Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sty 2020, 20:24

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Wit D najlepiej sie wchlania kiedy bierze sie ja do duzego posilku.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 lis 2014, 18:45 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

Bow1 pisze:

Przy okazji, mój syn miał problemy po ukąszeniu kleszcza. Na ramieniu zaczerwieniona i chropowata plama rosła od kilku miesięcy. Otrzymał receptę na gigantyczną górę antybiotyków jednak po rozmowie ze mną odłożył terapię antybiotykową i zaczął brać po 50 000 IU wit D3 dziennie oraz po 2 betainy HCL do każdego posiłku. Po dwóch tygodniach plama znikła zupełnie.

Nie wiem czy aby na pewno dobrze zrobiłeś ponieważ mógł to być rumień wędrujący który oznaczał zarażenie krętkami borellii = borelioza.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

A ja mam pytanie na temat, ale trochę z innej beczki.
Mam zamiar od jutra dołączyć witaminę A i olej lniany. Będzie to wyglądało mniej więcej tak:
D3 50 000 IU
A 10 000 IU
I takie mam pytanie, jaka ilość tłuszczu zapewni optymalne wchłonięcie tych witamin? Ile tego tłuszczu powinno być?
Edit: Sorry, że tak spamuję, ale odpowiedzi są dość porozrzucane. Dużo jest na temat dawek D3, prawie nic na temat A i K2. Wnioskuję, że A 10 000IU, a co z K2?
Bo mam możliwość w sklepie pod ręką kupić coś takiego:
http://swanson.com.pl/produkty/witamina ... ent-diety/
Ewentualnie z nowfoods (nie jestem pewien na 100%) ale też będzie to 100mcg. Czy taka dawka jest wystarczająca? Nie znalazłem konkretnych odpowiedzi, a warto byłoby to wszystko zebrać do kupy.
Dużo się pisze na temat D3, A i K2, na temat książki Jerzego Zięby, a tak naprawdę nikt nie napisał jakie on zaleca dawki, z góry dzięki za odpowiedź.

Ostatnio zmieniony 10 lis 2014, 0:38 przez devlieger, łącznie zmieniany 1 raz

Jak sie maja tak duze dawki przy braniu tabletek podjezykowych? Wchlanialnosc jest napewno duzo lepsza.

Master Mason * 3rd Degree

Zięba zaleca dziennà dawkę K2 100mg. Natomiast ci co suplementuja się wit. d powinni brać 200 mg. Co do olejów, to jedna łyżeczka na dzień, w takiej proporcji - 3 części oleju słonecznikowego (omega 6) 1 część oleju linianego (omega3). Taka dawka wg. niego jest wystarczajaca. Aby witaminy dobrze się wchłonęły wystarczy z 2 kromki chleba z masłem.

Intendant of the Building * 8th Degree

seminarium jakie się odbyło we Wrocławiu z udziałem p. Zięby, jedno z pytań dotyczyło zestawu D3-K2-mk7-wit.A.
wit A bierzemy 10.000 IU / dzień.
NNKT (niezbedne, nienasycone kwasy tłuszczowe, w stosunku takim jak podał kolega powyżej, oleje zimno tłoczone ) można brać od jednej do dwóch łyżeczek dziennie, przy takiej podaży tłuszczy witaminy się wchłoną w 100%.
nie jest zamiennie w tym celu zalecany tran (rtęć, metale ciężkie i nie ma tam NNKT) ani masło, czy masło ghee.
Ten zestaw witamin trudno jest przedawkować, należy go pobierać do posiłku.

Ja polecam olej z wiesiołka, drogi jest ale znakomity.
Euroscan mam pytanie, czy na seminarium p. Zięby dowiedziałeś się dużo więcej niż z książki i wkładów jego na youtube?

elomajkelo pisze:
Jak sie maja tak duze dawki przy braniu tabletek podjezykowych? Wchlanialnosc jest napewno duzo lepsza.

A ja słyszałem że skuteczność jest prawie żadna.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Born2Be3 pisze:
Nie wiem czy aby na pewno dobrze zrobiłeś ponieważ mógł to być rumień wędrujący który oznaczał zarażenie krętkami borellii = borelioza.

Na szczęście syn nie zdecydował się na antybiotyki. Wit D3 w połączeniu z betainą skutecznie wyleczyły. Nie wiem jaki jest tego mechanizm ale zadziałał. Syn jest zdrowy wolny od boreliozy, a potwierdzają to dwa rodzaje badań.
elomajkelo pisze:
Jak sie maja tak duze dawki przy braniu tabletek podjezykowych? Wchlanialnosc jest napewno duzo lepsza

Np. wit b12 wchłania się lepiej przez układ limfatyczny czyli "pod język" podobnie wiele leków jednak większość suplementów nie wchłania się przez układ limfatyczny.
mescalito pisze:
Zięba zaleca dziennà dawkę K2 100mg. Natomiast ci co suplementuja się wit. d powinni brać 200 mg.

Ja biorę 3x200 mcg K2 mk7ale prawdopodobnie wystarczy 3x100mcg, a takie dawki o jakich piszesz to ogromne ilości. Koszty byłyby astronomiczne.

He, mój błąd bo chodziło mi o 200 mcg, a nie 200mg witaminy K2 mk7 ;)

Cytuj:
Euroscan mam pytanie, czy na seminarium p. Zięby dowiedziałeś się dużo więcej niż z książki i wkładów jego na youtube?

to co było w ksiązce p. Zięba omawiał po łebkach aby tylko audytorium nie straciło kontaktu.
starał sie podac nowe informacje , czyli tego czego zabrakło w książce, np. nowotwory, chrapanie i choroby serca oraz stwardnienie rozsiane.
z pewnymi tematami to dał popalić, np. srebro koloidalne to przytaczał opis tego niebieskiego ludzika z sieci WWW.
starał sie także wypromować Polską Akademię Zdrowia, której jest członkiem.
seminarium trwało od 16:00 do 22:00, pewnie by trwało do rana ale ochrona nas wyprosiła, było około 350 ludzi, dużo osób z "chorobami".

Cytuj:
z pewnymi tematami to dał popalić, np. srebro koloidalne to przytaczał opis tego niebieskiego ludzika z sieci WWW.
starał sie także wypromować Polską Akademię Zdrowia, której jest członkiem.

Nie oglądałem żadnego materiału tego doktorka zięby, raz tylko kilku minut na NTV i jak widać miałem nosa. Nie podobał mi się ten doktor i miałem rację :D.

co do suplementacji to p. Zieba ma dużo racji, jeśli nie 100 %
co do metod leczenia to chyba jednak obecnie są nowsze metody, p. Zięba w tym temacie pozostaje dalej w zakresie medycyny szkolnej.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ja natomiast uważam że Pan Zięba jest bardzo odważnym człowiekiem. Zrobił dużo dobrego, otworzył oczy wielu ludziom.
W wielu sprawach jest ostrożny i to też rozumiem. Trzeba pamiętać, że chodzi tu o wielkie pieniądze za które można wsadzić do więzienia lub zabić. Proszę mi wierzyć, że takie sytuacje się zdarzają.

Mam kolejne pytania.
Witaminę A, dostałem w ilości 25 000IU, marki Nowfoods. Nie będzie to za dużo? Zięba mówi o 10 000 IU, ale to przy 30 000 IU witaminy D3, ja biorę 50 000 D3, więc chyba nie zaszkodzę sobie jeżeli tej witaminy A będzie 25 000IU?
A jak się ma sprawa z wapniem? Mam suplement na stanie, który kupiłem już dawno temu, ale wciąż się nadaje do spożycia. Jest sens, żeby go brać razem z D3 czy lepiej go zostawić żeby sobie nie szkodzić?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

devlieger pisze:
A jak się ma sprawa z wapniem?

Moim zdaniem możesz darować sobie suplementację wapnia tego jest w każdej diecie bardzo dużo. Problem tylko w jego przyswajaniu i odpowiedniej lokacji. Czyli D3 - przyswajanie i K2 - lokacja.
Bardzo szanuję Pana Ziębę ale z wit A mam mieszane uczucia. Braki tej witaminy to rzadkie zjawisko.
Ostatnie moje spostrzeżenie dotyczące wit D3 związane jest z osobą cierpiącą od kilkudziesięciu lat na astmę. Od 5 miesięcy osoba ta bierze po 30 000 IU dziennie i od 1,5 miesiąca po raz pierwszy od bardzo wielu lat nastąpiła ogromna poprawa stanu zdrowia.
Ewidentnie w tym przypadku zadziałała wit D3 chociaż bierze też wit C ale znikome dawki.

Zastanawiałam się gdzie to wkleić, bo tematyka różnorodna, ale pomyślałam, że ciekawe i warto posłuchać:
http://tagen.tv/vod/2015/01/swiat-jest-inny-cz-5-po-pierwsze-nie-szkodzic/

Provost and Judge * 7th Degree

Takie nieco inne światło na wit D3.

http://www.sun-sentinel.com/health/fl-s ... olumn.html

Perfect Master * 5th Degree

Jutro rano idę zbadać poziom 25(OH).Rozumiem,że badanie standardowo wykonuję na czczo ?

Marco pisze:
Jutro rano idę zbadać poziom 25(OH).Rozumiem,że badanie standardowo wykonuję na czczo ?

Nie ma znaczenia. Ale przy okazji warto zrobić sobie jakieś dodatkowe badania np. morfologie, grosze kosztuje.

Widze, ze nikt nie zajrzał do linka, który podesłałam a szkoda. Pisze w nim, że samo badnanie wit D3 25 OH, to tylko polowa sukcesu, bo możemy miec poziom D3 w normie, ale nie będziemy wiedziec, bo D3 25 OH to forma nieaktywna. Dopiero robiąc 1.25 mamy pełny obraz. Wg tego co czytałam nie wystarczy robic tylko 25 OH, bo możemy miec wit D 3 w normie.

"Witamina D jest dobre dla więcej niż zapobieganie krzywicy. O tej porze roku, ale również pomaga w depresji i funkcji układu immunologicznego.

l PowiązaneBaza danych: Ile kalorii jest w restauracji posiłek?
ZDROWIE
Baza danych: Ile kalorii jest w restauracji posiłek?
ZOBACZ WSZYSTKIE POKREWNE
8

Gdy lekarze mówią o niedobór witaminy D, są one zawsze mówią o niskim poziomie nieaktywnego związku zwanego hydroksywitaminy D 25, lub "25 (OH) D3", jak wielu lekarzy pisać. Jest inna 1,25 formą, która jest biologicznie aktywny.

Suzy Cohen: Jak pigułki, plastik wpływa na zdrowie
Suzy Cohen: Jak pigułki, plastik wpływa na zdrowie
Nasze nerki ma za zadanie przekształcenie D z 25 postaci nieaktywnej do aktywnej 1,25 formie - i magnezu jest niezbędne dla jego nawrócenia. Nerka kompromis oznacza stłumione aktywność D i zmniejszenie 1,25 poziomów.

Tak jak ja kocham witaminy D, toksyczność może wystąpić, jeśli zbyt dużo D, które powoduje niską magnez i wysoką wapnia. Obraz ten zawiera kołatanie serca, nudności, zaparcia, kamienie nerkowe, utrata pamięci, rozmiękanie kości, nadczynności przytarczyc i bóle mięśni.

c Komentarze
Hiperbola, słyszenia i kłamstwa. Witamina D nie jest panaceum. D nie jest lekiem na warunkach wskazanych, nie ma badań, faktyczne dane, z wyjątkiem kont osobistych, itd. Poza tym, połowa suplementów nasz tam są sub silnym i dystrybuowane przez organizacje, które nie są zgodne z ...
SARKAZM BOK .....
NA 10:22 12 LISTOPADA 2014
DODAJ KOMENTARZ ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE
1

Dzisiaj nauczę Cię o badania witaminy D. Większość lekarzy mierzyć poziom witaminy D we krwi 25 (forma nieaktywna). Ten typ D chwyta twoją receptora witaminy D (VDR) i czyni go nieaktywne. Teraz komórka nie może złapać się do postaci 1,25 D, która jest, co chcesz. Nie radzę Ci Suplement oparty na niskich poziomach 25. D (widoczne na testach laboratoryjnych), ponieważ jest to tylko połowa obrazu.

Weź jedną badanie krwi, ale zwrócić się do lekarza w celu oceny dwóch biomarkerów:

1,25 (OH) D3: Aktywny

25 (OH) D3: Nieaktywne

Ten stosunek powinien być mniejszy niż 2-do-1. Współczynniki powyżej 2-do-1 mogą być związane z patogenami zakaźnymi i wysokie cytokin pro-zapalnych.

Można by pomyśleć, duża ilość postaci 1,25 jest pożądane, ale nie jest. Może to oznaczać choroby przytarczyc, sarkoidoza, reumatoidalne zapalenie stawów, fibromialgię, boreliozy i wiele innych infekcji. Z drugiej strony, niskie poziomy aktywnych), 1,25 (D, może występować z chorobą nerek, gdyż nerki są w stanie włączyć formy 25 do 1,25 formy.

Uderzając w sedno jest ważne dla zdrowia. Przykład: Twój laboratorium ujawnia poziom "D" na 1,25 60 i 25 poziomie "D" na 20. Mam nadzieję, że jednostki są takie same. Stosunek 60 do 20 wynosi trzy. Od Stosunek 3-to-1 jest większa niż 2 do 1, nie jest konieczne uzupełnianie.

Jeśli stosunek był 2-do-1 (lub mniej), to świetnie. To może być OK, aby uzupełnić, ale tylko do pewnego momentu, ponieważ nie chcesz sumie 1,25 D, aby powyżej 75 (górny zakres uważany przez wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia).

Osobiście nie Suplement oparty wyłącznie na niskich poziomach przez 25 D. Nieaktywna. To, co widzisz na swoich laboratoriach. Powodem jest to, ponieważ wasze aktywne 1,25 poziomów może być w porządku, a nawet wysokie. Tylko dlatego, że dodatek nie musi oznaczać, że D można włączyć albo. Myślę, że powinieneś mieć pełny obraz i ocenę obu form D. To straszne, że ponad 100 leków wpływa na poziom D i wapnia."

Przepraszam za tłumaczenie, ale tylko googlem mogłam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jagabaga pisze:
Widze, ze nikt nie zajrzał do linka, który podesłałam a szkoda.

Ja zaglądałem i przeczytałem. Dziwne to dla mnie chociaż wiem o formie aktywnej i nieaktywnej witaminy D.
Poziom formy aktywnej wit D może zmieniać się kilka razy w czasie jednej godziny. Np kilkunastominutowy ruch powoduje wzrost jej poziomu, a bezruch spadek. Czytałem chyba kilka setek różnych opracowań na temat D3 i nigdy nie spotkałem się z takim poglądem.
Szczególnie zastanawia mnie te zdanie -
Jagabaga pisze:
Od Stosunek 3-to-1 jest większa niż 2 do 1, nie jest konieczne uzupełnianie.

W naszej strefie klimatycznej suplementowanie jest praktycznie niezbędne co zostało udowodnione setkami poważnych badań.
Gdyby tak było jak pisze cytowany przez ciebie autor to bardzo wysokie dawki jakie stosuje się np przy SM czy chorobach nowotworowych byłyby szkodliwe, a tak nie jest.
Jakoś nie trafiło mi to do przekonania. Ale w wolnym czasie temat zbadam.

Bow1

Powiedz mi proszę bo ja zrobiłem badanie 25 (OH) D3 czy to wystarczy czy mam jeszcze robić 1,25 (OH) D3 ?

Mam książkę pt. "Ukryte Terapie" i w tej książce jest wyraźnie napisane aby badać 25(OH)
Bow1 co sądzisz pakować sie w kolejne koszty i robić 1,25 (OH) D3 czy wystarczy nam badanie 25 (OH) D3 ?

W sumie z tego co wyczytałem w 1 poście @Bow1, 1.25(OH) D3 powstaje z 25-OH przy hydroksylazie. 1.25(OH) jest ważniejsza dla osób z nowotworami ze względu na aktywację apoptozy i dla osób z chorobami nerek. Ja zrobiłem tylko 25-OH i wyszedł mi 25ng/ml czyli nisko, nie widzę sensu robić 1.25. Może ktoś oczytany potwierdzi :tak:

Bow1

Powiedz mi proszę bo ja zrobiłem badanie 25 (OH) D3 czy to wystarczy czy mam jeszcze robić 1,25 (OH) D3 ?

Mam książkę pt. "Ukryte Terapie" i w tej książce jest wyraźnie napisane aby badać 25(OH)
Bow1 co sądzisz pakować sie w kolejne koszty i robić 1,25 (OH) D3 czy wystarczy nam badanie 25 (OH) D3 ?

Dodam ,że właśnie dzisiaj o godzinie 13 odebrałem wynik 25(OH) wynik jest: 34,80 ng/ml. W książce pt."Ukryte Terapie" jest opis,że nie należy przekraczać poziomu 25(OH) 100 ng/ml.
Następna kwestią jaka chcę poruszyć jest to ,że od około dwóch lat suplemętuję witaminę D3 w ilości 2000 UI na dobę używam tylko i wyłącznie Witaminy D3 naturalnego pochodzenia z wątroby ryb do tego jest molekularnie destylkowana aby oczyścić ją z potęcjalnych metali ciężkich wiatminę takiego rodzju można zakupić w zagranicznych sklepach internetowych z racji kandydozy stosuję także diete wysokotłuszczową a więc bogatą w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.
Biorę i sami zobaczcie poziom 25(OH) jest u mnie nie za wysoki ale też nie jakoś drastycznie niski chcę tu nadmienić ,że to mój organizm akurat tak ma bo inny człowiek będzie zażywał 2000 UI witaminy D3 dziennie i po kilku miesiącach może za bardzo się nasycić i przekroczyć dopuszczalny i nie toksyczny poziom 25(OH).Ponieważ każdy z nas jest inny i nasze organizmy się różnią.
Suplemętuję także resztę witamin rozpuszczalnych w tłuszczach czyli A,E,K2 ponieważ chcę i uzyskuję Synergizm działania czyli zjawisko wzajemnego wzmocnienia działania tych że witamin poprzez ich występowanie razem w danym środowisku czyli moim organizmie.
K2 naturalną otrzymywaną z soi fermętowanej zwanej Natto.
Witaminę A i E także naturalne A z wątroby ryb molekularnie destylkowaną a witamię E pozyskiwaną z roślin oleistych.

Ostatnio zmieniony 21 lut 2015, 19:40 przez Marco, łącznie zmieniany 2 razy

:tak: Dzieki Bow za odpowiedź.

Właśnie takie informacje podesłaly mi koleżanki na grupie FB ziołowej i sama nie wiem co myśleć. Zastawiam się czy ten szał na D3 to nie taki jak na gluten itd.

Byłabym wdzięczna jakbyś coś znalazł i tu napisał. :tak:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Marco pisze:
Biorę i sami zobaczcie poziom 25(OH) jest u mnie nie za wysoki ale też nie jakoś drastycznie niski chcę tu nadmienić ,że to mój organizm akurat tak ma bo inny człowiek będzie zażywał 2000 UI witaminy D3 dziennie i po kilku miesiącach może za bardzo się nasycić i przekroczyć dopuszczalny i nie toksyczny poziom 25(OH).Ponieważ każdy z nas jest inny i nasze organizmy się różnią.

Jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem żeby 2000 IU dziennie mogło doprowadzić do przedawkowania. 500 000 Iu dziennie doprowadziłoby do niebezpiecznie wysokiego poziomu dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach.
Nie trafiłem na jakieś wyjątkowo ciekawe nowe wyniki badań dotyczących D3 ale mam nowe doświadczenie związane z tą witaminką.
Moja mama spadła ze schodów i złamała sobie biodro oraz rękę. Lekarz powiedział, że w jej wieku będzie problem ze zrastaniem się kości, a złamania są bardzo skomplikowane i najprawdopodobniej nie będzie już chodzić.
Dzisiaj podczas kontrolnego badania okazało się, że kości pięknie się zrastają jak u małolatki :)
I co warto suplementować D3?

Orientuje się może ktoś, dlaczego po witaminie D mam bóle pod lewym żebrem ? czy to trzustka ? po innych witaminach tak nie mam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

To jest tylko moje przypuszczenie bo z tego co się orientuję to takich badań nigdy nie przeprowadzono ale podejrzewam że wit D3 przyspiesza metabolizm wpływając na pracę wszystkich gruczołów. Może też wpływać na trzustkę i ilość wydzielanych przez nią enzymów. Odstaw na czas jakiś D3 i pozwól odpocząć trzustce. Spostrzeżeniami się podziel.

Interesuje sie ktos chemia zawarta w suplementach? Zrobilem ostatnio male dochodzenie na ten temat i wychodzi na to ze lepiej nie brac zadnych tabletek. Substancje wypelniajace itd w nich zawarte powoduja szereg skutkow ubocznych, w tym maja negatywny wplyw na uklad trawienny. Sam przez wiele lata bralem po 5-10-15-20 taletek na dzien i teraz dopiero dotarlo do mnie skad moje problemy zdrowotne. Ta chemia jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Teraz zaczalem brac jedynie suple w czystej formie, bez dodatkowych substancji. To sie tyczy rowniez jedzenia, zero przetworzonych produktow, w tym plastikow i herbat z torebek. Trzeba sie w miare mozliwosci odciac od tych toksyn.

Pietro mnie rowniez w tamtym miejscu czasami zaboli. Mysle, ze to ma zwiazek z braniem tej chemii. Moze sie zdazyc, ze to od watroby, pomimo ze po przeciwnej stronie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]