Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 15:13

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Cytuj:
Możemy uważać, że odżywiamy się prawidłowo, bo jemy zdrowe, naturalne pokarmy. Może to być jednak mylne wrażenie. Nawet najzdrowsze produkty źle połączone mogą stać się bezwatrościowe, a nawet szkodliwe.

Stan naszego zdrowia jest uzależniony w dużym stopniu od tego co jemy. Dlatego tak ważne jest posiadanie wiedzy na temat prawidłowego żywienia. Warto też znać zasady prawidłowego łączenia poszczególnych składników. Niektóre produkty mogą oddziaływać na siebie szkodliwie, niwelując wzajemnie swoje wartości odżywcze, a niekiedy nawet szkodząc.

Niektóre niekorzystne połączenia to: ogórek i pomidor - a dokładnie ogórek i bogate w witaminę C pokarmy. Ogórek zawiera enzym askorbinowy, który niszczy witaminę C. Jadany osobno jest doskonałym niskokalorycznym pokarmem zawierającym witaminy i sole mineralne. Łącząc pomidor i biały ser narażasz się na bolesną chorobę stawów. Pojedyncze spożycie takiego zestawu nie spowoduje schorzenia, ale stosowanie takiej diety przez kilka tygodni juz jest zagrożeniem. Pipijanie mocną herbatą ciasta drożdżowego może zwiększyć utratę witaminy B1. Ryby morskie smażone na oleju słonecznikowym lub kukurydzianym moga przyspieszać starzenie, a czerwone mięso popijane winem może prowadzić do anemii. Ziemniaki polane masełkiem - pycha ale niestety tuczy. Unikaj także połączeń kiwi z żelatyną, czosnku i drożdży, a nawet naparu bardzo mocnej herbaty z dużą ilością cytryny. Popijając zaś niektóre grzyby alkoholem możesz doprowadzić do niestrawności lub nawet ciężkiego zatrucia.

http://www.doz.pl/newsy/a217-Dlaczego_lepiej_nie_laczyc_pomidora_z_ogorkiem

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 lut 2011, 1:26 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

"Łącząc pomidor i biały ser narażasz się na bolesną chorobę stawów" :shock: ...no to trzeba będzie też uważać na to żeby nie łyknąć za dużo powietrza bo może być wymieszane z powietrzem zza winkla i razem stworzą zabójczy gaz :język:

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Tjaaa... zostańmy joginami i odżywiajmy się tylko powietrzem :D chociaż to też przecież jest trute:D hyhyhy

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Co do tego pomidora - to wątpie, żeby tak małą ilość połączenia miała jakikolwiek odczuwalny wpływ na stawy
Jednak jeśli chodzi o twaróg - to zawarta w nim kazeina a dokładnie jakaś frakcja (nie pamiętam jaka) powoduje problemy ze stawami (wiem z doświadczenia z czasów gdy ćwiczyłem intensywnie i dostarczałem dużo białka - twaróg codziennie) jednak odczuwalne to jest przy spożywaniu stałym, jeśli ktoś ma urozmaiconą dietę nie powinny występować takie problemy, a gdy się pojawiają to wystarczy odstawić nabiał i/lub dodać więcej tłuszczy uwzględniając omega 3

O wpływie różnych składników diety i połączeniach może napiszę niedługo coś z moich doświadczeń (na razie nie mam natchnienia :P)

Jednak na surowej diecie organicznej nie występują żadne powikłania w funkcjonowaniu organizmu.

To nie do końca jest głupie a trzeba uważać...
To, że nasz organizm nie poczuje od razu jakichś minusów związanych z niepoprawnym zmieszaniem się pożywienia w żołądku nie oznacza, że powinniśmy to lekceważyć.

Najlepszy miks jaki kiedyś stosowałem (bo mięsa już nie jadam), a stosują prawie wszyscy mięsożerni to:
kanapka z 1.masłem, 2.szynką i 3.serem - te trzy składniki w żołądku mają inne enzymy i żołądek nie wie co pierwsze zacząć trawić no i mamy tzw kisiel :oops:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Ostatnio ktoś mi powiedział że jeden ogórek zielony w sałatce neutralizuje wiele pozytywnych składników np.pomidora itp. Prawda to?

Awatar użytkownika

Tak, ale tylko świeży ogórek - rozkłada on witaminę C w innych produktach z którymi się go łączy w sałatce np, za sprawą enzymu askorbinazy, zawiera się tylko w świeżych, z kiszonymi czy korniszonymi jest spokój :język:

piotrek pisze:
Jednak jeśli chodzi o twaróg - to zawarta w nim kazeina a dokładnie jakaś frakcja (nie pamiętam jaka) powoduje problemy ze stawami (wiem z doświadczenia z czasów gdy ćwiczyłem intensywnie i dostarczałem dużo białka - twaróg codziennie) jednak odczuwalne to jest przy spożywaniu stałym, jeśli ktoś ma urozmaiconą dietę nie powinny występować takie problemy, a gdy się pojawiają to wystarczy odstawić nabiał i/lub dodać więcej tłuszczy uwzględniając omega 3

Może chodzić o puryny. (co do stawów polecam książkę: Jak wyleczyć nieuleczalne choroby - Lidia Szadkowska)

W takim razie, bo gdy wrócę do zdrowia mam zamiar ćwiczyć, z czego warto czerpać białko? Z produktów sojowych? Może ryb (omega 3 oraz wapń dodatkowo by dostarczył).

Awatar użytkownika

filip369 pisze:
W takim razie, bo gdy wrócę do zdrowia mam zamiar ćwiczyć, z czego warto czerpać białko? Z produktów sojowych? Może ryb (omega 3 oraz wapń dodatkowo by dostarczył).

Z roślin strączkowych. Soczewica, groch, fasola, soja, ciecierzyca, bób. Warzywa, owoce, orzechy, zboże również posiada białko. Dorosły człowiek nie potrzebuje tyle białka ile ma go typowa dieta "cywilizowanego człowieka".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]