Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 mar 2021, 17:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

to jakie dawki dzienne należałoby brać, żeby dojść do poziomu powyżej 80 ng/ml? Ja brałam po 20 tys dziennie i po miesiącu miałam poziom 44 ng/ml

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 mar 2016, 12:46 
VIP Member
Awatar

Fellow Craft * 2nd Degree

JoannaB pisze:
to jakie dawki dzienne należałoby brać, żeby dojść do poziomu powyżej 80 ng/ml? Ja brałam po 20 tys dziennie i po miesiącu miałam poziom 44 ng/ml

Dużo zostało już powiedziane w tym temacie.
Bardzo ogólnie napisałaś, coś więcej by się przydało. Jaki był poziom startowy? Jaka forma D3? Jakie pozostałe witaminy i minerały?
D3 bierzemy w obecności tłuszczy jeśli to forma w białej tabletce, ale są D3 w żelowych kapsułach z zawartością oleju. Moim zdaniem branie samej witaminy D3 to za mało, ważne aby uzupełnić minerały i witaminy, wszystko ze sobą współgra, trzeba podejść holistycznie :) .

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Musi być też magnez, bor również, krzem i wit.C.

Awatar użytkownika

Ok, witamina D3 VIGANTOL, rownież były kapsułki żelowe + cały zestaw witamim czyli wszystkie z grupy B, A, K2MK7 razem z magnezem, krzemem, wit C to podstawa, dodatkowo jeszcze boraks, płyn Lugola, L-thyrosine, enzymy trawienne, betaina HCL z pepsyną, ocet jabłkowy, WU -generalnie kompleksowe podejście i z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych.
Przez pewien czas brałam witaminy w obecności oleju kokosowego co było błędem, bo to jedyny olej który nie powoduje wyrzutu żółci i przez to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach nie przyswajają się. Ale to już skorygowałam.
Poziom wyjściowy miałam zapewne taki jak ogół ludzi w naszej strefie klimatycznej, ale nie badałam bo kosztowało 100 zeta. Potem wywalczyłam wręcz z endo żeby mi dał skierowanie na badanie D3 za które przecież tak czy inaczej trzeba zapłacić.
W ogóle lekarze jak słyszą o badaniu poziomu witamin to dostają białej gorączki... Ale statyny to natychmiast wciskają na każdej wizycie :bangheadwall:

Jeśli poziom D3 tak powoli rośnie (tylko nie wiadomo ile było na początku, czy mało, czy strasznie mało), to można spróbować zwiększenie dawki, tak jak to opisał Bow1 na pierwszej stronie, nawet do 50000IU i po miesiącu zrobić kolejne badanie. Stosuję D3 firmy Puritan`s Pride 10000IU.
Nie miałem nawet zamiaru wybierać się do lekarza po skierowanie na poziom 25(OH), bo i tak się za to płaci (u mnie 50zł). Wybrałem się do laboratorium i poprosiłem o badanie. Pani pobierająca krew powiedziała "teraz wszyscy robią badanie witaminy D3, jakaś moda się zrobiła", bez komentarza... :shock: .

JoannaB pisze:
W ogóle lekarze jak słyszą o badaniu poziomu witamin to dostają białej gorączki... Ale statyny to natychmiast wciskają na każdej wizycie :bangheadwall:

Ale że poziom cholesterolu poniżej 150 to zaniki pamięci i kłopoty hormonalne nie mówią..
Ciekawe..

-- 21 mar 2016, 23:16 --

lukaku85 pisze:
Pani pobierająca krew powiedziała "teraz wszyscy robią badanie witaminy D3, jakaś moda się zrobiła", bez komentarza... :shock: .

I reklamy D3 w tv-mendiach, jest pieniążek do ściągnięcia..

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Fajne rzeczy powyżej 80ng/nl - super :)

Ale może ktoś wyjaśni coś więcej?? Jakie fajne rzeczy?? Na jakiej zasadzie??

Bo jak na razie to tylko obiegowa legenda :)

Cytuj:
Referencje

Nutrition Business Journal; Dodatek Business Report 2010, 28 września 2010.
Garland CF Gorham ED, Mohr SB i Garland FC: Witamina D w profilaktyce raka: perspektywa globalna. Ann Epidemiol 19: 468-483, 2009.
Garland CF Gorham ED, Mohr SB, Grant WB, Giovannucci EL, Lipkin M, Newmark H Holick MF i Garland FC: Witamina D i profilaktyki raka piersi: Zbiorcza analiza. J Steroid Biochem Molec Biol 103: 708-711, 2007.
Eyles D Anderson C, Ko P Jones A, Thomas A, Burne T, Mortensen PB, Nørgaard-Pedersen B, Hougaard DM i McGrath J: Wrażliwy LC / MS / MS oznaczenie 25OH witaminy D (3) i 25OH witaminy D (2), w suchych plam z krwi. Clin Chim Acta 403: 145-151, 2009.
Heaney RP, Armas LGD, Shary JR, Bell NH, Binkley N i Hollis BW: 25-hydroksylacji witaminy D3: stosunek do krążących witaminy D3 w różnych warunkach wejściowych. Am J Clin Nutr 87: 1730/37, 2008.
Ilahi M, Armas LGD i Heaney RP: Farmakokinetyka pojedynczej dużej dawki witaminy D3. Am J Clin Nutr 87: 688-691, 2008.
Hathcock JN, Shao A Vieth R i Heaney RP: ocena ryzyka dla witaminy D. Am J Clin Nutr 85: 6-18, 2007. 8 Vieth R: Witamina D i raka mini-sympozjum: ryzyko dodatkowe witaminy D. Ann Epidemiol 19: 441-445, 2009.
Vieth R: Witamina D i raka mini-sympozjum: ryzyko dodatkowe witaminy D. Ann Epidemiol 19: 441-445, 2009.
IOM (Institute of Medicine). 2011. Zalecane Dzienne Spożycie wapnia i witaminy D. Washington, DC: The National Academies Press.
Webb AR i Holick MF: Rola światła słonecznego na skórę produkcji witaminy D3. Ann Rev Nutr 8: 375-399, 1988.

http://www.grassrootshealth.net/garland02-11

Cytuj:
Najważniejszą-zachowaniu optymalnej Witamina D stężenia w surowicy

Niezwykle ważne jest utrzymanie terapeutycznie korzystnego poziomu w surowicy przez cały rok. Tutaj, badania wskazują, że minimum zapobiegania raka wynosi około 40 ng / ml. Badania sugerują, idealny poziom może być około 60-80 ng / ml. 2009 ocena artykule 15 pod tytułem: "Witamina D w profilaktyce raka: Global Perspective", opublikowane w Annals of Epidemiology stwierdza, że:

" Wyższe poziomy w osoczu głównego krążącego postaci witaminy D, 25-hydroksywitaminy D (25 (OH), D), są powiązane ze znacznie niższej częstości występowania raka okrężnicy, sutka, jajnika, nerki, trzustki, agresywny prostaty i innych nowotworów. Epidemiologiczne odkrycia w połączeniu z nowo odkrytych mechanizmów zaproponować nowy model raka etiologii rozlicza tych działań 25 (OH) D i wapnia. Siedem fazy są alternatywy, inicjacja, dobór naturalny, przerost, przerzuty, inwolucji i przejście (w skrócie DINOMIT). Metabolitów witaminy D zapobiega alternatywy komórek i są korzystne w innych fazach.

Przewiduje się, że wzrost 25 (OH) D na poziomie 40 do 60 ng / ml (100-150 nmol / l) minimalna całorocznie serum uniemożliwiłyby około 58.000 nowych przypadków raka piersi i 49.000 nowych przypadków raka jelita grubego każdego roku i trzy czwarte zgonów z powodu tych chorób w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, na podstawie badań obserwacyjnych w połączeniu z randomizowanego badania.

Oczekuje te wloty są również obniżyć stawki kliniczno-ofiar śmiertelnych pacjentów, którzy mają piersi, jelita grubego, prostaty lub raka o połowę. .. Nadszedł czas podjęcia skoordynowanych działań na szczeblu krajowym znacznie zwiększyć spożycie witaminy D i wapnia. " [Podkreślenie moje]

http://articles.mercola.com/sites/artic ... ssion.aspx

Jest tego dużo więcej, ale nie ma sensu cytować.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

W moim przypadku drastyczna poprawa zdrowia nastąpiła dopiero przy poziomie 90 - 100ng/ml.
Moja mama miała przewlekłe zapalenie dopiero po podniesieniu poziomu D3 do około 100 wyzdrowiała.
Po 8 miesiącach zapalenie pojawiło się ponownie gdyż mama w tym czasie brała wit D w niskich dawkach i nieregularnie. Ponownie zaczęła brać po 60 000 IU dziennie i stan zapalny wygasł.
W tym czasie gdyby leczyła się u tzw "rodzinnego" brałaby antybiotyki kilkakrotnie.
- zapalenie pęcherza? No cóż, zapiszemy dobry antybiotyk szanowna Pani :)
Tylko po cholerę? :)

Do Bow 1

przeczytałam cały wątek dotyczący suplementacji witaminą D3 i chciałabym się Ciebie poradzić. Mam dyskopatię, co po raz drugi spowodowało u mnie rwę kulszową ( juz drugi raz w odstępie roku). Od 3 tygodni nie mogę chodzić na prawą nogę-ból straszliwy ( rwanie od uda do stopy + skurcze w tych miejscach, jakich rok temu nie miałam). Neurolog przepisała mi kolejny farmaceutyk, ale nie pomaga wcale. Nie chcę już więcej ładować w siebie chemii. Twoja historia z zastosowaniem większych ilości wit d3 zakończona pozytywnie bardzo mnie zaciekawiła, więc też postanowiłam sprobować. Czy większe ilości wit. D3 też pomagają na rwę ? Nie wiem, jaki mam poziom tej witaminy, bo w chwili obecnej nawet nie mogę go zbadać. Na pewno jednak nie jest wystarczający-jak u wiekszości ludzi. Zaczęłam od 8000 i.u wit d3 D-vitum Oleofarm, stopniowo zwiększałam-obecnie biorę 20 000 i.u + 1 kapsułka K2MK7 ( 100)+ 2 tabl Cytrynianu magnezu (2x225 mg ). Na razie poprawy nie czuję, ale może powinnam brać jej 50 000 i.u ? Czytała, że dr Joe Prendergast czy dr Michael Holick takie dawki zalecają a nawet więcej, gdy jest potrzeba. Ja jednak trochę się boję nie wiedząc jaki faktycznie mam poziom tej witaminy. Poradź mi proszę, jak powinnam suplementować D3 w tej sytuacji, aby pomóc kręgosłupowi. Dziękuję i pozdrawiam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Po 10 000 IU wychodzi najtaniej. 5 - 6 kaps dziennie do posiłków przez miesiąc później zmniejsz na 20 000 IU. Do tego witamina C 1000mg z flawonoidami minimum 3x2, kwas alfa liponowy 300mg 3x1, orotan litu 5mg 3x1(wystarczy jedno opakowanie 60 kaps) i jeżeli masz dostęp do dobrego oleju tłoczonego na zimno.
Poczytaj: oleje-tloczone-na-zimno-t15305.html
Dzięki takiej suplementacji wyjdziesz z problemu. Przy okazji aktywujesz komórki żerne takie jak neutrofile i makrofagi, które posprzątają ciałko.
Sama witamina D3 również aktywuje komórki żerne ale braki odpowiednio zbilansowanych kwasów tłuszczowych spowodują że będzie nieodpowiednia budowa błon fosfolipidowych, a więc narażenie komórek na wiele problemów w tym ataki obcych ustrojów. Braki właściwych kwasów tłuszczowych prowadzą również do uszkodzenia osłonek mielinowych, a to prosta droga do wielu chorób.
Trzeba jednak wiedzieć, że komórki żerne podczas wykonywania roboty produkują dużo wolnych rodników więc wskazane jest przyjmowanie w tym czasie antyutleniaczy takich jak wit C i kwas alfa liponowy.
Podczas terapii o której ci napisałem nie można pominąć żadnego z powyższych elementów ale o tym już pisałem wielokrotnie.

Bow 1, dziękuję za odpowiedź.
A ile wit K2Mk7 powinnam dodać do tych specyfików proponowanych przez Ciebie? Bo jednak przestrzega się, żeby przy przyjmowaniu większych ilości D3 dodawać K2MK7 ( aby wapń wędrował do kości, zębów zamiast do tkanek miękkich).
Zapytam jeszcze o ten Orotan litu-przeczytałam, że to lek na depresję, chorobę dwubiegunową. Czy on oddziałuje jakoś na psychikę? Kilka miesięcy temu neurolog przepisał mi 2 leki psychotropowe ( nie informując nawet o tym) na wahania równowagi ( Mozarin i Neurol po 0.5 każdy). Uznał, że te wahania równowagi mogą być na tle nerwowym. Okazało się, że mam również zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego i tu jest przyczyna moich niedawnych wahań rownowagi-tymczasem ja bezkrytycznie brałam to świństwo przez 3 tygodnie, fatalnie po tym się czułam, mogę rzec, że dopiero wtedy wpadłam w dołek psychiczny-wyrzuciłam to paskudztwo i wszystko się unormowało. Po tych doświadczeniach lękam się specyfikow, które oddziałują na psychikę. Stąd to moje pytanie, czy jest się czego bać.

-- 24 mar 2016, 12:06 --

Bow 1,
a możesz polecić jakąś dobrą wit C z flawonoidami? Używałam kiedyś wit C1000+ z Calivita ( 100 tabletek)ale jest dość droga. Ten orotan litu jest trudno osiągalny-gdzie ewentualnie można go kupić ?
Marzy mi się, aby kręgi w kręgosłupie mi się prawidłowo ustawiły-tak jak Tobie. Pozdrawiam

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rozumiem Twój lęk przed substancjami wpływającymi na psychikę ale orotan litu nie ma wpływu i spokojnie możesz go stosować. On regeneruje centralny i obwodowy układ nerwowy. Można go kupić bez problemu np tu: http://allegro.pl/orotan-litu-lit-5mg-6 ... 38350.html
Wit C: http://allegro.pl/witamina-c-lewoskretn ... 07244.html
Po prostu poszukaj najbardziej korzystnej cenowo.

Rozejrzę się. A ile jeszcze powinnam na 30.000-50.000 wit D3 uzywac K2 MK7-na razie biorę po jednej kapsułce( 100). Czy ten orotan litu miałby zniwelować ból w nodze? Czytałam Twój przypadek, gdy przeziębiłeś się na łódce i walczyłeś z rwą.
Tyle już osób pisało, że nie ma co się bać zwiększonych dawek D3 ( np 50 000 i.u), ale lęk mimo wszystko we mnie jest ( propaganda zrobiła swoje).
Czy nadal Twój kręgosłup sprawnie działa?
Marzę o tym, aby mój też się uleczył. Widzisz, wysunął mi się kiedyś dysk i chyba nie do końca dobrze wszedł, bo po zrobieniu tomografu mam taką adnotację: "na poziomie L5 S1 niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego do kanału kręgowego na prawo od linii pośrodkowej z zajęciem przedniej części zachyłka bocznego". I tu jest chyba pies pogrzebany.

Bow1,
weszłam na link o olejach-nie spodziewałam się, że Ty również zajmujesz się produkcją. Jeszcze wszystkiego nie przeczytałam, bo obfita to lektura, ale bardzo mnie to zaciekawiło. Wiem, jak ważne są kwasy Omega 3-jem codziennie len ( miksuję w zielonych koktajlach albo dodaję do owsianki na surowo), ale o aż takiej skuteczności leczniczej ( eksperyment z kolegą) nie miałam pojęcia.
Do takich olejow niestety dostępu nie mam...i jesli tylko będzie okazja, z chęcią zakupię coś u Ciebie zwłaszcza że piszesz o mozliwości sprzedaży. Ta kombinacja olejow brzmi zachęcająco. Może rzeczywiście pomogło by mi to w mojej dolegliwości. Kiedy będzie można kupić u Ciebie buteleczkę takiego specyfiku? Pozdrawiam serdecznie.

Intimate Secretary * 6th Degree

Włączam się w temat, też bym prosiła Bow1 o jakąś radę...
Mój mąż od ładnych paru lat skarży się na jakies dziwne szumy w i wokół lewego ucha. Laryngolog kiedyś badał i niczego sie nie dopatrzył-wyjasnienia brak. Jednoczesnie tez od wielu lat męczy sie (raz bardziej, raz mniej) z bólem lewego barku (też rozchodzącego sie bardziej lub mniej). Ten ból barku jakos intuicyjnie wiażę z niedoborem wit.D3 (w okresie letnim, kiedy więcej przebywa na dworze ból jest mniejszy lub zanika)-jesli dobrze myślę, to chciałabym sie też dowiedzieć, jakie dawki i jak długo powinien stosować, czy pójść dalej w orotan litu (czy powinien tez dołożyć K2?). Co jeszcze ewentualnie?
Co do tego szumu w uchu-dochodzi do tego jeszcze fakt, że ostatnimi czasy na to ucho coraz gorzej słyszy...Nie mamy pojęcia co to może być. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

gobila Twój mąż moim zdaniem powinien zastosować identyczną terapię jak Madzia63. Odnośnie K2 to jeżeli ktoś ma dostęp do jaj kurzych gdzie kury karmione są zbożami a nie paszą oraz chodzą luzem to nie ma potrzeby stosowania K2. W zielonych częściach roślin również jest K2.
W innej sytuacji trzeba suplementować tą witaminę ale nie potrafię podać dokładnej dawki ponieważ nigdy nie znalazłem wiarygodnych badań które jednoznacznie by wykazały jaka dawka jest wskazana.
Moim zdaniem 100mcg dziennie w zupełności wystarczy.

Większość ludzi ze schorzeniami kręgosłupa uważa że sama odbudowa nie wystarczy bo w ich szczególnym wypadku są wypukliny albo przesunięcie itp. nie ma nic bardziej błędnego.
Odpowiednio długa suplementacja wg wzoru jaki zamieściłem powyżej odbuduje i wzmocni poszczególne tkanki a nastawienie kręgów nastąpi samoistnie.
Np w moim przypadku jeden z kręgów nastawił się kiedy odpoczywałem na kanapie i sięgałem po kubek z kawą. Nastąpiło mocne chrupnięcie i krąg był nastawiony.
Innym razem odwracałem się podczas gimnastyki i nastawił mi się krąg w odcinku szyjnym. Chcę przez to powiedzieć że w odpowiednim czasie organizm samodzielnie usunie już zbędne dziwne budowle, a kręgi samoistnie wskoczą na miejsce.
Oczywiście zdarzyć się może, że niezbędna będzie wizyta u fizjoterapeuty ale zdarza się to bardzo rzadko.

gobila nie wiem jak odżywia się Twój mąż ale jeżeli odstawił pszenicę i unika cukru rafinowanego to zastosowanie tej suplementacji usunie również problem z krążeniem który daje efekt szumu w uchu.

Bow1
BARDZO Ci dziękuję za odpowiedź. Na pewno zastosujemy się do Twoich rad :) Przy okazji dzięki-dziś usiłowałam przekonać męża do całkowitego wyeliminowania pszenicy z naszego jadłospisu-próbował negocjować ewentualne małe, malutkie i tylko czasem, wyjątki, ale dzięki Twojej odpowiedzi sprawa została przesądzona-hura.
Przyznaję, że nigdy w zyciu nie słyszałam o tym, by dzięki odpowiedniemu suplementowaniu kręgi potrafiły się nastawić same (lekarze tak haniebnie pomijają potężną zdolność ludzkiego organizmu do samoleczenia i homeostazy!), ale niecierpliwie będę czekać na skutek jaki przyniesie stosowanie wszystkiego o czym napisałeś przez męża. Na pewno tutaj zamelduję :) Ja tez czekam na Twoje oleje!

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

2szarozielone pisze:
Zakupiłam w zeszłym tygodniu te tabletki wit d3 + k2:

http://allegro.pl/witamina-d3-5000-j-m- ... 73902.html

Zachęciła mnie cena, nie ukrywam, ale teraz zaczynam się obawiać, ponieważ nie jest to znana firma i mam wątpliwości. Czy ktoś z was może zerknąć?

Mam pytaie, czy mogę brać te tabletki 3 x dziennie z posiłkiem tłuszczowym? Do tej pory zażywałam 1 tabletkę rano.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

2szarozielone pisze:
Mam pytaie, czy mogę brać te tabletki 3 x dziennie z posiłkiem tłuszczowym? Do tej pory zażywałam 1 tabletkę rano.

Jasne że trzeba z posiłkiem zawierającym tłuszcze. Można 2 lub więcej razy dziennie.

Bow1,

poza Orotanem litu ( mogę zamówić dopiero po świętach) i olejem mam wszystko...i suplementuję. Czy bez orotanu litu nie można pozbyć się tego bólu w nodze? Cóż, muszę na ten specyfik poczekać. Co do oleju, mam jeszcze trochę oleju lnianego LenVitol z Oleofarm-niestety data ważności upłynęła 17 stycznia br-czy jest już toksyczny. W tej chwili niestety nie mam dostępu do świeżego.
I jeszcze coś-kwas ALA mam 200 mg ( nie 300 jak sugerowałeś, nie było), czy jeśli wezmę 4x 1 ( 800 mg zamiast 900) będzie ok ?

Boli mnie w odcinku lędźwiowym-nie mogę się wyprostować, gdy próbuję przejść choćby kawałek, w prawej nodze mam bardzo silne rwanie i skurcze. Nie wiem, czy pomimo ogromnego bólu powinnam trochę chodzić po mieszkaniu, bo ja właściwie cały czas siedzę w odpowiednio dobranej pozycji, aby sobie choć troszkę ulżyć. Co byś mi w tej sytuacji doradził ?
A w ogóle to czekam niecierpliwie na te Twoje mieszanki olejowe. Serdecznie pozdrawiam

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Madzia63 pisze:
Boli mnie w odcinku lędźwiowym-nie mogę się wyprostować, gdy próbuję przejść choćby kawałek, w prawej nodze mam bardzo silne rwanie i skurcze.

Mimo to powinnaś się ruszać w miarę możliwości. Po świętach orotan dotrze a oleje będą na początku kwietnia więc można poczekać.
Ten olej przeterminowany wyrzuć.

Taka rwa w odcinku lędźwiowym może być efektem działania tasiemca.

http://ocdn.eu/images/pulscms/MTU7MDQsM ... d7a1c1.jpg

Fragmenty:
Czy osoba, która się nigdy w życiu, mówiąc kolokwialnie: nie "odrobaczała", może nie mieć tzw. "robaków"?

W Polsce uważa się, że 80% ludzi ma chociaż jednego pasożyta typu owsik włosogłówka, co siódmy Polak ma glistę, a co 12. ma tasiemca. Prawdopodobieństwo, że osoba, która nigdy w życiu się nie "odrobaczała", nie ma robaków, jest bardzo małe.

Cytuj:
Zakażenie pasożytami daje czasami bardzo podobne objawy jak większość innych chorób. Lista jest długa – uporczywe bóle głowy, bóle stawów, szyi, depresje, problemy z oddychaniem, ciągłe uczucie zmęczenia, podkrążone oczy, wzdęty brzuch, uporczywy kaszel nocny, to wszystko mogą też powodować "robaki". To są bardzo powszechne dolegliwości. Czy z każdym takim objawem mamy biec się "odrobaczać"?

Współczesna medycyna jest głównie nakierowana na leczenie objawowe, czyli lekarze leczą objawy, a nie leczą przyczyny. Jeżeli ktoś boryka się z danym problemem zdrowotnym od lat, a on ciągle powraca i nie może sobie już z tym dać rady, to lepiej jest zaryzykować i "rąbnąć" w te domniemane pasożyty albo zrobić badania na nie. Badania oczywiście rzadko wychodzą, ale u części pacjentów udaje się wykryć obecność pasożytów. Jeżeli pacjent przez wiele lat jest leczony na tzw. astmę, ta astma nie ustępuje, za jakiś czas ma zapalenie płuc i w końcu przychodzi do mnie. Ja go badam i wykrywam u niego glistę ludzką, daję mu lek przeciwko gliście ludzkiej, ta glista umiera, a objawy astmy ustępują, to znaczy, że to nie była żadna astma. Lek, który mu dałem nie leczy astmy, on zabija glistę, a glista poprzez wydzielane toksyny oraz wędrując po naszym organizmie daje objawy, które są bardzo podobne do astmy oskrzelowej. I mnóstwo jest takich chorób, które tak naprawdę mistyfikują popularne choroby, a ich przyczyną są po prostu pasożyty.

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilak ... czac/fh6e6

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Bow1 pisze:
W moim przypadku organizm bardzo szybko wydalał toksyny z uwagi na wysoki poziom witaminy D3.

Mógłbyś rozszerzyć temat albo coś podlinkować do tej tezy, bo kiedyś natknąłem się na coś odwrotnego, że witamina d3 pomaga odkładać się metalom ciężkim w organizmie: [The metabolism of heavy metals depends on the vitamin-D status of the body]
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7531087

Awatar użytkownika

W zeszłym tygodniu dopadła mnie rwa kulszowa i 5 dni przeleżałem… Wcześniej w lutym poddałem się badaniu biorezonansem, który wykazał obecność pasożytów i kandydozę oraz niedobory selenu i Q10.

Zacząłem od oczyszczenia jelita, brałem tabletki Zentel (2 serie). Jestem na diecie całkowicie bez cukru, mąki pszennej i drożdży. Codziennie rano piję wodę z ziemią okrzemkową. Z suplementów obecnie biorę tylko witaminę C i D3, ale w małych dawkach. 3X dziennie również WU przed posiłkiem. Również 1 łyżeczka oleju lnianiego.

W maju (po oczyszczeniu) mam zamiar przejść na „właściwą kurację” aby wyleczyć depresję i kręgosłup, tzn. wit. D3 + K2, kwas ALA, niacyna, wit. B-50, betaina HCL, selen, Q10, wit. C, orotan litu i opcjonalnie płyn Lugola. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy w/w suplementy nie będąsię wzajemnie wykluczać czy może jeszcze czegoś tu brakuje? Czy podczas tej kuracji można używać nadal wody utlenionej (3x dziennie po 10 kropli)?

WU możesz brać jako pierwszą, raz dziennie, ilość kropli możesz zwiększyć stopniowo
do kilkudziesięciu kropli (30-100 i więcej, obserwuj reakcje) z soloną wodą.
Po godzinie inne.
Poczytaj o boraksie.

Zwracaj uwagę, aby nie łączyć utleniaczy z antyutleniaczami.
Brakuje tu magnezu, co najmniej 500 mg dziennie rozłożone równomiernie.
Max 100-150 mg na dawkę, bo wiąże wodę..

Awatar użytkownika

Dziękuję greg2015! Poczytam co jest czym, aby nie łączyć utleniaczy z antyutleniaczami. Tzn. rozumiem, że tego samego dnia trzeba brać i to i to, ale nie naraz...

Aha, jak długo wg Ciebie powinna trwać taka kuracja? Rozumiem, że każdy człowiek jest inny i to indywidualna sprawa, ale chyba jakiś minimalny okres brania tych suplementów istnieje... (?)

Stan83 pisze:
W zeszłym tygodniu dopadła mnie rwa kulszowa i 5 dni przeleżałem… Wcześniej w lutym poddałem się badaniu biorezonansem, który wykazał obecność pasożytów i kandydozę oraz niedobory selenu i Q10.

Zacząłem od oczyszczenia jelita, brałem tabletki Zentel (2 serie). Jestem na diecie całkowicie bez cukru, mąki pszennej i drożdży. Codziennie rano piję wodę z ziemią okrzemkową. Z suplementów obecnie biorę tylko witaminę C i D3, ale w małych dawkach. 3X dziennie również WU przed posiłkiem. Również 1 łyżeczka oleju lnianiego.

W maju (po oczyszczeniu) mam zamiar przejść na „właściwą kurację” aby wyleczyć depresję i kręgosłup, tzn. wit. D3 + K2, kwas ALA, niacyna, wit. B-50, betaina HCL, selen, Q10, wit. C, orotan litu i opcjonalnie płyn Lugola. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy w/w suplementy nie będąsię wzajemnie wykluczać czy może jeszcze czegoś tu brakuje? Czy podczas tej kuracji można używać nadal wody utlenionej (3x dziennie po 10 kropli)?

Na robaki stosuj jeszcze dobre specyfiki ziolowe, bo sam zentel czy vermox problemu nie zalatwia.jakas kuracje stricte przeciwpasozytnicza wlacz.

Awatar użytkownika

Może dazen rzeczywiście masz rację z tymi ziołami, dziękuję za podpowiedź. Poszukam info w necie, bo na ziołach się zupełnie nie znam.

Z ciekawostek odnośnie wit. D3: można kupić książkę p.t. "Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach" autor: Jeff T. Bowles, rok wydania: 2015, liczba stron: 136

Stan83 pisze:
aby nie łączyć utleniaczy z antyutleniaczami. Tzn. rozumiem, że tego samego dnia trzeba brać i to i to, ale nie naraz...

Aha, jak długo wg Ciebie powinna trwać taka kuracja? Rozumiem, że każdy człowiek jest inny i to indywidualna sprawa, ale chyba jakiś minimalny okres brania tych suplementów istnieje... (?)

Musi być 3 godzinny odstęp, Poczytaj Lasta odnośnie MMS, te same zasady.

Magnez, bor, krzem, selen, wit.C, D3, B (kompleks) zawsze.

WU doraźnie, ale sama suplementacja (likwidacja niedoborów tlenu, pasożytów) może trwać miesiącami.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]