Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 gru 2014, 0:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Jak slysze takie gadanie to mnie litosc bierze, jak latwo ludzie popadaja w fanatyzm. Zawsze maja nadzieje ze ktos odwali za nich brudna robote, "oczysci ich" z "grzechow" i uchroni przed "szatanem".

Na temat religii to lubie czytac Neila Gaimana i jego "Amerykanskich Bogow". Swietny przyklad jak to nasza wiara, tradycja czy zwykly strach potrafia powolac cos do zycia.

Wole nie myslec do chrzescijanie stworzyli swoim strachem przed owym rogatym stworem z jego tabunami belzebubow...

Tak swoja droga, to przeczytalam ostatnio ciekawy cytat Jezusa, ktorego zawsze uwazalam za pacyfiste itp. Brzmi on - "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz."

No ja nie wiem co o tym sadzic...

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 gru 2009, 23:48 
VIP Member
Awatar

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Jezus nie miał nawet procy więc wydaje się, że chodziło mu o:

Cytuj:
List św. Pawła do Efezjan 6:10-18 mówi:
"W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście
w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą
i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju.

W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego.

Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże".

Tekst ten naucza nas kilku ważnych prawd: (1) Jedynie w Bożej mocy możemy być silni. (2) To Boża zbroja nas chroni. (3) Toczymy naszą walkę przeciwko siłom duchowym świata zła.

info:
http://www.gotquestions.org/Polski/walka-duchowa.html

"Łatwiej jest rozbić atom, niż obalić przesąd" - Albercik Einstein

Awatar użytkownika

Jak sądzę zupełnie nie przypadkiem ktoś podesłał mi linka do poniższego filmu, kiedy zastanawiałem się nad tym, co by odpisać w tym temacie... Taka mała synchroniczność, bo nic lepszego nie wymyślę, niż jest zawarte w tym filmie:
http://davidicke.pl/forum/syn-owie-boga-t1257.html
Gorąco zachęcam do zapoznania się z tym materiałem

Cytuj:
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.
To ciekawe, że w tym fragmencie Władze i Zwierzchności z dużej litery, a reszta podmiotów z małej - sugeruje to, że nie chodzi o jakąś władzę, o jakąś zwierzchność, ale o tę konkretną! Ha! Zwierzchności i Władze, to kabalistyczne chóry anielskie. Cóż by to miało znaczyć, że mamy walczyć przeciw nim? Z pewnością można to wytłumaczyć na wiele sposobów i myślę, że warto wyobrazić sobie przynajmniej dwa, bo o ile wiara jest prosta, to prawda bywa pokrętna, a przynajmniej trudno dostępna, kiedy myślimy liniowo i nie dopuszczamy drugiej możliwości.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

chyba odwrotnie to prawda jest prosta a wiara bywa pokretna :king: :mrgreen: NIE ufajcie zasadom Trzyszyizmu!!! (((wielbiący boga nie potrzebuja wiary ( religii)( ani już zadnych ksiag- to odemnie ;) :mrgreen: ) bo maja prawde(Boga))) slowa znanego jogina jakiegos ..........runi czy jakos tak . podpisuje sie pod nimi.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Ilustracja do wypowiedzi >trzysza<

Załącznik:
wojna-duchowa.jpg

Znamienne jest zawsze to, że dobro nie musi się ukrywać bo i po co, jeśli nie chcesz kogoś np. zabić albo uczynić dobro to z czym i po co (w jakim celu) masz się z tym kryć?

Natomiast jeśli chcesz komuś zaszkodzić lub wykorzystać musisz owinąć cukierek z cykutą w ładny papierek i z szyderczym uśmiechem podać do spożycia dzieląc skórę na niedźwiedziu i czekając na efekty oraz dalsze tego skutki (konsekwencje).

Czy w więzieniach siedzą ludzie dobroduszni, nikomu nie wadzący, mający jakieś ambitne idee i cele w życiu?

Jeden zbiera znaczki pocztowe a inny militaria. Jeden pomaga innym a inny pomaga sobie grabiąc innych i żyjąc na ich koszt.

"Pasożyt i jego ofiara" (żywiciel).

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Awatar użytkownika

timewave pisze:
(...) Czy w więzieniach siedzą ludzie dobroduszni, nikomu nie wadzący, mający jakieś ambitne idee i cele w życiu? (...)

Odpowiem Ci stary: TAK, zdarza się. Nie lubię takiego generalizowania, takich porównań rodem z "faktu". Uwierz mi (jak z resztą nie chcesz to nie wierz, mi to lotto), że w tzw. "wymiarze sprawiedliwości" (tjaaa... :? ) zdarzają się pomyłki. Sam miałem z kilkoma do czynienia. Był kiedyś u Drzyzgi (za którą z resztą nie przepadam za bardzo) mój koleś z dzielnicy, odsiedział za darmo DWA I PÓŁ ROKU za morderstwo, którego nie popełnił. Wyszedł kłębek nerwów, kolo się poci, jąka, sika w majtki i chleje non stop (znam go osobiście). Nie używał bym więc takich porównań, określeń, a jak już to ostrożniej. Nie zrozum mnie źle, ale temida jest ślepa i głucha, zmysłay jej wracają tylko na szelest banknotów...

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Nieco opacznie mnie zrozumiałeś. Oczywiście, że nie miałem na myśli pomyłek tzw. wymiaru sprawiedliwości.

Gość o którym piszesz trafił tam przez cholerny przypadek / zbieg okoliczności, bo nie miał jak widać 100 % alibi albo stał się kozłem ofiarnym (też się zdarza). Kto inny coś "skręci" a niewinny zbiera cięgi. Nie pierwszy i niestety nie ostatni to przypadek.

Istnieje takie pojęcie jak intencja:

Czysty przypadek (nieszczęśliwy zbieg okoliczności, "wypadek") lub też działanie z premedytacją, ja miałem na myśli oczywiście to drugie; jedno z drugim się wyklucza (tak jak nie można jednocześnie służyć dwóm różnym [przeciwstawnym i wzajemnie się wykluczającym w postępowaniu] "bożkom") - tam "gdzie mówią pieniądze, prawda milczy"...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]