Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 wrz 2020, 19:17

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Secret Master * 4th Degree

czeslaw pisze:
Duzo siedze przed komputerem

Wygląda na to, że problemem są osłabione mięśnie. Po prostu zacznij ćwiczyć ale nie obciążaj kręgosłupa, czyli pompki, dip-y, podciąganie, przysiady. Miałem podobny problem i po paru miesiącach ćwiczeń bóle zniknęły całkowicie. Co do suplementacji to zadbałbym o pełną pulę aminokwasów egzogennych w diecie np. białko konopne, na noc magnez albo ZMA a na gospodarkę wapniowo fosforanową k2mk7. D3 też pomoże bo ma działanie anaboliczne więc wzmocni mięśnie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 kwie 2016, 12:26 
VIP Member
Awatar

Entered Apprentice * 1st Degree

Do Bow1,
Kilka dni temu trafiłam na to forum, poszukując wiedzy na temat witamin, minerałów i ich roli w naszym życiu. Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa wiedzy, a w szczególności wiedzy i osobowości Bow1. Moje poszukiwania są przede wszystkim, choć nie wyłącznie, wynikiem ciężkiej choroby mojego taty i bezsilności spowodowanej pogarszającym się stanem zdrowia, pomimo kilkuletniego leczenia, u wielu, wielu specjalistów - lekarzy. Tato cierpi na miażdżycę, ma powiększone trzy płaty prostaty, choć biopsja nie wykazała zmian nowotworowych, problemy z kręgosłupem, żylaki, niewydolność krążeniową. Anemia, określana przez lekarzy jako megaloblastyczna, okazała się póltora roku temu szpiczakiem mnogim, zlokalizowanym w kręgosłupie szyjnym i lędźwiowym - około 30 % zaawansowania. Tato bierze talidomid (talizer) codziennie jedna tabletka, a 4 dni w miesiącu chemię w tabletkach. Niestety stan się nie polepsza. Doszedł polekowy Parkinson, określany przez hematologa polineuropatią. Tato ma ogromne problemy z poruszaniem się. Doszedł madopar podawany co 3 godziny, i thiagomma w formie wlewów i w tabletkach. Jeżdżę z tatą od lekarza do lekarza.... i przestaję wierzyć w farmakologię. Próbuję ratować życie mojego taty....... Czytam .... Zaczęłam po przeczytaniu książki Zięby suplementować tatę wit C, pyłkami, zrobiłm oliwę magnezową, którą mama smaruje tacie chore nogi, podaję mu wodę z octem jabłkowym , każę mu się nawadniać wodą z solą podaję wit. D3 5000 jednostek z K2 i MK 7 , robię to ostrożnie, po omacku, nie mam kogo niestety zapytać o szczególy i dochodzi jeszcze strach, że coś będzie nie tak. Trafiłam na to forum, przeczytałam wiele postów i proszę o pomoc. Proszę powiedzieć co dokładnie i jak podawać tacie. Czy nie odstawiając talidomidu może nastąpić poprawa.... Jestem skłonna kupić taką wytłaczarkę do oleju, jeśli to pomoże.... Nie potrafię patrzeć na jego cierpienie. Ze sprawnego aktywnego człowieka - Zeglarz, działkowicz- stał się przykutym do pokoju staruszkiem, któremu nawet przejście do łazienki sprawia kłopot...... Pozwolę sobie podać ostatnie wyniki taty, może ktoś mi pomoże, może jeszcze jest nadzieja....
Obrazek
Obrazek
przepraszam, ten drugi wynik dotyczący witaminy D3 jest tutaj. W pierwszym wyniku są dane ze stycznia i dopisane ręcznie z marca br.

z góry dziękuję za rady i ... za to forum

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Podwyższone MCV to niedobór żelaza (anemia na tle niedoboru żelaza) o ile dobrze pamiętam.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
Tato bierze talidomid (talizer) codziennie jedna tabletka, a 4 dni w miesiącu chemię w tabletkach. Niestety stan się nie polepsza. Doszedł polekowy Parkinson, określany przez hematologa polineuropatią. Tato ma ogromne problemy z poruszaniem się. Doszedł madopar podawany co 3 godziny, i thiagomma w formie wlewów i w tabletkach. Jeżdżę z tatą od lekarza do lekarza.... i przestaję wierzyć w farmakologię.

Nie chcę nic sugerowac ale te ''leki'' będą powodować coraz większe problemy.
Trzeba przeprowadzić kompleksową detoksykację po ''lekach''.
I zaczać dostarczać wszystkie witaminy i minerały łacznie z tlenem!

Poczytaj ten temat z uwzględnieniem inhalacji Billa Munro oraz książkę dr Nieumywakina:
http://echomatkibozejniepokalaniepoczet ... wakina.pdf

http://www.earthclinic.com/remedies/hyd ... oxide.html
https://www.google.com/url?q=http://www ... Hsxo40kJXA
http://www.earthclinic.com/remedies/lug ... ments.html

plyn-lugola-t10517.html?hilit=Lugola#p144168

leczenie-woda-utleniona-t3342.html?hilit=Lugola#p45984

Trzeba dostarczyć jod, selen, krzem, magnez i bor oprócz witamin.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

livvy napisałaś coś takiego:"Tato bierze talidomid (talizer) codziennie jedna tabletka, a 4 dni w miesiącu chemię w tabletkach. Niestety stan się nie polepsza. Doszedł polekowy Parkinson, określany przez hematologa polineuropatią."
Czyli bierze jakieś coś co nie pomaga, a dodatkowo to coś dołożyło jeszcze Parkinsona polekowego.
Zastanów się co napisałaś - tatuś bierze jakąś chemię, która nie pomaga, a szkodzi.
Jak można brać coś co jedynie szkodzi?
Niech tatko bierze tylko to co pomaga, a odstawi wszystko co szkodzi.

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Czy suplementacja dużymi dawkami witaminy D3 wpływa w jakiś sposób na znamiona pigmentowe, potocznie zwane „pieprzykami”? Pytam z ciekawości.

Na pieprzyki najlepiej najlepiej zastosować kapiele z solą, soda i skrzypem.
Wg Ogułowa wszelkie plamy naskórne to efekt działania grzybów i pasożytów.
Wątrobę i nerki też trzeba doprowadzić do porządku.

Czyli detoksykacja.

Tak, ja widzę, że te leki nie pomagają. ale też stan taty w momencie wykrycia szpiczaka nie był najlepszy. Widocznie choroby długo się rozwijały. Ja widzę związek między sposobem odżywiania się, brakiem witamin i chorobami. Niestety mówię o tym bliskim, znajomym i widzę ich sceptycyzm..... Jak tylko następuje jakiekolwiek pogorszenie moja mama mówi, że to wina tych tabletek, które daję.... Bo sąsiadka lekarz nie zna ??? witaminy K2.i MK7 .. i co ty dziecko wymyślasz. Chciałabym zacząć tacie podawać oleje. Kupię prasę tylko nie znam się na nich. Jest to duży wydatek, nie chcę zatem dokonać niewłaściwego wyboru. Gdyby nastąpiła choć mała poprawa.... wtedy nie odpuszczę.... Ale boję się że moja wiedza jest jeszcze zbyt mizerna. Wiem jakie siemię kupować. Po occie tato ma dolegliwości żołądkowe, chcę kupić betainę HCL, ale co jeszcze i jak mu to podawać. Jeśli każe mu odstawić leki.. to co w zamian....Zeby choć małe światełko w tunelu.... Nie ukrywam, że żeby wszystko o czym piszecie zrozumieć czytam to po kilka razy i notuję. To dla mnie nowe rzeczy, nie mające związku z moją pracą i wykształceniem. Jeszcze do niedawna biochemia, medycyna to były dla mnie mało frapujące tematy.
BOW na początku miałeś praskę Yoda i osiągałeś dobre efekty terapeutyczne z mamą. Czy zatem zdecydowanie nie polecasz tej praski. Czy będę miała problemy z tą z Węgorzewa. Pisałeś, że coś jest z nią nie tak.... Nie znam w pobliżu żadnej dobrej olejarni. Poza tym jeśli zainwestuję to będzie to najlepsza inwestycja w zdrowie nie tylko mojego taty, mam też dwoje nastolatków w domu.

Nie czekając na prasę zakupiłbym u Bow1 porcję olejów o sprawdzonym składzie.

Fakt, sceptycyzmu wokoło sporo, każdy może na temat coś powiedzieć.

Z betainą może być podobnie jak z octem, poleciłbym zakup podręcznika B. Bołotowa.
Na kłopoty z zapaleniem żołądka zaleca wytłoki warzywno-owocowe (sokowirówka, wyciskarka),
połykane bez żucia (!) oraz zioła.
Połowa podręcznika poświęcona jest receptom na schorzenia przewlekłe
i nowotwory.
http://www.igya.pl/images/produkty/bolotow.jpg

Świetną pozycją jest także podręcznik W. Lasta:
http://www.nexus.media.pl/?355,jak-wyleczyc-sie-z-raka
oraz ta:
http://www.nexus.media.pl/?354,proste-m ... ia-zdrowia

Piorun pisze:
czeslaw pisze:
Duzo siedze przed komputerem

Wygląda na to, że problemem są osłabione mięśnie. Po prostu zacznij ćwiczyć ale nie obciążaj kręgosłupa, czyli pompki, dip-y, podciąganie, przysiady. Miałem podobny problem i po paru miesiącach ćwiczeń bóle zniknęły całkowicie. Co do suplementacji to zadbałbym o pełną pulę aminokwasów egzogennych w diecie np. białko konopne, na noc magnez albo ZMA a na gospodarkę wapniowo fosforanową k2mk7. D3 też pomoże bo ma działanie anaboliczne więc wzmocni mięśnie.

Ile tej k2mk7 dziennie brac i ile d3? 50000 iu czy mniej wystarczy?
Dzieki

A jakie masz OH25 ?

greg2015 pisze:
A jakie masz OH25 ?

Pod kątem d3 nie robilem badan, nie wiem jaki mam poziom. Ale 10000 dziennie chyba nid przedawkuje?
Kupilem Solgar K2 mk7 50 caps 100mcg
Oraz Solgar D3 10000 iu 240 caps.
Do tego cytrynian magnezu 400, wit b6, potas, boraks
I nadal dumam czy mam brac wapn skoro mam go za duzo w organizmie?
Zaczne tez cwiczenia jakies do tego.

Zrób te badania, dla pewności, trzymając się tych zasad:

Cytuj:
Jednostki przeliczeniowe
O co chodzi z tymi jednostkami?
Wiem, że macie problemy z przeliczeniami jednostek witaminy D3.

Jednostka międzynarodowa nazywana jest "j.m" lub "IU" z ang. international unit. Jest wielkością powszechnie stosowaną w farmakologii. Nikt do końca nie wie, po co ją wprowadzono, ale wygląda na to, że potrzebą była dezorientacja konsumentów i nakłonienie ich do mniejszego spożywania witamin. Bo jak inaczej taki absurd można wytłumaczyć?

Najczęściej jednostki IU stosuje się w przypadku witaminy D3, A, E.

Spójrzcie jak to wygląda.

20mg po przeliczeniu na jednostki IU wynosi aż 1 000 000 j.m.

Sami przyznacie że 20mg nie brzmi groźnie, ale 1 000 000 j.m to już wygląda na dawkę prawie uśmiercającą.

1µg równa się 40 IU

Laboratoria dość różnie podają wartości poziomu metabolitu 25 OH, dlatego warto znać jednostki i przeliczyć poziom. Poziom witaminy D3 we krwi określa się jako:

1 ng/ml = 1µg/l = 2,5 nmol/l

Większość prac naukowych opiera się na wartościach witaminy D3 podanych w przedziale ng/ml i to do tych wartości warto odnieść swój wynik.

Laboratoria w szczególności te za granicą podają wynik witaminy D3 jako nmol/l, a nie ng/ml.
I tak niektóre osoby patrzą na wynik, a tam wartość 50. I myślą sobie - "Ok, nie mam niedoboru", ale to jest 50 nmol/l co w przeliczeniu daje 20 ng/ml. Czyli niedobór i to nie mały.

Za: http://www.sygnaturazdrowia.pl/

czeslaw pisze:
Ile tej k2mk7 dziennie brac i ile d3? 50000 iu czy mniej wystarczy?
Dzieki

Autor strony sygnaturazdrowia.pl podaje, że dopiero 200 mcg k2 pobudza dostatecznie osteokalcyny.
Inni podają, że na każde 5 lub 10 tyś j.m. D3 trzeba zabezpieczyć się 100 mcg k2.
P.Zięba twierdzi, że k2 się nie przedawkuje.
Optymalny poziom D3 to 60-70 ng/ml, więc musisz zrobić badanie z krwi i sam sobie dobrać dawkę. Przeczytaj: "Stosowanie witaminy D w praktyce klinicznej", jest pdf w necie.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

livvy
Masz bardzo trudną sytuację ale nie bez wyjścia.
Sama choroba jest niemałym problemem, a otoczenie jest również wielką przeszkodą.
Nie mogę napisać jak leczyć Twojego ojca ale mogę napisać jak ja bym się leczył w takim przypadku.
1. Witamina D3 w takich dawkach aby osiągnąć poziom 70-90ng/ml zależnie od wagi pacjenta i jego indywidualnych cech od 30 000 do 50 000IU dziennie przez pierwszy miesiąc, a później zmniejszenie dawki do 20 000IU
2. Witamina k2MK7 200mcg
3. Witamina B12 2x1 5000mcg pod język
4. Witamina B50 3x1
5. Kwas alfa-liponowy 300mg 3x1
6. Witamina C 1000mg z bioflawonoidami co 2 godziny w ciągu dnia
7. Betaina HCL 1kaps do każdego posiłku (betaina w kapsułkach plus pepsyna)
Do tego najważniejszy suplement jakim są kwasy tłuszczowe. Zależnie od stanu wątroby i trzustki dawkowałbym minimum 1 łyżka stołowa do każdego posiłku, a jeżeli chory nie miałby problemu z pojemnością szlaków metabolicznych to 2 łyżki do każdego posiłku.
Łatwo to rozpoznać po stolcu. Jeżeli stolec przy 2 łyżkach robi się jasny to należy zejść na 1 łyżkę i dopiero po 2-3 tygodniach ponownie spróbować 2 łyżki.
Po rozpoczęciu suplementacji należy kontrolować ciśnienie tętnicze oraz poziom glukozy jeżeli chory bierze leki na nadciśnienie lub na cukrzycę.
Dieta
zero statyn
zero olejów przemysłowych
zero kwasów tłuszczowych trans
zero pszenicy

Bardzo dziękuję ....

Witam,
pozwoliłam sobie do Ciebie Bow1 napisać, na wskazany adres, w związku z olejami:) mój przypadek opisze w innym dziale by tego nie zaśmiecać:)

Czy to normalne, by po dawkach rzędu 2000-4000 j.m. wit D mieć zawroty głowy ?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

saper84 pisze:
Czy to normalne, by po dawkach rzędu 2000-4000 j.m. wit D mieć zawroty głowy ?

Jasne, że nienormalne.
Wątek o witaminie D3 osiągnął ogromne rozmiary. Jest mnóstwo wejść i masa wypowiedzi.
Wielu z Was zastanawia się nad rzeczywistą wartością prozdrowotną tej witaminy.
Zastanawiasz się bo brałeś ją przez rok i niewiele albo prawie nic nie uległo poprawie. Innym owszem, zdrowie uległo poprawie ale też nie wiedzą ile w tej poprawie można przypisać D3, a ile innym zmianom w diecie czy suplementom.
Nie jest zazwyczaj tak, że rozpoczniesz suplementację D3 i wszystkie problemy zdrowotne odejdą w niepamięć chociaż tak się zdarza.
Dysfunkcje organizmu najczęściej spowodowane są wieloma czynnikami, a prawie nigdy jednym. Uzupełnienie więc jednego braku chociaż bardzo istotnego może niewiele zmienić.
To tak jak z pieskiem na dwóch smyczach. Odcięcie jednej niewiele zmieni gdyż piesek ten nadal nie odzyska wolności. Dopiero pozbycie się drugiej smyczy da pełną swobodę.
W zdecydowanej większości przypadków należy dokonać szeregu zmian, uzupełnić wiele braków.
Chociaż witamina D3 jest bardzo ważna i niezbędna, chociaż bez niej jako hormonu nie oczyścicie organizmu z toksyn, nie aktywujecie nigdy w sposób wystarczający komórek żernych to jednoczenie samo działanie D3 w wielu przypadkach jest niewystarczające.
Zadbajcie więc o właściwy poziom 25(OH) ale jednocześnie szukajcie innych przyczyn jakie spowodowały chorobę.

Rzecz w tym, że stosunkowo dobrze się odżywiam. Jakiś czas temu włączyłem wit. D z K2 5000j.m./100mcg. Ta witamina była w formie tabletek. Suplementowałem się nią ok. trzech miesięcy. Większych zmian nie zauważyłem. Przy ponownym zakupie wit. D zakupiłem ją w formie kapsułek. Jedna kapsułka ma 2000 j.m. Nieraz zażywam jedną kapsułkę, nieraz dwie. Od razu zauważyłem efekty jej brania, w tym zawroty głowy, potykactwo, czy drobne problemy z równowagą w przypadku bardziej złożonych ruchów. To co warte jest dodania to to, że mam WZW-C i włóknienie F2

Z wit.D musisz pobierać magnez, skutecznym sposobem.
Na wzw zastosuj kurację WU, tlen wirusa zlikwiduje, jak wszystkie pozostałe.
MMS działa podobnie.
leczenie-woda-utleniona-t3342-90.html?hilit=woda%20utleniona#p199289

Dodatkowo wit.c z MSM.

Daj maila na PW, coś podeślę.

Znalazłam chyba dobre źródło na wit.D3 10000IU, 365szt., witamina wygląda na godna zaufania...tylko czas wysyłki trochę długi
http://www.ebay.co.uk/itm/Vitamin-D3-10 ... SwZ1lWb-rO

Awatar użytkownika

gobila pisze:
Znalazłam chyba dobre źródło na wit.D3 10000IU, 365szt., witamina wygląda na godna zaufania...tylko czas wysyłki trochę długi
http://www.ebay.co.uk/itm/Vitamin-D3-10 ... SwZ1lWb-rO

Ja kupiłam w http://www.vitacost.com/vitacost-vitami ... 5-capsules
koszt wysyłki 9,99 usd, i czeka się ok 2 tygodni. Jaki jest koszt wysyłki tej Twojej do Polski?

Piszą, że 2 GBP, więc cenowo ta Twoja lepsza, nie znam jednak ani jednej, ani drugiej firmy, w tej którą znalazłam jest info, że nie zawiera sztucznych składników, w tej z vitacost-nie wiem...(silicon dioxide-nie wiem co to jest)

a nie! Zasugerowałam sie tym co na stronie, że wysyłka jest free, a Ty piszesz, że 9,99-więc ta z ebaya tańsza :tak:

Awatar użytkownika

gobila pisze:
Piszą, że 2 GBP, więc cenowo ta Twoja lepsza, nie znam jednak ani jednej, ani drugiej firmy, w tej którą znalazłam jest info, że nie zawiera sztucznych składników, w tej z vitacost-nie wiem...(silicon dioxide-nie wiem co to jest)

a nie! Zasugerowałam sie tym co na stronie, że wysyłka jest free, a Ty piszesz, że 9,99-więc ta z ebaya tańsza :tak:

Vitacost w ogóle nie ma free wysyłki do Polski.
Dzieki za linka z ebaya:)

D3 solgara w UK kosztuje tyle samo ale za 120 kapsulek. To 3x mniej kapsulek. Wiec pytanie czy za solgara przeplacamy czy ta ktorą zalinkowalas jest kiepska?

Przeczytałem cały temat i nasuwa mi się jedno spostrzeżenie. Przewija się często pytanie o prawidłową dawkę witaminy D. Są posty które mówią, że dawki rzędu kilku tysięcy j.m. nie wiele zmienią, ale nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na jeden bardzo ważny aspekt. Jeżeli faktycznie naświetlając się na słońcu przez ok. 20 minut organizm potrafi wytworzyć ok 15.000 jednostek witaminy D, to od razu taka ilość nie trafia do organizmu. Proces jest rozłożony na kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Wytworzona w ten sposób witamina jest wykorzystywana wg. zapotrzebowania organizmu. Połykając kapsułkę z kilkoma tysiącami j.m. dochodzi do gwałtownego wzrostu (adekwatnego do zażytej dawki) tej witaminy we krwi. Innymi słowy, 20 minut na słońcu -zakładając że po tym czasie wytworzymy 15.000 jednostek - nie jest tym samym co zażycie w formie kapsułki 15.000 j.m.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

saper84 pisze:
Przeczytałem cały temat i nasuwa mi się jedno spostrzeżenie. Przewija się często pytanie o prawidłową dawkę witaminy D. Są posty które mówią, że dawki rzędu kilku tysięcy j.m. nie wiele zmienią, ale nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na jeden bardzo ważny aspekt. Jeżeli faktycznie naświetlając się na słońcu przez ok. 20 minut organizm potrafi wytworzyć ok 15.000 jednostek witaminy D, to od razu taka ilość nie trafia do organizmu. Proces jest rozłożony na kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Wytworzona w ten sposób witamina jest wykorzystywana wg. zapotrzebowania organizmu. Połykając kapsułkę z kilkoma tysiącami j.m. dochodzi do gwałtownego wzrostu (adekwatnego do zażytej dawki) tej witaminy we krwi. Innymi słowy, 20 minut na słońcu -zakładając że po tym czasie wytworzymy 15.000 jednostek - nie jest tym samym co zażycie w formie kapsułki 15.000 j.m.

W Polsce nie ma szans na satysfakcjonujący poziom witaminy D ze słońca. Nawet latem.
Te 15.000IU możesz uzyskać, ale tylko przez kilkanaście dni w roku.
Czy podbijesz wtedy poziom D3 we krwi do 75-85? Jakoś wątpię.
Dopiero taki poziom daje ciekawe rezultaty.
Chyba że masz okazję mieszkać w klimacie podzwrotnikowym.
Oczywiście warto prawidłowo (!) korzystać ze słońca, jeśli tylko jest.

saper84 pisze:
Połykając kapsułkę z kilkoma tysiącami j.m. dochodzi do gwałtownego wzrostu (adekwatnego do zażytej dawki) tej witaminy we krwi. Innymi słowy, 20 minut na słońcu -zakładając że po tym czasie wytworzymy 15.000 jednostek - nie jest tym samym co zażycie w formie kapsułki 15.000 j.m.

Masz jakiś inny pomysł na uzupełnienie deficytu?

Awatar użytkownika

saper84 pisze:

Podaj proszę linka do badań na ten temat.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]