Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 sie 2020, 3:11

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Na temat natknąłem się kilka lat temu ale wtedy wydawał mi się tak absurdalny, że dałem sobie spokój.
Dzisiaj bynajmniej już tak nie myślę.

Najdziwniejszą chyba postacią w filmie jest dr Michael Werner - austriacki naukowiec, typowy przedstawiciel Zachodu, który bez większych trudności (jak sam twierdzi) został inedykiem - pije tylko czystą wodę.
Najlepsze jest to, że on chyba sam sobie nie uświadamia, jak to działa. :D

phpBB [video]

Komentarz wrzucającego film:

Film o niejedzeniu - przykłady ludzi którzy nie jedzą.
Temat na pewno kontrowersyjny choć moim zdaniem ciekawy. Ciekawy i ważny ze względu na to że, pretenduje do naukowego podejścia i potwierdzenia naukowego. Tak czy inaczej pozostaje to tylko dokument w tej sprawie. Jednak przy podejściu z otwartym umysłem temat może być rewolucyjny. Okazuje się bowiem, że w zasięgu możliwości człowieka jest uniezależnienie się od spożywania pokarmów.

:hejka:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 sie 2012, 10:43 
VIP Member
Awatar

Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Zaczynam oglądać ten dokument. Faktycznie początek bardzo interesujący. Sam się teraz zastanawiam, czy nie spróbować za jakiś czas tej metody. Chodź znając siebie, zapewne w drugim dniu zamówiłbym sobie pizze i cole.

MoD RoX: @Prorok zmniejsz grafike w swoim podpisie bo jest za duża.
Prorok: Jasne mistrzu!

Ostatnio zmieniony 06 sie 2012, 13:41 przez Prorok, łącznie zmieniany 1 raz

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Prorok pisze:
zapewne w drugim dniu zamówiłbym sobie pizze i cole.

Jeżeli ty to traktujesz jako jedzenie, to lepiej odłóż swoje plany na daleką przyszłość. Czeka cię wcześniej dużo pracy, aby się dowiedzieć co tak naprawdę można nazwać pożywieniem, a nie zbędnym balastem obciążającym i zatruwającym twój organizm. Dużo materiałów znajdziesz na tym forum.

Do pracy. Powodzenia.

Awatar użytkownika

To raczej była ironia. Ale masz rację - pizza czy fastfoody to nie żarcie, tylko zwykłe śmiecie zrobione ze zwierząt.
A że dopiero zaczynam na forum, zapewne jeszcze nie jeden ciekawy materiał przeczytam.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

wege pizza jest pyszna :)

Toe Negro PhD pisze:
wege pizza jest pyszna :)

Tak, ale np. kupując pizze w restauracji nigdy nie ma pewności czy ser który jest w tej pizzy, nie ma w sobie podpuszczki pochodzenia zwierzęcego (a dokładniej cielęcego).
Raz na jakiś czas to fajnie nawet napić się coca coli... raz na kilka miesięcy - z pewnością nie zaszkodzi. Są rzeczy które można jeść codziennie jak warzywa czy owoce, są rzeczy które powinno się spożywać rzadziej... co nie znaczy że trzeba rezygnować ze wszystkiego co niezdrowe, a pyszne. Aczkolwiek najważniejsze to ograniczyć, lub całkowicie wykluczyć jedzenie mięsa.

pzdr.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

O Inedii w mainstreamie :shock:

http://fakty.tvn24.pl/polowanie-z-nagonka,268903.html

Od 02:27 min (wcześniej o wielkim zapale do mordowania zwierząt u "prezydenta")

Ciekawy przekaz podprogowy starali się włożyć w końcową sentencje materiału:

"Jednak proponowanie prezydentowi, by żywił się światłem byłoby nieludzkie."

To co jest ludzkie na tej planecie? Mordowanie innych istot dla przyjemności ma się rozumieć?

Niby niewinna a jaka podprogowa propaganda mass-mediów, która wchodzi niewidocznie do umysłu społeczeństwa dołączając do panteonu skretyniałego konformizmu, który niedługo objawi się w odpowiedzi:

- Co pan/pani myśli o odżywianiu się praną?

- Toż to nieludzkie! A kysz! Dawaj mi tu mojego kotleta!

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Już chyba gdzieś tu na forum widziałam ten film. Interesujący :tak:
Coś w tym jest z pewnością. Mogę tylko napisać (nie wiem jak to się dzieje), że osobiście jak długo nic nie jem (tzn, odczuwam głód, dość silny i np. nie mam czasu na jedzenie albo siły) to po pewnym czasie ten głód znika... Przestaje ssać w żołądku tak, jakby się coś zjadło. Z chęcią bym to empirycznie głębiej zbadała, ale póki co nie jestem gotowa na taki eksperyment :zmęczony:

Awatar użytkownika

Wstępnie już wypróbowałem na sobie jakby to było nie jeść i jest tak jak napisałaś - wydaje mi się, że bez specjalnego wysiłku przestawiłbym się na inedię i nie ma to nic wspólnego z głodówką czy dietą.

Niestety u mnie pod dwóch dniach bez jedzenia wystąpiły silne objawy detoksykacji, które szybko ustąpiły po zjedzeniu czegoś.

Na razie czytam "Styl Życia Bez Jedzenia" Joachima M. Werdina - jest za free w wersji elektronicznej tutaj http://www.niejedzenie.info/ na dole strony.

Napisana jest bardzo rozsądnie - to co pisze zgodne jest z tym co wiem i doświadczyłem.

Awatar użytkownika

Cytuj:
silne objawy detoksykacji

Właśnie między innymi z tego powodu muszę to odłożyć na "później", jak moje dziecię już nie będzie cycowe :bezradny:

Książkę ściągnęłam sobie, w wolnej chwili przejrzę :tak:

Tylko ostrożnie ludziska :), w aglomeracjach miejskich bym tego nie próbował, w najlepszym przypadku może się to skończyć apatią, stresem, totalnym brakiem energii i depresją.

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika

Jako, że wiosna powoli się zbliża - polecam!

"Słoneczna karma" - "Eat the Sun"

Osiem lat temu ulotka na szkolnej tablicy przykuła uwagę młodego mężczyzny imieniem Mason. Druk obwieszczał wykład sędziwego Hindusa, intrygując hasłem: „I ty możesz być zasilany słońcem”. Dzisiaj Mason potrafi przez prawie trzy kwadranse spoglądać wprost w błyszczący dysk na niebie i – jak sam przekonuje – nie czuje w ogóle głodu.

Hindus udzielający owego wykładu przekonywał, że dzięki wpatrywaniu się w słońce obywa się zupełnie bez jedzenia. Zaintrygowany jego słowami, Mason zaczął codziennie spoglądać prosto w gwiazdę, codziennie dodając dziesięć sekund do czasu, jaki na to poświęcał. Jego celem było zawieszenie spojrzenia na słonecznej tarczy przez 44 minuty. Wówczas, jak przekonywał indyjski mentor, uleczone zostają psychiczne i fizyczne dolegliwości, a organizm może obyć się bez jedzenia.

Wiele starożytnych cywilizacji praktykowało podobną czynność – Inkowie, Aztekowie, Grecy, Egipcjanie… Ile jest jednak prawdy w rewelacjach, które dzisiaj dostarczają nam ludzie tacy jak Mason. Pora to sprawdzić. „Słoneczna karma” to dokument o tych, którzy zapragnęli „zjeść” Słońce.

phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

dzięki za film Mruga w wolnej chwili od czasu sobie zobaczę
Swoją drogą ..nie dziwie się wcale ze wpatrywanie się w Słońce ma takie oddziaływanie.
Ja osobiście potrafię z 5 min wpatrywać się latem ..bez okularów ..oczy zaczynają łzawić ok 1ej minuty,
ale potem to "zanika".Dziwnym jest to ,ze w zależności od miejsca na Ziemi odnosiłem różne wewnętrzne wrażenia [mniejsza o szczegóły - po prostu inne kontynety].I tylko napiszę tak - okolice Lalibeli - nie wiem jak geograficzne położenie "obserwatora" moze mieć różny wewnętrznie wpływ /odbiór.Pewnie ma - geomantyczny ...a dochodzi przecież opcja promieniowania miejsc "mocy".
Poza tym tematem -zdania wtrącone:
W każdej naszej [ziemskiej] wierze/religii wszystko co zostało i jest nazwane/stworzone/czczone musi mieć odpowiednik "w postaci" i posiadać nazwę/imię .
Słońce ma i postać -jest widoczne [sorry...czasem widoczne,ale istnieje]
Tak najbardziej czcziciele słońca byli i są najbliżej "Dawcy Życia".Zgaśnie Słońce i fizycznie padamy jak muchy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Obejrzałam i mam mieszane odczucia. Niby fajnie, wszystko jest możliwe, a za chwilę "autorytety" się wypowiadają, że uszkodzeniem wzroku to grozi itd. I puenta, że jak ktoś ma zakorzenione jakieś przekonanie (np. że umrze bez jedzenia), to tak będzie...
O tej witaminie D to już dawno czytałam. Taką nagonkę medialną się robi, jakie to słońce jest szkodliwe, a prawda jest taka, że bez niego nie byłoby życia na ziemi. Ale sprzedaż kremów z filtrem rośnie. Tylko nikt nie mówi, że słońce nie tylko wywołuje uszkodzenia skóry, ale też je leczy. Lepiej zarobić na filtrach, a później na leczeniu i naświetlaniu lampami :bangheadwall:

dar66, czy Ty się czegoś naćpałeś? Z Twojego długiego wywodu zrozumiałe są może 2 zdania... Czy to taki problem napisać tak, żeby inni Cię zrozumieli? Nie czytamy tu sobie w myślach...

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ariessa
sorry,ale nie wiem o czym piszesz :uśmiech:
nie "ćpam" ,no co TY :lol:
- poważnie ; nie rozumiem jak mogę dodać czy edytować coś co w miarę sensownie i przejrzyście napisałem.Ale ...tak mam czasem ,że z koziorżcami nie mogę się "dogadać"
Pozdrawiam

Tytuł: Niejedzenie

Trafiłem na materiał na temat niejedzenia w ogóle.
phpBB [video]

Materiał jest długi trwa jakieś 6 godzin. Na pierwszy rzut oka wydaje się kompletnym bezsensem, jednak po kilku kolejnych częściach wydaje się to całkiem sensowne. Oczywiście do tematu trzeba podejść z otwartym umysłem i mieć podstawy natury rzeczywistości. Sam mam problem z tym źródłem informacji, nie wiem jak to zagadnienie traktować. Co o tym myślicie?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]