Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 mar 2021, 18:20

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 gru 2012, 15:59 
No cóż Kalendarz Majów Tzolkin się zakończył...postanowiłem zapytać Joanne Kotwicką i wysłałem maila o takiej treści:

Jaki jest sens prowadzić tą stronę i mieszać ludziom w głowach, kiedy kalendarz w obu wersjach się zakończył? :język:

i mam odpowiedź na stronie...http://www.maya.net.pl/ w dziale Pytania...

Cytuj:
Księżyc poza czasem...

ODLICZANIE TZOLKIN

● POWRÓT ZAGUBIONYCH POKOLEŃ ● List od Krzysztofa: jaki jest sens...


Tzolkin będzie oddziaływał dopóty, dopóki nie skorygujemy ostatnich światów iluzji epoki, której w sferze duchowej już nie ma. Odliczanie TZOLKIN będzie można zakończyć dopiero wtedy, kiedy w świadomości ludzkiej przebudzi się pierwotna pamięć. Nastąpi to około 2040 roku. Przełom musi się dokonać zbiorowo, ponieważ w nadchodzących czasach nie będzie możliwe, by jednostka uważała się za lepszą od innej jednostki. Teraz jesteśmy świadkami epoki, która bezpowrotnie przemija. Wielka transformacja materii, zapowiedziana na koniec czasów przez wszystkie wielkie kultury, nie tylko Majów, to transformacja świadomie myślącej materii, czyli świadomości istoty ludzkiej. Transformacja to proces, a nie rewolucja. (H. Kotwicka „2012. Początek końca czy radość początku?”, PULSAR 2010)

Tzolkin będzie nas prowadzić dotąd, póki ostania jednostka ludzka nie podciągnie poziomu swojej świadomości do częstotliwości piątego świata, którego mottem przewodnim, energią nośną, jest

„Szacunek–Braterstwo–Harmonia z Rytmem Natury”.

Święty Kalendarz Majów, Tzolkin, liczy 260 jednostek nazywanych kin. Nie jest on kalendarzem w powszechnym rozumieniu, lecz bankiem informacji. Zapisane są w nim wszystkie wzorce ewolucyjne, programy Czasu (CZAS to TREŚĆ), cały dorobek ludzkości – nasza historia, nasze kolektywne wzloty i upadki, jak również życie pojedynczego człowieka (tzn. osobisty drogowskaz na 52 lata, zalety, wady, zadania, wyzwania, cel wg daty urodzenia).

TZOLKIN ma podwójne znaczenie, można go wykorzystać jako Dużą Rachubę, w której zakodowane są wielkie cykle ewolucji, np. 104 000, 26 000 czy 5200 lat, albo jako Małą Rachubę, w której zakodowane jest 260 dni, przy czym oba kalendarze - Mała i Duża Rachuba - są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ 260 dni i np. 26 000 lat niesie identyczna fala energii. 1 kin może więc oznaczać 1 dzień, 400, lat, 100 lat, 20 lat itd.
21 grudnia 2012 roku zakończył się umownie Wielki Cykl, w tym jego ostatni podcykl 5200 lat (5125 lat wg long count), i rozpoczął się nowy Wielki Cykl. Natomiast Mała Rachuba i kalendarz słoneczny Haab biegną nieprzerwanie dalej swoim naturalnym, codziennym rytmem.

Ten, kto chce pojąć mądrość Kalendarza Majów, musi wyeliminować trójwymiarową logikę. Wiedzę zapisaną w Tzolkin można rozumieć jako dział psychologii i socjologii. Jednak w codziennej pracy z Kalendarzem Majów każdy jest sam dla siebie psychologiem, bo tu liczą się nie tylko wypowiadane głośno słowa, ale przede wszystkim myśli. Wszystkie dane aktualizują się na bieżąco, każdy dzień jest zatem diagnozą osobistą o aktualnym poziomie świadomości i stopniu dojrzałości osoby.

W wymiarze czwartym (bezczasowość), skąd pochodzi Tzolkin, nie istnieje czas linearny od–do. 260 kinów jest obecnych w każdej chwili. Starożytni Majowie umiejscowili Tzolkin jako miarę czasu w codziennym biegu czasu, aby nie stracić orientacji w czasie i przestrzeni. Każdy dzień oprócz daty miał również kin (liczbę i glif - cel, przesłanie). Przyporządkowanie daty gregoriańskiej do kinu, czyli kalibracja, to dzieło człowieka.

Dr Jose Argüelles, odkrywca klucza do Tzolkin (1987 r.), dokonując kalibracji Świętego Kalendarza z rytmem Słońca /kalendarzem gregoriańskim, udostępnił nam praktyczny przelicznik – „Kalendarz 13 Księżyców” (inaczej Dreamspell). W Dreamspell nie ma roku przestepnego. Majowie, chcąc wyrównać pozostające co roku 6 godzin, dodawali co 52 lata 13 dni do kalendarza. Nowy rok Dreamspell rozpoczyna sie 26 lipca, kalendarz dzieli się na 13 księżyców po 28 dni; ostatni dzień roku nazywany jest Zielonym Dniem (25 lipca). Dzięki temu wiemy, że 26 lipca 2013 roku, w dniu «Żółtego Galaktycznego Ziarna» (kin 164, «Kan 8»), wejdziemy w nową epoką zsynchronizowani z naturalnym rytmem Słońca.

Nową księgę historii zaczniemy pisać od «Roku 8 Ziarna» (2013/2014), ale jednocześnie wciąż będziemy zobligowani do porządkowania sfery emocjonalno-mentalnej po Starej Epoce.

Na marginesie: Starożytni Majowie wierzyli, że pochodzą z Plejad, a ich Święty Kalendarz jest kalendarzem plejadiańskim. To stamtąd mieli przynieść ze sobą swoją wiedzę i systemy rachuby czasu. Klucz do tej wiedzy zakodowali w Tzolkin, a my mieliśmy go odkryć we właściwym czasie po to, by rozwijać tę wiedzę dalej.

Droga do piątego świata

Wypływająca z mądrości indiańskiej wskazówka o przejściu ludzkości do piątego świata, dziś jeszcze mało zrozumiała przez ogół, bazuje na powszechnie znanej prawidłowości astronomicznej. Rok platoński, definiując ramy precesji, opisuje ruch wahadłowy Ziemi (tam i z powrotem) względem Słońca. Cały cykl domyka się w ciągu 26 000 lat, po czym Ziemia zaczyna swoją wędrówkę od nowa.

Według kosmologii Majów gatunek Homo sapiens przebył już cztery pełne cykle po 26 000 lat (21 grudnia 2012 roku domknął się czwarty cykl). Z przekazów indiańskich jasno wynika, że koniec czwartego świata (cyklu) przybliżył nas do piątego. Jeden świat trwa 26 000 lat, co z punktu widzenia astronomii jest bardzo logiczne.

W czwartym świecie wydarzyło się coś znamiennego, mianowicie wielki upadek ludzkości. Przed 6600 laty program ewolucji został nagle przestawiony na inną częstotliwość zawężając pole świadomości. W następstwie tego doszło do manifestacji wydarzeń, określanych przez nas historią. 13 baktunów (long count) Kalendarza Tzolkin opisuje program korekty, zainicjowany przed 5125 laty na poziomie głębszych warstw świadomości. Jednak dopiero w ciągu ostatnich 26 lat, tzn. w okresie od 1987 do 2012 roku, korekta ta stała się faktycznie możliwa.

Faktyczne przejście do piątego świata na poziomie mentalnym otworzy się 26 lipca 2013, tzn. po zakończeniu fazy synchronizacji. W tej chwili zatrzymaliśmy się na progu, czekamy na wszystkich maruderów, ale nie będziemy czekać w nieskończoność. Ci, którzy do lipca 2013 nie skorygują swoich egocentrycznych poglądów, zostaną w tyle. W procesie odnowy nie wolno jednak pominąć odpowiedzialności gatunku Homo sapiens za własne czyny i postępki operatywnego ego, dlatego nadal będzie dochodzić do eksplozji potężnych pól napięć.

Piąty świat oferuje ludziom możliwość życia w nowej, wysoko jakościowej świadomości, gdzie każdy człowiek uzmysłowi sobie swoją moc stwórczą w życiu codziennym, a co za tym idzie - nauczy się utrzymywać pod kontrolą operatywne ego, jak również okazywać bezwarunkowy respekt wobec wszelkich form życia na planecie. Życie w harmonii ze wszystkimi ziemskimi królestwami umożliwi ludziom spokojny byt i rozkoszowanie się owocami własnej kreatywności.

Właśnie to wyraża myśl o skoku kwantowym. Nasza świadomość musi porzucić stary poziom zakodowany w liczbach «12:60», aby impuls odnowy (kod «13:20») mógł dokonać zmian w nadchodzących latach. Nie zapominajmy, że program zastępczy «12:60» powołał do życia niezwykle zawężone światy iluzji. Ten program wciąż jeszcze wytwarza energie, prowadzące w kierunku załamania. Na zewnątrz zaznacza się to w sposób dość dramatyczny lub przypomina rozpadanie się domku z kart. Chcąc zażegnać wielu katastrofom życiowym, musi dojść do gwałtownej eliminacji światów iluzji z pomocą siły oświecenia. Zatem albo oświecenie, albo zrządzenia losu i katastrofy życiowe. Taka "huśtawka" może się utrzymywać do około 2020 roku. Teraz każdy ma wybór.


Otwarcie Siedmiu Pieczęci
(z. „Karmicze fraktale”, PULSAR 2007)

Od roku 1993 do 2000 postępował cykl tzw. siedmiu lat przepowiedni (Proroctwo Pacala Votana - TELEKTONON), określany jako przejście biosfery w noossferę (sfera umysłu). Otwarcie Siedmiu Pieczęci - jako usunięcie blokady wibracji - było najważniejszym procesem energetycznym lat 90. Kiny od 194 do 200 reprezentują energię Siedmiu Pieczęci i określane są jako „zagubione pokolenia” lub inaczej "zatracone jakości":

kin 194 - 12 IX /Biały Mag – praworządność /stąd dzisiejsza nieuczciwość
kin 195 - 13 MEN /Niebieski Orzeł – odpowiedzialność /uzależnienia
kin 196 - 1 CIB /Żółty Wojownik – inteligencja intuicyjna /zimna kalkulacja
kin 197 - 2 CABAN /Czerwona Ziemia – respekt dla życia /fanatyzm
kin 198 - 3 ETZNAB /Białe Zwierciadło – prawda /zakłamanie
kin 199 - 4 CAUAC /Niebieski Wicher – odnowa /stagnacja
kin 200 - 5 AHAU /Żółte Słońce – bezinteresowność /kochanie za coś.


Według "Kalendarza 13 Księżyców", w latach od 1993/94 do 1999/2000 dokonała się wstępna faza usuwania blokady Siedmiu Pieczęci. Druga faza inicjacji przebiegała od 2004/2005 do 2010/11. W tym okresie została ponownie reaktywowana siła z okresu od 1993/94 do 1999/2000. Po raz trzeci impuls inicjujący pełne już otwarcie pieczęci powrócił na przestrzeni siedmiu księżyców, tzn. od 30 maja do 12 grudnia 2012.

13 grudnia 2012 pojawił się tzw. „księżyc poza czasem”, czyli rytmiczny księżyc (od 13 grudnia 2012 do 9 stycznia 2013). W tym przedziale mieścił się 21 grudnia 2012, czyli koniec long count – tu nastąpiło domknięcie cyklu trzynastu baktunów. Kolejne siedem księżyców – od 10 stycznia do 24 lipca 2013 – będzie synchronizować ludzkie umysły z częstotliwością siedmiu jakości przypisanych do siedmiu kinów Tzolkin. Tak więc 25 lipca 2013 – Zielony Dzień (kin «Noc 7») – będzie nie tylko punktem przejściowym do «Roku Galaktycznego Ziarna» (kin 164), ale jednocześnie dniem wyrównania biegu kalendarza DREAMSPELL.


Czwartek, 27.12: List od Krzysztofa R.

● Jaki jest sens prowadzić tą stronę i mieszać ludziom w głowach, kiedy kalendarz w obu wersjach się zakończył?

Krzysztofie, właśnie takim jak Ty dedykuję powyższy artykuł. Możesz nigdy więcej nie odwiedzać już tej strony - to Twój suwerenny wybór, ale TERAZ przynajmniej coś wiesz... In lak’ech


[27.12.2012 /kin 213 - 5 Ben]


czyli Kotwicka kaskę trzepie dalej :lol: :lol: :lol:Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 gru 2012, 15:59 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 28 gru 2012, 16:45 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
Kiedyś zadałem pani Hannie (nie Joannie) Kotwickiej dosyć wylewne pytanie a propos ACTA, ale nie znalazłem odpowiedzi na nie - choć posłużyłem się w tym zapytaniu na 4 strony a4 wieloma przykładami tego o czym piszę i co na dobrą stronę tego całego zamieszania jesteśmy akurat na forum świadomi - niestety, być może z natłoku przytłaczających dowodów lub możliwej zmiany postrzegania rzeczywistości przytaczanych przykładów manipulacji - odpowiedź czeka na lepsze czasy - być może musiałaby wtedy przestać zarabiać :język:

_________________
Dziękuję za świadomość wszystkich ludzi oraz miłość i radość wynikającą z wolności umysłu pozwalającej być TERAZ i TU !!!

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TVNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 gru 2012, 21:36 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2010, 20:01
Posty: 354
Lokalizacja: Zach. Małopolska i Misiones(Argentyna)
Płeć: mężczyzna
Mi się wydaje, że taki sam sens jak dalsze noszenie nicków: Redmuluc i Etznab :język:
To było tylko takie trochę przkomarzanie :)
Witam wszystkich serdecznie po dłuższej nieobecności.
Mam nadzieję, że zagoszczę na dłużej.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 gru 2012, 0:01 
Napisz jeszcze do Geryla. :tak: :zęby:

choć w bunkrach pewnie internetu brak, jedyny dostępny to satelitarny którego już miało nie być.Na górę
   
 
 
Post: 12 kwie 2013, 15:11 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
WIELKA POMYŁKA i KALENDARZE MAJÓW

Kochani…
No, a ja właśnie odkryłam, że interpretacja, “rozszyfrowanie” przez księży i biskupów KK i przez wielu różnych naukowców zapisów KODU DŁUGIEJ RACHUBY CZASU, tak zwanego LONG COUNT jest nieprawidłowe. Więc nie wiem, czy to mi się w głowie pomieszało, czy za chwilę okaże się, że...
przez prawie 500 lat, od kiedy ci znawcy kultury Majów i Inków oraz Azteków mają dostęp do pewnych dokumentów majańskich, nie rozszyfrowali prawidłowo tego kodu!!!! Stąd im wychodzą totalne bzdury z datami… i okresami panowania kolejnych władców majańskich albo inkaskich na przykład… Zabawne, ale daty odczytywali tak, że na przykład według nich dynastia Inków zaczęła się w roku około 1230 naszej ery, a zaczęła się prawdopodobnie mniej więcej w tym roku, tylko że przed naszą erą. Wszystkie daty odczytywane z różnych dokumentów historycznych Majów czy Inków, są odczytane na podstawie fałszywej interpretacji.
Chyba wiem na czym polegał błąd, który nadal jest podtrzymywany jako właściwa interpretacja zapisu.

Pisałam wcześniej o KALENDARZACH MAJÓW:
http://tonalinagual.blogspot.cz/2012/12 ... czesc.html

DŁUGA RACHUBA CZASU była zapisywana za pomocą pięciu cyfr: 0.0.0.0.0. i kolejne ciągi liczbowe w pięciu pozycjach przesuwały się, jak w samochodowym liczniku. Różnica pomiędzy kolejnymi pozycjami polega na tym, że były to zróżnicowane ciągi w każdej z pięciu pozycji - od lewej:
1. trzynaście lub czternaście - baktunów (i tu coś się nie zgadza *1)
2. dwadzieścia - katunów
3. dwadzieścia - tunów
4. osiemnaście - uinali
5. dwadzieścia - kinów

Za datę początkową - według uczonych - przyjęto zapis 13.0.0.0.0. 4.ahau 8 cumku.

Za początek kolejnego cyklu przyjęto datę 11. sierpnia 3114 p.n.e. Ale - jak można przeczytać w Wikipedii, tych propozycji dat jest dużo więcej...*2)

Tu możesz sprawdzić, jak ten "licznik" działał i działa według obowiązującej interpretacji:
http://www.dr-rock.biz/MayanDateCalculator.html

W tym kalkulatorze, gdy ustawisz zapis na pozycji:
0.0.0.0.0., będzie on odpowiadał dacie 11. sierpnia 3114 p.n.e. kalendarza gregoriańskiego. Każdy kolejny dzień będzie zmieniał układ licznika:
0.0.0.0.0. - 1. dzień
0.0.0.0.1. - 2. dzień
0.0.0.0.2. - 3. dzień
....
0.0.0.0.19. - 20. dzień
0.0.0.1.0. - 21.dzień, 1 dzień nowego UINALA.
0.0.0.1.1.
Natomiast w przeddzień początku tego cyklu czyli w dniu 10.sierpnia 3114 roku p.n.e. mamy zapis:
12.19.19.17.19.
kolejny to
0. 0. 0. 0. 0.
Nie ma tu po drodze żadnej 13. (trzynastki). Ale w podanym przeze mnie kalkulatorze występuje. możesz sprawdzić.

"Majowie stosowali tzw. Długą Rachubę, w której dany dzień oznaczano liczbą dni, jaka upłynęła od pewnej daty zerowej, zapisaną w pozycyjnym (każdej pozycji odpowiadała jednostka czasu wyższego rzędu) systemie dwudziestkowym (z jednym wyjątkiem, koniecznym ze względu na realną długość roku)[1]." - Wikipedia

Według mnie to stwierdzenie nie jest zgodne z prawdą. DŁUGA RACHUBA CZASU nie ma zbyt wiele z systemem dwudziestkowym, jak to chcieliby niektórzy.

"Podstawowym dokumentem, będącym źródłem informacji o kalendarzu Majów jest tzw.Kodeks drezdeński (Codex Dresdensis), jeden z trzech ocalałych przed zniszczeniem przez hiszpańskich, chrześcijańskich najeźdźców dokumentów, zawierający daty zaćmień Słońca iKsiężyca[2]. Majowie obserwowali i notowali także pozorne ruchy na nieboskłonie tych ciał niebieskich oraz planet (w tym Wenus), które miały dla nich szczególne znaczenie sakralne." - WIKIPEDIA

Chcę tylko przypomnieć, że dokument ten został Majom skradziony i przewieziony do Europy, a jego tłumaczeniem zajmowali się księża katoliccy oraz biskupi.

"Data początkowa Długiej Rachuby sugeruje, że astronomia Majów istniała już ponad 3000 lat p.n.e., a być może nawet w dziewiątym tysiącleciu p.n.e.[2], jednak nie zachowały się żadne instrumenty astronomiczne ani zapisy z tamtych czasów."

Nie zachowały się, ponieważ w trakcie inwazji hiszpańskiej na Jukatan wszystkie dokumenty były albo palone albo zostały wywiezione do Europy. Spora ich część nadal znajduje się także w Watykanie.

Dotychczasowa interpretacja polegała na tym, że przyjmowano, iż zapis tak zwanej DŁUGIEJ RACHUBY CZASU - LONG COUNT był liczony od 0.0.0.0.0. do 13.0.0.0.0. i od 13.0.0.0.0. do 0.0.0.0.0.

całość-zdjęcia/wyliczenia :

http://tonalinagual.blogspot.cz/2013/04 ... majow.html

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 cze 2016, 10:51 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 03 cze 2016, 18:35
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
Dopiero niedawno ktoś przeliczył czy data końca pewnego okresu w kalendarzu Majów się zgadza i się nie zgodziła.
Dopiero od 3 lub 4 czerwca tego roku jest Piąte Słońce.

http://tzolkin.cba.pl/
Tutaj skorygowany skrypt obliczający KIN.

Witam na Ziemi, Piątego Słońca. :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group