Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 lip 2017, 23:36

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Obrazek
Bogdan Motyl,Wydawnictwo LOGOS,Poznań 1999r.

Książka była wtedy z góry skazana na pozbieranie z księgarń w trybie dość pilnym,nie wiadomo ,wiewiórki pozjadały nakład.
Wielu spośród tak zwanych "badaczy" świętych pisemek,przekazów biblijnych,nawiedzeń różnorakich dałaby zdrowo do myślenia ,zastanowienia się lub odrzucenia,bo to co jest nawkuwane do głowy przez te wszystkie wieki zrobiło swoje.
Miał ten Jezus już tu tematy,które prawie na atomy się starały porozbijać jego misję czy to czym był i czy istniał..w ilu postaciach istniał,czy w ogóle istniał, i z kogo zrobiona kozła ofiarnego dla dobra przedsiębiorstwa "KK" :
chrystus-egipski-horus-t11191.html
faraon-zwany-jezusem-t4091.html
rewolucjonista-jezus-t5776.html
historia-jezusa-plagiat-t10741.html
czy na teraz jakiś..o jego zdrowiu psychicznym...
zdrowie-psychiczne-jezusa-t14646.html

Ale już bez swoich komentarzy,troszkę czytanki poniżej,wstęp z tej książki.
Dla badaczy,niewierzących,wierzących i innych - czyli "dla ciebie,dla rodziny" :shock:

Nie wiem na ile realne jest zdobycie tej książki,i o ile jest do zdobycia
Miłej czytanki Mruga

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 gru 2014, 14:20 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

strasznistego bulwersa znalazłem,aż strach zapodawać w dziale" biblioteka"
7. Prostytutki Jezusa i "cudowne uzdrowienia", Poznaj Nowy Testament.
phpBB [video]

ale przynajmniej czytać nie trzeba w większości :)
Cytuj:
...Biblia to jest test na inteligencje, czy jesteśmy już rasą rozumną, czy też jeszcze nie......

kontrowersje i oszczerstwa wszelakie,anioły i demony dla każdego

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

A co sądzicie o takiej hipotezie? Czytał ktoś może książkę Carotty?

Cytuj:
lingwista Francesco Carotta wykazuje, że „Jezus Chrystus” był Juliuszem Cezarem

PR Newswire
8 lutego 2010

Carotta: „Wszystkie elementy historii Jezusa można odnaleźć w biografii Cezara”.

Włosko-niemiecki językoznawca i filozof Francesco Carotta w swojej książce Jesus was Caesar (Jezus był Cezarem) dowodzi, że historia Jezusa Chrystusa wywodzi się z rzymskich źródeł. Ponad piętnaście lat badań zaowocowało odkryciem przez Carottę śladów prowadzących do Juliańskich początków chrześcijaństwa i stwierdzenia, że historia Jezusa oparta jest na biografii Juliusza Cezara.

Carotta: ”Ewangelia okazuje się być historią rzymskiej wojny domowej, opowieścią o życiu Cezara – od przekroczenia Rubikonu do zamordowania – która przemieniła się w opowieść o Jezusie, od Jordanu do ukrzyżowania. Jezus jest prawdziwą postacią historyczną, żył jako Gajusz Juliusz Cezar i zmartwychwstał jako Divus Iulius, Boski Juliusz”.

Kult otaczający Jezusa Chrystusa, Syna Bożego i założyciela chrześcijaństwa, pojawił się w II w. n.e. Jednakże wcześni starożytni historycy nigdy nie wspomnieli o Jezusie i po dziś dzień nie ma żadnego historycznego dowodu jego istnienia. Juliusz Cezar, “syn Wenus” i założyciel Imperium Rzymskiego, został po nagłej, brutalnie zadanej śmierci wyniesiony do statusu Cesarskiego Boga, Boskiego Juliusza. Kult, jaki go otaczał, zanikł, kiedy pojawiło się chrześcijaństwo.

Dowody zgromadzone przez Carottę wskazują tak przytłaczające podobieństwo pomiędzy biografią Cezara i historią Jezusa, że przypadek jest wykluczony.

Początki kariery zarówno Cezara, jak i Jezusa, mają miejsce w w sąsiednich krajach na północy – w Galii i Galilei.
Obaj muszą przejść przez pamiętną rzekę – Rubikon i Jordan. Po przekroczeniu obaj spotykają patrona/rywala – Pompejusza i Jana Chrzciciela – i swoich pierwszych wyznawców – odpowiednio: Antoniusza i Kuriona oraz Piotra i Andrzeja.
Obaj nieustannie się przemieszczają, ostatecznie docierając do stolicy – Rzymu i Jerozolimy – gdzie początkowo triumfują, ale następnie doświadczają swojej Pasji.
Obaj mają dobre relacje z kobietami i szczególny związek z jedną konkretną kobietą – Cezar z Kleopatrą, a Jezus z Magdaleną.
Obaj mają nocne spotkania – Cezar z Nikomedesem z Bitynii, Jezus z Nikodemem z Betanii.
Obaj czują powinowactwo z prostymi ludźmi i obaj są w konflikcie z najwyższą władzą – Cezar z Senatem, Jezus z Sanhedrynem.
Obaj mają kontrowersyjny charakter, ale wykazują również chwalebną łaskawość – łaskawość Cezara (clementia Caesaris) i Jezusowe miłowanie wroga.
Obaj mają zdrajców – Brutusa i Judasza. I zabójcę, który początkowo unika kary – drugi Brutus i Barabasz. I jednego, który umywa ręce – Lepidusa i Piłata.
Obaj zostają oskarżeni o obwołanie się królem – królem Rzymian i królem żydów. Obaj mają czerwone królewskie szaty i koronę – wieniec laurowy i koronę cierniową.
Obaj zostają zabici – Cezar zostaje zasztyletowany, a Jezus ukrzyżowany, ale z raną kłutą w boku.
Zarówno Jezus, jak i Cezar, wiszą na krzyżu. Rekonstrukcję ukrzyżowania Cezara można obejrzeć tutaj.
Obaj umierają tego samego dnia roku – Cezar w Idy (15 marca) Jezus 15 nisana.
Obaj są po śmierci deifikowani – jako Divus Iulius i Jezus Chrystus odpowiednio.
Obaj, Cezar i Jezus, używają tych samych słów, np. słynne słowa Cezara „Veni, vidi, vici – przyszedłem, zobaczyłem, zwyciężyłem – w Ewangelii są przekazane jako „Przyszedłem, umyłem i zobaczyłem, gdzie greckie słowo enipsa, ‚umyłem’, zastąpiło słowo enikisa, ‚podbiłem’.

Wybitni europejscy naukowcy i intelektualiści wiwatują:

„Doniosłość tych informacji jest tego samego rzędu co odkrycia naukowe Darwina i Galileusza”.
— dr Paul Cliteur, University of Leiden, Holandia

“Lektura książki Francesco Carotty była dla mnie fascynująca … prowadząc czytelnika krok po kroku do rozwiązania zawiłej intrygi. Podróż ta była jak wyzwalający i radosny powiew świeżego powietrza”.
— dr Fotis Kavoukopoulos, międzynarodowy ekspert w dziedzinie językoznawstwa, Ateny, Grecja

“Nowe powiązania, które nigdy wcześniej nie były widziane w ten sposób”.
— dr Erika Simon, Niemcy

Książka Francesco Carotty pt Jesus was Caesar. On the Julian Origin of Christianity, jest dostępna na Amazon.

– –
Tłumaczenie: PRACowniA

https://pracownia4.wordpress.com/2013/0 ... alileusza/

Jest też film dokumentalny:
"The Gospel of Caesar"
phpBB [video]

Oglądał ktoś?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]