Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 lis 2019, 22:10

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Hej.

Niestety ale po raz kolejny staję sam ze sobą przed wielkim problemem i kolejny raz upadam. Dlatego właśnie postanowiłem poprosić was o pomoc.

Mianowicie moim problemem jest zmotywowanie się do nauki. Z jednej strony wielbię ją. W głowie mam milion myśli co chciałbym osiągnąć, czego sie nauczyć, ilu rzeczy dowiedzieć. Ale niestety....
Gdy przychodzi co do czego to moja motywacja w dążeniu do celu trwa 5 minut.

Nie ukrywam, że jestem tym załamany. Gdy byłem młody męczyłem moich rodziców dniami i nocami, gdyż wszystko mnie intrygowało. Szkoła, jak każdego z nas, zmieniła mnie nie do poznania. Nauka stała się obowiązkiem.

Znacie jakieś sposoby jak z tego wyjść? Zdaję sobie sprawę, iż zaprogramowano mnie tak abym był typowym 'głąbem' myślącym jedynie lewą półkulą, ale mam już tego serdecznie dość.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 lip 2014, 21:11 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Zobacz kody uzdrawiania, a szczególnie kody rozszerzone, które tam wkleiłem.

Wydaje mi się, że miałem do czynienia z czymś podobnym- też na początku zapał, a po chwili wręcz niechęć. Gdy zacząłem robić te rozszerzone kody, to przeszło jak ręką odjął..

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

No to są to typowe instalacje które zostawia szkoła. Nazywają się one "Nie nauczyłeś się tego w szkole, więc nigdy nie będziesz w stanie tego zrobić" to ci mieli udowodnić i to zrobili.

Wygaszenie tych struktur nie jest łatwe. Jedno jest pewnie, nie możesz korzystać z tych samych materiałów np. starych szkolnych podręczników. Poczynając od tego, że będą odpalać stare kotwice, ponieważ pewnie z nich się uczyłeś dostając złe oceny. Kończąc na tym, że szkolne podręczniki są jednymi z najgorzej napisanych książek jakie znam...jest to paradoksalne ale to prawda.

Z Doświadczenia wiem, że najtrudniej jest znaleźć dobre źródła, nie wiedzieć jak zacząć i gdzie.
Niestety 90% miejsc w sieci wliczając w to Wikipedia jest po prostu napisanych ciężkim akademickim językiem, wzorami i ciężką matmą i do tego wypełnione masą błędów. To po prostu źle przepisane Encyklopedie i nie nadają się do nauki. Które próbują udowodnić, że jeśli nie znam się matematyki to nie
da się zrozumieć Nauk ścisłych, co jest po prostu wielkim kłamstwem.

Potrzebujesz czegoś co rozpuści te stare instalacje narzucone przez system edukacji. Potrzebujesz Sukcesu i poczucia, że rozumiesz co czego się uczysz i dobrych profesjonalnych źródeł. Solidnego punktu startowego.

Zacznij od The Mechanical Universe... And Beyond są to 52 dwa filmy wyprodukowane przez
Caltech - California Institute of Technology W kilka dni nauczysz się więcej niż w przeciągu.
Podstawówki i Szkoły Średniej. Niektórzy mówią, że zrozumieli więcej niż przez lata studiów.
Filmy są trochę stare, ale mają bardzo fajne czytelne animacje a głos lektora jest bardzo przyjemny i miło się go słucha. Mimo, że trochę trącą myszką to są po prostu dobrze zrobione merytorycznie.
Jest to dużo lepsze niż miałkie ostatnimi czasu materiały z Discovery Channel z Michio Kaku lub Zagadki Wrzechświata z Morganem Freemanem, które pomimo ładnych animacji są miałkie.

Tu przekrój jest naprawdę szeroki i nieźle jest to poukładane. Od fundamentalnych sił w przyrodzie poprzez elektryczność, magnetyzm, budowę atomu na termodynamice kończąc.

Jedyny warunek to znajomość języka Angielskiego. Niestety to minimum które trzeba spełniać.
Z racji tego, że pierwszy odcinek to taki wstęp, może wydawać się trochę nudny.

phpBB [video]

W dużo lepszej jakości można te filmy obejrzeć na stronie Annenberg Learning, niestety, dostać się do nich można tylko , jeśli mieszka się w Kanadzie albo Us. Dlatego trzeba użyć anonimowego proxy ze stanów.

http://001nonameproxy.pro-4u.com/browse ... %3D548&b=4
Niech jedyną zaznaczoną opcją będzie "Allow Cookies"

Heh. Dzięki Panowie.

O kodach nie słyszałem wcześniej. Nie powiem. Wydają być się trochę dziwne, aczkolwiek to samo kiedyś twierdziłem o medytacji :)

No i po raz kolejny się przekonuję, że jedyne stare dokumenty potrafią nauczyć prosto i zrozumiale.

Aczkolwiek jeśli jeszcze jakieś pomysły to bardzo proszę!

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Zapoznaj się z tzw. Mapami myśli. Jeśli będziesz w ten sposób robił notatki, mapy te bardzo ułatwią i przyspieszą ci naukę... i nie tylko...

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]