Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 sie 2019, 4:47

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
:tak:

Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 7:49 przez Wlodzio47, łącznie zmieniany 2 razy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 maja 2010, 16:27 
VIP Member
Awatar

Cytuj:
Co do symboliki to pokazujesz zupełnie inną nie dotyczącą naszego tematu.

Oczywiscie ze nie bardzo pasuje do tematu, ale pasuje do rzucenia swiatla na czesto odmienna interpretacje pradawnej wiedzy na jaka sie powolywales.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Jeśli potraktować by tytułowe pytanie jako skrót myślowy, to najpierw należało by sprecyzować kilka kwestii, a właściwie faktów.

Rozum będący częścią umysłu, czyli narzędzia zdolnego do logicznego rozumowania, którego ośrodek logicznie :) pozycjonujemy na naszym biologicznym mózgu, był przez całe wieki istnienia znanej nam cywilizacji areną wojny o kontrolę nad ludzkością.
Jednocześnie stał się narzędziem w którym upatrywano sposobu na wyzwolenie jak i zniewolenie, zależy po której stronie barykady stanąć.
A na dzień dzisiejszy to jedna wielką kloaka wszelkiego rodzaju technik manipulacyjnych dezinformacyjnych, jest jak ruchomy piasek im bardziej się staramy wydostać tym głębiej grzęźniemy.
Ale najważniejsze jest że nasza fiksacja na jego punkcie ma jeden znamienny skutek "uboczny", przysłonięcie innych ośrodków ! (chociaż nie jestem pewien czy uboczny równie dobrze mogło to być zamierzone).

Właśnie serce (jako skrót myślowy) jest jednym z nich tylko że na przestrzeni dziejów zapomnieliśmy jak się nim posługiwać, a nawet że tak można.

Podsumowując, nie wydaje mi się aby można było urzyć umysłu (rozumu) do tego aby go samego skorygować.

:tak:

Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 7:50 przez Wlodzio47, łącznie zmieniany 1 raz

Ja z kolei znam kogoś po poważnej operacji serca i osoba ta niestety nie ma ludzkich uczuć, podchodzi do innych ludzi czysto mechanicznie, takie superego.
Może jest zupełnie inna przyczyna takiego stanu rzeczy, chciałbym się mylić.

Awatar użytkownika

Wlodzio47 pisze:
Niestety nie udało ci się skorzystać z moich wcześniejszych wywodów, chyba zbyt wcześnie popadłeś w konkluzje.

Przyznaję, nie dokonałem wnikliwej analizy, ale nie było to konieczne, bo sam pobieżnie zbyłeś bardzo trafne argumenty PBsoft-a, chodzi mi o OBE "bezmózgowie" itd. (sam bym to zrobił ale nasz mistrz mnie uprzedził :) )
Powiedz mi jaką rolę odgrywają elementy ludzkiego mózgu o których piszesz wyżej, jeśli może ich nie być w ogóle ( w sensie dosłownym), jak on działa w czasie kriogenicznej śpiączki (alternatywa dla farmakologicznej narkozy - stosowana w medycynie) ??
I nie żaden uszkodzony czy zniekształcony mózg, jeśli człowiek ma 1mm kory i kończy studia matematyczne, to ile jest warta wiedza na której się opierasz ?

Tutaj wchodzimy na terytorium omijane szerokim kręgiem przez medialno-akademicką naukę, czy ludzka ludzka świadomość ma naturę fizjologiczną i jest jej konsekwencją.
Albo jak według mnie, mózg to tylko "narośl" w okół jej energetycznego odpowiednika.
Cytuj:
Mit o "myślących" właściwościach serca był używany przez samych Iluminatów jako forma MC.

Iluminati w dużej mierze ukrywają swoją prawdziwą wiedzę, a nam wciskają że jesteśmy tylko kawałkiem mięsa które przez przypadek zyskało świadomość, z tond się wzięła eugenika itd.
I w cale nie twierdzę że serce myśli, a tym bardziej że tak samo jak mózg, a już na pewno nie chodzi mi o ten kawałek mięsa pompujący krew.
Cytuj:

Tak jak sam to ująłeś serce jest przedstawiane "jako skrót myślowy" za którym naprawdę kryje się NEOKORTEX największa i najrzadziej używana cześć mózgu.

Szczerze podziwiam twoją pewność siebie, udziel jej trochę autorytetom w wiadomej dziedzinie, bo jak narazie to są bardziej powściągliwi w ogłaszaniu wszem i wobec że już wiedzą czym jest ludzka myśl inteligencja i świadomość :haha:
Tak by można było skwitować twoją polemikę, gdyby nie jedna rzecz.
Cytuj:
Przedstawiłeś to bardzo elegancko.
Oczywiście że nasze ciało astralne ma swój rozum, niech tu posłuży TYBETAŃSKA KSIĘGA UMARŁYCH.
Zmarły długo po śmierci (49dni) widzi czuje myśli odczuwa tak samo jakby miał w dalszym ciągu ciało.Można z nim rozmawiac. Jak twierdzą biegli w tym temacie buddyści, astralny rozum wie tylko to czego zdołał się
...

zdecyduj się albo fizjologia albo duchowość, bo w zasadzie jedno wyklucza drugie.

xpio pisze:
albo fizjologia albo duchowość, bo w zasadzie jedno wyklucza drugie

drogi xpio, że się tak skromnie zapytam - dlaczego wyklucza? wychodziłoby na to, że nie mają punktu wspólnego, więc należy traktować je oddzielnie? :)

xpio.
Najwłaściwszą odpowiedzią na twoje wątpliwości będzie stwierdzenie: NIE MAM POJĘCIA nie jestem lekarzem, spróbuj zapytać swojego tatusia.
Zadając pytania jednocześnie sam sobie na nie odpowiadasz, czy jesteś tego świadomy?

To był mój ostatni post na tym forum, życzę wszystkim dobrych stopni na koniec roku.

Cytuj:
To był mój ostatni post na tym forum, życzę wszystkim dobrych stopni na koniec roku.

Wyluzuj chlopie , tu nie ma co sie dasac tylko trzymac sie swego - a jesli swoje zdanie potrafisz zachartowac w ogniu krytyki - to znaczy ze odwazny jestes. Wiec nie ma co kapitulowac za wczesnie ...
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Lily pisze:
xpio pisze:
albo fizjologia albo duchowość, bo w zasadzie jedno wyklucza drugie

drogi xpio, że się tak skromnie zapytam - dlaczego wyklucza? wychodziłoby na to, że nie mają punktu wspólnego, więc należy traktować je oddzielnie? :)

Patrząc na ludzi w materialnym świecie nie sposób odpowiedzieć czy są istotami duchowymi czy materialnymi, bo człowiek jest mieszaniną tych dwóch aspektów.
Powyższym nie zaprzeczam sam sobie, ponieważ kontekstem mojej poprzedniej wypowiedzi nie było definiowanie człowieka, ale coś zupełnie innego.
Jaka jest natura świadomości i jej geneza, czy rzeczywiście to mózg jest początkiem wszystkiego, a może tylko kolejną zabawką naszej wyższej jaźni.
Może pamiętasz ten mój dylemat co do kolejności: materia - życie - świadomość, czy świadomość - materia - życie.
W zależności czego użyjemy jako bazy, będzie to miało fundamentalne znaczenie dla kolejnych rozważań np: jak w temacie.

Reasumując, albo nasza świadomość jest wieczna (definiowana jako poza czasem) i tylko "wplątała" się w materialne ciało tworząc to co dziś nazywamy człowiekiem, albo u jej genezy leży materialny mózg więc ...
Obie ewentualności się wzajemnie wykluczają, a udowodnienie (nie koniecznie w sposób naukowy) prawdziwości jednej z nich, z całą pewnością posunęło by nas do przodu i to bardzo.
To tak skromnie i od siebie :język:

Włodzio47

Moja argumentacja z całą pewnością nie była na tyle silna i nie podważalna aby wywołać takie reakcje.
Podejrzewam że potraktowałeś to jako atak na twoją osobę, no cóż każdy ma jakieś wady a jedną z moich poznałeś.
Oczywiście nie takie były moje intencje, ty zacząłeś się wypowiadać w sposób autorytarny i jednoznaczny.
A niestety na tym polu nasza wiedza jest daleka od pełni zrozumienia, jest wiele luk i nie jasności (albo są tylko one :) )
Więc na swój sposób chciałem ci to zobrazować i nic więcej, a że wyszło jak wyszło proszę wybacz mi :uścisk:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Polecam w tym temacie króciótki kilkustronnicowy e-book Wingmakers Serce Energetyczne: Jego Rola w Przeznaczniu Ludzkości
http://wingmakers.pl/download.php?f=Serce%20Energetyczne.pdf

redmuluc pisze:
Temat ma dziwny niefortunny tytuł. Bo ani jedno ani drugie. Rozdzielenie tego ZAWSZE prowadzi katastrofy, prędzej czy później. Istnieje tylko jedna droga. POŁĄCZENIE SERCA I UMYSŁU. :)
Wtedy utworzysz najpotężniejszą istotę jaką można sobie wymarzyć.

Reszta to teoretyzowanie...

zgadzam się. nie może być jednego bez drugiego, bo jeśli jest - jest niepłne.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

seria wykopaliska:

Cytuj:
Kobiety lubią siłę, ale jej nie naśladują; mężczyźni zaś - delikatność, ale jej nie odwzajemniają.

/anonim/

czy Ktoś z Was czytał poniższą broszurkę,i co z tego wynikło?
Obrazek

Instrukcja obsługi faceta ma połowę mniej kartek,albo tylko prolog i epilog.
Albo się starzeję już :bezradny:

no dobra,może to było i tak.Początki być musiały jakieś
Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]