Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 cze 2018, 22:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
Perfect Master * 5th Degree

A co z pozostałymi witaminami dla tych koni? Również się nadają czy nie bardzo, kupował ktoś?
Ogólnie jest jakiś sklep który sprzedaje sam proszek, nie tabletki, nie kapsułki?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 cze 2016, 10:43 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Są z atestami i sprawdzone.
Głównie są w proszku jak zauważyłeś.
Część koncentratów, substancji, można kupić w firmach zagranicznych.

Entered Apprentice * 1st Degree

Chciałabym kupic wit D3, proszę o link gdzie mogłabym ją zamówić w rozsądnej cenie najlepiej z wit K2. Dawka 10,000 IU.

Intendant of the Building * 8th Degree

Może tutaj: http://pl.iherb.com/Healthy-Origins-Vit ... gels/58115, czy tu http://pl.iherb.com/Now-Foods-Vitamin-D ... els/10421; cena jest rozsądna, ale bez k2. Nie spotkałam tam żeby d3 10000IU było razem z k2.
Owszem 5000 IU d3 tak razem z k2 np
http://pl.iherb.com/Michael-s-Naturopat ... lets/23733,
http://pl.iherb.com/Dr-Mercola-Vitamins ... ules/66953 , czy jakieś inne.
Jeśli wpiszesz kod Rewards Code VMJ757 to powinnaś dostać 5% zniżkę jako pierwszy klient.

Dziękuję serdecznie

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Grupa z UCLA potwierdziła wyniki dwóch innych, przeprowadzonych badań, ukazując, że naturalnie występujący hormon steroidowy – hormon, który większość z nas po prostu zakłada że ma – jest mocnym antybiotykiem. Zamiast bezpośrednio zabijać bakterie i wirusy, hormon ten wzmaga w ciele produkcję istotnych białek, zwanych peptydami antydrobnoustrojowymi.
Dwieście znanych nam peptydów antydrobnoustrojowych szybko i bezpośrednio niszczy ściany komórek bakterii, grzybów i wirusów, włącznie z wirusem grypy, i mają kluczową rolę w utrzymywaniu płuc wolnymi od infekcji. Hormon, o którym mowa, to stara dobra witamina D.
Witamina D zwiększa produkcję peptydów antydrobnoustrojowych, jednocześnie powstrzymując układ immunologiczny przed wydzielaniem zbyt wielu komórek zapalnych – chemokin i cytokin.

Witamina D i epidemia grypy – John J Cannell

Oszacowanie serum 25(OH)D jest jedynym sposobem na postawienie diagnozy i upewnienia się, że leczenie jest stosowne i bezpieczne. Istnieją trzy sposoby uzupełniania deficytu witaminy D: światło słoneczne, promienie ultrafioletowe (UVB) i suplementacja witaminą D. Uzupełnianie deficytu u zdrowych pacjentów drogą suplementacji w ilości 2 000-7 000 IU witaminy D. dziennie powinno być wystarczające do uzyskania poziomu między 40-70 ng/mL przez cały rok. Osoby cierpiące na poważne schorzenia mające związek z deficytem witaminy D (rak, choroby serca, stwardnienie rozsiane, cukrzyca, autyzm i gro innych chorób) powinny utrzymywać przez cały rok witaminę D na poziomie 55-70 ng/ mL. Osoby takie nie tylko powinny być intensywniej suplementowane witaminą D, ale również powinny mieć częściej monitorowany poziom wapnia oraz 25(OH) D we krwi. Suplementacja witaminą D powinna być zawsze terapią pomocniczą u pacjentów z ciężkimi schorzeniami i nigdy nie może zastępować standardowego leczenia. Teoretycznie, farmakologiczne dawki witaminy D (2 000 IU/kg masy ciała przez 3 dni) mogą wytworzyć wystarczającą ilość naturalnego antybiotyku katelicydyny, żeby wyleczyć powszechne schorzenia dróg oddechowych takie jak grypa czy przeziębienie, ale wymaga to przeprowadzenia dalszych badań.

Intimate Secretary * 6th Degree

Mój tata ma cukrzyce około 30 lat do tego doszła miażdżyca i 2 lata temu przeszedł zawał i ma wstawione stenty, ma też problemy z nerkami spowodowane przewlekła cukrzycą. Kilka razy dziennie musi się kłuć żeby dostarczyć insulinę. Ostatnio znów się gorzej czuje i ma iść do szpitala.
W związku z powyższym bierze dużo tabletek w tym na rozrzedzenie krwi. Chciałam zacząć u niego suplementację witaminą K2MK7 i chciałam też wdrożyć wit. D3, ale przy takiej ilości leków jakie bierze szczególnie te na rozrzedzenie nie chciałabym mu zaszkodzić. Wiem, że K2 nie rozrzedza krwi. Najpierw chciałam zacząć od witaminy K2MK7 a po miesiącu dołączyć D3.

Zrobiłbym najpierw badanie na wit.D3 i na magnez (nie krwi), a najlepiej bez czekania moczyć codziennie
stopy w misce z płatkami magnezowymi (25 kg za 35 zł) i sodą.
Więcej o cukrzycy i magnezie w tym podręczniku:
http://www.nieprzeczytane.pl/Leczenie-m ... 60997.html

-- 12 sie 2016, 13:45 --

Cytuj:
Z tym syntetyzowaniem tzw.Vit. D3 ( to zadna vit. a hormon – secosteroid) w organizmie przy pomocy slonca trzeba pamietac, ze tylko promieniowanie sloneczne ultrafioletowe UV-B to czyni.
To promieniowanie pojawia sie w naszej szerokosci geograficznej w polowie kwietnia, by osiagnac max. okres wystepowania 21.06. i zanika na poczatku wrzesnia. Najlepiej syntetyzowac tzw. wit. D3 w okresie poludnia w w/w okresach.
Promieniowanie sloneczne ultrafioletowe UV-A , ktore wystepuje od wschodu do zachodu slonca nie tylko nie syntetyzuje jej w naszym ciele, ale po prostu jej poziom w naszym ciele obniza.
Opalanie co najmniej polowy ciala w okresie wystepowania UV-B, pozwala na naladowanie ciala Vit. D3 w ilosci od 10 000 do 20 000 ng/ml.
Jestem tworca 2 patentow zegarow slonecznych w NRF (kieszonkowego i stacjonarnego), ktore wykazuja okres wystepowania promieniowania slonecznego ultrafioletowego UV-B.

Napisalem wniosek do P. Premier Szydlo, ze przekaze moj patent na Stacjonarny Zegar Sloneczny Vit. D3
bezplatnie dla Polski.
Otrzymalem krotka inf. , ze wniosek przeslano zgodnie z kompetecjami, czyli jak przypuszczam do przemyslu chorobowego.

Z ''kompetencjami'' :język:

Master Mason * 3rd Degree

Przymierzam się do tego,ciekawe dlaczego taki upust,gdzie tkwi haczyk.http://emiter.allegrostatic.pl/_/ctr/?u ... r-1-2-0905

http://allegro.pl/witamina-d3-10-000-iu ... 37225.html
100 kaps po 10000 z olejem(!)[te Medverita nie mają]
720000IU-100zł
1000000IU-40zł
100/40*1000000=2500000
2500000/720000*100%=347%
Kupując wit d3 Sunvite masz 280000IU więcej za 60zł mniej.Wit d3 w Medverita jest 3,47 razy droższa niż w Sunvite.

http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Wit ... 0szt./1654
Tutaj w 2 opakowaniach masz za 64zł więcej niż w Medverita.

http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Witamina-D3/1639
Jak w Medverita mieli tą k2 to dodanie d3 kosztowało ich 0,42zł

Tutaj dlaczego porównałem ilości d3 bez zwracania uwagi na k2
Bow1 pisze:
kilka słów na temat wapnia w tworach jakie nazywamy blaszką miażdżycową. Jak wiemy jednym z jej składników jest wapń.
Kiedyś podczas zabiegu usunięcia guza z głowy powstały otwór zatkano kawałkiem tkanki mięśniowej pobranej z uda. Zrobiono tak aby mózg i płyn mózgowy nie wyciekły do zatoki klinowej.
Tkanka mięśniowa "nie przyjęła się" i powstał rozległy stan zapalny obejmujący m.in. mózg i inne części głowy. Lekarz zaproponował antybiotyki, które jedynie pogorszyły mój stan. Wyleczyłem stan zapalny innymi metodami, a po kilku latach usunąłem sobie to coś co miało utrzymać mózg na miejscu. Spokojnie mózg nie wypłynął nosem :D
Ale teraz nie to jest moim celem.
Chodzi mi o to, że tkanka mięśniowa z uda, którą usunąłem pokryta była grubą warstwą wapnia. Organizm odizolował się od stanu zapalnego wapniem. Podobnie zdarzało się kiedy kobieta nosiła w ciele martwy płód albo częste zwapnienia w płucach.
Teraz wracamy do tętnic. W tętnicach zachodzi identyczne zjawisko. Tzn organizm izoluje obszar objęty stanem zapalnym właśnie wapniem. Z tego powodu w blaszce miażdżycowej znajduje się wapń. Nie jest on tam lokowany z powodu braku witaminy K2.
Nerki i ich zwapnienie spowodowane są stanami zapalnymi, a nie nadmiarem D3 czy niedoborem K2.

Czyli co witamina k2 jest be,opinie są sprzeczne gdzie zatem jest prawda.
Za tą samą ilość k2 ze swansona zapłaciłbym 180 zł +d3.
A więc tak,czy kupię tyle k2 i d3 za 99 zł-w kapsułkach ta z końskiego sklepu nie jest w kapsułkach.

Chciałam dzisiaj zbadać poziom 25(OH) D i powiedziano mi że w trakcie suplementacji
nie mogę tego zrobić. Wit D3 mam odstawić na trzy tygodnie.
Czy ktoś się z tym spotkał? Jest to konieczne aby wynik był wiarygodny?

Awatar użytkownika

Jadwiga55 pisze:
Chciałam dzisiaj zbadać poziom 25(OH) D i powiedziano mi że w trakcie suplementacji nie mogę tego zrobić. Wit D3 mam odstawić na trzy tygodnie.
Czy ktoś się z tym spotkał? Jest to konieczne aby wynik był wiarygodny?

Nie jestem specem, ale wiem że wystarczy rano przed badaniem nic nie jeść i nie pić za wyjątkiem wody. Co ma suplementacja do tego? Wiadomo, że jak suplementujesz witaminę D3 to poziom 25(OH) powinien być wyższy lub optymalny. Niestety pomimo, że sam suplementuję witaminę D3 to mam poziom 25(OH) za mały! Sam byłem w zdziwiony. Podwyższyłem dawki suplementacji i wszystko ok.

Po co cokolwiek im mówisz? Pamiętaj, że to jest Big Pharma i nie są oni po Twojej stronie! Owszem robią testy, ale należy pamiętać, że często te badania testowe są przekłamane na niekorzyść (aby lekarz przepisał leki!). Zalecam robić badania podwójne, w 2 różnych laboratoriach. Rób badania i nie przejmuj się "specjalistami"...

Vigantol, krople doustne, (20.000 j.m./ ml), 10 ml
200.000 I.U.

5.99 zł

Vigantol jest na receptę
http://allegro.pl/witamina-d3-10000-iu- ... 48511.html
200000IU za 3,45zł z olejem w kapsułkach
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Witamina-D3/1639
200000IU za 1,17zł w proszku

R4M30 pisze:
Vigantol jest na receptę

Już zszedł z listy, u siebie kupuję normalnie.
Trzeba spodziewać się podwyżek.
Poza tym można sobie zrobić z koncentratu cholekalcyferolu w gorącym oleju. Za grosze.

Ja w końcu kupiłem w tym sklepie dla koni witaminę d3. Jest tam napisane, że w 1g jest 510.000 j.m, więc biorę 0,1gram (czyli wychodzi na to, że 51.000) w tej chwili i mam taki problem, że zaczyna mnie kłóć serce. Ból jest lekki rytmiczny nad mostkiem przy gardle, miał ktoś coś takiego?

50 tys. to spora dawka, nie szarżowałbym, organizm coś sygnalizuje.
Jaki masz poziom 25OH?
Bow1 radzi rozpuścić ją najpierw w mocno gorącym oleju roślinnym.
Wtedy łatwo będzie przeliczyć dawkę na krople lub mililitry.

Tu jest świetny artykuł o wit.D:
Cytuj:
Stosowanie witaminy D w praktyce klinicznej

Zdrowe osoby powinny uzupełnić poziom odpowiednimi dawkami witaminy D lub promieniowaniem ultrafioletowym B.
Alternative Medicine Review, March, 2008 by John J. Cannell, Bruce W. Hollis
(tłum. użytkowe Adrian Bakalarz)
Źródło: http://www.dobrametoda.com/
(Pdf)
(...)
Cholekalciferol jest dostępny bez recepty, a przez Internet można dostać kapsułki 400, 1 000, 2 000 a (ostatnio) 5 000, 10 000 i nawet 50 000 IU.
Suplementacja przez okres 3-4 miesięcy 1 000 IU dziennie, daje efekt w postaci podniesienia poziomu o około 10-ng/mL.
Dlatego też zdrowa dorosła osoba o normalnej wadze, o mająca poziom witaminy D3 wynoszący 10 ng/mL będzie potrzebowała około 2 000 IU dziennie, żeby osiągnąć poziom 30 ng/mL w okresie, w którym skóra nie będzie wystawiana na promienie UVB.
Nie jest to jednak zależność liniowa; 1 000 IU dziennie podniesie w sposób istotny niski poziom, ale podobna dawka nie spowoduje dalszego podniesienia poziomu u osób z wyższym poziomem witaminy D3 (2 000 IU dziennie może nie podnieść poziomu z 30 ng/mL do 50 ng/mL). W wypadku braku istotnej ekspozycji na słońce pozyskiwanie z diety i suplementacji może się okazać potrzebne w ilości około 1000 IU (25 mcg) dziennie na każde 15 kg masy ciała np. otyły dorosły (150 kg) może potrzebować do 10 000 IU dziennie, żeby osiągnąć poziom 50 ng/mL. Pacjenci z poważnymi schorzeniami mogą potrzebować więcej, jeśli występuje podwyższony metabolizm 25(OH)D.

(...)
Streszczenie
Ostanie badania potwierdziły, że witamina D (cholekalcyferol) znacząco zmniejsza śmiertelność z powodu niemalże każdej przyczyny, co wywiera nacisk na medyczne, etyczne i prawne implikacje prawidłowego diagnozowania i odpowiedniego leczenia jej deficytu. Nie tylko jest on powszechny, ale jest prawdopodobnie regułą, że ma on związek z większością chorób cywilizacyjnych. Końcowym wynikiem metabolizmu witaminy D jest hormon o cechach sekosteroidalnych, który to hormon posiada potężne zdolności naprawczo-homeostatyczne oraz plejotropowe (wpływające na więcej niż jedną cechę ustroju naraz). Hormon ten modyfikuje więcej niż 200 ludzkich genów w wielu tkankach, co znaczy, że posiada tyle wariantów aktywności ile genów modyfikuje. Jednym z najważniejszych genów regulowanych przez witaminę D jest gen odpowiedzialny za produkcję katelicydyny, naturalnie powstającego antybiotyku o szerokim spektrum. Poziom naturalnej witaminy D, jaką mają osoby żyjące w środowisku dobrze nasłonecznionym waha się między 40 a 70 ng/mL, uzyskuje go obecnie niewiele osób.
Oszacowanie serum 25(OH)D jest jedynym sposobem na postawienie diagnozy i upewnienia się, że leczenie jest stosowne i bezpieczne. Istnieją trzy sposoby uzupełniania deficytu witaminy D: światło słoneczne, promienie ultrafioletowe (UVB) i suplementacja witaminą D.
Uzupełnianie deficytu u zdrowych pacjentów drogą suplementacji w ilości 2 000-7 000 IU witaminy D. dziennie powinno być wystarczające do uzyskania poziomu między 40-70 ng/mL przez cały rok.

Osoby cierpiące na poważne schorzenia mające związek z deficytem witaminy D (rak, choroby serca, stwardnienie rozsiane, cukrzyca, autyzm i gro innych chorób) powinny utrzymywać przez cały rok witaminę D na poziomie 55-70 ng/ mL.
Osoby takie nie tylko powinny być intensywniej suplementowane witaminą D, ale również powinny mieć częściej monitorowany poziom wapnia oraz 25(OH) D we krwi.
Suplementacja witaminą D powinna być zawsze terapią pomocniczą u pacjentów z ciężkimi schorzeniami i nigdy nie może zastępować standardowego leczenia.
Teoretycznie, farmakologiczne dawki witaminy D (2 000 IU/kg masy ciała przez 3 dni) mogą wytworzyć wystarczającą ilość naturalnego antybiotyku katelicydyny, żeby wyleczyć powszechne schorzenia dróg oddechowych takie jak grypa czy przeziębienie, ale wymaga to przeprowadzenia dalszych badań.

Poziom 25(OH)D podaje się w literaturze zarówno w ng/mL jak nmol/L; 1 ng/mL to 2.5 nmol/L.

Zdrowe osoby powinny uzupełnić poziom odpowiednimi dawkami witaminy D lub promieniowaniem ultrafioletowym B (UVB), żeby osiągnąć naturalny poziom 25(OH)D (40-70 ng/mL) przez cały rok, niezależnie od tego czy są to dzieci, kobiety ciężarne, karmiące, młode zdrowe jednostki, czy osoby starsze.

Leczenie deficytu witaminy D
Istnieją trzy możliwości leczenia deficytu witaminy D: światło słoneczne, sztuczne promienie UVB i suplementacja witaminą D. Ekspozycja w południe na światło słoneczne lub sztuczne promienie UVB (łóżka opalające) całego ciała przez 10-15 minut wprowadza do obiegu 10 000 IU witaminy D w przypadku większości osób dorosłych o jasnej karnacji skóry. Jedna lub dwie ekspozycje tygodniowo powinny utrzymać poziom witaminy D na idealnym poziomie, ale powinno się to potwierdzić sprawdzeniem poziomu 25(OH)D w krwi. Ci, którzy wybierają promienie UVB do nasycenia się witaminą D, zarówno ze światła słonecznego, jak i sztucznych źródeł, powinni unikać oparzeń mogących wywołać czerniaka. Ponadto powinni rozumieć, że regularna ekspozycja na promienie UV postarza skórę i zwiększa ryzyko czerniaka.
Leczenie oznacza ustne przyjmowanie cholekalciferolu, znanego jako witamina D i stanowi większe wyzwanie niż ekspozycja na światło słoneczne z kilku względów. Po pierwsze, żeby osiągnąć odpowiedni poziom 25(OH)D zwykle są potrzebne duże dawki witaminy D. Jednym z problemów jest archaiczna metoda stosowana do określenia ilości – IU (ang. international units) jednostki międzynarodowe. Tysiąc IU witaminy D wydaje się dużą ilością, a faktycznie jest to tylko .025 mg lub 25 mikrogramy. 1 mcg to 40 IU. Po drugie ilość potrzebnej witaminy D jest zależna od wagi ciała, tłuszczu, wieku, koloru skóry, pory roku, tego gdzie się żyje i tego ile się przebywa na słońcu. Po trzecie, w przeciwieństwie do ekspozycji na słońce, chociaż jest to niezwykle rzadkie, w wypadku suplementacji doustnej istnieje możliwość przedawkowania.

Całość w linku:
http://szczepienia.wybudzeni.com/2016/0 ... itaminy-d/

@greg2015
15ng/ml
Tak czytałem. Faktycznie chyba za dużo biorę, jutro zrobię sobie dzień przerwy a potem rozrobię w oleju by na 1ml było 5,100j.m.

-- 31 paź 2016, 21:34 --

Pomaga mi trochę magnez, konkretnie cytrynian lecz krótkotrwale, biorę zbyt często i dostaje biegunki.

-- 04 lis 2016, 20:01 --

To jednak nie wina witaminy d3. Tylko stresu jaki miałem przed świętami i w święta.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

informacja pochodzi ze strony pepsieliot.com
http://www.pepsieliot.com/organizm-nie- ... z-magnezu/

bardzo ciekawy artykuł

Uwaga, organizm nie może wykorzystywać Witaminy D bez Magnezu!
Badania ujawniły dosadnie, że magnez jest do tego stopnia ważny do prawidłowego wykorzystania witaminy D w organizmie, że właściwie można powiedzieć, że witamina D bez magnezu nie działa
Na podstawie badań określono, że prawidłowa ilość witaminy D w organizmie może z ponad 5 razy większym prawdopodobieństwem w stosunku do ludzi z jej niedoborem uchronić człowieka od śmiertelnej choroby serca i raka jelita grubego, a ogólnie od innych schorzeń nieprzyjemnie kończących się śmiercią 2 razy.

Przy czym należy mieć na uwadze tę informację, że osoby z niskim poziomem magnezu mają również znacznie mniej korzyści z witaminy D, niż same sądzą.
TRZY główne enzymy odpowiedzialne za aktywację, przechowywanie i transportowanie witaminy D w ciele są ściśle zależne od magnezu.

W praktyce oznacza to, że bez względu na to, ile witaminy D uzyskamy z pożywienia, czy nawet słońca, oraz z suplementacji i tak organizm nie będzie mógł prawidłowo jej spożytkować, jeśli występuje niedobór magnezu.

Z drugiej strony, wysokie spożycie magnezu w rzeczywistości wydaje się, że zwiększa poziom witaminy D w organizmie.

Nowe badania wykonane w USA właśnie pokazały, że dorośli, którzy spożywali więcej niż 420 mg magnezu na dobę byli w 66 % mniej narażeni na niedobór witaminy D w porównaniu do tych, którzy spożywali mniej magnezu. Okazało się, że ci, którzy przyjmowali co najmniej 100 mg magnezu na dobę mieli już o 70% mniejsze ryzyko jeżeli chodzi o niedobór witaminy D.

Co ważniejsze, jeśli magnez może poprawić status witaminy D w organizmie, to również być może miałby pozytywny wpływ na jeszcze korzystniejsze działanie witaminy D?
Najnowsze badania potwierdziły, że właśnie to robi
Magnez zwiększa korzyści z witaminy D w kierunku ludzkiego przetrwania w zdrowiu o ponad 100%, czyli ponad dwa razy w stosunku do ludzi z niskim poziomem magnezu.

Badacze obserwowali więcej niż 12 000 amerykańskich dorosłych (część kohorty III NHANES) przez okres 18 lat. W tym czasie, osoby z wysokim poziomem witaminy D (> 40 ng / ml) były o 13 % mniej narażone na śmierć z jakiejkolwiek przyczyny, jednocześnie przy niskim spożyciu magnezu (264 mg / dobę), ale w przypadku kiedy spożywały więcej magnezu niż 264mg/ dobę, statystycznie takie osoby były już o 30% mniej narażone na śmierć.

Innymi słowy, wysokie spożycie magnezu ponad dwukrotnie wzmacnia ochronne działanie witaminy D przed śmiercią od wszystkich przyczyn. Ten związek okazał się sprawdzać, dla poziomów witaminy D powyżej 20ng/ml.

Magnez wzmacnia ochronę organizmu witaminą D przed śmiertelną chorobą serca nawet do 478 procent, czyli blisko 5 razy
Efekt powyższego badania był jeszcze bardziej imponujący w kontekście śmierci z powodu choroby serca. Osoby z wysokim poziomem witaminy D, ale niskim magnezu miały zaledwie o 9% mniejsze ryzyko śmierci z powodu choroby serca, jednak ci z wysokim poziomem witaminy D i jednoczesnym wysokim spożyciem magnezu miały już 43%-tową redukcję ryzyka. Czyli magnez stanowi jakby 478 % zastrzyk poprawiający skuteczność witaminy D w zapobieganiu śmiertelnym chorobom serca.

Nawet przy niskim poziomie witaminy D w organizmie, magnez i tak podbił ponad dwukrotnie ochronne działanie witaminy D (241 %).

Magnez może silnie obniżyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Magnez, co już wykazano w poprzednich badaniach, może znacznie zmniejszyć ryzyko raka trzustki i raka jelita grubego.
Zaś najnowsze badania mogą wyjaśnić, dlaczego.

Wiąże się to ściśle z wykorzystaniem właśnie witaminy D w organizmie. Magnez jakby stwarza najlepsze warunki, aby witamina D zadziałała ochronnie. Wyższe spożycie magnezu zwiększyło ochronne działanie witaminy D, przy wysokim jej spożyciu od umieralności z powodu raka jelita grubego aż o 480%, czyli blisko 5 razy.
Ile magnezu jest nam potrzebnego do optymalnej ochrony?

Podsumowując, jeśli chcesz, aby zmaksymalizować korzyści dla swojego zdrowia z witaminy D, musisz mieć optymalne spożycie magnezu, co po tym nowym badaniu, o którym właśnie wspomniałam zostało zdefiniowane w widełkach od 264 do 420 mg na dobę

Czyli najlepszy zestaw "synergiczny" to D3+K2MK7+Mg ??....

...i pytanko czy można do powyższego zestawienia od razu dorzucić Askorbinian Sodu ??...czy jakaś przerwa zalecana??

Nie będą sobie przeszkadzać.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Tyle że suplementacja magnezem sprawia że trucizny typu bor, strąd itp ze smug chemicznych są o wiele bardziej akumulowane w organiźmie dzięki magnezowi właśnie.

Niby tak, ale raczej mamy niedobory magnezu.
Może przestaną w końcu sypać.
Nie pomyliłeś boru z barem?
Stront na pewno.

Cytuj:
Nie pomyliłeś boru z barem?

Oczywiście że pomyliłem.

Czy 2 tabletki tej "końskiej" D3+K2 będą dobre do podniesienia poziomu z 57 ng/ml do ok. 80-100? http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Wit ... 0szt./1654 Czy jednak 400mcg K2 dziennie to może być za dużo?

Awatar użytkownika

Taka nie bardzo ta D3. Powinna być w Bursztynowej kapsułce. Niby skład Ok ale ja bym tam nie kupił tego

-- 16 gru 2016, 11:25 --

Wyszedł mi poziom 25 OH D3 - 112 mg/ml czyli super. Wiem też, że mam na chwilę przestać suplementację żeby zeszło poniżej 100. Biorąc do badania 25 000 to jak to późnej ogarnąć żeby było dobrze. A może by tak zejść do 15000 lub 10000 żeby podtrzymywać pod 100 ?

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

polecicie mi jakąś sprawdzoną D3+K2 mk7 na zimę? Tylko nie końską, bo to będzie mój pierwszy raz :D I jeszcze miałem o ten magnez zapytać, brać go do tej witaminki czy nie? pozdrawiam

Awatar użytkownika

Kup z now foods z lanoliny 5000 i k2mk7 też z now foods 100 mg. Magnez wskazany

Cytuj:
Magnez wskazany

Nie wiem czy o tym było, czy nie, ale podobno magnezu nie powinno przyjmować się bez cynku, inaczej można nabawić się deficytów cynku. Idealna proporcja cynku do magnezu to 10:1.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]