Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 sty 2018, 23:57

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Imbir
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Polecam, zalecam, bo znam właściwości i działanie , począwszy od raka, a skończywszy na eliminacji toksyn. Pewnego dnia , to była środa dwa tygodnie temu, zaczęło boleć mnie ścięgno Achillesa , po południu ból był nie do wytrzymania, znajoma , lekarz, dała mi maść i proszki , oczywiście proszki przeciwbólowe i ja ciołek wzięłam. W czwartek już nie mogłam chodzić , ale mój mózg zaczął myśleć. Noga mi spuchła przy stawie , stan zapalny. Wzięłam imbir sproszkowany, dodałam wody i zrobiłam papkę , dodałam 5 kropel kamfory. Zawinęłam bandażem , bez folii. W nocy obudziłam się , ale ból był nadal, chociaż jakby mniejszy. Zrobiłam świeży okład. Rano wstałam i ból na tyle się zmniejszył, że mogłam już chodzić. W sobotę już bólu nie było. W ten sposób imbir stosuje się na ból stawów , ale dodaje się kamfory jeżeli jest opuchlizna, jeżeli nie ma opuchlizny, zamiast kamfory dodaje się szczyptę pieprzu cayenne lub kurkumę.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Imbir
: 22 wrz 2017, 16:32 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Imbir
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Pozwole sobie dodac wlasne spostrzezenia w tym temacie.
Tak jak napisala biedronka - dobrze dziala p/bolowo, :tak:
a ja dodam, ze swietnie pomaga takze w zwyklych
(a sadze ze i w wiekszych) poparzeniach - najczesciej zdarzajacych sie w kuchni.
Staram sie jak najszybciej nalozyc papke ze sproszkowanego imbiru.
Jesli mam "pod reka" swiezy korzonek - smaruje sokiem.
Pomaga.
Bardzo duzo podrozuje - sama nie mam tego problemu -
ale u osob ktore podrozuja wraz z nami (ja i moj maz),
a majacymi czesto klopoty z mdlosciami - (choroba lokomocyjna)
imbir kandyzowany zawsze jest pod reka.
W przypadku, gdy jest wiadomo o tej dolegliwosci -
na ratunek mam termos z herbatka imbirowa. Mruga

Dla tych osob, ktore zdecydowaly by sie na herbatke -
(jest dosyc mocna wiec nalezy ja popijac w mozliwie malymi lyczkami)
o jednym trzeba pamietac :
imbir, podobnie jak wywar z kory wierzby (naturalna aspiryna - kwas acetylosalicylowy)
rozrzedza krew.
Co dosc istotne -
z pelnym zaufaniem stosuje imbir pod kazda postacia w domu,
gdyz nie powoduje zadnych dolegliwosci zoladkowych.

Podobnie jak napisala
Cytuj:
biedronka: Polecam, zalecam, bo znam właściwości i działanie
:uśmiech:

Awatar użytkownika

O, tak, imbir skaleczone miejsce , poparzone :hejka: . Przypomniało mi się , skaleczyłam sobie palec, bolał, akurat kupiłam imbir na sok, zaczęłam go skrobać, ranka zaczęła boleć, piec , ale krótko, bo zaraz przestał boleć , wszystko by było dobrze gdybym nie zaczęła myć ręce , bo wtedy zaczął niesamowicie boleć, to wytarłam ręce i korzeniem posmarowałam palec , zmniejszyło mi ból.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Czy imbir jest bezpieczny dla zniszczonej błony śluzowej żołądka?

Provost and Judge * 7th Degree

Witam; Pytanie; czy imbir jest bezpieczny? Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
Ale – ale ; pytanie, jak mocno masz zniszczony żołądek? Ogólnie imbir pomaga na rany, owrzodzenia, oparzenia itp. Ja go wypróbowałem ,pierwszy raz rok temu.
Skutek pozytywny ,rana się zagoiła. Były to usta ,( kącik ust ). Paskudne miejsce,
metodą było ; plasterek imbiru świeżo ukrojony ,przykładałem do rany. W pierwszym momencie piekło nie miłosiernie .Następne opatrunki już dużo mniej. W sumie leczenie trwało jakieś 2,5 dnia. Na ranie powstała ,nowa delikatna skóra. Rana była
wielkości około 5 mm. Pomogło błyskawicznie,sam byłem zdziwiony. Następne
spotkanie ,to było oparzenie ; gorący metal ( spawanie elektryczne ). Ranka była nieduża .Najpierw zimna woda, ( schłodzenie ). A następnie plasterek imbiru.
Mam jeszcze jedno zastosowanie ,jako dodatek do herbaty. Ponieważ piję herbatę
miętową ,właściwie to napar z mięty . W czajniczku fajansowym ,zaparzam miętę ,
i dodaję do tego parę plasterków imbiru, + 6-8 sztuk ,goździków .Smak tego płynu jest dobry,aromatyczny i co najważniejsze ma właściwości lecznicze. Z tego co mnie
wiadomo , to imbir i goździki jest kijem ( batem ) na wszelkie robactwo ,które znajduje się w człowieku. I te całkiem maleńkie i te większe nienawidzą tego rodzaju
przypraw ( ziół ). Ale to jest inny temat. Ja bym spróbował,na początek napić się takiej herbaty. I uważna obserwacja co się dzieje. Po mojemu to nie powinno zaszkodzić. Jeśli nie będzie się nic działo ,to można wtedy zwiększyć ( wzmocnić )
dawkę .Leczenie a zapobieganie to troszkę dwie różne sprawy. Zapobieganie jest zawsze łagodne i delikatne. Rozłożone w czasie. A leczenie ,to jest skondensowane
do maximum ,uderzenie militarne. Pytanie? Jakiej artylerii należy użyć. Nie potrafię
na to pytanie odpowiedzieć. Jeszcze jedna uwaga ,gdyby coś zaczęło się dziać w
żołądku ; coś nie pożądanego . To szybko płukanie letnią wodą ( żołądka ). Ale przy
herbacie ,nie powinno to mieć miejsca. To takie – JAKBY – GDYBY.
Stare przysłowie mówi – kto ryzykuje to w kozie nie siedzi. Ja bym wypróbował.
Wracając do błony śluzowej , pytanie? Co przyczyniło się do tego uszkodzenia?
I jak usunąć tą przyczynę ? Pytanie jest dalej otwarte. W tej materii ,nie zabieram
głosu. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam. :pisze:

Awatar użytkownika

Swietnie ze Tomasz poruszyl temat :uśmiech:

Mamy okres przeziebien, szalenstwa grypy ...
Powiem - imbir w moim domu ma poczesne miejsce.
Bylam dzieckiem jak babcia podawala przy kazdym kichnieciu czy kaszlnieciu,
natychmiast lyzeczke syropku ... z imbiru :uśmiech:
Z czasem przyzwyczailam sie do tego co nie co dziwnego smaku.
Pozniej polubilam go. :mniam:
Syropek robie zawsze, jak tylko pamietam, calymi latami.
Mowia, ze dzieci tego nie rusza Mruga - nie jest to prawda.
Moje dzieci pily chetnie ten syrop, poniewaz chetnie jadly imbir kandyzowany i cukierki imbirowe.
Wnuki tez do tego sa przekonane.
Z pewnoscia i biedronka i Tomasz wiedza, jak zrobic taki syropek p/wirusom i bakteriom,
a dla tych ktorzy nie wiedza - zdradze cala tajemnice Mruga
spory kawalek imbiru, sok z cytryny i miod.
Zima wyciskam sok z imbiru wyciskarka w wiekszej ilosci, przetrzymuje w lodowce,
w razie potrzeby jest natychmiast gotowy,
jedynie dodaje sok z cytryny i sporo miodu i dobrze ciepla wode - zwlaszcza wnukom.

Cytuj:
Darek pyta -
Czy imbir jest bezpieczny dla zniszczonej błony śluzowej żołądka?

Podawalam mezowi herbatke do picia po inwazji helicobacter pylori ...
Oczywiscie wczesniej byl antybiotyk,
jednak herbatka szybko doprowadzila zmaltretowany zoladek do zdrowia.

Wystarczy zajrzec do "skladnicy wiedzy" - czyli internetu,
by dowiedziec sie o dobrodziejstwach stosowania imbiru.

Sama jestem okropnym zmarzlakiem.
Siedzac przy comuterze czesto dokuczaja zimne stopy, dlonie i czasem nawet - nos.
Biore miske z ciepla woda, dodaje nieco soku z imbiru i - nozki do moczenia.
Po przestygnieciu wody zakladam grube skarpety, nie wycieram stop.

Darku - wiem, ze imbiru nie uzywaja ludzie majacy wrzody zoladka, dwunastnicy
i refluks zoladkowy - ja mam czasem problemy z refluxem, jednak nie po imbirze :tak:

Awatar użytkownika

Sporo ludzi ma problem z refluksem, ale mam doniesienia , że są coraz rzadsze lub już minęła ta dolegliwość po zmianie diety i zakwaszaniu żołądka przed posiłkiem. Niektórzy muszą dokwasić żołądek po posiłku gdy występuje problem np. zgagi.

biedronka pisze:
Sporo ludzi ma problem z refluksem, ale mam doniesienia , że są coraz rzadsze lub już minęła ta dolegliwość po zmianie diety i zakwaszaniu żołądka przed posiłkiem. Niektórzy muszą dokwasić żołądek po posiłku gdy występuje problem np. zgagi.

Witam; Dieta jest podstawą naszego życia. Ja skorzystałem z porady -Jerzego Zięby-
i zastosowałem tak jak radzi, szklanka wody + szczypta soli, sól ma być nie oczyszczana. Dlatego że taka sól zawiera wszystkie elementy i minerały. Polecam -
( Kłodawa – Himalajska ). Ja używam himalajskiej, trudniej ją podrobić ze względu na kolor . [ Sól oczyszczana nadaje się do posypywania ulic w czasie zimy ].W żołądku jest potrzebny kwas solny, + bakterie. Wypita woda z solą ułatwia zwiększenie ilości kwasu ( pomnożenie ). To jest robione z rana ,na czczo przed śniadaniem. Pól godziny przerwy , ( ja w tym czasie robię spacer z psami ),po tym czasie dopiero śniadanie. Jeśli do śniadania napijemy się mleka; to diabli wezmą nasze zakwaszanie żołądka.
Mleko jest zasadą i zniweluje działanie kwasu solnego. Dotyczy to też innych rodzai jedzenia o zasadowym odczynie. Zapamiętajmy; ŻOŁĄDEK -TO– KWAS-SOLNY .
Wszystkie inne organy ; Zawierają, Odczyn zasadowy . W innych organach kwas to oznacza , -CHOROBA-. Wracając do Jerzego Zięby, tak bardzo jest nie lubiany przez medycynę że zablokowali mu kanał na ; J & T...e . Teraz jego filmy ( instruktażowe ),
można znaleźć na -Vimeo -.Jest to człowiek który walczy z m.fią farmaceutyczną.
Jerzy Zięba = naturoterapeuta. Naprawdę jest w tym dobry. POLECAM - .
Ostatnio nasiliła się nagonka na ludzi , którzy chcą pomagać ( leczyć ).Są po prostu prześladowani, odbiera się im prawo do leczenia; chociaż mają olbrzymie zasługi na tym polu. Nie jest to w temacie ,ale warto ludziom przypomnieć. Ze takie nazwiska jak; Stanisław Wiąckowski – prof. - Hubert Czerniak – lekarz. - Jerzy Zięba – naturoterapeuta. - Ryszard Grzebyk – dr. Osteopata. - Dąbrowski – lekarz. Szczepaniak – lekarz. I wielu innych . Ci ludzie mają problemy z system, dlatego że od nich ludzie wychodzą zdrowi, o własnych siłach. A nie nogami do przodu. Jak zaleca fundusz zdrowia. ( to taki smutny żart ). Przepraszam wracam do tematu; Do zakwaszania po jedzeniu dobrze nadaje się; kiszony ogórek, kiszona kapusta. na przykład w postaci surówki do jedzenia. Powtarzam za -Ziębą- , KISZONY – KISZONA . A nie zakwaszana .Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.( będzie nam bardzo potrzebne ). :pisze:
PS. WIEDZA BYWA GROŹNA – ALE NIE WIEDZA JEST GROŹNIEJSZA.

Awatar użytkownika

Tak, wiem. Tak, znam te terapie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]