli lucyfera ,

jest to dla Masonów Wielkie słowo ,JHVH sekret 33 stopnia ,imię { wielkiego Masońskiego architekta wszechświata}
///////////////,i nie wolno go wypowiadać\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

jest to prawdziwe imię lucyfera //////// I- H- V- H / jest różnie pisane /np Y H V -H //wstawiam skrut aby nie podawać całego imienia ponieważ jest sórowy zakaz .
tak sórowy że nawet w niebie aniołowie mają zakaz wypowiadania go , nawet wiedza na jego temat jest zakazana.dla aniołów.
tak zostało powiedziane salomonowi przez anioła ,co zostało spisane na przestroge dla ludzi.

THE GRAND WORLD ,wielkie słowo mistrzów masonerii jest sekretem stopnia 33 ,przekazywane mistrzom Masonerii po uzyskaniu 33 stopnia.

nie wolno mi napisać pełnego imienia ale ten skrót J-H-V-H ,wymawia się zupełnie inaaczej ,i nie ma nic wspólnego z jehowach czy Yeshua .

http://www.itanimulli.com
http://chomikuj.pl/masonskabiblioteka

Wyścig z czasem
http://www.youtube.com/watch?v=j9zhzB0KHP4

Cytuj:
jest to dla Masonów Wielkie słowo ,JHVH sekret 33 stopnia ,imię { wielkiego Masońskiego architekta wszechświata}

jest to prawdziwe imię lucyfera //////// I- H- V- H / jest różnie pisane /np Y H V -H //wstawiam skrut aby nie podawać całego imienia ponieważ jest sórowy zakaz .
tak sórowy że nawet w niebie aniołowie mają zakaz wypowiadania go , nawet wiedza na jego temat jest zakazana.dla aniołów.
tak zostało powiedziane salomonowi przez anioła ,co zostało spisane na przestroge dla ludzi.

Skoro nie wolno wypowiadac i wiedza tylko ci o 33 stopniach, to skád Ty o tym wiesz?
Bo Salomon powiedzial?
Ten sam Salomon co podobno Goethie machnál przywolujácá demony?
To chcialabym widziec te demony co mu wyspiewaly takie rewelacje.
Mialy widocznie powod zeby sie bac imienia JHWH, wiéc nie dziwie sie ze u masonów to taki wielki sekret.
Wátpie czy mialy respekt czy strach przed Salomonem. Salomon bez porownania jest za cienki w uszach.
Demony wiedzá doskonale jak manipulowac czlowiekiem zeby sie czul jak bloto pod nogami, albo pan wszechswiata. W zaleznosci do czego chcá go uzyc.
Co to za problem nawet przekrécic wymawianie czy znaczenie skrótu JHWH do swoich celów, jak sie przekreca z palcem w bucie ludzka psyche?
(btw. to tez wszystko w temacie channelingow i cudownych anielskich zastépow dajácych "przeslanie swiatla", a tym bardziej walk astralnych. na ich podworko po prostu sie nie wchodzi, chyba ze sie szuka guza).

Niestety co badacz to ma inne zdanie, i tak sie to ma do rzeczywistosci ostatecznie jak Nibiru Sithina.
Slyszalam i czytalam juz tyle interpretacji ktore sie zmienily od czasu jak je poznalam po raz pierwszy, ze dalam sobie na spokoj ze sledzeniem tematu.

Poza tym, jesli trudno zweryfikowac bo basniami wszystko obroslo, to trzeba patrzec na energetyke- pamiétajmy ze mowa o istotach duchowych.
Jesli JHWH to imie masonskiego architekta i lucyfera, to jakikolwiek jego kamuflarz odpada przy zetknieciu z energia tego imienia doswiadczalnie. I tu przy kwestii energetyki juz wychodzi ze mamy interpretacyjny byk do kwadratu koniem mechanicznym popychany.
To co tu czytam mrozácego krew w zylach ma sie NIJAK do DOSWIADCZANIA energii tego imienia.
A powinno byc wedlug tych informacji traumatycznym i koszmarnym doswiadczeniem.

Awatar użytkownika

Tytanomachia pisze:
Moim zdaniem Jahwe to Jabulon i bynajmniej nie chodzi mi o Credo Mutwe który o nim wspominał.
Ale to jest tylko moje zdanie.

jabulon to przeinaczenie od Jabulum A JABULUM to diabeł we własnej osobie .jego prywatne imię .

później zmienił imię i był czczony jako BALL a BALL to król piekła .występował pod takimi nazwami

Jah-Baal-On tu wyraznie widać YAH ,jah znaczy ja dalej w centrum imię BALL
w wolnym tłumaczeniu znaczy jam jest BALL,
Jahabulum Jah-Bale-Aum Jubilon

Jah-Bel-On Jubulum Jah-Buh-Lun Jah-Bul-Aum

Yahbulom Jah-Bul-On Iahbulon

Jao-Bul-On Iao-Baal-Aum Jabulum

Jah-Baal-Aun Jahabulon

ale prawdziwa nazwa , wymowa i jego prawdziwe imię ////////Jabulum \\\\\\\\imię samego diabła tak się poprawnie wymawia.
BÓG zesłał Salomonowi anioła który podał mu wszystkie ,informacje na temat demonów
te informacje można znaleźć w mniejszym kluczu Salomona ,a w salomonowej księdze można znaleźć taki opis diabła .

1. BAEL – Pierwszym głównym duchem jest król rządzący wschodem,nazywany Baelem. Potrafi on sprawić, że jest człowiek staje sięniewidzialnym. Włada 66 legionami duchów piekielnych. Przyjmuje różnekształty, jest kotem, czasem ropuchą, a innym razem człowiekiem, choćrównie dobrze jest w stanie stać się wszystkimi trzema. Głos machrapliwy i nieprzyjemny. Ten, kto go wzywa, powinien mieć ze sobą jegoznamię na lamenie. Inaczej, duch ten może mu się nie podporządkować(dotyczy wszystkich duchów)

więcej o demonach z klucza link
http://ciemna-strona-dnia.blog.onet.pl/ ... zeci-1-10/

Natomiast JAHWE

samo Jahwe to nie imię...tylko skrót.od imienia EHIEH ..jest czasownikiem czasu teraźniejszego Jahwe znaczy { ja jestem } i nie jest imieniem tylko fragmentem całego imienia .

Wyścig z czasem

Jahwe jest postacia fikcyjna sworzana przez plemie lewitow na potrzeby stworzenia boga i prawa w celach kontroli plemion zamieszkujacych obecny izrael.

W stuleciu nastepujacym po podboju Izraela przez Asyrie, Lewici w Judei poczeli spisywać Prawo. W 621 roku BC zakończyli opracowanie Deuteronomium i glosili ja ludowi w swiatyni w Jerozolimie.

Były to narodziny prawa Mojżeszowego, którego Mojżesz nigdy by nie rozpoznał, gdyby nawet istniał. Zostało nazwane prawem Mojżeszowym, ponieważ mu je przypisano, lecz eksperci zgodnie uznają za jego autorów Lewitów, którzy notorycznie wkładali w usta Mojżesza (a także Jehowy) słowa, jakie odpowiadały ich celom. Właściwym jego określeniem byłoby prawo Lewitów.

Deuteronomium jest dla judaizmu i syjonizmu tym, czym Manifest Komunistyczny był dla niszczycielskich rewolucji naszego stulecia. Jej podstawą jest Tora (‘Prawo’) zawarta w Pięcioksiągu, stanowiąca surowy materiał dla Talmudu, który z kolei dał początek ‘komentarzom’ i ‘komentarzom do komentarzy’, składającym się na ‘prawo’ judaistyczne.

W ten sposób Deuteronomium stała się także podstawą programu politycznego, zmierzającego do światowej dominacji nad splądrowanymi i zniewolonymi narodami; progamu, który na zachodzie został w większej części zrealizowany w naszym wieku

Ponad wszystko, Deuteronomium jest kompletnym programem politycznym spełnieniem historii planety stworzonej przez Jehowę dla tego specjalnego narodu ma być jego tryumf, a zguba wszystkich innych. Nagrody dla ‘wiernych’ mają charakter czysto materialny: rzeź, niewolnicy, kobiety, łupy, ziemia, imperium. Jedynym warunkiem zdobycia tych nagród jest przestrzeganie ‘statutów i praw’, nakazujących przede wszystkim zniszczenie obcych. Jedyną definicją winy jest złamanie tych praw. Nietolerancja równoznaczna jest z przestrzeganiem; tolerancja – z przekroczeniem, a zatem z grzechem. Przewidziane kary mają charakter doczesny – cielesny, a nie duchowy. Jeśli w ogóle jest wzmianka o postępowaniu moralnym, jego wymóg dotyczy tylko współwyznawców, ale nie obcych

Najważniejszym pytaniem jest kto oddziaływał na Lewitow i kto dał im dostęp do wiedzy potrzebnej do stworzenia całej historii i jahwe ?

Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, 4:27 przez marek760, łącznie zmieniany 1 raz

jacek777 To ja wiem z tym Jabulum to jeśli dobrze pamiętam pojawiło się XIX w od masonerii. Tylko że ja pewne sprawy widziałam bardziej bezpośrednio. I na tej podstawie twierdzę że Jahwe to może być Jabulon.

Cytuj:
Najważniejszym pytaniem jest kto oddziaływał na Lewitow i kto dał im dostęp do wiedzy potrzebnej do stworzenia całej historii i jahwe ?

Według mnie równie ciekawym pytaniem byłoby: skąd się w ogóle wzięli Lewici i reszta ich pobratymców wśród ludzi? :lol:

Heh, no i mowie... co post to ciekawsze sci-fi Mruga

Iriomote Okti pisze:
Heh, no i mowie... co post to ciekawsze sci-fi Mruga

Czasami jest lepiej sprobowac cos zrozumiec zanim to odrzucisz.

Po ujawnieniu planow Adama Wieshaupta w 1786 roku o rewolucji światowej i istnieniu potężnej organizacji, mającej członków w najwyższych sferach , zostaje powoli przejmowana przez potomkow mongolskich chazarow ktorzy przejeli prawo lewitow i jehwe jako swego boga , i ktorzy to dzis uwazaja sie za zydow i roszcza sobie prawo do palestyny.
Stad tez duzy zwiazek z jahwe mozna znales pomiedzy tajnymi organizqcjami ktore sa przez nich kontrolowane.

Cytuj:
Po ujawnieniu planow Adama Wieshaupta w 1786 roku o rewolucji światowej i istnieniu potężnej organizacji, mającej członków w najwyższych sferach , zostaje powoli przejmowana przez potomkow mongolskich chazarow ktorzy przejeli prawo lewitow i jehwe jako swego boga , i ktorzy to dzis uwazaja sie za zydow i roszcza sobie prawo do palestyny.
Stad tez duzy zwiazek z jahwe mozna znales pomiedzy tajnymi organizqcjami ktore sa przez nich kontrolowane.

Powiedz mi cos nowego.
To co "mongolscy Zydzi" robiá i jak sie usprawiedliwiajá, to jest osobny temat.
W imie Boga i Jezusa palono tysiáce ludzi na stosach- ciekawe czy by sie pod tym wymienieni z imienia podpisali.

To jak z legendami o wampirach: czy istnialy? ktos widzial? ktos sie natknal? ktos fakty zna? ktos dokopal sie do RZETELNYCH INFORMACJI, czy do RZETELNYCH tlumaczen starozytnych zrodel? Cos na pewno bylo, ale dokop sie do faktow...

Alez ja moge czytac wszystko na temat. Ale uczepic sie argumentacji ktora brzmi sensownie, pochodzi od kogos kto powtorzyl po kims, kto przeczytal jeszcze ewentualnie gdzies, i bronic do upadlego?
No sorry, ale w takich wypadkach to juz tylko pozostaje weryfikacja przez czas.

Kim jest jahwe jest tematem tej dyskusii i to staralem sie wyjasnic.
I wlasnie chyba o to w tym chodzi zeby wydobyc prawdziwe informacie z gaszczu falszu i je powielac.
A o sci-fi moze kazdy glupiec pisac.

Cytuj:
A o sci-fi moze kazdy glupiec pisac.

...i kazdy glupiec uznac ze to fakty.

nie potrafie byc prawomyslna na sile.

Wolisz pozostac w klamstwie poniewaz nie zgadza sie to z twoimi przekonaniami?

Awatar użytkownika

Iriomote Okti pisze:
Cytuj:

Skoro nie wolno wypowiadac i wiedza tylko ci o 33 stopniach, to skád Ty o tym wiesz?
Bo Salomon powiedzial?
Ten sam Salomon co podobno Goethie machnál przywolujácá demony?
To chcialabym widziec te demony co mu wyspiewaly takie rewelacje.
Mialy widocznie powod zeby sie bac imienia JHWH, wiéc nie dziwie sie ze u masonów to taki wielki sekret.
Wátpie czy mialy respekt czy strach przed Salomonem. Salomon bez porownania jest za cienki w uszach.
Demony wiedzá doskonale jak manipulowac czlowiekiem zeby sie czul jak bloto pod nogami, albo pan wszechswiata. W zaleznosci do czego chcá go uzyc.
Co to za problem nawet przekrécic wymawianie czy znaczenie skrótu JHWH do swoich celów, jak sie przekreca z palcem w bucie ludzka psyche?
(btw. to tez wszystko w temacie channelingow i cudownych anielskich zastépow dajácych "przeslanie swiatla", a tym bardziej walk astralnych. na ich podworko po prostu sie nie wchodzi, chyba ze sie szuka guza).

Niestety co badacz to ma inne zdanie, i tak sie to ma do rzeczywistosci ostatecznie jak Nibiru Sithina.
Slyszalam i czytalam juz tyle interpretacji ktore sie zmienily od czasu jak je poznalam po raz pierwszy, ze dalam sobie na spokoj ze sledzeniem tematu.

Poza tym, jesli trudno zweryfikowac bo basniami wszystko obroslo, to trzeba patrzec na energetyke- pamiétajmy ze mowa o istotach duchowych.
Jesli JHWH to imie masonskiego architekta i lucyfera, to jakikolwiek jego kamuflarz odpada przy zetknieciu z energia tego imienia doswiadczalnie. I tu przy kwestii energetyki juz wychodzi ze mamy interpretacyjny byk do kwadratu koniem mechanicznym popychany.
To co tu czytam mrozácego krew w zylach ma sie NIJAK do DOSWIADCZANIA energii tego imienia.
A powinno byc wedlug tych informacji traumatycznym i koszmarnym doswiadczeniem.

SKĄD wiem oto źródło informacji ,
http://www57.zippyshare.com/v/93811454/file.html

oto jedno ze zdjęć znalezionych w sieci ,widzimy tam imię lucyfera w języku hebrajskim wpisane w trójkąt ,
Obrazek
Obrazek

oto dlaczego skrót J-H-W-H znajduje się w trójkącie
Obrazek

na tym zdjęciu widzimy symbole i narzędzia potrzebne do przywołania demona ,
przywołany demon staje w trójkącie
Obrazek

Wyścig z czasem

Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 9:42 przez jacek777, łącznie zmieniany 2 razy

czy ciebie pogielo zeby wywalac bez ostrzezenia te schematy na oficjalna strone?
nie masz pojecia jak to dziala, czy co?

Jak ktoś wierzy.
Ale tak jak się nie chodzi w brudnych majtkach tak nie powinno się brudzić umysłu takimi rzeczami.Moim zdaniem.
A czy pogieło ? Przełączyć, nie studiować i po sprawie.
Ludzie nie doceniają wagi swojego umysłu i nie widzą potrzeby dbania o niego.Dlatego grzebią w takich sprawach zamiast robić co swoje.Praktykować na różne sposoby posługiwanie się nim by pogłębiać swoje postrzeganie.itd...
Wiele rzeczy tu czytam, które w zależności kto pisze o nich są ostateczną prawdą albo kłamstwem.W zależności od tego kto pisze o co tym sądzi.Myśli.
Nie myśl-obejrzyj-odłącz.Pstryk.

Cytuj:
Ludzie nie doceniają wagi swojego umysłu i nie widzą potrzeby dbania o niego

Doceniam wystarczajaco zeby unikac ogládania tego typu ilustracji, a tu przyjdzie i wywali na strone, bo w ksiazce znalazl.
Bez pojecia ze to sie samo w umysle niektorym koduje jak wirus i odpala nieraz i po latach kiedy sie najmniej spodziewasz.

Skad wiem ze prawdziwe znaczenie symbolu i imienia JHWH to nie to co on tu smaruje?
Bo w glowie nie koduje takich niespodzianek. Energetyki nie pomylisz, ale to nie jest cos co sie naczytasz w supertajnej ksiázce. Dostajesz w skóre za zbytniá pewnosc siebie i glupie bohaterstwo, to sie wtedy dowiadujesz.

Cytuj:
Bez pojecia ze to sie samo w umysle niektorym koduje jak wirus i odpala nieraz i po latach kiedy sie najmniej spodziewasz.

Dobrze @Okti prawisz. Przeważnie odpalają w snach. Nawet nie trzeba się trudzić żeby się jakieś coś zakodowało. Pół biedy jak się samo z siebie ot tak pojawi. Gorzej jak nieświadomie przyzwiemy sobie jakiego syfa.
Mam nadzieje że się moja gwiazdka nikomu nie wyryła w mózgu. Mruga
:hejka:

Cytuj:
Mam nadzieje że się moja gwiazdka nikomu nie wyryła w mózgu.

Nieeeee..tylko drapie po zwojach jak kura pazurem, przezyje Mruga

Cytuj:
Przeważnie odpalają w snach

Alb w transie, i wtedy jest nieciekawie...cala energia skumulowana, byty w jednosci z Tobá, totalna swiadomosc tego co sie dzieje, ale zero kontaktu z wlasnym sercem.
I ja mam czytac jeszcze jakies ksiázki i zerkac na ilustracje? Ehehehe...nie. :so:

Iriomote Okti pisze:
Alb w transie, i wtedy jest nieciekawie...cala energia skumulowana, byty w jednosci z Tobá, totalna swiadomosc tego co sie dzieje, ale zero kontaktu z wlasnym sercem.
I ja mam czytac jeszcze jakies ksiázki i zerkac na ilustracje? Ehehehe...nie. :so:

W transie to ja nigdy nie byłam. Ale w snach dużo się tego pojawia. Nawet oglądając przelotowo byle jaki film. Potem jakieś urywki się mogą przyśnić. A co dopiero jakieś chwytne symbole. Zawsze to można wykorzystać dla siebie z pozytywnym skutkiem, ale to jest hard corowa szkoła jazdy.
:hejka:

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:

Cytuj:

Jako nowy użytkownik tego forum, chciałbym wszystkich serdecznie powitać.

Odnosząc się do tych dwóch cytatów , już tłumaczę o co chodzi:
"JHVH" ma dla masonów ogromne znaczenie, lecz czy jest to ich sekret - tego nie wiem.
Dużo ludzi w tym temacie dość często wspomina o "religii" Świadków Jehowy.

Dla nich Jehowa to właśnie rozwinięcie skrótu Jahwe, które jest z kolei rozwinięciem YHWH.
Można o tym poczytać w ich publikacjach.
Lecz skoro to imię jest "sekretem Masonów" to dlaczego jest tak jawne, szczególnie w tej "religii" ?
Otóż jeżeli ktoś interesuje się tymi tematami, doskonale wie że założycielem tego stowarzyszenia był nie kto inny, jak Charles Taze Russell - Mason 33stopnia. Można zatem śmiało stwierdzić, że Świadkowie Jehowy to organizacja stworzona przez Masonów (dowody na to można znaleźć szukając w ich pierwszych wydawanych publikacjach, a sam C.T. Russell został pochowany na cmentarzu Masonów. Jego nagrobkiem jest piramida ).

Co spowodowało zaczerpnięcie imienia JHWH od Masonów ?
Wątpie aby ktoś na to pytanie odpowiedział, można się jedynie domyślać że mogła mu zostać poświęcona "misja" mająca na celu utworzenie tego ruchu ( "Badaczy Pisma Świętego" , obecnie znany pod nazwą "Świadkowie Jehowy"), lub jakaś osobista chęć.
Bazując na tych faktach, wątpie aby to imię było wielkim sekretem Lóż Masońskich. Najwidoczniej chcieli oni stworzyć jawną organizacje pod inną nazwą. Pierwsze wydania i tłumaczenia Biblii wciąż mówiły o "Bogach", "Panach", lecz z czasem wszystko to sprowadzono do jednej osoby - Jehowy.

Co do samego znaczenia imienia Jahwe znanych jest obecnie wiele hipotez.
Warto jednak pamiętać gdzie to imię jest używane - w biblii (oczywiście nie tylko).
Zatem czym jest biblia ?
Dla jednych to największa świętość , i pisanie o niej w zły sposób to najgorsza herezja jakiej można się dopuścić. Dla innych to największe oszustwo w dziejach, i najlepsza manipulacyjna książka , jaka kiedykolwiek została wydana. (która z tym jedynym Stwórcą nie ma nic wspólnego)
Ale nie można pomijać faktu , że obecny kanon biblii został uchwalony na Soborze Nicejskim. (IV w. n.e.). Na tym forum można dogłębnie zbadać "wielki spisek dziejów" , a wszyscy którzy są jego zwolennikami, zdają sobie sprawę że uczestnikami tego soboru byli głównie Pauliniści. Wiele ksiąg zostało odrzuconych , m.in Księga Henocha (uznana za zła, apokryficzną księge, która opisuje rzeczy mogące w ciągu kilku minut unicestwić przeróżne religie, a nawet chrześcijaństwo). Biblia została ukształtowana pod pewien wzór który dogłębnie ukształtował chrześcijaństwo, a wszystkie księgi niepasujące do "wspaniałej biblijnej historii" zostały uznane za apokryficzne (istnieje również wiele tez mówiących o niszczeniu ogromnej ilości ksiąg, przedstawiających coś na kształt teorii Sitchin'a).
Lecz do czego zmierzam - biblia przechodziła wiele zmian, wiele przekształceń. Wszystko miało jakiś cel. Dlatego jeżeli chcemy mówić o pochodzeniu pewnych imion / informacji zawartych w tej księdze , musimy szukać w tych "oryginalnych" zapiskach, rękopisach , oraz w dużo starszych przekazach (obecnie najstarszymi tekstami są te z Sumeru, zapisane pismem klinowym) Spędziłem troche nad tym czasu , i dziś mogę śmiało mówić , że w tych zapiskach można doszukać się wielu rzeczy , które popierają teorie o wielu Bogach, wojnach pomiędzy nimi.
Występują tam 3 różne nazwy , które współczesna biblia włącza pod jedną:

Elohim - powszechnie uznaje się że jest to po prostu Bóg. Lecz każda osoba zajmująca się "dogłębnym" tłumaczeniem doskonale wie, że "Bóg" w l.poj , to "El ". Słowo "Elohim" to l.mnoga , oznaczająca "Bogów",. Warto również wspomnieć , że mnogie znaczenie słowa "Elohim" jest zależne od przedimka. (Heiser w swoich wykładach mówi, że w bilbii dużo częściej mamy do czynienia z Elohim w liczbie pojedynczej niż w mnogiej)

Adonai - powszechnie "tytuł Boga" - "Pan". Lecz tak jak wyżej, znaczenie tego słowa nie nadaje tytułu , lecz przedstawia pewną linie Panów, którzy mogli wywodzić się z Elohim. L.poj. słowa Adonai , to Adon (często można napotkać w różnych tekstach na sformułowanie "Adon" w odwołaniu do Sumeryjskiego Boga " Enki")

YHWH - uznane za imie tego jedynego Boga. Zespalając to wszystko , można uznać Adonai Elohim YHWH (Pan Bóg Jehowa). Lecz jeżeli wiemy co oznaczają te słowa, można doskonale stwierdzić , że YHWH to po prostu imie jednego z Bogów. Więc się pytam , gdzie tu monoteizm ?

Skąd ewangeliści , prorocy etc czerpali wiedze ?
Odpowiedź jest banalna - z dużo starszych zapisek
Przykład : potop.
Jest to jedna z historii , którą możemy spotkać w wielu zapiskach (dużo starszych niż biblia) , np. w Sumerze. Sumerjskie imię Zisudra zostało zastąpione Noe , a sama historia jest inaczej przedstawiana (bo kto by pomyślał, że w bibli mogą wystąpić zwroty typu "pojemniki genetyczne / DNA " )
Kiedyś czytałem pewien artykuł , który przedstawiał genezę imienia "Jehowa".
Z tamtejszego materiału, można było latwo wywnioskować , że pochodzi ono od jednego z synów Anu (Sumeryjskiego Króla Bogów): Enlil'a . Natomiast lucyfer (po róznych przekształceniach) od drugiego syna Enki. Każdy kto się tym interesuje może poszukać info potwierdzające te tezy.

Nie wiem czy można wklejać linki do różnych źródeł
jeżeli tak to prosze :
1. http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3157
Pomocny link w odnajdywaniu pierwowzorów imion, oraz piękny przykład opisujący zagadnienia związane z nadaniem monoteizmu biblii.
2. http://www.scritube.com/limba/poloneza/ ... 713162.php
Bliżej omawia zagadninia związane z nazewnictwem Bogów, biorąc za pierwowzór te Sumeryjskie (lecz głównie skupia się na linii Królów i Złocie Bogów)

Drugi link nakierowuje na prace Laurence'a "Gwiezdny ogień - złoto Bogów"
W skrócie mogę napisać, że jego wykładnia mówi tak:

Enlil = El Szaddai, El Eljon, Aryman, Jehowa, Bóg
Enki = Adon, Baal, Mazda (Ormuzd), Pan, Ojciec, Samael (itd do Lucyfera)

Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 2:03 przez Nathan, łącznie zmieniany 1 raz

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:

Jestem bliska takiemu wnioskowi.
Moje ogólne uwagi do wszystkich dyskutantów tego wątku:
Żaden z Was nie może niczego twierdzić ze stuprocentową pewnością w tym temacie. Prezentujecie tylko koncepcje oparte na takich lub innych odczytaniach języków / znaczeń / znaków.
Bardzo szanuję np. Heisera, ale nawet on w niektórych sprawach nie może być nieomylny. Inni interpretatorzy tych tematów także.
Chorobą takich forów jak nasze jest to, że my tylko prezentujemy koncepcje innych, nikt z nas nie jest biegłym specjalistą w tym temacie a nasza wiedza, amatorów siłą rzeczy, jest wyrywkowa.

@redmuluc:
We wklejonych powyżej slajdach powołujesz się np. na motyw wężowego lwa, prezentowanego w świątyni w Edfu. Moje pytanie: byłeś w Edfu? Jeśli tak, pokaż mi zdjęcie ze świątyni prezentujące ten moryw. Jeśli nie, podaj znane Ci źródło, które podało tę informację.
Chodzi o info z tego slajdu: http://davidicke.pl/images/obrazki/Slajd34.JPG

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Awatar użytkownika

Nathan pisze:
Cytuj:

Cytuj:

mi się wydaje w całym tym wałku chodziło o wmówienie ludziom że JAHWE <JEHOWAH I J_H_W_H i YASHUE to ta sama osoba i że te wszystkie imiona to niby to samo .

według Biblii masońskiej
wykorzystania i znaczenie tego terminu według bibli MASOŃSKIEJ TERMIN JAH = JEHOWAH CZYLI J\\\\\[EHOW] JEST WYCIĘTE ///////AH JEST TO ZDROBNIENIE IMIENIA JEHOWAH

To słowo jest transliteracją hebrajskiego terminu ,JAH TO hebrajska poetycka forma imienia jehowah w naszej wersji językowej

JAH ,w innych językach było w użyciu w czasach starożytnych ,oznaczający bóstwo najwyższego .ALE CHODZIŁO DOKŁADNIE O TERMIN [ jehowah]
oto fragment z bibli masońskiej
Obrazek
MASTER MASON KING JAMES VERSION REFERENCE EDITION BIBLE
prawie cała kopia znajduje się pod linkiem
http://www.fatimamovement.com/040_Maste ... VBible.htm

oto na szczycie imię J H V H z pierwszej edycji Masońskiej bibli
KJV-King-James-Version-Bible-first-edition 1611 rok
Obrazek

a oto kopia strony podręcznika dla inspektora generalnego
Obrazek
za zamazanym imieniem widać że należy do do architekta
a nie do BOGA
Architekt - kierownik budowy, majster budowniczy – interdyscyplinarny zawód trudny do jednoznacznego zdefiniowania i w zależności od kraju,
właściwie możemy to rozumieć w ten sposób Wielki Architekt jest osobą która zaprojektowała
nowy porządek świata
a wolni/murarze są budowniczymi którzy wykonują jego budowę zgodnie z projektem

i ostrzegam ciekawskich którzy by chcieli dla zabawy bądź zysku użyć tego imienia .
samo imię nic nie daje trzeba znać specjalne zaklęcie .które należy wymówić
a żeby zadziałało trzeba poznać wszystkie sekretne słowa i wymówić je razem ,
samo posłużenie tym imieniem może sprowadzić na kogoś nieszczęście .
dlatego właśnie nie mogę podać poprawnej nazwy .i je zamazałem .

obraz z 1650 na długo przed oficjalnym założeniem illuminatów
Obrazek
oznaczyłem napis który potwierdza że illuminati istnieli przed rokiem 1700 ,

Wyścig z czasem

Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 10:55 przez jacek777, łącznie zmieniany 1 raz

Cytuj:

Dla Ciebie na pewno.
Powstawiaj tu jeszcze pare schematow z precyzyjnymi wspolrzédnymi zeby pokazac jak sie inwokuje demony, to bedziesz musial naprawde miec mocne zaklécia i mocnych "ochroniarzy" zeby sie chronic przed tym imieniem. I widze ze bardzo dobrze o tym wiesz.

Gosciu, trzymaj sie z daleka ode mnie, nie chce miec z Tobá absolutnie nic do czynienia.
Poswiécilam zbyt wiele, zeby nie przejsc na strone o której z taká beztroská piszesz.

Awatar użytkownika

Iriomote Okti pisze:
Cytuj:

Dla Ciebie na pewno.
Powstawiaj tu jeszcze pare schematow z precyzyjnymi wspolrzédnymi zeby pokazac jak sie inwokuje demony, to bedziesz musial naprawde miec mocne zaklécia i mocnych "ochroniarzy" zeby sie chronic przed tym imieniem. I widze ze bardzo dobrze o tym wiesz.

Gosciu, trzymaj sie z daleka ode mnie, nie chce miec z Tobá absolutnie nic do czynienia.
Poswiécilam zbyt wiele, zeby nie przejsc na strone o której z taká beztroská piszesz.

sam skrut nic nikomu nie da jest kilka tłumaczen tego imienia samo j h v h ma różne znaczenia,
a imię napisane po hebrajsku jest cholernie trudno przetłumaczyć ,ja osobiście korzystałem z 3 różnych ,alfabetów
i każdy alfabet tłumaczy to imię inaczej ,alfabety jezyka hebrajskiego które można znaleść w sieci są niepoprawne .
i ja nawet znając to imię miałem spory kłopot z dopasowaniem go do zamieszczonych tam liter hebrajskich .
prawdziwego imienia nie podałem ,ze względu na kłopoty jakie mogą mnie spotkać .i o kłopotach jakie mogą mnie za to spotkać doskonale wiem .
podałem tylko skrut J H V H , a jod he waw he nie jest tym imieniem , choć tak je przetłumaczono.
można jeszcze znaleśc w sieci kilka tłumaczeń tego skrutu J-H-V-H ,
podam przykład skrut J-H-W-H jest tłumaczone jako JAHWEH ale nie jest to poprawne tłumaczenie.choć też pasuje .
dopuki ktoś ci nie powie jak brzmi poprawnie to imię to nie ma szans na poznanie go
a świadomość poznania oraz pewność i wymowa jest tu kluczem .aby go wykożystać .do swoich celów .

samo patrzenie na takie shematy ,
nie powinno mieć złego wpływu na obserwatora ,no chyba że kombinujesz z energią ,
wiesz o czym piszę ,joga aura medytacje energetyczne,czakry ,wtedy lipa ale
jeśli tego nie rysujesz na podłodze lub nie bawisz się medalionami ochronnymi, amuletami ,
to nic ci nie grozi .
podręczniki do magi wyraźnie mówią że każdy kto choć raz odprawił rytuał niech wie, że jest naznaczony magiczną pieczęcią,
rozumiesz można przeczytać biblie szatana , po to by zrozumieć kim on jest i czego chce,
po czym powiedzieć co za syf co za czubek to pisał i wywalić za okno ,i tyle dopuki nie wykonasz jakiejś czynności opisanej w księdze nic ci nie grozi ,

ale samo przeglądanie tych wzorów ,w celu głębszego zrozumienia
nie ma żadnego złego wpływu .
samo pozyskanie tej wiedzy jest niegroźne ,ale tylko pod warunkiem że zdobywasz ja w dobrym celu ,jeśli czytasz te księgi w celach zysku ,władzy ,albo zrobienia komuś krzywdy ,lub poznania przyszłości ,
to wpadłaś w sidła ,
problem pojawia się wtedy gdy użyjesz magii , wtedy wchodzisz z nimi w układ,

Wyścig z czasem

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Jacek nie że sie czepiam, ale weź ogarnij ortografie, "skrut" naprawdę boli oczy.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Jak ja kocham prezentowanie treści, po uprzednim ocenzurowaniu ich, oczywiście wszystko dla mojego dobra. Jak tak to ma wyglądać, to lepiej nic nie pisać.

:tak:

(Edgar Allan Poe)

Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

cy chcesz czy nie ale energia eteryczna jest energia wyzszego zedu, ale nizszego niz energia duszy. Mysle ze maly opis energi tego typu niekomnu nie zaszkodzi, jesli sie jej boisz to znaczy ze cos jest nie tak, gdzies tam czai sie emocja do przezycia. Intencje sa kluczem, wiedza ze jak whcodzisz do kosciola katolickiego i zegnasz sie - to wykonujesz znak pentagramu - bezcenne. Chyba ze chcesz powtarzac wszytko jak malpka. Moje zaskoczenie gdy dowiedzialem sie kim jest YHVH ktorego przedtawiano mi za Boga jedynego - niezle wkurzenie. Ilosc manipulacji i rytyalow magicznych w naszym zyciu relignijnym jest olbrzymia, a wysysanie energi w ten sposob masakryczne dla nas. Na tych mszach, ludzie i tak juz slabi sa wysysani wiecej. Kimkoliwik jest JHVH, to nie jest ten ktory moze obdarzyc cie miloscia, i to nie jest ten(CI) ktorzy moga zeslac ducha swietego i to nie jest ten ktory jest jedynym zrodlem milosci. Warto wiedziec o tym zaklamanym swiatu magi energi eterycznej, i innych zalosnych istotach.

Awatar użytkownika

seiw83 pisze:
cy chcesz czy nie ale energia eteryczna jest energia wyzszego zedu, ale nizszego niz energia duszy. Mysle ze maly opis energi tego typu niekomnu nie zaszkodzi, jesli sie jej boisz to znaczy ze cos jest nie tak, gdzies tam czai sie emocja do przezycia. Intencje sa kluczem, wiedza ze jak whcodzisz do kosciola katolickiego i zegnasz sie - to wykonujesz znak pentagramu - bezcenne. Chyba ze chcesz powtarzac wszytko jak malpka. Moje zaskoczenie gdy dowiedzialem sie kim jest YHVH ktorego przedtawiano mi za Boga jedynego - niezle wkurzenie. Ilosc manipulacji i rytyalow magicznych w naszym zyciu relignijnym jest olbrzymia, a wysysanie energi w ten sposob masakryczne dla nas. Na tych mszach, ludzie i tak juz slabi sa wysysani wiecej. Kimkoliwik jest JHVH, to nie jest ten ktory moze obdarzyc cie miloscia, i to nie jest ten(CI) ktorzy moga zeslac ducha swietego i to nie jest ten ktory jest jedynym zrodlem milosci. Warto wiedziec o tym zaklamanym swiatu magi energi eterycznej, i innych zalosnych istotach.

zgadzam się z tobą masz 100% racji .
ten dziwny obrzęd z żegnaniem się krzyżem do góry nogami ,też mnie zdziwił ,
na początku sam nie-wiedziałem co myśleć ,czemu ludzie wykonują przed modlitwą znak krzyża do góry nogami i się nad tym nie zastanawiają,
Obrazek
co do samego Watykanu nie wiem co myśleć ,
nienawiść masonerii do Watykanu też o czymś świadczy ???

jedno jest pewne , stwórca nigdy nikomu nie wyjawił swojego imienia .
BÓG jest absolutny, doskonały i nieskończony tak że że człowiek nie może dostać jego obrazu .

rozmawiając z Mojżeszem tylko się określił się jaki jest .Ja jestem, który jest
a [j h w h ]nie ma nic wspólnego ze słowami .Ja jestem, który jest
A przekaz który niósł Jezus Chrystus dla mnie jest jak najbardziej 100%.
żaden zły duch czy demon bądź wysłannik lucyfera nie zdobył by się na tak wielki
dowód miłości nawet gdyby lucyfer chciał podłożyć kogoś jako mesjasza nie był by w stanie uczynić tak dobrych rzeczy bo jest to przeciwne ich jego naturze.

fragmenty Biblii mówią 17 [Vt-4,203] , że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe.
sam Jezus mówił o sobie 16 [Vt-4,203] Ja nie jestem sam,
i w tym fragmencie mówi o sobie jak o 2 osobach ,[[ lecz Ja i Ten, który Mnie posłał]]

Droga krzyżowa Chrystusa,
każdy człowiek to musi przejść, bo to jest, konieczność
jest alegorycznym przedstawieniem codziennego życia każdego człowieka,
a celem jego istnienia, jest ostateczny cel krzyża.

przerobiłem wiele książek masońskich czy okultystycznych jak i również o tematyce religijnej [żydowskiej] i chrześcijańskiej z tych wszystkich zapisków wynika,że

BÓG stworzyciel ,zwany również wszechmogącym nie posiada imienia .jedyne określenie
tak potężnej postaci to BÓG ,my go tak nazywamy.
BÓG wszechmogący jest zbyt potężny i wielki aby posiadać imię
jego postaci nie da się nazwać ,dlatego nie podał swojego imienia,i nigdy go nikomu nie poda,
ponieważ nie da się określić jednym słowem majestatu Boga .

w dzisiejszych czasach , Człowiek stworzył Boga na na swój obraz i podobieństwo,a było na odwrót
obraz boga zaprzeczający jego
wszechobecności, wszechmocy, doskonałości , absolutności i nieskończoności .

jego imię można interpretować jako prawdę czy miłość ,życie lub dobro piękno .tym właśnie jest
imiona i nazwy zostały wymyślone dla ludzi i przedmiotów ,i wszystkiego co znajduje się na ziemi,
sam to wyjaśnił w przykazaniu ,zacytuje oryginał

Nie będziesz czynił sobie wyobrażeń bożków.- nawet [ wyobrażeń ] jak widać jest tu wyraźny zakaz wyobrażania sobie wizerunku ,BOGA ,
------------------------------------------
Nie uczynisz sobie posągu ni żadnego obrazu tego-
co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko,
lub w wodzie poniżej ziemi.-,tu jak widać jest zakaz tworzenia obrazów i figur
============================================

Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył.= jest tu wyraźny zakaz , oddawania pokłonów tym przedmiotom,
Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny,
=============================================
karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu; tych,
którzy Mnie nienawidzą,
a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym,
którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

wniosek jest prosty zakaz oddawania czci ,przedmiotom które są się na ziemi
również jest wyraźny zakaz oddawania czci rzeczom które zostały stworzone na podobieństwo BOGA.

Wyścig z czasem

Ostatnio zmieniony 17 lut 2013, 14:45 przez jacek777, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]