Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 gru 2019, 12:39

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Obrazek
Cytuj:
Władze Holandii zapowiadają wprowadzenie wkrótce do standardowej kontroli pasażerów na lotniskach skanerów ciała. Urządzenia takie "rozbierają" na ekranie prześwietlanego człowieka, wykrywając, co ma na i w ciele.

Jednocześnie rząd w Hadze wezwał Unię Europejską, aby pozwoliła na używanie takich skanerów w całej Europie.

Holenderski minister sprawiedliwości Ernst Hirsch Ballin poinformował o tym we wtorek wieczorem podczas rozmowy telefonicznej z minister ds. bezpieczeństwa narodowego USA Janet Napolitano.

Prawie wszystkie holenderskie partie polityczne deklarują, że poprą wprowadzenie skanerów ciała, ponieważ bezpieczeństwo pasażerów jest ważniejsze niż wątpliwości dotyczące prywatności.

Jednak wprowadzone muszą być jasne zasady, jak postępować ze zeskanowanymi "rozbieranymi zdjęciami" i kto w razie wątpliwości może je oglądać - domaga się tego liberalna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji.

W ubiegłym roku po protestach eurodeputowanych z propozycji wydania rozporządzenia w sprawie stosowania na lotniskach krajów UE skanerów ciała wycofała się Komisja Europejska.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/nagie-skanery-na-holenderskich-lotniskach,1417750

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 gru 2009, 14:23 
VIP Member
Awatar

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Jak dla mnie typowe działanie problem - reakcja - rozwiązanie (problem - reaction - solution) :evil:
Problem :arrow: prawie udany "zamach" w samolocie
Reakcja :arrow: "eksperci" podnoszą głos: jak to mogło się stać, to niedopuszczalne, powinno się wprowadzić nowe procedury bezpieczeństwa, kontrole itp. itd.
Rozwiązanie :arrow: rządy wprowadzają nowe procedury i urządzenia, które ograniczają prywatność ludzi na lotniskach w ramach tzw bezpieczeństwa

:hejka:

"Rodzaj ludzki, to rzecz nad wyraz jednostajna! Większość spędza na pracy przeważną część życia, by żyć, a owa znikoma cząstka wolności, jaka im pozostaje, napawa ich taką obawą, iż czynią, co mogą, by jej się wyzbyć co prędzej."
J. W. Goethe

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Niemcy nie chca takich skanerow. Politycy nawet byli przeciw, bo to naruszanie intymnosci ludzi itp, popluli sie z oburzenia i prawie wszyscy zgodnie stwierdzili ze takich wynalazkow nie chca uzywac.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Bo już tylko Niemcy i Czesi dbają o interesy własnego państwa. Reszta zgodnie sprzedała się rządowi światowemu. Ja też odrazu jak zobaczyłem w tv materiał na temat zamachu i jego konsekwencji to zaświeciła mi się czerwona lampka. I tak mi przyszło do głowy że illuminaci nie doceniają nas i uważają za totalnych idiotów ;)

Na tym właśnie polega pułapka posługiwania się słowami – odrzekł z przekonaniem. – One zawsze sprawiają, że czujemy się oświeceni, ale kiedy zwracamy się ku rzeczywistości, za każdym razem nas zawodzą. W końcu stajemy twarzą w twarz ze światem tacy sami jak zwykle, nieoświeceni.
Fragment książki: "Opowieści o mocy" - Carlos Castaneda

Marcin192 pisze:
Jak dla mnie typowe działanie problem - reakcja - rozwiązanie (problem - reaction - solution) :evil:
Problem :arrow: prawie udany "zamach" w samolocie
Reakcja :arrow: "eksperci" podnoszą głos: jak to mogło się stać, to niedopuszczalne, powinno się wprowadzić nowe procedury bezpieczeństwa, kontrole itp. itd.
Rozwiązanie :arrow: rządy wprowadzają nowe procedury i urządzenia, które ograniczają prywatność ludzi na lotniskach w ramach tzw bezpieczeństwa

:hejka:

...jakze mogloby byc inaczej...juz w odwecie szykuja sie na Jemen:

Cytuj:
Washington (CNN) -- The U.S. and Yemen are now looking at fresh targets in Yemen for a potential retaliation strike, two senior U.S. officials told CNN Tuesday, in the aftermath of the botched Christmas Day attack on an airliner that al Qaeda in Yemen claims it organized.

The officials asked not to be not be identified because of the sensitive nature of the information. They both stressed the effort is aimed at being ready with options for the White House if President Obama orders a retaliatory strike. The effort is to see whether targets can be specifically linked to the airliner incident and its planning.

http://www.cnn.com/2009/WORLD/meast/12/29/us.yemen.strike.targets/index.html

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Idiotyzm

Life's a never ending wheel ...

Awatar użytkownika

Skanery ciała Backscatter X-Ray rozrywają DNA

Christopher Null
Yahoo! Tech
Fri, 30 Oct 2009 14:26 EDT

Najnowszy trend w ochronie lotnisk stanowią rentgenowskie skanery ciała (Backscatter Advanced
Imaging Technology, AIT), zachwalane jako potężny środek wirtualnego obszukiwania podróżnych
bez stosowania krępującej kontroli osobistej.

Chociaż reklamowane są jako całkowicie bezpieczne ze względu na niski poziom promieniowania,
podróżni obawiają się tych urządzeń – i nie tylko dlatego, że obsługa zobaczy na ekranie intymną nagość –
ale dlatego, że przerażeni są konsekwencjami, jakie te urządzenia mogą mieć dla zdrowia.

Wygląda na to, że trochę zdrowej paranoi może być dobrą rzeczą. Według popularnego poglądu tak zwane “promieniowanie terahercowe”, na którym bazują skanery backscatter, jako niskoenergetyczne jest nieszkodliwe – za słabe, by mogło prowadzić do genetycznych bądź komórkowych uszkodzeń. Nowe badania wykazują jednak, że ten popularny pogląd może być całkowicie błędny.

Naukowcy stwierdzili, że promieniowanie terahercowe może bezpośrednio wpływać na DNA. Pomimo że generowana energia jest niewielka, fale te “rozplatają podwójną nić DNA, tworząc w tej podwójnej nici pęcherzyki, co może istotnie ingerować w procesy takie jak ekspresja genu i replikacja DNA”.

Nie jestem lekarzem, ale to zdecydowanie nie brzmi dobrze.

Pytanie teraz, czy to jest, czy nie jest bezpieczne. Fale terahercowe występują naturalnie w środowisku i jesteśmy
na nie wystawieni cały czas. Czy powinniśmy jednak dobrowolnie bombardować się nimi za każdym razem, kiedy przechodzimy przez lotnisko? Nikt nie wie jaką dawkę promieniowania terahercowego ciało może bezpiecznie przyjąć. To tak jak ze światłem słonecznym – trochę jest w porządku, podczas gdy większe dawki mogą być śmiertelne. Gdzie jest granica?

Kto wie? Mnie ta wiadomość daje do myślenia i mam nadzieję, że badania będą kontynuowane, zanim te urządzenia staną się powszechne

Więcej na temat tego, jak niebezpieczne dla DNA może być promieniowanie terahercowe tutaj
http://www.sott.net/articles/show/200731-How-Terahertz-Waves-Tear-Apart-DNA
i tutaj (eng).
http://www.sott.net/articles/show/200733-Airport-Droids-Attack-Human-Gene-Pool
Wziąwszy pod uwagę, że opinia publiczna na całym świecie jest ciągle ambiwalentnie nastawiona do tych skanerów i zdania są podzielone, wyniki tych badań powinny zostać naprawdę szeroko rozpropagowane. Jak w drugim z podlinkowanych artykułów możemy przeczytać:

“Biostatistician Rosalie Bertell has suggested that elevation of the background level of mutagens in combination with mutations which interfere with normal reproduction could result in sudden species extinction, which, if the species is humans, by the time we recognized the threat, we could be powerless to counter.”

[Biostatystyk, Rosalie Bertell twierdzi, że podwyższenie poziomu mutagenów w środowisku, w połączeniu z mutacjami wpływającymi na normalną reprodukcję, mogą doprowadzić do gwałtownego wyginięcia gatunku; jeśli gatunkiem tym będzie człowiek, może się okazać, że kiedy rozpoznamy zagrożenie, będzie już za późno, by przeciwdziałać nieodwracalnemu procesowi.]

Stawka jest więc wysoka.

źródło:
http://pracownia4.wordpress.com

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Awatar użytkownika

znajomy ostatnio mi opowiadał, że podobne skanery ciała były na rosyjskich lotniskach juz w latach 80tych, kiedy to miał okazję latać od czasu do czasu między Warszawą, a Moskwą ;)
Tak że żadnej rewelacji nie wymyślili ;)

Awatar użytkownika

Skandal na lotnisku w Londynie - wyciekły fotki gołego aktora

Tego obawiali się najbardziej obrońcy praw człowieka - że zdjęcia pasażerów prześwietlonych lotniskowymi skanerami ciała wyciekną do postronnych osób. I tak się stało na największym londyńskim lotnisku Heathrow, kiedy to fotki prześwietlonego hinduskiego aktora Shahrukha Khana zostały wydrukowane i krążyły wśród obsługi tego lotniska

- Warto podkreślić, że zaraz po prześwietleniu pasażera komputer likwiduje ten obraz - uspokajał jeszcze nie tak dawno nieprzekonanych do pomysłu prześwietlania pasażerów brytyjski minister ds. transportu lord Adonis.

Okazało się jednak, że minister się mylił, nie docenił lotniskowego personelu, który musiał mieć niezły ubaw z komentowania elementów ciała prześwietlonego aktora. A sprawę ujawnił w programie stacji BBC Jonathan Ross.

Reakcja samego aktora też była do przewidzenia, był wściekły. - Wchodzisz do maszyny, prześwietlają cię, wychodzisz i sądzisz, że to już koniec całej procedury - mówi Khan i dodaje: Kiedy wyszedłem z maszyny, widziałem, jak siedzące tam dziewczyny, pracownice lotniska, przeglądały jakieś wydruki. Sądziłem, że to może jakieś formularze, które pasażerowie muszą jeszcze wypełnić, więc poprosiłem, by mi to pokazano. I wtedy zobaczyłem siebie. Byłem wściekły, ale co miałem robić, złożyłem na tych fotografiach swoje autografy i poszedłem dalej.

Najpierw historia trafiła na jeden z portali internetowych, potem zainteresowali się nią dziennikarze i momentalnie zrobiła się awantura. Dyrekcja lotniska już wszczęła wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie, bada się okoliczności zdarzenia i to, czy te kompromitujące fotografie nie wyciekły poza teren lotniska.

Całość:
http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/220215,skandal-na-lotnisku-w-londynie-wyciekly-fotki-golego-aktora,id,t.html

Leszek pisze:
... Byłem wściekły, ale co miałem robić, złożyłem na tych fotografiach swoje autografy
i poszedłem dalej.

Potrafił się znaleźć :zęby:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Jak wynika z artykułu po popisie jakiegoś Nigeryjczyka poparcie dla skanerów wynosi 92% i wszystko gra więc czym się przejmujecie?
Nic takiego się nie stało, życie płynie dalej. ;)
Możecie spać spokojnie drodzy obywatele, pan Khan którego podstawiliśmy chyba wam już uświadomił że nie ma się czym przejmować?

A ja poczekam aż foty zaczną wypływać w internecie, też chcę się pośmiać. :język:

W USA maja wprowadzic takie "gizmo" ktore sprawdza czy delikwent nie ma sladow matrialow wybuchowych na dloniach !!!
Mnie osobiscie to smieszy.

Awatar użytkownika

Skanery ciała narzędziem dyskryminacji?
Opublikowano: 19.02.2010

Urządzenia do prześwietlania pasażerów na lotniskach mogą nie tylko naruszać prawo do prywatności, ale także łamać przepisy zabraniające dyskryminacji rasowej, religijnej itd. Nie jest bowiem do końca jasne, na jakiej zasadzie wybiera się pasażerów do prześwietlenia – uwagę na to zwróciła brytyjska Komisja Równości i Praw Człowieka.

O tzw. skanerach ciała pisano ostatnio często. Urządzenia te są już stosowane w USA i wchodzą na lotniska europejskie. Unijne władze wciąż jednak nie wiedzą, czy ich stosowanie jest w pełni zgodne z prawem. Przeciwnicy skanerów mówią, że stanowią one poważne zagrożenie prywatności, a i tak nie dają 100% ochrony przed atakiem. Niektórzy obawiają się wpływu skanerów na zdrowie pasażerów.

Skanery były już tematem dyskusji w komisjach Parlamentu Europejskiego oraz debaty poświęconej zwalczaniu terroryzmu. Teraz głos w ich sprawie zabrała brytyjska Komisja Równości i Praw Człowieka (EHRC), organizacja powołana do zwalczania m.in. dyskryminacji i rasizmu. Wystosowała ona list do ministra transportu Andrew Adonisa w sprawie skanerów.

Komisja obawia się m.in. o to, w jaki sposób będą wybierani pasażerowie do prześwietlenia. Jest bowiem możliwe, że do skanerów będą częściej zapraszane osoby określonej rasy, narodowości lub ubierające się w określony sposób.

EHRC zauważa, że wcześniej minister spraw wewnętrznych obiecał losowe dobieranie pasażerów do prześwietlenia. Nie jest jednak pewne, czy taką samą wizję ma minister transportu. Poza tym brakuje mechanizmów, które pozwoliłyby na monitorowanie tego, kto jest skanowany. Bez nich może się okazać, że stosowanie losowego doboru pasażerów do prześwietlenia będzie tylko pustą obietnicą.

Problem nie jest błahy. Z jednej strony losowy dobór pasażerów może się kojarzyć z rosyjską ruletką. Z drugiej strony prawdą jest, że terrorystą może być każdy. Z pewnością nie powinno dochodzić do sytuacji, w której tylko określone grupy ludzi przechodzą przez skanowanie.

Ponadto EHRC uważa, że rząd nie udowodnił w wystarczającym stopniu, iż skanery ciała są zgodne z Europejską Konwencją Praw Człowieka, a konkretnie z jej artykułem 8. To prawda, że artykuł ten pozwala na ingerowanie w prywatność z uwagi na bezpieczeństwo i zapobieganie przestępstwom. Nie oznacza to jednak, że w imię walki z terroryzmem można pozwalać sobie na wszystko. Zdaniem EHRC w chwili obecnej zbyt mało jest przejrzystości w kwestii użycia skanerów, a zbyt wiele arbitralności.

List EHRC do brytyjskiego ministra porusza problem, który dotyczy nie tylko Wielkiej Brytanii. Komisja Europejska jest w trakcie opracowywania przepisów dotyczących skanerów ciała i wszelkie uwagi mogą mieć wpływ na te przepisy. Poza tym już pojawiła się sugestia, że skanery ciała powinny pojawić się w całej Europie, nie tylko w wybranych krajach.

http://wolnemedia.net/?p=20135

To znaleźli sobie problem.... jak nie wiadomo kogo to po porstru wszystkich skanować... Warto się przyjrzeć kierunkom działania Komisji Europejskiej, zwłaszcza w kontekście wypowiedzi dr Ratha... w wykładzie "Dr Rath: kartel farmaceutyczny (Napisy PL)
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=198.msg569#msg569

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]