Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 lut 2020, 18:03

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Mam prośbę nie wiem czy ten temat już był,jeśli tak to proszę o wykasowanie, jeśli nie to o cenne porady i instrukcje,oraz własne doświadczenia w tym temacie .Intryguje mnie ten temat od dłuższego czasu i mam chęć zrobić taka Piramidę.ZBW Zbyszek widziałem w temacie o Orme iż nawiązałeś do tego tematu,jeśli posiadasz wiedzę będę niezmiernie wdzięczny za informacje.Pozdrawiam :hejka:
Jestem ciekaw jak zapatrujecie się na takie rozwiązanie?
http://www.yantra.pl/piramidy/cennik.html

Ostatnio zmieniony 18 lip 2011, 0:10 przez tigeroo9, łącznie zmieniany 1 raz

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 lip 2011, 19:32 
VIP Member
Awatar

A jak sprawdzasz czy piramida działa? Tzn czy energetyzuje?
Przekrajasz pomidora, wkładasz pod i nie wysycha? 8-)

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

nie ma to jak zarobic na new age :lol:
10k$ za kilka rurek
nawet witamin nie dorzuca gratis?!! :shock:

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Jakieś informacje na ten temat powinienes znaleźć na forum świetageometria.pl i widziałam tez ostatnio na www.fioletowypłomień.pl

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Aya Sophia pisze:
A jak sprawdzasz czy piramida działa? Tzn czy energetyzuje?
Przekrajasz pomidora, wkładasz pod i nie wysycha? 8-)

@Aya , czy masz może jakieś wiarygodne materiały jednoznacznie obalające tzw. energetyczne oddziaływanie piramid i tzw. energię kształtu, czy "promieniowanie" kształtu? Chętnie bym w tym temacie z tobą popolemizował. Mówiąc "wiarygodne materiały" nie mam na myśli oszczerczych i niemerytorycznych artykułów różnych pseudonaukowych oszołomów jak np p. Gregosiewicz :stop:
Co ty na to? Jeżeli sądzisz, że to mit, to może spróbujesz go obalić?

Cytuj:
nie ma to jak zarobic na new age :lol:
10k$ za kilka rurek
nawet witamin nie dorzuca gratis?!! :shock:

Musisz jednak przyznać, że kombinację mają niezłą. Aż takich frajerów nie ma zbyt wielu więc małe obroty nadrabiają odpowiednią marżą. Jednak masz rację, mogli dorzucić choć trochę "magicznego" wapna czy czegoś.

Tak offtopując. polecam kurs Oświecenia. 3 zajęcia po 300 ojro brzmi sensownie.
Dorzucam witaminki Mruga

Dzień Dobry

Jest sporo książek na temat piramid obecnie dostępnych i za dosłownie kilka złotych można powiększyć swoją biblioteczkę.

Jednak zwracam uwagę iż konieczne jest co najmniej minimum wiedzy z radiestezji.

Pod prawidłowo ustawioną piramidą powinno znajdować się skrzyżowanie żył wodnych i skrzyżowanie geomantycznych pasm energetycznych (jeśli prześledzić dostępną literaturę to okaże się iż wszystkie znane piramidy są zbudowane w takich miejscach.

Najbardziej znana piramida ta w Gizie (nosi nazwę Cheopsa) wysokość ok.150m, a podstawa to kwadrat o boku ok.230m, a kąt nachylenia ścian bocznych wynosi 51º51'.
Jeden z boków jest ustawiony dokładnie w kierunku na północ.

Podstawowa sprawa i rada dla każdego: zanim zbudujesz swoją własną piramidę dokładnie zapoznaj się z dostępną literaturą na ten temat.

Dlaczego? - otóż każdemu punktowi odpowiada dokładnie jedna wibracja (energia, kolor, promieniowanie czy długość fal radiestezyjnych) a skoro jest ono niewidzialne dla przeciętnego człowieka to często zapomina się iż może oddziałowywać pozytywnie lub negatywnie na organizm.

Co warto wiedzieć?
jeśli do dowolnej piramidy będziemy wkładali żyletkę, maszynkę do golenia, brzytwę etc. to okazuje się iż będą cały czas ostre (jest na to nawet przyznany patent).
Żyletka czy jednorazowa maszynka do golenia po kilkukrotnym użyciu robi się jak wiemy tępa.

Jeśli włożymy do środka w odpowiednią strefę jedzenie, napoje etc. to okazuje się iż zostaną zakonserwowane i poprawi się ich jakość tzn. kawa stanie się lepsza, wino także.

Ale jeśli od strony wibracji zieleni ujemnej postawimy żywy kwiat to go spalimy (zostanie błyskawicznie odwodniony nawet jeśli postawimy go obok piramidy w miejscu działania niewidzialnego promieniowania zieleni ujemnej).

Sam mam w ogrodzie składaną piramidę o wysokości ok. 2m z prętów jakie stosowane są do uziomów i od czasu do czasu ją rozbieram.

Gdy kiedyś sobie usiadłem pod tą piramidą zaczytałem się troszeczkę (ok.2godziny) – to gdy następnie wszedłem do łazienki zobaczyłem przed swoim pępkiem świecącą kulę jaskrawego światła która przestała być widoczna dopiero przezemnie jak najadłem się parówek (a moja energia zużyta została na strawienie chemii w parówce).

Okazuje się iż prawidłowo ustawiona piramida po ustawieniu musi się naładować i im dłużej stoi tym większy obszar obejmuje swoim działaniem jednocześnie neutralizując szkodliwe promieniowania.

Im większa piramida tym mocniejsza, ale także im cięższa tym silniejsze oddziaływanie (dlatego najlepiej budować z granitu tak jak to zrobił jeden z najbogatszych ludzi w Polsce) – lecz i cztery zwykłe rurki lub pręty w zupełności wystarczają (mogą także być kije lub bale drewniane) – najważniejsze są proporcje i kąty, oraz ustawienie w kierunku magnetycznego bieguna na północ.
Piramida powinna być ustawiona na skrzyżowaniu warstw wodonośnych i jednocześnie skrzyżowania linii rusztu globalnego.

Zarówno dookoła piramidy występują wibracje (należy sprawdzić czy kierunek Z-(zieleni ujemnej) jest bezpieczny dla sąsiada lub dla nas, jak również w płaszczyźnie pionowej występują zarówno wewnątrz piramidy (są tu 3 strefy) jak i poniżej i powyżej piramidy wibracje warto poznać aby nie narobić sobie lub innym krzywdy.
Jest to na tyle istotne gdy ustawiamy piramidę w domu (a powyżej i poniżej ktoś mieszka).

Poza zielenią ujemną najniebezpieczniejsze są składowe elektryczne (ale to już wyższa szkoła jazdy).

Wewnątrz piramidy na osi pionowej występuje promieniowanie energii:
-w strefie drugiej w polu elektromagnetycznym występuje promieniowanie zieleni ujemnej, a,b,y,z.

-w strefie trzeciej występuje promieniowanie o składowej magnetycznej na zakresie zieleni ujemnej i składowej elektrycznej na zakresie zieleni ujemnej.

Na zewnątrz pod podstawą piramidy na osi pionowej występuje promieniowanie energii:
-pod podstawą o składowej elektrycznej na zakresie zieleni ujemnej oraz o składowej magnetycznej na zakresie zieleni ujemnej.

Na zewnątrz piramidy w płaszczyźnie poziomej dookoła charakterystyka promieniowania energii zbliżona jest do elipsy.

Maksymalna energia promieniowania z kształtu piramidy ze środka boku ściany południowej na zakresie zieleni ujemnej.

Twierdzi się, że piramida ma zdolność pochłaniania zjonizowanego wodoru z kosmosu i łączenia go z podczerwienią słoneczną tworząc w ten sposób bioenergię.

Ciekawe informacje znajdziecie w książkach Leszka Mateli np: Piramidy i ich wykorzystanie.
Wszystkie podstawowe informacje znajdują się także w cieniutkiej książeczce Czesława Galewskiego Piramida bez tajemnic.

Aby prawidłowo korzystać z energii piramid konieczne jest poznanie rozkładu energii i właściwości wszystkich kolorów w piramidzie.

Znawcy tematu porównują piramidę do bomby kobaltowej– lecz z drugiej strony mając minimum podstawowej wiedzy można wykorzystać na wiele sposobów otrzymaną przy pomocy piramidy tą dosłownie darmową energię kształtu.

Odkrywamy na nowo wiedzę znaną w Atlantydzie która dotarła następnie do Egiptu.
Gdy zapoznamy się z przekrojami piramid pomocniczych znajdujących się obok Wielkiej Piramidy – natychmiast zwrócimy uwagę na usytuowanie komór (w każdej piramidzie w innym miejscu) – co to oznacza? - mianowicie każda komora jest miejscem o innej dokładnie określonej wibracji (kolorze).
Różnice (wydawałoby się iż minimalne) w kątach nachylenia ścian bocznych także nie są przypadkowe.
Obecnie również możemy uzyskać każdą wibrację (kolor) i wykorzystać jej właściwości zarówno do transmutacji metali jak i poprawienia zdrowia (wystarczy w odpowiednim miejscu (ściśle obliczonym) w piramidzie umieścić zdjęcie lub tzw. świadka).

Ciekawą książką jest ta którą napisał Manfred Dimde ENERGIA PIRAMID
Staroegipskie źródło młodości eksperymenty i ćwiczenia.

Również temat piramid porusza w swojej książce Tiziano Terzani Nic nie zdarza się przypadkiem
(str.602)
„Przede wszystkim chciałem poznać Dietera Loewera, siedemdziesięciosiedmio letniego niemieckiego inżyniera, strasznie spoconego i wściekłego. Był ekspertem od budowy piramid. Te też obmyślił i zaprojektował, ale pod jego nieobecność Orbito zmienił plan. Dieter przewidział, że w środku piramidy będzie mała wanna z powierzchnią wody dokładnie półtora metra nad podłogą. Zastał natomiast studnię, w której woda była pod ziemią, w dodatku połączona z wodą z basenu.
-Orbito chce zrobić interes na tej wodzie błogosławionej i naładowanej energia piramidy, ale nie zrozumiał, że może się ona naładować tylko wtedy, kiedy jest umieszczona w budowli, a nie na dnie studni – mówił rozsierdzony. - A poza tym co to za błogosławiona woda, w której wszyscy się kąpią?
Wyjaśnił mi, że piramida musiała być izolowana od zewnątrz i nie mogła mieć żadnego połączenia, które rozładowywało by jej siłę. Tymczasem poza rurami łączącymi studnię z basenem odkrył, że – dla zasilania czterech reflektorów – robotnicy pociągnęli kable elektryczne wokół budowli, które wysysają cała energię, jaka piramida gromadzi podczas nocy.
-Wszedłem tu dziś i piramida była martwa – mówił, poruszając stalową pałeczką czymś w rodzaju anteny radiowej długości około metra, za pomocą której mierzył pole magnetyczne. - Martwa. Rozumiesz?
(…)
Można studiować, co się chce, ale i tak w końcu wszystko powraca do piramidy, do jej koncepcji, proporcji, mocy – powiedział.
Według jego teorii linię między punktami kardynalnymi, północ-południe i wschód zachód, tworzą pole magnetyczne, w których skupiają się energie. Piramida zbiera je i zwiększa moc tego, kto do niej wchodzi: moc leczenia, jak w przypadku Orbita, albo siłę medytacji.
(…) ...była bardziej spiczasta od piramid egipskich ze względu na to, iż dzisiaj gęstość ziemi nie jest taka jak wówczas: zmniejszyła się.
Przejął prace w swoje ręce. Polecił robotnikom, żeby przecięli rury między studnią a basenem i wyciągnęli wszystkie zakopane już kable elektryczne. Nazajutrz rano miał sprawdzić, czy piramida w nocy się naładowała. Zapytał czy medytuje. Mam więc przyjść zaraz po śniadaniu. Razem otworzymy piramidę, a ja będę mógł jako pierwszy ja wypróbować. Chciał zrobić eksperyment.
Dieter spotkał Orbita w Niemczech, kiedy szukał lekarstwa na tajemniczą chorobę, która dotknęła jego i córkę. Orbito ich wyleczył i Dieter z wdzięczności zaoferował się, że pomoże mu przy projekcie piramidy. Tajemnicza choroba? Miała coś wspólnego z polami magnetycznymi i z energią statyczną wytwarzaną przez fale radiowe i nowe linie do przekazywania danych. Według niego w tej chwili najbardziej szkodliwy wpływ na nasze zdrowie ma telewizja kablowa. Energia statyczna wywoływała u córki depresję, której nie łagodziły żadne lekarstwa …
(…)
Po obiedzie zapytałem Dietera, jakie inne prace wykonał ostatnio w Niemczech, i tu znów mnie zaskoczył. Wyspecjalizował się w domach spokojnej starości. Opracował swój model oparty na idei bardzo prostych, ale przewiewnych budynków, otoczonych jak największą ilością zieleni, a przede wszystkim pomalowanych na bardzo żywe kolory.
W Lipsku, gdzie na zamówienie lokalnej administracji zbudował tego rodzaju kompleks, doszło niemal do rewolucji. Bardzo wielu młodych robotników uznało bowiem te domy, przeznaczone dla ludzi starych, oczekujących na śmierć, za dużo przyjemniejsze i wygodniejsze od tych, w których sami mieszkali, zaczęli więc je okupować.
(…)
Nie zapomniałem o spotkaniu przy piramidzie.
(…)
Zdjęto rusztowania i piramida wznosiła się elegancko na zielonym trawniku. Dieter czekał na mnie i przygotował wszystko do eksperymentu. Miałem zdjąć zegarek i wszystkie metalowe przedmioty. Dieter zmierzył mi ciśnienie, policzył uderzenia serca, przystawił do mojego ciała swoją czarodziejską różdżkę, która zaczęła wirować, po czym przyrządem podobnym do detektora metalu lub licznika Geigera zbadał mnie od stóp do głów, zapisując serie liczb.
W końcu otworzył drzwi piramidy, wpuścił mnie do niej i z powrotem je zamknął. Od środka budowla była jeszcze piękniejsza, z lekkim światłem, które przenikało przez szpary pozostawione na górze konstrukcji. Usiadłem nieruchomo na podłodze oparty o ścianę. Byłem spokojny. Bardzo spokojny. Po piętnastu minutach drzwi się otworzyły i Dieter podbiegł ze wszystkimi swoimi przyrządami, żeby powtórzyć pomiary.
Był zadowolony: Przed wejściem moje górne ciśnienie wynosiło 110, a dolne 68, puls 56. teraz miałem ciśnienie 92 na 65, a puls 61. Inne pomiary wykazywały jednak coś dziwnego. Zazwyczaj – powiedział Dieter – Europejczycy mają zawsze więcej elektryczności niż magnetyzmu. Ze mną – zarówno przed, jak i po medytacji – sytuacja była odwrotna.
-Może dlatego, że mieszkasz w Indiach – powiedział.
W każdym razie obie wartości bardzo wzrosły, i to było ważne: przed wejściem moje naładowanie elektryczne wynosiło 31, a magnetyzm 58, przy wyjściu odpowiednio 60 i 120. oznaczało to, że piramida się naładowała i że część tej mocy przeszła na mnie. Budowla była znów żywa, a Dieter szczęśliwy. Ja też.
Kiedy kilka godzin później miało nastąpić uroczyste otwarcie piramidy w obecności wysokich urzędników Ministerstwa Turystyki, generałów i polityków. Między innymi zapowiedział swoje przybycie były prezydent Fidel Ramos, który sprawował ten urząd po Cory Aquino. Miało być przecinanie wstęg, przemówienia i pamiątkowe zdjęcia.
Mnie wystarczyło, że dzięki Dieterowi mogłem ja wypróbować jako pierwszy.”

Pozdrawiam
Zbyszek

Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, 8:37 przez ZBW, łącznie zmieniany 1 raz

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

tigeroo9 pisze:
Mama prośbę nie wiem czy ten temat już był,jeśli tak to proszę o wykasowanie, jeśli nie to o cenne porady i instrukcje,oraz własne doświadczenia w tym temacie .Intryguje mnie ten temat od dłuższego czasu i mam chęć zrobić taka Piramidę.ZBW Zbyszek widziałem w temacie o Orme iż nawiązałeś do tego tematu,jeśli posiadasz wiedzę będę niezmiernie wdzięczny za informacje.Pozdrawiam :hejka:
Jestem ciekaw jak zapatrujecie się na takie rozwiązanie?
http://www.yantra.pl/piramidy/cennik.html

największa "piramida" - 230 tys. zł za, uwaga, "model do samodzielnego złożenia". :lol: W tej cenie to złożyć powinni jeszcze z pocałowaniem ręki - a tu trzeba jeszcze za montaż dopłacić :P

Dzień Dobry (takie polskie ALOHA)

Uśmiałem się z poprzedniego wpisu bo moja (własnoręcznie zbudowana) piramida kosztowała ok 100zł.
Te 100zł to koszt zakupu 8szt prętów ocynkowanych jakie stosowane są do uziomów (każdy długości ok1,5m o średnicy ok.18mm), pręty te można łączyć ze sobą. Potrzebowałem jeszcze ok.4x3m drutu (aby pręty się nie rozsuwały na dole).
Jeszcze dodatkowo wykonałem nasadkę z blachy w kształcie piramidy i nałożyłem na wierzchołek zmontowanej już piramidy, której podstawa została ułożona w poziomie, a ściany boczne ukierunkowane dokładnie na biegun magnetyczny Ziemi (północ).
Mam ją już od wielu lat (jest cały czas w idealnym stanie), a kiedy chcę to ją rozbieram (w dosłownie kilka sekund i tyle samo trwa jej ponowne ustawienie).

Piramidę można także zbudować tzw. systemem gospodarskim tzn. własnymi rękami mając do dyspozycji zaledwie piłkę, kawałek sznurka lub drutu i trochę chęci – koszt zbudowania piramidy zerowy (poza odrobiną swojego czasu i materiałami z odzysku).

Pozdrawiam
Zbyszek

Awatar użytkownika

Witam dzięki ZBW za informacje i ukierunkowanie na pozycje które rozjaśnią mój pogląd na dany temat.Zbyszek dużo wnosisz na rożne tematy info,fajnie się je czyta i dzięki Tobie po części te fora nie wieją nudą.Dzięki Ci za to.Ciekaw jestem jakie macie odczucia i przemyślenia podczas użytkowania własnych piramid,oraz technicznych aspektów użytkowania waszych konstrukcji.Pozdrawiam :hejka:

Tytuł: piramidy
Perfect Master * 5th Degree

Jako, że jest to mój 1 post na tym forum, chciałbym się przywitać.
Zainteresował mnie temat piramid, niestety po za jednym wątkiem (na tym forum)i kilkoma luźnymi postami nie znalazłem nic ciekawego.
Otóż chciałbym zbudować model piramidy, tylko nie wiem czy coś
może z tego wyjść.
- skala 1:1000 - podstawa to kwadrat o boku 23cm
- kąt nachylenia to 51°52'
- materiał- karton
w środku na wysokości 1/3 - mała półeczka

Czy ściany muszą być pełne, czy wystarczy sam szkielet?
Czym się różni piramida Horusa(Yantra)
Czy to wszystko co pisze tutaj
http://www.naturterapia.blink.pl/piramidy1.htm
to prawda?

Czym się
Ma ktoś jeszcze inne ciekawe materiały do pocztania?

Tytuł: Re: piramidy

Witam ... :)

Będzie działać. Najlepiej gdy ściany będą w odpowiednich kolorach i dla małej piramidki pełne.
Półeczki w tak małej piramidzie nie warto robić bo przy tej wielkości nie ma w środku zdecydowanego rozdziału energii a bez półeczki łatwiej będzie wstawić butelkę z wodą do środka aby się na energetyzowała.
To co piszą w podanym linku to jest prawda.

Pozdrawiam :)

Kolory i hieroglify ( jak z linku) mają jakieś znaczenie? Na przykład ściana zachodnia - zamiast zielonej - biała?
Czym się różni piramida Yantra/Horusa?

Pozdrawiam!

Piramidy z kartonu są wolniejsze w działaniu, dla powiększenia efektu energetycznego maluje się lub okleja ściany boczne modelu następująco;
Ściankę północną kolorem czarnym
Ściankę południową kolorem czerwonym
Ściankę wschodnią kolorem niebieskim
Ściankę zachodnią kolorem białym
Czasami praktykuje się jeszcze dodatkowe wyklejenie grubszą folią aluminiową ścianek bocznych po wewnętrznej stronie modelu piramidy.
Nie ma przeciwwskazań dla budowy piramidy kartonowej o jednolitej szacie zewnętrznej, ale musi być zachowany pewien rygor, a mianowicie, oznaczona wcześniej ścianka północna piramidy musi zawsze posiadać kolor czarny.
Piramida kartonowa służy najczęściej do regeneracji organizmu, osiągania relaksu oraz do pozytywnego oddziaływania na procesy psychiczne człowieka, a tym samym zwiększenia jego mocy psychicznych.
Piramidę kartonowa zawiesza się najczęściej nad łóżkiem nad głową i klatką piersiową w odległości 40 – 50 cm od ciała.
Musi być ona zorientowana według stron świata i unieruchomiona, przynajmniej na czas działania.

Piramida Hurusa to jest jeden szkielet w drugim w odwróconej pozycji ale nie badałem ich bo piramida Horusa jest wytworem współczesnym a uważam, że cywilizacja, która potrafiła pobudować prawdziwe gigantyczne piramidy i znała prawa rządzące energiami w piramidach na pewno wiedziała by co można zyskać przez taką konstrukcję jednej w drugiej ... a takich na świecie nie ma.
Są piramidy na Marsie i naszym Księżycu oraz patrząc na ich ogrom daje to pewne wyobrażenie o wiedzy cywilizacji, która je budowała .... a nie ma konstrukcji Horusa ... czyli wiedzieli co robią a ich wiedza była niewyobrażalnie większa od naszej.

Awatar użytkownika

Właśnie przerabiam książkę Piramidy i ich wykorzystanie -Leszka Mateli dostępna w sieci fajna pozycja warto ją przeczytać,można się dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy na temat piramid. Pozdrawiam :hejka:

Skleiłem piramidę z modelarskiej tektury 2mm jednak przy sklejaniu ciężko było zachować odpowiedni kąt, który mam nadzieję nie musi być idealny...? Podstawa w niektórych miejscach może mieć 231-232mm zamiast 230mm.

Aha, jeśli moja piramida ma ok 146mm wysokości, to jaka powinna być piramidka na czubku?
Można ją zrobić z cienkiej blaszki miedzianej lub stalowej?

Najlepiej gdy jej wysokość będzie miała około 1/3 wysokości tej dużej ale maksymalnie.
Może być nawet z kartonu ale powinna być czarna.

:)

Słyszałem, że piramidy tekturowe/kartonowe są słabsze w działaniu/dłużej się ładują, chciałbym wzmocnić ten efekt i pomyślałem, że można było by zrobić z metalu mniejszą piramidkę, aby lepiej rozprowadzała energię.
Coś by to dało, czy nie?

Powinna wtedy być aluminiowa bo aluminium w przypadku piramid kumuluje ich energię.
Innych metali nie używać. Dobre są tez drewniane.
No i im większa tym lepiej.

brahman pisze:
Najlepiej gdy jej wysokość będzie miała około 1/3 wysokości tej dużej ale maksymalnie.
Może być nawet z kartonu ale powinna być czarna. :)

brahman pisze:
Powinna wtedy być aluminiowa bo aluminium w przypadku piramid kumuluje ich energię.
No i im większa tym lepiej. :)

Muszę się wtrącić , bo nie bardzo pojmuję Twój tok rozumowania.
Pkt.1 - Czyli długość boku powinna wynosić ok. 76,6 m . a wysokość piramidy 48,6 m.
Spróbuj to zrobić z kartonu. :)
Ja miałbym gdzie ją postawić , ale większość ludzi raczej nie ma takiej możliwości.
Pkt.2. - myślisz , że aluminium jest odpowiednie ? :shock: Piramidę wykonano z różnego rodzaju
kamieni pochodzenia naturalnego , osobiście do budowy wolałbym użyć stali(nierdzewnej) niż aluminium.
Drewno , nawet dąb posiada zdecydowanie mniejszą gęstość , więc bardzo słabo
działa. Po doświadczeniach , które wykonywałem wiele lat temu śmiem twierdzić , że
Twoje rozumowanie jest błędne.Mogę się oczywiście mylić , ale moje spostrzeżenia
są inne.
Pozdrawiam.

Olgutek pisze:
brahman pisze:
Może być nawet z kartonu ale powinna być czarna. :)

brahman pisze:
No i im większa tym lepiej. :)

Muszę się wtrącić , bo nie bardzo pojmuję Twój tok rozumowania.
Pkt.1 - Czyli długość boku powinna wynosić ok. 76,6 m . a wysokość piramidy 48,6 m.
Spróbuj to zrobić z kartonu. :)
Ja miałbym gdzie ją postawić , ale większość ludzi raczej nie ma takiej możliwości.
Pkt.2. - myślisz , że aluminium jest odpowiednie ? :shock: Piramidę wykonano z różnego rodzaju
kamieni pochodzenia naturalnego , osobiście do budowy wolałbym użyć stali niż aluminium.
Drewno , nawet dąb posiada zdecydowanie mniejszą gęstość , więc bardzo słabo
działa. Po doświadczeniach , które wykonywałem wiele lat temu śmiem twierdzić , że
Twoje rozumowanie jest błędne.Mogę się oczywiście mylić , ale moje spostrzeżenia
są inne.
Pozdrawiam.

Nie wiem skąd takie wymiary ? Zborekp pisał o piramidzie wysokości 146 mm ( milimetrów) czyli 14,6 cm
i na taką trzeba nasadzić mniejszą o wysokości do 1/3 tej większej czyli tej 14,5 centymetrowej. a to można zrobić z kartonu,
Myślę, że aluminium jest odpowiednie i tak samo twierdzi ośrodek radiestezyjny w Poznaniu, który 15 lat badał oddziaływanie piramidy.
Stal nie nadaje się i budując model drewniany nie zaleca się używania gwoździ stalowych.
A co ma gęstość do energii piramid ? Działa nawet sam szkielet gdzie ściany boczne są z powietrza które ma najmniejszą gęstość.
Ludzie mają dziwną tendencję traktowania tego co jest inne kryteriami tego co jest im znane. Energie orgonu na siłę wciskają w elektryczność i elektrostatykę a energię piramid uzależniają od gęstości i może też od elektryczności..... a tymczasem jest to inne i rządzi się swoimi prawami.

No ale to jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

Nie wiem czy dobrze pojąłeś, bo mówimy o mojej piramidzie z kartonu w skali 1:1000 - 15 centymetrów wysokości. Z metalu chcę zrobić jej czubek - w tym wypadku aluminium

'''''
Widze Brahman, że byłeś szybszy.

Przepraszam.
Faktycznie ,nie doczytałem - teraz rozumiem.O stali to napisałem nierdzewnej , więc nie
myl z gwoździami.Gęstość szkieletu , z którego wykonana jest piramida ma wpływ na jej działanie.
Robiłem takie też z miedzi , ale stal nierdzewna jest chyba najlepsza.Drewno i karton działa ,
ale według mnie słabo.Z kamieni nie budowałem , więc się nie wypowiem.
A czubek , to byłby najlepszy z kryształu górskiego.
Pozdrawiam.
Dopisek.
Ja robiłem większe , takie do których można wejść.
Czubka z kryształu w takich przypadkach , z uwagi na gabaryty , też nie stosowałem.
Wówczas i tak nie były dostępne.
Ale wydaje mi się , że warto to przemyśleć , tym bardziej , że można teraz zamówić bez problemu ,
za niewielkie pieniądze.
Pozdrawiam.

W mojej piramidce zrobiłem trochę błędów, ponieważ boki powinny mieć równo 230mm, jeśli miejscami jest więcej o 1-3mm, zmienia się kąt ( ale nie dużo). Druga sprawa to niedokładność cięcia kolorowej warstwy (blok kolorowy) i psująca się folia aluminowa w środku - zaznaczone na zdjęciach Ma to wpływ na działanie?
Obrazek
Obrazek
By zborekp
Obrazek
By zborekp

Zawsze jest dopuszczalna jakaś tolerancja i moim zdaniem nie wpłynie to znacząco na działanie piramidy.
Patrząc na zdjęcie to folia aluminiowa jest w porządku.
Jeżeli idealnie wykonana taka jak Twoja miała by 100% to ta Twoja po pomiarach ma 92% ... więc jest bardzo dobra.

OK, to teraz muszę tylko kupić kompas i stado kryształów które przydadzą się do innych projektów :)

Fellow Craft * 2nd Degree

Czesc wszystkim.
Mam pytanie odnosnie piramid i figury geometrycznej Merkaba, czy myslicie, ze one faktycznie dzialaja?
Czy Merkaba moze byc lepsza od piramidy w domu?
Chce sobie cos skonstruowac energetyzujacego w domu ale jest tyle róznych opinii, ze sam sie gubie.
Dlatego zwracam sie do Was o pomoc forumowicze.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

ale popatrz - tu masz sporo info"

jak-ustawic-piramide-zgodnie-z-kierunkami-swiata-t8579.html

przepis-na-mer-ka-ba-domowym-sposobem-t3341.html

albo o merkabach sobie tutaj też poczytaj:
http://www.merkaba-aktywator.pl/pl/o-me ... rkaba.html

ta bryła uwieszona u sufitu na zdjęciu - w linku powyżej,nie wiem jakie ma
promieniowanie wypadkowe w pomieszczeniu.Z reguły sprawdzam sobie Isis [wahadełko]..więc
nie wiem jak działa wykonana zgodnie z jakąś konkretną instrukcją i w pomieszzceniu
jeszcze.
Generalnie nie jestem zwolennikiem umieszczania tego typu konstrukcji energetyzujących w
domu,no chyba ze w zgodzie z Feng-Shui i/lub z odbiorem osobistym promieniowania danego
kształtu.
Niedawno odwiedziłem znajomą osobę ,co sobie przytargała z Egiptu figurkę kotki "Bastet"
[z alabastru].No szok normalnie z lekka.Na taką kocicę trzeba założyć [na szyję] albo
czerwony sznurek albo kokardkę [może być cienka].I łbem na zewnątrz - ma sią gapić w
okno.

Pozdrawiam
Mruga

" no chyba ze w zgodzie z Feng-Shui i/lub z odbiorem osobistym promieniowania danego
kształtu " - no wlasnie a gdzie moge takie informacje znalezc?
Chodzi mi o to zeby sobie ani domownikom nie zaszkodzic.
Moze znasz jakies inne lepsze zródla energetyzacji ciala i umyslu??
Jestem nowy w temacie, duzo czytam o tych rzeczach ale nie moge sie zdecydowac.
Czytalem kiedys o krzyzu " atlantów" jaki jest wspanialy itp, jednak na innych forach znalazlem slowa, ze ten krzyz to " istne przeklenstwo".

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

ale gdzie to czytałeś? ,bo równie dobrze osoba ,która ma sobą powiedzenia typu "wiedz,że coś
się dzieje" mogłaby podpaść pod takie uwagi.
Albo tutaj-z brzegu mi się nawinęło......

Pierścień Atlantów - jakie jest zagrożenie

phpBB [video]

[nie ma tam cytatów z książki Joe Alex'a "Gdzie przykazań brak dziesięciu" ..ale bardziej
to jest dla bojowników radia M. / ..... nie oglądałem do końca nawet...szkoda monitora

O pierścieniu Atlantów też tutaj był wątek:
pierscien-atlantow-t1481.html

Mam nawet gdzieś,ale nie używam -nie mam potrzeby [miedziany...od bardzo dawna go mam,ale
w końcu zauważyłem,że na mnie średnio działa,no chyba że jako miedź,która magazynuje jakieś
chore energie, nie miał odpowiednich proporcji w grawerze i dałem sobie spokój].Nie
dogłebiałęm opcji jaki ten grawer miałby mieć formę i wymiary.Być może kupiłbymsobie jakiś złoty,ale z wahadełkiem nie będę po jubilerach latał...

Nie ma również detektora ,który umożliwiłby pomiar szkodliwości jakiegokolwiek kształtu
[bryły] w sposób jakiś uniwersalny,czy na konkretną osobę.

Przecież równie dobrze możnaby stwierdzić ,że lodówka albo tv tak promieniuje ,że najlepiej
omijać z daleka,albo trzymać w garażach...

Osoby sensytywne ,albo umiejące to sprawdzić [oddziaływanie] mogą sobie dobrać i miejsce i
sposób ,by wypadkowa energia bryły [np merkaby] działała korzystnie..o ile się da w jakimś
przypadku i o ile sam jesteś w stanie to stwierdzić w sobie/na sobie.

Musisz to posprawdzać -odczucia i to jak się czujesz ,gdy na przykład bierzesz to do ręki lub mozesz odebrać jakąś formę promieniowania-nawet przykładając rękę ; kodując się wcześniej ,że np : odpowiednia energia jest ciepła,a negatywna zimna ...albo na zasadzie - pozytywna "ciągnie" do czegoś ,a negatywna "odpycha".

Nie sugeruj się ogólnymi opiniami osób ,które wiedzą i piszą,że wszystko na jakiś temat wiedzą.Takich trzeba unikać .

Pozdrawiam

Mruga

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]