Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 maja 2019, 12:28

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Coraz częściej mam wrażenie, że w naszym kraju odgrywa się jakąś niezrozumiałą farsę, a może lepiej powinnam nazwać to groteską...

Cytuję za Rzeczpospolitą:
Cytuj:
Minister Kozłowska - Rajewicz objęła patronatem podręcznik który za przejaw wrogości wobec gejów uznaje nawet poloneza na studniówce – informuje "Rzeczpospolita". Książkę wydała Kampania przeciw Homofobii.

Jak informuje dziennik zgodnie z zaleceniami podręcznika nauczyciele powinni podczas lekcji akcentować, że Maria Konopnicka była lesbijką, a do szkół zapraszać zdeklarowanych gejów. Patronatem objęła go minister ds. równości Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, która sama pochwaliła się tym na swojej stronie oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Podręcznik nosi tytuł „Lekcja równości" i wydała go Kampania przeciw Homofobii. Można go ściągnąć z Internetu i bezpłatnie zamówić w KPH. Informacje o patronacie minister ds. równości i ZNP znalazły się na tylnej stronie okładki. Zamieszczono tam nawet zdjęcie Kozłowskiej-Rajewicz

- informuje Rzeczpospolita.

Zdecydowałam się również na ten patronat, bo w Polsce brakuje materiałów, które pomogłyby nauczycielom zrozumieć problemy uczniów nieheteroseksualnych

– tłumaczy minister w rozmowie z „Rz".

Zdaniem autorów przejawem dyskryminacji są m.in. bale studniówkowe, podczas których poloneza można zatańczyć jedynie z przedstawicielem płci przeciwnej. Zgodnie z zaleceniami podręcznika nauczyciele podczas lekcji nie powinni zakładać powszechnej heteroseksualności.

I podają przykład. Zamiast „książę William był obiektem westchnień nastolatek" należy mówić „był obiektem westchnień wielu nastolatek i nastolatków". Domagają się też, by w szkole akcentować homoseksualizm ważnych postaci historycznych. A do takich zaliczają Marię Konopnicką, Witolda Gombrowicza, Marię Dąbrowską, a nawet Władysława Warneńczyka i Juliusza Cezara.

Zalecają też przeprowadzenie lekcji z udziałem homo lub transseksualisty w charakterze gościa. Zastrzegają jednak, by nie konfrontować ich z księdzem! I podkeślają, że katechizm Kościoła katolickiego „w protekcjonalny sposób podchodzi do osób homoseksualnych".

Podręcznik "Lekcja równości" to, jak przypomina "Rz", nie pierwsza próba wprowadzenia genderowej ideologii do polskich szkół. Wcześniej środowiska gejowskie zażądały, by do podręczników trafiły sformułowania o „różnych wzorcach rodziny", czemu ulega MEN.

Podążając tym tokiem myślenia powinno się wyeliminować z programu nauczania biologię, ponieważ narzuca dzieciom naukę o prokreacji jako możliwej jedynie w związku heteroseksualnym. Nie wspomnę już o całkowitym zakazie wszelkich tańców towarzyskich, które godzą w godność mniejszości homoseksualnych...

To straszne. Nie dość, że coraz więcej facetów jest zniewieściałych, to jeszcze zamiast promować prawdziwą męskość, propaguje się i tak już wszędobylski homoseksualizm.
Heteroseksualizm nie dość że zaściankowy i nudny, jest jeszcze passe.
Dzięki ci nowoczesna Europo... :puknijsie:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 maja 2013, 12:49 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

TOLERANCJA - to piękne wewnętrzne doświadczenie, zapewniam :)
Wiem to, bo głęboko szanuję i niezwykle mocno lubię wszystkich moich nieheteroseksualnych przyjaciół.
A moi męscy przyjaciele homoseksualni wręcz kipią męskością i niejeden macho do kostek im nie dorasta.

Warto poznać takich ludzi - wtedy znikają złudzenia i otwiera się bardziej serce.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Lobby homoseksualne jest olbrzymie które także promuje inne zboczenia jak pedofilie.
Z mojego punktu widzenia to choroba duszy z powodu jakiś ran.

Dokladnie tak jest. Jest to jeden z elementow demoralizacji spoleczenstwa.

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

pijekole pisze:

Mówisz to na podstawie własnych (osobistych) doświadczeń? Czy tylko wydaje Ci się, że osoby homo mają problem ze swoją "duszą"?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

popatrzcie...
żyjesz sobie jako kobieta,więc masz ciągoty [w normalnym stanie kobiecości] do facetów ,
twoje życie zostaje nagle przerwane ....i praktycznie od razu sporo ludzi [kwestia doświadczeń Duszy/Dysku] rodzi się w ciele mężczyzny - i bardzo często bywa tak ,że zainteresowania z ledwo zakończonej drogi życia w ciele kobiety trwają dalej - to tylko jedno z wielu możliwości takiego stanu rzeczy.Gdyby dane nam było w jakikolwiek sposób dowiedzieć się co dane dziecko ma w sobie
pod kątem zainteresowań płci [astrologia wedyjska na przykład] - można by wtedy już od najmłodszych lat starać się [o ile komuś by się chciało] by psychikę dzieciakowi naprowadzić na normalne tory...ale nie ta cywilizacja..nie to społeczeństwo ...

pijekole - masz rację : "demoralizacja spoleczenstwa" ...takie czasy ..taki stan aury tego świata

Cytuj:
TOLERANCJA - to piękne wewnętrzne doświadczenie, zapewniam

Ja jestem w stanie tolerować wszystko, ale w myśl zasady "Wolność mojej pięści kończy się przed czubkiem twego nosa."? Jeśli ktoś krzywdzi moje dziecko psychicznie to powinien wisieć.
Cytuj:

To akurat jest bzdura, bo duszę mogą przyjmować płeć jaką sobie chcą. Dusza zanim inkarnuje na ziemi, może sobie wybrać ciało i płeć osoby w której będzie inkarnować. Polecam książki Michaela Newtona w tej materii.

Ogolnie zadziwia, ze seksualnosc jest az takim tematem.
Moim zdaniem ani tepienie homoseksualizmu ani propagowanie go nie jest ok.
Po prostu zyj i daj zyc innym. Znaczy... szanuj wybory innych.
Tym samym... nie wtracasz sie do zycia drugiej osoby (o ile w jawny sposob nie krzywdzi innych) i nie narzucasz jej swojego stylu zycia.

Takze z jednej strony moherowe jazdy majace na celu pokazanie tego tematu w zlym swietle - przesada (i tak kazdy robi, jak uwaza), z drugiej histeria homoseksualistow, ze sa tacy pietnowani.

W swiecie ogolnie pietnuje sie wszystko, co nie tak i lubi sie hustac emocjami. Takim tematem fajnym jest temat gejow i lesbijek. Zawsze znajdzie sie calkiem spora grupa osob tych po tej i tamtej stronie barykady. Tych po srodku jakby mniej lub prawie wcale.

Tyle waznych rzeczy umyka kolo nosa a tu wielka sprawa, kto z kim i w jaki sposob spi.

Dopoki nie jest to przenoszone na wychowywanie dzieci, jakies durne ideologie a ma byc wyrazem zwyklego szacunku (szacunek nie oznacza, ze cos nam sie podoba i podzielamy zdanie na dany temat) do drugiego czlowieka, wszystko ok.
Jezeli idzie w te pierwsza rzecz (czyli wplyw na dzieci itd.) a to juz zaczyna sie tu narzucanie komus swojego stylu zycia itd... to nie jest ok.

Za duzo szumu wokol tego tematu, jakby takiego sztucznego wiec. Wielkie oburzenie, ze prokreacja siadzie.
A i wielka heca o pietnowaniu.

Po co i na co? Geje (lesbijki) byli, sa i beda... kazdy ma prawo zyc jak uwaza. Co mnie to?

Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, 20:55 przez SacralNirvana, łącznie zmieniany 1 raz

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jeśli ktoś krzywdzi moje dziecko psychicznie to powinien wisieć.

W jakimś sensie masz rację - o dzieci trzeba dbać ..czasem nawet używając pięści...
ale rozgranicz duszę jako całość [w sensie właśnie Dysku - Bruce Moen],a nie jednostkowo jako daną istotę.Powołując sie tylko na to co pisze Newton można wyciągnąć obraz jednostronny w tej kwestii.
Może wybrać ciało i płeć ,ale jest to decyzją właśnie Centrum [danego Dysku] -i może to nastąpić w praktyce tak, jak napisałem powyżej.

Awatar użytkownika

SacralNirvana
Wiesz, to nie jest takie proste jak się wydaje. Warto na ten temat spojrzeć szerzej.
Przypomnij sobie, jak ogromnie i szokująco działały feministki - a tylko dlatego, że patriarchat zmiażdżył kobietę.
W kontrze do tego pojawiła się fala przeciwstawna w swojej energii, a dopiero potem nastąpił czas względnej harmonii.

To samo tutaj - oni krzyczą i tupią, bo żyli w ukryciu i z piętnem zboczeńców, zbrodniarzy itp (jak kilka postów wyżej - ZABIĆ).
Więc przyszedł czas gorącej energii - ona wypala stare, aby udrożnić ten społeczny kanał, a ptem przyjdzie czas względnej tolerancji.

Zobacz też na spokojnie co napisałaś tutaj:
Dopoki nie jest to przenoszone na wychowywanie dzieci, jakies durne ideologie a ma byc wyrazem zwyklego szacunku (szacunek nie oznacza, ze cos nam sie podoba i podzielamy zdanie na dany temat) do drugiego czlowieka, wszystko ok.
Jezeli idzie w te pierwsza rzecz (czyli wplyw na dzieci itd.) a to juz zaczyna sie tu narzucanie komus swojego stylu zycia itd... to nie jest ok.

SacralNirvana - czy wiesz, że to co napisałaś dotyczy WSZYSTKIEGO dookoła nas?
W jaki sposób są wychowywane dzieci? - narzuca się im pewne standardy i schematy (działania, mówienia i myślenia), narzuca się im styl życia, ideologię, wiarę, upodobania, zachowania, reakcji, kolorystyki, używania prawej ręki, używania lewej półkuli mózgu.... można taką listę ciągnąć w nieskończoność.

jesli juz się buntować - to globalnie.
:)

Awatar użytkownika

LamConcept pisze:
pijekole pisze:

Mówisz to na podstawie własnych (osobistych) doświadczeń? Czy tylko wydaje Ci się, że osoby homo mają problem ze swoją "duszą"?

Napisałem z "mojego". Napisałem duszy w tym sensie bo siedzi "to" w człowieku a homoseksualizm nie jest spowodowany na przykład 3 ręką która rośnie na plecach. Możesz ja wyciąć i "homoseksualizm" znika.

Tutaj cały proces wygląda całkiem inaczej.

Powiem Ci mniej więcej schemat działania. Jak to rozumie i jak to wygląda według mnie. Jak siądę przy klawiaturze i komputerze i zacznę pisać :) i wyciągać tutaj wnioski z mojego wnętrza. Jednak czy jest to tylko moje spaczone myślenie czy to lobby homoseksualne je ma ?

Człowiek od małego powiedzmy od podstawówki jest popychany, wyśmiewany, poniżany i nieświadomie zaczyna sobie budować taki wizerunek siebie zaczyna się oceniać pod tym katem niska samoocena a co z tym idzie takie a nie inne poczucie emocjonalne ( bo nie wie ze to są takie lekcje i ma wybaczyć i odpuścić, pójść dalej) I tak zaczyna potem dorastać niosąc ten bagaż na plecach dość często lata to w jego przestrzeni próbuje tam rożnych rzeczy jednak ciągle to wraca gniewa się, opiera próbuje walczyć i później przybiera to na sile. I w ten sposób się wkręca we własne cierpienie, wyryw na duszy robią się większe bo tu już nie przepływa tam się blokuje więcej negatywności i w taki oto sposób przyciąga nowe . Przyplątuje się homoseksualizm gdzieś tam w głębi duszy wie ze to w jaki sposób żyje to nie tak ma wyglądać życie bo prawdziwa natura człowieka jest miłość, pokój, opieka, prawda itd ale głęboki sen trwa nadal i w swojej świadomości już prawie zapomniał o tych rzeczach czuje je jedynie podświadomie, jednak ból z wyrządzonych krzywd z przeszłości gdzieś tam siedzi w podświadomości i boli jak cholera ale czasem są tez trochę lepsze dni, równolegle samoocena siebie jest jaka jest. Wiec opiera się bo jest jeszcze na tyle mocny ze potrafi się opierać pokusom. Jednak przychodzi moment w którym czyta te wszystkie lobbystyczne rzeczy o homoseksualizmie ze to OK i tak dalej i milion argumentów które to usprawiedliwiają i coś się lamie w jego świadomości ulega. PRZYZWALA w pełni sam sobie na pożądanie do mężczyzn. I tak zakłada maskę szczęśliwości no bo sobie PRZYZWOLIŁ jest "WYZWOLONY" może się rypać z każdym spełniać każdą zachciankę i jest milion argumentów od innych osób które żyją w ten sam sposób i mówią jakie to życie homoseksualisty jest "piękne" ciągle przyjemności. I tak wyjeżdża do Holandii zamieszkuje bo tam jest najfajniej przyzwala sobie na rypanie z początku trochę nieśmiało ale z czasem rypie się z KAŻDYM napotkanym i WTEDY prysk maska homoseksualizmu zaczyna spadać bo dziura która tam była jest tam nadal zrobił to i to z tym i tym tylu ich było, tylko ze jak się nie rypie, jak nie manipuluje, jak nie jest podrywany, jak sam nie wyrywa, gdy zostaje sam na sam gdy ma tej chwilowej przyjemności na która sam sobie przyzwolił. BÓL jest tam gdzie był. Robił to i to i nie dało mu to trwałego szczęścia a jedynie chwile przyjemności.
I wtedy zaczyna szukać co jest tak na prawdę przyczyna tego bólu i jak się od niego uwolnić. Zaczyna dostrzegać ze postrzega siebie tak i tak ze czuje to i to zadane rany nierozwiązane rany z przeszłości zaczynają wracać i jest na tyle dojrzały że nie traktuje tego jako "głupie myśli" jak kiedyś tylko postanawia stanąć twarzą w twarz z tym. Zaczyna wybaczać zadane rany które pozadawali mu oprawcy gdzieś tam w latach młodzieńczych zaczyna wszystko odpadać zaczyna w jego sercu budzić się MIŁOŚĆ uczucie lekkości do wszystkiego i czuje ze to jest to i ze rożni się to od chwilowego pożądania jakie czuł wcześniej. Zaczyna dostrzegać jak go oszukali. Jakie lobby homoseksualne i wszystko to jest brudne, zakłamane, jak na SIŁĘ próbują usprawiedliwiać i przekonywać, jak trąbią o homofobi. Dostrzega jak to polega na najniższych instynktach, zaspakajaniu żądz. Sam to przeżył wybaczył uwolnił się. Przeważnie takie osoby chcą przestrzec innych aby nie musieli przechodzić przez to co oni, aby zrozumieli to co oni zrozumieli. Patrzy na ludzi którzy są potocznie oceniani jako "homoseksualiści" ze współczuciem. Nie chce ich karać osądzać wie że to nic nie da nie tedy droga w karaniu, wie ze mogą się zmienić jeśli zechcą , widzi ten ból kryjący się za maska szczęśliwości.

Każdy przypadek jest indywidualny. Jeden nie miał ojca albo ojca apodyktycznego, drugi miał nad opiekuńczą matkę, trzeci był poniżany, wyśmiewany i tak nierozwiązany ból doprowadził do homoseksualizmu.

Pisałem to spontanicznie jest wiele błędów. Myślę ze dobrze ten tekst oddaje sens. Te wnioski wyciągnąłem po oglądnięciu filmu i kierując się własna intuicja i jakie mogą być konsekwencje i skutki ran.

Napisałem wszystko to co myślę na temat homoseksualizmu i zdania nie zmienię. Masz to co ja napisałem wniosek który pochodzi z intuicji serca i masz to co promuje lobby homoseksualne co wybierasz ? Albo masz jakaś 3 opcje ?

Polecam film.

phpBB [video]

oraz artykuł

http://www.rodaknet.com/rp_art_3626_czytelnia_homo.htm

@SacralNirvana

zgadzam się z Tobą, o trąbieniu, że wyzywają od Homofobów, w kwestii piętnowania itd.

Gdyby kierować się ta sama filozofia co homoseksualiści to grupa społeczna która jest za związkami heteroseksualnymi mogla by powiedzieć ze to homoseksualiści maja HETEROFOBIE i tak kolo się zamyka. Jedni wyzywają drugich pomijając źródło "problemu"

Heteroseksualiści jednak maja większa równowagę ( z tym rożnie są też olbrzymie patologie miedzy heteroseksualistami zdrady itd. jest tego tak dużo ze nie che mi się wymieniać, jednak heteroseksualizm jest bliższy natury ) i co się z tym wiąże jeśli związek jest zdrowy są mniej konfliktowi, bardziej spokojni ulegli co jest prawdziwa natura. Wiec nie trąbią w około i nie wciskają na sile jacy to homoseksualiści są HETEROFOBAMI, rozumiecie co mam na myśli ?

@Indi

Napisałaś.

W jaki sposób są wychowywane dzieci? - narzuca się im pewne standardy i schematy (działania, mówienia i myślenia), narzuca się im styl życia, ideologię, wiarę, upodobania, zachowania, reakcji, kolorystyki, używania prawej ręki, używania lewej półkuli mózgu.... można taką listę ciągnąć w nieskończoność.

Zgadzam sie i w ten sposob powoli sie łamie czlowieka oraz co najwazniejsze jego INTUICJE. bo chce zrobić coś ale osoba już z wypranym mózgiem powie mu nie rób tego i będzie cisła na siłę itd. i tak to działa.

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

Ostatnio zmieniony 17 maja 2013, 9:57 przez pijekole, łącznie zmieniany 1 raz

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

skurg pisze:
Cytuj:
w naszym kraju odgrywa się jakąś niezrozumiałą farsę, a może lepiej powinnam nazwać to groteską...

To nie tylko w naszym kraju. Demoralizacja społeczeństw to trend ogólnoświatowy.

Tak, w naszym kraju odbywa się farsa ale nie tam gdzie chcecie ją widzieć.

Nie wiem skąd ten wniosek o demoralizacji śiata ponieważ od czasu kiedy najgorsza ze znanych
patologii i chorób psychicznych jakie istnieją czyli religia zaczęła tracić władzę i wpływy widzę
głównie postęp w tej dziedzinie.
Nie pali się ludzi na stosach za leczenie innych ludzi ponieważ tak napisano w książce której
nikomu nie wolno było czytać, nie można już używać teologicznych bredni w tworzeniu
kodeksów karnych oraz teorii naukowych. Nie można usprawiedliwiać traktowania innych
ludzi jak śmieci z powodów religijnych ani dyktować kobietom co mają ubierać.
Tzn. sporo patologii w postaci kulturowo sankcjonowanej pedofilii istnieje jeszcze w świecie
islamu gdzie na szczęście również ludzie zaczynają się przeciwko temu buntować.

Taki drobiazg - wszędzie gdzie panuje religia lub nie ma jej rozdziału od państwa
mamy do czynienia z największymi patologiami, nierównościami i ubóstwem oraz
mnogością kryminalnych zachowań.
Religie w sposób świadomy czy nie tworzą podziały na my i oni i dają sztuczną
wymówkę do prześladowania innych osób, z najrozmaitszych powodów.

I gdzie mamy najwięcej homoseksualistów? W krajach islamu w wyniku apartheidu płciowego
i wmawiania ludziom, że kobiety są nieczyste itd. jednak kiedy ktoś zostanie przyłapany na
zachowaniach homoseksualnych może nawet zostać ukarany za to śmiercią.
Typowa dla religii hipokryzja, coś czego nie znoszę nigdy.

Skurg nie pierwszy już raz próbujesz tutaj ludziom wciskać swoją propagandę o podłożu
religijnym i równie niepoważnej argumentacji a także niedojrzałej agresji słownej.
Na stronie Davida Icke'a tego nie będzie ponieważ osoby odmiennych orientacji będą tu
tolerowane tak jak na stronie oryginalnej zgodnie z zasadami które David promuje.

Nie chcemy mieć nic wspólnego z podobnymi stronami i ideologiami łączącymi
patriotyzm z religijnością więc na przyszłość Pijekole daruj sobie takie linki
ponieważ nie chcemy tu takich stron. Nie działamy z poziomu tej perspektywy.
http://www.rodaknet.com/rr_o%20ruchu.htm

A to coś dla animy, pijekole i skurga bo widzę, że na naszą stronę trafiliście przypadkiem
i nie bardzo wiecie o co chodzi Icke'owi od tylu lat. I widzę, że znowu trzeba przypomnieć.

Ten tekst Icke'a jest o waszej trójce drogie filozofujące gałązki
bo pieprzycie tutaj na poziomie fanów nieszczęsnego Łysiaka.

Cytuj:
Thursday, 16 May 2013 12:20
WHAT IS YOUR PERSPECTIVE? …

Obrazek

... THE TWIG OR THE FOREST?
The David Icke Newsletter Goes Out On Sunday

I was contacted this week by a resident of Iran to tell me that Davidicke.com is ‘filtered’ (blocked) in Iran and that I am seen as a ‘persona non grata’, or ‘an unwelcome person’.

The term usually refers to ‘a foreign person whose entering or remaining in a particular country is prohibited by that country's government’ and is described as ‘the most serious form of censure which one country can apply to foreign diplomats, who are otherwise protected by diplomatic immunity from arrest and other normal kinds of prosecution.’

Well, clearly the latter doesn’t apply to me in the literal sense, but I take the point and I am deeply hurt. I have never been an unwelcome person before and I shall have to take to my bed.

I refer to what I call Twig People and Forest People and this is a case in point. The vast majority are currently Twig People and this is why we got into this mess. The few – though gathering in number – are Forest People.

By that I mean this: Twig People are the victims of their own myopia and cannot see beyond their race, culture, religion, job, political preference, sexuality and societorial programming. Forest People see all this as an irrelevant diversion from the big picture of global control and abuse of all races, cultures, religions, jobs, political preferences, sexualities and societorial programs.

They also see it as a diversion from the even greater truth that we are all ONE Awareness having different experiences for the Biblical threescore-years-and-ten – not that time really exists either except as a decoded program.

Ironically, I have been exposing for year after year the plan to bring death and destruction to Iran in an effort to subjugate the entire Arab world and steal its oil and gas reserves and other resources. But that is the forest, or part of it, and this is not enough when there are so many twigs to ponder and pore over.

I take it that I must be ‘persona non grata’ to the Iranian authorities because I challenge the right of men in frocks to dictate the lives of an entire nation. To the Twig People their twigs are the only truth and the forest is a heresy.

Obrazek

‘What? No twigs?’

W wolnej chwili przetłumaczę bo widzę, że do niektórych wciąż nie dociera
o co chodzi Icke'owi i próbują robić tutaj typowe dla innych forów obłudne
polskie piekiełko. Patologia, realna społeczna patologia panuje na Zachodzie
jak tego chce poradziecka propaganda czy też w tym tu katolickim kraju?

Siedzicie tak głęboko w perspektywie tego kraju wybranego, że nawet
nie jesteście w stanie dostrzec, że największe moralne dno jest tutaj.
I to zarówno w polityce jak i w stosunkach międzyludzkich, Indi coś o tym wie.
Te patologie na Zachodzie mają miejsce zwykle w ukryciu,u nas są codzienną
normą do której ludzie tak się przyzwyczaili, że uważają je za coś normalnego.

I wciąż jak dzieci - wystarczy by jakiś polityk rzucił temat który w Polsce
jest kontrowersyjny i już wam wystarczy by robić z tego koniec świata.

A to nie jest typowo polska strona i nigdy taką nie będzie.

Awatar użytkownika

Cytuj:
A to coś dla animy, pijekole i skurga bo widzę, że na naszą stronę trafiliście przypadkiem
i nie bardzo wiecie o co chodzi Icke'owi od tylu lat. I widzę, że znowu trzeba przypomnieć.

Ten tekst Icke'a jest o waszej trójce drogie filozofujące gałązki
bo pieprzycie tutaj na poziomie fanów nieszczęsnego Łysiaka.

Och drogi Redimixie...gdybyś czytał ze zrozumieniem to, co napisałam, to być może Twoja reakcja nie byłaby tak ... ekhem ... gwałtowna. A Twój post wniósłby coś do dyskusji i ją rozwinął, a nie piętnował innych użytkowników forum.
Twoje oburzenie i pisanie min. o mnie, że
Cytuj:
pieprzycie tutaj
jest przynajmniej nie na miejscu. Tym bardziej wobec kobiety. Trochę kultury...

Dla Twojego zrozumienia. Chciałam tym artykułem podjąć min. temat idiotyzmów, jakimi raczy nas MEN. Jednak Ty określiłeś mnie jako osobę, która chce
Cytuj:
robić tutaj typowe dla innych forów obłudne polskie piekiełko.

Tu mylisz się Redimixie. Uspokajając Cię - nie mam takiego zamiaru.

Ja nie wspomniałam nic o religii w moim poście, ale cieszę się, że zgłębiłeś tak wiele religii i potrafisz oddzielić je od systemów różnych kościołów, gdzie niewątpliwie jest wiele wypaczeń.
Piszę to ironicznie.
Ciekawe jest, że "dość" szybko zaszufladkowałeś i oceniłeś mnie i innych jednocześnie propagując tolerancję i akceptację wszystkich na tym forum. Co ciekawe, nie wypowiedziałam się na prawie żadne z tych kwestii, które podniosłeś. Musisz mieć niesamowicie głęboki wgląd, że z mojego tekstu na temat podręcznika i innych wypowiedzi na temat homoseksualizmu i upadku moralności w Polsce i na świecie wywróżyłeś piękny elaborat na temat religii jako opium dla mas, patriotyzmów, i innych bogoojczyźnianych klimatów i zwróciłeś go przeciwko nam.
Rzeczywiście nie zachowujesz się jak ci, których opisujesz, jedynie dość agresywnie szerzysz akceptację i zrozumienie :)

Na Waszą stronę trafiłam częściowo przypadkiem, a częściowo nie (jak i pewnie większość użytkowników tego forum).

Davida Icke szanuję i znam od wielu lat, jednak nie jest on moim autorytetem.
Po wielu latach, jakie spędziłam poszukując swojej drogi wydaje mi się, że Icke'owi chodzi między innymi o to, o co chodzi innym postaciom poszukującym prawdy. Nie będę Ci tego tu wyjaśniać, ponieważ mam przeczucie, że wolałbyś mnie uświadomić sam :)

Dziękuję Ci za wklejenie tekstu Icke'a. Nie znałam go i z przyjemnością przeczytałam. Bardzo ciekawy artykuł.

Życzę Ci Redimixie więcej dystansu i spokoju,

pozdrawiam

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Anima pisze:
Twoje oburzenie i pisanie min. o mnie, że

Manipulowanie moimi słowami, bardzo ciekawie się zaczyna...

Anima pisze:
Cytuj:
pieprzycie tutaj

Dobra, niech będzie, że Łysiakujecie i filozofujecie bez sensu.

Pozostałe słowa nie były skierowane do ciebie i dobrze o tym wiesz.

Anima pisze:
Rzeczywiście nie zachowujesz się jak ci, których opisujesz, jedynie dość agresywnie szerzysz akceptację i zrozumienie :)

Tego typu manipulacje możesz zachować sobie na fora bogoojczyźniane.
Dosyć agresywnie szerzycie tutaj swoje niezrozumienie, zwłaszcza Pijekole i Skurg.

Anima pisze:
Na Waszą stronę trafiłam częściowo przypadkiem, a częściowo nie (jak i pewnie większość użytkowników tego forum).

Davida Icke szanuję i znam od wielu lat, jednak nie jest on moim autorytetem.

To po co tu się wogóle produkujesz skoro tematyka Icke'a jest ci nie po drodze?

Anima pisze:
Ja nie wspomniałam nic o religii w moim poście, ale cieszę się, że zgłębiłeś tak wiele religii i potrafisz oddzielić je od systemów różnych kościołów, gdzie niewątpliwie jest wiele wypaczeń.
Piszę to ironicznie.

Skoro trafiłaś tu przypadkiem jak mówisz to przypominam i tio bez cienia ironii,
że religie, kulty i kościoły są, były i będą tutaj traktowane jako wynaturzenie.
Tutaj nie ma nic do oddzielania i tak już zostanie.

Anima pisze:
Dla Twojego zrozumienia. Chciałam tym artykułem podjąć min. temat idiotyzmów, jakimi raczy nas MEN. Jednak Ty określiłeś mnie jako osobę, która chce
Cytuj:
robić tutaj typowe dla innych forów obłudne polskie piekiełko.

Tu mylisz się Redimixie. Uspokajając Cię - nie mam takiego zamiaru.

Po prostu widzę w jakim kierunku idzie ten temat i przypominam, że osoby
nietolerancyjne jak wy i bogoojczyźniane nie są tutaj mile widziane.
Może ty nie robisz ale pzoostali zaczynają, temat był wałkowany wiele razy
i za każdym razem kończyło się na narzekaniu jak to nienawidzimy tych i tamtych
i jak to trzeba leczyć i ratować upadły Zachód.

Tekst Icke może i przeczytałaś ale jak zwykle nie zrozumiesz o co chodzi.

PS. Nie toleruje skoro już przy tym jesteśmy protekcjonalnego tonu jaki jest
twoim udziałem oraz wszelkich prób spoufalania się typu "mój drogi."

PS2. Nigdy nie było mi po drodze z uczestnikami "Harmonii kosmosu" i NTV więc tym bardziej
nie życzę sobie spoufalania się ze strony osób związanych z tymi przedsięwzięciami.

Indi pisze:
SacralNirvana
Wiesz, to nie jest takie proste jak się wydaje. Warto na ten temat spojrzeć szerzej.
Przypomnij sobie, jak ogromnie i szokująco działały feministki - a tylko dlatego, że patriarchat zmiażdżył kobietę.
W kontrze do tego pojawiła się fala przeciwstawna w swojej energii, a dopiero potem nastąpił czas względnej harmonii.

To samo tutaj - oni krzyczą i tupią, bo żyli w ukryciu i z piętnem zboczeńców, zbrodniarzy itp (jak kilka postów wyżej - ZABIĆ).
Więc przyszedł czas gorącej energii - ona wypala stare, aby udrożnić ten społeczny kanał, a ptem przyjdzie czas względnej tolerancji.

Zobacz też na spokojnie co napisałaś tutaj:

jesli juz się buntować - to globalnie.
:)

Indi... nie zrozumialas mnie. Doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze masz racje w tym, co piszesz. Ja jedynie podeszlam do tematu z mojej strony. Dla mnie czyjas seksualnosc jest sprawa neutralna. Napisalam o dzieciach, w sensie, dopoki nie krzywdzimy innych, ale to moze tez dotyczyc doroslych i nie tylko homoseksualistow, bo i pedofilow, ale i rownie dobrze heteroseksualnych, ktorzy przeciez tez swoim zachowaniem moga krzywdzic.

Dla mnie temat o tyle jest neutralny, ze jak napisalam, nie wnikam w takie sprawy. Mam przyjaciol rowniez wsrod homoseksualistow i lesbijek i co ja moge powiedziec? No co mnie obchodzi ich intymnosc? Interesuje mnie, jakimi ludzmi sa a nie ich preferencje.

Odnosnie narzucania ideologii napisalam przykladowo o wypasionym niemieckim pomysle gender. To troszke mniej mi sie podoba... moze nawet bardziej niz troszke. Ale... nie ma to przeniesienia na zycie codzienne.

Tolerancja dla mnie nie jest pustym slowem a oznacza po prostu, ze kazdy czlowiek zasluguje na szacunek, jako zywa istota.
Pomijam tu patologiczne przypadki, gdy ktos krzywdzi, szkodzi itd. Mowie o normalnych ludziach, jakich spotykamy na co dzien.

Takze tak to mniej wiecej widze i tak to wyglada.

To, o czym piszesz, ze reakcja jest wynikiem tego czy tamtego. To prawda... i wszystko sie potem juz tylko nakreca. Taki mlyn. Nie powinno byc pierwszego, nie byloby drugiego.
Juz samo ingerowanie w czyjas intymnosc i sugerowanie, ze jest nienormalny bo to czy tamto, jest beznadziejne.

Nie trzeba powielac tego czy tamtego, ale kazdy moze robic, co chce w zasadzie. Nie nam decydowac o slusznosci tego czy tamtego. Wnikanie w jego moralnosc.
Skoro zazwyczaj sami ze soba mamy i tak najwiecej roboty.

Redimix idź że już do domu

Awatar użytkownika

Redimix,

nie bardzo mam ochotę wdawać się w polemikę z Tobą, bo jak bawiło mnie to przy poprzednim poście, teraz stało się zwyczajnie nudne. Może zaczął byś pisać na temat...

Jak kobieta zwraca Ci uwagę, że byłeś niekulturalny, to po prostu wypada przeprosić.
Tyle w tym temacie.

Nie manipuluję Twoimi słowami, sam masz taką retorykę jaką masz, napastliwy ton i zarzuty wyssane z palca. I owszem, odnosiłeś się do mnie.
Nie należę do wspólnej grupy z Pijekole i Skurg. Jestem takim jak inni użytkownikiem forum i nie życzę sobie obrażania i agresji. Nie znasz mojej osoby wcale, więc nie masz prawa, ale i wiedzy by mnie szufladkować do tematów bogoojczyźnianych.

Nigdy nie napisałam, że tematyka Icke'a jest mi nie po drodze. Wręcz przeciwnie. Jest mi ona po drodze.
Znowu nie trafiłeś. Jednak chciałabym Ci zwrócić uwagę, że Icke głosi min. idee rozwoju świadomości, wzajemnego szacunku oraz współpracy ludzi i tolerancji, nawet tych którzy mają inne poglądy. A Twoje słowa i zachowanie świadczą, że może właśnie Tobie nie jest po drodze z tematyką.
Dość łatwo jest czynić zarzuty bez pokrycia innym, a Twoja pozycja nie uprawnia Cię do tego, a wręcz wymagałaby dojrzałego podejścia.
Nawet raz nie zapytałeś mnie jakie mam poglądy na dane tematy, a chyba to jest potrzebne, by móc wejść w polemikę.

Cytuj:
Po prostu widzę w jakim kierunku idzie ten temat i przypominam, że osoby
nietolerancyjne jak wy i bogoojczyźniane nie są tutaj mile widziane.
Może ty nie robisz ale pzoostali zaczynają,

Z tego, co powyżej napisałeś uważasz mnie za osobę nietolerancyjną i bogoojczyźnianą i jednocześnie piszesz, że może tego nie robię. Gdzie tu sens?

PS.
Przepraszam Cię za mój protekcjonalny ton. Ja nie toleruję natomiast chamskiego i obraźliwego tonu i agresji słownej w połączeniu z nieprawdziwymi zarzutami.

PS2
Sporo z uczestników tego forum jest też uczestnikami Harmonii Kosmosu i tego typu przedsięwzięć. Może powinieneś zacząć ich wyszukiwać i piętnować w ramach tolerancji propagowanej przez stronę opierającą się o wartości takiego człowieka jak David Icke?

Na tym kończę moją polemikę.
Proszę miej szacunek do uczestników forum, którego jesteś współtwórcą oraz do zasad, jakimi się to forum kieruje i rozmawiaj w kulturalny sposób odnosząc się do tematu, a nie osób.

pozdrawiam

Ostatnio zmieniony 17 maja 2013, 9:21 przez Anima, łącznie zmieniany 2 razy

Cytuj:
Skurg nie pierwszy już raz próbujesz tutaj ludziom wciskać swoją propagandę o podłożu
religijnym i równie niepoważnej argumentacji a także niedojrzałej agresji słownej.

O co ty człowieku pijesz? Mnie posadzać o propagande o podłożu religijnym? Gdzie, jak, co? Religiami gardzę jak niczym innym.

Redimix :wysmiewacz: pogrążasz się człowieku

Awatar użytkownika

Oglądałem wykłady David Icke gość mówi mądrze to nie ze wszystkim sie z nim zgadzam. To forum wybrałem z tego względu że są na nim ludzie którzy się szanują i opisują rzeczywistość z własnego punktu widzenia, nie narzucając na siłę własnego słusznego poglądu. Chęć dojścia do wspólnego porozumienia jest tu silniejsza, niż chęć walki.
Wybrałem je też dlatego że jest tu ogrom wiedzy każdy coś dodaje od siebie, to co znalazł w internecie i się tym dzieli.
Tak samo dlatego że redmuluc i reszta moderatorów rzeczywiście pilnuje tu porządku i nie pozwala na bezmyślne obrzucanie się błotem, wyzwiska, oczernianie, zniesławianie i inne manipulacje.
Mało jest takich for w Polsce. Które maja taki klimat.

David Icke nie jest głównym powodem dla którego tu jestem. Szanuje gościa. Nie obrażam gościa, nie nienawidzę go, nic mi nie zrobił. Od bezinteresownej nienawiści też jestem daleki.

Religia sama w sobie nie jest zła tylko religijny fanatyzm. Człowiek który naprawdę ufa Bogu wie że w każdej religii jest ziarno prawdy i podąża za tym co jest w niej Boskie a nie za kłamstwem. Widzi co w niej jest kłamstwem a co jest prawdą, nie podąża ślepo tylko sam bada. Wie tak samo że religia tak naprawdę nie ma znaczenia. Taki człowiek będzie szanował również inne wyznania bo wie że Bóg jest jeden.

Pisząc każdy post mam go pisać zastanawiając się co by napisał David Icke będąc w mojej sytuacji ?

Homosie byli, są i będą - nie mam wątpliwości.

Natomiast ''geje'' (lansowani przez UE) to już inna para kaloszy... Co tu można powiedzieć:

Nie przeszkadzają mi w ogóle, wielu wybitnych artystów to ''homosie'' i nie ma sensu temu zaprzeczać, gdyż tak po prostu jest. Są ważniejsze sprawy jak choćby katastrofalna sytuacja ludzi, czy zwierząt hodowlanych.

Niech sobie będą, byleby nie mieszali w głowach młodym. Naprawdę to jeden z najbardziej przereklamowanych ''problemów''. Myślę że zwykli ludzie nie mają problemu z ''homosiostwem'' innych ludzi, tylko media pompują sztuczny balonik taniej sensacji...

Jednym słowem - nie moje klimaty, ale szczerze mówiąc gdy byłem dzieckiem, i widziałem ''gejów'' w Telewizji, podczas tych ich kolorowych parad, przerażało mnie to, te ich wdzianka i dziwaczne ''zachowania''.

Awatar użytkownika

Dreamweaver pisze:
Naprawdę to jeden z najbardziej przereklamowanych ''problemów''

Całkowicie się z tym zgadzam. Cóż dorzuciłbym tutaj także inne "problemy" sfery obyczajowej zbyt mocno akcentowane tj. eutanazja i in vitro.
Ogółem osób homo na świcie jest statystycznie, różnie to podają, ale koło 3-5%, a debata publiczna jest tak mocno zaakcentowana jakbyśmy mówili o połowie społeczeństwa.

pijekole pisze:
Religia sama w sobie nie jest zła tylko religijny fanatyzm.

Można się zgodzić, chociaż równie dobrze mogę powiedzieć tak samo o wszelkich narkotykach. Alkohol nie jest zły, ale jego nadużywanie już tak. Heroina nie jest zła, ale jej nadużywanie tak.
Niby takie postawienie sprawy jest klarowne, ale jestem niemal pewien, że ponad 90% społeczeństwa na pytanie "Czy heroina jest zła" odpowiedziało by "Tak, oczywiście jest bardzo zła".

Ale to tylko tak gwoli nadawania iluzji wartości różnych rzeczy przez ludzi.

-- 17 maja 2013, 14:29 --

pijekole pisze:
Albo masz jakaś 3 opcje ?

Mam 3 opcje ;) Własne doświadczenie.

Oczywiście o gejach każdy może mieć własne zdanie i nikomu tego nie bronię.
Tylko proszę pamiętać o wolności.
Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja.

Jestem zły zarówno na lobby homo, jak i na lobby "religijne", które to walczą ze sobą, praktycznie zapominając po co w ogóle walczą.
Ale jeszcze bardziej jestem zły na ludzi, którzy utrzymują system społeczno-polityczny, który na takie wojny pozwala.

W normalnym kraju (libertariańskim) nie byłoby problemu żadnego lobby, ani "pro" ani "przeciw". To rodzice posyłający dzieci decydowaliby jaki program nauczania wybrać. To samo tyczy się telewizji, prasy, radia i stron internetowych. Podoba ci się homo lobby? to poślij dziecko do szkoły, która oferuje spotkania z mniejszościami; wolisz inne rozwiązani? nie ma sprawy.

Tak, to takie proste.
Nikt ODGÓRNIE nie powinien decydować czy edukacja seksualna w tym "informująca" o homoseksualizmie jest dobra czy zła.

Anima pisze:
Cytuj:
pieprzycie tutaj

Ja tam popieram równouprawnienie kobiet ;)

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Dreamweaver pisze:
Niech sobie będą, byleby nie mieszali w głowach młodym. Naprawdę to jeden z najbardziej przereklamowanych ''problemów''. Myślę że zwykli ludzie nie mają problemu z ''homosiostwem'' innych ludzi, tylko media pompują sztuczny balonik taniej sensacji...

Dokładnie, problem zaczyna się wtedy kiedy ktoś ci się wpycha na dywan w brudnych butach. Mam ziomka który jest homo, ale odżegnuje się jak może od tego całego gejowskiego lobby. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny, mianowicie nie lubi kiedy mu się mówi co ma myśleć, jak postępować i zwyczajnie nie lubi się narzucać. Nie przeszkadza mi, że ten czy tamta jest homo czy bi tak długo jak nie wmawia mi się, że muszę uczyć swoje dziecko, że wujcio kocha inaczej a ciocia to wujcio. Będzie chciało to samo zapyta.

LamConcept pisze:
Oczywiście o gejach każdy może mieć własne zdanie i nikomu tego nie bronię.
Tylko proszę pamiętać o wolności.
Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja.

Jestem zły zarówno na lobby homo, jak i na lobby "religijne", które to walczą ze sobą, praktycznie zapominając po co w ogóle walczą.
Ale jeszcze bardziej jestem zły na ludzi, którzy utrzymują system społeczno-polityczny, który na takie wojny pozwala.

O jakiej wolności my mówimy? To jest klasyczna sytuacja w której jesteś "wolny" tylko w obrębie własnego systemu i stąd ta cała rozdmuchana wojna. Moim zdaniem prawdziwa wolność istnieje tylko wtedy kiedy swobodnie możesz powiedzieć "odpier.ol się" a twa prośba zostanie wysłuchana. Niestety obie strony są tak przekonane o swojej racji, że na własne życzenie rezygnują z autonomiczności i chcą narzucać swoją "wolność" innym. Jak dla mnie chcesz się kochać tak a nie inaczej to proszę cię bardzo abyś trzymał się z dala od mego tyłka, a jak chcesz zaiwaniać do Jasnej Góry na klęczkach to zaiwaniaj tylko nie wmawiaj mi, że mam postępować tak samo bo pójdę do piekła, to jest mój problem. No i generalnie wszyscy z (nie)rządem na czele łapy precz od moich dzieci i jest cacyi pięknie jest :hura:

Awatar użytkownika

Fanatyk pisze:
O jakiej wolności my mówimy? To jest klasyczna sytuacja w której jesteś "wolny" tylko w obrębie własnego systemu i stąd ta cała rozdmuchana wojna

Czego nie rozumiesz pod tym prostym cytatem ("Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja."?
Co rozumiesz przez "własny system"?

Fanatyk pisze:
Moim zdaniem prawdziwa wolność istnieje tylko wtedy kiedy swobodnie możesz powiedzieć "odpier.ol się" a twa prośba zostanie wysłuchana.

Również uważam, że ludzie powinni reagować na tak dosadną odmowę. Jeśli tego nie zrobią to wtedy mowa jest o złamaniu prawa.

Awatar użytkownika

LamConcept pisze:
Czego nie rozumiesz pod tym prostym cytatem ("Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja."?

Ja cytat rozumiem, ale moim zdaniem neguje on pojęcie wolności która jako taka nie istnieje. Do póty do póki ktoś nam mówi w co mamy wierzyć i kogo słuchać a my się temu podporządkowujemy jesteśmy jak to stado baranów w zagrodzie. A "własny system" to zagrody które same sobie budujemy lub przyjmujemy od innych.

Awatar użytkownika

Fanatyk pisze:
LamConcept pisze:

Ja cytat rozumiem, ale moim zdaniem neguje on pojęcie wolności która jako taka nie istnieje. Do póty do póki ktoś nam mówi w co mamy wierzyć i kogo słuchać a my się temu podporządkowujemy jesteśmy jak to stado baranów w zagrodzie. A "własny system" to zagrody które same sobie budujemy lub przyjmujemy od innych.

Niektórzy mówią, że wszystko jest iluzją i tak na prawdę to nie istnieje. Cóż, faktycznie prawdziwie wolny to może być bóg (np. taki chrześcijański), którego nie obchodzą inne byty, w tym ludzie. Każdy z nas jako człowiek ma jednak tę granicę wolności, bo musi dzielić powierzchnię życiową z innymi ludźmi.

Jako dziecko samoczynnie chłoniesz wiedzę, przekonania innych ludzi. Nie istnieje model wychowawczy człowieka, który zakładałby pełną równowagę czy też obiektywizm światopoglądowy.
Bo czy wychowanie dziecka na ateistę jest lepsze od wychowania go w wierze katolickiej? To tylko przykład, ale można je mnożyć.
Jednak kiedy człowiek osiąga jakiś wiek umownej pełnoletności wtedy oczywiście powinien mieć możliwość wyboru. Tutaj jest trochę gorzej, bo jednak taki 18 latek może napotykać na pewne trudności z przeciwstawieniem się poglądom swoich rodziców. Tym bardziej, że często jest on jeszcze zależny finansowo, i nie tylko, od opiekunów. Tutaj się zgadzam, że ludzie powinni mieć większą świadomość niezależności i wolności jednostki.

Dlatego sam wyznaję libertarianizm, który daje człowiekowi pełnię wolności, która jest jedynie ograniczona wolnością innego człowieka. Dla mnie nie istnieje inna możliwość i żaden inny system społeczny, który by tyle wolności zagwarantował.

Awatar użytkownika

LamConcept pisze:
Nie istnieje model wychowawczy człowieka, który zakładałby pełną równowagę czy też obiektywizm światopoglądowy.

Do końca nie mogę się zgodzić, ale rozumiem o co Ci chodzi. Natomiast żyjemy w czasach gdzie promuje się model multikulturowy i od najmłodszych lat wpaja się dzieciom (głównie poprzez system szkolnictwa i media) pozorny obiektywizm światopoglądowy. Z jakimś uporem maniaka tłucze się naszym dzieciakom do łba, że wszyscy jesteśmy równi i tacy sami mimo ewidentnych różnic. A gó.no prawda. To tak jakby postawić obok siebie pitbulla i ratlerka i powiedzieć, że są takie same. Niby racja bo i to pies i to pies, a jednak...

LamConcept pisze:
Bo czy wychowanie dziecka na ateistę jest lepsze od wychowania go w wierze katolickiej? To tylko przykład, ale można je mnożyć.

Jeżeli już idziemy w tym kierunku to należałoby zadać sobie pytanie czy warto wychowywać dziecko w jakiejkolwiek wierze? Moim zdaniem wystarczy wpojenie zasad moralnych tak aby miało podstawy do samodzielnego myślenia, oceniania i świadomego decydowania o swojej drodze. No i zapewne odpowiednią drogą nie jest wychowywanie dzieci w narzuconej tolerancji do, często wątpliwych moralnie zachowań, bo to nas różni od Buszmenów, że nie biegamy z wackiem na wierzchu, środkiem miasta, w samo południe.

Awatar użytkownika

Fanatyk pisze:
Natomiast żyjemy w czasach gdzie promuje się model multikulturowy i od najmłodszych lat wpaja się dzieciom (głównie poprzez system szkolnictwa i media) pozorny obiektywizm światopoglądowy.

Dlatego ja uważam, i nie tylko ja, wszyscy libertarianie, że to rodzice jedynie mają prawo decydować o tym jak wychować swoje dziecko. Nawet jeśli rodzic jest w błędzie i uczy swoje dziecko "obiektywnie" niesłusznych, szkodliwych poglądów to ma do tego święte prawo. I jeśli on sam[rodzic] wierzy w to co przekazuje dziecku, to wszystko jest OK.
Dlatego libertarianie najlepiej zlikwidowaliby zarówno obowiązek szkolny dla dzieci, a tym bardziej ministerstwo edukacji i jedyny słuszny program indoktrynacji.

Fanatyk pisze:
Jeżeli już idziemy w tym kierunku to należałoby zadać sobie pytanie czy warto wychowywać dziecko w jakiejkolwiek wierze? Moim zdaniem wystarczy wpojenie zasad moralnych tak aby miało podstawy do samodzielnego myślenia, oceniania i świadomego decydowania o swojej drodze.

Zasadniczo tak, jednak jak napisałem wyżej, jeżeli rodzice uznają jakąkolwiek religę za prawdziwą i się jej trzymaja, to nie powinno istnieć żadne prawo regulujące to w jaki sposób mają oni wychowywać swoje dziecko lub jakie wartości mu wpajać.
Oczywiście "obiektywnie" patrząc religie to nie za wiele wnoszą, ale jeśli czyjąś wolą jest tę religię wyznawać, to nie istnieje byt we wszechświecie, który mógłby innemu bytowi zakazać tę religię wyznawać.

Dlatego nawiązując do tematyki poruszonego tutaj problemu, wg mnie nie można ani negować homo lobby, ani ich przeciwników. W końcu, każdy ma prawo posiadać wartości i je szerzyć wedle uznania.

Awatar użytkownika

LamConcept pisze:
mają prawo decydować o tym jak wychować swoje dziecko.

Nawet obowiązek, ale fakty są takie, że zdecydowana większość ludzi zawierza nie tylko edukacje ale i wychowanie instytucjom państwowym, od przedszkola po studia. Niestety znam obie strony medalu i wiem, że jest to system ogłupiania a nie nauczania.
LamConcept pisze:
najlepiej zlikwidowaliby zarówno obowiązek szkolny dla dzieci, a tym bardziej ministerstwo edukacji i jedyny słuszny program indoktrynacji

O to to! Ale problem jest jeszcze gdzie indziej. Tak jak nadmieniłem wcześniej znam system edukacji od drugiej strony i niestety muszę stwierdzić, że lekko licząc ponad połowa nauczycieli w każdej szkole to zmanipulowane barany, które ślepo wieżą w program nauczania narzucony przez jeszcze bardziej zmanipulowanych baranów z ministerstwa. To smutne, ale u większości z nich nie ma śladu samodzielnego myślenia. A jeśli już się pojawia to skupia się na tym jak tu robić, żeby się nie narobić. Dlatego jadą po najmniejszej linii oporu i zamiast walczyć o miano belfra, nauczyciela, przewodnika, są tylko kolejną tubą ogłupiającą społeczeństwo.
LamConcept pisze:
wg mnie nie można ani negować homo lobby, ani ich przeciwników. W końcu, każdy ma prawo posiadać wartości i je szerzyć wedle uznania.

I tutaj wracamy do początku naszej wymiany zdań. Ja jednak jestem zdania, że to ja decyduje o tym w którym momencie swojego rozwoju z dzieckiem można zacząć rozmawiać o religii, seksie i preferencjach seksualnych. Ja i moja kobieta mamy pełne prawo i obowiązek chronić dziecko przed tym co jest według nas nieodpowiednie dla naszego dziecka na danym etapie. Na wszystko jest czas. Więc szczerze pie.dolę tą całą poprawność wobec lobby gejowskiego które jest według mnie nachalne, nierzadko ordynarne i niesmaczne, tym bardziej jeśli w trzeciej klasie podstawówki a nawet wcześniej dziecku daje się do rączki książkę o skrajnościach seksualnych!

Poza tym tak jak homo agresorom nie pozwolę na mącenie w psychice dziecka tak nie pozwalam na to i księdzu, niedouczonym głąbom. Jak mawiał mój świętej pamięci dziadek: moje podwórko, moje zabawki i wypi.rdalać! :D

Awatar użytkownika

Fanatyk pisze:
Ja jednak jestem zdania, że to ja decyduje o tym w którym momencie swojego rozwoju z dzieckiem można zacząć rozmawiać o religii, seksie i preferencjach seksualnych. Ja i moja kobieta mamy pełne prawo i obowiązek chronić dziecko przed tym co jest według nas nieodpowiednie dla naszego dziecka na danym etapie.

Mówimy o tym samym tylko inaczej.
Po prostu, gdyby dać rodzicom całkowitą wolność wyboru, to żadne organizacje pro lub przeciw by nie robiły większej szkody, a ich wpływ byłby stosunkowo niewielki na młodych ludzi.

Fanatyk pisze:
I tutaj wracamy do początku naszej wymiany zdań.

Bardziej do potwierdzeń naszych zdań :D Przeciwników tutaj nie za wiele :D

Offtop: tutaj nie spotykam zbyt wielu przeciwników (ogólnie swoich poglądów i wygłaszanych publicznie tez), chociaż czasami bym chciał, ale za to na racjonalista.pl to jestem jak owca wśród wilków i czasami mnie krew zalewa, kiedy sie wypowiadam w sprawach gospodarczo-politycznych :D

Awatar użytkownika

LamConcept pisze:
Bardziej do potwierdzeń naszych zdań :D Przeciwników tutaj nie za wiele :D

Racja. Kropka :D

Absolutnie nie szukam przeciwników, ani nie robię akcji na trolla. Wk.rwia mnie po prostu ten temat i wku.wia mnie to gejowskie ciśnienie stąd czasami mogę się wyrażać nieco dosadnie :wacko:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]