Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 lip 2020, 11:52

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ilu-Gadżety ;)
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Jako, żem kobieta, dość młoda (jeszcze) często odwiedzam sklepy z biżuterią.
Czaszki, szachownice dla emo już były... teraz do którego sklepu z błyskotkami by nie wejść, od zaje* przywieszek z TYMI sowami. Przysięgam... nie jeden, dwa wzory..a pięćdziesiąt.

Czy to się przerodziło w paranoje? Czasem śmiać mi się chce z tego wszystkiego...
Może niedługo wejdę do kibla w centrum handlowym i sparaliżuje mnie widok nalepki producenta klopów bo....Boże uchowaj...trójkąt?!?!?!

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Ilu-Gadżety ;)
: 17 paź 2012, 20:06 
VIP Member
Awatar

Gdy ktoś już odkryje wcześniej nieuświadomiony szlak działania "magii" poprzez symbole, formy, liczby czy dotychczas ukryte w wypowiedziach sugestie* i zauważy, że jest to pozawerbalna forma komunikacji energetycznej temu łatwiej jest samemu stać się symbolem, narzędziem ekspresji tychże energii czy po prostu przeciwdziałać ew. niekorzystnym skutkom owej symboliki poprzez zwykłe uświadomienie sobie mechanizmu działania ! Najprościej i potocznie można powiedzieć, że raz poznany język symboli i jego znaczenie traci wiele na mocy, której źródło bije w potędze nieświadomości właśnie. No przecież na tym właśnie polega wiara w moc - nie wiem jak to działa ale wierzę. W opozycji do tego ostatniego warto choćby raz zerknąć na symbolikę z drugiej przeciwstawnej strony: wiem co to są symbole, jak działają, jaką pełnią rolę i co nadaje im "moc" więc jestem już poza tym "marketingowym" mechanizmem na tej samej zasadzie jak nie nabieram się na spam, który obiecuje mi Ipady, BMW i wycieczki na Majorkę za darmo tylko muszę wykonać parę "magicznych czynności" ( wysłać SMS etc ).

Zauważanie zjawiska, bytów, fragmentów rzeczywistości, które pojawiwiszy się w umyśle jako obserwacja potem stają się wszędobylskie, znacznie częściej zauważane, wyraźne, wręcz jakby "zbieg okoliczności", "dejavu" i synchroniczność** to świetna okazja by obserwować działanie naszej uwagi oraz "prawo przyciągania" w akcji. Ego szybko ulegnie paranoicznej wizji, że to spisek, manipulacja bądź celowe działanie nastawione na kontrolę. Wolny umysł zauważy w tym po prostu naturę rzeczywistości - widzimy to czemu poświęcamy uwagę ( świadomie bądź nie - to drugie zdecydowanie poza kontrolą i stanowi 99% przyczyn nadinterpretracji fenomenów ).

Raz uświadomiony ( uczucie po którym przychodzi zgoda z myślami ale nie myśli prowokujące uczucia ! ) świat symboli i innych "zagrywek" na podświadomość odbiera im moc i znaczenie więc jedyne co warto wtedy kontynuować to obserwacja tego i asymilacja. Wtedy można jako przysłowiowy święty ministrant dziewica pójść na satanistyczny zlot pijących krew niemowląt i wyjść z tego niewzruszonym ale doświadczonym. Poza ocenami oczywiście - te zawsze uniemożliwiają wydłubanie tego co stanowi ośrodek owej wypowiedzi - taka sugestia z moje strony na koniec hihi. Tak właśnie to działa - każdy kto oceni ostatni akapit nie zdoła odczytać jaką intencją nasyciłem poprzednie.

PS. W psychologii istnieje coś co formalnie nazywa się fenomen Baader-Meinhoff. Warto zerknąć co za tą obserwacją analityczną sie kryje. Ciekawy mechanizm naszej podświadomości i pośrednia obserwacja kreacji rzeczywistości podług naszych myśli... w akcji !
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

* coś co w ogromnej większości odbywa się nieświadomie i stanowi już stały element naszej kultury tj. ta budząca mieszane uczucia obserwacja jak nawet tematy "wyższe" i "duchowe" są w dyskusjach paraliżowane, deformowane bądź sprowadzane na zawsze skuteczną płaszczyznę destrukcji wszelakich konstruktywnych nowości - materializm. Do tego dochodzi notoryczny brak woli, możliwości, błyskotliwości, swobody i otwartości umysłu by ujrzeć jak zadając sobie codziennie pytania, stawiając problemy przed dyskusją, dokonując sprawozdania rzeczywistości popadamy w stare i wypróbowane ( skuteczne ) systemy samoograniczania, kontroli i automanipulacji myślami, perspektywami ich wglądu. Mówiąc konkretnie chodzi o takie podejście do rzeczywistości jakie np. w środ."wolnościowym" ( w domyśle np. antyNWO ) realizuje się nieświadomie a przynosi fatalne, odwrotne i głównie destrukcyjne efekty. Przykładem może być hipokryzja w podejściu typu "Jak walczyć z systemem", oczywiście wynikająca z faktu deklarowania się z walką z "innymi" by zrealizować docelowy ideał cywilizacyjny, który paradoksalnie ma szansę zaistnienia tylko wtedy gdy walka się kończy i wyklucza etos walki jako przyczynę, motor i CHARAKTER systemu z którym się przecież chce walczyć. "Push-Pull"...

** np. myślimy o czerownym odkurzaczu którym ktoś kiedyś straszył kota sąsiada, potem włączamy przypadkowo YT, TV bądź inne medium i wtym momencie leci klip z kotem odkurzanym na czerwonym dywanie.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

W jednym ze sklepów internetowych widziałam wisiorki z grafiką oka w trójkącie podpisanych jako 'oko proroka'. Niezbyt wysoka cena, koło 20 złotych.

Chętnie postaram się pomóc w razie jakiś problemów tyczących się grafiki komputerowej.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]