Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 sty 2020, 7:26

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Witajcie

Ten temat w żadnym wypadku nie neguje zdrowego odżywiania i innych ważnych kwestii poruszonych w tym dziale, jednak zwraca uwagę na także inne przyczyny, różnych chronicznych chorób takich jak np. rak, guzy, choroby skóry i inne, a także różne nagłe urazy, które wg wielu teorii są jedynie manifestacją naszego myślenia o sobie, innych, braku akceptacji lub też naszej karmy.

Wg Nikolajewa Łazariewa (Diagnostyka Karmiczna) a także Marjana Ogorevca (Diagnostyka Karmiczna), często lecząc NAWET METODAMI NATURALNYMI różne schorzenia, jedynie usuwamy symptomy i skutki naszego myślenia, naszych działań wcześniejszych, czyli symptomy choroby, zamiast je zrozumieć i usunąć przyczynę np. brak akceptacji doznany od strony rodziców, czy też nawet złe uczynki popełnione przez dziadków, co także zapisane jest w naszym biopolu.

Oczywiście prekursorką tego typu myślenia od lat 80 oraz wielu książek na ten temat jest Louisa Hay (np. Możesz uzdrowić swoje życie? ), która sama wyleczyła się z raka zmieniając swoje myślenie i podejście do życia, a przede wszystkim podkreślając rolę wybaczenia sobie/innym i miłości i akceptacji dla siebie.

Z książek tego typu polecam także bardzo serdecznie Kurta Tepperweina "Co choroba mówi o tobie?", gdzie autor dokładnie krok po kroku rozpracowuje każdą dolegliwość i jej konkretne przyczyny w głowie, a czytając ją byłam w szoku, ponieważ cechy charakteru i myślenie stojące za różnymi alergiami, chorobami lub urazami np. za urazy kolan odpowiada mocne ego, lub za choroby skóry czakra serca (a np. choroby skóry rąk: kontakty z mężczyznami - prawa ręka - z kobietami - lewa ręka), wszystko się zgadzało dokładnie jesli chodzi o mnie lub moich znajomych.

Także ja sama się wyleczyłam z choroby skóry własnie w ten sposób, więc serdecznie polecam i zapraszam do dyskusji :).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 09 paź 2010, 7:26 
VIP Member
Awatar

Tak to prawda, dopóki nie usunie się przyczyny / problemu - nie rozwiąże, nie wybaczy, zrozumie czy cokolwiek innego to każde leczenie będzie chwilowe a problem będzie nawracać z coraz większym natężeniem.

Radykalne wybaczanie po zrozumieniu sytuacji, postawienie się na czyimś miejscu jak mówią indianie:

"Pochodź dziesięć lat w moich butach a dopiero wtedy oceniaj".

Nie sądźmy abyśmy nie byli osądzani. Często zauważam jak mylne, błędne jest zbyt powierzchowne bez rozpoznania próbowanie klasyfikowania kogokolwiek. Bez celu, bez sensu.

Gdy ktoś ma jakiś problem to można to rozpoznać gdy towarzyszą temu silne emocje / wzburzenie / wytrącenie z równowagi - oznacza to, że tu tkwi problem.

Można to podsumować bardzo krótko lecz treściwie.

"Trudno oczekiwać innych efektów gdy wciąż robi się to samo."

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

A ja po prostu polecam wyżej wymienioną książkę L.Hay czytałam ją wiele razy kilka lat temu i pożyczyłam kilku znajomym.

Dodałbym jeszcze m. inn. Radykalne wybaczanie.

(jak mówi SpringGlory takie Banzai...) :tak: faktycznie działa, o ile jest szybsze od małego ego umysłu, nie zapominajmy, że podświadomość jest najszybsza i musi to być z nią zgodne bo inaczej problem wróci i z radykalnego wybaczania zostanie jedynie wspomnienie. Więc najlepiej problem przepracować, choć radykalne wybaczanie jest skuteczne o ile nie jest drogą na skróty, z pewnością jednak przydaje się w zwyczajnych sprawach typu przydało by się zrobić to czy tamto i zróbmy to zanim zaczniemy rozmyślać czyli wymyślać przyczyny żeby tego nie zrobić.

"Kto chce zrobić cokolwiek szuka sposobu, kto nie chce czegoś zrobić szuka przyczyny".

Awatar użytkownika

alijaa,
Pozycja Łazariewa, to: Diagnostyka karmy, a tak poza tym wątek, wart szerszego omówienia....

Choroby czesto daja szans na przemyslenie pewnych kwestii, ponowne przeanalizowanie celów i dróg, na zmianę a kiedy człowiek za daleko odchodzi od planu który został wyznaczony na wcielenie, wyższe Ja po prostu kasuje biokombinezon aby nie tracic więcej czasu na beznadziejne pierdoły lub bycie zwykłym jamochłonem - czasem lepiej jest umrzeć, można wtedy szybciej wrócić do gry.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

To bardzo proste..jak czesto? gdy idziemy w imieniu kogos Mruga proszac o pomoc bo jest..nieuleczalnie{ z punktu widzenia medycyny }chory..i terapeuta dobry.. powie ..nie moge nic zrobic Mruga nie ma zgody duszy na prace{oczywiscie jak jest uczciwy Mruga }
To my mamy dosyc i w postaci takiej czy innej choroby..przygotowujac najblizszych.. odchodzimy Smutny

alijaa pisze:
... myślenie stojące za różnymi alergiami, chorobami lub urazami np. za urazy kolan odpowiada mocne ego, lub za choroby skóry czakra serca (a np. choroby skóry rąk: kontakty z mężczyznami - prawa ręka - z kobietami - lewa ręka) ...

Tłumaczko-Elite Memberko, rozwaliłaś mnie. Czuję się poniekąt zbulwersowany celnością przytoczonych twierdzeń. :lol:
W tabelce Louise tego nie znalazłem, więc będę wdzięczny za, w miarę możliwości, udostępnienie mi źródła powyższych przykładów.
Za to druga pozycja wygląda na ciekawą i nawet wartą inwestycji w staroświecką wersję papierową.
Z góry dzięki.
I jak to hakun mawia, lepiej w ogóle nie myśleć. :D

Awatar użytkownika

Zimny to jest wszystko w tej książce Tepperweina, którą podałam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

songohan pisze:
Choroby czesto daja szans na przemyslenie pewnych kwestii, ponowne przeanalizowanie celów i dróg, na zmianę a kiedy człowiek za daleko odchodzi od planu który został wyznaczony na wcielenie, wyższe Ja po prostu kasuje biokombinezon aby nie tracic więcej czasu na beznadziejne pierdoły lub bycie zwykłym jamochłonem - czasem lepiej jest umrzeć, można wtedy szybciej wrócić do gry.

Zgadzam się, co ja bym zrobił gdybym nie zachorował na to i na tamto - pewnie nigdy bym nie trafił na prawde2 a to znaczy ze nigdy by mnie i tutaj nie było , i bym nie poznał tylu wspaniałych ludzi Smutny
( i nie obejrzałbym tylu fantastycznych materiałów/dokumentów i filmów od Red'a :język: )

Obrazek

A co do drugiej części twojej wypowiedzi Paweł, to
co powiesz za przykład kogoś kto wiedzie standardowe spokojne życie np. jest studentem i nagle ginie w wypadku samochodowym bądź zapada się pod ziemie (znika - jest osobą zaginioną). ??
To znaczy że wyższe JA kasuje biokombinezon bo taką ma zachciankę ?
Wydaje mi sie ze w dyskusjach dotyczących tych spraw powinno zachować się dystans i nie mówić z pełnym przekonaniem o tym jak wygląda prawda, pasuje mi tutaj jak ulał cytat hakuna:
"wszyscy jesteśmy głupcami ślepymi - dopóki nie oświecimy się w pełni"

PS. Eckhart Tolle jest oświecony w pełni ?

detro pisze:
PS. Eckhart Tolle jest oświecony w pełni ?
Tylko na chwilę obecną. :lol: :lol: :lol:

Jest coś w tej książce o łuszczycy ?

Awatar użytkownika

Tak, jest napisane, ale nie mam tej książki przy sobie, więc napiszę ci na prv za ok tydzień jak będę miała już ją.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

PRZYCZYNY CHORÓB

Dwa dobre, treściwe i konkretne artykuły - polecam.

Mowa ciała - mową naszej duszy: symbolika zaburzeń w ciele
http://www.eternal-harmony.net/zdrowie/przyczyny-chorob/mowa-ciala-mowa-naszej-duszy-symbolika-zaburzen-w-ciele

Choroba jako powrót do harmonii
http://www.eternal-harmony.net/zdrowie/przyczyny-chorob/choroba-jako-powrot-do-harmonii

#########################################

inne artykuły z działu przyczyny chorób, portal: eternal harmony
http://www.eternal-harmony.net/zdrowie/przyczyny-chorob

a ja wracam do Siergieja Lazariewa, czytam kolejny raz Diagnostyki karmy, bylam w Warszawie na seminarium i nie sadze, by byla jakas droga na skroty.
Polecam kazdemu, z promyczkami
:bużki:

Tja... w zyciu nic nie dzieje sie przypadkowo. Tak sobie mysle, ze gdyby nie wypadek, ktory gdzies tam kiedys mialam, nie wiedzialabym jak czuja sie ludzie w wozkach inwalidzkich. Nauka czegos, co sie umialo wczesniej, co bylo czyms calkiem normalnym. Choroba to taki punkt, gdy dochodzimy do miejsca, zderzenie ze sciana, podloga, czy czyms innym twardym i mysl... cos jest nie tak. Czas na chwile usciasc, aby sie zastanowic.
Zderzenie z kolei z choroba mojej corki sprawilo, ze po raz drugi wyskoczylam ze swojej ignorancji. Ruszylo mna w tym kierunku, aby zajac sie tematem szczepien chociazby. A ignorantka wczesniej byla ze mnie pod tym wzgledem niezla.
Bywaja ludzie, ktorzy potrafia intuicyjnie robic w zyciu to, co sluszne. Sa tez tacy jak ja, ktorym trzeba dobrze przywalic lopata po glowie, zeby sie od czasu do czasu budzili. Czasem ta przyslowiowa lopata bywala jakas choroba...
Ale jak to sie mawia... nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo.

Co do samej smierci... nie jest zla... i umierac nie jest trudno. Trudniej jest sensownie zyc. Mruga

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

La_Mandragora pisze:
Tja... w zyciu nic nie dzieje sie przypadkowo.

Oczywiście, że nie dzieje się nic przypadkowo. Jednak bardzo często (ja uważam nawet, że zawsze!) mamy jakąś przeszłość, która do nas wraca. Przeżyłam to sama, mam również inne doświadczenia. Rzeczywiście nasze życie jest ułożone w taki sposób, że wszystko potrafi do nas wrócić - nie tylko zależy to od tego jak sami działamy i jak się zachowujemy, ale również jak zachowują się wobec nas.

Same książki czytałam, wymienionych autorów znam i bardzo często czytam. Moim zdaniem można dowiedzieć się z nich naprawdę BARDZO wiele i warto z nich czerpać.

Pokaż Uwagi moderatora

Fora czytają równięż ludzie po kilku latach, nie tylko użytkownicy. A skoro tak to polecę bardzo ciekawe i inne materiały o karmie:
Co to jest karma
Diagnostyka Karmy

La Mandragora jest. To ja. ;)

Za diagnostyke karmy biore sie od dluzszego czasu. Pora w koncu poczytac.

Nic nie dzieje sie przypadkiem.

Na to forum tez przewaznie ludzie wracaja. Nie w tej to w innej formie. ;)

Pozdrawiam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]