Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 sie 2019, 6:27

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Pytałem się tutaj wcześniej czy witamina D może coś zaradzić na strzelanie przy zginaniu kolana... biorę tę witaminę od pół roku po 5000 UI dziennie ale nic to nie zmieniło, jednak od tygodnia biorę witaminę C od stanlabu po 2-3g dziennie z zieloną herbatą i częstotliwość pękania w kolanie zauważalnie się zmniejszyła, już po pierwszym dniu gdy zażyłem 12g w ciągu 2h. Dziwne.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 mar 2015, 22:47 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

- kolagen, żelki 2 x 2 dziennie oraz dobre nawodnienie organizmu.
- o równowadze kwasowo-zasadowej nawet nie wspominam, wazne aby wchłaniać minerały.

Cytuj:
Zakres przyswajania minerałów w/g pH moczu dziennego.

minimum pH minerał

6,4 Jod
6,2 Miedź, Cynk
6,1 German, Selen, Potas
6,0 Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo
5,8 Siarka, Chlor, Wapno, Tytan, Wanad
5,6 Sód, Magnez, Krzem, Fosfór

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

skulldragl pisze:
biorę tę witaminę od pół roku po 5000 UI dziennie

Witamina D3 ułatwia przyswajanie wapnia więc jest pod tym względem niezbędna. Ma ona jednak jeszcze szereg innych działań pozornie niepowiązanych z sobą. Np jako hormon wspiera i motywuje organizm do pozbywania się toksyn i innych zbędnych komponentów.
Podczas wydalania wspomnianych toksyn organizm zmuszony jest do zużywania dużych ilości wody i tłuszczy. Część toksyn rozpuszczalnych jest w wodzie inne tylko w tłuszczach (może wystąpić stolec tłuszczowy).
Podczas oczyszczania się organizmu istnieje więc duże zapotrzebowanie na wodę i tłuszcze. Nieuzupełnianie tych składników doprowadzić może do odwodnienia i z pewnością nie poprawi jakości funkcjonowania stawów. Wiadomo, że oprócz specjalnych białek w stawach niezbędna jest woda aby zapewnić odpowiednią gęstość "smaru".
Tak w nawiasie, dawka 5000 IU wystarczająca jest dla dziecka a nie dla dorosłej osoby.

Odnośnie kolagenu to nawet gdyby ktoś zjadał kilogram tego białka to może nie osiągnąć żadnej poprawy w przypadku gdy źle przyswaja białka np z powodu małej ilości HCL w żołądku.
Jeżeli ktoś uważa, że organizm bierze sobie kolagen i wbudowuje w stawy to jest w wielkim błędzie. Organizm nie jest w stanie pobrać kolagenu w całości tzn całych cząsteczek. Organizm rozkłada kolagen na poszczególne łańcuchy następnie aminokwasy i dopiero z pozyskanych aminokwasów buduje niezbędne białka m.in kolagen.
Kolagen trzeba jeść ale jednocześnie trzeba zadbać o możliwość jego przyswajania. Kłania się tu temat o Betainie HCL.
Czyli bierzemy D3 w odpowiednich dawkach, nawadniamy się, jemy kolagen z betainą HCL. Po takiej terapii efekt murowany jeżeli chodzi o stawy.
To tyle dla ogólnego dobra :)

Provost and Judge * 7th Degree

w ktoryms z odcinkow z Chicago p Zięba dosc dokaldnie poruszyl temat kolagenu, przesluchaj sobie.

Secret Master * 4th Degree

Czy ktoś korzystał z produktów firmy Phoenix Nutrition lub Oxford Vitality i mógłby coś o jakości ich produktów napisać ?

Na Allegro jest witamina D3 łącznie z K2 w 1 tabletce w bardzo dobrej cenie

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=4703189

Warto? Czy lepiej dołożyć i kupić od pewnej firmy?

Kupiłem jem 2 tabletki dziennie ale o firmie nic ci nie powiem skusiła mnie cena.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

endriu pisze:
Czy ktoś korzystał z produktów firmy Phoenix Nutrition lub Oxford Vitality i mógłby coś o jakości ich produktów napisać ?

Witaminki wyglądają ok. Cena też jest przystępna. Przeszukałem sieć i nic złego na temat firmy Oxford Vitality i jej produktów nie znalazłem.

Inkognito pisze:
Kupiłem jem 2 tabletki dziennie ale o firmie nic ci nie powiem skusiła mnie cena.

O produkcie jakiej firmy mówisz?

Tabletki czy żółte żelowe kapsułki?

Z tego co wyczytałem, to witamina D3 powinna być właśnie w formie żelowych kapsułek, jeżeli jest w formie proszku (tabletek) to jest to tania, źle przyswajalna forma tej witaminy. Ktoś mógłby się do tego odnieść?

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Najlepsze są krople, i to te dla dzieci. Należy D3 przyjmować z tłustymi posiłkami (lub jakimś tłuszczem) oraz z witaminą K. Witamina D3 działa jak mówią whistleblowerzy, ponad 5 lat na sobie ją stosuje, efekty rewelacyjne!

Awatar użytkownika

Ta firma Phoenix to prawdopodobnie firma krzak, pewnie szybko powstała i równie dobrze może się zwinąć. Jest duże prawdopodobieństwo, że sprzedaje mąkę albo zwykły olej, ja bym nie ryzykował takich źródeł.
I dlaczego najlepsze są krople? Sam przyjmuje zarówno krople jak i kapsułki :D I racja, witamina D zawsze do posiłku z minimum 20g tłuszczu.

endriu pisze:
Inkognito pisze:

O produkcie jakiej firmy mówisz?

Tabletki czy żółte żelowe kapsułki?

Z tego co wyczytałem, to witamina D3 powinna być właśnie w formie żelowych kapsułek, jeżeli jest w formie proszku (tabletek) to jest to tania, źle przyswajalna forma tej witaminy. Ktoś mógłby się do tego odnieść?

Pisałem,że kupiłem firmy PhoenixNutrition jakość nie mam pojęcia jem je z tłuszczem są w postaci tabletek na opakowaniu napisane Witamina D3(cholekalcyferol) i witamina K2(menachinon-7) mam nadzieje,że zawiera to co na etykiecie umieszczone :język:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Odnośnie witaminy D3 w postaci cholekalcyferolu to witamina ta jest sprzedawana przez producenta w postaci proszku przypominającym z wyglądu drobny cukier. Ten proszek jest słodki.
Teoretycznie można robić tabletki czy twarde kaps z cholekalcyferolem ale jest to bardzo trudne gdyż wit D3 nawet 10 000 IU to na wagę jest bardzo niewielka ilość. Zaznaczam teoretycznie jest to możliwe. Wszyscy znani mi producenci rozpuszczają cholekalcyferol w oleju następnie pakują to do kapsułek miękkich. Urządzenie takie jednak sporo kosztuje i łatwiej jest olej z wit wlewać do buteleczek z zakraplaczem.
Sama witamina D3 czyli cholekalcyferol jest stosunkowo tania 1kg kosztuje około 80 euro a z kilograma można wyprodukować gigantyczną ilość kaps czy buteleczek z zakraplaczem.
Dziwne te tabletki z wit D3.

jeżeli ktoś chciałby tanio kupić witaminę K2 (MK-4 menaquione) to mam Now Foodsa i Mason Natural. Ta ostatnia jest z witaminą D3. Obie firmy są dopuszczone przez FDA i co za tym idzie bezpieczne. Oprócz tego mam też witaminę D3 razem z witaminą A od Solgara, właśnie z wspomnianymi żelowymi kapsułkami. To tyle kryptoreklamy z mojej strony :)

Bow1 pisze:
Odnośnie witaminy D3 w postaci cholekalcyferolu to witamina ta jest sprzedawana przez producenta w postaci proszku przypominającym z wyglądu drobny cukier. Ten proszek jest słodki.
Teoretycznie można robić tabletki czy twarde kaps z cholekalcyferolem ale jest to bardzo trudne gdyż wit D3 nawet 10 000 IU to na wagę jest bardzo niewielka ilość. Zaznaczam teoretycznie jest to możliwe. Wszyscy znani mi producenci rozpuszczają cholekalcyferol w oleju następnie pakują to do kapsułek miękkich. Urządzenie takie jednak sporo kosztuje i łatwiej jest olej z wit wlewać do buteleczek z zakraplaczem.
Sama witamina D3 czyli cholekalcyferol jest stosunkowo tania 1kg kosztuje około 80 euro a z kilograma można wyprodukować gigantyczną ilość kaps czy buteleczek z zakraplaczem.

Też wydawało mi się,że tabletki to pomyłka ale np. w sklepie Vitacost są produkty witaminy D3(cholekalcyferol) i K2 w postaci tabletek 1.http://www.vitacost.com/vitacost-vitami ... rry-flavor tutaj tabletka zawiera tylko 1000 IU witaminy D3 2.http://www.vitacost.com/twinlab-d3-plus ... -tangerine tak samo 1000 IU a więc jakoś produkują te tabsy z małą ilością cholekalcyferolu.

Bow1 pisze:

Złoty interes muszą robić firmy, które mają jakąś tam markę już i produkują te suplementy, skoro na każdym sprzedanym opakowaniu mają przebitkę od kilkuset do pewnie kilkunastu tysięcy procent.

Ja ostatecznie zdecydowałem się kupić D3 w żelowych kapsułkach. Tą polecam, bo ma dobrą cenę i już ją miałem wcześniej:

http://allegro.pl/witamina-d3-5000-iu-2 ... 83638.html

I osobno K2 MK-7 tą:

http://allegro.pl/witamina-k2-mk-7-100- ... 75226.html

Nie miałem jej, ale cena jest przystępna, więc wypróbuję.

Fellow Craft * 2nd Degree

Nie uważam, że firma Phoenix Nutrition to firma krzak, chociaż istnieje w UK dopiero od 2012 roku.

Sam kupiłem na ebayu : https://www.phoenixnutrition.com/vitamin-k2-500mcg. Nie mam laboratorium, żeby sprawdzić skład , ale ufam im, że nie robią tysięcy ludzi z całego świata w konia. Łącznie przyjmuję D3 ze Swansonaw ilości 10 000 i.u dziennie (raptem 250ug! :) )oraz co 3 dni wyżej wspomnianą witaminę K2 500 ug z PN.
W ciągu kilku miesięcy, robione przeze mnie badania całkowitego wapnia w surowicy mieszczą się prawie dokładnie po środku normy diagnostycznej, bez przyjmowania jakichkolwiek suplementów wapnia, bo przy mojej diecie to bez znaczenia. Korzystam wyłącznie z wapnia z jedzenia.

Obecnie biorę 50 000IU D3 i 500mcg K2 MK-7 jednorazowo/dzień.
Chcę zapytać czy lepiej byłoby to rozbić na 2 lub 3 dawki dziennie czy można śmiało na jeden raz wszystko łykać?

Bow1 pisze:
Born2Be3 pisze:
Nie wiem czy aby na pewno dobrze zrobiłeś ponieważ mógł to być rumień wędrujący który oznaczał zarażenie krętkami borellii = borelioza.

Na szczęście syn nie zdecydował się na antybiotyki. Wit D3 w połączeniu z betainą skutecznie wyleczyły. Nie wiem jaki jest tego mechanizm ale zadziałał. Syn jest zdrowy wolny od boreliozy, a potwierdzają to dwa rodzaje badań.

Jakie badania robił Twój syn? Gdyby faktycznie boreliozę można było wyleczyć tylko D3 i betainą to powinieneś zostać laureatem nagrody Nobla w dziedzinie alternatywnej medycyny. Z mojego doświadczenia wiem że to zbyt piękne i proste aby było prawdziwe. Ludzie zmagają się z tą chorobą i jej odkleszczowymi "prezentami" wiele lat, i często mimo antybiotykoterapii, ziołowych protokołów Buhnera, zapperów i innych... - ...choroba nie daje za wygraną. Czasami załagodzi się tylko objawy, a potem uśpiona wraca na nowo ze zdwojoną siłą.

Dokładnie, zwlaszcza ze wiarygodnosc badan labolatoryjnych jest dosc slaba, wiem sama po sobie ze badanie robione w kilku labolatoriach daje inne wyniki, a to ze w twoich wynikach we krwi bb nie ma, nie znaczy ze jej nie ma w organizmie bo jak pewnie wiesz bardzo czesto ona siedzi w narzadach wewnetrznych a to juz skomplikowana sprawa, dlatego tak trudno pozbyc sie tego dziadostwa.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Born2Be3 pisze:
Gdyby faktycznie boreliozę można było wyleczyć tylko D3 i betainą to powinieneś zostać laureatem nagrody Nobla w dziedzinie alternatywnej medycyny.

Spróbuj tak wyleczyć boreliozę i dopiero się wypowiedz.
Kilkadziesiąt % populacji ma problem z otyłością, a wit D3 + płyn Lugola leczą prawie w 100% ten problem, i co? I nic nadal ludzie o tym nie wiedzą i twierdzą, że takie proste leczenie nie może być skuteczne.
Born2Be3 jaki jest sens przekonywania ciebie? Już się nauczyłem, że to nie przynosi żadnych efektów.

Na forum jest troche osob leczacych sie na borelioze, i kazdy stosuje conajmniej wit d i betaine, ale chyba kazdy szuka pomocy dalej. CHyba ze sie myle?

Bow1 pisze:
Born2Be3 pisze:
Gdyby faktycznie boreliozę można było wyleczyć tylko D3 i betainą to powinieneś zostać laureatem nagrody Nobla w dziedzinie alternatywnej medycyny.

Spróbuj tak wyleczyć boreliozę i dopiero się wypowiedz.
Kilkadziesiąt % populacji ma problem z otyłością, a wit D3 + płyn Lugola leczą prawie w 100% ten problem, i co? I nic nadal ludzie o tym nie wiedzą i twierdzą, że takie proste leczenie nie może być skuteczne.
Born2Be3 jaki jest sens przekonywania ciebie? Już się nauczyłem, że to nie przynosi żadnych efektów.

Bow, mnie nie musisz przekonywać ale możesz spróbować innych. Uprzedzę Cię tylko że Ci którzy zmagają się z tą chorobą od wielu lat znają ją od podszewki, spróbuj tych ludzi przekonać. Życzę Ci powodzenia.

Witam !
Mam pytanie do znawców tematu wit d3 .
Czy kłucie w okolicy serca po zażyciu wit d3 w dawce 2000ui 3X dziennie jest typowym objawem?
Znajoma zażywa tak d3 i ma takie objawy .
Czego przyczyną może być takie kłucie ?

Zamiast ladowac w siebie jakiekolwiek witaminy polecam kazdemu przeczytac ksiazke Andreasa Moritza pt. "Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania". Zawiera ona cenne informacje o ktorych ani Zieba, ani inni lekarze od suplementow nie maja pojecia/nie informuja. Zdrowia nie da sie naprawic lykajac tabletki!

Awatar użytkownika

Ile książek tyle pomysłów, ja po przeczytaniu każdej myślałem, że co innego ratuje ludziom zdrowie. A zdrowie jak najbardziej da się naprawić łykając tabletki. Ale temat nie jest o tym, załóż swój to podyskutujemy.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

francuz 20 pisze:
Witam !
Czy kłucie w okolicy serca po zażyciu wit d3 w dawce 2000ui 3X dziennie jest typowym objawem?

Niema żadnego związku. Dawki o jakich piszesz są praktycznie śladowe.
elomajkelo pisze:
Zamiast ladowac w siebie jakiekolwiek witaminy polecam kazdemu przeczytac ksiazke Andreasa Moritza pt. "Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania". Zawiera ona cenne informacje o ktorych ani Zieba, ani inni lekarze od suplementow nie maja pojecia/nie informuja. Zdrowia nie da sie naprawic lykajac tabletki!

Właśnie skończyłem czytanie tej książki. Można z niej wiele się dowiedzieć ale tego co mnie interesuje tam nie znalazłem. Moritz ma dużo racji w kilku sprawach, a w innych niema.
Przeczytać oczywiście trzeba.

Oczywiscie, ze nie wszystko musi byc prawda. Ja sam wyznaje filozofie by czerpac po troche z roznych zrodel. Za to w stu procentach WIEM, ze rodzaj pozywienia ma diametralne znaczenie na stan organizmu. Przy wielu "chorobach" pozadane jest by sie odtruc, a nie pakowac w siebie roznego rodzaju cudowne lekarstwa ktore na nic sie zdaja kiedy organizm zawalony jest pokarmem pochodzenia zwierzecego, wszystkim co przetworzone etc. Co z tego ze wezmiesz mega dawki tego czy tamtego, jak masz zawalone jelita, watrobe, trzustke, nerki i cholera wie co jeszcze. Poza tym same badania krwii nie daja stu procentowej pewnosci czy jakikolwiek wyniki sa miarodajne. Organizm nie jest glupi i sam wiele rzeczy sam reguluje. Mozna sie leczyc latami i poza straconym czasem i chudszym portfelem efekty beda mizerne, albo i nawet szkodliwe.

Bow1 pisze:
francuz 20 pisze:
Witam !

Niema żadnego związku. Dawki o jakich piszesz są praktycznie śladowe.

Bow1 Z całym szacunkiem ale Twoje cudowne metody za pstryknięciem palca stają się dla mnie coraz mniej wiarygodne. Tak jak nie miałeś zielonego pojęcia o boreliozie tak samo jest w przypadku witaminy D3, o innych zbawiennych działaniach różnych rzeczy tutaj propagowanych przez Ciebie na forum nie pisze bo nie miałem z nimi styczności, natomiast w przypadku boreliozy i witaminy d3 mogę coś więcej powiedzieć. Pod jednym z filmów Janusza Zagórskiego z udziałem Jerzego Zięby zacząłem wątek z zapytaniem czy u kogoś pojawiły się objawy związane z kłuciem serca po jej regularnym zażywaniu. Te śladowe dawki o jakich piszesz powodowały u mnie wielokrotne kłucie podczas całego dnia, czasami tak mocne że podczas leżenia nie mogłem się przewrócić z jednego boku na drugi przez dobrych kilka minut. Brałem witaminę D3 solgara, now foodsa i w formie kropel devikapu. Dawki jakie przyjmowałem to od 1000iu do 10.000iu. W przypadku tej mniejszej ilości kłucie występowało po dłuższym okresie przyjmowania (2tyg i więcej), natomiast w przypadku dawek ok. 10.000 wystarczyło kilka dni i serducho zaczynało nawalać. Brałem później też witaminę K2 MK7, efekt ten sam. Zrezygnowałem z brania D3 i wystarczyło kilka dni i jak ręką odjął, kłucia serducha całkowicie ustąpiły. Dodam że nigdy nie miałem problemów z sercem, czynnie uprawiam różne sporty w tym biegi górskie. Jak to się ma do tego co piszesz?

EDIT: dodam jeszcze że przed braniem suplementów aplikowałem sobie witaminę d3 poprzez fototerapie w formie lampy z promieniowaniem UV-B, o którym wspominał JZ w książce. Lampę miałem przez dwa miesiące, w tym czasie ani razu nie wystąpiły jakiekolwiek ukłucia serca.

- p. J. Zięba podawał jak stosować D3, tylko do końca tego nie wyjaśnił co, jak, dlaczego.
- z tą toksycznościa można się sprzeczać ale ...
Cytuj:
U osób z Hashimoto dąży się, aby poziom witaminy D był wyższy niż norma funkcjonalna. Bez problemu można zbadać poziom D 25(OH) i w przypadku gdy wynik jest mniejszy niż 35 ng/mL zacząć zażywać suplement (cholecalciferol) i/lub wystawiać się na słońce na co najmniej 15 minut dziennie. Wysoki poziom witaminy D (powyżej 50 ng/ml), mimo że mieści się w normie laboratoryjnej zwiększa szansę na rozwój choroby serca i zmniejsza gęstość kości, zwłaszcza gdy za zwiększeniem poziomu witaminy D nie idzie zwiększenie synergistycznych witamin A i K2. U pacjentów z Hashimoto wyższy poziom może być jednak korzystniejszy, chociaż niesie to za sobą ryzyko symptomów związanych z toksycznością witaminy D, takich jak: kamienie nerkowe, mdłości, brak apetytu, częste oddawanie moczu czy podniesiony poziom wapnia (powinien być mniejszy niż 11 mg/dL). Z tych powodów przy podnoszeniu poziomu wita,iny D warto włączyć również suplementację witaminami A i K2 lub zwiększyć ich podaż z jedzenia. W przypadku K2 może to być trudne zadanie.

Co myslicie o suplementacji K2 posiadajac bardzo wysoki(toksyczny) poziom D3 w watrobie? Pomoze to z jej utylizacja?
Jesli jest jej za duzo to jest to tak samo zle dla kosci jak male ilosci. Niestety mialem przyjemnosc sie o tym przekonac. :(

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]