Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 sie 2020, 3:59

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak zacząć?
Fellow Craft * 2nd Degree

Pytam o początek, choć tak naprawdę jestem niby w środku leczenia.

Z moją pomocą (podpowiedzią) lekarka pierwszego kontaktu zdiagnozowała moje dolegliwości jako fibromialgię. Poczytawszy o tej chorobie wiem, że mam praktycznie 100% objawów. Nie wykluczam jednak, że może to być inna choroba autoimmunologiczna, albo w ogóle jakiś zlepek. Nikt profesjonalnie tak naprawdę nie wziął się za diagnozę i leczenie.

Ja sama jestem już tak słaba, zmęczona a na dodatek - co najgorsze - sprawność umysłowa spadła mi do pewnie 1% moich wcześniejszych możliwości - że nie potrafię w gąszczu informacji wyłowić właściwych.

Na tym forum jest tyle świetnych wątków i mądrych ludzi, ale po pierwsze przysięgam, najczęściej przestaję rozumieć po pierwszym zdaniu :) - i podziwiam Was, że tak przyswajacie i analizujecie wiedzę - a po drugie strasznie tego dużo.

W tej chwili jestem leczona przez konsultanta dr Ratha. Wpieprzałam garściami witaminy, w tym D3 w ilości ok.. 15.000, do tego kwas Ala - 3 x 600 mg dziennie.

Czyli Witamina C, Vitacor, Vit B kompleks, Lizyna z witaminą C, magnez z wapniem (słyszałam, że tylko z tymi substancjami d3 ma szansę się wchłonąć.

No i do tego wszystkiego Naltrekson.

Naltrekson owszem poprawił mi nieco sprawę zasypiania
Po 2 miesiącach takiej kuracji przeszłam gigantyczną infekcję - niby sam katar ale niemal 2 tygodnie w łóżku, tak byłam słaba.

Na dodatek od 2 tygodni straciłam smak.
Tak się przestraszyłam, że odstawiłam wszystko - póki co smak nie wrócił.

Zaczynają pobolewać mnie nerki - tego się najbardziej boję bo raz miałam kolkę nerkową.

Konsultant twierdzi, że w takiej konfiguracji jak ja biorę ani wapń, ani D3 nie może spowodować kamieni.

Czy możecie mi podpowiedzieć, tak od przedszkola, od jakich badań powinnam zacząć?

Wszystko oczywiście robię teraz odpłatnie, musiałam zawiesić działalność bo niestety stan zdrowia nie pozwalał na użeranie się z wieloma tematami.

Podpowiedzcie proszę takie ABC - powolutku, jak dojść do jasności sytuacji?
Jestem optymistką i walczę ale czasem naprawdę tracę nadzieję, wydaje mi się, że po prostu powoli odchodzę gdzieś w niepamięć :)

z góry dziękuję

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Jak zacząć?
: 25 mar 2014, 12:08 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

fibrogirl
Postaram się odpowiedzieć najprościej.
1. Odstaw ALA skoro straciłaś smak, a po kilku dniach powróci.
2. Odstaw witaminę C, wapń i magnez.
3. Nie rezygnuj z D3.
4. Do każdego posiłku (na początku posiłku) bierz 3 kaps Betaine HCL.
5. Kup sobie koniecznie jakieś B complex. Dobry skład ma np B-50 Now Foods.
6. Można też brać B-12 po 5000 mcg ale koniecznie w postaci metylokobolaminy, a nie cyjanokobolaminy.
Witamina B-12 w postaci cyjanokobolaminy niszczy nerw wzrokowy i powinna być wycofana ze sprzedaży.
fibrogirl, to chyba jest proste?
Od ALA można stracić węch gdyż ALA zmusza wątrobę do produkcji żółci, dużych ilości żółci, a to wyczerpuje zapasy witamin z grupy B. Nie zawsze tak się dzieje ale ty prawdopodobnie miałaś braki tych witamin. Węch i smak powrócą.

Bardzo proste :)

przeraziłeś mnie tą B12 - ja brałam b-kompleks
http://www.sklep-eco-medico.eu/index.ph ... uct_id=256
ale córce dawałam
http://www.naturell.pl/produkty/witamina-b12.html

czyli wywalić w cholerę te naturell?

czy ten bkompleks dr ratha jest ok?

czy betaina hcl z Now Food może być? 3 kapsułki do posiłku?

czy w podanej przez Ciebie konfiguracji mogę kontynuować naltrekson?

jeszcze raz dzięki, ja nie wiem, gdzie Ci się ta cała wiedza mieści :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

fibrogirl pisze:
czyli wywalić w cholerę te naturell?

Oczywiście wyrzuć to ponieważ dawki są śmieszne, a B-12 (cyjanokobolamina) to jest trucizna.
Dr Ratha B-komplex ma skład dobry ale nie wiem jaka jest B12 to powinno być napisane na opakowaniu.
fibrogirl pisze:
czy betaina hcl z Now Food może być? 3 kapsułki do posiłku?

Ja właśnie biorę tą betaine tylko aż 4 kaps do posiłku ale ja z pewnością więcej jem niż Ty. Na śniadanie zjadam np 5 jajek i więcej.
fibrogirl pisze:
czy w podanej przez Ciebie konfiguracji mogę kontynuować naltrekson?

Moim zdaniem tak.

Bardzo dziękuję, jeszcze raz.

Poszperałam, ale niestety nawet na niemieckiej stronie Ratha jedyna informacja o składzie B12 to cobalamin

http://www.dr-rath.com/de/vitamin-produkte/vitaminb

mam nadzieję, że profesjonalni konsultanci będą wiedzieli więcej :)

dziękuję i pozdrawiam :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Skoro nie napisali to prawdopodobnie jest to cyjanokobolamina. Ilość w preparacie Ratha jest śmieszna. Ja aby osiągnąć poziom 2000 brałem kilka tabl dziennie po 5000 mcg, a w tym śmiesznym preparacie jest 6,5 mcg to tyle co w jednej kropli brudnej wody.

czyli brałeś osobno jakąś b12, nie tylko Bkompleks now food?
możesz polecić, którą brałeś 5000 mcg?

może ta? http://allegro.pl/witamina-b12-methyl-5 ... 83552.html

i czy można takie dawki dawać też dzieciom (12 lat)?

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Szanowni Państwo,

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Email ten otrzymaliście ponieważ zapisaliście się na listę Newsletter np.
przy zakupie książki.

W celu wypisania się z listy należy kliknąć link "WYPISANIE Z LISTY"
znajdujący się na końcu tego emaila.

Jeśli ktoś chce się ZAPISAĆ na listę otrzymujących ten Newsletter proszę
wpisać tylko swój email (prawy dolny róg) na stronie :

http://www.ukryteterapie.pl

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

PROPOZYCJA ZMIANY SYSTEMU LECZENIA POLAKÓW

Wiemy, że system leczenia człowieka w Polsce jest katastrofalny. Jest jednak możliwość znacznie lepszego leczenia Polaków.

Obserwując scenę polityczno-medyczną w Polsce dochodzę do wniosku, że leczenie człowieka nigdy, ale to nigdy nie będzie prowadzone dobrze, jeśli nie wprowadzi się kilku drastycznych zmian ustawowych.

To, że nie jesteśmy leczeni w najlepszy z możliwych sposobów jest spowodowane kilkoma problemami, które należy I MOŻNA rozwiązać.

1. W lecznictwie polskim, nie ma integracji medycyny akademickiej z medycyną naturalną. Wręcz przeciwnie. Wielu mądrych, światłych, wspaniałych lekarzy, chciałoby człowieka leczyć w sposób znacznie bardziej skuteczny korzystając z dobrodziejstw obu systemów medycznych. Jednakże, medycyna akademicka w zdecydowany sposób stojąca po stronie przemysłu farmaceutycznego nie dopuszcza do takiej integracji.

2. Lekarz, który chce skorzystać z możliwości wykorzystania wiedzy akademickiej i wiedzy medycyny naturalnej naraża się w podwójny sposób. Niezwykle często zdarza się, że pacjent stojący w obliczu choroby przewlekłej czy też będący w bezpośrednim zagrożeniu życia, chciałby skorzystać z innej terapii niż oferuje medycyna akademicka. Pacjent, po wyjaśnieniu korzyści i ewentualnego ryzyka, chciałby zwolnić lekarza z odpowiedzialności za jego, pacjenta, życie, tylko żeby lekarz miał INNE jeszcze możliwości jego leczenia.

3.
Niestety, jeśli w trakcie, czy po terapii pacjent np. by zmarł , wtedy :

a. Rodzina pacjenta może sądzić lekarza z powództwa cywilnego

b. Krajowa Izba Lekarska, w sposób bezlitosny, jest natychmiast gotowa takiemu lekarzowi odebrać prawo wykonywania zawodu i go zniszczyć. Krajowa Izba Lekarska, jak wykazano wielokrotnie, nie stoi po stronie pacjenta. Jest to organizacja SAMORZĄDOWA, a więc nie podlegająca w zasadzie nikomu! Organizacja ta, odebrała i odbiera nadal prawo wykonywania zawodu tym lekarzom, którzy odważą się wyjść poza ramy narzuconych im procedur. Prawo wykonywania zawodu odbierane jest lekarzom, którzy WYLECZYLI pacjentów z chorób uchodzących za nieuleczalne czy też leczą z rewelacyjnymi skutkami pozytywnymi, bez szkody dla pacjenta!! Taki lekarz, przez swoich „kolegów” lekarzy z Izby Lekarskie jest dotkliwie karany, podawany do prokuratury, sądzony , szykanowany czy izolowany ze środowiska. Tylko dlatego, że odważył się LECZYĆ PACJENTA ZA WSZELKĄ CENĘ. Jest to odrębny temat, który KONIECZNIE trzeba będzie poruszyć, bo na tym traci PACJENT !!!

Lekarze, postawieni w takiej sytuacji po prostu się boją i nie można się im dziwić. To jednak powoduje, że :

Wielu chorych umiera, kiedy MOŻNA BYŁOBY ich uratować, gdyby lekarz miał prawo zastosować inną, ale.. pozaakademicką terapię. Są oczywiście odważni lekarze, którzy bardzo się narażając, ratują ludzkie życie, czasami nawet w szpitalach, ale … w świetle istniejącego „prawa” robią to NIELEGALNIE !!! Czy mamy żyć w kraju, gdzie ratowanie życia człowieka jest NIELEGALNE i musi odbywać się w „podziemiu medycznym”?

Dlatego, konieczne jest wprowadzenie ustawy OBYWATELSKIEJ mówiącej, że :

A.
PACJENT MA PRAWO WYBORU TERAPII. To jest jego życie i tylko pacjent podejmuje decyzję końcową.

B. Ponieważ może się zdarzyć, że pacjent będzie chciał zaproponować całkowicie nierealną terapię, LEKARZ MA PRAWO ODMÓWIĆ TERAPII SUGEROWANEJ PRZEZ PACJENTA. W takiej sytuacji pacjent musi znaleźć innego lekarza.

C. I najważniejsza sprawa, jeśli lekarz zastosuje terapię, której żąda pacjent, efektów pozytywnych nie będzie lub też w przypadku skrajnym dojdzie do śmierci pacjenta to W TAKIEJ SYTUACJI LEKARZ POWINIEN BYĆ NIETYKALNY przez rodzinę pacjenta czy też przez Izbę lekarską.

W przypadku wprowadzenia takiego prawa, leczenie każdego obywatela Polski odbywałoby się w najlepszy z możliwych sposobów. Pacjent nie byłby „skazany” na leczenie tylko metodami medycyny akademickiej np. chemioterapia, sterydy, antybiotyki, jod radioaktywny itd… Lekarz miałby prawo sięgnięcia do potężnego arsenału jakie oferują terapie naturalne. Wtedy, bez obaw leczyłby pacjenta w najlepszy możliwy sposób.

Praktyka wskazuje, że zastosowanie terapii czy środków naturalnych, szczególnie w przypadku chorób przewlekłych, daje niezwykle pozytywne efekty terapeutyczne. W większości są one znacznie lepsze niż po zastosowaniu środków farmaceutycznych.
Skuteczność takiego ZINTEGROWANEGO leczenia byłaby wielokrotnie wyższa niż systemu leczenia stosowanego do tej pory. To z kolei oznacza, że wykorzystanie tych metod spowodowałoby wielomilionowe, a zapewne nawet wielomiliardowe oszczędności dla budżetu państwa. W takim przypadku, budżet państwa miałby potężne fundusze uwolnione do leczenia innych schorzeń. Każdy obywatel Polski by na tym skorzystał.

Oczywiście, nie poruszyłem wielu tematów związanych z taką proponowana ustawą, bo jest to temat rzeka i zagadnień całe mnóstwo. Są to tylko takie moje przemyślenia, może gdzieś się w czymś mylę. Oczekuję komentarzy. W przyszłym tygodniu, u Janusza Zagórskiego w Niezależnej Telewizji N, temat szerzej rozwinę.

Jak zwykle proszę o zawiadamianie Waszych znajomych do dołączenia poprzez "lajkowanie" na moje Fanpage :

https://www.facebook.com/ukryteterapie

Wiem, wakacje, ale... im więcej zbierzemy osób, tym działania NASZE będą skuteczniejsze, bo tu tylko chodzi o ZDROWIE nasze, naszych dzieci i rodzin.

Pozdrawiam :-)
Jerzy Zięba

Intimate Secretary * 6th Degree

- ja bym dodał picie trochę wiekszej ilości wody bo inaczej to za chwilę odzezwą się nerki lub kamienie nerkowe.

Awatar użytkownika

https://www.youtube.com/watch?v=MHVpz6JXZVM

Widzę, że chodzi Ci głównie o jedzenie.
Surojedzenie było by dla Ciebie odpowiednie na takie roztrzepanie.
Bo tutaj za dużo do myślenia nie ma, prostota sama w Sobie :)
O żadne witaminy się nie trzeba martwić, tylko starać się zróżnicowanie jeść i wSjo haraszo :D
Sama Sobie odpowiedz, co cię tak naprawdę wykańcza ?
Czy to stres, czy przymus przyjmowania jakichś witamin ;)
Mnie już prawie rok na surojedzeniu dochodzi, a choroby i niedobory, co to jest xD ?

Awatar użytkownika

Apel Jerzego Zięby do Polaków

Polacy dla Polaków - Jerzy Zięba - 22.07.2015

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]