Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 0:48

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Cytuj:
Ja pieke sam, tez kombinowąłem co by tu zrobić, ale ceny wysokie + w sumie nie wiadomo co dostajesz.

Zrobiłem swój zakwas, kupuje mąke zytnia eko (mam nadzieje) i dodaje trochę orkiszu eko (mam nadziej) płatki jęczmienne, otręby żytnie, słonecznik, siemię lniane, co tam kto woli, pieke trzy chleby na raz, starczaja na cały tydzień dla dwóch osób i tak co tydzień ...

No tylko skąd tej mąki. O ile ziarna niby można by było jeszcze za te 6zł za kg BIO Planet kupić, o tyle nie stać mnie na młynek za 5 stów.

Znalazłem jeszcze mąkę lubella 3 ziarna że niby z łuską, jądrem i kiełkiem mielone, ale pewnie z chemicznymi dodatkami o których wcześniej Bow1 pisał, skoro ma niemal rok przydatności do spożycia.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 lis 2016, 22:21 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree

ja kupuje produkty na chleb u babalskich, nic lepszego nie znalazłem

Póki co po moim chlebie dobrze się czuję, generalnie nawet po chlebie żytnim ze sklepu było dobrze, gorzej po mieszanym, a najgorzej to było po bułkach pszennych, które bardzo lubię i o ile zjeść jeden raz było dobrze, o tyle dwa dni pod rząd z masłem i z pomidorem to już był problem, głownie refluksowy, po jakiejś mrożonej pizzy i produkcie mąko podobnym który jest w tych ciastach to żoładek wariował.

Osobiście uważam, że nie można się dać zwariować ... chodzi mi tu o to, że jak ktoś nie jest milionerem musiał by chyba wydatki na zdrowe żywienie postawić wyżej aniżeli wszystko inne gdyby chciał kupować młynki z korundowymi żarnami, pewne BIO zboże, opłacać kurierów skoro da się kupić produkt może nie idealny, ale w 90% lepszy od marketowego, jak ktoś już nie wie co ma jeść bo to BE, tamto BE, to niech pomyśli tez o kupnie butli z tlenem bo jak wiadomo powietrze dookoła nas nie jest najlepszej jakości a i jest "go" za dużo. Kieruje się tym co Bóg nam obecnie daje w jak najmniej zmienionej - przetworzonej formie i tyle, nie szukam diamentów wśród jedzenia bo co mi z tego, że zjem światowej klasy mąke jak niechcąco na chodniku biernie zaciągnę się dymem tytoniowym od przechodzącego palacza.

Mówisz o tym sklepie http://biobabalscy.shoparena.pl/pl/p/Ma ... 000-1kg/40?

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Krzysiek88 pisze:
Osobiście uważam, że nie można się dać zwariować ...

Krzysiek88 pisze:
bo co mi z tego, że zjem światowej klasy mąke jak niechcąco na chodniku biernie zaciągnę się dymem tytoniowym od przechodzącego palacza.

Dokładnie tak. :) Pytanie brzmi, czy ten dym tytoniowy jest bardziej szkodliwy od dzisiejszego powietrza na ulicy. Mruga

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
UWAGA❗ Posłowie PiS, PO i Nowoczesnej odrzucili dziś poprawkę Kukiz’15 dotyczącą zakazu obrotu nasionami GMO. Oznacza to, że od teraz handel nasionami GMO będzie w Polsce legalny. To zniszczy polskie rolnictwo! Oto partiokracja w pełnej krasie – ręka w rękę przegłosowują anty-obywatelską ustawę. Apelujemy o udostępnianie!

Szczególnie skandalicznie zachowało się PiS. Rządzący przeczą sami sobie – mówił w Sejmie poseł Kukiz’15 i przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Jarosław Sachajko. – PiS będąc jeszcze w opozycji obiecywał Polskę wolną od GMO, dziś przepycha ustawę o nasiennictwie, która zezwala na obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi. To zrujnuje polskie rolnictwo!

Poseł Norbert Kaczmarczyk przypomniał, że to nie pierwsza niespełniona obietnica partii rządzącej – To jest prawdziwy obraz polityki PiS. Dyscypliną partyjną łamie się kręgosłupy moralne posłów – dlatego na komisji głosują za poprawką, a w Sejmie ci sami posłowie głosują przeciw. Gdzie teraz są wasze obietnice? Politycy Kukiz’15 jako jedyni byli w całości przeciwni jakiemukolwiek wprowadzaniu GMO w Polsce! #StopGMO

https://www.facebook.com/KlubPoselskiKu ... nref=story

-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Kukiz’15, jedyne normalne ugrupowanie w sejmie. Szkoda że nie maja większości. PIS też umaczany jak PO. już wiem na kogo będę głosował.
bonifacy pisze:
Krzysiek88 pisze:
bo co mi z tego, że zjem światowej klasy mąke jak niechcąco na chodniku biernie zaciągnę się dymem tytoniowym od przechodzącego palacza.

Dokładnie tak. :) Pytanie brzmi, czy ten dym tytoniowy jest bardziej szkodliwy od dzisiejszego powietrza na ulicy. Mruga

Krzysiek, jaja sobie robisz? :) Jednorazowe zaciągnięcie się dymem tytoniowym porównujesz do jedzenia gliadyn i GMO? Krótkotrwałe wdychanie dymu tytoniowego które wywołałoby wydalenie flegmy byłoby bardzo korzystne.

Tytoń to naturalna roślina, jak trawa :język:
Mam na myśli tytoń, nie ćmiki sklepowe z cukrem i chemią, czynnikami gaszącymi.

Awatar użytkownika

Cytuj:
Ostry sprzeciw strony społecznej wobec planowanego dopuszczenia przez rząd upraw GMO w Polsce

Rząd, który ostrzegał przed GMO, właśnie wprowadza uprawy genetycznie modyfikowane – Jarosław Sachajko (Kukiz’15) nie ma złudzeń co do tragicznych skutków takiej polityki. Podobnie zresztą strona społeczna, która podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie ostro zaprotestowała przeciwko planom stworzenia w Polsce specjalnych stref upraw GMO.

– Przez osiem lat PiS mówił, że GMO nie jest dobre – przypomniał Sachajko. – Są dwie niebezpieczne ustawy. Jedna ustawa o nasiennictwie, a druga o organizmach genetycznie modyfikowanych, które będą już procedowane w Sejmie – dodał.
Rozczarowania polityką nowych władz nie kryje Jadwiga Łopata z Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi. – Od 2004 roku współpracowaliśmy z PiS i jesteśmy zszokowani zmianą polityki PiS jeśli chodzi o GMO – przyznała, odnosząc się do projektu Ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw z dnia 29 czerwca 2016.
– Art. 49a. Ustanawia się terytorium Rzeczpospolitej Polskiej strefą wolną od GMO z zastrzeżeniem, że uprawę prowadzi się wyłącznie w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze położonym na terenie gminy, dalej zwanej strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO – przypomniała zapis kontrowersyjnej ustawy.
– Ten projekt przeczy wszelkim obietnicom PiS-u. Ustawa ta jest propozycją Ministerstwa Środowiska. Minister środowiska prof. Jan Szyszko niejednokrotnie deklarował wprowadzenie bezwarunkowego zakazu upraw GMO – wspomninała.
Wskazała, że we wprowadzonej w 2015 roku dyrektywie 402, kraje członkowskie UE otrzymały prawo wprowadzenia całkowitego zakazu upraw GMO.
Dodała, że wprawdzie decyzję o utworzeniu strefy upraw GMO podejmuje Ministerstwo Środowiska, po uprzednim zasięgnięciu opinii rady gminy, niemniej jest to do obejścia, podobnie jak miało to miejsce ze sprzedażą ziemi. Również zapis o konieczności wyrażenia zgody przez właścicieli gruntów znajdujących się w promieniu 3 km od wspomnianej strefy nie stanowi w jej ocenie żadnego zabezpieczenia, gdyż „można to załatwić za przysłowiową flaszkę”. – Tymczasem wystarczy kilka gospodarstw, żeby zanieczyścić całą Polskę – ostrzegała Jadwiga Łopata, zauważając, że zanieczyszczenie GMO jest nieodwracalne.
Niepokój rolników budzi również fakt, iż w obecnym projekcie ustawy o nasiennictwie nie ma zakazu obrotu i wysiewu materiału GMO.
Pyłki GMO mogą przemieszczać się setki kilometrów, więc przewidziana w ustawie trzykilometrowa strefa buforowa nie zapewni bezpieczeństwa. Strona społeczna domaga się wprowadzenia w obydwu projektach zapisów o całkowitym i bezwarunkowym zakazie upraw GMO, zakazu obrotu, rejestracji i upraw nasion roślin GMO, a także wydania odpowiednich rozporządzeń dla służb w celu skutecznego egzekwowania wyżej wymienionych zakazów oraz aby rząd PiS wytłumaczył się przed wyborcami z tej zaskakującej zmiany polityki jeśli chodzi o GMO.

ANNA WIEJAK

http://dziennik-polityczny.com/index.ph ... o-w-polsce

PiS się dogadał z korporacjami w sprawie wytrucia Polaków za pomocą GMO. J. Łopata, Sir Julian Rose :stop: :stop: :stop:

phpBB [video]

-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Jeść te zboża czy nie jeść?
Witam; Ja też mam podobny problem,chciałbym zjeść zdrowe pieczywo na śniadanie czy kolację. Można upiec samemu? Pytanie skąd zdrowa mąka ewentualnie ziarno?Mieszkam obecnie na wiosce ( od jakiegoś czasu ).I wiem na 100% że zdrowego ziarna niestety to u nas nie ma ...Może być ewentualnie mniej skażone, tylko tyle. Na każdym podwórku stoi opryskiwacz do chemii .Oczywiście u tych którzy jeszcze coś uprawiają. Problem naprawdę jest olbrzymi, wprost nie wyobrażalny. Każdy rolnik jest pazerny i da sobie jaja ogolić dla paru złotych zarobku, kropka. Zarządzający wiedzą o tym i wykorzystują .Jesteśmy w patowej sytuacji; są ogłoszenia o ekologicznej żywności, ale jak to sprawdzić? Potrafi ktoś ,chętnie posłucham .A mówienie że
trzeba wierzyć ludziom ? Odsyłam do kościoła tam wszystko opiera się na wierze .pełne pole do popisu.( temat wiary ).Zostaliśmy zapędzeni w przysłowiowy kozi róg. Jak z niego się wydostać? Jeśli są jakieś pomysły ,chętnie nadstawiam ucha. Ta sprawa dotyczy całego systemu ( jedzenia ).
Chocholi taniec trwa - ( miałeś chamie złoty róg ). Może nadszedł czas przebudzenia? Co ja w tym temacie zrobiłem? Po pierwsze ograniczyłem jedzenie do minimum , staram się wybierać produkty mniej skażone, jem tylko gotowane, staram się jeść też na surowo ( warzywa,owoce ).Tyle mogę zrobić.
Dużo napisałem o wszystkim i o niczym, nie jest to tematem dyskusji, wiem .Ale jak wydostać się z tego okrążenia ( sieci – matni ). Ja też jestem za zdrowym chlebem. Pozdrawiam zjadaczy zdrowego pieczywa.
Jeszcze jeśli mogę ,mam apel nie związany z tematem; Ale ważny. Jeśli wysyłacie jakieś filmiki,to pamiętajcie że oprócz – You -Tube. Istnieją inni dostawcy którzy nie blokują materiału filmowego. :pisze:

Każdy rolnik jest pazerny :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Cały świat jest pazerny człowieku :bangheadwall:

-- 23 paź 2018, 21:04 --

Mam problemy z refluksem, jem dużo gryki z masłem, zauważyłem, że po gryce od Babalskich źle się czuje, choroba daje o sobie znać, natomiast inna gryka - jakaś Eko Smaki, Dolina Gryki się nazywa - jest okej. Wydaje mi się, że gryka od Babalskich jest lepsza jakościowo, ja bym powiedział, ze jest taka cięższa do strawienia, bogata, może to moje widzi mi się, ale nie wiem kurde z jakiego powodu po jednej picze po drugiej nie. Dodam, że nie mocze wczesniej, tylko plucze, ale po tej jednej tak jak mowie, nic mi nie jest. Wrecz sie zaczalem zastanawiam czy NIEPALONA to inna odmiana od BIAŁEJ, ale to nonsens, natomiast ta co po niej wszystko jest okej jest jednak jasniejsza od tej od babalskich, macie jakies sugestie dla mnie?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC [letni]