Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 cze 2020, 17:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Obrazek

Dlaczego powinniśmy doinformowywać społeczeństwo aby nie oglądało telewizji.
Może w tym temacie spróbujemy zabrać informacje i materiały, które pozwolą nam odpowiedzieć na tę kwestię.
Telewizja jest zła ale dlaczego?

Na początek dla rozruszania tematu wrzucę clipa:
phpBB [video]

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 lis 2009, 18:41 
VIP Member
Awatar

Pomysł świetny ale nie rezygnował bym z tv tak do końca po to tylko żeby mieć możliwość porównania ogłupiania za pomocą mediów - nomen omen - publicznych z tym co ludzie i tak wiedzą oraz z informacjami ze źródeł alternatywnych.

Obecnie media publiczne (mainstream) to w 90 % rozrywka oraz reklamy robione dla idiotów przez jeszcze większych idiotów,
9 % dezinformacja i / lub zwyczajne bezwartościowe głupoty a ok. 1 % w miarę rzetelnej i obiektywnej informacji przedstawionej ewentualnie w czasie "największej" oglądalności czyli po godz. 23:45 :D

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Internet nie jest lepszy.
Jest naładowany głupią rozrywką,bzdurnymi treściami i do tego można jeszcze znaleźć coś dla ludzi o zdecydowanie skrzywionej psychice.
Trzeba mieć sporo silnej woli żeby omijać wszelakie pułapki.
Różnica polega na tym że my dokładamy swoją cegiełkę w o wiele większym stopniu niż w przypadku telewizji. :)

Awatar użytkownika

timewave pisze:
...oraz reklamy robione dla idiotów przez jeszcze większych idiotów

Tu byłbym ostrożny, przynajmniej z idiotami po stronie twórców reklam - psychologia reklamy, to bagno w którym się można nieźle zakręcić... i bynajmniej ciężkie mózgi myślą nad takim dajmy na to Turbodymomenem - jak głupi by nie był, to był to strzał w dziesiątkę, bo ludziom wrył się w psychikę, a o to przecież chodzi...

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

a zadanie człeka polega na tym by nie wierzyć na słowo ale samemu sprawdzić w maksymalnej liczbie źródeł - nie jest to łatwe. Jesteśmy przyzwyczajeni do łatwizny. Telewizja nie jest zła, programy nie są złe, tylko to co się w niej serwuje i na jakim poziomie. Kłamstwo, żenada, porażka, idiotyzm, dno - to za mało powiedziane.

Czasami oglądam Teatr Telewizji - żałujcie że nie widzieliście twarzy moich znajomych kiedy powiedziałem nie przełączaj... :shock: :shock: :shock: Lepsza chwila prawdy czy jakieś tam śpiewane teleturnieje które swoją drogą nieźle usypiają. Całościowo stwierdzam że cała - jeszcze raz cała telewizja nadaje szajs, dezinformację, i najwyższych lotów gówno. Poniosę wszelkie konsekwencje tego stwierdzenia. Jednak od czasu do czasu kiedy zobaczę coś naprawdę ok, to szczypię się w tyłek czy aby nie śnię ;). Z racji iż takich cudeniek jest jak na lekarstwo - telewizji unikam i radzę tego samego. Po dobrej dwugodzinnej sesji czuję się jakby wyssano ze mnie resztki intelektu, i opamiętania.

Szkoda bo to dobre medium które można by dobrze wykorzystać - np prog. naukowe (szkoda że nieliczne i propagandowe), przyrodnicze to obecnie tracony bastion na rzecz jakiegoś reality show surykatek oraz W.C. (Boże widzisz i nie grzmisz).

Tak, niski poziom, wręcz poniżej dna wykresu. Z internetem to samo - z tym że tu wypowiedzieć się może ktoś kto ma rzeczywiście coś ciekawego do powiedzenia, niezależnego i świeżego. Więc nie muszę się wyłącznie zdawać na totalnie cenzurowane i odgórnie ustalane programy. Zobaczcie sami, ciekawych i rzeczowych stron w sieci jest mało, zatrważająco mało - masa seriali, dowcipów, idiotów i innych cukiereczków. Gorzej z telewizją, tam nie masz nic do powiedzenia. Pozostaje internet i zdrowy rozsądek. (choć mam wrażenie że i jedno i drugie jest nam odbierane ;)) AmenT

Prof. Michał Kleiber - prezes PAN n/t mediów:

Cytuj:
Jestem przerażony sytuacją w polskich mediach. Środki masowego przekazu praktycznie zlikwidowały
w Polsce publiczną debatę na ważne tematy. Pół biedy, jeśli chodzi o tabloidy - w końcu taka ich natura.

Ale nie przypominam sobie także, aby w najbardziej oglądanych programach telewizyjnych prowadzonych przez dziennikarskie sławy padło kiedykolwiek choć jedno naprawdę ważne pytanie.

Zamiast tego jesteśmy konfrontowani z pytaniami, które najczęściej mają żywot półtoradniowy i dotyczą spraw w istocie
bez znaczenia.

Media tworzą taki obraz świata, w którym marginalne kłopoty tak zwanych celebrytów urastają do rangi problemów zasadniczych.

Hierarchia ważności spraw jest całkowicie zakłócona.

Krótka i trafna diagnoza "choroby".

Nic dodać, nic ująć.

info:
wypowiedź dla:
Tygodnik "Przegląd"

Polecić można jeszcze film:
"Orwell przewraca się w grobie"

Awatar użytkownika

No dobrze, przyłączam się do kampanii, jako że telewizji prawie w ogóle nie oglądam.
Uwaga !!! Film zawiera kilka słów i obrazów pozbawionych subtelności :!: :?, zamieszczony jest wyłącznie w celach informacyjno-edukacyjnych, dla dobra tematu aktualnego: kampanii anty- telewizyjnej.
Nie oglądać przy dzieciach :!: :!: :!:

phpBB [video]

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

TV się sprawdza jako monitor.
Po dołączeniu anteny zaczyna emitować większy syf,
nie chodzi tylko o informacje - w tle można sporo znajeźć

Awatar użytkownika

Nie wyrzucę telewizora :P , bo znajduję czasem ciekawe programy. Niestety te programy, na których jest coś wartościowego (np TVP Kultura, Kino Polska, Planete i jeszcze kilka by się znalazło) są zazwyczaj na płatnych platformach, więc nie dla każdego.
huuysuy napisał:
Cytuj:
Internet nie jest lepszy.
Jest naładowany głupią rozrywką,bzdurnymi treściami i do tego można jeszcze znaleźć coś dla ludzi o zdecydowanie skrzywionej psychice.
Trzeba mieć sporo silnej woli żeby omijać wszelakie pułapki.

No własnie!Wystarczy wejść na dowolne forum np na onecie czy wp. Przecież nie wywalę z tego powodu komputera :mrgreen:
Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umieć z tego korzystać, a nie tam od razu wywalać ;)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Zdecydowanie wszystko jest dla ludzi.

Program TV wprowadza stres
o konkretnej godzinie trzeba się stawić...
Ja oglądam co chcę i kiedy chcę.

Zdecydowanie polecam używanie TV jako monitora.
i przynajmniej 6 mcy do 3 lat odwyku od kabla
żeby dokładnie poczuć jak to działa

Awatar użytkownika

Hakun pisze:
przynajmniej 6 mcy do 3 lat odwyku od kabla

A kabel od internetu, to nie to samo? ;)
(lub podobne bardzo)

Awatar użytkownika

trzysz pisze:
Hakun pisze:
przynajmniej 6 mcy do 3 lat odwyku od kabla

A kabel od internetu, to nie to samo? ;)
(lub podobne bardzo)

Trzysz i tak i nie, tak ponieważ także można się uzależnić ale nie, bo nie o to mi chodziło w tej kampanii.
Telewizja kierunkuje odbiorce tylko na odbiór w dodatku są to treści promujące przeciętność, której skala jest cały czas zaniżana, innymi słowy TV stał się urządzeniem do mass-manipulacji.
Porównywanie TV i internetu do tego samego poziomu jest krótkowzroczne, ponieważ po pierwsze przy TV ktoś nam dyktuje co mamy oglądać, co prawda mamy 150 kanałów ale wszystkie poruszają tylko dopuszczalny zakres treści. Po 2 jesteśmy kierunkowani tylko na odbiór, nasza kreatywność nie ma pola do popisu przez co znacznie się zmniejsza.
Internet pozwala tworzyć społeczności i dzielić się niezależnymi opiniami, w TV jesteśmy tylko konsumentami ale to co napisałem wyżej to tylko widoczny punkt widzenia jest jeszcze ten mniej dostrzegalny.
TV kształtuje społeczeństwo pokazując iluzjonistyczną wizje świata promuje ją jako obraz prawdziwy, mało kto dziś podważa autorytety w TV, zazwyczaj słyszy się no ale przecież w TV mówili, że to prawda.
Ludzie chcą być tacy jak ich bohaterowie w TV, nie poszukują i nie analizują samodzielnie informacji ponieważ ktoś zrobi to za nich w codziennym (ba co godzinnym) wydaniu wiadomości.
Zauważyłem coś jeszcze TV potrafi resetować alternatywny punkt widzenia u odbiorcy i to w zadziwiająco szybkim tempie. Sam się na tym przekonałem Jednego dnia pokazywałem różne materiały bratu z zakresu prezentowanego przez to forum, po pewnym czasie w ogóle zapominał o co kaman, to błędne koło trwało tak bez końca do puki nie zrezygnował z TV.
Mało do kogo zalogują się informacje promowane na tym forum do puki będzie on oglądał regularnie TV ponieważ informacje te będą systematycznie negowane i zamazywane, TV w obecnej formie stał się wrogiem ludzkości programuje on ludzi wedle widzimisię góry.

Jak ktoś nie dostrzega jakim zagrożeniem dla nas jest TV to nich zobaczy ten kawałek, specjalnie go wyciąłem z filmu pt. WakeUP Call dla tego tematu. Polecam obejrzeć cały Wake UP Call, chyba jedna z najlepiej zrealizowanych pozycji traktująca o manipulacji i NWO. Jeżeli chcecie komuś przedstawić informacje gdzie ten system zmierza i możecie wybrać tylko jeden film polecam właśnie te pozycję!

phpBB [video]

Ciężko było wyłowić tylko 10 minutowy fragment z całości, dlatego kto nie widział klick: http://www.youtube.com/view_play_list?p=2D8D8662A4BA2F36
a kto widział niech sobie przypomni pozycje, aby sobie odświeżyć te niezwykle ważne dla nas informacje :)

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.

Awatar użytkownika

ja to rozumiem div, chodziło mi o coś innego.
Hakun wspomniał o antenie - czy chodziło mu tylko o informacje, które tędy płyną, czy może też energie, które z tym się wiążą. Ten sam prooblem, ale troche z innej strony ;)

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Przyłączam sie do protestu :) , nie ogladam wogole tv od ok 6 miesiecy i czuje sie zajebiscie :D nie brakuje mi tego szamba wogole :mrgreen: . Za to moj mezus oglada codziennie, nie wazne, ze spi przy nim, ale jak on to mowi, relaksuje sie przy glosach z tv :|

Awatar użytkownika

Następny punkt programu: były telewizyjny prezenter sportowy, dla którego swego czasu praca dla BBC była chlebem powszednim, wypowie się na temat pracy dziennikarzy i telewizji. Panie i Panowie powitajmy gorącymi oklaskami Davida Icka :!: :lol:

phpBB [video]

Awatar użytkownika

Założyłem bliźniaczy temat na prawda2: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=9834
Zobaczymy do jakich wniosków tam dojdziemy w końcu to tam najwięcej się nawija o manipulacji etc :)

Kiedyś przez tydzień siedziałem w hotelu w Chinach. Była kablówka, ale tylko jeden kanał anglojęzyczny -CCTV9, naturalnie prawomyślny i rządowy, innych tam nie ma. Program o kulturze Chin, przeplatany co godzinę wiadomościami. Był to czas świeżo po niepokojach w Tybecie. Z nudów trzymałem odbiornik cały czas włączony, czasami oglądałem programy o różnych regionach tego wielkiego kraju. Moje poglądy na temat Tybetu i praw człowieka są ustabilizowane, chyba nie muszę tłumaczyć jakie, skoro tu piszę. Jednakże po tygodniu powtarzania w kółko głupawych i przejrzyście zmanipulowanych faktów, nawet w mojej głowie zaczęły pojawiać się wątpliwości. Czy aby na pewno te Chiny to tylko źle robią? Przecież zbudowali tyle fajnych dróg, linii kolejowych..... a przecież nie wszyscy w Tybecie są im przeciwni.... może jednak jestem trochę za bardzo radykalny..... Musiałem wyłączyć to g.....aby odzyskać jasność myślenia. Wcześniej byłem pewny swego, że mogą mi wciskać jakikolwiek kit, ja i tak swoje wiem. To doświadczenie nauczyło mnie jednak tego, że jeśli ktoś młotkiem wbija w głowę pewne rzeczy, ostatecznie może to zrobić. Kwestia ilości powtarzanych uderzeń. Może nie do końca, przecież wyłączyłem telewizor. Ale namieszało mi w głowie totalnie, choć świadomie starałem się tego nie słuchać. Słuchała jednak podświadomość i to wystarczyło. Ludzie, nie oglądajcie tego shitu.

Ostatnio zmieniony 19 sty 2010, 9:47 przez Sławomir, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Jak łatwo wam zrywać kable gdy zewsząd wylewa się treść szamba,byłbym bardziej zadowolony gdybyście skupili się na tym języczku u wagi czyli ostatnim zdaniu w moim poprzednim poście. :)

Awatar użytkownika

Internauci pozbywają się telewizorów.

Cytuj:
Internauci pozbywają się swoich telewizorów

"Puls Biznesu": Z najnowszego badania Startrack 2009 wynika, że już 6 proc. internautów nie ma telewizora.
Korzystający z sieci przed telewizorem spędzają średnio 3 godz. dziennie, wobec średniej 4 godz. dla niekorzystających z sieci. Średnio w ciągu dnia tylko 26 proc. osób używających w danym momencie internetu korzystało z innego medium, tymczasem jeszcze dwa lata temu ten odsetek wynosił 43 proc.

Wyraźny trend ostatnich lat to skokowy wzrost popularności stron oferujących streaming Wideo.

Obecnie 26 proc. internautów przyznaje, że korzysta z takich serwisów. To ponad dwa razy więcej niż w 2007 r. - podaje "PB".

quote from: http://wiadomosci.onet.pl/2099996,403,item.html

nie mam telewizora od trzech lat,od półtorej roku mam internet,bez mediów byłem półtora roku brakowało mi tylko wiadomości,teraz mam lepsze,w internecie oglądam to co wywołam a nie to co mi narzócają :hejka:

Awatar użytkownika

kolejne ciekawe video do kolekcji na półkę pod telewizorem :D

phpBB [video]

Podążając za tematem w necie natknąłem się na kilka fajnych grafik:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek i takie tam.. :)

To jest jeszcze "lepsze", działa globalnie bez tv ;)

phpBB [video]

Awatar użytkownika

moje przebudzenie wiąże z odcięciem kabla anteny 4 lata temu

komandos pisze:
nie mam telewizora od trzech lat,od półtorej roku mam internet,bez mediów byłem półtora roku brakowało mi tylko wiadomości,teraz mam lepsze,w internecie oglądam to co wywołam a nie to co mi narzócają :hejka:

To prawie tak jak ja. Okazuje się że większość ludzi których znam, którzy dążą do Przebudzenia zrezygnowało z TV.
Czuję się z tym naprawdę dobrze, ale to nie wszystko, nie oglądam horrorów i filmów sensacyjnych z przemocą.
Wolę SF jednak praktycznie to co oglądam to starannie wybrane pozycje.

Myślę że czas zrobić jakiś baner antyreklamowy TV na stronę główną.

divinorum pisze:
Założyłem bliźniaczy temat na prawda2: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=9834
Zobaczymy do jakich wniosków tam dojdziemy w końcu to tam najwięcej się nawija o manipulacji etc :)

Tak, ale jak zauważyłem dłuższe przebywanie na tym forum ma negatywne skutki dla psychiki 8-)

Ja również od ponad 2lat nie oglądam TV, nie przesiedziałem przy nim max 15 minut w ciągu tych lat i nie zamierzam tam wracać.

Nie wiem co macie do internetu - jakoby był zly? Jesli chodzi o uzaleznienie to owszem - czuje sie winny, ale jesli chodzi o informacje tam przechowywane... przeciez macie wolną rekę a jeśli blądzicie to wlaczcie filtr informacji w umysle i na pewno nie zginiecie.

Awatar użytkownika

redmuluc pisze:
Tak, ale jak zauważyłem dłuższe przebywanie na tym forum ma negatywne skutki dla psychiki 8-)

Dokładnie z tego powodu przestałem tam dyskutować z ludźmi, miejscami moja kreatywność po paru dyskusjach = 0. Rozmowy z niektórymi osobami jak admin na tematy z którymi nie chcą się zapoznać ze względu na uprzedzenia na prawda2 wyglądają czasami jak walka z wiatrakami :bangheadwall:

Do rozmów z Bimim pasuje ten cytat: Nigdy nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona wcześniej zdobytym tam doświadczeniem :P

redmuluc pisze:
... Wolę SF jednak praktycznie to co oglądam to starannie wybrane pozycje.

Uwielbiam SF :)

redmuluc pisze:
Myślę że czas zrobić jakiś baner antyreklamowy TV na stronę główną.

Świetny pomysł :)

U mnie w mieście graffiti głosi:

"Wyłącz telewizor, włącz myślenie" :D

timewave pisze:
"Wyłącz telewizor, włącz myślenie" :D

Super podoba mi się ! :)

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

ma ktoś może z was dojście do druku vlepek jakimś tańszym kosztem albo po prostu jakoś się zrzucić na przykład coś takiego ;)
Obrazek
lub coś prostego
Obrazek

Osobiście wolę ten pierwszy motyw

Awatar użytkownika

.•*¨*•.

Mnóstwo pomysłów, obrazków, artykułów można znaleźć tutaj:
Turn off your TV

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]