Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 lip 2020, 7:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Jose Escamilla - CELESTIAL

Obrazek

phpBB [video]

wersja z wtopionymi napisami

Obrazek

TAK WYGLĄDA KSIĘŻYC WIDOCZNY PRZEZ TELESKOP CELSTRON 80mm

a tak wygląda "najnowsza" chińska wersja :język:
Obrazek

CZEGO BRAKUJE NA TM OBRAZKU ? ZNAJDŹ JEDNĄ RÓŻNICĘ :o

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 wrz 2012, 9:15 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Red ma rację :tak: Mam Celestrona C8 SGT XLT, zrobiłem kiedyś kilka zdjęć księżyca, oto one :

Sprzęt

Obrazek

Księżyc

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W powiększeniu doskonale widać świecące kopuły z filmu, szczególnie na 4 i 6 zdjęciu w prawej górnej ćwiartce. Jak ktoś chce to wrzucę na jakiegoś hosta oryginały w pełnej rozdzielczości.

Astrofotografia JEST NIEZWYKLE SKOMPLIKOWANĄ I TRUDNĄ SZTUKĄ a na dokładkę wymaga KUPY KASY na sprzęt, około 30.000 zł na start :)))) Tak więc nie jest łatwo. Kolory obiektów ( galaktyki, nebule, etc ) uzyskuje się poprzez zarejestrowanie szumów matrycy ( darki ), potem kilkadziesiąt zdjęć z czasem naświetlania po 20-30 minut jest składane w jedno ( stacking ). Obróbka wymaga kolosalnej wiedzy i doświadczenia plus ocean cierpliwośći. Planety najprościej nagrać webcamerką jako 30 sekundowy film, podzielić na klatki i reszta jak powyżej. Księżyc jest jasny, nie wymaga półgodzinnych naświetleń i trackingu do setnych sekundy, dlatego spróbuję wkrótce zrobić takie zdjęcie tym co mam i zobaczymy co nam wyjdzie :tak:

Zdjęcia które wkleiłem zrobiłem olympusem e-5 plus focuser, pojedyńczo i z czasem 1/200 sec ( a już widać kolory ! ), plus mała obróbka w szopie. Generalnie nie bawię się w astrofoto, nie mam sprzętu i czasu, ale księżyc zrobię i podzielę się wynikami.

To, co lubię najbardziej, to oglądanie galaktyk, obiektów oddalonych o dziesiątki, setki tysięcy lat świetlnych stąd ( m51, hercules, oczywiście ANDROMEDA itp ... zerknijcie tutaj : http://astrophotogallery.org/ ), wypalam przy tym tony fajkowego ziela i w ciszy zastanawiam się ile galaktycznych federacji i imperiów powstało i upadło zanim światło tych wydarzeń do mnie dotarło ....

aSpoleczny pisze:
Ja ciągle piszę o zdjęciach które są kolorowane a nie o odkurzaczach które nosami wciągają całe miasta. Napisze jeszcze raz dla pewności. Chodzi mi o zdjęcia, zdjęcia które są kolorowane.

Ale Escamilia mówił od samego początku że są kolorowane i dzięki temu wydobył perspektywę. W filmie Moon Rising jest tekst. Nikt nigdy nie mówił że to prawidłowe kolory.

Cytuj:
{14483}{14616}niestety większość fotografii z Apollo i Orbitera jest czarno-biała,
{14632}{14692}wiele z nich jest w niskiej rozdzielczości
{14703}{14768}więc powiększanie ich dla bliższego spojrzenia
{14782}{14874}powoduje, że zdjęcie staje się rozmyte i spikselizowane co sprawia,
{14886}{14971}że niemożliwe jest zobaczenie szczegółów tego co jest na powierzchni,
{14983}{15066}kiedy projektowałem plakat dla filmu w Photoshopie zdecydowałem,
{15078}{15169}że nie chce mieć czarno-bialej fotografii jako tła plakatu,
{15182}{15267}więc zdecydowałem, że pokoloruje obraz tła którego używałem
{15279}{15348}żeby mieć dla tego filmu plakat w pełnych kolorach,
{15366}{15437}wziąłem niektóre pełnokolorowe powietrzne zdjęcia krajobrazów
{15449}{15535}które mają wygląd zbliżony do odległych powierzchni Księżyca,
{15547}{15659}zamieniłem ja w czarno-białe zdjęcia i porównałem je z fotografiami Księżyca
{15672}{15791}które miałem wyretuszować, zauważając różne odcienie fotografii lotniczych Ziemi
{15802}{15917}i kolory jakie reprezentują zacząłem tworzyć paletę kolorów w Photoshopie,
{15931}{16010}wszystko co zrobiłem to wretuszowanie kolorów na fotografie Księżyca
{16023}{16110}tak jak wygladają one na Ziemi (wg. odcieni mono) ale ujawniły się struktury
{16124}{16234}i inne obiekty na powierzchni Księżyca byłem tak przejęty rezultatami,
{16248}{16343}że pokolorowałem obecnie ponad 247 fotografii.
{16358}{16444}Teraz gdy doszłem do formatu i rutyny w koloryzowaniu Księżyca
{16460}{16574}zdecydowałem się zebrać razem naj- słynniejsze zdjęcia anomalii z misji Apollo
{16587}{16693}które badacze z całego świata prezentowali przez lata i zdecydowałem się
{16714}{16822}by je pokoloryzować, to jedno z wielu oryginalnych zdjęć NASA
{16859}{16939}które ma wiele bardzo unikalnych anomalii zwłaszcza w tym obszarze,
{16953}{17055}tak to wygląda po tym jak wprowadziliśmy kontrast by wyeliminować jasność
{17070}{17201}wprowadzoną by zniekształcić obraz, a tak to wygląda po wprowadzeniu
{17216}{17356}do obrazu mojego procesu koloryzacji, pamiętajcie, to kolory i tony fotografii
{17371}{17503}których użyłem z fotografii Ziemi użyte na powierzchni Księżyca.
{17513}{17586}Po dodaniu ziemskich kolorów możecie jak nigdy wcześniej
{17592}{17675}zobaczyć szczegóły takie jak percepcja głębi.
{17722}{17845}Koloryzując Księżyc ziemskimi barwami i tonami możemy teraz zobaczyć
{17861}{17982}to co było tam dla nas do obejrzenia przez cały czas.

Cytuj:
{108867}{108959}Kiedy rozmawiałem z tym panem z BELLCOMM i omawialiśmy
{109023}{109151}kłamstwo, wszystko co mi mówił było inne od tego co nam powiedziano,
{109178}{109278}że było prawdą i w pewnym punkcie spytałem się:
{109293}{109420}Kłamaliście o wielu rzeczach nie? I natychmiast odpowiedział:
{109439}{109547}NIE, KŁAMALIŚMY O PEWNYCH RZECZACH, KŁAMALIŚMY O WSZYSTKIM,
{109560}{109631}NIC Z TEGO NIE BYŁO PRAWDĄ.

Nic się nie świeci po prostu się światło odbija i tyle, takie złudzenie. Gdy by te punkty naprawdę świeciły to podczas nowiu można by było je spokojnie gołym okiem dostrzec.

Dziękuje

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

Cytuj:
Nic się nie świeci po prostu się światło odbija i tyle, takie złudzenie. Gdy by te punkty naprawdę świeciły to podczas nowiu można by było je spokojnie gołym okiem dostrzec.

Masakra, a nie wpadło Ci do głowy pytanie OD CZEGO ŚWIATŁO SIĘ ODBIJA ? DLACZEGO NIE WE WSZYSTKICH KRATERACH WYSTĘPUJE TO ZJAWISKO ??????? :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall:

Powiększ sobie 4-te i 6-te, po lewej stronie górnej prawej ćwiartki, pod dużą czarną jakby plamą, popatrz jakie idealnie okrągłe coś tam jest. Poniżej, nieco na prawo, mamy DWA SZCZYTY CZEGOŚ, CZEGO ?????
Cokolwiek to nie jest, jest dziwne i na pewno wiąże się z jakimś megakitem o księżycu. Trzeba tylko to zobaczyć i zaakceptować prawdę, a nie na siłę przeczyć temu co się widzi.

Na księżycu znalazłem jeszcze sławny "komin" czy coś, wysoki na kilometry, sam cień ma ze 20 km, IDEALNIE PROSTA LINIA. Zrobię zdjęcie i tu wkleję wkrótce ( widoczny tylko w niektórych fazach, chodzi o kąt padania światła ). Czasami też w kraterach widziałem dziwne światła, trzeba tylko długo siedzieć i przeczesywać teren cierpliwie.

Dla mnie jest to normalne zjawisko. Nie wiem z czego składa się księżyc, nie było mnie tam i nie wiem dlaczego według was to świeci. Nie będę do tego dochodził bo mi to niepotrzebne ani też nie mam zamiaru traci swojej Energi aby was przekonywać do swojej racji, bo mi to w życiu nie pomoże. Jest wiele księżyców w naszym układzie słonecznym, trzeba by na nich zrobi ten sam eksperyment i może wtedy się to trochę wyjaśni.

Jest na świecie tyle zjawisk które nie są wytłumaczone, niby proste zjawiska a jednak nikt nie wie jak powstają, trzeba o tym pamiętać.

A jeśli chodzi o tą wierze to należy też pamiętać że to jest zdjęcie a na zdjęcia mają swoje uroki. Widziałem kiedyś na NTV analizę zdjęć z Marsa, koleś opowiadał że coś tam niby leży ale tak naprawdę może to by prosta gra światła i cienia. Na zdjęciu wydaje nam się że coś tam jest a gdybyśmy znaleźli się w tym miejscu okazało by się że togo elementu nie ma, że to iluzja, gra światła itd. Mówię to jako fotograf.

Awatar użytkownika

A próbowałeś kiedyś ściągnąć "kolorowe" zdjęcia Marsa ze strony NASA i wyrównać balans bieli ? Dziesiątki artefaktów to iluzja ?

Poddaję się, tu potrzebny jest dziadek do orzechów, nie fakty i logika. Dobranoc :dobani:

wersja z wtopionymi napisami

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Szkoda ,że u nas nie ma takiej telewizji
phpBB [video]

Treborok - dzieki :spoko:

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Znalazłem dwa małe błędy w tłumaczeniu

3:52 - [tamFWK] powinno być [tam]
21:58 - [Enterprise] wydaje mi się, że powinno być [interface]
Came up with interface - Chodzi najprawdopodobniej o system i połączenie(adapter) kamerki Logitecha razem teleskopem. Albo o samą technikę robienia zdjęć przy tym zestawie, lub specificzny program do obróbki. Ale jestem na 90% przekonany, że słowo Enterprise tam nie pasuje.

Warto powiedzieć, że jest spora różnica w oglądaniu tego na AnyFiles z playera a ściągnięcie sobie wersji HD. Kompletnie inny komfort i zupełnie inny poziom detali tych zdjęć.

Warto również powiedzieć o Celestial II The Moon Landscape po trailerze widać, że nowe zdjęcia pokazują jeszcze więcej niesamowitych rzeczy, w jeszcze lepszej jakości i rozdzielczości. Niestety trwa tylko 28 minut i jest póki co do kupienia za kilka dolarów. Już na tym trailerze bardzo dobrze widać kopuły w całkiem niezłej jakości. I trudno było je pomylić z czymś innym. Z czasem pewnie pojawi się za darmo, było by to świetne uzupelnienie jedynki.

No i news z dziś
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 4,1,0.html

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

news był już 6maja Mruga
Obrazek
za
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/2286 ... 2000-zdjec
link:
http://imgur.com/lL42zTS
i tam jest na dole opcja "Download full resolution"-cokolwiek oznacza[w sensie ciut niska]...plik ma 2.1mb i rozdzielczość 3600:4000

Co do filmu- szokujące są te budowle ,ta statua na prawie 10kilometrów wysokości i wieża wysoka na 8mil...hmm
Ta kolorystyka satelity ,i w ogóle by na podstawie tak kiepskiej ilości dostepnych materiałów stworzyć taki dokument,kawał dobrej roboty! I dzięki za tłumaczenie,obejrzałem na wdechu

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]