Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 kwie 2020, 11:17

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kastracja psów
Perfect Master * 5th Degree

Witam wszystkich chciałem się z wami podzielić moimi myślami na temat kastracji psów.

Oglądając pewnego dnia program nazwy nie pamiętam o kastracji psów pewnym momencie ta pani powiedziała ze trzeba kastrować kundelki nie użyła słowa psy nie było mowy o psach rasowych wiec naszła mi myśl ze robią to specjalnie by się pozbyć tych psów nierasowych dlaczego?Bo biznes się kreci ludzie uważają rasowe psy za coś lepszego co nie jest prawda ze rasowy pies jest lepszy tym bardziej ze rasowe psy maja przedziwne czasami choroby to dlatego ze są krzyżowane z innymi psami idzie za tym biznes czyli nowe leki nowe karmy nowe smycze itd coraz to nowsze witaminy ktore sa wskazane dla psów rożnych ras ale nie dla kundelków.
mówią tez ze kastracja jest po to żeby psy nie biegały po ulicach dlaczego tak jest? dlatego ze ludzie kupują psy RASOWE a kundelki trafiają do schronisk gdzie są podawane zabiegom KASTRACJI.

Myślę ze to wystarczy żebyście się zastanowili jak ja czy jest to możliwe ze o to tylko chodzi.

Pozdrawiam.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Kastracja psów
: 26 lis 2011, 12:05 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Na rasowych psach można naprawdę dobrze zarobić.
Za szczeniaka rasowego można zapłacić od 1000zl do 3000zl. Zalezy jaka rasa, pochodzenie itd.
Wiec moze cos w tym jest.

Mam kotkę i dalej się zastanawiam czy ją wykastrować. Oczywiście z całego serca nie chce tego robić, ale jak wyleci na dwór i zajdzie w ciąże wtedy będę musiał kastrować jej suczki. Nie chce mieć kilku kotów więcej, tylko jeszcze jednego, żeby ten pierwszy miał się z kim bawić.
Za kastracją zwierząt przemawia fakt, iż schroniska są przepełnione różnymi psami i kotami które marzą o normalnym domu, a niewinne spędzają swe życie w więzieniu.

Chce tez dodac ze trzeba by było się pozbyć tych hodowli psów by psy z ulicy mogły mieć dom i całkowicie rozwalić mit który mówi ze rasowy pies jest lepszy smutne jest to ze te kochające nas zwierzęta sa tak traktowane,ludzie tez się bija tez wariują a niektórzy nawet sikają w domu czy w łózko wiec czemu nie sa kastrowani bo ponoć u psów to pomaga to sa totalne bzdury moj pies jest agresywny do 1 osoby bo rzucił w moja sunie kamieniem i codziennie od tamtej pory szczeka na niego jest po kastracji bo adoptowałem ja ze schroniska ale TOZ zastrzegł sobie ze musi być wykastrowana bo inaczej nie dostane jej okropne jest to jak mnie w tamten dzien potraktowali dali mi wybór bierzesz ja wykastrowana albo umrze w schronisku wiec sie zgodziłem na kastracje ale miałem prawo nie wiedzieć co to oznacza. :bezradny:

@phillip

Nie rób tego :płacze: kastracja nic nie zmieni skrzywdzi pieska kotka ze nie może mieć pokolenia prawo natury ktore ludzie chca za wszelka cene zmienić. zawsze można upilnować psa żeby nie zaszedł w ciąże z kotami jest inaczej koty sobie bardzo radzą na wolności.

Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Najpierw zapoznaj się trochę z tematem... :tak:
Zapraszam:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 209&type=1
lub tu:
http://www.stoppseudohodowcom.org/
Czy teraz potrzeba kastracji/sterylizacji jest dla ciebie trochę bardziej zrozumiała?

Bardzo pięknie z twojej strony że uratowałeś życie psu ze schroniska. Naprawdę. :serce: Masz wielkie serce
Chodzi o to, że gdyby nie istniały pseudohodowle .... nie musiałbyś tego robić! :tak:

mi wiesz wszystkie hodowle trzeba usunac takze i te ktore sa dobre i zaprzestac procesu bawienia sie w boga moze z tej rasy wyjdzie to lub to bo to wlasnie robia .

Posiadanie psa czy kota jest popierwsze kwestia wyboru i odpowiedzialnosci. Przy braku odpowiedzialnosci co jest nagminna cechy ludzi mamy bezdomne psy rowniez rasowe.

W czasie wiosny cieczki sa naturalnym procesem i jesli nie dopilnuje sie psa bo przeciez moze uciec jest duze prawdopodobienstwo ciazy. prawdopodobienstwo mixu jest ogromne. W duzych aglomeracjach miejskich bezdomne psy sa duzym problemem
http://nauka.dziennik.pl/artykuly/14706 ... skwie.html

Kocham psy i mam suczke rasy rhodesian ridgeback, psy naszych znajomych czesto u nas lezakuja i uwazam ze kastrownie psow czy tez sterylizacja jest forma odpowiedzialnosci. Jesli masz pieska z schroniska czy biorac go pomysles tez tym ze sa okresy rujowe, cieczki u psow.

[Youtube]Posiadanie psa czy kota jest popierwsze kwestia wyboru i odpowiedzialnosci. Przy braku odpowiedzialnosci co jest nagminna cechy ludzi mamy bezdomne psy rowniez rasowe.

W czasie wiosny cieczki sa naturalnym procesem i jesli nie dopilnuje sie psa bo przeciez moze uciec jest duze prawdopodobienstwo ciazy. prawdopodobienstwo mixu jest ogromne. W duzych aglomeracjach miejskich bezdomne psy sa duzym problemem
http://nauka.dziennik.pl/artykuly/14706 ... skwie.html

Kocham psy i mam suczke rasy rhodesian ridgeback, psy naszych znajomych czesto u nas lezakuja i uwazam ze kastrownie psow czy tez sterylizacja jest forma odpowiedzialnosci. Jesli masz pieska z schroniska czy biorac go pomysles tez tym ze sa okresy rujowe, cieczki u psow.

piszac suczki nie powstrzymam sie i dodam
[/Youtube]

Awatar użytkownika

Jestem przeciwny jakimkolwiek ludzkim ingerencjom w świat zwierząt. Zwierzęta sobie doskonale dają radę bez naszych ingerencji. Zwolenników kastracji psów pytam wprost: czy chciałbyś aby Ci obciąć jaja...? Nie? To czemu chcesz to zrobić psu?

denaxen pisze:

piszac suczki nie powstrzymam sie i dodam
[/Youtube]

Wiesz ze nie patrzyłem na to ze suka może mieć roje totalnie mnie to nie interesowało! interesowało mnie tylko i wyłącznie uratowanie tej psiny nie patrzyłem na to ze jest brzydka czy ładna jaki ma charakter itd.
a to ze psy rasowe biegają po ulicach powiedz mi ile ich może biegać? gwarantuje ci ze 99% to kundelki własnie miedzy innymi z hodowli nie tylko z pseudo. Ci co kastrują psa nie są lepszymi osobami od tych co je zabijają dla jedzenia.Hodowanie psów to nic innego jak GMO identycznie robią bo sie bawia w genetyke psów.Nie widzę żadnego problemu tez w tym ze psy sobie jeżdżą metrem czemu by nie? nie widzę tez żeby było im zle w tym metrze obejrzałem kilka filmów na temat tego metra i widzę ze nawet czyste te psiaki sa.

PawełZP pisze:
Wiesz ze nie patrzyłem na to ze suka może mieć roje totalnie mnie to nie interesowało! interesowało mnie tylko i wyłącznie uratowanie tej psiny nie patrzyłem na to ze jest brzydka czy ładna jaki ma charakter itd.

Jednakze wybrales wlasnie tego psiaka z posrd wielu innych w/g mnie to sie nazywa klick pomiedzy wami.

Wymarzylem sobie psa, uzbieralem pieniazki pojechalem obejrzec psiaki tez wybralem z posrod reszty miotu. Po dwoch latach sunia dostala ciaze urojona a pozniej przyplatala sie tarczyca i do konca zycia Jana musi brac lekarstwa (forthyron) by podniesc jej witalnosc. Teraz ma 5 lat. W moim przypadku rozmnazanie nie wchodzi w rachube bo choroba moze byc dziedziczna a szkoda bo chcialbym miec po zachowac sobie po niej kolejne potomstwo z jej cechami charakteru.

dominik pisze:
Jestem przeciwny jakimkolwiek ludzkim ingerencjom w świat zwierząt. Zwierzęta sobie doskonale dają radę bez naszych ingerencji. Zwolenników kastracji psów pytam wprost: czy chciałbyś aby Ci obciąć jaja...? Nie? To czemu chcesz to zrobić psu?

ciekawe pytanie choc ponizej pasa.

Wiele osob nie radzi sobie w wychowywaniu zwierzat domowych widac to jak psy sie kula ze strachu lub sa agresywne.
Dosc specyficzny przypaedek to moj znajomy ktory wykastrowal psa bo byl agresywny do tego stopnia ze nie mogl go utrzymac na smyczy. Pies ten zastal zaatakowany przez innego psa a gdy sie bronil zostal skopany przez wlacicela atakujacego psa. Po kastracji pies sie wyciszyl i przestal reagowac agresja

Razem z zwierzetami tworzymy sombioze.

Wsrod zwierzat panuje naturalna selekcja a skoro ludzkiemu rodzajowi pies towarzyszy od dawna to ponosi on odpowiedzialnosc za to co oswoil. Odpowiedz sobie dlaczego istnieja schroniska czy domy dziecka, bezdomni na ulicach.

Ludzie lubia miec psy wiec odbywa sie hodowanie psow na sprzedarz w nadmiarze np/ modne labradory czy psy obronne bo taka aktualnie jest potrzeba rynku lub moda. Piesek sie znudzil lub zrobil uciazliwy to wyrzucaja na ulice. Latwo jest powiedziec ze sie jest przeciwnym w ingerowanie swiat zwierzat tu juz nie ma odwrotu.
Ludzka bezmyslnosci oraz egoistyczne potrzeby juz doprowadzily do wymarcia niejednego gatunku
phpBB [video]

A co bybylo gdyby wykastrowac iliumintow czy tez sojonistow by nie mieli potomstwa a caly ich zamysl zmarl wraz z nimi.

A jesli mialbym miec 9 dzieciakow ktorych nie moglbym wyrzywic i doswiadczalyby krzywde to opcja kastracji obciecia sobie jaj bylba bardzo realna.

Ten filmik świadczy tylko o ludziach i hodowlach co do twojego kolegi czy tam kogoś co wykastrował psa bo byl agresywny powiem tak bez przyczyny pies nie atakuje mówisz ze to cios poniżej pasa ale kastrowanie psa to już nie? ten pies się wyciszył itd ale czemu powiedz czemu się wyciszył po kastracji się wyciszył no ba bo nic już mu z życia nie zostało jak zostać pupilem właściciela .... myślisz ze ja wybierałem pomiędzy psami? w schronisku gdy adoptowałem psa? oj nie wiem chciałbym je zabrać wszystkie ale czy oni by mi je dali? nie na 100% mówisz tu o modzie kogo %$&*%^^$ moda interesuje? i chyba nie masz zielonego pojęcia jak te psy obronę są łagodne a jak ich właściciele trenują by były niby obronę uwierz mi ze podszedł bym do najgroźniejszego psa i by mnie nie ugryzł.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

dominik pisze:

Śmieszy mnie ten temat, przecież nie ingerować to my możemy sobie w świat słoni, a w świat psów (wilków) już dawno wtargnęliśmy i to tak, że nie mają one świata bez nas, dlatego też niestety ale musimy ingerować dalej i nie pozwolić aby psów było o wiele więcej niż ich wielbicieli i potencjalnych właścicieli, bo inaczej i ludzie i psy będą nieszczęśliwe.

Awatar użytkownika

alijaa pisze:
Przecież nie ingerować to my możemy sobie w świat słoni, a w świat psów (wilków) już dawno wtargnęliśmy i to tak, że nie mają one świata bez nas, dlatego też niestety ale musimy ingerować dalej i nie pozwolić aby psów było o wiele więcej niż ich wielbicieli i potencjalnych właścicieli, bo inaczej i ludzie i psy będą nieszczęśliwe.

alijaa Populacja psów ma zależeć od ilości ich wielbicieli/właścicieli? A kto nam dał prawo do takich rachunków? W imię jakich wyższych wartości tak ma być? Możemy je kastrować, możemy im te jaja obcinać... ale one nadal na złość NASZYM DURNOWATYM WYOBRAŻENIOM będą się rodziły na nowo ... Z JAJAMI. :) Walki z naturą nie akceptuję, sorry... Poza tym czemu uważasz, że pies bezpański to musi być nieszczęśliwy? Ja widzę na każdym kroku psy nieszczęśliwe przez to, że mają PANA/PANIĄ.

Awatar użytkownika

dominik pisze:
Jestem przeciwny jakimkolwiek ludzkim ingerencjom w świat zwierząt. Zwierzęta sobie doskonale dają radę bez naszych ingerencji.

Tak? A co masz na myśli? Jak sobie dają radę?
Gdybyś tak trochę pomyślał " do przodu".... pieski się rozmnażają i rozmnażają, jest ich coraz więcej, są zdziczałe ( bo człowiek nie może ingerować w świat zwierząt), są głodne ... szukają jedzenia ... i w pewnym momencie dominik nie wyjdziesz z domu na ulicę - bo możesz zostać zaatakowany przez dzikie psy,albo inne zwierzęta (np.lisy ) :mniam:
Ale to nic, przynajmniej są to szczęśliwe dzikie psy, bo nie mają właściciela... :lol:

Czy ta dyskusja ma sens?
PawełZP - Mam wrażenie że nie bardzo masz pojęcie o psach, ich psychice i wychowaniu, niestety...
świadczą o tym takie teksty ..." po kastracji się wyciszył no ba bo nic już mu z życia nie zostało jak zostać pupilem właściciela "...
Pies to nie człowiek i nie myśli jak człowiek :!:

Awatar użytkownika

Iveinn pisze:
Tak? A co masz na myśli? Jak sobie dają radę?
Gdybyś tak trochę pomyślał " do przodu".... pieski się rozmnażają i rozmnażają, jest ich coraz więcej, są zdziczałe ( bo człowiek nie może ingerować w świat zwierząt), są głodne ... szukają jedzenia ... i w pewnym momencie ... ach pochwycą i mnie i pożrą

Wiesz Iveinn - ja nie wierzę że one się tak w stanie dzikim rozmnażają i rozmnażają bez pojęcia tak jak my to widzimy. Pies nie jest głupim zwierzęciem... Popatrz na Wilki, Hieny, Likaony, Kojoty - w ich stadach nie ma głupoty!

Pod zadnym pozorem nie mam zamiaru obrazić dziewczyn ale dam przykład malutki

zobaczcie ile dziewczyn w wieku 16 lat już maja dzieci chodzą i się za przeproszeniem yhymhym :) nie prawda? oczywiście ze prawda a później te dzieci żyją w nędzy bo brakuje im pieniędzy na wychowanie i wyżywienie dziecka
i jak myślicie czy by tu kastracja nie była potrzebna? no własnie to samo z psami nie można je kastrować dlatego ze uprawiają seks i rodzą dzieci.

@alijaa

Nie dasz się innym wypowiedzieć i już sadzisz ze temat smieszny zaprzeczasz sama sobie ze tak powiem.
Birth as we know it chyba coś ci to przypomina zobacz w tym filmie mówią o tym żeby matki rodziły dzieci w najbliższym otoczeniu czyli w wodzie wiec czemu psy twoim zdaniem nie mogą się rozmnażać jeśli tolerujesz rodzenie w wodzie to i sama sobie zaprzeczasz bo polecasz takowy film to zapewnię pragniesz tego żeby dzieci były rodzone w naturalnym środowisko sorrki ale domyśliłem się ze coś mi nie tak w twoim poście i postanowiłem sprawdzić twoje posty i jednak dobrze znalazłem.Uwierz mi pies kot każde zwierze się od nas prawie niczym nie rożni. Wilki kocham te zwierzęta jak one sie troszczą o swoje male a także o swoje panny.
Mozę wkoncu zauważysz po tym filmie ze zwierzęta tez czuja.
Mysl;e ze to dobry materiał filmowy by uświadomić ze zwierzęta to nie pupile do zabawy trzeba o nie dbać kochać i nie szukac rozwiązań KASTRACJI NA WSZYSTKIE ZACHOWANIE ZWIERZĄT az sie popłakałem jak ludzie moga byc tak bezczelni.

@Iveinn
bardzo sie mylisz zwierzęta szukają jedzenia u ludzi z 1 wiadomego powodu przez ludzi niszczą lasy zanieczyszczenia i im brakuje jedzenia przecież to jasne jest i prawdziwe wiec tez nie wyjdziesz z domu twój post przepraszam ale jest bezmyślny. "pies to nie człowiek i nie myśli jak człowiek"dokładnie czkałem aż ktoś tak napisze bylem pewny w 100000% ze ktoś to napisze przejdź się do schroniska zobaczymy czy nie myślą albo do zoo jakie smutne sa. Obejrzyj tez film Hachiko.

phpBB [video]

Awatar użytkownika

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałam że pies nie myśli jak człowiek. :tak:
Myśli i czuje, ale nie tak jak ty!!!
Np. nie spaceruje sobie myśląc:.. "cholera - wykastrowali mnie,i co ja teraz zrobię, nie widzę sensu życia, jestem w takiej depresji że chyba się utopię. Nie mogę żyć bez..."

PawełZP) napisałeś
..." zwierzęta to nie pupile do zabawy trzeba o nie dbać kochać i nie szukac rozwiązań KASTRACJI NA WSZYSTKIE ZACHOWANIE ZWIERZĄT "...

Kastracja nie ma na celu eliminacji złego zachowania u psów. Złe zachowanie u psów jest wynikiem tylko i wyłącznie błędów wychowawczych. Winny jest właściciel !!! Nie tędy droga.
I w takim wypadku rzeczywiście masz rację.

Nie wiem co chciałeś pokazać tym filmem, co według ciebie robi ten kot?
I wyjaśnij mi co on myśli robiąc to,co robi?

Żeby było jasne - mam psy i kocham je. Znam ich zachowanie, są przewidywalne. Porozumiewamy się "bez słów" - ale to nie jest inteligencja. :kotek:

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Kastracja zwierząt w moich oczach to bezpodstawne bestialstwo. Nie stać Cię na zwierzę? Nie pakuj się w to i nie naginaj praw natury pozbawiając psa czy kota jąder.

Awatar użytkownika

dominik pisze:
Poza tym czemu uważasz, że pies bezpański to musi być nieszczęśliwy? Ja widzę na każdym kroku psy nieszczęśliwe przez to, że mają PANA/PANIĄ.
:lol:

Oj a Ty masz w ogóle psy? Bo ja mam psa, którego wzięłam z ulicy i bardzo dobrze wiem, że właśnie szczęśliwy pies to taki, który jest przy swoim właścicielu, a nie bez właściciela, bo przez tysiące lat tak się wykształciła psychika psów, że one jako swoje stado postrzegają rodzinę ludzi u których żyją, a nie rodzinę psów niestety. Więc własnie uszczęśliwia je obecność ludzi (jak nie wierzysz to przejdź się do schroniska).
Jeżeli ktoś nie chce kastrować psów lub ingerować w płodność suczek to przecież można pilnować swojego pupila (np. tak robię ja jak ma cieczkę), więc nie wiem w ogóle po co ta dyskusja?

Cytuj:
Nie dasz się innym wypowiedzieć i już sadzisz ze temat smieszny zaprzeczasz sama sobie ze tak powiem.
Birth as we know it chyba coś ci to przypomina zobacz w tym filmie mówią o tym żeby matki rodziły dzieci w najbliższym otoczeniu czyli w wodzie wiec czemu psy twoim zdaniem nie mogą się rozmnażać jeśli tolerujesz rodzenie w wodzie to i sama sobie zaprzeczasz bo polecasz takowy film to zapewnię pragniesz tego żeby dzieci były rodzone w naturalnym środowisko sorrki ale domyśliłem się ze coś mi nie tak w twoim poście i postanowiłem sprawdzić twoje posty i jednak dobrze znalazłem.Uwierz mi pies kot każde zwierze się od nas prawie niczym nie rożni. Wilki kocham te zwierzęta jak one sie troszczą o swoje male a także o swoje panny.
Mozę wkoncu zauważysz po tym filmie ze zwierzęta tez czuja.

A gdzie ja się nie daję innym wypowiedzieć? Przecież się wypowiadasz... Tak jak już wspomniałam psy domowe to nie wilki i ich psychika jest zupełnie inna (szczególnie małych piesków, które już w ogóle nie są w stanie przeżyć bez człowieka). I tak wilczki niech się rodzą w swoim naturalnym środowisku a pieski w swoim... czyli jakim? U ludzi, bo chyba mały pudelek nie pójdzie do lasu rodzić? Ja kocham zwierzęta a film który pokazujesz znam od dawna i wiem, że koty i psy mają "ludzkie" odruchy i odczucia, i wiem, że każdy zwierz zasługuje na miłość, dlatego powinien mieć swojego właściciela, bo każdy pies jest wtedy szczęśliwy (kotom to zwisa ;)).
Dlatego aby nie było za dużo nieszczęśliwych psów lepsza jest kastracja niż zabijanie szczeniąt lub przepełnione schroniska prawda?
Zresztą do kogo ja mówię? Mogę się założyć że wy, tak broniący psiej płodności nawet nie byliście w schronisku nigdy ani nie przygarnęliście znajdy, a wasze dywagacje opartę są na odczuciach z filmów na YT, wszystowiedzący przyklejeni do kompów.

Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 10:03 przez alijaa, łącznie zmieniany 1 raz

Ta dyskusja jest po to by nie dać się zwabić w Sidły ludzi którzy nakazują kastracji .
@alijaa
bo ciebie śmieszy ten temat.Co do pudelka to specjalna krzyżówka nie jest to żaden kundelek i czym sie tu dziwić ze pudel nie pójdzie do lasu rodzic? ludzie zniszczyli naturę psów i kotów wiec trzeba ja naprawić nie dalej to przeciągać min. Hodowle psów.

@down znam realia schronisk wiem co się w nich dzieje brudne psy są wygłodzone.
Przede wszystkim kastrują kundle w schronisku mało jest rasowych psów 90% to kundelki.Wiec 10% rasowych maja pecha. Człowiek i człowiek stworzył rasowe psy aby tylko i wyłącznie na nich zarabiać jak myślisz te rasowe psy za ile pieniędzy ci schronisko ci je odda? kwota Wacha się miedzy 100-500zl a kundelka dostaniesz za darmo. No własnie biznes i nic więcej psy rasowe sa wyróżniane a niczym się nie różnią od tych nierasowych a pieniądze rządzą światem i prosze cie to nie temat o iluminatach. psy nie zwracają z kim to robią ale robią to w naturze nie w niewoli i dziwne jest to ze nie chorują i nie maja chorób które maja psy rasowe co zbieg okoliczności co.
Myśl na realia jakie sa.

Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 10:26 przez PawełZP, łącznie zmieniany 3 razy

Awatar użytkownika

poza tym Paweł PZ widać, że nie znasz realiów schronisk, z tego co piszesz, wydaje ci się że kastruje się tylko kundle, bo tak słyszałeś? To nieprawda, w każdym schronisku jest pełno rasowych psów, które zostały wyrzucone przez właścicieli np. na wakacje itd, oczywiście mniej procentowo niż kundli, ale są i też się je tam niestety kastruje.
Naszła cie myśl, że chcą się pozbyć psów nierasowych - :lol: tak na pewno to illuminaci chcą się ich pozbyć :shock: .Człowieku przecież każdy wie że kundli tzw. mieszańców nigdy się nie pozbędziemy, bo przecież psy nie zwracają wielkiej uwagi na to z kim to robią i to dzięki ludziom i temu, że ludzie specjalnie dostawiają swoje psy pozostaje czysta rasa, więc to jest tym samym co kastracja czyli ingerencją człowieka w rozmnażanie psów.

Awatar użytkownika

alijaa pisze:
Oj a Ty masz w ogóle psy? Bo ja mam psa, którego wzięłam z ulicy i bardzo dobrze wiem, że właśnie szczęśliwy pies to taki, który jest przy swoim właścicielu, a nie bez właściciela, bo przez tysiące lat tak się wykształciła psychika psów, że one jako swoje stado postrzegają rodzinę ludzi u których żyją, a nie rodzinę psów niestety.

Nie mam bo uważam, że trzymanie ich w blokach jest głupie. Gdybym miał domek, mieszkał na wsi to na pewno bym miał. To, że Twój pies jest szczęśliwy - nie oznacza, że wszystkie psy mają tak dobrze. Mało to się czyta o różnych aktach bestialstwa wobec zwierząt? Wiesz dobrze jacy potrafią być ludzie wobec siebie nawzajem a co dopiero wobec zwierząt.

Cytuj:
Jeżeli ktoś nie chce kastrować psów lub ingerować w płodność suczek to przecież można pilnować swojego pupila (np. tak robię ja jak ma cieczkę), więc nie wiem w ogóle po co ta dyskusja?

No bo to jest forum dyskusyjne. Kiedy piszesz na forum dyskusyjnym to ryzykujesz, że zrodzi się dyskusja. :język:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]