Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 14:57

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Cześć

Macie może jakieś przemyślenia na temat:

Czysto hipotetyczna sytuacja:

Ludzie żyją na planecie ziemia, reinkarnują, zaciągają karmę. (Z tego co wiem to większość istot żyjących tu musi w tym uczestniczyć)

Natomiast pytanie brzmi:

Czy jeśli przylatują tu jakieś załogi w statkach kosmicznych, robią doświadczenia na ludziach, porywają, gwałcą, itp. to czy oni zbierają jakąś karmę?
(Kilka źródeł np. w twórczości Dolores Cannon oraz paru artykułach jakie były tu zamieszczone np. ten ciekawy o jakimś kosmicznym żołnierzu, tłumaczy, że pewne istoty są ponad tym prawem)

Czyli drugie pytanie brzmi:

Czy pewien poziom rozwoju świadomości pozwala na ominięcie uniwersalnego prawa karmy?

Liczę na wasze opinie i przemyślenia..

Pozdr

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 lis 2013, 23:12 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

No cóż, myślę że Reptilianie zaszli tak wysoko w rozwoju technicznym, że są w stanie znacznie opóźnić prawo karmy. Sterują czasem życia, przenoszeniem duszy do nowego ciała. Opóźnienie to może wynosić tysiące razy w porównaniu z człowiekiem. Jednak dla nich prawo karmy też działa jak wynika z czanelingów. Nie wiem jak szybko, może za milion lat, ze względu na wielokrotne niegodne czyny w stosunku do wielu gnębionych przez nich cywilizacji, będą oni musieli powtórzyć cykl rozwoju od poziomu zwierząt.

A ja powiem tak, że system karmiczny istnieje tylko na Ziemi, dla ludzi. W celach hodowlanych. Newton w swojej książce, psia kostka zapomniałam w tym momencie tytułu :? , sorry... opisuje taki obóz koncentracyjny dla dusz. We wszechświecie istnieje prawo rozwoju, a karma to stagnacja, nie wnosi nic do rozwoju świadomości, zwłaszcza jak się nie pamięta poprzednich wcieleń. Ergo przybyszy na Ziemi nie obowiązuje prawo karmy.

Cytuj:
A ja powiem tak, że system karmiczny istnieje tylko na Ziemi, dla ludzi. W celach hodowlanych. Newton w swojej książce, psia kostka zapomniałam w tym momencie tytułu :? , sorry... opisuje taki obóz koncentracyjny dla dusz. We wszechświecie istnieje prawo rozwoju, a karma to stagnacja, nie wnosi nic do rozwoju świadomości, zwłaszcza jak się nie pamięta poprzednich wcieleń. Ergo przybyszy na Ziemi nie obowiązuje prawo karmy.

Jeśli powołujesz się na Newtona to nie siej dezinformacji.

Provost and Judge * 7th Degree

Leonard pisze:
Czy jeśli przylatują tu jakieś załogi w statkach kosmicznych, robią doświadczenia na ludziach, porywają, gwałcą, itp. to czy oni zbierają jakąś karmę?

Wiesz, na pytanie zaczynające się od "jeśli" trudno o odpowiedź, na hipotetyczne pytanie można uzyskać jedynie hipotetyczną odpowiedź, a to przecież niczego nie wyjaśnia, co najwyżej może prowadzić do kolejnych pytań i kolejnych, a wszystko zbudowane na piasku Mruga

Cytuj:
Czy pewien poziom rozwoju świadomości pozwala na ominięcie uniwersalnego prawa karmy?

nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "uniwersalnej karmy". Budda "przekroczył" karmę i o tym traktują jego nauki, znaczy to tyle, że żadne warunki karmiczne nie wpływają na niego, ale nie wiem czy to masz na myśli pisząc o karmie uniwersalnej. Tak czy owak w jego naukach na pewno znajdziesz najlepszą odpowiedź na to pytanie, jeśli chcesz się w to pozagłębiać, bo buddyzm poświęca temu wiele uwagi.

Od siebie napiszę tylko, że tworzący karmę i karma jakby to powiedzieć na jednym koniu jadą i razem z konia zsiadają ;)

edit oczywiście... napisałeś o uniwersalnym Prawie karmy a nieuniwersalnej karmie, przepraszam źle przeczytałam przez co nie zrozumiałam Ciebie, teraz rozumiem :)

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Ja w praktyce zasadniczo karmę dzielę na psią i kocią, dochodzą jeszcze te juniorki, ale to z rzadka na zbiórkach otrzymujemy bo droższe ;-)

Karma to taki sam wymysł jak piekło i niebo w ideologi chrześcijańskiej, służy tylko do utrzymywania w strachu. Typowa polityka kija i marchewki.

Plantator pisze:
Karma to taki sam wymysł jak piekło i niebo w ideologi chrześcijańskiej, służy tylko do utrzymywania w strachu. Typowa polityka kija i marchewki.

i jaszczury :ninja:

i jeszcze wiele wiele innych

Czy to samo doświadczenie toczące się teraz które tyczyło się ofiary i sprawcy będzie tak samo przez nich rozumiane i widziane, interpretowane? Skąd ta różnica? Czy nie jest związana z innymi doświadczeniami które wpływają na inne wnioski i myśli a więc budują inną rzeczywistość w spotkaniu z tym samym przejawem natury?

Czy to nie namiastka istnienia karmy, siły związanej z przeznaczeniem? Piekło i niebo...Czytając bezpośrednio ciężko zrozumieć...Kto nam mówił o piekle i niebie, sztanie, Bogu. Przecież to wiązało się ze słowami Jezusa...Jak wielu je rozumie, rozumie, nie powtarza?

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

krotkapilka pisze:
Plantator pisze:

i jaszczury :ninja:

i jeszcze wiele wiele innych

Związek przyczynowo skutkowy to też wymysł ideologii chrześcijańskiej?

Leonard ponieważ Twoje pytanie stworzone jest z domysłów, domyslami mogę odpowiedzieć.
Czy karma będzie działała na te istoty zależy czy osobnicy ci byli stworzeniami pasma materii, w której żyjemy my. Jeśli tak to są poddani wpływom karmy która jest wynikiem działań wszystkich istot żyjących w tej energetyce.

Jewelir pisze:
Związek przyczynowo skutkowy to też wymysł ideologii chrześcijańskiej?

Każde słowo to wymysł, każde słowo, pojęcie, rzecz zostało wy-MYŚL-one :) To co możesz powiedzieć i napisać pochodzi z myślenia. Normalnie tego nie ma.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Samo się dzieje.Im bardziej jesteś synchronizowany jako całość żyjąc tylko życiem człowieka tym mniej robisz "hałasu". Jak nie ma to nie ma.Jak jest to jest.Ogólnie.
Tylko życie.Swoje i nieswoje.Całe.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]