Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 gru 2019, 9:04

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Obrazek
albo
Obrazek
Normalnie nie daje mi spokoju ten symbol -poczytajcie:

Cytuj:
Indalo – prehistoryczny symbol magiczny pochodzący z terenu hiszpańskiej Andaluzji.

Datowane na okres neolitu (ok. 6 tysięcy lat temu) malowidło przedstawiające Indalo, wykonane ochrą, zostało odkryte w 1868 roku przez Antonio Gongónia y Martineza w jaskini Los Letreros, położonej w górach Las Vélez niedaleko Vélez-Blanco w prowincji Almería[1][2][3]. Przedstawia ono antropomorficzną postać z rozpostartymi rękoma, w których trzyma rozciągający się ponad swoją głową łuk. Jego znaczenie jest niepewne, przyjmuje się iż jest to wizerunek jakiegoś bóstwa trzymającego tęczę[1][2]. Być może był to rodzaj amuletu ochronnego, mającego odegnać złe moce[2].
...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Indalo

,
Cytuj:
Indalo to przede wszystkim symbol magiczny. Znaleziony w 1868 roku w jednej z jaskiń niedaleko Mojacar, wykonany 6000 lat temu, uznawany jest powszechnie za symbol szczęścia. Przedstawia człowieka trzymającego tęczę lub łuk. Przez antropologów interpretowany jako znak zespolenia przeciwności np. dobrazła, szczęścia- nieszczęścia i in. w rękach człowieka. Indalo ma strzec, chronić od nieszczęścia i przyciągać pomyślność. W prowincji Almeria, a w szczególności w Mojacar znak ten możemy znaleźć dosłownie wszędzie – nad drzwiami wejściowymi do domu, jako wisiorek na szyi mieszkań- ców, jako motyw dekoracyjny dosłownie na wszystkim – od porcelanowych filiżanek po barierki energochłonne na ulicach. Pamiętaj – aby Indalo przyniósł Ci szczęście musisz go otrzymać w prezencie – nie możesz go sobie kupić :-)
http://www.netholiday.pl/p,aktualnosci, ... rynku.html

Indalo Codex
phpBB [video]

/ok 15 sekunda i widać rysynek naskalny,gdzieś w jaskini/

Rozpiętość datowania jak zauważyłem rozciąga się od 4tys-6tys lat pne,no nieźle

Ludzie w tamtej okolicy [Almeria,Mojacar] mają normalnie jakiegoś joba na punkcie tego symbolu.
Niektórzy traktują wręcz jak bożka i przestrzegają reguły by kogoś czymkolwiek z tym wizerunkiem obdarować.
Wbili sobie do łbów [ja tak uważam],że jak się kupi dla siebie to szczęścia nie przyniesie..i takie tam bleble.
No,magicznośc musi być -od rysynków na kubkach i innych bibielotach liczonych chyba w setki po nazwy firm/hoteli.

Jak by nie patrzeć obecna cywilizacja stara się doszukiwać wszystkiego co kiedyś tam było pod panowaniem Arabskim/Islamu,czyli Maurowie,których dosłownie stamtąd wypatroszyli miłosierni chrześcijanie...

Symbol ma coś w sobie,ale nie uzyskałem żadnej informacji czemu go nazwano akurat "Indalo"
I znowu-magia symbolu ma być i mało kto zadaje pytania,a jak już zada to wróć-magia symbolu ma być i basta!

Zresztą sam ten znak jest tak momentami wypaczony w malunkach,rysowankach że głowa mała
,
Temat nazwałem właśnie tak jak widzisz-to symbol wyzwolenia
ale
tyle tysięcy lat temu?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 wrz 2016, 17:22 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

dar66 pisze:
Symbol ma coś w sobie,ale nie uzyskałem żadnej informacji czemu go nazwano akurat "Indalo"
I znowu-magia symbolu ma być i mało kto zadaje pytania,a jak już zada to wróć-magia symbolu ma być i basta!

Zresztą sam ten znak jest tak momentami wypaczony w malunkach,rysowankach że głowa mała
,
Temat nazwałem właśnie tak jak widzisz-to symbol wyzwolenia
ale
tyle tysięcy lat temu?

Na piktogramie jest człowiek trzymający tęczę na ramionach.
Ciekawe ,że Indianie np . Zumi także znali ten symbol i malowali go na swoich tarczach . Nazywali go Tęczowym Człowiekiem. Według nich symbol ten reprezentował człowieka i jego odpowiedzialność za ziemię .
Silny człowiek mógł unieść ją (Matkę Ziemię) na swoich ramionach (oczywiście to przenośnia )
Natomiast tęcza ma specjalne znaczenie dla Indian
W przepowiedniach plemienia Hopi i Zuni , Czirokezów i coś chyba u Majów też było .... tęcza to centrum wierzeń duchowych i wielkiej tajemnej wiedzy.

Symbol indalo został nazwany tak, dla dla upamiętnienia św. Indalecjusza, patrona Hiszpanii i Almerii .

Indaliusz nawrócił prowincję Almeria i został tam pierwszym biskupem .Nazwa Indalecjusz to Posłaniec Boga.
Ludzie w Hiszpanii np. malują nad drzwiami domów ten znak by ustrzec się piorunów i złych uroków . Ma ich chronić od złego :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]