Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 lip 2020, 6:45

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 mar 2011, 21:00 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Oto nasze założenia:

Chcielibyśmy żeby ludzie żyli w zdrowiu minimum 400 lat od nas samych poczynając, żeby wszelkie choroby były uleczalne skutecznie i nie tylko zaleczane na krótki okres, żeby każda kobieta była urodziwa urodą tak dużą porównywalnie jak Afrodyta , a mężczyzna jak Apollo, sprawni seksualnie do końca życia, bez używania środków mających skutki uboczne, porody odbywały się naturalnie i praktycznie bezboleśnie bez używania środków znieczulających, umieralność dzieciaków niedopuszczalna, żeby dzieci wychowywane były przez oboje swoich biologicznych rodziców w szczęściu, zdrowiu i prawidłowym rozwoju zgodnym z naturalnymi wrodzonymi cechami.
Wydajność nasion z hektara powinna być wielkości rzędu 20 ton rocznie w warunkach naszego kraju, jak i wszelkich innych surowców potrzebnych dla wszelkiego przemysłu w pierwszej kolejności energetycznego analogicznie porównywalna, i uprawa nie będzie powodować pustynnienia gleby tak jak to następuje obecnie w bardzo szybkim tempie w naszym kraju, a tak być nie może. Owoce będą soczyste, aromatyczne, smaczne i sycące, a nektar z nich odciśnięty będzie miał soczysty przepyszny smak w swoim rodzaju i konsystencję świeżego miodu. Pojazdy i maszyny zwłaszcza te do użytku zewnętrznego będą trwałe, sprawne i charakteryzowały się cichą pracą porównywalną do szumu wiatru, żeby nie zakłócały prawidłowych rytmów żywiołów natury. Powinna być taka możliwość żeby każda rodzina mogła posiadać własny dom zbudowany z materiałów sprzyjających zdrowiu, solidnego, komfortowego technicznie zaopatrzonego w czystą zdrową wodę pochodzącą ze źródeł na powierzchni ziemi i strumyków, których ma być powszechna dostępność, zapewniającą dobre warunki sanitarne, a użytkowanie i eksploatacja nie może zakłócać prawidłowych rytmów żywiołów natury. Powietrze, którego stan obecny zbliża się do punktu krytycznego uniemożliwiającego funkcjonowanie układu oddechowego ludzi ma być wolne od szkodliwych zanieczyszczeń, zawartość tlenu ma być dużo wyższa jak obecnie i niebo ma być w ciągu dnia o pięknym soczystym niebieskim kolorze. Jest to naturalne i normalne. Takie warunki powinny być już od co najmniej 40 lat.
To wszystko jest możliwe na potencjale obecnej świadomości i możliwości zaangażowania społeczeństwa polskiego jak i na bazie finansowej jak i technologicznej obecnej i dostępnej tutaj w tym kraju a zwłaszcza jego elit. Czy jest ktoś w tym kraju kto zna i potrafi świadomie wyznaczać prawidłowy kierunek i wie od czego zacząć systematyczny postęp nie ingerując w obecny system (który jest nieładem funkcjonującym jeszcze w jako takim ładzie jak jeden z prof. stwierdził, że „jakoś to się wszystko jeszcze kręci”, bo nie potrafią tego ani nasi rodzice, rodzeństwo, krewni). Po doświadczeniach naszego życia nie widzimy miejsca dla siebie w strukturach obecnego systemu i nikt nie może wciągać nas i naszych dzieciaków w angażowanie się w obecny system, który ściąga na siebie niszczycielską moc żywiołów wszechświata czego oznaki widać, słychać i czuć.


Użytkownik aver zaproponował nam założenie nowego tematu do tego o czym jest wyżej i wymyślił tytuł.

Zacznę od podstawowej wiedzy, że każdy z was pochodzi z materii Ziemi i nie będę podejmował tematu ile można wytrzymać bez jedzenia, picia; najłatwiej to sprawdzić próbując np. nie oddychać i próbować żyć i ewentualnie spłodzić potomstwo. Powietrze jest materialne i ma bezpośrednio pochodzenie ziemskie.
Teraz trochę teorii, zaznaczam, że to jest tylko teoria, ale może ułatwić kierunek rozumienia.
O tym że Ziemia jako planeta jest żywym organizmem to już chyba wiecie, chciałbym rozszerzyć tę myśl o to, że Ziemia wraz z całym kosmosem jako Wszechświat tworzy pewien rodzaj niezgłębialnego dla rozumu ludzkiego, żywego organizmu, a ponieważ człowiek pochodzi z materii Ziemi to to jest najważniejsze. Używane jest określenie " Matka Ziemia", a może należy uzmysłowić sobie, że jest Spójnym organizmem męskim i żeńskim stanowiącym Jedność. To tyle teorii.

Taka jest rzeczywistość i prawda, że wszyscy pochodzą z materii Ziemi. Dowiedziałem się o dążeniu ludzi do jedności – jak chcecie osiągać to nie mając każdy z was ugruntowanej świadomości tożsamości swego własnego pochodzenia i integralności z organizmem jakim jest Ziemia jako darem stworzenia. Kierunek myślenia w rozwoju świadomości od tego należy zacząć.
Podstawą rozwoju człowieka mającego świadomość własnej tożsamości i pochodzenia jest rodzina, czyli trwały i nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety i pochodzące z tego związku dzieci, stanowiący spójny, zdrowy organizm.
To jest podstawa w jedynym prawidłowym kierunku na drodze do świadomego kreowania ewolucji, a nie trwania w marazmie, jak i wywoływanie rewolucji, jak i próby na starcie przegranej konfrontacji z mocą Ziemi.

Osoby myślące w tym kierunku zachęcam do uczestniczenia w temacie, może niektórzy staną się trzonem i awangardą drogi tej ewolucji i chcą z szacunkiem przyjmować tak cenną, świadomą naukę.
Co mogliśmy sami to tego dokonaliśmy.
Na tym na razie zakończę, zaczekamy aż nasza rodzina będzie w komplecie, co i tak musi się stać w najbliższym czasie.


Następnymi tematami będą:
materialność duchowości,
materialność świadomości,
relacje człowieka z naturą, światem zwierząt, roślin itd.,
rola nauki, techniki w postępie cywilizacyjnym.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 mar 2011, 21:00 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 06 mar 2011, 10:22 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 07 sty 2010, 10:07
Posty: 414
Płeć: mężczyzna
Zdrowie, uroda, dobra kondycja, kontakt z naturą, współdziałanie ze wszystkimi siłami w przyrodzie, harmonijne stosunki z innymi ludźmi - czyli punkt wyjścia, warunki brzegowe celu jaki chcielibyśmy osiągnąć, od razu określają charakter sposobu życia członków społeczności. Czyli spora aktywność fizyczna na świeżym powietrzu - taki styl życia w sposób naturalny pozwala nam osiągnąć warunki brzegowe. Idąc dalej, można dopowiedzieć, że zdobywanie pożywienia i organizacja przestrzeni człowieka będzie odbywała się za pośrednictwem naszej własnej działalności - czyli uprawa ogródka, wyposażanie domu i wykonywanie podstawowych sprzętów. Tyle wystarczy. Uprawę roli na potrzeby energetyczne organizmu (zboża, ziemniaki itp) oraz budowę domu pozostawmy specjalistom - tym którym taka działalność sprawia przyjemność - zresztą wielu z nas tym właśnie będzie się zajmować - niech każdy z nas znajdzie to co sprawia mu przyjemność i w tym osiąga mistrzostwo aby później móc służyć ludziom i dawać im radość - i vice versa. Pozostaje jeszcze określenie organizacji społeczeństwa w ramach większej grupy aby każdy członek grupy był wspierany przez resztę w dążeniu do własnych osobistych celów, oraz aby skoordynować działania dla dobra całej wspólnoty - podział na niewielkie osady będzie chyba najlepiej spełniał taki postulat.

Takie model społeczeństwa pozwala również naturalnie osiągnąć inne cele. Zapotrzebowanie energetyczne takiego społeczeństwa jest wielokrotnie mniejsze - potrzebna energia elektryczna i cieplna może być w całości uzyskana z naturalnych źródeł - słońce, wiatr, woda (zapory) i ogień (na kominku).

Cała reszta, czyli określanie indywidualnego celu życia, wzrostu świadomości i samorealizacji, pozostanie kwestią indywidualnego starania - ale w jakże sprzyjających warunkach.

_________________
Akceptacja bramą miłości !!!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2011, 11:06 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
A czy z takiej działalności będą dla nas takie korzyści jak w naszych założeniach, które są w pierwszej części postu przedstawione?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2011, 13:04 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 07 sty 2010, 10:07
Posty: 414
Płeć: mężczyzna
Długie życie - pewnie nawet powyżej 200 lat, seks jak himalaje, harmonia w relacjach międzyludzkich, bliskość kontaktów - to wszystko można osiągnąć pozbywając się negatywnego oprogramowania ludzkiego umysłu. Aby osiągnięcie tego było powszechne, społeczeństwo musi zapewnić WARUNKI do harmonijnego rozwoju jednostki. Od tego trzeba zacząć wszelkie skuteczne zmiany. Cała reszta jest według mnie sprawa wtórną.
Mam nadzieję że nie tworzyłeś obrazu idealnego społeczeństwa w oparciu o technologię - że ludzie będą długo żyli, bo medycyna to za nas załatwi, że nie będzie głodu, bo technologia żywności da nam obfite plony, że nikt nie będzie musiał się męczyć, bo maszyny za nas przejmą wszelki wysiłek fizyczny. Czyli wszystko to z pominięciem świadomości człowieka kim jest, czym jest życie, czym jest osobista twórczość, ekspresja, czym jest ból, wysiłek, radość, satysfakcja, jego aktywnego działania i współdziałania z naturą.

Tak przy okazji - popatrzmy na naturę - na ptaki latające do Afryki i z powrotem, na małe dzieci biegające cały dzień bez śladu zmęczenia - natura się nie męczy, natura jest aktywna. Tylko my, za sprawą negatywnego oprogramowania umysłu uważamy że fizyczna aktywność jest be.

_________________
Akceptacja bramą miłości !!!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2011, 13:52 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Zacznę od podstawowej wiedzy, że każdy z was pochodzi z materii Ziemi i nie będę podejmował tematu ile można wytrzymać bez jedzenia, picia; najłatwiej to sprawdzić próbując np. nie oddychać i próbować żyć i ewentualnie spłodzić potomstwo. Powietrze jest materialne i ma bezpośrednio pochodzenie ziemskie.
Teraz trochę teorii, zaznaczam, że to jest tylko teoria, ale może ułatwić kierunek rozumienia.
O tym że Ziemia jako planeta jest żywym organizmem to już chyba wiecie, chciałbym rozszerzyć tę myśl o to, że Ziemia wraz z całym kosmosem jako Wszechświat tworzy pewien rodzaj niezgłębialnego dla rozumu ludzkiego, żywego organizmu, a ponieważ człowiek pochodzi z materii Ziemi to to jest najważniejsze. Używane jest określenie " Matka Ziemia", a może należy uzmysłowić sobie, że jest Spójnym organizmem męskim i żeńskim stanowiącym Jedność. To tyle teorii.

Taka jest rzeczywistość i prawda, że wszyscy pochodzą z materii Ziemi. Dowiedziałem się o dążeniu ludzi do jedności – jak chcecie osiągać to nie mając każdy z was ugruntowanej świadomości tożsamości swego własnego pochodzenia i integralności z organizmem jakim jest Ziemia jako darem stworzenia. Kierunek myślenia w rozwoju świadomości od tego należy zacząć.
Podstawą rozwoju człowieka mającego świadomość własnej tożsamości i pochodzenia jest rodzina, czyli trwały i nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety i pochodzące z tego związku dzieci, stanowiący spójny, zdrowy organizm.

Najpierw ten temat co powyżej jest najważniejszy, może najpierw o tym?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2011, 14:15 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 07 sty 2010, 10:07
Posty: 414
Płeć: mężczyzna
Fajnie Piotrjot, tylko jak facet dajmy na to 37 letni może być swobodnie i spontanicznie wierny własnej małżonce kiedy ociera się o ponętne 20-latki bez świadomości tego kim jest, czym jest rodzina i społeczeństwo. Będę się dalej upierał przy tym że najpierw jest świadomość jednostkowa i to z niej wypływa zdrowa świadomość uczestnictwa w zbiorowości. Jeżeli z góry założysz że związek jest święty, bez wewnętrznego zrozumienia tego faktu - to spinasz się - wstawiasz się w schemat który nie pozwala tobie być prawdziwym.
Zgadzam się z tobą że fakt życia na planecie Ziemia wymaga dogłębnego zrozumienia - wymaga doświadczenia własnego miejsca na tej planecie aby w pełni wpiąć się w strumień życia jaki tutaj płynie. Jednak takie doświadczenie zawsze będzie doświadczeniem jednostki. We dwoje se ne da. Czyli najpierw ja i moje miejsce w tu i teraz a dopiero później my - rodzina i społeczeństwo.

_________________
Akceptacja bramą miłości !!!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2011, 15:15 
Dzień Dobry (talie polskie ALOHA)

Właśnie trafiłem na ten wątek i dodam kilka zdań.

Wygląda na to iż nie czytaliście książek Władimira Megre o Anastazji - w nich jest sporo odpowiedzi i rozwiązań na wasze pytania.
Co do rolnictwa - to proponowałbym zapoznać się z tematem ORME (jest trochę co prawda na ten temat i tu na forum lecz brakuje jeszcze dużo co dotyczy wpływu na rośliny - a co zostało już zbadane i upublicznione na świecie poza korporacjami.
Te ostatnio raczej wyciszają temat bo to jest sprzeczne do GMO.

A właściwie na wasze pytania jest sporo odpowiedzi które są dosłownie na wyciągnięcie ręki - trzeba tylko poszukać.
Proponuję jednak zacząć od otwarcia banku danych jaki znajduje się w waszych własnych umysłach.

Pozdrawiam
ZbyszekNa górę
   
 
 
Post: 07 mar 2011, 11:40 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Zacznę od podstawowej wiedzy, że każdy z was pochodzi z materii Ziemi i nie będę podejmował tematu ile można wytrzymać bez jedzenia, picia; najłatwiej to sprawdzić próbując np. nie oddychać i próbować żyć i ewentualnie spłodzić potomstwo. Powietrze jest materialne i ma bezpośrednio pochodzenie ziemskie.
Teraz trochę teorii, zaznaczam, że to jest tylko teoria, ale może ułatwić kierunek rozumienia.
O tym że Ziemia jako planeta jest żywym organizmem to już chyba wiecie, chciałbym rozszerzyć tę myśl o to, że Ziemia wraz z całym kosmosem jako Wszechświat tworzy pewien rodzaj niezgłębialnego dla rozumu ludzkiego, żywego organizmu, a ponieważ człowiek pochodzi z materii Ziemi to to jest najważniejsze. Używane jest określenie " Matka Ziemia", a może należy uzmysłowić sobie, że jest Spójnym organizmem męskim i żeńskim stanowiącym Jedność. To tyle teorii.

Taka jest rzeczywistość i prawda, że wszyscy pochodzą z materii Ziemi. Dowiedziałem się o dążeniu ludzi do jedności – jak chcecie osiągać to nie mając każdy z was ugruntowanej świadomości tożsamości swego własnego pochodzenia i integralności z organizmem jakim jest Ziemia jako darem stworzenia. Kierunek myślenia w rozwoju świadomości od tego należy zacząć.
Podstawą rozwoju człowieka mającego świadomość własnej tożsamości i pochodzenia jest rodzina, czyli trwały i nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety i pochodzące z tego związku dzieci, stanowiący spójny, zdrowy organizm.

Nie ma możliwości rozwoju świadomości bez ugruntowania tych podstaw we własnych umysłach. Czy jest w tym co powyżej napisaliśmy coś niejasnego, nielogicznego, niezrozumiałego?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 mar 2011, 18:12 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 07 sty 2010, 10:07
Posty: 414
Płeć: mężczyzna
ZBW pisze:
Dzień Dobry (talie polskie ALOHA)

Właśnie trafiłem na ten wątek i dodam kilka zdań.

Wygląda na to iż nie czytaliście książek Władimira Megre o Anastazji - w nich jest sporo odpowiedzi i rozwiązań na wasze pytania.
Co do rolnictwa - to proponowałbym zapoznać się z tematem ORME (jest trochę co prawda na ten temat i tu na forum lecz brakuje jeszcze dużo co dotyczy wpływu na rośliny - a co zostało już zbadane i upublicznione na świecie poza korporacjami.
Te ostatnio raczej wyciszają temat bo to jest sprzeczne do GMO.

A właściwie na wasze pytania jest sporo odpowiedzi które są dosłownie na wyciągnięcie ręki - trzeba tylko poszukać.
Proponuję jednak zacząć od otwarcia banku danych jaki znajduje się w waszych własnych umysłach.

Pozdrawiam
Zbyszek


Ciekawe co to za Hunę Zbyszek studiujesz, skoro sprowadzasz nas dwóch w tym temacie do roli uczniaków, którzy niczego o świecie nie wiedzą i tylko tracą czas zadając pytania (jakie pytania??) na które już mądrzejsi od nas dawno odpowiedzieli. Twoim wystąpieniem dałeś przykład wyjątkowej bufonady, zdradzając że jeszcze dużo musisz przeżyć aby zrozumieć że każdy człowiek jest wyjątkowy i niesie w sobie tajemnicę i naukę dla innych.

A co do Anastazji, to powiem tobie że czytałem, a właściwie próbowałem czytać, ale poraziła mnie wyjątkowa niekonsekwencja mądrości tam wykładanych. Nawet nie chce mi się podawać przykładów, ale jak bardzo chcesz mogę założyć odrębny temat i przedstawić co mi się tam nie podoba. Podejrzewam że jest to produkcja służb specjalnych aby otumanić biednych Rosjan mirażem naturalnego życia.

_________________
Akceptacja bramą miłości !!!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 mar 2011, 19:46 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
Potrzeba najpierw:

- zródła wolnej, darmowej energii (free energy)
- zródła wody czystej, pitnej

Jak już to będzie to dopiero wtedy można się zastanowić nad tworzeniem jakiejś społeczności, bez tego ani rusz.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 mar 2011, 8:43 
Najpierw dowiedz się czegoś o genetyce i rolnictwie
zanim zaczniesz wymyślać takie mrzonki jak ta inicjatywa.
400 lat życia bez poważnej interwencji ze strony inżynierii genetycznej
oraz 20 ton z hektara? Może jeszcze niezależnie od klasy gruntu?
Między chciejstwem w rodzaju idiotycznej "inicjatywy świadomości"
a zaplanowaniem i wdrożeniem tych założeń w życie jest różnica.
Najpierw zacznij od nauki zamiast stawiać sobie równie nierealne cele.

Co do rodziny wkrótce przetłumaczę artykuł o tym jakie szkody
w młodych umysłach wywołuje ów tradycyjny model wychowania.

Nigdy w życiu nie dołączyłbym się do żadnej tego typu
wspólnoty/inicjatywy z osobami takimi jak twórca tej idei.

Jeśli chodzi książki o Anastazji zgadzam się z wnioskami Kruka.
Do sfabrykowanych produkcji dodałbym jeszcze filozofię i "artefakty" Wingmakers.Na górę
   
 
 
Post: 19 mar 2011, 2:00 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Oczywiście, że to ma związek z inżynierią genetyczną ale nie z poziomu bezpośredniej ingerencji w DNA. Domyślam się, że usłyszałeś albo przeczytałeś gdzieś, że genetycy odnależli gen długowieczności, pewnie to nie byli odpowiedzialni ludzie, którzy takie informacje podawali bo jak można zlokalizować gen długowieczności, kiedy nie ma jeszcze ludzi długowiecznych. Tak krótki wiek życia to ludzie sami sobie zafundowali, ja informuję, że jest inna droga.
Na temat rodziny to mam już prawie gotowy krótki tekst o tym jak błędnie sformułowane są pojęcia podstawowe odnośnie relacji rodzinnych i jakie powinny być prawidłowe. Dopiero można będzie zacząć na tej podstawie wychowanie dzieciaków.
Aczkolwiek muszę przyznać, że liczę na twórczość osób na tym forum.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 mar 2011, 8:08 
Piotrjot pisze:
Na temat rodziny to mam już prawie gotowy krótki tekst o tym jak błędnie sformułowane są pojęcia podstawowe odnośnie relacji rodzinnych i jakie powinny być prawidłowe. Dopiero można będzie zacząć na tej podstawie wychowanie dzieciaków.

No to jestem ciekawa, co tam takiego wyplynie spod twojej klawiatury.

Piotrjot pisze:
Aczkolwiek muszę przyznać, że liczę na twórczość osób na tym forum.

Tworczosc w tym zakresie - nie. Praktyczne doswiadczenie - na pewno tak.Na górę
   
 
 
Post: 19 mar 2011, 22:54 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 01 lut 2011, 11:21
Posty: 4
Płeć: kobieta
tak poza tym to właśnie pół roku temu zaczęłam studiować pedagogikę
od zawsze wiedziałam że tędy moja droga, ale dopiero w wieku 35 lat do tego dojrzałam, sama mam już
2 dzieci i wydaje mi się, że wychowuję je świadomie
moim celem jest otwieranie oczu dorosłych na odpowiedzialność i dar jakim niesie ze sobą możliwość
w uczestniczeniu w wychowaniu

...


teraz się uzewnętrznię:
pojawia mi się (a raczej pojawiał) w wyobraźni obraz czegoś na kształt komuny, gdzie życie toczy się trochę prymitywnie, ale za to wszyscy chodzą uśmiechnięci. To była taka nawracająca myśl, szczególnie wtedy gdy wraz ze znajomymi w kilka rodzin z dziećmi wyjeżdżaliśmy gdzieś poza miasto na parę dni. W tym widzeniu podobnie jak na tych wypadach moje miejsce zawsze było wśród dzieci. Życie w stadzie leży chyba w naszej naturze.....Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 mar 2011, 7:32 
Piotrjot pisze:
Oczywiście, że to ma związek z inżynierią genetyczną ale nie z poziomu bezpośredniej ingerencji w DNA. Domyślam się, że usłyszałeś albo przeczytałeś gdzieś, że genetycy odnależli gen długowieczności, pewnie to nie byli odpowiedzialni ludzie, którzy takie informacje podawali bo jak można zlokalizować gen długowieczności, kiedy nie ma jeszcze ludzi długowiecznych. Tak krótki wiek życia to ludzie sami sobie zafundowali, ja informuję, że jest inna droga.


Rozumiem, że o zagadnieniu związku replikacji DNA z telomerami nie słyszałeś?
Prace Dana Wintera i dane historyczne wskazują na wiele bardzo
bezpośrednich ingerencji dokonanych na ludzkim DNA.
Ludzie sobie tego nie zafundowali tylko zostało im to zafundowane,
potwierdza to również wykład Heisera o Czuwających Wężowych Istotach w Biblii.


Masz o tym takie samo pojęcie jak o rolnictwie z tymi 20 tonami rocznie
z hektara w polskich warunkach i cyklu wegetacyjnym strefy umiarkowanej.
Polska to nie Ekwador z czterema cyklami zbiorów i wegetacji w roku.

labudaa pisze:
Życie w stadzie leży chyba w naszej naturze.....


Na pewno nie leży to w mojej naturze.Na górę
   
 
 
Post: 21 mar 2011, 8:10 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Skąd wam na myśl przychodzi w tym temacie o tworzeniu jakichś społeczności jak ja o tym ani słowa nie napisałem?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 mar 2011, 13:36 
labudaa pisze:
tak poza tym to właśnie pół roku temu zaczęłam studiować pedagogikę


Ja w wieku, bodajże, 15 lat, pierwszy raz sięgnąłem po Nietzschego, to było jak młotem w potylicę

labudaa pisze:
Życie w stadzie leży chyba w naszej naturze.....


To zależy od Twojego stopnia indywidualizacji, świadomości, nawet czysto subiektywnego poczucia wolności. Generalnie nie leży to w mojej naturze, a kysz :)


piotrjot pisze:
O tym że Ziemia jako planeta jest żywym organizmem to już chyba wiecie, chciałbym rozszerzyć tę myśl o to, że Ziemia wraz z całym kosmosem jako Wszechświat tworzy pewien rodzaj niezgłębialnego dla rozumu ludzkiego, żywego organizmu, a ponieważ człowiek pochodzi z materii Ziemi to to jest najważniejsze. Używane jest określenie " Matka Ziemia", a może należy uzmysłowić sobie, że jest Spójnym organizmem męskim i żeńskim stanowiącym Jedność.

Taka jest rzeczywistość i prawda, że wszyscy pochodzą z materii Ziemi. Dowiedziałem się o dążeniu ludzi do jedności – jak chcecie osiągać to nie mając każdy z was ugruntowanej świadomości tożsamości swego własnego pochodzenia i integralności z organizmem jakim jest Ziemia jako darem stworzenia. Kierunek myślenia w rozwoju świadomości od tego należy zacząć.

Osoby myślące w tym kierunku zachęcam do uczestniczenia w temacie, może niektórzy staną się trzonem i awangardą drogi tej ewolucji i chcą z szacunkiem przyjmować tak cenną, świadomą naukę.


Piotrze, podobają mi się Twoje słowa, i czuję ich wartość, nie jako prawdę absolutną, ale właśnie jako kierunek myślenia.
Czy inspirowały Cię nauki Teilharda de Chardin? Dostrzegam tu dużo podobieństw.

I pozwolę sobie zauważyć, iż świadomość uczestnictwa w tej ewolucji, która zmierza ku kolektywizacji, jedności, nie ma nic wspólnego z instynktem stadnym nakreślonym przez @labudaa.
Instynkt stadny jest typowy dla ludzi o miernej świadomości, o słabo rozwiniętym życiu duchowym, i jest pozostałością naszego pochodzenia. Nie sugeruję tu jednak iż pochodzimy od małpy. To jest cały czas jedna wielka niewiadoma.
Ale, jak zauważył właśnie Teilhard de Chardin, w ewolucji można zauważyć kierunek rozwoju- pojawienie się najpierw jedno- potem wielokomórkowców, coraz bardziej zaawansowanych strukturalnie jak i genetycznie organizmów, pojawienie się instynktów, zachowań, potem pojawienie się i stopniowy wzrost świadomości.
I ewolucja wydaje się zmierzać od materii ku duchowi. Ku kolektywizacji świadomości. Która kolektywizując, jednocześnie różnicuje jednostkę, która przestaje być członkiem stada a zaczyna być istotą w pełniejszym wymiarze.

Oczywiście ta teoria, choć jest mi najbliższa, wymaga wielu dopracowań, choćby dlatego, iż nie bierze pod uwagę ani obcych nam cywilizacji (ale czy tak naprawdę obcych?), ani też krytyki darwinowskiego ewolucjonizmu.
(M.Cremo "Zakazana archeologia"!!)

Tak przynajmniej ja czuję naszą rzeczywistość, ten proces zwany życiem. Oczywiście ta teoria implikuje więcej pytań niż daje odpowiedzi, ale przez to jest jeszcze ciekawiej. Intuicyjnie jednak tak to czuję.

Ale warto, po stokroć warto pracować nad zrozumieniem tego fenomenu jakim jesteśmy. By żyło się lepiej :drugged:Na górę
   
 
 
Post: 21 mar 2011, 16:57 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 01 lut 2011, 11:21
Posty: 4
Płeć: kobieta
metzengerstein i piotrjot chyba zbyt dosłownie i serio odczytaliście moje słowa, ale nie wydaje mi się, aby bliskość większej ilości ludzi oprócz partnera i dzieci oczywiście (chyba, że i to za wiele) mogłaby stać w sprzeczności do ideału rzeczywistości jaki opisujecie, dopóki oczywiście jesteśmy jeszcze trójwymiarowi. Myślę, że nawet kiedy wydaje ci się, że jesteś totalną indywidualnością to i tak podłączony jesteś do stada takich jak ty (również do mnie) na całej Ziemi albo i dalej.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 mar 2011, 21:06 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Świadome kreowanie świadomej ewolucji. Do tego nie jest potrzebna znajomość "prawdy absolutnej" bo to oznaczało by koniec ludzkości, zresztą obecnie grozi to samo z innych powodów, nazwę to " patem rozwoju cywilizacyjnego", czyli dalszy rozwój to zagłada ekologiczna, cofnięcie się, to zagłada demograficzna i utrata dorobku społeczno-naukowo-technicznego, czyli jak nie patrzeć jedno i drugie to to samo. I teraz najważniejsze jest znalezienie wyjścia z tego pata i użycie tego dorobku do świadomego kreowania świadomej ewolucji, ponieważ do tej pory kreowanie i ewolucja rozwijała się w sposób mało świadomy czyli bardziej przypadkowy i oparty na błędnym określeniu podstawowych pojęć i norm.

Znalezienie prawdy o szczegółach powstania pierwszych ludzi na Ziemi jest zbędne do dalszego rozwoju. A jeśli chodzi o krytykę teorii ewolucji darwinowskiej to skąd pewność, że jest ona w całości autorstwa Darwina? A jeszcze inną kwestią jest, że to czy człowiek pochodzi np od małpy czy stworzył go jakiś tam bóg, czy kosmici, czy jeszcze coś innego to dla mojej teorii a i rzeczywistych dowodów z niej wynikających nie ma żadnego znaczenia. W swojej twórczości nie inspirowałem się ani żadnym jednym autorem, opieramy to razem z żoną na ogólnym rozumieniu nauk i obserwacji zjawisk.
Podsumowując to co wyżej napisałem: ludzkość wraz ze swoim dotychczasowym dorobkiem stanęła w martwym punkcie i wokół niego się kręci stwarzając pozory wielkiego rozwoju.

Żeby pokazać wam w jakim absurdzie tkwi ludzkość to zadam wam proste pytanie: Która z nauk od co najmniej 100 lat jest najważniejsza? A wcale nie była ona najważniejsza w czasach np. starożytnych. Dla podpowiedzi powiem, że funkcjonuje ona jako przedmiot w szkołach. Możecie nawet to pytanie zadać najtęższym umysłom w tym kraju i nie tylko. I domyślam się że nawet jeśli ktoś trafi z odpowiedzią to i tak nie będzie w stanie w jednym zdaniu prosto, zrozumiale i logicznie uzasadnić dlaczego. Dam jeszcze taką podpowiedź, że w obrębie tej nauki są zawarte wszystkie nauki tego świata.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 cze 2011, 0:45 
Ludzie powinni się dobierać zgodnie z prawem wolnej woli.
Wedle stopnia swojej świadomości czy też inteligencji. [chyba, że ktoś czuje inną niematerialną potrzebę]
Społeczeństwa jednak łączą ludzi z przymusu [za wykorzystaniem iluzji], dlatego mamy tak wiele spięć w prawie każdym zachodnim środowisku. Żyjmy i dajmy żyć innym ale absolutnie nie dajmy się łączyć w żadne stadne zgrupowania.

Nie należy dalej wpierać, że jakoby rodzina jest najważniejsza. Oczywiście jest ona ważna i to bardzo do momentu gdy wszyscy się akceptują i nikt nie ma nic do zarzucenia.

Ponad to aby wychowywać dzieci trzeba być na pewnym etapie świadomego postrzegania rzeczywistości, by stworzyć mu najlepsze zaplecze do prawidłowego rozwoju.
Rodzicem nie jestem ale myślę, że wychowanie jest najważniejsze, a później można robić narka.

Cytuj:
Znalezienie prawdy o szczegółach powstania pierwszych ludzi na Ziemi jest zbędne do dalszego rozwoju


Pełna zgoda :spoko:

Piotrjot pisze:
Żeby pokazać wam w jakim absurdzie tkwi ludzkość to zadam wam proste pytanie: Która z nauk od co najmniej 100 lat jest najważniejsza? A wcale nie była ona najważniejsza w czasach np. starożytnych. Dla podpowiedzi powiem, że funkcjonuje ona jako przedmiot w szkołach. Możecie nawet to pytanie zadać najtęższym umysłom w tym kraju i nie tylko. I domyślam się że nawet jeśli ktoś trafi z odpowiedzią to i tak nie będzie w stanie w jednym zdaniu prosto, zrozumiale i logicznie uzasadnić dlaczego. Dam jeszcze taką podpowiedź, że w obrębie tej nauki są zawarte wszystkie nauki tego świata.


W-f :hi hi: no bo chyba nie chodzi o wychowanie do życia w rodzinie :drugged:


Ostatnio zmieniony 01 lip 2011, 11:46 przez phillip, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
   
 
 
Post: 22 cze 2011, 20:31 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Nauka ta to geografia.
Z punku widzenia człowieka Ziemia to przyczyna wszystkiego, czyli życia, nauka o Ziemi to geografia przyczyna wszystkich nauk. Odnośnie wychowywania dzieciaków, to proponuję nie używania pojęcia wychowywanie, bo rodzice powinni dzieciakami się opiekować i wspierać prawidłowy ich rozwój, co jest opisane na naszej stronie internetowej (http://www.drogadoraju.strefa.pl/). Wprowadzone są podstawowe pojęcia, które regulują te kwestie. Uważamy, że każdy powinien do tego dążyć. Dla tych, którzy jeszcze rodzin nie założyli to dobrze jest utrwalać te wartości, żeby nie popełniać błędów poprzednich pokoleń.

Dla rozwoju myślowego w wyobraźni geograficznej, proponujemy zainteresowanie się poniższym zadaniem. Jest to co prawda zadanie z zakresu szkoły podstawowej, ale młodzieży i dorosłym nie zaszkodzi też poprawnie je rozwiązać.


Zadanie z geografii.
"Załóżmy, że Ziemia jest idealną kulą. Opasujemy ją na równiku nierozciągliwą taśmą. Następnie taśmę rozcinamy i przedłużamy wstawiając dodatkowy odcinek taśmy o długości 1 metra. Teraz taśmę odsuwamy równo na całym obwodzie od powierzchni Ziemi . Czy przez powstałą szczelinę między taśmą, a powierzchnią Ziemi przeciśnie się kot?"

Przyjąłem za obwód wartość 40041455 metrów i korzystając z ogólnego wzoru na obwód koła, czyli: O = 2xpixr i przyjmując za wartość pi = 3,14 otrzymałem wynik, że promień zwiększy się o 0,1592 metra, a przyjmując pi trzydzieści miejsc po przecinku, otrzymałem wartość 0,1591 metra. Czy to prawda, czy fałsz, czy może ktoś zna lepszą metodę obliczenia tego, może ma dostęp do programu np. z zastosowaniem liczby pi, milion miejsc po przecinku. Do mojej i mojej żony wyobrażni geograficznej te wyniki nie pasują.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 cze 2011, 21:32 
Masz racje z tym opiekowaniem sie i to, ze geografia jest wazna.Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group