Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 paź 2019, 21:50

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

"ISLAM: O czym Zachód nie wie ? " - film dokumentalny. Napisy PL
phpBB [video]

=
"...nie ma czegoś takiego jak pokojowy Islam.."

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 wrz 2015, 16:48 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Jak dla mnie dokument jest fenomentalny. Świetnie wprowadza do Koranu i koncepcji Islamu oraz czym jest.
Pokazuje jak zachód ma blade pojęcie o Islamie i jakie ma kiepskie rozumienie jego doktryn.
Nie wiem, czy na jakiś czas nie było by warto podczepić temat jako "sticky". Warto by zapoznało się z nim jak najwięcej osób.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

levibc pisze:
Jak dla mnie dokument jest fenomentalny. Świetnie wprowadza do Koranu i koncepcji Islamu oraz czym jest.
Pokazuje świetnie jak zachód ma blade pojęcie o Islamie i jakie ma kiepskie rozumienie jego doktryn.
Nie wiem, czy na jakiś czas nie było by warto podczepić temat jako "stricky". Warto by zapoznało się z nim jak najwięcej osób.

Ja zapoznałam się z tym dokumentem już jakiś czas temu. Jestem bardzo otwarta na inne kultury, wyznania i sam film pokazuje świetnie tę kulturę, o której w rzeczywistości tak mała ilość osób wie, szczególnie w naszym kraju. Bardzo dobry film i szkoda, że tak mało osób go widziało, bo ja np. pokazywałam koleżankom i nie wiedziały o co chodzi.

Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Jasny gwint, ten film jest naprawdę otrzeźwiający. Co prawda, część z tych rzeczy już wiedziałem, ale reszta jest wręcz zaskakująca. Obejrzeliśmy ten film razem z żoną, ponieważ - w świetle aktualnych wydarzeń w Europie - bardzo interesujemy się kwestią islamską. Takie informacje powinny być przedstawiane w telewizji. W czasie najwyższej oglądalności. Zamiast kolejnego odcinka bzdurnej polskiej telenoweli albo bezsensownego teleturnieju, powinni puszczać właśnie takie filmy dokumentalne.

Master Mason * 3rd Degree

Jasny gwint, ale ciemnota. Potem ktoś może się dziwić, jak to się dzieje, że rządzą nami debile i sprzedawczyki, robiący tak jawne przekręty i kłamiący na każdym kroku.
Ludzie są tak naiwni, prości i leniwi, że uwierzą w każdą bzdurę, byle powiedział ją ktoś w garniturze, fartuchu lekarskim, bądź z kluczem francuskim w ręku.
Genituram pisze:
Obejrzeliśmy ten film razem z żoną, ponieważ - w świetle aktualnych wydarzeń w Europie - bardzo interesujemy się kwestią islamską.
Interesujesz się kwestią islamską? Wow, skąd zatem czerpiesz wiedzę na ten temat? Z telewizji, może z gazet? Nie, z youtuba, bo to rzetelne i prawdziwe informacje.
Co prawda wiedziałem już, że większość ludzi to lemingi, wytresowane żeby wierzyć w każdw słowo tzw. autorytetów, ale myślałem, że znajdzie się na forum choć jedna osoba, która po obejrzeniu tego gówna, zada sobie nieco trudu i poświęci pięć minut żeby sprawdzić, na czym opiera się autorytet sprzedajnych szmat występujących w tym “filmie”. A może by tak sprawdzić cokolwiek, co jest przedstawione w filmie jako fakt? Nie, po co, przecież to powiedział pan w garniturze.
levibc pisze:
Pokazuje jak zachód ma blade pojęcie o Islamie i jakie ma kiepskie rozumienie jego doktryn.
Właśnie wasze komentarze to pokazują, a dodatkowo, jak ludzie są naiwni i jak mało zainteresowani sprawdzaniem prawdziwości przedstawianych im “faktów”. To chyba zachodni system nauczania oducza ludzi myślenia, ale ktoś mógłby się spodziewać, że tu forum powinno być z tym nieco lepiej, a może właśnie na odwrót?
Genituram pisze:
Takie informacje powinny być przedstawiane w telewizji. W czasie najwyższej oglądalności. Zamiast kolejnego odcinka bzdurnej polskiej telenoweli albo bezsensownego teleturnieju, powinni puszczać właśnie takie filmy dokumentalne.
W telewizji już leci wystarczające pranie mózgu, od którego powinieneś raczej odpocząć na dłuższy czas.
Tak, czy inaczej, życzę powodzenia w dalszym zdobywaniu “wiedzy”.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

@fakir Ok już się wyżyłeś i trochę sobie pojeździłeś, a teraz nas oświeć.
Odnieś się do fragmentów filmu, tradycji, religii, intepretacji fragmentów Koranu, wypowiedzi, różnych szkół Islamu. Jak już powiedziałeś A to powiedz chociaż B. Jak już chcesz wszystkim pokazać, jak inni się mylą, to pokaż, że sam coś wiesz. Przynajmniej ja tak robie. W innym wypadku to Trolling.

Nie wyżywałem się, tylko stwierdziłem kilka faktów.
levibc pisze:
Jak już chcesz wszystkim pokazać, jak inni się mylą, to pokaż, że sam coś wiesz. Przynajmniej ja tak robie. W innym wypadku to Trolling.
To, czy ja akurat coś wiem, nie ma wpływu, ani związku z faktem, że ktoś inny, w tym przypadku m.in. Ty, się myli. Nie wydaje mi się też, żeby moja wypowiedź miała coś wspólnego z trollingiem, chyba, że inaczej rozumiemy to pojęcie.

Jeśli chcesz zostać oświeconym, to sam musisz nad tym popracować i ja niewiele mogę Ci w tym pomóc. Mogę natomiast wskazać na kilka ewidentnych kłamstw, od których roi się ten film.

Zacząłbym od sprawdzenia, kim są osoby wypowiadające się w tym materiale i zwykłego wygooglowania ich nazwisk, a okaże się, że autorzy filmu zebrali najsłynniejszych hejterów i oczerniaczy islamu, znanych kłamców i oszustów.
Robert Spencer https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Spencer_(author)

Srđa Trifković https://en.wikipedia.org/wiki/Sr%C4%91a_Trifkovi%C4%87
http://www.mediamonitors.net/habibsiddiqui3.html

Bat Ye'or https://en.wikipedia.org/wiki/Bat_Ye%27or
http://www.loonwatch.com/2009/09/anti-muslim-loon-with-a-crazy-conspiracy-theory-named-eurabia/

Walid Shoebat https://en.wikipedia.org/wiki/Walid_Shoebat
http://walid-shoebat.blogspot.co.uk/
phpBB [video]

To tak na szybko w 5 minut googlowania.
Jak chcesz żebym wskazał kilka kłamst na temat islamu w tym filmie, to jutro poświęcę kolejne 5 minut, bo teraz idę spać.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

fakir - filmu nie oglądałem ale odpowiedz mi na pytania odnośnie tych milionów muzułmanów-uchodźców w Europie.
1. jak myślisz ,to czysty przypadek ,że jednocześnie miliony muzułmanów postanowiło przybyć do Europy?
2. jak myślisz ,dlaczego większość "uchodźców" nie ma dokumentów, czy to nie jest dziwne że wyrzucają je przed granicami UE?
3. jak myślisz ,czy wśród tych uchodźców nie ma terrorystów?
4. jak myślisz , po co oni tu przybyli ,czy chcą uczciwie pracować ?
5. jak myślisz, czy są wdzięczni za pieniądze i inne środki jakie otrzymują za darmo od Europejczyków?
6. jak myślisz , czy nie sprawiają kłopotów i współpracują z przedstawicielami władz aby jak najszybciej rozwiązać własne problemy?
7. jak myślisz, czy chcą się asymilować i żyć w zgodzie z Europejczykami przestrzegając praw krajów do których przybyli i w których są gośćmi?
8. jak myślisz, dlaczego jest tak dużo młodych ,silnych mężczyzn wśród uchodźców, czy nie powinni oni bronić własnego kraju?
9. Myślisz że islam to religia niosąca pokój i jest tolerancyjna do innych religii?

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Taak potocznie, nie mniej wymownie. Sobie myślę o przeciwieństwie.

Przeciwieństwem:

Tak, jest Nie
Nie wiem, jest Wiem
i analogicznie ...
Akceptacja, a przeciwieństwo to Religia ... (Dogmat ... i tyczy się to każdej)

:P
I tak po chwili przemyśleń, wychodzi mi że To co potocznie nazywamy Religiami, to jest dokładne zaprzeczenie i przeciwieństwo wszystkiego co dobre, prawdziwe i pozytywne w wielu aspektach. Za to potoczne znaczenie słowa Religia znajduje się w zbiorze pokrewnych określeń na w skrócie zło i wszystkie jego odmiany i synonimy. Czyli Głupota, niewiedza, choroba, zaburzone poczucie wartości w tym własnej, rasizm, życzenie śmierci wszelkiej odmienności, ograniczenie umysłowe, gusła, ... i tak można wymieniać niemal bez końca słowa określające postawy ze zbioru w jakim znajduje się i Religia gdzie jedne są konsekwencją innych i z siebie wzajemnie wynikają. Wiem to nie dział o religii, ale moim zdaniem powinno się to leczyć, problem w tym że to nie możliwe. A do tego rasa niewolników bez religii to zwyczajne chordy łupieżców nad jakimi nie da się w żaden sposób zapanować, jak nad dzikimi zwierzętami. Wiem religia to wykorzystuje dla Władzy, ale to też tylko wymówka by sobie pograbić i pomordować w Imię wielkiego wyimaginowanego Koralgola, czyi interesów tego co trzyma cugle lub trzymać te chordy Zombiaków za mordy. Bez religii to nie było by możliwe. Bo Oni po prostu są Zwierzętami i nic tego nie zmieni. No chyba że się ktoś łudzi, że chorego psychicznie drapieżnika zmieni w papużkę?

Bo wytłumaczy :wysmiewacz:

No i co zrobi mądry Człowiek? No co? By nie oddać swego losu w ręce tych istot. Albo przejmie kontrole, na każdym z poziomów... Albo zakopie się w ziemniance, lub będzie czekał i patrzył kiedy zombiaki po niego i jego bliskich przyjdą :)
I dokładnie to robią od tysięcy lat Ci jacy o tym wiedzą. A nawet co niektórzy pokładają nadzieję w inżynierii społecznej, by być może kiedyś świat był wolny od Zombich, i by Ci nie indoktrynowali każdego pokolenia... Więc chlor, brom, opryski, szczepienia, fluor, próbne wybuchy jądrowe, napuszczanie na siebie wyznawców, iluzja, teatrzyk, kontrola umysłów zombiaków, inwigilacja i klasyfikacja, kontrola populacji i eksterminacja. Bo każ zombiakowi nie być Zombiakiem, niewykonalne a mnoży się to jak chwasty. A do tego jest Dziedziczne i zaraźliwe.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

A czy fakir miał się okazję zapoznać z książką Marka Orzechowskiego "Mój sąsiad Islamista"?
INFO

Jeżeli tak, to czy zdaniem fakira przedstawione tam fakty są też kłamstwami?

Ja rozumiem, że nie wszyscy muzułmanie żyjący w Europie to żądni krwi fanatycy, ale fakty mówią same za siebie.

Pzdr,
ZORRO

Moje zdanie assun jest takie, że jeśli ktoś utożsamia problem uchodźców z Bliskiego Wschodu z religią islamu, to padł ofiarą żydowskiej propagandy w mediach.
Jak na przykład miliony Polaków zalały Wielką Brytanię i Niemcy po otwrciu granic, to nikt chyba nie utożsamiał tego faktu z religią przez nich wyznawaną i nie twierdził, że katolicy najechali Europę Zachodnią. Czy Polacy się asymilują i przestrzegają prawa w krajach do których emigrowali? To zgadnij jaka nacja zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o obcokrajowców w angielskich więzieniach? Nikt nie mówi, że to katolicy przodują w rankingu, dlaczego?

Pytasz assun o terrorystów, a ja nie bardzo wiem, jakich masz na myśli? Takich, którzy przy pomocy scyzoryków uprowadzili samoloty i rozbili je w Nowym Jorku, czy takich którzy podłożyli bomby w metrze w Londynie, lub na maratonie w Bostonie, czy może takich, którzy ostatnio strzelali na koncercie Eagles Of Death Metal w Paryżu? Czy masz na myśli tych zrzucających bomby na domy ze śpiącymi dziećmi?
A może masz na myśli takich terrorystów, jakim był przed nawróceniem jeden z bohaterów dyskutowanego tu filmu Walid Shoebat, który to ponoć zaatakował bank w Izraelu i spędził dwa tygodnie w izraelskim więzieniu, tylko, że zdarzenia takiego nie pamięta ani rzeczony bank, ani policja, ani więzienie w Izraelu?
phpBB [video]

Chciałbyś też wiedzieć, czy myślę, że uchodźcy są wdzięczni europejczykm za jakieś pieniądze, jakie otrzymują? Powiem Ci, że tego nie wiem. Wiem za to, że to europejskie i amerykańskie korporacje mają interes w wojnach na Bliskim Wschodzie i to one okradają rodzinne tereny tych uchodźców. Myślę też, że ci uchodźcy byli by bardziej wdzięczni, gdyby europejczycy przestali ich uszczęśliwiać na siłę i demokratyzować, oraz przestali zrzucać dorobki cywilizacji zachodniej na dachy ich domów.

Nie ZORRO, nie miałem przyjemności czytać tego dzieła, więc nie mogę się z Tobą podzielić refleksjami. Nie omieszkam natomiast podzielić się spostrzeżeniem, że od czasu ataków z 11 września, niezawodną receptą na bestseller jest napisanie dowolnego steku kłamstw, pod warunkiem krzykliwego tytułu w stylu: “Dlaczego nie jestem już muzułmaninem”, “Wyznania byłej muzułmanki”, “Mój okrutny były mąż islamista”, “Obcięli mi łechtaczkę i co mam zrobić?”.

I jakie fakty masz na myśli ZORRO?

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Sie Ja,

Mieszasz w jednym kotle wszystko:

Więc chlor, brom, opryski, szczepienia, fluor, próbne wybuchy jądrowe, napuszczanie na siebie wyznawców, iluzja, teatrzyk, kontrola umysłów zombiaków, inwigilacja i klasyfikacja, kontrola populacji i eksterminacja. Bo każ zombiakowi nie być Zombiakiem, niewykonalne a mnoży się to jak chwasty. A do tego jest Dziedziczne i zaraźliwe.

Tu rozmawiamy o Islamie!
Mimo jego wynaturzeń, nie ma on jednego ośrodka kierowniczego (jak dep. stanu USA i sztab Putina, grupa bankierów pochodzenia żydowskiego, inne globalne grupy nacisku).
Jest to jednak instrument zniewolenia umysłu. Nie zawsze: są szlachetni muzułmanie!
Trochę historii:
najbardziej tragicznym wyrazem był upadek Szachinszacha Iranu Rezy Pahlawi w 1979 roku. Irańczycy to nasi dalecy krewni - potomkowie Ariów. Ich Islam był subtelny, daleki od wahabityzmu. Mohamed Reza Pahlavi tworzył fascynujący konglomerat: połączenie tradycji perskiej, islamskiej z wartościami Europy (ale ni e przyjmowanymi niewolniczo!) Umiejętnie lawirował między potężnym sąsiadem ZSRR a dalekim sojusznikiem USA. Przy tym kobiety w Iranie miały wtedy pełne szanse rozwoju i kariery, zaś noszenie czadoru w miastach było obciachem!

Ciekawym jest, że w tych latach obchodzono 2500-lecie Cesarstwa Iranu ( I szachinszachem Persów i Medów był Darrujuwasz (Dariusz) I. Gościem honorowym była wtedy Anna German, która zaśpiewała piękną poezję perską https://www.youtube.com/watch?v=6SQhE0gjncA

Niestety Reza przesadzał w gnębieniu opozycji. Ten sam błąd popełnili później mniej inteligentni przywódcy: Kadafi, Mubarak, Ben-Ali, Assad...

Na potknięcia Rezy czekali już opłacani przez ZSRR "Mudźahedini Ludowi" oraz agenci CIA. Ale wszystkich graczy wykiwał przybyły z Francji ajatollah Chomeini, jego szatańską osobowość po mistrzowsku obnażyła Oriana Fallaci https://www.youtube.com/watch?v=6SQhE0gjncA

W Iranie motłoch przejął słuszne postulaty opozycji ( ciekawą postacią był Bani-Sadr, pierwszy prezydent po ucieczce Szachnszacha - zamordowany przez fanatyków Chomeiniego)

W Egipcie i w Tunezji też jakaś część młodego pokolenia walczy o normalność, ale zawsze jakiś islamski (lub inny semicki) spisek im przeszkadza.

A teraz spójrzmy na Europę: Gdziekolwiek najeźdźcy islamscy długo rządzili, tam jest problem:
1. Krym - Tatarzy od XV w do 1786
2. Pn Kaukaz z Czeczenią - miejscowi poplecznicy Turków - od XVI w do do połowy XIX w
3. Kosowo - Turcy od 1486 do 1913
4. Bośnia - Turcy od XV w do 1876
5. Cypr - Turcy od 1576 do 1878, potem najazd turecki i okupacja od 1973 do dziś
poniekąd:

6. Gagauzja (pd Mołdawia) Tatarzy od XV w do 1812
7. Pd Bułgaria (Pomacy i bułgarscy muzułmanie) pod rządami Turcji od od ok. 1390 do 1913
8. Liban ( najpierw państwa arabskie, po 1290 sułtanat Egiptu, potem Turcy do 1918 r, protektorat Francji mi anarchia od zasiedlenia się Palestyńczyków Arafata i najazdu na nich Izraela w 1980 r.
9. Arcach ( Karabach) region na pograniczu Armenii i Azerbrejdżanu - Najazdy arabskie w średniowieczu, do 1826 pod władzą emirów zależnych od Persji , potem w Rosji. W 1918/19 inwazja turecka i pogrom Ormian, od 1988 r wojna domowa.
9. Syria - no comments...[/b]

Awatar użytkownika

Więc uważasz Perun, że Islam w szczególności, skoro o nim mowa tu ;) Jak i nawiasem inne Religie nie są tak na prawdę częścią Aparatu władzy i nie są zarządzane w może nie jasny czy klarowny sposób ale przez system szarych eminencji ? Skoro struktura dowodzenia nie jest jawnie scentralizowana. Powiem Ci że to wszystko jeden Chusteczka czy Islam czy Judaizm czy Katolicyzm czy odłamy ... Wszyscy w tych samych realiach, służą temu samemu Panu i celowi. I na prawdę nie uważam że ktoś kto mieni się przywódcą czy to Narodu czy Religijnym jest w istocie kimś więcej niż marionetkowym pionkiem w cudzej grze na szerszym polu, czy o tym wie czy też nie.

Więc skoro jest to jeden kocioł, to szerzej do niego nawiązałam jeśli nawet w nim żyjemy. :) No i jakoś mało mnie interesuje kto komu buchnął smalec z parapetu :z jęzorem: Ale to moje osobiste klimaty, takiej jednej dziwaczki. Spoko :spoko:

Robinson Cruzoe

-- 20 gru 2015, 22:43 --

Perun pisze:
Mimo jego wynaturzeń, nie ma on jednego ośrodka kierowniczego (jak dep. stanu USA i sztab Putina, grupa bankierów pochodzenia żydowskiego, inne globalne grupy nacisku).
Jest to jednak instrument zniewolenia umysłu. Nie zawsze: są szlachetni muzułmanie!

Więc generalnie się zgadzamy, choć ja uważam że żadne pochodzenie etniczne w tym i Żydowskie nie ma tu wiele do rzeczy. Oraz uważam że, wręcz przeciwnie bo Religie mają scentralizowane władze, jakie nie tylko trzęsą systemem Bankowym, ... bo na poziomie podświadomego zniewolenia. To Ci co kręcą też i religiami kręcą wszystkim innym.

Natomiast mam coraz mniejszą ochotę na pisanie czegokolwiek gdziekolwiek czy mówienie w ogóle.

Awatar użytkownika

Ja doskonale rozumiem, że wiele razy możemy się mylić oceniając kogoś. Jednak jeżeli mamy "do czynienia" z tak dużą grupą, której część (lub większa część) jest jednak nastawiona negatywnie, to nasze zdanie nasuwa się samo. Oglądałam ostatnio dużą ilość takich materiałów, jednak warto na ten "problem" spojrzeć z różnych stron.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

właśnie sie dowiedziałem ze znów jakiś świr zaatakował niewinnych ludzi w niemczech ide zobaczyć ten pokojowy ISLAM, thx za link

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

1/5 Wstęp - Pedofilia w koranie, jak wykręcają się muzułmanie
phpBB [video]

i jeden z cytatów pod filmem,zamiast kozy :drugged:
Cytuj:
PC Gameplay 1 week ago
Jak w tym dowcipie:
Ahmed z żoną na porodówce rozmawia z lekarzem:
- Gratulacje Ahmed, to córeczka! Żona również czuje się świetnie.
- O, to super, a kiedy ten... tego, no wie Pan. Kiedy będzie można ... no, wie Pan - sex...?
- Ahmed ku@#a, to dopiero noworodek! Poczekaj chociaż jak zacznie chodzić...

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

świetny temat :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]