Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2018, 6:50

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Zapewne wielu z was już o tym wie, jakieś parę lat temu zrobiono wynalazek pod tytułem i-doser. Konkretniej są to nagrania z odgłosem fal mózgowych(czy coś w tym stylu) których słuchając mamy odczuwać różne efekty np. narkotyczne, stany emocjonalne itd. Jest to bardzo dobrze rozreklamowane i interesuje się i korzysta z tego coraz większa ilość ludzi. Ja z ciekawości raz też jedno przesłuchałam i szczerze nie poczułam nic. Moim zdaniem ten "wynalazek" wygląda dość podejrzanie. Całkiem możliwe jest że w nagraniu zawarte są teksty podprogowe, lub np. jakieś fale które mają kontrolować umysł... Dość dziwne jest to że te nagrania można bardzo łatwo pobrać-zupełnie a darmo, a z oficjalnej strony za zupełnie symboliczną cenę. Moim zdaniem wygląda to bardzo podejrzanie, a co wy o tym sądzicie?

Ostatnio zmieniony 27 maja 2013, 15:01 przez CzłowiekUrana, łącznie zmieniany 1 raz

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 maja 2013, 17:00 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Ja próbowałem, ale szybko pożegnałem się z tym pomysłem. Od tych dźwięków mi rozsadzało głowę i nie dało się tego wytrzymać.
BTW, popraw to "Ż" bo aż oczy bolą od patrzenia.

Provost and Judge * 7th Degree

Też próbowałem. Różnych nagrań, w różnych kombinacjach, na dobrych słuchawkach i jeżeli można mówić o jakichś efektach, to były raczej negatywne: rozkojarzenie, chaos w głowie, "zmulenie".

A czy zawierają jakieś negatywne podprogowe przekazy? Trudno powiedzieć, w każdym razie nie polecam.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

"nagrania z odgłosem fal mózgowych" :zęby: - no nie do końca;)
I-dosera nie słuchałem ale korzystałem z podobnego BrainWave Generatora, głównie z presetami z Hemi-Synca Monroe i polecam. Jeśli ktoś jest początkujący umysł potrafi się szybciej zrelaksować i nastroić oraz głębiej "zanurkować". Oczywiście lepsze oryginalne Focusy z prowadzeniem.

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

bardziej popularny był swego czasu Brain Wave Generator [BWGen] z całą gamą presetów,też generował przeróżne częstotliwości ...alpha/theta...nawet jakiiś preset był do OOBE ...można było sobie samemu wygenerować własne częstotliwości /chyba nawet dudnienia różnicowe ; mnóstwo ludzi się tym bawiło z tego co pamiętam - i dokładnie jak powyzej karp88 napisał : zmulenie ,to takie delikatne określenie.Do tej pory sporo osób się tym para ..no cóż .. taka moda na "dopalacze" z każdej możliwej strony

/jednoczesnie poszły posty z Kobi /

Awatar użytkownika

Zajmowałem się BWGenem kilkanaście lat temu więc nie nazywałbym tego modą. Jeśli ktoś mądrze do tego podchodzi to bardzo przydatne narzędzie. Zupełnie jak młotek.

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

BWGeneratora też używałem, na długo przed i-doserem. Nagrania (czy tam "presety") do BWG zdawały się być lepsze jakościowo niż te z i-dosera, jednak jak dla mnie (mimo zachowania wszelkich wskazówek dot. użytkowania: słuchawki, relaks, pozycja leżąca) efekty również były dość znikome, czyli głównie to charakterystyczne "zmulenie".

Chodź muszę przyznać rację, że słuchając tego, łatwiej się zrelaksować, z tym że skutkiem ubocznym jest potem właśnie taki chaos w głowie (przynajmniej u mnie). Teraz jeżeli potrzebuje wsparcia w relaksacji to sobie włączam jakies nagrania z youtube, typu "odgłos leśnego strumyka" itp. Efekty pogłebiające relaksację takiego nagrania są podobne (albo lepsze) i nie ma zmulenia i chaosu :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

też swego czasu i miałem ,i próbowałem,nie ma porównania z tym całym "i-doser" [to
jakiś marny klon].Były w bwgen presety naprawdę fajnie stworzone,ale jeszcze fajniej
jak samemu się je edytowało dla samego siebie [nie pamiętam nazw].
Krótko się tym programikiem bawiłem ,do samego relaksu na pewno jest lepsza muza
relaksacyjna i to przerobiona na strój 432hz - tu jest sposób na przeróbkę:

solfeggio-dna-i-dzwieki-t2388-60.html

o niebo lepsze są efekty po zmianie stroju !

Nie mam pojęcia czemu tamten temat "zamarł".Być może przyczyna leży w tym ,że strona
którą zlinkowałem po prostu ładuje się w nieskończoność [nawalone filmiki] i tym
samym zniechęca...
Mruga

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Też się bawiłem BWG.

Te oryginalne, umieszczone w darmowym programie były nawet ok. Wiele z tych, które robili ludzie pozostawiało często stan zmulenia, jakieś takie "ocipienie". Więc zagłębiłem się w temat i zrobiłem swój. Nawet umieściłem swój preset na stronie BWG.

http://www.bwgen.com/presets/desc565.htm

W komentarzach piszą i to raczej w superlatywach, że działa, pomaga się zrelaksować, co mnie bardzo cieszy. Bo relaks to zdrowie!!! :D np.

Obrazek
tłumaczenie:
"Przed momentem użyłam tego presetu i on sprawił, że RZECZYWIŚCIE się zrelaksowałam. Nie czułam ciała. Czułam się jakbym leciała i była tak lekka. Naprawdę lubię ten preset."

Jakby ktoś chciał posłuchać bez płacenia za program to wrzuciłem mp3 w wygenerowanym dźwiękiem na chomikuj.pl

relaks from the deep.mp3

użytkownik: thozo

Zastosowałem bardzo powolne obniżanie fal mózgowych, uznałem to za jedyną sensowną metodę, dlatego pełny efekt zaczyna się dopiero po 15 minutach słuchania. Mówimy tu o obniżeniu częstotliwości mózgu do 3-4 Hz... A co jak "from the DEEP" to ma być z głębi. Te 15 minut to konieczna "rozgrzewka", taki przyjemny miękki zjazd z beta do głębokiego theta. Więc zarezerwował bym sobie tak min. 30min. na sesję relaksu. Trochę pooddychać głębiej. Postanowić, że chce się zrelaksować - też bardzo ważne. A i oczywiście - słuchawki. Słuchając przez głośniki nie ma co się spodziewać jakichś powtarzalnych efektów. Choć jak to piszę, to puściłem przez głośniki, by sobie przypomnieć, i też trochę działa. Ale tak na poważnie to tylko słuchawki.

Miłych wrażeń.

Pozdrawiam

ps. 2003 rok, umieszczenie preseta... jak te latka lecą. Dawno się tym nie zajmowałem, nawet nie mam już BWG, ale co lepsze produkcje to zapisałem jako mp3 na podróże itp. Wtedy nawet nie było popularnych teraz mp3-jek... Używałem Mini Disk, fajne jak na tamte czasy bajeranckie urządzenie. Teraz to telefon starczy i słuchawki. A właśnie tak zrobię, wrzucę na tel słuchawki i sobie poprzypominam głębokie relaksy made by thozo. :D
Dzieki za przypomnienie!!!

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

nagranie nagraniu nierówne.

tylko nieliczne są dobre, np. równoważą czakry.
Cytuj:
Dość dziwne jest to że te nagrania można bardzo łatwo pobrać-zupełnie a darmo, a z oficjalnej strony za zupełnie symboliczną cenę. Moim zdaniem wygląda to bardzo podejrzanie, a co wy o tym sądzicie?

witamy w internecie, tu sporo rzeczy jest za darmo. :)

Awatar użytkownika

Sosnowiczanin pisze:
nagranie nagraniu nierówne.

tylko nieliczne są dobre, np. równoważą czakry.
Cytuj:
Dość dziwne jest to że te nagrania można bardzo łatwo pobrać-zupełnie a darmo, a z oficjalnej strony za zupełnie symboliczną cenę. Moim zdaniem wygląda to bardzo podejrzanie, a co wy o tym sądzicie?

witamy w internecie, tu sporo rzeczy jest za darmo. :)

no tak, ale chodzi o to że oryginalne nagrania są za bardzo tanią symboliczną cenę

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

..przeniosłem do działu dla zalogowanych użytkowników ..sorry

Awatar użytkownika

Widzę, że Relax from the DEEP ktoś pociągnął z chomika, jak wrażenia? Mnie nadal luzuje, sprawdzałem. Mocny jest, trochę trudno się przyzwyczaić na początek do tak niskich częstotliwości. Na pewno nie polecam do prowadzenia samochodu :mrgreen: , lepiej sobie poleżeć. :tak: Zapewne jest to KONTROLA UMYSŁU :D Dobrze, że własnego przez siebie!!!

Na tego samego chomika co powyżej (thozo) wrzuciłem też wtedy od razu do ściągnięcia: breath of life.mp3

http://www.bwgen.com/presets/desc647.htm

Tak zajrzałem przed chwilą (bo wiele latek tego nie robiłem), a tutaj też zaskakująco dobre komentarze, więc postanowiłem tu opisać co udostępniłem. (tłumaczenie fragmentów z powyższego linka)

Mieszanka częstotliwości:

5,35 Hz - powiązana z płucami

5,8 Hz - redukuje strach

16-20 Hz - typowe beta - pobudza, pomaga skupić uwagę, antydepresyjne działanie

piesek sobie wyje, tak by nie było nudno i wprowadza klimacik.

Jako mieszanka:
redukuje - depresję, strach, astmę, niechęć do życia, nieśmiałość

zwiększa - poziom energii, radość, świadomość ciała, relaks, odwagę. Można słuchać podczas uczenia się, ułatwi dłuższe i efektywniejsze uczenie się.

Trafiłem. Szczególnie z tym 5,35 Hz - naprawdę uruchamia głęboki oddech. I to cały klucz do tego presetu.

Spokojnie nadaje się do słuchania (słuchawki konieczne) podczas dowolnych właściwie czynności. Najlepiej zapętlić. Oczywiście dobrze jest się położyć i skupić na dźwięku, szczególnie na początku. Ale też pamiętam jak łaziłem ze słuchawkami po mieście i było ok, generalnie preset nie wprowadza w jakieś głębokie stany, raczej pobudza i ułatwia skupienie. No i ten oddech - szczególnie ludzie nawykowo płytko oddychający wiele skorzystają z jego uruchomienia - czym innym jest oddech wymuszony świadomie (ćwiczenia oddechowe), a czym innym "naturalny" - kiedy mózg sam podświadomie wysyła takie impulsy do ciała. Ha ha naturalny z generatora :język: Ważne, że działa. :D

Komentarze, a co pochwalę się :D:

Obrazek

tłumaczenie:
2007 monasmadali
Mam astmę i żyję w Nowym Jorku gdzie jest duża wilgotność i temperatura w lecie. Wilgotność uruchamia u mnie ataki astmy. Spróbowałem tego presetu i prawie natychmiast byłem zdolny oddychać znacznie lepiej. Obecnie mogę oddychać całą drogę bez zadyszki. Zdumiewające, to naprawdę działa.

2008 Justin
Ten preset po prostu "zasysa oddech" ( *gasps* gra słów, wyraża też wdech spowodowany zaskoczeniem zdziwieniem, nie będę się wgłębiał w tłumaczenie). Zdumiewające. Mój przyjaciel właśnie zaznajomił mnie z BWGen. Byłam całkiem zdrowo sceptyczna, ale ekstremalnie zaskoczona tym jak *właśnie ten* preset zadziałał. Miałam ostatnio trudne przejścia i byłam raczej w depresji, ale gdy go sobie posłuchałam przez jakiś czas to już czuję się dziesięć razy lepiej. Dziękuję z głębi serca za stworzenie i opublikowanie go.

2011 John
Miałem wiele problemów i poważną depresję, próbowałem wielu presetów BWGen bez sukcesu. Używałem tabletek, także bez efektów...
Ten preset działa na mnie!!! Jest dla mnie tajemnicą jak... To jak ponowne narodziny. Wielkie dzięki za podzielenie się nim. Odmienił moje życie i sorki za słaby angielski.

Fajnie. Jak tak sobie poczytałem, to aż tego posta napisałem, tak ze szczęścia i chęci podzielenia się.

Jakby ktoś próbował presetów i się nie bał, to proszę o komentarz!!!

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Właśnie ściągnęłam, za jakiś czas napiszę o efektach. Depresji wprawdzie nie mam, ale astmę....więc zobaczymy...No i relaks się przyda :tak:

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Kurczę, jak wy to ściągacie?
Ja gdy klikam "Download preset: Breath_of_Life.bwg" to wyskakuje pusta stronka z takim tekstem - "ERROR: No file was specified"

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

tu jest chyba to samo - z nazwy ,domniemam [plus kilka innych]

http://chomikuj.pl/Endemic_thought/Prog ... 615857.bwg

Awatar użytkownika

człowiek pisze:
Kurczę, jak wy to ściągacie?
Ja gdy klikam "Download preset: Breath_of_Life.bwg" to wyskakuje pusta stronka z takim tekstem - "ERROR: No file was specified"

Bo to trzeba ściągać z mojego chomika... tak jak wyżej to opisałem.

Aby sciągać presety ze strony BWG, trzeba mieć kupiony ten program, a nie wersję shareware. Ciekawe, czy jeszcze da się ściągać, mam ten sam komunikat... Właściwie zakup licencji wiązał się z odblokowaniem możliwości importu presetów, a tworzyć można było w wersji darmowej.

To co wrzuciłem na chomika to moje stare, już wygenerowane z programu dźwięki w postaci mp3, które jakimś cudem przeżyły tyle lat nieskasowane. Nawet nie mam teraz BWG, bo używam Mac OS X, a on jest na windowsa.

Tak więc to jedyna legalna droga jaką znam. :!:

ps dar66 - tak to ten preset, tak po literach i kreskach patrząc (hmmm nawet na chomika zawędrował :spoko: ) tylko, że preset to tylko program 6kB, aby go zaimportować do BWG trzeba mieć pełną wersję z funkcją importu. Tak legalnie Mruga

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

"relaks from the deep" odsłuchałem dzisiaj. Nie wywarł na mnie żadnego wrażenia.
Jako przed tak i po. Może dlatego, że zrelaksowany jestem ostatnio :)

Jutro przetestuje "breath of life".

Awatar użytkownika

Może na niektórych nie działa? Nie wiem. Tym którym dałem spróbować, a niewielu to było i niekoniecznie te dwa moje presety - zawsze jakoś działało. Kobitka mi reportowała, że strasznie tego nie cierpi, włączyła jakiś preset i strasznie rozbolała ją głowa.

Parę dni temu puściłem swojej Breath of life tak z rozmowy wyszło i powiedziała mi tak: "Wiesz, specjalnie nic nie mówiłam, ale PRZESTAŁA mnie boleć głowa, a zaczynała już." A ona ma tendencje do silnych migrenowych, stąd nauczyła się szybko rozpoznawać początki. Posłuchała tak z 10 min. potem zajęła się innymi sprawami i koniec końców i tak leciałem do apteki. :D

Co ważne: spytałem jej czy podczas słuchania czuje jakby dudnienie, pulsowanie w mózgu - ona że TAK. I to chyba jedyne co mogę poradzić, sam się musiałem tego nauczyć: Podczas słuchania koncentrujemy się na centrum mózgu i POZWALAMY na to pulsowanie w nim, zgodnie z częstotliwością tego "dudnienia". To pomaga osiągnąć efekt.

W jednym i drugim z moich presetów jest ich kilka tych częstotliwości, można znaleźć słuchając.

Słuchawki oczywiście.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

No to odsłuchałem "Breath of life" .
Pojawił się głęboki oddech, szczególnie w pierwszej połowie nagrania.
Ciekawe doznanie - płuca same chodzą :)
Następne to trudno opisać, nazwę to tak: "mózg mi się rozlużnił".
Może też jakiegoś "powera" dostałem, bo pogoniłem trochę żonę i teściową.
Grzebały się za długo do wspólnego wyjścia z domu ze mną :mrgreen:

Słucham takich rzeczy zawsze w słuchawkach.
Kiedy ściągnąłem "relaks from the deep", chciałem na szybko zobaczyć co to mniej-więcej
i puściłem przez głośniki. Żona nie mogła wyrobić, to szybko wyłączyłem, co by po łbie nie dostać :)

Do "Breath of life" na pewno jeszcze wrócę, choć bliższe są mi klimaty
nagrań z Instytutu Monroe'a.

Awatar użytkownika

Hehe :lol: i tak z wątku o I-doserze zrobił się wątek o BWG Mruga

I-dosera kiedyś miałam okazję przetestować, nie pamiętam dokładnie co to było za nagranie - albo extasy albo jakiś orgasm - efekt był niezły :D

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

jak samemu tworzyć presety/w skrócie - eng:

http://binaural-isochronic.moralde.com/ ... ith-bwgen/

http://healingbeats.com/forum/bwgen-presets-and-help/

inne info - PL:

http://strony.aster.pl/alien/stany.html

http://www.neurotyk.net/2007/07/synchronizacja-jazni/

http://www.oobe.pl/park/lofiversion/index.php?t256.html

http://www.paranormalne.pl/topic/7659-p ... generator/

Awatar użytkownika

Ariessa pisze:
Hehe :lol: i tak z wątku o I-doserze zrobił się wątek o BWG Mruga

I-dosera kiedyś miałam okazję przetestować, nie pamiętam dokładnie co to było za nagranie - albo extasy albo jakiś orgasm - efekt był niezły :D

A bo tytuł wątku jest do bani... :język:

Orgazm uszno-mózgowy :D

W sumie to zapewne ta sama zasada działania, czyli bierzesz dźwięk o jakiejś częstotliwości. Do jednego ucha go puszczasz. Do drugiego taki sam, ale przesuwasz go o jakąś wartość np. 10 Hz. To 10 Hz to dudnienie, mające na celu wpłynąć na "taktowanie" mózgu.
Ten sam efekt występuje przy strojeniu gitary. Jak już jesteśmy blisko zestrojenia to słyszymy takie "zium zium" , stroimy dalej aż do zaniku zium zium ( :D ) Częstotliwość tego zium zium to jest dokładnie to co uzyskujemy miedzy uszami w tego typu programach. (EDIT no to opisałem :D , ale starczy, to tak dla laików w temacie, specjalista ma precyzyjną nazwę dudnienie)

To tak w skrócie.

@dar66
Tak do wiedzy teoretycznej z linków dodam, że to jednak też jest "sztuka", nieco wyczucia, subtelności...

Efekt dudnienia możemy uzyskać z dowolnej bazowej. Natomiast niewiele piszą - jak wybrać bazową... choćby tu należy po prostu słyszeć i mieć intuicję. Tak by było przyjemnie. Ile to ludzie narobili presetów na podstawie takich choćby list (bardzo przydatnych):
http://www.lunarsight.com/freq.htm

na zasadzie - jest na liście to wrzucam do presetu i MA DZIAŁAĆ. A tu dupa - tylko głowa boli.

Ma być też przyjemne!!! To dobry wskaźnik czy robisz dobry preset.

A i jeszcze jedno - to są naprawdę eksperymentalne klimaty na żywym mózgu. Ja najpierw badam na sobie, potem daję innym do posłuchania...

Pozdrawiam

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

tak mi się teraz trafiło ....

http://pl.scribd.com/doc/7767979/best-b ... d-programs

i stamtąd jest link :

ALL Presets

that have ever been uploaded onto the Bwgen website, can be
downloaded here http://bwgen.aday.net.au/bwg.rar
[43mb]

rozpakowałem - jest ok.

Sporo próbek w formacie .wav ..i presetów...

No kurcze..jeżeli komuś miałoby służyć ..to czemu nie?...nie? Mruga

Ja odpaliłem sobie relaks of the deep i chyba coś w tym jest bo stałem się jakiś senny, nawet to chyba były jakieś sny na jawie, ale fakt byłem zmęczony. No ale dziwię się że przy czymś takim w taki stan mogłem się doprowadzić. Miałem nawet taką dziwną wizję, bo gdy tak leżałem z zamkniętymi oczami i "patrzyłem" się w ciemność to w pewnym momencie na chwilkę miałem taki dziwny widok a mianowicie coś mi się przed oczami rozchodziło z ciemności odkrywając jakiś obraz ale było za małe żebym mógł zidentyfikować a i tak zaraz się skurczyło do całkowitej ciemności.

Awatar użytkownika

Skurg to by się zgadzało z jednym z komentarzy po tym presetem na BWG"

Obrazek

"Piękne i kojące wizje. Nawet nie myślałem, że jestem jestem w stanie wyobrazić sobie takie widoki i miejsca."

Co też zgadza się z tym co pisałem. To są eksperymenty. Relax zamierzony i działa.Efekt wizji niezamierzony, a wystąpił. Też miałem ostatnio wizje przy tym presecie. Coś jakby wewnątrz mnie się otworzyło i nagle jak w kinie - żywe kolorowe obrazy. I to spokojne uczucie przy tym. Bardzo podobnie miałem po Salvia Divinorum, spróbowałem sobie jak jeszcze legalna była. Bardzo podobnie.

To ciekawe co można uzyskać amatorsko przy użyciu dźwięku i w sumie nikłej wiedzy dostępnej w internecie. Mózg to nie toster - mózg jest ekstremalnie skomplikowany. To plus nikła wiedza = efekty uboczne.

Ciekawe ciekawe... Cóż mogą uzyskać różnej maści agenci NWO przy pomocy sprzętu choćby elektromagnetycznego i ŚCISŁEJ WIEDZY... Co zwraca mnie do rzeczywistości bo miałem dalej pisać o metodach zapobiegania kontroli umysłu w temacie Chembuster i Orgonit. Polecam filmiki które wczoraj wkleiłem. Ta cała kontrola może być faktem, w świetle tego co tutaj mamy.

Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]