Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 cze 2018, 12:35

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree

greg2015 pisze:
Cytuj:
kilka nocek już zawaliłem.

Bądź dzielny, najpierw wiedza.
Pytasz o wit. D?
Jaki masz poziom?

Wiedza... Witamina D to na tym forum dla mnie temat przyboczny. O tym co mnie boli na razie wstydzę się napisać co by mnie za wariata nie wzięto, choć lepszego na swoje żale miejsca nie znalazłem.
@angelrage pisał że jest sporo zwierzęcych supli które można bezpiecznie przyjmować, nie tylko wit.D. Chodziło mi o krótką ściągę tzn. co oprócz wit.D miałbym sobie zamówić.

Mój czas poświęcam na kopanie w innym dziale... bo muszę.

Co do mojego poziomu wit.D to mogę założyć że jest piekielnie niski. W tym roku z domu ruszyłem się kilka razy a depresja to u mnie stan normalny. Z łóżka potrafię nie ruszyć się, poza toaletą która jest na tym samym piętrze, kilka dni. Kuchnia jest na dole i gdyby nie osoby którym na mnie zależy to bym z braku wody zdechł. Po prostu mi się nie chce...

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 sty 2018, 4:30 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
Co do mojego poziomu wit.D to mogę założyć że jest piekielnie niski.

Zbadaj to, i zacznij działać, koszt kilkudziesięciu złotych.
Cytuj:
a depresja to u mnie stan normalny

Uzupełnisz niedobory w tydzień.

Entered Apprentice * 1st Degree

Mam przetłuszczającą się skóre. Myślałem, że to wynik niskiej wit. D (ok. 19), ale po suplementacji (doszlo do ok. 50) przetłuszcza się jeszcze bardziej :/ Czy ktoś może domyśla się dlaczego ? Podobno jakiś tam efekt anaboliczny ona ma, ale wyszło odwrotnie niż chciałem.

Intimate Secretary * 6th Degree

[qW tym roku z domu ruszyłem się kilka razy a depresja to u mnie stan normalny. Z łóżka potrafię nie ruszyć się, poza toaletą która jest na tym samym piętrze, kilka dni. Kuchnia jest na dole i gdyby nie osoby którym na mnie zależy to bym z braku wody zdechł. Po prostu mi się nie chce...[/quote]
Wiem ze najgorsze to przezwyciezyc wlasnie to niechcenie. Tez mialem cos takiego, ze chyba zostawic wszystko i spokojnie umrzec. Ale zaczalem sobie stawiac zadania i staralem sie je wykonywac, na poczatek takie malutkie, jak to ze przejde 10 krokow, pozniej 15 ,za kilka dni 20. Tez mialem ze np. z kuchni do pokoju tj. okolo 10 metrow szedlem 10 minut.z piecioma przystankami po drodze. Gdy jakies 4,5 roku temu wyszedlem ze szpitali po w sumie kilku miesiecznym pobycie, zaczalem redukowac wszystkie lekarstwa ktore bralem/jeden ze znajomych lekarzy powiedzial mi ze te wszystkie choroby ktore mam biora sie wlasnie z lekarstw /Podstaw do depresji mialem mnostwo, chociazby stan zdrowia, czy taka glupia, kiedys mialem prawie 1.80 m wzrostu, obecnie mam 16o kilka centymetrow.
Ale stwierdzilem ze ten stan w ktorym jestem w tej chwili czemus sluzy, to ze jestem w takim stanie nie jest bezpodstawne. I nie po to 3 razy przezylem przejscie na druga strone , by teraz sie poddac. Zaczalem stosowac wszystkie mozliwe rodzaje medycyny naturalnej, od refleksoterapii , przez mudry, po ziololecznictwo. Nie wiem ktore dokladnie pomogly , ale ktores musialy pomoz, poniewaz jeszcze zyje, i czuje sie o wiele lepiej niz kiedys.
Dlatego tez mam taka rade dla ciebie probuj wszystkiego co ci tylko wpadnie na mysl a moze ci pomoze, a poza tym kazdy jest inny i kazdemu pomoga cos innego. Tak ze nie mozna sie sugerowac , ze komus pomoglo , a mi nie pomaga, czy ze komus nie pomoglo to i mnie tez nie pomoze.

rici -
Cytuj:
Gdy jakies 4,5 roku temu wyszedlem ze szpitali po w sumie kilku miesiecznym pobycie, zaczalem redukowac wszystkie lekarstwa ktore bralem/jeden ze znajomych lekarzy powiedzial mi ze te wszystkie choroby ktore mam biora sie wlasnie z lekarstw [ ... ]
Cytuj:
I nie po to 3 razy przezylem przejscie na druga strone , by teraz sie poddac. Zaczalem stosowac wszystkie mozliwe rodzaje medycyny naturalnej, od refleksoterapii , przez mudry, po ziololecznictwo. Nie wiem ktore dokladnie pomogly , ale ktores musialy pomoz, poniewaz jeszcze zyje, i czuje sie o wiele lepiej niz kiedys.
Niewiele jest ludzi, ktorzy potrafia tak walczyc o wlasne zdrowie i potrafia szukac roznych drog do odzyskania go ...
Wspaniale ze swym przykladem dodajesz odwagi innym potrzebujacym wsparcia. Zycze Ci pelnego powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam Cie.

Rici
Szczerze dziękuje kolego za Twój wpis. Ja już się ruszam, moje problemy miały wymiar że tak to nazwę duchowy... mam nadzieję że "miały" to dobre słowo i mam to za sobą.

Cytuj:
Ale stwierdzilem ze ten stan w ktorym jestem w tej chwili czemus sluzy, to ze jestem w takim stanie nie jest bezpodstawne.

Jeśli powiedzenie " cierpienie uszlachetnia" zawiera w sobie choć ziarno prawdy, to zapewne jesteś szlachetnym człowiekiem. Życzę Ci więc abyś mniej szlachetny był.

Pozdrawiam

To ze wroce do pelnego zdrowia to wiem, chociaz wiekszosc ktorym to mowie , to sie smieja, a najgorzej to bedzie mial urzad, poniewaz w tej chwili ma 90 % inwalidztwa, no i co sie z tym wiaze wszystkie mozliwe wszystkie mozliwe udogodnienia. W Niemczech 90 % inwalidztwa to sie liczy troche inaczej, jak w Polsce, % inwalidctwa okresla specjana komisja lekarska, i w ostatecznosci przyznaje % ten ktory jest najwazszy w jednej chorobie, jezeli masz inna chorobe gdzie % jest nizszy to sie to nie sumuje, tak to bym mial okolo 250 %. Mam sporo znajomych dla ktorych 50, czy 60 % to juz jest bardzo duzo.
A co do choroby to mysle ze mi bardzo pomogla, bez niej nie zainteresowalbym sie innymi metodami leczenia, nie mialbym tyle przemyslen na temat istnienia, moich zadan w tym zyciu, itp. Tak ze nawet taka ciezka choroba to jest jakis plus, o ktorym w zasadzie dowiadujemy sie znacznie pozniej, i pozniej stwierdzamy ze to najwazniejsze doswiadczenie , ktore odmienia nasze zycie. Tylko trzeba to odpowiednio wykorzystac.
W zasadzie to nie jest ten temat, ale chcialem podac przyklad leczenia energia. Stosuje czasami leczenie energia, i pozniej sie pytam jaka to energia byla, nigdy nie wiem dokladnie jaka energie wysylam, najczesciej jest to biala, rzadko fioletowa, chyba zalezy to jaka energie ten ktos komu wysylam potrzebuje.
Kilka lat temu , w jednej z wizji nauczono mnie leczenia-a moze czegos innego- czarna energia smierci, do tej pory balem sie uzywac tej energi, a nuz moze przynies smierc. Ale ostatnio gdy bylem w Polsce i widzialem tesciowa 90-letnia kobiete w bardzo zlym stanie. Ja wrocilem kilka dni wczesniej , moja zona zostala ze swoja mama, i za dwa dni mi dzwoni, ze z mama jest jeszcze gorzej, z jej opisu wygladalo ze jest rzeczywiscie bardzo zle. Czy dlatego ze w wyniku choroby czy smierci , moja zona bedzie musiala zostac w Polsce dluzej, przyszla mi do glowy masl, a moze to bylo raczej polecenie, uzyj energii smierci. No i uzylem. Na drugi dzien gdy zadzwonilem zona mi powiedziala ze jej mama sie lepiej czuje, w tym czasie gdy wysylalem jej energie nastapilo, wlasnie przesilenie, i zdecydowana poprawa. Prosilem zone by spytala sie co jej mama w tym czasie widziala, co prawda z nia sie ciezko na ten temat rozmawia, ale powiedziala ze widziala ciemnosc, i diabla, ale bog ja uleczyl. Po powrocie z Polski do domu, poszedlem do sasiadki, rowniez okolo 90 letniej kobiety, ktora opiekowala sie moim kotem w tym czasie gdy nikogo w domu nie bylo. Wygladala nie za bardzo. Kilka dni pozniej gdy upieklem ciasto , i jej zanioslem tej stan jej stan byl juz prawie krytyczny, i wtedy rowniez na jej widok, jakas intuicja mi podpowiedziala, uzyj energi smierci, i uzylem. Ona troche dluzej przychodzila do siebie , ale jak widze juz jest w starej formie.
W zasadzie ten post jest dla QGrzemila, ze nawet kiedy sie nie bedzie spodziewal ktos mu pomoze , obojetnie znajomy czy nieznajomy.
Po jakims czasie , dawanie daje najwiekszy spaß , o wiele wiekszy niz branie.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Witam; w zasadzie to co napisałem to dotyczy wcześniejszego postu.Ja piszę na brudno ,i dopiero jak jest gotowe to wysyłam, czasami to trwa trochę długo,przepraszam.Wlejam tekst: Witam;@Rici cytuję;depresja to u mnie stan normalny. 
Depresja – nie jest normalnym stanem. Depresja jest wynikiem czegoś. Brak witaminy ''D''. Rozpylany ''Brom''( kiedyś w wojsku kawa była z bromem ),na uspokojenie młodych ludzi. Duża ilość ,stan depresyjny. Aluminium,który spowalnia metabolizm. W kierunku depresja. Jak wiemy codzienna dawka słońca powinna być na jakimś tam poziomie. Najlepsze słońce od godz 11:00 do godz 14:00 . Liczy się powierzchnia ciała na które oddziałuje nasze słoneczko. Im więcej jest go odsłoniętego tym lepiej. Po naświetlaniu nie wolno się myć przez parę godzin, żadnych filtrów,żadnych olejków,do opalania. Jest problem; cały zeszły rok słońce było tylko parę dni w roku. Jeśli dodamy do tego czas przebywania w pracy, to nam wychodzi wielkie ''G''. Totalny niedobór witaminy ''D''.Nasz organizm jest stworzony do codziennego pobierania tej witaminy. Sztuczne suplementy ? Opinia jest trudna do potwierdzenia jak i zaprzeczenia. Ale jest jeszcze inne rozwiązanie techniczne. Pochodzi z północy świata, Skandynawia,Islandia, jednym słowem tereny podbiegunowe,gdzie zima jest długa i ciemna ( mało słońca ).Tubylcy wymyślili ,kawiarenki na depresję. Są to pomieszczenia ,bardzo mocno oświetlone specjalnymi żarówkami , które posiadają ( emitują ) częstotliwość podobną do światła słonecznego ( pasmo częstotliwości ) . To wszystko jest na koszt państwa. Mieszkaniec może przyjść i posiedzieć tam, poczytać gazetę ,wypić kawę. Sprawdzone ;skutek jest pozytywny dla zdrowia. Nasza sytuacja jest bardzo podobna. Chodzi o ilość światła w ciągu roku .Nasze państwo nam tego niestety nie zafunduje. Ono może tylko zwiększyć zachmurzenie naszego nieba. ( chemitrails ). Wracając do żarówek które są na północy. Próbowałem coś znaleźć u nas ,ale niestety wynik jest nie pomyślny. ( może moja nieudolność ). Ale świat jest mały ( robi się ciasny ). Mamy przecież znajomych,rodziny. Być może ktoś coś wie więcej w tym temacie? Gdzie kupić takie żarówki, jaki mają symbol, jak fachowo się nazywają? Jeśli będzie fachowa nazwa, to sprowadzenie do polski przestaje być problemem. Ja sobie tak to wyobrażam; wieczorową porą ,zasłony na oknach zaciągnięte,grzejniki odkręcone na ful. A my rozebrani do rosołu ,pobieramy kom-piele słoneczne. I mogą nam naskoczyć ,powiedziałby Ferdek-Kiepski. Jestem przekonany że to mogło by nam wiele pomóc. Zdrowa i przyswajalna witamina ''d''.
@popey. cytuję:
Mam przetłuszczającą się skórę.

Po mojemu to zła przemiana materii. Coś jest zakłócone w twoim systemie; może to być niedobór jak i nad miar jakiś składników. Pytanie co jesz jak się odżywiasz? Ja bym tam upatrywał przyczyn. Skóra to część naszego systemu oczyszczania ( wydalania ). Organizm się broni przed nadmiarem jakiś składników których masz tam za dużo. Pytanie a co z wątrobą? Nerki? To są nasze filtry, jak działają? -DOBRZE- .Czy są jakieś zakłócenia w tej materii? Np. ( zgaga ),objaw wątrobowy.
Jest to pierwszy sygnał od wątroby. Wracając do skóry ; może spróbować sauny? Albo coś w tym stylu. Chodzi o mocne rozgrzanie i wypocenie się ( zostają otwarte pory skórne i udrożnione ).Do mycia szare mydło,ciepła woda. Żadnych chemicznych szamponów itp. Przemywanie Rumiankiem też może przynieść ulgę .
Ważnym elementem jest ruch,najlepiej na świeżym powietrzu. To ma być wysiłek,a nie spacer noga za nogą. Chodzi o krążenie krwi. Wymuszenie krążenia ( wejście na obroty ). Umycie się woda + mydło. Żadnych re-spirantów, żadnych dezodorantów ,itp. Skóra musi oddychać. Pod lupę wziąć jedzenie, co i jak, i ile czego. Tam na pewno znajdziesz przyczynę i odpowiedź na swoje dolegliwości.
Życzę wszystkim powrotu do zdrowia ,oraz pokonania swoich problemów. Tym większa jest radość ze zwycięstwa ,jeśli do niego dojdziemy sami. Pozdrawiam. :pisze:

@Tomasz nigdzie nie napisalem ze depresja to u mnie stan normalny, owszem mialem kiedys depresje, i nie mialo to zwiazku z brakiem czy nadmiarem witaminy D.
Pierwszy raz taka depresje przezylem gdy po raz pierwszy dowiedzialem sie ze mam raka, ale to bylo ponad 10 lat temu. Gdy drugi raz dowiedzialem sie ze ma raka , to to po prostu olalem, jedna choroba wiecej czy mniej, co za roznica, potraktowalem to jak zwykla grype. I moze dlatego szybko sie wyniosl.
Najczestsza przyczyna roznych chorob, jest wlasnie stres, i robale.
Stres z reguly kumulujemy w sobie sami, i z tego powstaja choroby w miejscu gdzie organizm jest najslabszy, zamiast to wszystko olac.
Robali -pasozytow mamy w sobie okolo 1000, i nie do konca wiemy ktory z nich dostal dobra pozywke i sie rozwija i atakuje organizm.
Najczesciej leczymy objawy choroby a nie sama chorobe. Tak np. goraczka jest objawem, ze mamy jakies tam zapalenie w organizmie, ale nasz organizm jest na tyle silny , i walczy z tymi np. bakteriami wywolujac wysoka temperature, prubujac je zabic. Podobnie jest z wydzielinami skory. Najwiecej trucizn z organizmu wydalamy z moczem i przez pory skory. Jezeli bedziemy uzywac dezodorantow itp. to blokujemy normalne ich wydalanie. Najlepiej by bylo zbadac jakich trucizn, czy np. metali ciezkich mamy w organizmie za duzo, i usunac je przez nerki razem z moczem, wtedy pozbedziemy sie przykrego zapachu, czy roznych wykwitow na skorze. Ale samo wydzielanie tych trucizn pürzez skore , rowniez nie jest zle, poniewaz to oznacza ze rowniez w tym przypadku organizm walczy z choroba, zatruciami.
A co do witaniny D, to radzilbym zwrocic taka uwage na statystyki. Im bardziej na poludnie gdzie slonca jest coraz wiecej, maleje liczma chorych na demencje, i Alzheimera. Statystyki to tez bardzo dobra metoda wylapywania roznych problemow. Statystyki daja nam dane do analizy, i trzeby tylko te analize przeprowadzic.
Acha @Tomasz , ja siadam przy kompie i pisze, bardzo czesto pisze to o czym zupelnie nie myslalem, to wychodzi tak jakos samo w trakcie pisania, a nawet bledow nie poprawiam.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

.... a i tak nauka zna może z 10% możliwości ludzkiego organizmu. reszta to wielka tajemnica. także możemy sobie gdybać a prawda może być całkiem inna.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Cytuj:
Od jakiegoś czasu zażywałem witaminę D3 w ilości kilkudziesięciu tysięcy jednostek dziennie, w postaci kapsułek. Poza tym kupiłem proszek cholekalcyferol 1 gr = 100000 IU i dosypywałem go sobie do zup, czy innych potraw. Kilka dni temu odebrałem wyniki z laboratorium. Wynik metabolitu 25 (OH) D3 mam na poziomie 123 ng/ml.

Kilkadziesiąt to znaczy ile? 10, 20 tys czy 90? Jeśli te pierwsze i do tego jak jeszcze suplujesz się proszkiem to przyswajalność raczej słaba przy takim poziomie.

Mógłby ktoś polecić jakąś witaminę K2MK7 ale bez D3 i nie pochodzącą z soi? D3 kupuję Dr's Besta 5000UI 360 kapsów i wychodzi to opłacalnie.

Nie ma nic bardziej opłacalnego:
https://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Witamina-D3/1639

Tak wiem. Bawić się w warzenie, mierzenie, takie długo otwarte i często otwierane zapewne traci na wartości i przyswajalności, to wolę jednak gotowe.

Nic nie traci na wartości, to suchy proszek farmaceutyczny.
Jak wolisz to przepłacaj za sterarynian i plastiki.
Raz ważysz i potem dodajesz do jedzenia.
Albo można mieszankę zrobić z olejem, wtedy wyjdzie dokładnie na kroplę.

Cytuj:

Wszystko się psuje pod wpływem powietrza, wilgoci, temperatury, bakterii, grzybów. Stosujesz tą witaminę dla konii? Masz gwarancję co do jej czystości i jakości, np. w procesie produkcji? D3 ze stearynianem nie biorę.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

greg2015 pisze:

greg, gdzieś w tym wątku ktoś (BOW?) podawał faktyczny % wit. D w tym proszku dla koni oraz - co składa się na resztę do 100% - czy możesz mi przypomnieć?

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

No coż. Wiele osob bierze witaminę D nierozważnie.Jednak branie tej witaminy nie jest moim skromnym zdaniem niczym złym. W sytuacji jeśli odczuwamy niedobory to witamina może zapobiec wielu dolegliwościom. Ale przede wszystkim wzmacnia nasze zęby.

Tylko przed decyzją o suplementacji warto jest się przebadać i zorientować się jaki ma sie poziom witaminy.

dzikidzik pisze:
greg2015 pisze:

greg, gdzieś w tym wątku ktoś (BOW?) podawał faktyczny % wit. D w tym proszku dla koni oraz - co składa się na resztę do 100% - czy możesz mi przypomnieć?

Tak, podawał, też nie pamiętam gdzie Mruga
Nośnikiem jest celuloza krystaliczna lub tańsza dextroza.

Cytuj:
Wiele osob bierze witaminę D nierozważnie

Jakieś szczegóły?

skulldragl pisze:
Cytuj:

Wszystko się psuje pod wpływem powietrza, wilgoci, temperatury, bakterii, grzybów. Stosujesz tą witaminę dla konii? Masz gwarancję co do jej czystości i jakości, np. w procesie produkcji? D3 ze stearynianem nie biorę.

Znowu szukasz dziury w całym... Jest w opakowaniu , zamykana, zużywa się szybko,
nie ma kontaktu z powietrzem, wilgocią ani wiatrami szympansa.
To nie jest witamina dla koni !!!
jest sprzedawana w sklepie weterynaryjnym i to wszystko :język:
Bow tłumaczył, ze betaina dla ''ludzi'' i karpi, czy innych chomików to to samo...

To surowiec farmaceutyczny, jesz to i nawet nie wiesz co, tylko w postaci tabsów czy kapsów.
Szkoda mi czasu na takie ''dyskusje''.
Włącz myślenie, jak chcesz.

Hej. Ja kupuje Witamina D3 2000 j.m firmy Apteo. W składzie nie ma żadnego syfu. Jakieś tam różnice chyba odczuwam, po kilku tygodniach. Lepiej mi się rano wstaje i mam więcej sił. Nie jestem tak zmęczony. Co do chorób, to nie wiem, bo nie choruje już od jakiś dwóch lat. Tak się oczyściłem i lepiej jem :)

https://polakuleczsiesam.pl/ludzie-z-wy ... spotkaniu/ :tak: :tak: zobaczcie poziom wit D3 Bogusia Mruga

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Moja znajoma ma problem. Brała codziennie przez 67 dni witaminę D3 10000 j.m., i odstawiła. Za miesiąc czasu położyła się do szpitala na badania(jest chora na RZS i boreliozę). Zbadano jej m.in. poziom witaminy D3, wyniósł 1214 ng/ml, powtórnie jeszcze raz pobrano krew, wynik ten sam. Dzisiaj wypisano ją do domu, ma zakaz suplementowania tej witaminy. Zastanawiamy się, jak po tak krótkim czasie przyjmowania poziom wit. D3 mógł tak wzrosnąć?

Może najzwyczajniej dużo spędzała czasu na słońcu.

Jaki preparat wit. D byście polecili? Interesują mnie duże dawki.

Chyba taką dla koni kupię 500000 IU/gram. Ale może znacie coś innego.

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

skulldragl pisze:
Może najzwyczajniej dużo spędzała czasu na słońcu.

Niekoniecznie. Moja koleżanka miała poziom ok. 20. Poleciłem jej brać 50k dziennie przez miesiąc i zrobić badanie. Wyszło jej, z tego co pamiętam 470. Ona mało czasu spędza na powietrzu.
W każdym razie, ja mam obecnie poziom 70. Od kiedy pojawiło się ciepło w tym roku, to łażę po słońcu bez koszulki i na boso. W dni gdy nie ma słońca, biorę 10k D3. No u mnie bardzo mało jest tego hormonu, patrząc na moją suplementację i wystawienie na promienie słoneczne.
Coś chyba innego dodatkowo "nabija" jej poziom.

O_l_O pisze:
Jaki preparat wit. D byście polecili? Interesują mnie duże dawki.

Chyba taką dla koni kupię 500000 IU/gram. Ale może znacie coś innego.

Nie namawiam, ale ja kupuję taką od dłuższego czasu (skład jest ok):

http://allegro.pl/witamina-d3-5000-iu-3 ... 82946.html

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa UTC [letni]