Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 gru 2019, 18:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

https://www.monitor-polski.pl/jak-nie-zostac-dawca-organow/

Materiałów o cichym zabijaniu żywych- i rokujących na wyzdrowienie ludzi jest mnóstwo- zresztą każdy słyszał o pawulonie, albo o "nieopatrzeniach" doktorów mengele rożnego rodzaju....handelek narządami to dobry biznesik, powiedzmy że "pól biedy" jak pobiorą nerkę od naprawdę nieżyjącej już osoby i dadzą za darmo komuś potrzebującemu, gorzej jak pomagają by nie przeżyć.

https://newsbook.pl/2017/11/01/pacjent-slyszal-jak-lekarze-omawiali-sprzedaz-jego-narzadow/

Takich udokumentowanych przypadków jest multum- pomijając tych którym się nie udało opowiedzieć.

Biznes szczególnie dobrze kręci się na wojnie- widzieliśmy co dzieje się na Ukrainie niedawno, z tą różnicą że tam oświadczenia i sprzeciwy na niewiele się zdadzą- póki co mamy taką możliwość, więc naświetlę w skrócie temat.

Może nie każdy wie, ale jest dawcą narządów - chyba że wyrazi sprzeciw w centralnym rejestrze sprzeciwów.

http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

Zgłoszenie należy wypełnić wyraźnie, długopisem, piórem lub w komputerze podpisać i przesłać na adres:

CENTRALNY REJESTR SPRZECIWÓW,
Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji
"Poltransplant"
Al. Jerozolimskie 87, 02-001 WARSZAWA,

Jak wszystko będzie ok to dostaniemy za 1-2 tyg poświadczenie ze przyjęto nasz sprzeciw.

http://drugiezycie.org.pl/oswiadczenia/

Druga rzecz to oświadczenie woli, z tego co wiem nie wiążąca prawnie ale przynajmniej wstępnie informująca co niektórych ssmańskich sępów z ze "służby śmierci dr mengelego" aby się nie spieszyli z podawaniem usypiaczy i nie zabijali przez rożnego rodzaju "niedopatrzenia" w swoim fachu. Powyżej przykład ZGODY co prawda ale latwo to przerobić.

Ja noszę w portfelu małą kartkę z takim oto wydrukiem:

Ja, niżej podpisany .................. urodzony.........PESEL.......Zamieszkały w ............... wyrażam sprzeciw na pobranie po śmierci moich komórek, tkanek i narządów.

pod spodem w wersji ang( na wszelki wypadek :mrgreen: )

I, Imię i nazwisko, born in .................... a resident of .....Miasto adres .....Poland, do not agree to donate organs and tissue after my death.

Dodatkowo dobrze powiedzieć rodzinie- a jak rodzina debile i nie zrozumieją, przez co mogą zignorować jak przyjdzie co do czego, to zaufanym bliskim osobom o braku naszej zgody i że w rejestrze wyraziliśmy nasz sprzeciw- co potem dobrze zgłosić lekarzowi. Oczywiście 100 % gwarancji nie ma ze narządów nie pobiorą- jednak póki działają pewne mechanizmy prawne warto skorzystać.

Temat jest czysto informacyjny, dla tych co są zainteresowani, jak zacznie się rozwijać jakaś durna "dyskusja za i przeciw" to zamknę temat i tyle.

Gdybyśmy żyli w ZDROWYM świecie to może nie było by tematu.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 lis 2017, 11:44 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

W DE byl przypadek mezczyzny, ktory mial byc reanimowany i lekarze przerwali reanimacje, bo mezczyzna ten mial na klatce piersiowej tatuaz "nie reanimowac". Pozwolili mu umrzec. Mysle, ze mozna tatuaz zrobic w kobtekscie organow.
Pozytecznie i nie zgubi sie. ;)

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Jest to bardzo poważny a przemilczany temat. Sam mam zastanawiający przypadek w najbliższym otoczeniu.
W ostatni dzień wakacji 2016 roku, na wiosce której pomieszkuje miała miejsce tragedia... trochę czuje się winny, Syn sąsiadów który pomagał mi w pracach przydomowych spędzał u mnie całe dnie, miał wypadek na motorze. Córka spędzała u mnie wakacje a on się na nią ślinił, powiedziałem że na razie nie mam nic do roboty co by ich rozdzielić. Zaczął chodzić do swojej ciotki. Ta pi.da wysłała go na motorze bez kasku po fajki. Motorek jak motorynka tylko duża moc. Chłopak wyłożył się na przeciwskręcie i wywalił w drzewo... ostatni dzień wakacji.
Sąsiedzi którzy jeździli do szpitala do Jeleniej Góry chcieli mnie zabrać ze sobą. Pytam po co ? Ja czekam aż wróci. Stan jest poważny ale żyje. Pamiętam że w piątek dociera do mnie informacja że matka planuje pogrzeb i martwi się w co się ubierze. Mało mnie szlag nie trafił bo chłopak żył ale lekarz powiedział....śmierć mózgowa.
W niedziele dowiedziałem się że nie żyje.
Przez ten czas który minął od jego śmierci, byłem przekonany że zmarł w szpitalu w Jeleniej Górze. Przypadkiem w ostatnim czasie dowiedziałem się że zmarł we Wrocławiu gdzie przetransportowano go w celu pobrania organów... żył kiedy je pobierano. Jego matka dała się przekonać lekarzowi że chłopak nie ma szans ale innym może pomóc... tępa dzida. Jakoś podróż karetką ponad 100 km przeżył. Zaczełem się interesować osobą Profesora Talara, on wybudza takie dzieciaki. Kopiąc dalej temat nagle się okazuje że niby ja się zgadzam na pobranie, bo nie zabroniłem. Moje dzieciaki też można na części. Rozmawiam z ludźmi, patrzą jak na debila nie zdając sobie sprawy z faktów.

Nie wiem co mam zrobić z tematem tego chłopaka bo co ja mogę. Jednak nie mogę tego tak zostawić.

phpBB [video]

Jeszcze muszę dodać że zawsze miałem jakiś opór przed zostaniem dawcą szpiku. To niby takie szlachetne ,ale kto mi zagwarantuje że nie chodzi o umieszczenie mnie w jakiejś bazie na wypadek, gdyby jakimuś oficjelowi z którym mam zgodność jakaś moja część będzie potrzebna. David Rockeffeler miał dziewięć przeszczepów serca...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]