Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 07 gru 2019, 16:15

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree

To ja się pytam, czemu nie odtajnią wszystkich tych teczek?! Z tego co mi sie wydaje to pis mial taka mozliwosc jak rzadzil, wylozyc karty na stol i niech wszyscy wiedza co jest grane, a nie wyjawianie po kolei i robienie wielkich afer na siłe, to trzeba odtajnic, ale niech zrobia to jednym krotkim ruchem(co teraz jest niemozliwe), a nie bawienie sie i szukanie zeby kazdego zjechac i oczernic. Z podsluchiwaniem podobnie, jak dla mnie to wszystko bylo robienie pod publiczke i media. Bo skad niby media dowiadywaly sie o tych podsluchach i rozdmuchiwaly te sprawy? Z rosja oczywiscie nie mialem na mysli typowej wojny, ale konflikty slowne i gospodarcze. Przeciez widac ze jarek pała wielka nienawiscia do rosjan, co nie jest zbyt pozytywne na tle politycznym. Nie mozna im sie klaniac w pas jak teraz, ale nienawidzic ich tez nie mozna. Ogolnie rzecz biorac, tak zle i tak nie dobrze.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 maja 2010, 22:49 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
To ja się pytam, czemu nie odtajnią wszystkich tych teczek?! Z tego co mi sie wydaje to pis mial taka mozliwosc jak rzadzil, wylozyc karty na stol i niech wszyscy wiedza co jest grane, a nie wyjawianie po kolei i robienie wielkich afer na siłe, to trzeba odtajnic, ale niech zrobia to jednym krotkim ruchem

Pomysł odtajnienia wszystkich teczek to absurd nad absurdami i nikt zdrowo myślący nie powinien się tego domagać.
W tych tzw. teczkach obok grubych spraw z pewnością znajdują się także donosy z palca wyssane, jakieś spekulacje, nic nie warte bzdety i sprawy osobiste - gdyby je ot tak odtajnić bez żadnej weryfikacji, byłoby więcej szamba niż pożytku.
Na przykład służby inwigilowały pana X, który był wtedy w opozycji. Łazili za nim, kombinowali, nie dał się w żaden sposób omotać. Ale w międzyczasie pan X miał romans (ludzka rzecz), co oczywiście zostało odnotowane w jego papierach i ląduje w archiwum. Minęły dziesięciolecia, pan X żyje spokojnie, ma dziś jakieś stanowisko lub urząd, jest porządnym człowiekiem i robi dla tego kraju coś dobrego. Nagle jakiś mądry inaczej wywleka tę teczkę, rozwala mu życie osobiste i robi z niego szmatę. :roll:
Albo zatrzymali kogoś "po pijaku" - nic wielkiego, ale rzecz jest odnotowana w aktach. Grzech młodości dziś wyłazi i psuje normalnemu człowiekowi opinię. Czy aby napewno o to chodzi??

Jeśli śledczy znajdują coś konkretnego, badają, okazuje się że to dobry trop i są dowody, dopiero wtedy sprawa jest ruszana. IMO sprawa teczek jest zbyt delikatna żeby bez żadnej refleksji wywlekać wszystko co tylko w nich jest. Taki "jeden krótki ruch" jaki sugerujesz, mógłby w głupi sposób złamać życie wielu normalnym ludziom. I w imię czego?

PiS zabrał się za te teczki naprawdę ostro, ale nie gnębili nimi grzecznych i prawych polityków, tylko tych którzy serio mieli coś na sumieniu i którym kop w dupsko się należał. Że przy okazji na wielu padł blady strach i zaczęli krzyczeć, to świadczy wyłącznie o tym, że mieli się czego bać, bo przecież wiedzą doskonale jakie perełki w ich teczkach można znaleźć.
Wytworzyła się chora sytuacja, bo jeśli ten czy ów polityk twierdził, że ma na drugiego "teczkę", media (a za nimi społeczeństwo) zaczynały trzeszczeć, że tak nie może być, że to ten pierwszy jest nieuczciwy i "gra teczkami". :shock: No sorry, na chłopski rozum, jeśli gdziekolwiek są o kimś konkretne materiały, to chyba należy domagać się wyjaśnienia tej sprawy, a nie zamiatać pod dywan i stawać po stronie podejrzanego robiąc z niego niewinną ofiarę spisku.
Fałszyzm w czystej postaci.

PO z SLD zmontowało ustawę odtajniającą IPN-owskie materiały, ale jeszcze się okaże kto na tym skorzysta. Na razie nie wygląda to ciekawie, bo dosłownie oddaje broń do ręki ciemnym typom... W pierwotnej wersji ustawy każdy mógł dostać kopię tylko tych teczek, które dotyczyły jego samego i których nie jest autorem. Nowelizacja sprawia, że można wziąć także to co będąc ubekiem samemu się stworzyło na innych, w tym nawet dane osób trzecich, które jeśli się pojawią w donosie nie będą ukryte. Absurd, Bóg raczy wiedzieć w czyje łapska to teraz wpadnie i jaki będzie zrobiony z tego użytek. Jedno wiadomo, dopiero się zacznie jazda.

Cytuj:
Z rosja oczywiscie nie mialem na mysli typowej wojny, ale konflikty slowne i gospodarcze. Przeciez widac ze jarek pała wielka nienawiscia do rosjan, co nie jest zbyt pozytywne na tle politycznym. Nie mozna im sie klaniac w pas jak teraz, ale nienawidzic ich tez nie mozna. Ogolnie rzecz biorac, tak zle i tak nie dobrze.

Niepozytywna to jest ta wielka przyjaźń którą teraz tak się uparcie proklamuje. Jako Polska, kraj od ruskich słabszy gospodarczo i militarnie możemy z nimi nawiązać przyjaźń tylko taką jaka była od końca II Wojny po '89. Czyli paść na kolana i ściśle współpracować, to znaczy robić wszystko co Kreml powie. My dla nich nie jesteśmy do niczego innego potrzebni.
W ogóle w polityce nie ma przyjaźni takich jak w życiu, że Mietek z Tomkiem się kumplują, są razem na dobre i złe, jak partnerzy.
Dobrym przykładem politycznych "przyjaźni" i zasad na jakich to się odbywa, jest choćby nasza przyjaźń z USA. Oni mają nas głęboko i daleko, przymilając się do nich możemy czasem dostać jakiś ochłapik, ale wcale nie jesteśmy i nigdy nie będziemy równorzędnymi partnerami. Możemy wysłać jeszcze milion żołnierzy do Afganistanu, a nawet iść z widłami do Iraku i gołymi pięściami walczyć o "demokrację". Popatrzą na nas przychylniej, ale nadal nie będziemy partnerami, nawet wiz nie zniosą.
Serio i szczerze przyjaźnić się możemy z krajami których sytuacja oraz znaczenie jest takie samo jak nasze - wobec mocarstw zawsze będziemy na gorszej pozycji.

timewave pisze:
A propos głosu zachodniej prasy? czy to nie ci sami właściciele którzy wydają u nas "polskie" gazety? :roll:

W czyim interesie tak naprawdę działają? Nie jestem szczęśliwy z braku alternatywy ale w/g niezależnej sondy stworzonej przez internautów pis ma 60 % poparcia a wg tv 20-30 % komu zależy za zaniżeniu poparcia dla pis?

Już kiedyś zachód rozwalał system naszego regionu (pomijam na chwilę istotną kwestię czy dobrego czy względnie zdatnego do życia).

PO się zdziwi i przejedzie na tych wyborach, ludzie zobaczą manipulację prozachodnich mediów działających w Polsce.

p.s.
znowu po raz n-ty będzie to wybór mniejszego zła. :wacko:

Bulls Eye :spoko:

Pozdrawiam serdecznie;)

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Ja zagłosuje na Kaczyńskego, w obecnej sytuacji na kogoś trzeba. Lubie go, bo jest twardym facetem i sie nie boi. Dam mu szanse. Jak sie pomyle, to trudno, ludzka rzecz.

Agnik
A ja nadal przystoje przy swoim, żeby jak już to odtajniać wszystko jednym ruchem, problem jest tego typu że skończyło by się to tak jak piszesz. Z tym że ja bym miał to głęboko że jakis koles robil cos 40 lat temu, no i niech byl bolkiem, lolkiem albo nawet tolą, to bylo kiedys. Stare dzieje, inny ustroj, inne panstwo,inne doswiadczenie zyciowe. Jak ktos nie potrafilby tego zrozumiec i rozgraniczyc, to juz pech (a tak by pewnie bylo, bo dziennikarze i tv by to rozdmuchalo).No ale trudno, bylby wielki gnoj przez pol roku, i by wszystko ucichlo, raz poraz ktos by sobie wypominal, ale mysle ze ludzie by o tym zapomnieli, a tak to jest takie nic, jedni na jednych, drudzy na drugich, wyciaganie starych brudow..Ja telewizji nie ogladam wiec mnie to niedotyka w tej chwili, ale swego czasu jak bylo to wyciaganie teczek to na to patrzec nie moglem.

No z ruskami nie mozna byc ani milym, ani chamskim, ale ja mowie, jak dla mnie jarek ma do nich taka nienawisc, ze sie to az z niego wylewa.

Poza tym, nie widze kaczynskiego jako prezydenta glownie dlatego, ze bedzie to wygladalo mniej wiecej tak jak wygladalo, nigdzie nikt z nim nie bedzie chcial jezdzic tak jak bylo z lechem, bardziej prezydent pisu niz polski, wetowanie ustaw. Nie moze byc jednej wladzy w polsce, ale na pewno nie chce zeby tym drugim byl kaczynski.

Poza tym, tak czy siak, czy u wladzy bedzie pis, po, czy partia kobiet to zadluzenie polski bedzie szlo w gore z kazdym rokiem, a po wejsciu w strefe euro bedziemy jak grecja.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Tak dla równowagi - pokazuję wyniki automatycznego sondażu przeprawadzanego na Interii - ilość ankietowanych: 260 tys. osób
Obrazek

Awatar użytkownika

Kaczyński odciął się od PiS-u. "Jest kandydatem narodu"

Cytuj:
NIE ZGŁOSIŁ W PKW SWOJEJ PARTYJNEJ PRZYNALEŻNOŚCI

Jarosław Kaczyński nie zgłosił do Państwowej Komisji Wyborczej swojej przynależności partyjnej. I dlatego na wydrukowanych przez PKW obwieszczeniach wyborczych nie ma informacji, że jest w PiS-ie - donoszą "Super Express" i "Gazeta Wyborcza". - To symboliczne, Jarosław Kaczyński jest kandydatem narodu - stwierdza rzecznik PiS Adam Bielan.

Na obwieszczeniu PKW, które znajdzie się we wszystkich lokalach wyborczych, można znaleźć krótką informację o każdym z kandydatów startujących w wyborach prezydenckich. A w niej m.in., ile kandydat ma lat, jakie ma wykształcenie, jaką pełni funkcję i do jakiej partii należy. Przy nazwisku Jarosława Kaczyńskiego o PiS-ie nie ma mowy.

Informacja o przynależności partyjnej lub o ugrupowaniu, które popiera kandydata, znajduje się na obwieszczeniu, choć formalnie nie ma żadnych nakazów, aby taka identyfikacja partyjna była.

Na obwieszczeniach przynależność partyjna nie jest oznaczona tylko przy Andrzeju Lepperze i Kornelu Morawieckiem (ale on jest bezpartyjny).

Według Beaty Tokaj z Państwowej Komisji Wyborczej sztab Jarosława Kaczyńskiego nie życzył sobie, aby przy jego nazwisku figurowała identyfikacja partyjna - czyli Prawo i Sprawiedliwość.

Kandydat narodu? "Taka jest natura wyborów"

- Jarosław Kaczyński jest kandydatem popieranym przez PiS, ale jest kandydatem narodu, taka jest zresztą natura wyborów prezydenckich - powiedział "GW" Adam Bielan. - Z tego punktu widzenia taka decyzja sztabu ma znaczenie symboliczne - dodał.

Bielan podkreślił, że notowania Kaczyńskiego przekroczyły już poparcie dla PiS i ma nadzieję, że zagłosują na niego także osoby nieidentyfikujące się z tą formacją.

Podczas obecnej kampanii wyborczej Jarosław Kaczyński deklarował, że zamierza skończyć wojnę polsko-polską, dąży do porozumienia oraz nie zamierza szermować hasłem IV Rzeczypospolitej, której budowa była w poprzednich wyborach podstawowym celem PiS.

http://www.tvn24.pl/-1,1660221,0,1,kacz ... omosc.html

Ciekawe zagranie :idea:

Myślę że to nie jest zagrywka, moim zdaniem dla Jarosława Kaczyńskiego, polityka w takim rozumieniu jak do momentu zabójstwa jego brata Lecha, odeszła do lamusa. Czuje że ten koluniu na prawdę jest zdeterminowany, i przez to upatruje w nim człowieka ludu, ale co będzie? Czas pokaże...

Pokój.

Suchy pisze:
Myślę że to nie jest zagrywka, moim zdaniem dla Jarosława Kaczyńskiego, polityka w takim rozumieniu jak do momentu zabójstwa jego brata Lecha, odeszła do lamusa. Czuje że ten koluniu na prawdę jest zdeterminowany, i przez to upatruje w nim człowieka ludu, ale co będzie? Czas pokaże...

Pokój.

Suchy nie bądz naiwny... Jarek robi kariere na śmierci brata...ale to nic dziwnego córka Lecha też robi:

Obrazek

@Mason33, może i racja, jestem naiwny, bo cały czas wierze że ludzie są z natury dobrzy, chciałbym żeby było tak jak napisałem, ale pewnie jest tak jak napisałeś Ty...

Pokój.

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

pisaliście tutaj, że w tym roku ma umrzeć/być zabita jakas znana osobowość, albo to bylo z przepowiedni jackowskiego; i ta dziwczyna co przewidziała 2 załoby narodowe; nie chce prorokować ale może wybiorą na prezydenta Jarosława K. a potem go też załatwią, ktoś podpisze się pod Smoleńskiem --> 3 wojna światowa? :shock:

Dopiero dziś od kilku tygodni przejrzałam prasę i portale informacyjne i szok ... Marta Kaczyńska po śmierci rodziców postanowiła udzielić wywiadów i tym samym zagościć na okładkach najpoczytniejszych magazynów :shock: 8-) Wszystko jest już na sprzedaż ??!! nawet żałoba ... Zastanawia mnie czy jest to wsparcie dla kampanii wujka?

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Jeszcze kilkadziesiąt minut do ciszy wyborczej więc napiszę:

Kaczyńskiego poparł Ludwik Dorn, Marek Jurek, Korwin-Mikke oraz nieformalnie Pawlak i Napieralski. Komorowskiego POparł Olechowski, Olejniczak, Kwaśniewski i opozycja wroga Napieralskiemu z SLD oraz cały układ Sbecki- Jaruzelski , Urban, Wałęsa.

Napiszę po hamerykańsku :mrgreen:

Boże pobłogosław Polskę. God Bless Poland.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

@Pijawa zacznijmy od tego że jak się u Bimiego napisze to nic dobrego z tego nie wyjdzie /no może limit 1 :drugged:

Awatar użytkownika

@Pijawa
Wypraszam mówienie do mnie dziewczynko byś dostał w realu w twarz to od razu byś otrzeźwiał od używania kodów umysłowych :lol:
Nie będziesz mi tu pier**** czego mam się uczyć. Zabrzmiało frustrująco?
To świetnie. Pycha niektórych facetów jest tylko dowodem na ciągły realny brak wyzwolenia kobiet spod władzy ''silnego'' macho.

Cytuj:
problem w tym że jakieś 55% narodu nie pozwoli im zrobić krzywdy - tak mają spieprzone miejsce między uszami.

A spieprzone spostrzeganie ma nie tylko ten naród , a cała ludzkość i większość z nich nie wychodzi z pierwszego poziomu matrixa , który był , jest i będzie serwowany do końca dziejów, gdyż jesteśmy żerowiskiem.

Cytuj:
U bimiego to samo napisałaś i nic z tego nie wynika.

Nie moja w tym broszka ,że w Twojej życzeniowej wyobraźni ma coś z tego wynikać.

A ja się utożsamiam na tym poziomie matrixa z mafią i układem , w którego był wymierzony zamach co oznacza ,że w jakiś sposób jest na pohybel jaszczurom.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Co niektórzy jeszcze widzę zabawiają się w nieświadomą papugę która została nauczona powtarzania pewnych sentencji i ciągle mysli że to co powtarz wynika z jej myślenia a nie od tresera ! ! ! Ale ok. Jarosław na prezydenta ! ! ! I na pohybel jaszurostwu naszym byłym treserom ! ! !

@Roberto bądź precyzyjny, jeśli zwracasz się do konkretnych osób, te z pewnością wyjaśnią Ci swój punkt widzenia... Jeśli lepszym wyborem jest Komora-Koszer-Nostra, który bez mrugnięcia okiem wykonuje akcje typu 10/04, to w porządku, masz prawo zagłosować na swojego kandydata, ale uzasadnij swój wybór, zamiast się oburzać na "wytresowane owieczki". Ja osobiście też sympatyzuję z PiS, choćby z tego tytułu że wiem o Komorowskim rzeczy, o jakich Tobie nawet się nie śniło... nie od Zenka z pod budki z piwem, ale od dobrze poinformowanych ludzi (nie obrażając Zenka, to taki sam bliźni jak każdy inny)...

Pokój;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]