Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 paź 2014, 10:28

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Cieszy mnie Filizanko bardzo, ze przydaje Ci sie ta wiedza. :bużki:

Dorzucam nastepna porcje wiedzy w temacie ogrodnictwa.

Ogrodnictwo w zgodzie z Kalendarzem Ksiezycowym

Wplyw Ksiezyca na ogrod.

Przez setki lat pogoda byla bardzo waznym czynnikiem, ktory rolnik bral pod uwage podczas uprawy roli, gdyz sukces lub niepowodzenie uprawy roli bylo zalezne wlasnie od pogody.

Obserwowano niezwykle skoki temperatury czy zmiany warunkow pogodowych i ustalono, ze wlasnie Ksiezyc ma ogromny wplyw na rytm Ziemi.

Kazda faza, poczawszy od Nowiu az po Pelnie i znowu malejac, ponownie do Nowiu, ma roznorodny wplyw na Nature.
Rowniez dla dzisiejeszych ogrodnikow dzialajacych wg Kalendarza Biodynamicznego, takie pojecia jak: Kalendarz Ksiezycowy, fazy Ksiezyca, cykl Ksiezycowyc czy znaki zodiaku sa jak najbardziej znanymi nazwami.

Meteorologowie zaprzeczaja temu, jakoby Ksiezyc mial wplyw na pogode, natomiast gospodarze rolni sa gleboko przeswiadczeni, ze Ksiezyc ma wplyw co najmniej na zmiany pogodowe.

Jak poszczegolne fazy Ksiezyca oddzialywuja na rosliny?

Wiemy, ze na wode na planecie Ziemia ma wplyw zarowno Ksiezyc, jak i Slonce. Jednak Ksiezyc, z racji, ze jest blizej Ziemi, ma silniejsza sile przyciagania.

Jednak oddzialywanie to dotyczy nie tylko wod na planecie Ziemi, lecz rowniez wody zawartej we wszystkich formach zycia.

Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Padwie potwierdzily, ze rosliny podczas pelni reaguja naglym przyspieszeniem wzrostu i ze istnieje powiazanie pomiedzy faza Ksiezyca rosnacego i malejacego a wzrostem i spadkiem zawartosci sokow w drzewach.

Reguly rolnikow i reguly Ksiezyca

Kiedys spogladajac na niebo wiedziano kiedys, czy bedzie padalo czy nie, poniewaz podczas nowiu pogoda czesto ulegala zmianie, jak rowniez czesto towarzyszyly mu mocne opady deszczu.

Informacjom sprzed setek lat, ktore mialy szanse zachowac sie do naszych czasow, zawdzieczamy reguly rolnikow a takze reguly Ksiezyca.

Kalendarz Ksiezycowy i prace ogrodowe

Kalendarz Ksiezycowy rozroznia w roslinach pomiedzy czesciami kwiatowymi, korzeniowymi, lisciastymi i owocowymi. Bierze tu pod uwage poszczegolne znaki zodiaku.

Oddzialywanie Ksiezyca rosnacego (przybierajacego)

Podczas Ksiezyca rosnacego wysiewa sie wszystko, co ma rosnac w gore.

1. kwadra - od nowiu do polksiezyca rosnacego
2. kwadra - od polksiezyca do pelni

W 1. kwadrze, ktora charakteryzuje sie silny wzrostem, energia oddzialuje na wszystko wzmacniajace i sycace, co rosnie na powierzchni Ziemi, jak np.: wszystkie rodzaje roslin kapustowych, salaty, melony, szparagi i ziola. Jest to rowniez dobry czas na wysiewanie badz sadzenie roz i slonecznikow.

Jest to takze bardzo dobry czas do zbierania plonow, jak ze cala energia roliny znajduje sie w jej gornej czesci.
Owoce jednak nie powinny byc ani skladowane ani konserwowane, tylko wylacznie jedzone na swiezo.

W 2. kwadrze na powierzchnie wychodza wszystkie skladniki odzywcze nagromadzone w 1. kwadrze.
Teraz jest najlepszy czas na wysiewanie, sadzenie i uszlachetnianie owocow.
Kto chce miec piekny, zielony, gesty trawnik, powinien teraz zaczac go wysiewac.

Reguly dotyczace trawnikow i innych zielonych plaszczyzn:
wolno rosnace trawniki kosimy podczas pelni lub w 7. dniu po pelni.
Szybko rosnace trawniki kosimy podczas nowiu lub w 7. dniu po nowiu.

Rosliny podczas poszczegolnych faz ksiezyca.

Podczas procesu ewolucji rosliny dopasowaly sie do roznych rytmow Ksiezycowych. Dlatego warto wykorzystac sily kazdej z 4. faz ksiezyca w pracach ogrodowych.

Rozrozniamy 4 fazy: pelnie, ksiezyc malejacy, now i ksiezyc rosnacy (przybierajacy). Sa to 4 glowne fazy ksiezyca.

Ksiezyc rosnacy (przybierajacy) dzielimy na 2 kwadry:
Ksiezyc malejacy rowniez dzielimy na 2 kwadry.
W sumie cykl Ksiezycowy to 4 kwadry.

- 1. kwadra - od nowiu do rosnacego polksiezyca
- 2. kwadra - od rosnacego polksiezyca do pelni
- 3. kwadra - od pelni do malejacego polksiezyca
- 4. kwadra - od malejacego polksiezyca do nowiu

Oddzialywanie podczas pelni

Czas na krotko przed pelnia warto wykorzystac do wysiewania grochu i fasoli.

Podczas pelni energia Ksiezyca osiaga najwyzsza moc.
Jego w pelni oswietlona strona jest zwrocona wprosta na Ziemie.
Jest to bardzo korzystny czas, aby nawozic ogrod, poniewaz rosliny silnie pobieraja wszelkie skladniki odzywcze.
Nie wykonujemy w tym czasie zadnych prac ogrodowych poza zbieraniem ziol leczniczych, poniewaz sily lecznicze ziol podczas pelni sa szczegolnie silne.

Rowniez dzdzownice zyja wg Ksiezyca. Jedynie podczas pelni wchodza do kompostu i aktywnie pracuja.

Krotko po pelni jest korzystny czas na przycinanie roz.
W tym czasie nie przycinamy innych roslin.

Ksiezyc malejacy

Ksiezyc malejacy przesuwa sie teraz pomiedzy Sloncem a Ziemia a jego swiatlo coraz bardziej zanika.
W tym czasie szczegolnie silnie rosna rosliny w obrzarze korzeniowym. Tam gromadzi sie cala energia.
Jest to czas na sadzenie roslin korzeniowych, np.: rzepa, buraki, cebula, ziemniaki itd.
Poniewaz pnie i galezie drzewa zawieraja teraz mniej soku, mozna ten czas wykorzystac na ich przycinanie lub sadzenie.
Czas szczegolnie korzystny dla drzew owocowych.
Jest to rowniez czas dobry na plewienie chwastow.
Nie wysiewamy w tym czasie roslin kwiatowych, poniewaz wysiane w tym czasie rosliny kwiatowe beda mialy bardzo slabo rozwinieta czesc kwiatowa.

Slabe i malutkie drzewka poprzez przyciecie w tym czasie zyskaja na silach i beda lepiej rosnac.

Regula Ksiezycowa:
Co ma rosnac w dol - wysiewac podczas Ksiezyca malejacego.
Co ma rosnac w gore - wysiewac podczas Ksiezyca rosnacego.

Ksiezyc w nowiu

Podczas nowiu, gdy Ksiezyc zwrocony jest w strone Ziemi swoja nieoswietlona strona, zaprzestajemy wszelkich prac ogrodowych.

Regula rolnikow:
Jeczmien posiany w 3. dzien po nowiu jest 3 miesiace po nowiu gotowy do zbiorow.

Oczywiscie tylko ktos, kto podchodzi do ogrodnictwa z pasja, moze stwierdzic, czy rosliny rzeczywiscie lepiej rosna podczas, gdy Ksiezyc rosnie lub maleje i kiedy jest lepszy czas na zbiory, podczas, gdy Ksiezyc maleje czy tez podczas nowiu.

W czasie pelni dobrze jest nawozic rosliny.
W czasie pelni i gdy Ksiezyc rosnie mozna takze przycinac drzewa, podczas gdy podczas, gdy Ksiezyc jest w nowiu badz malejacy, warto zajac sie usuwaniem szkodnikow.

Warto rowniez dodac, ze rowniez znaki zodiaku (opisalam to wyzej), w ktorych znajduje sie w danym momencie Ksiezyc a szczegolnie zywioly, ktorym sa przypisane, rowniez oddzialywuja na Ziemie.

Generalnie powinno sie poszczegolne fazy Ksiezyca brac pod uwage w kontekscie konkretnych znakowo zodiaku i zywiolow im przypisanych.

O tym (poszczegolne znaki i powiazanie z zywiolami, jak rowniez wplyw na rosliny, ogrod, chwasty) dokladniej pisalam post wyzej.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 kwie 2012, 10:52 
VIP Member
Awatar

Niepunkt pisze:
:tak: zaczynam eksperyment z roślinkami.Dzięki.

Powodzenia zycze... :spoko: i jak bedziesz mial jakies efekty, to podziel sie nimi tutaj, prosze. :)

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

La Mandragora, zobacz proszę, czy mogę jutro sadzić roślinki i jakie lepiej - korzeniowe, czy te rosnące w górę?
Dzięki!

Oddzialywanie poszczegolnych faz Ksiezyca na zdrowie i sposoby leczenia:

Ksiezyc rosnacy (przybierajacy) - odbudowuje, absorbuje, magazynuje energie

Ksiezyc malejacy - wydech, wypocenie, wysuszanie, pozbywanie sie nadmiaru energii

Now - srodki pobudzajace dzialaja szybciej i lepiej, srodki uspokajajace dzialaja slabiej lub nawet w ogole

Pelnia - temperatura ciala jest wyzsza niz zwykle

Ksiezyc w koniunkcji z Saturnem - srodki pobudzajace maja oslabione dzialanie lub nie dzialaja w ogole

Ksiezyc w koniunkcji z Marsem - wszystkie srodki lecznicze dzialaja skuteczniej

Unikamy operacji na tych organach (czesciach) ciala, ktore odpowiadaja konkretnemu znakowi zodiatku, w ktorym danego dnia znajduje sie Ksiezyc.

Takze przy zmianach faz Ksiezyca nie powinno sie przeprowadzac operacji.

Ktory znak zodiaku odpowiada ktoremu organowi (czesci ciala)?

BARAN - glowa

BYK - krtan, migdalki, zeby, uszy, szczeka

BLIZNIETA - barki, ramiona, palce, pluca, grasica, zebra

RAK - zoladek, przepuklina, piers, naczynia limfatyczne, watroba, woreczek zolciowy

LEW - serce, aorta, plecy, kregi

PANNA - jelito grube, jelito cienkie, trzustka, nerwy, sledziona

WAGA - nerki, pecherz moczowy, zmysl rownowagi, skora

SKORPION - nos, organy plciowe,jelito grube, odbytnica, krew, moczowod, rdzen

STRZELEC - biodra, uda, zyly, watroba

KOZIOROZEC - zeby, kosci, stawy, skora

WODNIK - lydki, kostki, zyly, uklad krazenia

RYBY - stopy, palce u nog a takze wszystko, co ma do czynienia z plynami ustrojowymi

Znaki zodiaku, ktore znajduja sie pomiedzy 21. grudniem a 21. czerwcem maja wlasciwosci rosnace (przybierajace), maja rosnaca sile, ktora daje wzrost az do czasu zniw.
Znaku zodiaku, ktore znajduja sie pomiedzy 21. czerwczem a 21. grudniem maja wlasciwosci malejace.
Bliznieta i Koziorozec leza w czasie zmiany tych obu sil.

Kazdy znak zodiaku przyporzadkowany jest jednemu z 4. zywiolow a tym z kolei przyporzadkowane sa poszczegolne czesci ciala.

Zywioly, znaki zodiaku i funkcje organizmu

OGIEN - Baran, Lew, Strzelec - narzady zmyslow

ZIEMIA - Byk, Panna, Koziorozec - uklad krazenia

POWIETRZE - Bliznieta, Waga, Wodnik - gruczoly

WODA - Rak, Skorpion, Ryby - nerwy

Zywioly, rodzaj pokarmu i czesc roslinna

OGIEN - bialko - owoc

ZIEMIA - sol - korzenie

POWIETRZE - tluszcz - kwiat

WODY - weglowodany - lisc

Rytm Ksiezyca i zdrowie

Pelnia:

- czas szczegolnie trudny dla osob nerwowych i histerycznych

- zwiekszona ilosc porodow

- ziola zebrane w ten dzien sa szczegolnie skuteczne w dzialaniu

Now:

- czas dobry na diety oczyszczajace

- mozna rzucac nalogi

Ksieczyc rosnacy (przybierajacy):

- wzmacniamy organizm

Ksiezyc malejacy:

- szybciej wraca sie do zdrowia

- nawet przy wiekszym apetycie nie przybiera sie szybko na wadze

- dobry czas na poddanie sie planowanym operacjom

Zmiana faz Ksiezyca:

- unikamy poddawania sie operacjom

Now do pelni:

- srodki uspokajajace dzialaja duzo slabiej

Ksiezyc w konjunkcji z Saturnem:

- choroby, ktore w tym czasie sie rozpoczna, zazwyczaj dlugo trwaja

Indi... jutro, tak jak dzisiaj, Ksiezyc jest w znaku Panny.
Panna przypisana jest zywiolowi Ziemi, a ten odpowiada Dniowi Korzeniowemu.
Jako, ze Ksiezyc jest rosnacy (przybierajacy) mozna sadzic roslinki, poniewaz Dzien Korzeniowy, sa to roslinki korzeniowe.

Awatar użytkownika

ok, dzięki, ja jeszcze nie przyswoiłam tej wiedzy... za mało czasu w moim zyciu obecnie.
Karuzela się rozkręciła na maxa.

To ja chyba źle doczytałam, bo jeśli księzyc przybywa - korzystny dla tych co rosną do góry.
Jak ubywa - dla korzeniowych.
Więc myślałam, że lepiej je SADZIĆ też w takich okresach, czyli korzystnych...

Tak... Ksiezyc przybierajacy - rosliny idace w gore.

Panna - Ziemia - Dzien Korzeniowy.

Fakt... nie sadzimy roslin korzeniowych, mozemy je nawozic. Sadzimy rosliny rosnace w gore.

Przepraszam za zamieszanie. :oops: I dziekuje za zwrocenie uwagi. :bużki:

Dobrze, ze jest coraz wiecej osob, ktore zaczynaja stosowac ta wiedze praktycznie. :buja:

Awatar użytkownika

Dzięki, tak właśnie myślałam :)

:tak: Zwracamy uwage na faze Ksiezyca i na znak zodiaku, w ktorym sie znajduje, zywiol, ktory temu znakowi jest przypisany.
Ja sie ucze caly czas w tym temacie, dla mnie jest on nowy, wiec ciesze sie, ze mam pomoc. :) Dopiero to rozgryzam. Mruga

W sumie mamy ksiezyc przybierajacy, ale jutro jest pelnia a oddzialywanie pelni liczymy na dni Ksiezycowe od 14. do 17. takze powinnismy te dni brac pod uwage jak w pelni.

A tu...

Cytuj:
Podczas pelni energia Ksiezyca osiaga najwyzsza moc.
Jego w pelni oswietlona strona jest zwrocona wprosta na Ziemie.
Jest to bardzo korzystny czas, aby nawozic ogrod, poniewaz rosliny silnie pobieraja wszelkie skladniki odzywcze.
Nie wykonujemy w tym czasie zadnych prac ogrodowych poza zbieraniem ziol leczniczych, poniewaz sily lecznicze ziol podczas pelni sa szczegolnie silne.

Rowniez dzdzownice zyja wg Ksiezyca. Jedynie podczas pelni wchodza do kompostu i aktywnie pracuja.

Krotko po pelni jest korzystny czas na przycinanie roz.
W tym czasie nie przycinamy innych roslin.

Prac ogrodowych nie wykonujemy. Jedynie zbieranie ziolek. Hmm...

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Na moje na sianie to za wcześnie .Jak będę roślinki siał w połowie kwietnia ;) Będę polował na pełnie :tak:

Pozdrawiam serdecznie :hejka:

Pelnia jest jutro. Nastepna pelnia bedzie 6. maja. :)

Jak wysiejesz te roslinki Imraj to tez podziel sie efektami, jezeli bedziesz stosowal sie do Kalendarza ksiezycowego.

Awatar użytkownika

La_Mandragora pisze:
Pelnia jest jutro. Nastepna pelnia bedzie 6. maja. :)

Jak wysiejesz te roslinki Imraj to tez podziel sie efektami, jezeli bedziesz stosowal sie do Kalendarza ksiezycowego.

Bo w swoim pokoju chce mieć drzewko Bonsai bardzo mnie kręci te roślinka .Pamiętam jak za gówniarza oglądałem jakiś japoński film i po raz pierwszy ujrzałem te drzewko .Bardzo mi się spodobało baaardzo :D :D
A ostatnio u ciotki widziałem .Piękna roślinka ,cudna takie.Nawet miałem myśl żeby wyżebrać o ciotki :język: Ale się opamiętałem .Tylko jak z ciotką rozmawiałem to Ona już dużą kupiła eh :bangheadwall: :bangheadwall: a z siebie robi takiego ogrodnika że hej :język:

Postanowiłem kupić nasionka i spróbować je hodować Mruga i tak sobie myślę że przy ogronit-cie będzie lepiej rosła

a tu cudo jakie bym chciał o tak :buja: :buja:

Obrazek

takie drzewko duże przeszło 3.000 pln kosztuje .Ale lepiej samemu ją wyhodować .Kupić to nie sztuka . :dobani:

Sliczne, sliczne drzewko... :buja:
Zycze wobec tego powodzenia w jego wysiewie, jak rowniez w dalszym wzroscie i pielegnacji. I oby efekty tego byly takie jak na tym zdjeciu albo i lepsze... Mruga

Awatar użytkownika

Dzięki Kasiu Mruga zobaczymy jak to wyjdzie ;)

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

imraj pisze:
[Bo w swoim pokoju chce mieć drzewko Bonsai bardzo mnie kręci te roślinka .Pamiętam jak za gówniarza oglądałem jakiś japoński film i po raz pierwszy ujrzałem te drzewko .Bardzo mi się spodobało baaardzo :D :D

Postanowiłem kupić nasionka i spróbować je hodować Mruga i tak sobie myślę że przy ogronit-cie będzie lepiej rosła

takie drzewko duże przeszło 3.000 pln kosztuje .Ale lepiej samemu ją wyhodować .Kupić to nie sztuka . :dobani:

Imraj
Tu troche cierpliwości będzie potrzeba :tak:
Bonsai to troche medytacja. Przycinasz, pieścisz, przycinasz, drutujesz, gadasz, przycinasz i tak 80 lat i już masz drzewko w formie bonsai albo i nawet las.
Chyba, ze kupisz sobie rośline (noga słonia" albo ficus beniamin, one dość przypominaja bonsai i szybko daja sie
formować.

Awatar użytkownika

Filiżanka pisze:
imraj pisze:
[Bo w swoim pokoju chce mieć drzewko Bonsai bardzo mnie kręci te roślinka .Pamiętam jak za gówniarza oglądałem jakiś japoński film i po raz pierwszy ujrzałem te drzewko .Bardzo mi się spodobało baaardzo :D :D

Imraj
Tu troche cierpliwości będzie potrzeba :tak:
Bonsai to troche medytacja. Przycinasz, pieścisz, przycinasz, drutujesz, gadasz, przycinasz i tak 80 lat i już masz drzewko w formie bonsai albo i nawet las.
Chyba, ze kupisz sobie rośline (noga słonia" albo ficus beniamin, one dość przypominaja bonsai i szybko daja sie
formować.

Można hodować normalne bonsai i zostawić dla kolejnego pokolenia :język:
A te ficus beniamin całkiem całkiem wygląda :okok: :okok: ale to nie jest to :język:

Hodowla takiego drzewka Bonsai to juz jakis konkretny powod do dlugowiecznosci... no przed 100-tka nie ma umierac... :lol:

Awatar użytkownika

La_Mandragora pisze:
Hodowla takiego drzewka Bonsai to juz jakis konkretny powod do dlugowiecznosci... no przed 100-tka nie ma umierac... :lol:

he he no to jak ktoś będzie mi śpiewał sto lat to się obrażę :haha: :haha: :haha:

Podczas 3. i 4. kwadry Ksiezyca (Ksiezyc malejacy (ubywajacy)) mozemy przeprowadzic rytual blogoslawienia domu.

W tym celu przygotowujemy:
- zdjecia wszystkich domownikow oraz zwierzat domowych
- gruba sol
- gliniana miseczke
- tyle kadzidelek cytrynowych, ile jest pomieszczen w domu

1. Na dloni kladziemy zdjecia, jedno na drugim. Stawiamy na nich miseczke wypelniona sola.
2. Idziemy do pomieszczenia najbardziej oddalonego od drzwi wejsciowych i mowimy: "W tej soli jest czystosc, energia, zycie i spokoj. Wzywam wszystkie negatywne energie, aby natychmiast oposcily pomieszczenie, ktore blogoslawie".
3. Wysypujemy na podloge garstke soli i przechodzimy do nastepnych pomieszczen. W kazdym postepujemy identycznie (od pkt. 2).
4. We wszystkich pomieszczeniach zapalamy kadzidelko cytrynowe.
5. Kiedy kadzidelka sie wypala, zmiatamy sol z pomieszczen. Robimy to zawsze w kierunku drzwi wejsciowych.
6. Zbieramy sol szufelka do worka na smieci (nie dotykamy rekoma!) i wyrzucamy jak najdalej od domu.

La_Mandragora pisze:
Podczas 3. i 4. kwadry Ksiezyca (Ksiezyc malejacy (ubywajacy)) mozemy przeprowadzic rytual blogoslawienia domu.

6. Zbieramy sol szufelka do worka na smieci (nie dotykamy rekoma!) i wyrzucamy jak najdalej od domu.

Proces ten broni przed złośliwymi duchami, które skazane są na przebywanie w przestrzeni bez ciał fizycznych.
Subtelne ciała bhuta i piśaca (duchy i strzygi) otrzymuje się w taki sam sposób jak i wszystkie inne materialne ciała - poprzez specyficzne działanie i karmiczne reakcje.

Ostatnio zmieniony 22 kwie 2012, 13:58 przez trigi, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Dlaczego myślicie że bonsai to gatunek drzewa? :lol:
Bonsai to sztuka prowadzenia drzewa. Przepraszam że popsułem Wam Wasze wyobrażenia. Teraz nikt już się tym nie będzie interesował, bo łatwiej jest marzyć o własnym bonsai niż się zająć jego pielęgnacją choćby od dziś :tak:

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

Kobi_van_Kenobi pisze:
Dlaczego myślicie że bonsai to gatunek drzewa? :lol:

Bo przynajmniej na razie nie lezalo i nie lezy to w kregu moich zainteresowan. Stad niewiedza na ten temat. Mruga

Kobi_van_Kenobi pisze:
Bonsai to sztuka prowadzenia drzewa.

Dzieki za info... :tak:

Kobi_van_Kenobi pisze:
Przepraszam że popsułem Wam Wasze wyobrażenia.

Nie... no powaznie... wyobrazenia na temat Bonsai? No koniec swiata... :lol:

Kobi_van_Kenobi pisze:
Teraz nikt już się tym nie będzie interesował, bo łatwiej jest marzyć o własnym bonsai niż się zająć jego pielęgnacją choćby od dziś :tak:

Mysle, ze jak kogos cos naprawde interesuje to nie zniecheci sie przechrzczeniem z jednej na druga nazwe... :lol: Z tego, co widze Imraj zarezerwowal sobie czas przynajmniej do setki na Bonsai´owanie... Mruga

Rytualy magiczne, zadania, tematy... gdy Ksiezyc znajduje sie pod wplywem poszczegolnych znakow zodiaku.

Ksiezyc znajduje sie w znaku Barana:

Przeprowadzamy rytualy majace wzmocnic sile przewodnika, szefa.
Jest to takze czas na wszystkie rytualy, ktore powiazane sa z uzyciem Energii i sily Woli.

Ksiezyc znajduje sie w znaku Byka:

Czas na nabywanie dobr materialnych, majatku, zarzadzanie bogactwem i dobrobytem.

Ksiezyc znajduje sie w znaku Blizniat:

Czas sprzyjajacy komunikacji, przeprowadzkom, krotkim podrozom, pisaniu, pisarstwu, public relations.

Ksiezyc znajduje sie w znaku Raka:

Przeprowadzamy rytualy ochronne dla domu i rodziny.

Ksiezyc znajduje sie w znaku Lwa:

Przeprowadzamy rytualy dotyczace odwagi, sily przewodzenia i pozycji w spoleczenstwie.

Ksiezyc w znaku Panny:

Przeprowadzamy rytualy dotyczace zniw (zbiory plonow).
Jest to rowniez dobry czas na rytualy dotyczace: poszukiwania pracy, polepszenia zdrowia, polepszenia zdolnosci intelektualnych.

Ksiezyc w znaku Wagi:

Przeprowadzamy rytualy dotyczace sprawiedliwosci, spraw sadowych, zakonczenia klotni, osiagnienia rownowagi w kazdej formie.

Ksiezyc w znaku Skorpiona:

Przeprowadzamy rytualy przeciw problemom o podlozu seksualnym.
Rytualy dotyczace glebokich zmian, przemian. Rytualy majace na celu ulepszenie daru jasnowidzenia.

Ksiezyc znajduje sie w znaku Strzelca:

Przeprowadzamy rytualy dotyczace dlugich podrozy i wiekszych zmian miejsca pobytu (z miasta do miasta, z kraju do kraju). Czas na aktywnosc sportowa.

Ksiezyc znajduje sie w znaku Koziorozca:

Rytualy majace na celu wspomaganie rozwoju kariery i aktywnosci politycznej.

Ksiezyc znajduje sie w znaku Wodnika:

Przeprowadzym rytualy dotyczace przyjazni, wolnosci, aktywnosci sportowej, kreatywnosci i sztuki.

Ksiezyc znajduje sie w znaku Ryb:

Rytualy majace wzmocnic ponadzmyslowe moce, muzyczne i artystyczne zdolnosci.

Cytuj:
Magia Księżyca

Magia lunarna to czary absolutnie wyjątkowe, dlatego poświęcam im osobny rozdział, choć bez wątpienia mogłam pisać o Księżycu w "Białej Magii". Księżyc ma ogromna moc - jest to widoczne szczególnie w czasie pełni. Wtedy jego siła jest bardzo wyraźna. Co ciekawsze, nawet nauka nie zaprzecza jego wyjątkowym właściwościom wiedząc, że wpływa on na płyny ustrojowe człowieka (medycyna), na pogodę (meteorologia), na urodę (kosmetyka) oraz na przypływy i odpływy oceanów.

Jak wiemy, zmieniające się fazy Księżyca wpływają na szczególnie wrażliwych ludzi, powodując ich zwiększona pobudliwość, rozdrażnienie, a nawet złe samopoczucie. Stwierdzono, że w czasie pełni zwiększa się ilość wypadków i napadów - ludzie bywają wówczas bardziej agresywni.

O Księżycu można pisać całe księgi - i zresztą sporo ich napisano - tutaj podam tylko te informacje, które są niezbędne każdemu magowi. Przede wszystkim ważna jest umiejętność odróżniania poszczególnych faz naszego satelity.

Obrazek

Mam nadzieję, ze powyższa ilustracja jest czytelna...

Zanim zabierzesz się za stosowanie lunarnej magii, poznaj dokładnie magiczny podział: NÓW, Księżyc ROSNĄCY, PEŁNIA oraz Księżyc MALEJĄCY.

Obrazek

NÓW

Działań magicznych nie wykonuje się w okresie od 3 dni przed nowiem do nowiu !!!

(można natomiast w czasie nowiu wykonywać buddyjskie praktyki - są one wówczas wielokrotnie mocniejsze niż w inne dni)

Obrazek

Księżyc ROSNĄCY

(od nowiu do pełni)

W tym czasie czarujemy w sprawach, które chcemy zdobyć, przyciągnąć... np.:

lepsza praca lub awans

dodatkowe pieniądze

poprawa zdrowia

wzmocnienie pozytywnych cech charakteru

Weź kartkę czystego papieru, narysuj symbol przybywającego Księżyca i napisz, co chcesz uzyskać. Jednocześnie wizualizuj, że już to masz, trzymasz w rękach, dotykasz. Złóż kartkę starannie i noś przy sobie do pełni (może być dopiero następna), wówczas ją spal.

Obrazek

PEŁNIA

To największa moc Księżyca!!! W tym czasie wykonuje się większość czarów, gdyż energia Księżyca zasila każdy rytuał. Często wystarczy w tym czasie zwrócić się do Księżyca o pomoc...

Stań twarzą do tarczy Księżyca i trzykrotnie wypowiedz swoja prośbę, wizualizując jej spełnienie.

(Praktyki buddyjskie wykonywane w czasie pełni są wielokrotnie silniejsze niż w nowiu i w innych dniach. Wtedy też wykonuje się wszystkie najsilniejsze inicjacje)

Obrazek

Księżyc MALEJĄCY

(od pełni do 3 dni przed nowiem)

W tym czasie czarujemy w sprawach, których chcemy się pozbyć... np.:

kłopoty

choroby

niedostatek

złe wpływy

kłopotliwi ludzie w otoczeniu

nawiedzenie

Weź kartkę czystego papieru, narysuj symbol ubywającego Księżyca i napisz, czego chcesz się pozbyć, od czego uwolnić. Jednocześnie wizualizuj, że jesteś już wolny od kłopotu, choroby, problemu... Złóż kartkę starannie i noś przy sobie, ale zniszcz ją tuż przed najbliższą pełnią!

Zrodlo: http://www.velveth.za.pl/magiak.html

Taki maly dodateczek do Magi Lunarnej... Mruga :)

Cytuj:
Jak rzucać zaklęcia?

Istnieje wiele różnych czynników powodzenia działania rzucanych zaklęć. Należy wiedzieć, że na rytuał składa się wiele różnych elementów, takich jak :

- kwadra Księżyca, - stan psychiczny adepta magii,- doświadczenie,- odpowiednie składniki i narzędzia oraz dobór rytuału,- moc osobista, - wiara w magiczne działania i skutki rytuału,- wola Wszechświata.

Kwadra Księżyca jest kluczem głównym przy rzucaniu zaklęć. Jak wiemy rozróżnia się cztery fazy Księżyca- nów, księżyc rosnący, pełnia i księżyc malejący.

Każda z tych faz trwa po 7 dni. Księżyc w przeciągu 28 dni przechodzi przez te cztery fazy. W roku mamy 13 miesięcy księżycowych.

Najlepszy efekt można uzyskać przy czarowaniu w pełni. W innych zaklęciach inne kwadry księżyca będą odpowiedniejsze. Dobór właściwej fazy Księżyca przy rzucaniu zaklęć jest dość prosty.

W czasie nowiu albo ogólne nie czarujemy, chyba że pragniemy zastosować zaklęcie mające na celu pozbycie się czegoś na dobre.

Gdy Księżyc przybywa, powinno rzucać się zaklęcia mające przyczynić się do wzrostu, przybywania, np. pieniędzy.

Podczas ubywania Księżyca najlepiej wychodzą zaklęcia powodujące zmniejszenie, usuwanie, spowolnienie

Każde zaklęcie działa najmocniej w czasie pełni.

Każdy młody adept powinien zapisywać w swoim dzienniku magiczne zaklęcia i rytuały. Do przeprowadzenia zaklęcia należy zgromadzić wszystkie potrzebne przedmioty, zioła, kadzidła, świece, olejek oraz akcesoria, czyli różdżka, sztylet, Pentakl.

Materiały powinny emitować odpowiednie wibracje, związane z celem zaklęcia, dlatego tez należy się stosować do używania odpowiednich przedmiotów i akcesoriów.

Zazwyczaj składniki zaklęć są proste i łatwo dostępne. Przed dokonaniem rytuału, należy trochę czasu poświęcić na przygotowanie wszystkich składników.

Stan psychiczny adepta magii jest bardzo ważnym czynnikiem. Podczas rytuału trzeba osiągnąć odpowiedni stan ducha i umysłu. Nie wolno mieć wątpliwości w czasie wykonywania zaklęcia.

Np. podczas rzucania zaklęcia miłosnego należy czuć miłość, a nie nienawiść.

Osoba która rzuca zaklęcie powinna dysponować wiedzą, doświadczeniem i rozeznaniem się w magii.

Każdy przeprowadzony rytuał zwiększa nasza osobista moc, i dlatego też kolejne zaklęcia będą mocniejsze. Przeważnie dla młodego adepta magii trzeba kilu prób, zanim zaklęcie ich zacznie działać.

Moc osobista i rozbudzona energia jest najważniejszym elementem każdego zaklęcia i rytuału. Mag powinien ćwiczyć by wzmocnić swoją moc. Ważna jest tez jednak wizualizacja i medytacja. Istnieją rytuały i zaklęcia, które nadbudowują wewnętrzną energię adepta. Im większa nasza wewnętrzna moc, tym potężniejsze będą rzucane przez nas zaklęcia.

Trzeba wierzyć w skuteczność odprawianego rytuału. Jak to mawiają Wiara czyni Cuda.

Zrodlo: http://www.czarownica.net/zaklecia.html

Awatar użytkownika

La Mandragora, czy mogę Cię ładnie poprosić o sprawdzenie do przodu pewnych rzeczy?

1. ktoś mi bliski ma poważna operację w przyszłym tygodniu - zobacz, czy jakiś dzień jest przeciwwskazany?
2. co można w sobotę robić z prac ziemnych o "roślinnych"?

Dziekuję :) :) :)

Indi pisze:
La Mandragora, czy mogę Cię ładnie poprosić o sprawdzenie do przodu pewnych rzeczy?

1. ktoś mi bliski ma poważna operację w przyszłym tygodniu - zobacz, czy jakiś dzień jest przeciwwskazany?
2. co można w sobotę robić z prac ziemnych o "roślinnych"?

Dziekuję :) :) :)

Oczywiscie Indi... :tak: :bużki:

Ogolnie unikamy operacji na tych organach, ktore przyporzadkowane sa konkretnemu znakowi zodiadku w danym dniu Ksiezycowym. I tu mamy ponizej:

Poniedzialek - 23. kwiecien - Ksiezyc w znaku Byka - unikamy poddawania sie operacjom dokonywanym na tych czesciach ciala: szczeka, okolice gardla (krtan, organy mowy, tarczyca, migdalki, kark i zeby w dolnej szczece). Nie usuwamy tez w tym czasie zebow.

Wtorek - 24. kwiecien - Ksiezyc w znaku Blizniat - unikamy poddawania sie operacjom dokonywanym na tych czesciach ciala: pluca, oskrzela, tchawica, zebra, barki, ramiona i palce (u rak).

Sroda - 25. kwiecien - Ksiezyc w znaku Blizniat - zalecenia jw.

Czwartek - 26. kwiecien - Ksiezyc w znaku Blizniat - zalecenia jw.

Piatek - 27. kwiecien - Ksiezyc w znaku Raka - unikamy poddawania sie operacjom dokonywanym na tych czesciach ciala: woreczek zolciowy, watroba, piers i zoladek.

Co do ogrodu i prac w sobote - mamy now. A podczas nowiu:

Cytuj:
Ksiezyc w nowiu

Podczas nowiu, gdy Ksiezyc zwrocony jest w strone Ziemi swoja nieoswietlona strona, zaprzestajemy wszelkich prac ogrodowych.

Od niedzieli ksiezyc zaczyna przybierac:

Cytuj:
KSIEZYC ROSNACY (przybierajacy)

Zbiory i Przechowywanie

Ilosc soku w roslinach jest zwiekszona.
W gornych czesciach roslina jest pelna soku i sily.
W tym czasie mozna przycinac krzewy w celu ich uszlachetnienia, szczepic i sadzic drzewa owocowe.
Drzewa (choinkowe) utrzymuja teraz dluzej igly (a w Dniach Kwiatowych rowniez zapach i aromat).

Odradza sie w tym czasie stawiac ogrodzenia, beda luzne i nietrwale.

Cytuj:
W 1. kwadrze, ktora charakteryzuje sie silny wzrostem, energia oddzialuje na wszystko wzmacniajace i sycace, co rosnie na powierzchni Ziemi, jak np.: wszystkie rodzaje roslin kapustowych, salaty, melony, szparagi i ziola. Jest to rowniez dobry czas na wysiewanie badz sadzenie roz i slonecznikow.

Jest to takze bardzo dobry czas do zbierania plonow, jak ze cala energia roliny znajduje sie w jej gornej czesci.
Owoce jednak nie powinny byc ani skladowane ani konserwowane, tylko wylacznie jedzone na swiezo.

To tak mniej wiecej... Sobota - Now... czyli ogolnie zadnych prac ogrodowych. Mozemy w tym czasie poprzycinac drzewa, zajac sie plewieniem chwastow lub zwalczaniem szkodnikow. Nic poza tym.

Mam nadzieje, ze informacje cos ze soba przyniosly... :)

Pozdr. cieplutko... :bużki:

:tak:

Ostatnio zmieniony 22 kwie 2012, 14:00 przez trigi, łącznie zmieniany 1 raz

Teraz jest bardzo ok... Mruga

Dziekuje i rowniez zycze milego dnia... :)

PS. Oczywiscie zapraszam tu do dzielenia sie wiedza na temat wszystkiego, co ma zwiazek z Ksiezycem (jego fazami, znakami zodiaku, planetami itd.)...

Pozdr.

Awatar użytkownika

Dziękuję La Mandragora za info :)
Są też takie dni, kiedy ogólnie operacje są niewskazane, bo wtedy jest mocniejsze krwawienie.

Czyli w sobotę tylko przycinanie drzewek. Ale pech - jak człowiek ma akurat wolne, to księżyc mówi "basta".
;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]