Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 lis 2020, 1:56

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 maja 2010, 11:50 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 maja 2010, 12:18
Posty: 19
Płeć: mężczyzna
Witam Wszystkich!

Kończę studia inżynierskie i znienacka Promotor wyznaczył mi termin obrony za 2 tygodnie.
Przez 11 dni mam do nauczenia się ok 60 pytań.

Natrafiłem na Allegro, na ofertę szybkiej nauki poprzez Hipnozę http://www.allegro.pl/show_user_auction ... d=14036755 lub na stronie http://szybkanauka.transstudio.pl.

W ofercie jest odpowiednie nagranie audio

Kod:
Trans Studio przedstawia 100% bezpieczną indukcję hipnotyczną w oparciu o najnowsze, najskuteczniejsze i najbardziej wyrafinowane narzędzia i techniki ludzkiego umysłu.  Posiadamy szerokie doświadczenie z zakresu psychologii, hipnozy i neurolingwistycznego programowania nlp, które sprawi, że momentalnie zaczniesz łatwiej i skuteczniej przyswajać wiedzę!!!


Co o tym sądzicie? Produkt godny uwagi, czy nabijanie ludzi w butelkę.

Tu znalazłem próbkę tego na Youtube http://www.youtube.com/watch?v=cgRzoZ8VPHo
A może znacie jakieś inne sprawdzone metody na lepszą koncentrację i zapamiętywanie. (Medytacja raczej odpada - bo teraz to już czasu na to nie mam i przewodnika bym musiał mieć :))Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 maja 2010, 11:50 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 20 maja 2010, 15:26 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 cze 2009, 19:25
Posty: 787
Lokalizacja: Sopot
Płeć: mężczyzna
Co do metod uczenia się - też kończę studia inżynierskie i osobiście zawsze korzystałem z namiastki "pamięci fotograficznej" - chodzi o to, żeby uczyć się obrazami, a nie informacjami. Jeśli masz do zapamiętania wzór, to łapiesz go całego (niezależnie jak wielki) oczami jako obrazek, nie skupiając się na poszczególnych elementach, zamykasz oczy i przywołujesz obraz (a nawet nie musisz, jeśli sobie poćwiczysz). Ważne, żeby odtwarzać z pamięci obrazek, a nie poszczególne symbole - kiedy już masz obrazek przed oczami, możesz przeczytać co tam widzisz. Jeśli masz do zapamiętania schemat lub wykres - podobnie, tworzysz obraz, nie musi być od razu kompletny i szczegółowy - ważne, żeby był cały, a nie pofragmentowany (zwykle podczas nauki skupia się od razu na szczegółach, zamiast objąć najpierw ogólnie całość). I kiedy już potrafisz przywołać w myślach ogólny obraz którego zapamiętaniem jesteś zainteresowany, możesz skupić się na szczegółach, robiąc mniejsze, szczegółowe "fotki" mniejszych obszarów.
Ta technika działa trochę na zasadzie fraktalu - duży obraz zawiera w sobie mnóstwo mniejszych, ale zacząć trzeba od góry - tak jak to się dzieje w przypadku tworzenia Dywanu Sierpińskiego - startujesz od głównego trójkąta i dzielisz go na coraz mniejsze (obrazki w linku). Metoda jest na prawdę skuteczna i szybka. Być może, jak wszystko, wymaga treningu, ale rezultaty mogą być zaskakujące :)

Inną metodą, którą najlepiej połączyć z powyższą, jest metoda skojarzeń - czym w bardziej abstrakcyjny sposób wyobrazisz sobie rzecz, której się uczysz i czym bardziej skomplikowany obraz wytworzysz w głowie (paradoksalnie), tym lepiej ona utkwi w twojej głowie i łatwiej będzie ci ją odtworzyć. Najlepiej jest kojarzyć z powiązania danej rzeczy ze swoimi zainteresowaniami - czasem uczę matematyki, fizyki lub chemii dzieci, które z tymi przedmiotami mają poważne problemy i metoda obrazowania danej tematyki, na zainteresowania dziecka przynosi na prawdę wyśmienite rezultaty - np.:
chłopak, który w 6 klasie podstawówki miał problemy z dodawaniem liczb, nie mówiąc już o innych działaniach, bardzo dobrze radził sobie z liczeniem pieniędzy ;) Po krótkim "wywiadzie", zacząłem mu wszystkie zadania tłumaczyć na język "on ci tyle pożyczył, ty mu tyle zabrałeś, kupiłeś tyle czegoś, po tyle złotych" i tak dalej - nie zależnie od stopnia skomplikowania, zamieniając martwe cyfry, na język, który go interesował - o dziwo w takiej konfiguracji liczył nierzadko szybciej ode mnie :mrgreen:
Inne rzeczy nie do zapamiętania, a w tym przypadku też nie do wytłumaczenia: dziewczynka z gimnazjum miała totalny problem ze zrozumieniem podstawowej geometrii koła i liczenia jego pola/obwodu. Jak jej wytłumaczyć co to jest promień koła? Dla mnie to oczywista, że to odcinek od środka okręgu, do jego brzegu, ale dla niej takie wytłumaczenie nic nie dawało - cały czas myliła promień ze średnicą, a nawet innymi elementami, których nawet nie potrafię w tym momencie wymyślić - ktoś by pomyślał, że to niedorzeczność - tak proste rzeczy przyjmujemy za aksjomaty i się w ogóle nie zastanawiamy nad nimi. No jednak moim zadaniem było pomóc jej to zrozumieć, zatem znowu "wywiadzik" - okazało się że lubi konie. No i tu prosta rzecz: kiedy ktoś się uczy jeździć konno, na samym początku jeździ po okręgu, na koniu trzymanym na linie, przez osobę stojącą w środku tego okręgu :D Wytłumaczenie, że środek okręgu, to osoba, która trzyma linę, promień, to właśnie ta lina, a okrąg, to trasa, po której porusza się koń, dotarła bezbłędnie do dziewczynki ;)
To bardzo proste przykłady, ale z kawałkiem wyobraźni można sobie wykreować nieźle schizowate opowieści dziwnej treści, które mogą nieść sporo ważnych informacji ;)

I tutaj też podstawą są OBRAZY, nie liczby, cyfry, ani znaki.
Wyobraź sobie to, o czym czytasz - jeśli jest to grubo niezrozumiałe, wyobrażaj sobie tak jak potrafisz - tematyka obrazów może być zupełnie nie związana z tym o czym się uczysz, a definicje słów niezrozumiałych, mogą przyjąć na początek postaci ot choćby zwierzątek lub owoców, tworząc na podstawie tekstu obraz interakcji między nimi (czyli obraz ogólny), a dopiero potem, kiedy już widzisz, że "pomarańcza spotykająca się z jabłkiem, zmienia kolor na niebieski", możesz podstawiać za poszczególne elementy obrazu, konkretne "definicje" (najlepiej również w postaci obrazów).
Taka interaktywna struktura wiąże się w wielu miejscach, przez co, na zasadzie skojarzeń, elementy większego obrazu wywołują z pamięci mniejsze, a związane z sobą na tej samej płaszczyźnie trzymają się w sieci, przez co ciągnąc za jeden, wyciągasz ich od razu więcej.


Co do samego egzaminu, czy obrony, to radzę się po prostu nastawić na pozytywne zakończenie
Jeśli zdołasz przekonać samego siebie, do tego, że zdasz/zaliczysz, to pewność promieniująca z ciebie rozłoży komisję i udzieli się jej przekonacie co do pewności, że nie ma innej opcji, jak solidne zaliczenie dla ciebie ;)
Nauka nauką, ale zapodaj sobie może jakąś afirmację - upewnij samego siebie, że nie ma innej opcji, jak tylko zdać, a tak się po prostu stanie ;)a teraz jeszcze o hipnozie, która jest bardzo podejrzaną dziedziną "nauki" :)
z racji na relacje master i puppet, czyli mistrz i kukiełka
nawet jesli hipnotyzer i "pacjent" tak do tego nie podchodzą, to takie właśnie role odgrywają.
Ciekawy opis stanu hipnozy przedstawiają Różokrzyżowcy z działającej w Polsce organizacji Lectorium Rosicrucianum w książce Jana van Rijckenborgha "Elementarna Filozowia Nowoczesnego Różokrzyża":
Cytuj:
Hipnoza
Nazwą tą określa się pewien proces, w czasie którego ktoś, kto posiada silną wolę, potrafi stosując metodę okultystyczną wprowadzić słabszego człowieka w rodzaj transu. W stanie owego transu ten słabszy człowiek uczyni wszystko, co zasugeruje hipnotyzer. Praktyki te zaliczają się całkowicie do czarnej magii i tak pod względem moralnym jak i fizycznym są w najwyższym stopniu niebezpieczne.
Hipnotyczny stan transu może powstać dwoma sposobami:
1. przez to, że hipnotyzer koncentruje się na medulli swojego obiektu,
2. przy pomocy tzwś hipnotycznego spojrzenia, tznś przez skoncentrowanie się na oczach.
Jeżeli tylko przewaga hipnotyczna stosowana jest odpowiednio długo, obiekt staje się całkowicie zależny od hipnotyzera. Własna świadomość nie sprawuje już wtedy żadnej kontroli nad ciałem; człowiek taki jest sterowany. Hipnotyzer może wydawać swoje telepatyczne rozkazy nawet z bardzo dużej odległości, a dana osoba musi odpowiednio reagować i jest w ten sposób popychana do najróżniejszych działań. Tego rodzaju magia stanowi oczywiście bardzo duże wykroczenie i jest pod względem karmicznym surowo karana.
Pod takim przymusem dojść może do strasznych występków, jak mord, rabunek czy też wynaturzenia seksualne. Gdy ofiara obudzi się z hipnotycznego snu, nic nie wie - jak to się zdarza u wielu mediów - o tym wydarzeniu. Doznaje jedynie jego fizycznych następstw.
Uczeń wie z pewnością, że z głowy bierze początek dwanaście par nerwów, dwanaście par nerwów czaszkowych. Wszystkie organiczne oraz inne funkcje życiowe ciała opanowane są całkowicie przez owych dwanaście par nerwów.
W wyniku koncentracji hipnotycznej działanie tych dwudziestu czterech włókien nerwowych zostaje całkowicie zakłócone. Własna świadomość nie jest już w stanie panować nad nimi na dłuższą metę i w ten sposób ofiara staje się całkowicie zależna od hipnotyzera. W pewnym momencie niemal nie jest już w stanie bez niego żyć. Podobnie jak morfinista czy palacz opium, nie mogąc już dłużej żyć bez narkotyków, staje się niewolnikiem
swojego nałogu, tak też ofiara bez hipnotyzera staje się po prostu wrakiem. Ofiara uważa jeszcze często ten związek za „miłość”.
Gdy człowiek znajduje się w stanie hipnotycznym, dochodzi do rozdwojenia głowy ciała eterycznego; połowy te widać po obu stronach cielesnej głowy nad ramionami lub w postaci swego rodzaju kołnierza wiszącego wokół szyi. Na ich miejsce wchodzi wtedy ciało eteryczne hipnotyzera. Po ustąpieniu stanu hipnotycznego dochodzi jedynie do częściowego przywrócenia pierwotnego stanu; ciało pozostaje w zupełnej dezorganizacji.
Ponieważ etery wokół głowy są zazwyczaj eterami odzwierciedlającymi, oczywiste jest, że żadne doświadczenie nie może zostać zapisane na trwałe. Ofiara zostaje w ten sposób pozbawiona pamięci i przez to nie nabywa żadnych doświadczeń; życie takiego człowieka staje się bezużyteczne. Jest straszliwą zbrodnią doprowadzić kogoś do takiego stanu.
Z tych samych powodów jest najwyższą niegodziwością wykorzystywanie
hipnozy w celach medycznych, co ma często miejsce w nowoczesnej psychologii. Jest to niezwykle niebezpieczne zarówno dla lekarza jak i dla pacjenta. Lekarz wchodzi w tak silny związek z pacjentem, że po pewnym czasie pacjent przestaje być sobą, a staje się swoim lekarzem: myśli, żyje i mówi
jak lekarz, nie może już dłużej bez niego istnieć, żyje poddany jego sugestiom aż do chwili, gdy w końcu zostaje wypuszczony. Być może został w ten sposób wyleczony z jakiegoś określonego kompleksu, lecz pod innym względem doznał niepowetowanych szkód, i to w obrębie dwudziestu czterech włókien nerwowych.
Posługiwanie się siłami okultystycznymi przez laika jest zawsze rzeczą niegodną. Lekarz pracuje tu przy pomocy sił, których nie zna. Oczywiście jest rzeczą jeszcze gorszą, gdy ktoś zajmujący się czarną magią posługuje się hipnozą całkowicie świadomie, by wykorzystać ofiarę do realizacji swoich egoistycznych celów.
Źródło: http://www.rozokrzyz.pl/category/ksiazki/
Pomijając moralizatorski styl pisania autora, informacje zawarte w książce są bardzo ciekawe i godne uwagi - to pierwsza książka Lectorium Rosicrucianum oficjalnie udostępniona w języku polskim w wersji PDF ;)

_________________
Evolution - the greatest show on Earth !Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 maja 2010, 15:47 
ciekawe info na temat hipnozy,wśród moich znajomych wszyscy wiemy,żeby nie korzystać z takich usług.Na świadomych podszycia hipnozy owa może nie zadziałać,podam przykład dotyczący kontaktu z duchami,jedna ze świadomych i przeciwnych tej praktyce z gorącej ciekawości udała się na seans,który się opózniał przez problemy w nawiązaniu kontaktu po czym prowadzący poprosił aby konkretna osoba opuściła pomieszczenie bo inaczej się nie rozpocznie,oczywiście nie radze próbowaćNa górę
   
 
 
Post: 20 maja 2010, 16:07 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2009, 3:00
Posty: 254
Płeć: mężczyzna
Ja z kolei polecam Ci tzw. mapy myśli, angażujące obydwie półkule ;)
Zapoznaj się z tymi materiałami:
http://www.mapy-mysli.unl.pl/kurs/01_czym_sa_mapy_mysli.pdf
http://www.mapy-mysli.unl.pl/kurs/02_mapy_mysli_a_nauka.pdf
http://www.mapy-mysli.unl.pl/kurs/03_tworzenie_mapy.pdf
http://www.mapy-mysli.unl.pl/kurs/04_slowa_klucze.pdf
http://www.mapy-mysli.unl.pl/kurs/05_wykorzystanie_map.pdf
http://www.mapy-mysli.unl.pl/kurs/MindMap-Templates.pdf
http://www.projektsukces.pl/books/Mapologia.pdf

Programy do tworzenia map:
http://www.projektsukces.pl/mapy-mysli-programy.html

Cytuj:
Mind Mapping (ang. mind map, pol. mapa myśli) – szczególny rodzaj notowania pobudzający obie półkule ludzkiego mózgu w przeciwieństwie do tradycyjnego notowania linearnego. Metoda została opracowana przez dwóch brytyjskich naukowców: Tony'ego i Barry'ego Buzana.

Dzięki użyciu między innymi słów, symboli, kolorów, rytmu, efektu trójwymiarowości i rysunków uaktywniają się wszystkie ośrodki mózgu. Pobudzona zostaje prawa półkula odpowiadająca za wyobraźnię, marzenia, rytm, postrzeganie przestrzeni, rozpoznawanie kolorów i Gestalt (czyli obraz całości), jaki i lewa, której domeną są: logika, linearność, analiza, słowa i liczby.

Umożliwia to podniesienie efektywności pracy naszego mózgu a proces nauki i zapamiętywania czyni prostszym, szybszym i przyjemniejszym. Sprzyja myśleniu twórczemu, wielokierunkowemu, a nie nudnemu i odtwórczemu.

W centralnej części mapy należy umieścić kolorowy rysunek. Od niego powinny odchodzić grube linie z najważniejszymi hasłami. Od tych linii mogą odchodzić kolejne cieńsze z mniej ważnymi informacjami, a od nich jeszcze kolejne. Mapy myśli nie mają żadnych ograniczeń pod względem wielkości sporządzanych notatek.

Mapy myśli powinny, według zaleceń autorów tej metody, przyjmować promienistą strukturę, co odzwierciedla naturalną budowę naszego mózgu i sposób myślenia opierający się na skojarzeniach.


Przykładowo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Anunnaki, obce cywilizacje, paleoastronautyka - kompilacja materiałów:
http://www.scribd.com/doc/55616065/Anton-Parks-Kroniki-Uras (aktualizacja - 19.12.2010; 222 strony)
Obrazek
http://bramaoswiecenia.plNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 maja 2010, 16:32 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 maja 2010, 12:18
Posty: 19
Płeć: mężczyzna
Dziękuję wam Panowie za pomocne informacje.
Staram się pozytywnie myśleć o obronie, że będzie 5! Myślę, że zadziała.

Co to fotograficznej pamięci to jak to wykonać. Jak popatrzę na tekst to od razu go nie zapisze w głowie. Jakiś trenning bym musiał przejść.
Uczę się grafiki komputerowej, sama treść, czasami rysunki, bez wzorów.
Podoba mi się pomysł, polegający na kojarzeniu treści do nauczenia z obrazami.
Ponadto sugestia aby najpierw zacząć naukę od ogólników i przechodzić do szczegółów, jest bardzo słuszna.
Mapy myśli też dobry sposób.

Postaram się zastosować te techniki w praktyce, może podniesie się mój poziom przyswajania wiedzy ;)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 maja 2010, 20:27 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 cze 2009, 19:25
Posty: 787
Lokalizacja: Sopot
Płeć: mężczyzna
Mapy myśli - jak najbardziej!
i tu znowu ważna sprawa - one też są obrazami !
ciężki błąd się popełnia w szkołach, być może z niewiedzy, być może celowo dla ogłupienia
wyłącza się z procesu nauki prawą półkulę, dzięki której nauka może być na prawdę bezproblematyczna

Obrazy, to w sumie pierwszy stopień wtajemniczenia ;)
a prawdziwym mistrzostwem jest zaangażowanie wszystkich zmysłów
jeśli ubrać informację w obraz, dźwięk, zapach, smak i dotyk, wtedy (a nawet znacznie wcześniej) obraz zaczyna żyć, nie jako "bezpciowy" zapis na dysku, ale myślokształt, który sobie orbituje wokół nas, nie zaśmiecając naszej głowy, która powinna właściwie służyć jako pamięć operacyjna, a nie fizyczna ;)


Skoro już o tym zacząłem, to zrobię mały offtopic, bo to, jak mi się wydaje, jest ciekawe :)
Pamięć operacyjna służy w komputerze tylko i wyłącznie do przetwarzania aktualnie analizowanych danych, podczas gdy pamięć fizyczna, czyli dysk (lub pendrive, płyta dvd, itp), ma za zadanie jedynie dane przechowywać. Stare komputery miały dyski o pojemności np.: 500MB, podczas gdy pamięć operacyjna miała wtedy 32MB - teraz dyski mają grubo ponad 100 GB (czyli około 100 000 MB), a pamięci operacyjne odpowiednio po kilka GB - można przyjąć, że w przybliżeniu 1000 razy więcej.
Co ciekawe, zapis informacji w pamięci operacyjnej nie różni się niczym od zapisu na dysku, tyle że w pamięci operacyjnej nie przechowuje się danych dłużej niż się z nich korzysta w danym momencie - po to, żeby nie spowalniać komputera, bo przecież i tak dostępne są na dysku.

Dochodzimy w końcu ponownie do mózgu i tego, czego starają się nas nauczyć różni ciekawi ludzie.
Tak na szybko przypomniał mi się fragment filmu "Peaceful Warrior" i książki z serii Anastazja - z tego pierwszego cytat:
- wyrzuć śmieci
- sam sobie je wyrzuć
- wyrzuć śmieci ze swojego umysłu

a w Anastazji wciąż można się spotkać z tym, że myśl dzisiejszych ludzi jest spowolniona, przez co nie może "tworzyć"
o co się rozchodzi?
Chodzi o to, że informacja jest wszędzie wokół nas - jest w powietrzu, w wodzie i w przedmiotach - wszystko co nas otacza jest nośnikiem informacji, a fale elektromagnetyczne, które zewsząd nas otaczają, są właśnie nieskończonym oceanem czystej informacji - można powiedzieć, że cały wszechświat jest naszym wspólnym dyskiem i w nim zapisane są wszystkie dane, do których obecnie jednak nie mamy dostępu, dlatego, że...
...nasz mózg, nasz umysł powinien pełnić rolę pamięci operacyjnej! A tym czasem jest zaśmiecany zbędnymi informacjami, które tylko zajmują miejsce i spowalniają procesy myślowe, dla których pozostaje niewielka przestrzeń. Zobaczmy analogie między źle wykorzystanym nowym komputerem, a tym co robimy ze swoją głową - nawet wielkości się mniej więcej zgadzają, bo pamięć operacyjna nowego komputera ma wielkość dysku starego komputera. Wiec jak opóźnić ludzi? Jak spowolnić ich procesy myślenia, kojarzenia i "przebudzenia"?
Ano w prosty sposób - zawalić umysł, czyli pamięć operacyjną, danymi które tam będą przechowywane jak na dysku! Przekonać ludzi do tego, że umysł przechowuje dane!
Podczas gdy już do tego doszło, dostęp do pamięci wszechświata jest bardzo ograniczony i powolny, gdyż nasz umysł, który powinien służyć tylko do myślenia, nie do przechowywania informacji, zawalony jest zbędnym balastem, a na jego właściwe funkcje pozostaje bardzo mało "zasobów".
Jeśli by się posłużyć znowu analogią do starych i nowych komputerów, to przy zagospodarowaniu naszego umysłu jako dysku do przechowywania danych, na myślenie pozostaje na oko 1000 razy mniej miejsca, niż gdybyśmy z umysłu korzystali tylko do myślenia! Zatem również połączenie z księgą Akashy, z pamięcią wszechświata, nie jest zerwane, ale skoro trwa 1000 razy wolniej, to jest ona dla nas obecnie po prostu bezużyteczna...

Siła naszych myśli jest ograniczona przez informacje, które nosimy w głowie...
Otwieranie się na "pamięć serca", na głos intuicji, jest otwieraniem się na nasz prawdziwy "dysk" z danymi, a podążanie za zawartymi tam informacjami, za głosem intuicji, odciąża umysł z jego złogów, daje mu większą przestrzeń do działania według jego przeznaczenia. Obalanie programów zapisanych w umyśle działa podobnie - jeśli udaje nam się znaleźć program, który kieruje naszym życiem w jakimś aspekcie (nawet najmniejszym), a następnie przestać z niego korzystać, wtedy taki program jest usuwany z pamięci operacyjnej, z umysłu i stwarza kolejne miejsce naszym własnym myślom, przyspieszając nas na drodze.

Serce i rozum nie są sobie przeciwne - jedyny błąd polega na tym, że serce łączy nas z wiedzą, a umysł powinien tę wiedzę przetwarzać, tym czasem zawalony jest inną "wiedzą", przez co powstają konflikty pomiędzy wiedzą ze źródła, z serca, a śmieciami w umyśle, czyli informacjami i programami wgranymi tam w sposób sztuczny...

...zatem wyrzućmy śmieci z naszej głowy :spoko:

_________________
Evolution - the greatest show on Earth !Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 maja 2010, 21:57 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 20 maja 2010, 16:03
Posty: 2
Lokalizacja: Podświadomość
Płeć: mężczyzna
Dziękujemy za zainteresowanie naszym produktem! BARDZO ciekawa dyskusja rozwinęła się w tym temacie.

To o czym piszecie, czyli mnemotechniki i mapy myśli są bardzo przydatne w szybkiej i skutecznej nauce. Pozwalają na lepsze rezultaty w nauce oraz trwalsze zapamiętywanie. Należy jednak pamiętać, że nawet Tony Buzan (ojciec mapy myśli i technik szybkiej nauki) czy Marek Szurawski (człowiek, który najbardziej w Polsce popularyzuje mnemotechniki) podkreślają jak duże znacznie ma stan psychiczny oraz przekonania w procesie uczenia się. Marek Szurawski, w swojej książce "Pamięć", nazywa ten stan OPM czyli (OPTIMAL LEARNING STATE) i zaznacza, że jest to podstawą do szybkiej nauki. Na osiąganie tego stanu są różne ćwiczenia, jednak udowodniono, że najlepszym z sposobów jest właśnie hipnoza. Nasze nagranie ma pomóc Ci w osiągnięciu tego stanu. W połączeniu z tym co zostało opisane przez moich poprzedników (mapy myśli, mnemotechniki) można osiągnąć niesamowite rezultaty!


Odnosząc się na temat w co wierzą Różokrzyżowcy i co próbują sądzić o hipnozie. Absolutne bzdury. Naukowa, nowoczesna hipnoza (bez żadnej ideologii religijnej) jest 100% bezpieczna i skuteczna. Polecam zapoznać się z tekstami, które opisują fakty i mity o hipnozie:
http://www.masterminds.pl/z_zycia.22/Mi ... ..957.html
http://www.hipnoza.rozwoj.eu/czesto-pow ... pnozy.html

Mam nadzieję, że w jakimś stopniu udało nam się wyjaśnić wątpliwości o naszym produkcie. Serdecznie zapraszamy do testowania - gdyż obowiązuje gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy.
Trans Studio

_________________
Rozwijaj się szybciej!

http://transstudio.pl
http://szybkanauka.transstudio.pl
http://blog.transstudio.plNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 maja 2010, 13:50 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1806
TransStudio pisze:
Naukowa, nowoczesna hipnoza (bez żadnej ideologii religijnej) jest 100% bezpieczna i skuteczna.


Miał bym w tym miejscu pytania tylko:- jak hipnoza wpływa na karmę
- jak hipnotyzer trwale przestawia i czyści karmę osoby z która pracuje?
- jakie ma to konsekwencje dla umysłu osoby którą się hipnozuje?
- czy po hipnozie umiejętności które nie miały podstaw utrzymają się?
- jak będzie wyglądała praca w warunkach extremalnego stresu
jak też zagrożenia śmiercią?
- jak hipnoza wpływa na kolejne wcielenia?
- jak wpływają na równoległe reprezentacje?

Nie posiadając pełnej wiedzy o tym jak działa i czym jest umysł
możemy mieć pewność 100% także że amfetamina to dobry pomysł
w Wietnamie podawano ją wojskowym i w aptekach była sprzedawana
jako środek dietetyczny - teraz to sie lekko zmieniło...

Polecał bym w wielu źródłach dużo o tym poczytać i z praktykami spotkać się osobiście.
Z pewnością z dostępncyh źródeł - m.in. Arnold Mindel, Dick Sutphen.Każdy i tak trafi tam, gdzie jego karma mu pozwoli.

========================================================

Odnośnie wsparcia innego źródła:

LECYTYNA - korzystnie wpływa na układ energetyczny i nerwowy.
Magnez + Wit B6 - pomaga stabilizować przeciążenia
LIŚĆ MIŁORZĘBU JAPOŃSKIEGO - bardzo dobrze poprawia ukrwienie kory mózgowej.

Studenci bawią się także:
WAZOPRESYNA - podnosi ukrwienie kory mózgowej jednak łatwo dostać wylewu krwi do mózgu. Niestety podnosi ukrwienie poprzez zwiększenia ciśnienia krwi tętniczej w mózgu. Poza tym miewali dobre wyniki. W US bardziej popularny.
NOOTROPIL - PIRACETAM - MEMOTROPIL - LUCETAN - również poprawia ukrwienie kory mózgowej.

Jest kilka wersji
- NOOTROPIL - PIRACETAM - to oryginalny lek.
- MEMOTROPIL - polski odpowiednik
- LUCETAN – węgierski
Różnie znoszą to poszczególne organizmy.Wszelkiego rodzaju ćwiczenia oddechowe i ruch fizyczny
bardzo pozytywnie jakościowo wpłynie na szybkość przyswajania danych.

Nadi Shodana - oczyszczenie kanałów
http://davidicke.pl/forum/nadi-shodana-oczyszczenie-kana-ow-t2004.html
Znam to ćwiczenie pod inną nazwą z książek o jodze z 1914
Jednak jest bardzo skuteczne i polecam – jako duże wsparcie w pracy z umysłem.
Alijaa wykonała kawał roboty żeby to ładnie poskładać na forum i warto skorzystać z materiału.


==========================================================
Odnośnie samego pytania:
Zadane przez usera: Delite

Wszystkich postów :
2 | Wyszukaj posty użytkownika
(0.01% z całości / 0.33 postów dziennie)
Ostatni post:
Czw Maj 20, 2010 6:32 pm w temacie Jak szybko się uczyć?
Najbardziej aktywny na forum:
Techniki treningu umysłu
(2 postów / 100.00% postów użytkownika )
Najbardziej aktywny w temacie:
Jak szybko się uczyć?
(2 postów / 100.00% postów użytkownika


Nagle dostajemy rozszerzoną ofertę reklamową – od osoby (TransStudio),
która przypadkiem przegląda forum DI
I akurat przypadkiem – także TYLKO wypowiada się w tym temacie i dziwnym ciągiem zdarzeń
obie postacie tylko w tym jednym temacie uczestniczą – przypadkiem.

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 maja 2010, 14:10 
Słuszna uwaga Hakun. Nie mam nic przeciwko uczestnictwu na forum pracownikow/wlascicieli firm, ale nie w celach reklamowych.

Prosze admina o sprawdzenie IP obydwu użytkowniów.


Swoją drogą nigdy nic z tego co piszesz nie używałem ;)

Szybkie uczenie sie jest dosc proste. W starożytnym Rzymie sugerowano tzw "dom madrosci" (nie pamietam dokladnej nazwy). Chodzilo o to zeby wyobrazic sobie dom, zwizualizowac pietra i pokoje. Do kazdego z pomieszczen nalezy przypisac jakis fragment wiedzy. Takie pudełkowanie.Na górę
   
 
 
Post: 22 maja 2010, 14:30 
Aya, prawie jak mapa myśli... tylko pięterka posiada 8-)

Co do sprawdzenia IP - nie mam możliwości, ale i tak Nam nie ucieknie.Na górę
   
 
 
Post: 22 maja 2010, 14:41 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 cze 2009, 9:43
Posty: 546
Płeć: kobieta
Aya Sophia pisze:
Szybkie uczenie sie jest dosc proste. W starożytnym Rzymie sugerowano tzw "dom madrosci" (nie pamietam dokladnej nazwy). Chodzilo o to zeby wyobrazic sobie dom, zwizualizowac pietra i pokoje. Do kazdego z pomieszczen nalezy przypisac jakis fragment wiedzy. Takie pudełkowanie.


Ta metoda nazywa się Rzymski pokój

Inne : mnemotechniki + linki pod danymi artykułami. Naprawdę kopalnia wiedzy jak się uczyć.
Korzystam czasami z przedstawionych tam metod.

A jeśli chodzi o MAPY MYŚLI - to uwielbiam mapy myśli.

Stosuje od dawna ;). Mapy myśli są dla mnie the best :dope:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 maja 2010, 15:10 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 20 maja 2010, 16:03
Posty: 2
Lokalizacja: Podświadomość
Płeć: mężczyzna
Ja wiem, że jesteśmy na forum Davida Icke, gdzie można dyskutować o teoriach spiskowych, ale proszę Was..
Jeśli możesz Delite - proszę skomentuj tą sytuację. Także proszę o administratora o sprawdzenie adresów IP, aby potwierdzić niesprawiedliwe zarzuty wobec nas.

Na forum trafiłem, gdyż zauważyłem, że po wpisaniu do Google hasła 'trans studio szybka nauka' ta strona wyskakuje na pierwszej stronie. Swoją drogą.. Dlaczego właśnie tutaj mielibyśmy umieszczać 'fałszywe posty'? Przecież nasza grupa docelowa to ludzie młodzi (studenci, uczniowie) a nie czytelnicy Davida Icke. Polecam także sprawdzić - jest to jedyne forum, jedyny temat w polskim internecie, gdzie można przeczytać o naszym produkcie... wiec raczej takich technik marketingowych nie stosujemy?

_________________
Rozwijaj się szybciej!

http://transstudio.pl
http://szybkanauka.transstudio.pl
http://blog.transstudio.plNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 maja 2010, 17:07 
saJms pisze:
Aya, prawie jak mapa myśli... tylko pięterka posiada 8-)
Co do sprawdzenia IP - nie mam możliwości, ale i tak Nam nie ucieknie.


Dokładnie. Widać i starożytni rozumieli te prawidła ;)

Co do ćwiczeń np na liczby - czytałem kiedyś że stosuje się opowiastkę (układa ją w głowie) np z warzywami i owocami, łącząc fakty np w przepisie na robienie sałatki. Sam nigdy nie czułem potrzeby przyswajania na pamięć rzędu kolejnych powiedzmy stu liczb ;)

TranStudio : "Jak Pan nie pił to ja grosza od Pana nie wezmę" 8-)Na górę
   
 
 
Post: 23 maja 2010, 22:50 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1806
Suworow pisał o podobnych metodach.

Informacje - sprowadzał do wielkiego obrazu - tak że wszystko stanowiło całość
jedno z drugiego wynikało, łączyło się i tworzyło wielką całość.

Następnie ten obraz pomniejszał, aż do rozmiarów kropki, i wkładał do głowy.
Później wiedza miała być dostępna...

=========================================================

Robili także szybki reset kombinezonu i oprogramowania,
prysznic - ok minuty i co kilka sekund np 10 zmiana wody
bardzo zimna 10 sek, bardzo ciepła10 sek. itp

=========================================================

Najprościej jest jednak wejść w kontakt z intuicją i sprawdzić jakie pytania...

Do tego można nawiązać kontakt z tzw 8 zmysłem (Ajna [ADZNA] Alaja) (buddyjska term.)
- pamięcią przeszłości, teraźniejszości, przyszłości - relaks jako narzędzie podstawowe.
Relaks - otwiera "drzwi" pomiędzy wszystkimi 8 zmysłami i swobodnie wówczas energia płynie.

=========================================================
Co do IP - IP można przestawić zmienić, wszystko można, w obecnych czasach
jak i poprzednich - panuje prosta zasada - specjalista zawsze oszuka specjalistę.
Ten test dla mnie jest kompletnie nie miarodajny odnośnie akcji.
Można zdalnie wejść na kogoś IP, jak i miejscowo przybrać zdalne.
Dowolnego miejsca dowolnego punktu itp.
Stara zabawa hakerów - wejścia kolejno serwerami do np Rosji-Niemiec-Słowacji-Anglii-Polski-Rosji.
Jak zaczną szukać kto skąd - to w rezultacie sami na siebie wchodzą
i drepcą w miejscu - a im mniej swoje języki znają tym więcej się pomylą.
Każdy zaś kto coś wie o komputerach - zakłada taką opcję startując akcję.
=========================================================
Sam kierunek pytania był ciekawy jak na samo forum, bo i DI i wielu innych
słusznie zauważa że zabawy w okół lewej półkuli prowadzą do łańcucha matrixa
i trzeba to porządnie z-balansować prawą.

Jaki egzamin, po co, na ile jest to matrix, to już indywidualne pytania.
Można się książki telefonicznej uczyć na pamięć - tylko po co?

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 maja 2010, 22:20 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 maja 2010, 12:18
Posty: 19
Płeć: mężczyzna
Dziękuję wam wszystkim za wszelkie sugestie. Jednak nie potrafiłem na szybko opanować tych metod, wiedzę wkułem po staremu. W sobotę obrona
Startuje na tytuł inż. Informatyki specjalizacja - Grafika Komputerowa :)

Myślę, że zbiór takich informacji przyda się w przyszłości, nie tylko mi ale także innym osobom.

Hakun nie jestem w zmowie z TransStudio!

Wasze forum przeglądam od kliku miesięcy.
Racja, dopiero teraz się zarejestrowałem, aby móc rozpocząć ten temat "o szybkiej nauce".

Faktycznie może to wyglądać na zmowę, reklamowanie produktu. Ja i TransStudio zarejestrowaliśmy się w tym samym czasie i w tym samym temacie zaczęliśmy pisać na forum.
Ale naprawdę nie mamy ze sobą nic wspólnego.
Możecie sprawdzić moje IP. Nic nie ukrywam.

Tego produktu TransStudio nie kupiłem (jak by co).
Co w tym złego jak wprowadzam się za pomocą hipnozy w stan relaksu. A jak się upiję - też inny stan świadomości w który ktoś mnie może wprowadzić :tak:

Tak w ogóle to podoba mi się to forum. Czuję się tu swojo - dużo osób tu piszących podziela moje poglądy.
Szkoda że zostałem odebrany jako intruz.
Myślę, że z czasem przekonacie się że nie kłamię.

Pozdrawiam!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 maja 2010, 23:34 
Hipnozy nie polecam :D
Chyba ze szukasz "guza"wiekszego od siebie...

Slyszalem kiedys...Ekspert wypowiadal sie odnosnie efektywnej nauki
Mowil ze z rana i wieczorem czlowiek najszybciej i najlatwiej przyswaja wiedze

Z wlasnego doswiadczenia polecam moja technike nauki:(ogolnie trzy razy mniej czasu poswiecalem niz inni z podobnymi rezultatami)
Czytasz caly tekst Nastepnie "dekocentrujesz sie" Slychasz muzyki itd...Okolo 10-15 minut
Po tym czasie przypominasz sobie tresc Czytasz dalej z naciskiem na te zdania ktore nie przypomnialy Ci sie po "dekocentracji"

Pozdrawiam,
RobertNa górę
   
 
 
Post: 28 maja 2010, 11:28 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2010, 15:00
Posty: 56
Płeć: mężczyzna
Ja polecam ;)

http://wysylkowa.pl/ks554553.html

Czytałem dwa razy lecz wchłonąłem tylko wiedze teoretyczną nie poświecałem czasu na ćwiczenia, może wróce do tematu wkrótce.

_________________
Zobacz to co ja. A w którą stronę ty patrzysz?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 cze 2010, 21:11 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lut 2010, 14:53
Posty: 138
Płeć: mężczyzna
Moim zdaniem hipnoza jest jak lek=ingerencja.
Sam użyłem kilkakrotnie tej metody, raz się nie udało, raz uspałem, a raz było:) oczywiście nie 3 ale kilka razy tylko ze względu na brak chętnych.
Wpływa to tak samo na świadomość poprzez podświadomość jak TV,różnego rodzaju sesje autogenne-stosuję takie sam np. paul mckenna-mam 3 jego treningi, do znalezienia na chomikuj.pl ,czy zwykłe sugestie.
Można więcej(poprzez hipnozę) ponieważ kontrolować można na bieżąco .
Lepiej wziąć za siebie odpowiedzialność i samemu sobie radzić.
To moje zdanie na ten temat.

_________________
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać." (Cyceron)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 paź 2010, 13:34 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1806
przemo4898 pisze:
Lepiej wziąć za siebie odpowiedzialność i samemu sobie radzić.
To moje zdanie na ten temat.

:spoko:

Prawdziwa siła - nie boi się żadnej techniki...

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 paź 2010, 15:07 
Delite pisze:
A może znacie jakieś inne sprawdzone metody na lepszą koncentrację i zapamiętywanie. (Medytacja raczej odpada - bo teraz to już czasu na to nie mam i przewodnika bym musiał mieć :))


Nie wiem ile masz lat, ale chyba już powinieneś znać swoje możliwości intelektualne i tempo przyswajania tzw. materiału.Na górę
   
 
 
Post: 05 paź 2010, 18:19 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
Zgodzę się z przemo4898

Przykład
hipnoza może być stosowana jako usuwania nałogu alkoholowego, nerwic, wad wymowy, a także innych schorzeń, wobec których ogólnie przyjęte sposoby leczenia okazują się nieskuteczne nie powodując żadnych skutków ubocznych
metoda hipnoterapii prof. Marii Szulc
http://www.gabinet-hipnozy.pl/
http://www.dobreksiazki.pl/b104-potega-podswiadomosci-med.htm?sid=hih8mk07ecrdc5ck1aebtiad83

przykłady stosowania hipnozy zamiast narkozy
http://davidicke.pl/forum/post57121.html?hilit=szulc#p57121 poniżejNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 gru 2010, 20:47 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2010, 23:35
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
Ayerys pisze:
Aya Sophia pisze:
Szybkie uczenie sie jest dosc proste. W starożytnym Rzymie sugerowano tzw "dom madrosci" (nie pamietam dokladnej nazwy). Chodzilo o to zeby wyobrazic sobie dom, zwizualizowac pietra i pokoje. Do kazdego z pomieszczen nalezy przypisac jakis fragment wiedzy. Takie pudełkowanie.


Ta metoda nazywa się Rzymski pokój

Inne : mnemotechniki + linki pod danymi artykułami. Naprawdę kopalnia wiedzy jak się uczyć.
Korzystam czasami z przedstawionych tam metod.

A jeśli chodzi o MAPY MYŚLI - to uwielbiam mapy myśli.

Stosuje od dawna ;). Mapy myśli są dla mnie the best :dope:


Mina nauczycieli widzących jak rysujesz mapy myśli zamiast pisać "normalnie" w zeszycie - bezcenne :PNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 gru 2010, 9:46 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 cze 2009, 9:43
Posty: 546
Płeć: kobieta
DTC pisze:
Mina nauczycieli widzących jak rysujesz mapy myśli zamiast pisać "normalnie" w zeszycie - bezcenne :PNo... No tak :zęby:

phpBB [video]


A można tez je zastosować miedzy innymi do :
planowania dnia
pisanie magisterki, książki, artykułu
rozwiązywanie problemów
planowanie przyszłości
planowania swojego rozwoju osobistego
studiowania czegokolwiek
streszczania w ten sposób geografii, historii, literatury i innych przedmiotów
przy czytaniu książki - problemy, bohaterzy itp.
uczenia się języka obcego
planowania przyszłego działania w jakiejkolwiek dziedzinie
planowania wakacji ... podróży...

są dobre w momencie jak się ma mętlik w głowie, żeby poukładać myśli...
Pomagają niesamowicie zapamiętać wszytko bo cały czas współdziałają obie półkule mózgu.


Mapy myśli na co dzień - artykuł-----> :okok:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 kwie 2012, 15:39 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1806
Sokrates zalecał przypominanie sobie wiedzy.
Podpowiedz wyborna.

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 lut 2017, 16:12 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 28 lis 2016, 13:34
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
A jakie metody będą dobre do nauki języka obcego oprócz mapy myśli?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group